|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.01.2014 13:56:50
Kaevuritele vajalikud lisakomponendid/tarvikud |
|
|
... kas keegi oskab öelda, kust saada detaile, millest järgneval pildil nähtav raam on kokku pandud:
Spoiler 
... või kuidas on nende pulkade tehniline nimetus, et neid poest otsida ? Nende abil oleks maru lihtne ehitada praktiliselt misiganes karkass ümber ühe mobo-farmi ja muuta kogu lahendus nö. modulaarseks ...
_________________

viimati muutis DigeBeni 29.01.2014 14:05:25, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
pmq
HV kasutaja
liitunud: 29.01.2007
|
29.01.2014 14:00:38
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
... kas keegi oskab öelda, kust saada detaile, millest järgneval pildil nähtav raam on kokku pandud:
Spoiler 
... või kuidas on nende pulkade tehniline nimetus, et neid poest otsida ? Nende abil oleks maru lihtne ehitada praktiliselt misiganes karkass ümber ühe mobo-farmi ja muuta kogu lahendus nö. modulaarseks ... |
Valmis komplekte saad siit: https://openrigs.com/
Hind ei ole ülemäära kallis, kuid transa võtab ilmselt aega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.01.2014 14:03:07
|
|
|
... liiga massiivne, taotleks just võimalikult kompaktset lahendust, mida oleks kerge teisaldada ...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
29.01.2014 14:03:13
|
|
|
Kindlasti on kuskil mänguasjade poes müügil neid vanu häid konstruktoreid nendest saaks ka kindlasti mingi hea raami kokku panna
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Nokia
Serverid.ee

liitunud: 06.10.2004
|
29.01.2014 14:08:29
|
|
|
Kes eestis Riseritega tegeleb? Endal oleks kohe 5tk vaja, 3tk 1x->16x powered ja 2tk 16x->16x
_________________ Web3 | ERC721A |
|
| tagasi üles |
|
 |
darzik
HV veteran

liitunud: 12.01.2002
|
29.01.2014 14:13:57
Re: Kaevuritele vajalikud lisakomponendid/tarvikud |
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... kas keegi oskab öelda, kust saada detaile, millest järgneval pildil nähtav raam ... |
Täpselt neid pulki pole veel kohanud. Enam-vähem kõigis ehituspoodides on mitmesuguseid alumiiniumist profiil-liiste müüa, Bauhausis oli valik veidi suurem ja hinnad paremad kui mujal. Neil oli ka mingeid selliseid, mida sai spets plastikust vahedetailide abil kokku ühendada ja nii igasugu raame moodustada.
Ja eile sattusin kastiehituse variante otsides sellisele lehele: http://www.upsidecases.ee/ ... teevad kaste ja müüvad liiste jmt tarvikuid, äkki teavad?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.01.2014 14:20:58
|
|
|
... nende pulkade hea omadus on just see, et neil on sooned sees, kuhu saab sisuliselt väga lihtsalt ükskõik mida ja kuhu kruvida ja teha päris keerulist disaini. Kasti versioon mulle ei meeldi, see piirab õhu liikumist, mul pandud üks tavaline toaventilaator kaevandusele peale puhuma ja tänu sellele saab kaardid üsna kompaktselt paigutada ...
... krt, selliseid risereid tahaks ise kah
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
29.01.2014 14:22:54
Re: Kaevuritele vajalikud lisakomponendid/tarvikud |
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
... kas keegi oskab öelda, kust saada detaile, millest järgneval pildil nähtav raam on kokku pandud:
Spoiler 
... või kuidas on nende pulkade tehniline nimetus, et neid poest otsida ? Nende abil oleks maru lihtne ehitada praktiliselt misiganes karkass ümber ühe mobo-farmi ja muuta kogu lahendus nö. modulaarseks ... |
Võibolla ajaks mingid kaablikorvid jms ka asja ära. Oluliselt odavam.
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
29.01.2014 14:28:29
|
|
|
DigeBeni, selliseid peaks vist tellima.
Vaatan, et ebays 18€/tk, aga postiga võib aega minna.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
pmq
HV kasutaja
liitunud: 29.01.2007
|
29.01.2014 14:33:39
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
DigeBeni, selliseid peaks vist tellima.
Vaatan, et ebays 18€/tk, aga postiga võib aega minna. |
Tellisin eile 4tk, lubati HK-st 7-10 päevaga kohale saada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.01.2014 14:50:23
|
|
|
... väga 5+
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2ndalpha
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2004
|
29.01.2014 14:51:58
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
... väga 5+  |
Kui midagi valmis teed, siis viska pilt ja hind palju nende legojuppide peale läks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
29.01.2014 14:56:49
|
|
|
| Terve komplekt on päris kirves, samas ei ole ka tervet komplekti ilmselt vaja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
henri123
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2013
|
29.01.2014 15:09:16
|
|
|
| Mainiks ära, et kui kellelgi huvi mingeid plastikust juppe teha, siis mul 3D printer olemas. Kas siis mingeid kinnitusi, ühendusi, mida iganes. Põhimõtteliselt mõelge joonis välja (või otsige netist - näiteks thingiverse, grabcad) ning paneme printima. Hind maruodav - materjal ei maksa väga midagi ning kui joonisega tulete, siis ajakulu ka sisuliselt null.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
29.01.2014 15:57:02
|
|
|
Justkui meenuks, et Bauhausis oli erinevaid profiile korralikus valikus, ehk on ka selline seal olemas.
Ise aga ehitasin enda kaevuri plastikust transpordikasti sisse, samuti Bauhausist pärit, 60x40x20cm mõõduks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Keir
HV vaatleja
liitunud: 26.01.2014
|
29.01.2014 20:15:45
Re: Kaevuritele vajalikud lisakomponendid/tarvikud |
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
... kas keegi oskab öelda, kust saada detaile, millest järgneval pildil nähtav raam on kokku pandud:
Spoiler 
... või kuidas on nende pulkade tehniline nimetus, et neid poest otsida ? Nende abil oleks maru lihtne ehitada praktiliselt misiganes karkass ümber ühe mobo-farmi ja muuta kogu lahendus nö. modulaarseks ... |
Ehitasin endale rig-i antud profiilidest, inglisekeelne nimetus peaks neil olema T-slotted profile, pildil paistab olema 20x20 B-type. http://www.motedis.com/shop/
Eestis ainuke müüja kelle leidsin küsis selle eest muidugi hingehinda, lõpuks tellisin Saksamaalt 6x odavama meetrihinnaga koos mõõtulõikamisega.
Täisraam 4-jale emaplaadile (kokku mahub 24 GPU-d, kõik komponendid turvaliselt raami sees) koos kõikide kinnituste ja muude tarvikutega maksis ca. 240€ + 35€ transport ilma käibeta.
Kui rigi juurde satun võin mõned pildid teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
31.01.2014 01:09:27
|
|
|
Tellisin just omale viimased USB3.0 riserid ära, millel 1m kaabel. 15€/tk + post, peaks 7-14 päevaga jõudma.
0.5m ja 0.3m versioone on veel alles.
Muidugi üks asi on see, et toide käib neil sata kaudu, et see võib probleem olla. Samas alati saab sata maha lõigata ja molexiga asendada.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
KAMY
HV kasutaja
liitunud: 16.12.2013
|
31.01.2014 13:12:01
|
|
|
| Tallinnas saadaval 2 x 1x16 powered riserid (uued) - 20€ tk.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003

|
01.02.2014 00:11:09
|
|
|
| KAMY kirjutas: |
| Tallinnas saadaval 2 x 1x16 powered riserid (uued) - 20€ tk. |
Kui pikad, 20 või 30 cm?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KAMY
HV kasutaja
liitunud: 16.12.2013
|
01.02.2014 00:15:47
|
|
|
| yerba kirjutas: |
| KAMY kirjutas: |
| Tallinnas saadaval 2 x 1x16 powered riserid (uued) - 20€ tk. |
Kui pikad, 20 või 30 cm? |
20 cm
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003

|
01.02.2014 00:20:34
|
|
|
Selle eest sooviks maksta 10 eur per kaabel
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
KAMY
HV kasutaja
liitunud: 16.12.2013
|
01.02.2014 00:37:00
|
|
|
| yerba kirjutas: |
Selle eest sooviks maksta 10 eur per kaabel  |
Eks minagi sooviks kõikide asjade eest vähe maksta. Aga...tootja tahab raha saada ja DHL veel rohkem...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
01.02.2014 14:35:41
|
|
|
Neid alumiiniumist "pulki" peaks saama http://www.automation.ee/en/products . Hindade kohta ei tea - ju vähemalt 2x kõrgemad kui mujal maailmas nagu Eestis tegutsevatel firmadel ikka kombeks. Kaup peab ju enne miljoni edasimüüja näppude vahelt läbi käima kui klient endale saab.
_________________ www.metailor.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
03.02.2014 13:49:38
|
|
|
| Keegi vesijahutuse peale on mõelnud või proovinud? Tundub, et plokk maksab juba 100 eurot pluss vidinad. Isetegemine oleks ilmselt odavam.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
03.02.2014 13:53:54
|
|
|
| liifer kirjutas: |
| Keegi vesijahutuse peale on mõelnud või proovinud? Tundub, et plokk maksab juba 100 eurot pluss vidinad. Isetegemine oleks ilmselt odavam. |
Kui pappi on siis palun väga, ma kujutaks ette kui peaks vähemalt 5 kaardile (280X) vesijahutuse ostma, pakrott
|
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
03.02.2014 13:59:07
|
|
|
| Ma just mõtlengi, et teha ise. Vasest või alumiiniumist alumine plaat(prose vastas ja teibiga VRM ja mälude peal) freesida ja siis ülemine(veekanalid) teha plastikust. Sest suvel ilmselt õhkjahutus ei ole eriti efektiivne. Saaks poole odavamalt ilmselt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
03.02.2014 14:01:48
|
|
|
| liifer kirjutas: |
| Ma just mõtlengi, et teha ise. Vasest või alumiiniumist alumine plaat(prose vastas ja teibiga VRM ja mälude peal) freesida ja siis ülemine(veekanalid) teha plastikust. Sest suvel ilmselt õhkjahutus ei ole eriti efektiivne. Saaks poole odavamalt ilmselt. |
Kui ise teha siis teine asi
Proovida ju võid, kaotada pole otseselt midagi, saad kogemusi juurde
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
StenKali
HV vaatleja
liitunud: 03.02.2014
|
03.02.2014 17:00:16
|
|
|
| Kas keegi müüb juba täna PCIe pikendust 1x1->16x, 2x 1x4->16x ja 2x 1x16->16x otsaga. Äkki kellelgi üle või siis tellimine lähipäevil kohale jõudmas?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003

|
03.02.2014 17:10:53
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Tundub, et ikka veel rahval riseritest suur puudus. Keegi müüs ärifoorumis kah. Võid sinna kiigata. |
Viimati seal küsiti a la 50 eur per riser juba...
Selles mõttes kummardus Sulle, et Sa ei pidanud paljuks müüa üle jäänud risereid õige hinnaga
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pmq
HV kasutaja
liitunud: 29.01.2007
|
03.02.2014 17:27:30
|
|
|
Tellisin eelmine nädal suurema koguse kui endale tarvis, et transakulu ühiku kohta pisutki väiksem tuleks.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=439639.msg4848137#msg4848137
Kui asjad käes, siis ~10tk neist annan lahkelt ära, sama hinnaga mis ise maksin (tollimaksu kulu veel ei tea).
Tracking näitab, et tund aega tagasi jõudsid Eestisse.
EDIT: kõik riserid ära lubatud, rohkem üle ei ole.
viimati muutis pmq 04.02.2014 09:38:44, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
StenKali
HV vaatleja
liitunud: 03.02.2014
|
03.02.2014 17:54:07
|
|
|
| Kas mitte lintkaabliga PCI ei ole tulemus efektiivsem kui usb ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
03.02.2014 18:10:14
|
|
|
StenKali, kas see oli küsimus või tead hetkel sellest midagi?
Isegi tellisin samasugused, otse sintechilt. Loodetavasti varsti käes.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
StenKali
HV vaatleja
liitunud: 03.02.2014
|
03.02.2014 23:43:31
|
|
|
| Pigem oli see küsimus. Tahaks küsida ka mis on kõige parem viis dogecoin välja võtta ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
AgentDeus
HV kasutaja
liitunud: 07.07.2008
|
04.02.2014 15:22:14
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
StenKali, kas see oli küsimus või tead hetkel sellest midagi?
Isegi tellisin samasugused, otse sintechilt. Loodetavasti varsti käes. |
Tellisin 24 jaanuar endale paar tk. Vaatame, millal kohale jõuavad.
_________________ kindel on see et miski pole kindel |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
04.02.2014 16:18:05
|
|
|
| Et siis pole vahet kas on lintkaabliga riser või usb kaabliga?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
AgentDeus
HV kasutaja
liitunud: 07.07.2008
|
05.02.2014 11:41:43
|
|
|
see USB3 annab lihtsalt parema ja paindlikuma mänguruumi, muud ei midagi. Tehniliselt pole vahet.
_________________ kindel on see et miski pole kindel |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zanzhu
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.09.2009
|
05.02.2014 11:59:24
|
|
|
| Sellel USB asjandusel on ju lisaplaat vidinatega, mis on üks võimalik veakoht. Mida rohkem detaile seda suurem tõenöosus, et midagi pekki läheb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
05.02.2014 12:20:01
|
|
|
transistor ja mõned konded ei ole mingi eriline nõrk lüli... Küsimus on pigem selles, kas näiteks 1 meetrise USB3.0 kaabliga püsib hashrate sama, mis otse plaadil või tavalise riseriga.
Transistor ja muud jubinad tunduvad olema toiteahelas ainult.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pmq
HV kasutaja
liitunud: 29.01.2007
|
05.02.2014 12:23:27
|
|
|
The_Boss, tüüp kellelt ostsin katsetas.
2m ja 3m kaabliga langes hashrate 0,1kH/s võrra.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
05.02.2014 13:08:59
|
|
|
pmq, no järelikult hea kraam Saab vähemalt kaardid 1400RPM peal 70C juures hoida.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
05.02.2014 13:58:57
|
|
|
Keegi Eestimaal riseritega ka hangeldab?
_________________ Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha. |
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
05.02.2014 15:03:29
|
|
|
Sellist asja tahtsin ka küsida, kas keegi on kunagi x16 pessa pannud x1>x16 riseri? Peaks vist kaevandamiseks sobima küll.
Mis teema selle powered kaabliga ikka on. Vaatasin netis, et tyybil emaka peal 6 280x kaarti ja kirjas, et mingit powerit eraldi ei ole vaja. 2 * 1000W PSUd.
Kui on powered riser, kas pean ilmtingimata siis molexisse panema või võib niisama ripendada? Kui ikka emme tissi otsast voolik läbilõigatakse, siis enam kaart sealt voolu ei saa? Minu loogika ytleb, et kui GPUl on 6pin ja 8pin korralikult vool tagatud, siis emakast ta ei hakka viimast välja imema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
05.02.2014 15:25:24
|
|
|
Osad emakad omavad lisa moleksi tissi PCI-E pesade juures näiteks...
Põhitissi on ikka vaja ja kui lisatissi jagatakse, seda parem tunne ja lisatiss ilma põhitissita ei tööta....
Powered riser on lihtsalt väike fakepõhitiss... et emaka suurt põhitissi päris ära ei kurnataks
Nii ütleb minu loogika
|
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
05.02.2014 15:34:35
|
|
|
Ma olen lihtsalt lugenud igasuguseid tondijutte, et see faketiss võib emaka päris pekki keerata. Ilmselt mingi müüt siis.
Hetkel plaanin 990FXA emakale kuus 280x kutsikat külge panna. Väidetavalt veab välja ilma powered riserita.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
05.02.2014 15:53:47
|
|
|
| Võib keerata küll kui valest kohast valet tissi ja valel ajal saab...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
05.02.2014 16:24:59
|
|
|
6 x 280x
gigabyte 990fxa-ud5
1,5 kuud juba vedanud ilma power riseriteta.
miite, et ma seda teha soovitaks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
05.02.2014 17:50:18
|
|
|
Lähiajal peaks olema ka siinmail võimalik tellida sellist asja:
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|