|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Kirsa
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2003
|
26.12.2013 22:41:50
|
|
|
| lehto08 kirjutas: |
| Kirsa kirjutas: |
Ma ei saa amd 5850 kaarti arvutama ühes masinas.
cgminer annab vea:
"Error -4: Enqueueing kernel onto command queue. (clEnqueueNDRangeKernel)
GPU 0 failure, disabling!"
Masin on celeron 420, intel 945G emaplaat, 1G mälu, 400w codegen.
Kas see masin on kuidagi liiga lahja videokaarti jooksutamiseks.
Teises arvutis see 5850 kaart käis.
Edit: kui panna -w 64 ja --thread-concurrency 1440 - siis läheb cgminer tööle aga accepted shares on 0, HW errors kasvab 100tk sekundis.
Kas 1GB mälu on liig vähe või võib siiski milleski muus asi olla? |
Ise jooksutan 2x5850 selliste sätetega: cgminer --scrypt -o stratum+tcp://doge.pool.digiraha.ee:3333 -u username.user -p password --shaders 2880 --thread-concurrency 8192 -I 16 -g 1 -w 256
Ning on stabiilselt 360kH/s per kaart ehk kokku 720kH/s
Arvuti spec: i5 2400, 8gb rammu
EDIT: lisaks veel ütlen, et pikka aega jamasin sellega, et cgmineris näitas kõrget hashrate, kuid poolis oli ligi 10 korda madalam. Selle asja sain lõpuks korda kui tõstsin thread concurrency antud väärtuse peale, nüüd näitab poolis vahepeal isegi kõrgemat hashrate kui cgmineris :D |
Panin arvutisse 1GB asemel 4GB mälu ja mure lahendatud, ei mingeid probleeme enam. Tundub 1GB on lihtsalt vähe. Kas kuskil on mingit viidet minimaalsetele riistvara nõuetele kaevandamisel?
to lehto: sinu seadetega saan 260KH/s.
Ise lasen seadetega -I 17 -g 1 -w 256 --thread concurrency 5824 ja tuleb natuke üle 300.
celeron 420-l ja i5 2400-l on muidugi vaks vahet - ehk jääbki osa võimsust selle taha kinni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Randombit
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2013
|
26.12.2013 23:09:17
|
|
|
| Kirsa kirjutas: |
Panin arvutisse 1GB asemel 4GB mälu ja mure lahendatud, ei mingeid probleeme enam. Tundub 1GB on lihtsalt vähe. Kas kuskil on mingit viidet minimaalsetele riistvara nõuetele kaevandamisel? |
Linuxi all piisab 1GB mälust täiesti. Windows on see mis mälu vajab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehto08
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.09.2005
|
26.12.2013 23:36:16
|
|
|
| Kirsa kirjutas: |
| lehto08 kirjutas: |
| Kirsa kirjutas: |
Ma ei saa amd 5850 kaarti arvutama ühes masinas.
cgminer annab vea:
"Error -4: Enqueueing kernel onto command queue. (clEnqueueNDRangeKernel)
GPU 0 failure, disabling!"
Masin on celeron 420, intel 945G emaplaat, 1G mälu, 400w codegen.
Kas see masin on kuidagi liiga lahja videokaarti jooksutamiseks.
Teises arvutis see 5850 kaart käis.
Edit: kui panna -w 64 ja --thread-concurrency 1440 - siis läheb cgminer tööle aga accepted shares on 0, HW errors kasvab 100tk sekundis.
Kas 1GB mälu on liig vähe või võib siiski milleski muus asi olla? |
Ise jooksutan 2x5850 selliste sätetega: cgminer --scrypt -o stratum+tcp://doge.pool.digiraha.ee:3333 -u username.user -p password --shaders 2880 --thread-concurrency 8192 -I 16 -g 1 -w 256
Ning on stabiilselt 360kH/s per kaart ehk kokku 720kH/s
Arvuti spec: i5 2400, 8gb rammu
EDIT: lisaks veel ütlen, et pikka aega jamasin sellega, et cgmineris näitas kõrget hashrate, kuid poolis oli ligi 10 korda madalam. Selle asja sain lõpuks korda kui tõstsin thread concurrency antud väärtuse peale, nüüd näitab poolis vahepeal isegi kõrgemat hashrate kui cgmineris  |
Panin arvutisse 1GB asemel 4GB mälu ja mure lahendatud, ei mingeid probleeme enam. Tundub 1GB on lihtsalt vähe. Kas kuskil on mingit viidet minimaalsetele riistvara nõuetele kaevandamisel?
to lehto: sinu seadetega saan 260KH/s.
Ise lasen seadetega -I 17 -g 1 -w 256 --thread concurrency 5824 ja tuleb natuke üle 300.
celeron 420-l ja i5 2400-l on muidugi vaks vahet - ehk jääbki osa võimsust selle taha kinni. |
mul kaardid klokitud 850 gpu ja 1050 vram
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.12.2013 23:58:23
|
|
|
Töötab elektrijaamas või on teinud elektriküttega sõpradega diili
|
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.12.2013 00:04:19
|
|
|
Ma tahaks pilte näha mõnest sellisest 100k+ khash farmist. Pole kuskil foorumites miskit?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| tagasi üles |
|
 |
Randombit
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2013
|
27.12.2013 00:04:44
|
|
|
Olen ka mõelnud, et kust nad need võimsused võtavad. 140kW eeldab ~3x200 A voolu. See peaks olema umbes üheksakorruselise lasnamäe maja peakaitse.
Aga see teine number seal kõrval "11,695.857" näitab aiateibaid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.12.2013 00:07:25
|
|
|
Üks küsimus:
Kui teha 4 videokaga süsteem, kas peavad kõik samad olema või võib kasutada näiteks 270, 270X, 270X ja 280X?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
27.12.2013 00:07:53
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Ma tahaks pilte näha mõnest sellisest 100k+ khash farmist. Pole kuskil foorumites miskit? |
Pigem tehakse see hea malwarega mis lastakse laiali.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.12.2013 00:14:32
|
|
|
On midagi sellist juba levinud?
Siis olid need kinni pandud Eesti "reklaami botneti" mehev väga lahjad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
27.12.2013 00:17:21
|
|
|
kui keeruline on püsti panna oma pool?
mis kulutusi see nõuab.Hetkel ma ei mõtle nüüd ,et palju tarvis masinadi et asi ära tasuks vaid pigem mis kulutusi jne see nõuab
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Randombit
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2013
|
27.12.2013 00:23:04
|
|
|
| eltso kirjutas: |
Me siin imestasime, et tegime üle 500% eesti poolis Mul on hetkel ühes Netcoini poolis üle 1700% tehtud juba blokist  |
doge.cryptoculture.net laseb praegu 700 MH/s ja hetkel otsitavast plokist on tehtud juba üle 700% (kusjuures see protsent vähenes vahepeal, korra oli juba üle 730%, nüüd järsku 707%. Millest see vähenemine võib tulla?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
27.12.2013 00:25:02
|
|
|
| Randombit, raskusaste muutus?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Randombit
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2013
|
27.12.2013 00:29:18
|
|
|
| Ei, raskusaste ei muutnud, järgmise muutuseni on ca 100 plokki veel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
27.12.2013 00:30:24
|
|
|
Ok, mõtlesin, et sellest äkki, digiraha poolis ka % muutunud ja see oli mu ainus teooria
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
27.12.2013 03:48:24
|
|
|
| -cocain- kirjutas: |
| kqpahv kirjutas: |
Mul põles eile üks 7950 suure ja heleda leegiga maha |
Tuleohtu ei tekkinud? |
Mis kraadidel asja jooksustasid või mis sa arvad, mille tõttu probleem tekkida võiks ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
27.12.2013 03:52:19
|
|
|
Millest võib see tingitud olla, et Cgmineris on kaartide järgekord vale, nt mul näitab PCI-E esimeses slotis olevat kaarti GPU2 nime all
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
27.12.2013 05:05:27
|
|
|
Küsin sellist asja - panin CGWatcheri peale.
Kasutate seda Monitor võimalust ka ? Näiteks kui hashrate tavatult alla läheb? Teeb restarti siis näiteks. Või muudab pooli kuidagi?
(Kas CGMiner ise ei tuvasta seda kui tavaliselt average on näiteks 470 ja siis üks hetk hakkab 300-400 käima ja muudab pooli ?)
Nimelt vaatasin logi ja eile oli kaks tundi share fail ja reject väga suured, cgminer muidugi ise ei muutnud mängu vaid lasi seal rõõmsalt edasi. Samas kuram ei meenu, kas mul oli backup v mitte.
Ette tänades!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
27.12.2013 09:52:28
|
|
|
| -cocain- kirjutas: |
| kqpahv kirjutas: |
Mul põles eile üks 7950 suure ja heleda leegiga maha |
Tuleohtu ei tekkinud? |
No teoreetiliselt on kõik võimalik aga seekord õnneks siiski mitte. Kiire sähvatus ja läbi kõik oligi
Cocain ? On nagu meelde jäänud, et oled elektrik ? - Mul ütles eile ühes garaazis elektrivarustus üles ja ei oska nagu midagi ette võtta ka - Kohe kui mõne arvuti käima panen lükkab garaazi põhi kaitsme kui ka lekkevoolu kaitsme automaatselt välja. Garaazis 3x25A ja vahet pole millisese faasi taha midagi lükkan - tulemus ikka sama. Kusjuures voolu võtan tööstusvoolu pistikust seega, ei taha uskuda, et seinas mõni juhe ära kärsanud oleks. Any ideas ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.12.2013 10:13:19
|
|
|
Toiteka enda kaitse ikka rakendus?
Vanemad Antecid põlesid tuimalt maha koormuse all ja võtsid maja kaitsme ka kaasa Ja see oli veel AMD K8 aegadel.
//
Kruti lekkevoolu kui saad. Kui see aitab, siis ehk kuskil isolatsioon ikka vigane. See 3 faasiline "buumi aja" kaabel paras saast.
Prooviks vea uus kaabel kaitsme alt või pane kaitsme lähedusse kohe tööstuspistik... (kui julged, ise seda tegelikult teha ei tohi). Kui see aitab, siis eks pead laskma uue kaabli vedada ja asja üle kontrollida.
//
Nende kaartide osas:
minu arvamus on, et järelturult neid 1-2.a vanu AMD kaarte osta küll ei julgeks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
cascada
HV vaatleja
liitunud: 07.02.2005
|
27.12.2013 10:17:25
|
|
|
Radeon R9 290 kaarte aja taga lausa tikutulega... jube raske saada kuid lõpuks õnnestus 3 sellist isendit Saksamaalt kätte saada.
Millist emaplaati nende kolme jooksutamise soovitate? Mingi odav AMD kiip ja 1200W PSU peaks läbi ajama?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
27.12.2013 10:33:11
|
|
|
| miks see odav kiip just amd peab olema ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
27.12.2013 10:37:23
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Toiteka enda kaitse ikka rakendus?
Vanemad Antecid põlesid tuimalt maha koormuse all ja võtsid maja kaitsme ka kaasa Ja see oli veel AMD K8 aegadel.
//
Kruti lekkevoolu kui saad. Kui see aitab, siis ehk kuskil isolatsioon ikka vigane. See 3 faasiline "buumi aja" kaabel paras saast.
Prooviks vea uus kaabel kaitsme alt või pane kaitsme lähedusse kohe tööstuspistik... (kui julged, ise seda tegelikult teha ei tohi). Kui see aitab, siis eks pead laskma uue kaabli vedada ja asja üle kontrollida.
//
Nende kaartide osas:
minu arvamus on, et järelturult neid 1-2.a vanu AMD kaarte osta küll ei julgeks  |
No ma olen mitut erinevat arvutit proovinud ja alati sama jama seega väga väike tõenäosus, et asi toidetes on.
Pole elektrialal väga tugev Kuidas ma lekkevoolu "krutin" ? Seda, mis kaabel seal seinas on ei tea jah muidugi aga loota võiks, et on siiski korralik asi nagu tellitud sai. Mis ohud selle tööstuspistiku ühendamisel on ? peaks ühendused väga korralikult ära isoleerima vms ? Või hakkame läänemaailma bürokraatiale järgi jõudma ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
cascada
HV vaatleja
liitunud: 07.02.2005
|
27.12.2013 10:46:02
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| miks see odav kiip just amd peab olema ? |
CPU 99% ajast idles ju, pole kallist proset tarvis? AMD sellepärast, et kõikidest ülevaadetest on silma jäänud, et kasutatakse AMD plaate.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
27.12.2013 12:34:54
|
|
|
Lisasin ühe joone juurde.
Hetkeseisuga on see tõus muidugi tagasihoidlikum.
Spoiler 
Selge see, et BTC oli selle aasta "staar".
| cascada kirjutas: |
| pots4t4j4 kirjutas: |
| miks see odav kiip just amd peab olema ? |
CPU 99% ajast idles ju, pole kallist proset tarvis? AMD sellepärast, et kõikidest ülevaadetest on silma jäänud, et kasutatakse AMD plaate. |
Üldiselt võetakse seda, mis parasjagu odavamalt kätte tuleb. Mina võtsin sihilikult ühe AMD ja teise Inteli. Hinnavahe MB+ CPU oli 15eur.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
27.12.2013 12:39:53
|
|
|
Protsessor jah kõige odavam AMD sempron 145. Plaat aga mitte kõige odavam - samas sellele ratsionaalset põhjendust ei ole - sisetunne ütles, et kõige odavam plaat ei saa olla kõige stabiilsem 24/7 töötaja. Aga tegelikkus võib vabalt selline olla, et 40 eurone plaat on sama hea ja stabiilne nagu 80 või 100 eurone plaat.
Ja see AMD kasutamine - see on pigem karjainstinkt. Mingit asjalikumat selgitust sellele küll ei ole. Intel on sama hää.
viimati muutis yerba 27.12.2013 12:42:21, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
27.12.2013 12:42:07
|
|
|
Kui doge veel coinedupi polnud jõudnud, müüdi seda foorumites alates 25$/1M. S.t 100$ eest oleks saanud 4M ning doge oli tipphetkel ~8BTC-d, mis hetkel on koguni 6000$, doge tipphetkel pigem kuskil 5200$.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kullakang
HV vaatleja
liitunud: 22.10.2013
|
27.12.2013 15:03:01
|
|
|
Kas keegi oskab öelda, mis vedelikku kasutatakse sellise jahutuse puhul?
https://bitcointalk.org/index.php?topic=7216.msg4159615#msg4159615
Põhimõtteliselt uputatakse serverid mingisse vedelikku ja jahutamine käibki sedasi. Kunagi jäi silma kusagil foorumis üks tüüp, kes tegi oma arvutist "akvaariumi". Kalu küll sees ei olnud, aga samamoodi täitis selle mingi vedelikuga, pani igasugused valgustid sisse ja asi nägi väga vinge välja. Jahutuse mõttes ka hea lahendus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
27.12.2013 15:08:01
|
|
|
mingi õli sisse ?
siin forumis ka keegi tehi määrisid mingi möksiga kokku vb tavotiga;D ja uputati ka ujuma
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.12.2013 15:13:30
|
|
|
| kqpahv kirjutas: |
Pole elektrialal väga tugev Kuidas ma lekkevoolu "krutin" ? Seda, mis kaabel seal seinas on ei tea jah muidugi aga loota võiks, et on siiski korralik asi nagu tellitud sai. Mis ohud selle tööstuspistiku ühendamisel on ? peaks ühendused väga korralikult ära isoleerima vms ? Või hakkame läänemaailma bürokraatiale järgi jõudma ? |
kaitsmel mA väärtus ja kruvika keeramise võimalus mingis väärtusvahemikus.
Rohkem öelda ei oska, siin HV's mõni targem oskab täpsemalt öeldfa mida kontrollida.
Tean lihtsalt genekate tõttu, et lautades tihti juhtmestik nii pikk ja kadudega, et pole harvad juhused kui see lekkevoolukaitse tuleb pea lõppu keerata
Samas eramajal pigem ikka viitab see mingile jamale...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
27.12.2013 17:01:18
|
|
|
| kullakang kirjutas: |
Kas keegi oskab öelda, mis vedelikku kasutatakse sellise jahutuse puhul?
https://bitcointalk.org/index.php?topic=7216.msg4159615#msg4159615
Põhimõtteliselt uputatakse serverid mingisse vedelikku ja jahutamine käibki sedasi. Kunagi jäi silma kusagil foorumis üks tüüp, kes tegi oma arvutist "akvaariumi". Kalu küll sees ei olnud, aga samamoodi täitis selle mingi vedelikuga, pani igasugused valgustid sisse ja asi nägi väga vinge välja. Jahutuse mõttes ka hea lahendus.
 |
Novec 7000 Engineered Fluid, 1-methoxyheptafluoropropane
|
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.12.2013 17:47:16
|
|
|
Kui hull perfi kaotus mängudes on, kui kaardid 1x kaabliga plate küljes on?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
27.12.2013 17:51:15
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Kui hull perfi kaotus mängudes on, kui kaardid 1x kaabliga plate küljes on? |
Esmaspäeval saan 1x1x kaablid kätte.
Soovil võin teha miski 3Dmarki vms
CF R9 280X
vs
CF R9 280X PCI-e 16x16x
vs
CF R9 280X PCI-e 1x1x
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
27.12.2013 17:53:14
|
|
|
| Miks just CF?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
27.12.2013 17:59:11
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Miks just CF? |
Sest mängudes on CF-i vaja?!
Aah, unusta ära..
Küsimus oleks võinud olla, et miks 2 kaarti.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
27.12.2013 18:01:37
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Kui hull perfi kaotus mängudes on, kui kaardid 1x kaabliga plate küljes on? |
20-30% räägiti kunagi kui laptopi külge üritasin desktop kaarti ühendada. Ise reaalsete tulemusteni ei jõudnud muidugi.
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_5870_PCI-Express_Scaling/
viimati muutis 10Fold 27.12.2013 18:24:55, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
digiraha
HV kasutaja
liitunud: 14.08.2005
|
27.12.2013 18:03:48
|
|
|
4h testimist ja taidlemist, tulemuseks uus teadmine:
Kontorinurgas tiksub 10 v1 blade't, tavaline hashrate ca 125gh/s. Täna kontoris olles avastasin, et hashrate kukkunud 0.5 peale. Kõik mõeldavad ja mõeldamatud asjad tegin ära, restartisin, tuunisin, sättisin, lõpuks rühmasin käega. Suitsunurgast tagasi tulles nägin, et vahepeal tõusnud korraks 60gh/s peale ning nüüd jälle nullis. Mõttevälgatuse tulemusena telefonil wifi välja - 125gh/s tagasi.
tl;dr: htc sensation + elioni tg789 + asic blade = kuskil on kala.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
27.12.2013 18:05:11
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Miks just CF? |
Sest mul kodu arvuti nii kasutuses.
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| tagasi üles |
|
 |
reints
HV Guru

liitunud: 02.04.2006
|
27.12.2013 21:19:38
|
|
|
Kas cf jõudlust maha ei tõmba kaevamisel ?
_________________ Töö tegi ahvist inimese
Äkki teeb sinust ka  |
|
| tagasi üles |
|
 |
kullakang
HV vaatleja
liitunud: 22.10.2013
|
27.12.2013 21:57:31
|
|
|
| martin366 kirjutas: |
| kullakang kirjutas: |
Kas keegi oskab öelda, mis vedelikku kasutatakse sellise jahutuse puhul?
https://bitcointalk.org/index.php?topic=7216.msg4159615#msg4159615
Põhimõtteliselt uputatakse serverid mingisse vedelikku ja jahutamine käibki sedasi. Kunagi jäi silma kusagil foorumis üks tüüp, kes tegi oma arvutist "akvaariumi". Kalu küll sees ei olnud, aga samamoodi täitis selle mingi vedelikuga, pani igasugused valgustid sisse ja asi nägi väga vinge välja. Jahutuse mõttes ka hea lahendus.
 |
Novec 7000 Engineered Fluid, 1-methoxyheptafluoropropane |
Seda nüüd küll. Seda kasutati ilmselt sellel juhul.
Huvitav, kuidas sellega on, et kas peab just SEE õli olema või saab mingi kättesaadavama (ja odavama) variandiga hakkama?
Päris lahe oleks enda masina selliseks tuunida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
27.12.2013 22:22:56
|
|
|
| Olen kuulnud, et võid ka tavalise toiduõliga täita või siis ükskõik millise vedelikuga mis elektrit ei juhi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.12.2013 22:48:08
|
|
|
| eltso kirjutas: |
| Olen kuulnud, et võid ka tavalise toiduõliga täita või siis ükskõik millise vedelikuga mis elektrit ei juhi. |
https://www.youtube.com/results?search_query=pc+in+oil&sm=3
neid videosi on palju
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
27.12.2013 22:57:28
|
|
|
Peaks oma mineri õli sisse ära uputma, oleks vaikus majas
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
27.12.2013 23:15:38
|
|
|
Seda õli peab ikka kuidagi jahutama ka, muidu läheb see lihtsalt mingil hetkel keema.
Eks ta ole jutuks hea küll, praktikas on siiski õhk ja vesi paremad.
Õlisse uputamist mäletan juba enne Socket A aegu.. siiani on asi ainult jutuks jäänudki.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.12.2013 23:19:11
|
|
|
Eesti Energia kasutab usinasti 6litrafosid, nii et ehk jagavad nemad kogemusi sobivate 6lide kohta.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|