Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kaamera olemas, mis saab edasi: lisavarustusest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2013 09:55:49 vasta tsitaadiga

Okei, tänud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT_old
HV kasutaja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 27.08.2013 10:33:40 vasta tsitaadiga

Keegi peegelkaameras Eye-Fi mälukaarte kasutab? On mõistlikud asjad?
Mõtlesin, et teeks elu natuke mugavamaks. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2013 14:41:54 vasta tsitaadiga

ErkiT, Mõistlikud on, kui tekib vajadus icon_lol.gif

Niisama igapäevaseks pildistamiseks ja hiljem arvutisse tõstmiseks mingit eelist küll ei anna, pigem ikka stuudio/workshop, kus pilti kohe näha tarvis

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2013 16:32:45 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Keegi peegelkaameras Eye-Fi mälukaarte kasutab? On mõistlikud asjad?
Mõtlesin, et teeks elu natuke mugavamaks. icon_rolleyes.gif

Ei kasuta, kuid mul on olemas sarnane toode Toshibalt.
Eye-Fi'ga on see probleem, et see tahab sisuliselt mingit teenust enda taha. Pildid lähevad läbi kolmanda osapoole serveri. Vähemalt aasta aega tagasi oli nii kui asja uurisin. Toshibal seda "kiiksu" pole.

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2013 12:33:29 vasta tsitaadiga

rääkige filtritest. on neil mõtet või ei? pildistan rohkem väljas, kui toas
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2013 12:37:27 vasta tsitaadiga

caramis, polafiltril on küll mõtet.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2013 12:44:18 vasta tsitaadiga

caramis, mis filtrid huvi pakuvad icon_rolleyes.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2013 12:46:15 vasta tsitaadiga

caramis, Kui sa mõtled seda, et paned filtri ette ja pildid lähevad paremaks, siis nii see ikka pole icon_lol.gif

Igal filtrl on oma nn. toime ning sellest tulenevalt kasutuskohad - nagu eelnevalt mainiti oleks mõistlik uurida polarisatsiooni filtrit, mis on fotokottidest eniv leitav peale kaitsefiltrite.

Looduses on jällegi kiilfiltrid väga head abimehed ning ka hallfiltritega saab nii mõndagi huvitavat teha

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2013 12:58:10 vasta tsitaadiga

mulle isiklikult on silma jäänud miskised UV-filtrid ja ringpolariatsiooni filter
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2013 13:07:59 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
mulle isiklikult on silma jäänud miskised UV-filtrid ja ringpolariatsiooni filter


UV ja Protection filtrite põhiline eesmärk on kaitsta objektiivide esimest läätse ning neid on ka veidi mugavam puhastada

Pingpolariatsiooni filter aga filtreerib välja teatud osa nähtavast valgusest. Mis teeb? - Google.ee thumbs_up.gif

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2013 13:25:25 vasta tsitaadiga

polaroid tundub mõttekam olevat, kui lihtsalt UV plönn. sain õigesti aru? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2013 13:27:06 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
polaroid tundub mõttekam olevat, kui lihtsalt UV plönn. sain õigesti aru? icon_biggrin.gif

Sõltub olukorrast
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2013 13:36:02 vasta tsitaadiga

caramis, Kui rallil objektiiv kivi saab on UV filter su parim sõber ning kui tahad kehvades valgusoludes käest pildistada, siis pola filter küll just kõige parem variant pole...

Nagu eespool sai juba mainitud, siis igal filtril oma otstarve ning kasutuskohad thumbs_up.gif

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2013 13:41:05 vasta tsitaadiga

dud66 kirjutas:
caramis, Kui rallil objektiiv kivi saab on UV filter su parim sõber ning kui tahad kehvades valgusoludes käest pildistada, siis pola filter küll just kõige parem variant pole...

Nagu eespool sai juba mainitud, siis igal filtril oma otstarve ning kasutuskohad thumbs_up.gif

selge pilt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 09.09.2013 18:10:22 vasta tsitaadiga

Ja saigi nii kiiresti mõne kommentaariga filtritest kõik selgeks icon_lol.gif Lisan siiski mõne enda arvamuse, mis kusagilt lugedes ajunurka pidama jäänud. Esiläätse kaitseks peaks õigeim variant olema Protector. Näiteks see - http://www.hoyafilter.com/hoya/products/pro1digitalfilterseries/pro1dprotector/ veel parem aga see (vaata ka hinda icon_smile.gif ) http://www.photopoint.ee/et/toode/13583/hoya-filter-protector-hd-72mm#long Millegipärast kiputakse ikka ja jälle soovitama UV filtrit icon_confused.gif Üldiselt ega vahet nagu eriti polegi neil meie laiuskraadil aga kõrgmäestikus on UV-l oma kindel eesmärk lisaks esiläätse kaitsele. Siis on veel meeles selline ütlemine nende esiläätse kaitsmiste kohta, et iga lisaklaas halvendab pildi kvaliteeti olgu tal neid multi-coated kihte kuipalju tahes. Muidugi kui on selline ülihalb harjumus särgisabaga aegajalt esiläätse puhastada siis on küll lisaklaas ees õigustatud. Circular PL filter on aegajalt päris head efekti andev kui on oskusi ja viitsimist seda ette kruttida ja siis õiget efekti otsida (minul ta küll olemas aga vahel ununeb vajalikul hetkel selle kasutamise vajalikkus, vahel pole viitsimist mässata kui kiire.) Koguaeg seda ees hoida ei kõlba hoopiski nagu UV-d või Protectorit!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2013 09:49:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja saigi nii kiiresti mõne kommentaariga filtritest kõik selgeks

Ära sa märgi icon_smile.gif Ma ei hakka siis neid 99 järgmist asjalikumat "esilehtede linki" postitama, ühe siiski...
Kes tahab võib läbi lugeda ühe "vanakooli fotohundi" mõtisklused teemal siit http://www.gdanmitchell.com/2007/12/27/uv-filter-or-not Seal on mõned "rohujuure tasandi" argumendid reaalsest kasutamisest, mida siit eelnevalt läbi ei ole jooksnud icon_wink.gif

Protectorite ja UV vahe kipub olema pigem see, et nii hea kvaliteediga protectorit kui on mõned UV-d naljalt ei leia.
UV on ajaloolistel põhjustel levinum, protector on populaarsust võitma hakanud digiajal (ehk siis 2005+ keremudelitel tegelikult üksikute hilisemate eranditega) kus sul on lowpass filtriga sensori ees nii ehk naa UV/IR otsad maha lõigatud. Ehk tõepoolest, reaalset vajadust ei ole, samas jääb too esimene argument... sama kvaliteediklassi piires tasub tänapäeval võtta protector.

Tolle "Kui rallil objektiiv kivi saab on UV filter su parim sõber" kohta tasub märkida, et võib vastupidi olla ka halvim vaenlane. Ja paradoksaalselt just samal põhjusel- kui üksik kivi mis monoliitsele ja tugevale esiläätse halvimal juhul imeõrna täkke jätab siis filtri purunemisel tekkivad teravate äärtega klaasikillud võivad jätta märksa nähtavamad kahjustused (pealmine vääristus mis on imeõhuke ja õrn kiht).

Samas sellistes kohtades on filtril oma otstarve- keevituse/ketaslõikuri sädemed, meresoolad/keemiapritsmed, lihtsalt muda ja määrdumine (olgu see siis ralli või mudamaadlus lähedalt võetuna). Täiesti reaalselt näinud objet millel mingi tavapärane toit/jook/kodukeemia peale läinud ja vääristuse kiht (milleks on teadaolevalt metallioksiid) on pritsmejälgedega parandamatult rikutud. Küll me kratsisime pead ja püüdsime välja mõelda misasi see täpselt oli (kaamera oli korra piknikul käinud ja siis "köögitoimkonnas" kaasa) aga täpset ainet mis nii mõjus välja mõelda ei osanud...
Ja loomulikult UV/protektor on abiks muidugi nendel kes võtmetega koos kaamerat kotis hoiavad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 12.09.2013 18:23:23 vasta tsitaadiga

#Protectorite ja UV vahe kipub olema pigem see, et nii hea kvaliteediga protectorit kui on mõned UV-d naljalt ei leia.#
Hoya HD sarjast mina paremaid ei tea ja seal on nii Protector kui ka UV Aga ikkagi eelistan pildistada ilma lisaklaasita, kui just väga ekstreem tingimused pole ja ketaslõikurite sädemevoogu sellist kallist klaasi nagu Hoya HD mina küll ei raatsi ühe tööteemalise klõpsu tarvis ette keerata, piisab tükist tavalisest poleeritud klaasitükist.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2013 20:47:57 vasta tsitaadiga

Kui ma nüüd lähen täiskaadrile (Canon 6D) üle, siis mis võiks olla esimene objektiiv, mis kõige enam kasutust leiaks igapäevaste asjade pildistamiseks?
Canon 24-105 oleks mõistlik?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2013 20:52:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Hoya HD sarjast mina paremaid ei tea

Jah, seda ma silmas pidasingi icon_smile.gif On ka näiteks 16 kihilise vääristusega filtrid olemas nagu Heliopan SH-PMC...
Ja selle tüki klaasiga ma nõustun, lihtsalt, et jutt/mõte läks nende filtrite peale mida ees hoitakse pidevalt. Kes ei kasuta filtrit see ei kasuta, ise ka harva kui midagi ette panen. Sest puhtalt optiliselt filter midagi paremaks ei tee- võimalik on, et rikub vähem mida parema sinna ette aretad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2013 03:49:16 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Kui ma nüüd lähen täiskaadrile (Canon 6D) üle, siis mis võiks olla esimene objektiiv, mis kõige enam kasutust leiaks igapäevaste asjade pildistamiseks?
Canon 24-105 oleks mõistlik?
Minu jaoks on 300mm esimene objektiiv, mis olema peab. Muidu jääb igapäevaelu jäädvustamata.

Aga mis Sul praegu olemas on?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 13.09.2013 15:08:37 vasta tsitaadiga

EF 20-105 L on "normaalkitikas" sellele kaamerale. Toimetab peris hästi. Kui soetad kere eraldi, siis ka EF 28-135 IS on toimetav (törts odavam). Mina soetasin omale EOS6D koos EF 50mm F1.8 ga ja sain esialgu ka kõik vajalikus asjad tehtud. Ka praegast see 50mm fix suuremalt jaolt kere külles.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2013 00:05:03 vasta tsitaadiga

Oli mul endal 350D, 28-135mm, 50mm. Aga toda pole ammu kasutanud. Viimasel ajal olen Nikon D3ga palju pilte teinud. Tundus natuke raske, aga sellega harjub ära. Pildid olid super.
60D olen ka testinud. Tahaks veel vähem müra kõrge ISOga. 6D peaks selles osas veidi parem olema.
Mul on pigem dilemma 17-40 või 24-105 vahel. Ei teagi, kas hakkan lainurgast ka puudust tundma.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2013 19:07:46 vasta tsitaadiga

Palun aidake valida fotoseljakotti, mis ei näeks välja kui fototehnikat sisaldav kott.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2013 23:26:50 vasta tsitaadiga

Crumplerid on suht sellised.

Kuigi vähemalt Photopointis on Crumpelri seljakottide valik suht kesikes jäänud. Samas need kaks mis on, on 50€ tükk. thumbs_up.gif

http://www.photopoint.ee/et/toode/10484/crumpler-pretty-boy-back-pack-001

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2013 04:28:14 vasta tsitaadiga

Äkki on sobiv ka miskine Lowepro 200 kott
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2013 11:51:02 vasta tsitaadiga

Crumpler on üsna ebapraktiline. Lowepro hakkab looma. Siiski tahaks midagi ilma karjuva logota icon_smile.gif

Lähen kunagi poodi ja uurin. Ideaalne oleks kott, mis mahutab A4 mapid, fotoka koos paari objektiiviga, veepudeli ja võikud, ning on samas ergonoomiline. Kata Sling või midagi taolist.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2013 12:31:42 vasta tsitaadiga

Absoluutselt ei näe välja nagu foto seljakott, ja mugav kanda ka (raamiga, selg ei hakka higistama) http://www.ferrino.it/catalog/zaini/75176-zaino-durance-40
Alumisse ossa saab integreerida pehmendustega tasku (+35 EUR) fotovarustusele...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT_old
HV kasutaja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 29.12.2013 15:30:20 vasta tsitaadiga

Algjale miskit softboxi ja valgustust ning selle juurde statiivi oskab keegi soovitada? icon_rolleyes.gif
Teen portreefotosid üldiselt.
Edit: tegelikult softboxi asemel sobib ka vihmavari, aga millist valida? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2013 15:35:19 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Crumpler on üsna ebapraktiline. Lowepro hakkab looma. Siiski tahaks midagi ilma karjuva logota icon_smile.gif

Lähen kunagi poodi ja uurin. Ideaalne oleks kott, mis mahutab A4 mapid, fotoka koos paari objektiiviga, veepudeli ja võikud, ning on samas ergonoomiline. Kata Sling või midagi taolist.

F-Stop kotid on tõenäoliselt head, Guru näiteks. Koos Medium või Small Pro ICU-ga. Räägi Fotoluksiga saadavusest. Ma suve lõpus uurisin neid ja siis oli häda tarnetega, et F-Stop ei saatnud eriti siia midagi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.12.2013 18:03:54 vasta tsitaadiga

MelesMeles, milleks see mimikri vajalik on?
Plaanid pildistada kõrge kuritegevusega piirkonnas?
Sel juhul ei aita mitte ükski uhiuus uhke kott, sest kaakidel on sellistele asjadele silma, jagavad ära. Kui neil on huvi kaameranäppamise peale, pannakse silm peale tõenäoliselt hetkel, mil sa kaamerat kasutad, mitte ei oletata koti järgi. Mõni eriti väljakutsuv kott võib muidugi ahvatlust tekitada küll.
Tasuks vast sulanduda keskkonda - kui lähed slummi, siis uhkeid riideid ja uhiuusi fotokotte ei kasuta! Vanad räbalad sulanduvad märksa paremini.

Kui suvaseljakoti moodi fotokotti tahad, siis nt Vanguard KINRAY võiks olla midagi sellist. Ise kasutan kahtlastes kohtades kolamisel üht päevinäinud Case Logicu SLRC-4. Mahutab uskumatult palju! Peegelkaamera koos paari lisatoruga, sh ka nt 70-200 f2.8 ja 80-400 VR korraga. Kui pikki telesid ei võta, saab küljetaskutesse panna nt termose ja suure välklambi (SB 900). Võimaldab külge kinnitada ka kaks statiivi. Mapid saab paigutada sülearvuti osasse. Probleem, et kaameraosa lukud on suhteliselt tülikalt avatavad, tuleb kahtlases urkas käies pigem kasuks - pätil pole lihtne märkamatult selja tagant kotti avada. Ma olen oma seljakotiga toonud merelt ära ka üle 20 kg lesta icon_smile.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.12.2013 18:22:27 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Crumpler on üsna ebapraktiline.

Järelikult oled oma vajadustest lähtuvalt nende tootevalikust vale mudeli valinud icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 29.12.2013 21:11:57 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Algjale miskit softboxi ja valgustust ning selle juurde statiivi oskab keegi soovitada? icon_rolleyes.gif
Teen portreefotosid üldiselt.
Edit: tegelikult softboxi asemel sobib ka vihmavari, aga millist valida? icon_rolleyes.gif


Oleneb, mida ja kuidas sa teha tahad ja nagu alati, eelarvest. Asjad, mille peale mõelda: kas sa pildistad ainult toas (vooluvõrk kohe olemas) või soovid ka looduses või väljas pildistada (portatiivsus ja aku pealt pildistamine). Siinkohal ongi paar teed, mida minna. Loogiline samm oleks võtta stuudiovälgud ja vastavalt vajadusele hakata komplekti täiendama valgusmuundurite ja välgupeadega. Teine alternatiiv on ehitada välklampide peal süsteem üles (need, mida sa kaamera külge paned), sest erinevaid kinnitusi ja valgusmuundureid on päris palju tekkinud viimasel ajal ning neid saab lihtsasti kaasa võtta. Akude või generaatoritega stuudiovälgud on päris kõrbeda hinnaga võrreldes tava välkudega. Kolmas tee on muidugi videovalgustid ehk püsivalgustid, millele saab ka erinevaid asju külge sobitada, kuid seal on omad probleemid. Odavama otsa tavaar ei ole eriti töökindel, ei saa tihti intensiivsust reguleerida, võivad vilkuda või värvitemperatuur on veider, kallima otsa kraam maksab aga utoopiliselt palju.

Ja kui valikuks läheb, siis kindlasti võtta selline bränd, kuhu saab huvist ja vajadusest tulenevalt lihtsalt erinevaid valgusmuundureid ja lisavälgupeasid juurde võtta ehk millele on sinult juurdepääs (kas mõne fotopoe või netipoe näol). Kui sellega hakata tegelema, siis kiiresti tekib isu suurtemate softboxide ja octoboxide vastu, siis lisanduvad juba beautydishid, kärjed, suured vihmavarjud jne. Õnneks vihmavarjud on pigem odavamad ehk komplekti valides võtta softboxiga kit ja hiljem vihmavari vastavalt vajadusele juurde.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
looder123
HV kasutaja
looder123

liitunud: 21.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2013 22:23:29 vasta tsitaadiga

Mida head sellest välgust arvata ? http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=999&cid=8829&cgid=
Kas selle hind näitab, et tegemist hiina sitaga või on tegemist korraliku tootega?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.12.2013 22:46:15 vasta tsitaadiga

looder123 kirjutas:
Mida head sellest välgust arvata ? http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=999&cid=8829&cgid=
Kas selle hind näitab, et tegemist hiina sitaga või on tegemist korraliku tootega?

tsitaat:
Raadio teel juhitavus: 10m

Huvitav, kas sel on mingi raadiosaatja kaasas, mis kaamera külge ühendatakse?

Meike vs Nikon SB900
Kokkuvõte:
1) The missing swivel unlock button on the flash head (neutral)
2) The MK-900 screen is larger and seems to be of higher resolution (positive)
3) .. but lit inconsistently, with weird light streak patterns (negative)
4) The MK-900 has backlit buttons (positive)
5) The MK-900′s menu is not as well designed and slightly confusing (negative)
6) The MK-900 can be triggered by a remote Su-800 and SB-900 in TTL mode, but NOT in Manual M mode (BIG Negative)
7) The MK-900 can trigger other SB-900s on both TTL and M mode. (positive)
8) Packaging and accessory is pretty cheap (negative)
9) … but then it’s also only 1/3rd of the SB-900 price (BIG Positive)
10) Light output seems to be a bit inconsistent (when stopping down, it doesn’t seem to be a linear difference in intensity, but there’s really no way to test it properly without a light-meter or reading device
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2014 22:51:11 vasta tsitaadiga

mis arvate, kas selline flash (Yongnuo YN560II II) oleks esimeseks hea? Muidu mitu euri oli maksuvaba piir väljastpoolt eu'd tellides?
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2014 11:50:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Muidu mitu euri oli maksuvaba piir väljastpoolt eu'd tellides?

Teoorias http://www.rmp.ee/uudised/maksud/10818
Praktikas... ilmselt võid km ja deklareerimisest pääseda välgu korral. Kui posti deklarandid teevad siis viimati (paar aastat tagasi) oli deklar 15 eur. Saad loomulikult ise netis deklareerida kui läbi närid eelnevate ja järgnevate dokumentide ja muude lahtrite rägastikust.

Kontrollküsimusena- annad endale ikka aru, et YN560 II on täismanuaalne välk. Strobisti tööriist. Ehk kui kaugus muutub pead iga kord kas ava/iso või võimsusega mängima. Kui see seisab sul kaamerast eraldi (vaja saatja/vastuvõtja) ja kaugus pildistatavani mingis mõttes konstantne siis on ok. Kui esimeseks välguks mingi sündmuse pildistamisel siis vaataksin ise TTL või mõnda mõõtmist oskava mudeli.
Ja YN560 III on vastuvõtja juba välku endasse ehitatud. Mugavam/vastupidavam/kindlam/(kas ka odavam pead näpuga järge ajama palju II ja III hinnavahe on ja paljuga vastuvõtja(d) kätte saaksid).

Loe näiteks mõttega läbi mõned tootearvustused aadressilt http://flashhavoc.com/ kasvõi YN560 II v YN560 III v YN-568EX. Ja kui ikka tekib tahtmine välku kaamerast eraldi kasutada (üpris kindlasti mingil hetkel tekib) siis ka saatjate RF-602 v RF-603 v RF-603 II võrdlused.
Ja kui tekib kiusatus välku softboxi "uputada" või kõrgele lae alla kinnitada siis YN-560 III puhul näiteks oodatakse vidinat millega raadio teel võimsust muuta nii, et ei pea välgule igal seadistamisel/timmimisel kättpidi külge minema. Loogiliselt see II mudeliga ei toimeta ja hinnavahe nende kahe järjestikuse mudeli puhul veikaks on mitte üle 10$.

Nii, et sõltub mida tahad teha (ilma koheselt peale ostu järgmisele mudelile "edasi arenemata").
Et ei juhtuks, et ainult hinnanumber silme ees terendaks vaid leiaksid kasutusotstarbele kõige sobivama asja icon_wink.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 19:05:55 vasta tsitaadiga

Ma pole kunagi TTL välku kasutanud, aga üks manuaalne Yongnuo on olnud küll. Välku kasutan vaid sisetingimustes ja välgupea keeran otsapidi üles, nii et pildid tulevad suhtelist ideaalse ühtlase valgusega (eeldusel et lagi on tavapärasel kõrgusel). Selles mõttes TTL välguga teeksin samamoodi ja otse välku niikuinii ei lase, seega näiteks minu jaoks pole peaaegu mingit vahet kas välk on TTL või mitte. See oleks oluline ehk nt pressifotode tegemisel või kui lihtsalt palju raha üle on.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2014 10:21:07 vasta tsitaadiga

Tere. Sattus minu kätte võrdlemisi vana (tuli välja 10.a tagasi) Sony DSC-V3 digitaalkaamera. Paraku puudub laadija ja adapter. Akupakk on InfoLithium NP-FR1 nimetusega. Kas kellegi vedeleb näiteks ühilduv laadija või adapter kuskil?
Või oskate soovitada ostukohta. Näiteks ise leidsin:
https://www.digizone.ee/et/38/Video/54/Akud-ja-laadijad/15314/Power2000-akulaadija-RTC-116-(Sony-NP-FE1-NP-FT1-NP-FR1-NP-BD1)
http://www.neostore.ee/item/EC-00552453/

Paraku hetkel isegi ei tea kas akupakk lihtsalt tühi või täiesti kutu. Väliselt tundub kaamera terve olevat ja kaasas on 256MB (jah icon_lol.gif ) Memory Stick Duo ja 2GB Compact Flash kaardid.
USB laadimist kahjuks ei toeta (proovitud ühilduva kaabliga).

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT_old
HV kasutaja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 13.02.2014 23:32:20 vasta tsitaadiga

Ma siin mõtlen, et kasutaks mingisugust oma valgustust (suvaliset lampi mida annab suunata), aga tahaks selle juurde ka mingisugust vihmavarju soetada katsetamiseks. Valik on lai ja ei teagi mida valida. Shoot through, reflective, kuldse pinnaga... Keegi oskab ehk natuke suunata? Mis oleks esimeseks varjuks sobilik? Kui suur? icon_rolleyes.gif
Muidu on ka Canoni 430EX II välk olemas.
Edit: eesmärk on portreefotosid tegema õppida. icon_razz.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 14.02.2014 06:41:10 vasta tsitaadiga

Kui juba suvalampidega katsetad, siis võid ka tavaliste vihmavarjudega alustada. Saab nii läbi valgustada kui ka peegeldada. Ära ainult põlema pane!
Kuldset tooni saad katsetada näiteks lõhelõikudega koos müüdavate alusega, mis sageli on ühelt poolt hõbedased ja teiselt poolt kuldsed.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2014 11:18:01 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Ma siin mõtlen, et kasutaks mingisugust oma valgustust (suvaliset lampi mida annab suunata), aga tahaks selle juurde ka mingisugust vihmavarju soetada katsetamiseks. Valik on lai ja ei teagi mida valida. Shoot through, reflective, kuldse pinnaga... Keegi oskab ehk natuke suunata? Mis oleks esimeseks varjuks sobilik? Kui suur? icon_rolleyes.gif
Muidu on ka Canoni 430EX II välk olemas.
Edit: eesmärk on portreefotosid tegema õppida. icon_razz.gif


Nendest linkidest pole abi?
http://strobist.blogspot.com/2006/03/lighting-101-umbrellas.html
http://photosecrets.com/studio-lighting-for-beginners
http://www.scantips.com/lights/umbrellas3.html
http://neilvn.com/tangents/softbox-vs-umbrella/
http://www.lighting-essentials.com/shoot-thru-umbrella-and-bounce-umbrella-a-comparison/

Suurus sõltub, valgustatava objekti suurusest. Klassikalist pea-õlad portreede jaoks pole väga suurt vist vaja.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 13:13:56 vasta tsitaadiga

kui head need aftermarket akud on? Ajavad asja ära või ei tasuks nende poole vaadata?

http://www.ebay.co.uk/itm/DSTE-2PCS-Replacement-Battery-for-Nikon-EN-EL14-P7800-D3100-D3200-D5100-D5200-/261404440919?pt=UK_Camera_Batteries&hash=item3cdceb3957

mida see "fully decoded"" juurde annab ?
http://www.ebay.co.uk/itm/2-X-Fully-Decoded-Battery-for-Nikon-EN-EL14-ENEL14-D3100-D5100-D3200-UK-/190779303067?pt=UK_Camera_Batteries&hash=item2c6b55249b
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 13:55:14 vasta tsitaadiga

Fully decoded e kaamera võtab ka võõrast akut omaks. Bränd on äärmiselt isekas ja üritab müüa suure preemiaga vaid OEM kraami e krüpteeritud aku.
Suurim probleem Hiina akudel on kvaliteedikontroll ja põhjus, miks akud surevad, sõltub tihti sellest, et üks kahest elemendist ei ole tasakaalus teisega.

Selle raha eest on jooksev kulu väga väike;
Mina ütlen, et kindlasti osta - juhtub halvim ja kolme euro eest ei saa sa midagi, parimal juhul on hiinakas originaalist 30% suurema mahutuvusega ja peab ilusti tänaseni vastu (jooksvalt neljas aasta), nagu minul.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 14:14:46 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Fully decoded e kaamera võtab ka võõrast akut omaks. Bränd on äärmiselt isekas ja üritab müüa suure preemiaga vaid OEM kraami e krüpteeritud aku.
Suurim probleem Hiina akudel on kvaliteedikontroll ja põhjus, miks akud surevad, sõltub tihti sellest, et üks kahest elemendist ei ole tasakaalus teisega.

Selle raha eest on jooksev kulu väga väike;
Mina ütlen, et kindlasti osta - juhtub halvim ja kolme euro eest ei saa sa midagi, parimal juhul on hiinakas originaalist 30% suurema mahutuvusega ja peab ilusti tänaseni vastu (jooksvalt neljas aasta), nagu minul.


ok, seega decoded on mõistlikum? icon_smile.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 14:42:31 vasta tsitaadiga

Googelda; Canon seda jama ei tee?, see on Nikon'i värk.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 07.03.2014 15:30:10 vasta tsitaadiga

Aftermarket akud? Akud on kulumaterjal, ostes juba kasutatud toote, ei või kunagi kindel olla, mis seisukorras see on.
Nikoni originaalakud on samas üsna hea kvaliteediga. Minu kasutatavat viiest originaalakust on 3 ostatud koos kasutatud kaameraga, kuid nad kõik toimivad eeskujulikult ja kaamera näitab nende seisukorraks New.
Samas ostes vuffelaku, ei või ka uuest peast kindel olla, kas see ka normaalselt toimib. Mul on 2 Phottixi akut ja nendega on ikka üksjagu hädasid olnud.
Minu kasutatud Nikoni kaamerad (D70, D80, D90, D40x, D300) on küll pirtsutamata söönud ka vuffelakusid. Ainuke erinevus originaaliga võrreldes on see, et need ei näita aku seisundit (seda New skaalat) ja ka laetuse indikaator käitub veidramalt, kukkudes kaamera kasutamisel mingil hetkel väga järsku ära. Aga pildistada saab mingi aeg küll, kui vufflid kuidagi täis laadida õnnestub. Võibolla need täiesti lahtikodeeritud akud oskavad siis paremini näidata laetusastet ja ka seda New skaalal paiknemist? Või on uuematel kaamerakeredel sisse ehitatud aku autentsuse kontroll, mis vufflit ligi ei lase?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bbad
Kreisi kasutaja
bbad

liitunud: 16.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 17:40:37 vasta tsitaadiga

Plaan endale väljas pildistamiseks esimene statiiv muretseda,
http://www.velbon.co.uk/ex.html
sealt ex-530 tundub mõistlik valik?
Kaameraks Pentax K-100d
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 17:49:40 vasta tsitaadiga

bbad, miks sa tahad vändaga kesksambaga statiivi? Pea ei paista ka pildistamiseks kõige mõnusam olevat.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bbad
Kreisi kasutaja
bbad

liitunud: 16.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 18:36:30 vasta tsitaadiga

Ma ei oskagi midagi tahta, sest ei ole ühtegi statiivi kunagi omanud...
Kui see ei ole hea, siis soovitage max 50.- eest algajale statiivitajale midagi.
Vändast niipalju, et see on minu jaoks täiesti ebaoluline vidin, millegipärast jäi silm sellele statiivile pidama ja küsisingi nõu.
Objektiivide raskusest niipalju, et kasutusel on neid 3tk - standard 18-55mm, 135mm Jupiter 37A ja 58mm Helios 44-M.
Raskeim ja pikim neist jupiter, 410g ja max pikkus asjal 105mm, Pentax K100d ise 565g, seega kokku max. 1kg kraami...
Loodetavasti olid need andmed abiks icon_smile.gif
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 07.03.2014 19:44:40 vasta tsitaadiga

50€ on korraliku statiivi jaoks ikka väga napp eelarve. 100 € eest vast juba saaks, vähemalt jalad. Pea teeb veel paarkümmend € otsa.
Üks soodsamaid normaalseid tootjaid on Sirui - http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=1044
Sirui sooduspakkumise saamiseks võib pöörduda ka HV kasutaja Jaanos poole.

50 € ringis võib Ebayst kätte saada Sirui klooni, kuid selle kvaliteeti ei oska ma veel hinnata. Pulli pärast ühe tellisin, kui kätte saan, siis olen targem: http://www.ebay.com/itm/111191206050
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kaamera olemas, mis saab edasi: lisavarustusest mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.