Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  WD Roheliste ketaste surmad ja nende vältimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 29.04.2013 13:28:43 vasta tsitaadiga

Küsi nende ketaste käest Smarti, "Load cycle count" näitab kohe ära. Nagu vahepeal mainisin siis endal on siin greenidest WD20EARS, WD20EZRX, WD20EARX, WD5000AACS ja ainult viimasel ei ole seda parkimise jama, kõige uuemad (EZRX) kogusid esimese 50 töötunni jooksul juba ~3000 parkimiskorda.
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2013 14:17:25 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Küsi nende ketaste käest Smarti, "Load cycle count" näitab kohe ära. Nagu vahepeal mainisin siis endal on siin greenidest WD20EARS, WD20EZRX, WD20EARX, WD5000AACS ja ainult viimasel ei ole seda parkimise jama, kõige uuemad (EZRX) kogusid esimese 50 töötunni jooksul juba ~3000 parkimiskorda.


Hmm....
Mul üks 2TB WD20EZRX hiljuti soetatud, jookseb 24/7 RAID1-s.
Vaatasin ka smart infot:
Power on hours 506
Load cycle count 22003

Peaksin midagi ette võtma?

Edit:
Võrdlesin tööarvuti 500GB WD5000AAKX infot:
Power on hours 10380
Load cycle count 57
(Sellel kettal on "never sleep").

Kui nii võrrelda siis Greeni oma on ikka väga utoopiline.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 29.04.2013 15:47:03 vasta tsitaadiga

Kuskilt ma veel välja lugenud ei ole, et just peade parkimise süü on nende ketaste suremine aga see on kindel, et üleliigne peade nühkimine parkimisalale ja tagasi on tunduvalt koormavam neile kui niisama ketaste kohal lendamine (Põrutust kardab meeletult ketta kohal lennates aga seda kardavad kõik kettad niikuinii)
PS. Wdidle3 tööriist toimib neil ketastel täiesti normaalselt ja kui keegi tunneb muret nende ketaste pärast siis võib vabalt seda 8sec aega muuta sellega (Disable ei tohi ainult panna, kuna pidi ketta transfer rate tuksi keerama)
PS-2. Linuxi softiraid (mdraid) pidi vihkama Greene just selle parkimise pärast ja see, et peale paari tundi minul ketta raidist välja viskas on normaalne. Välised kontrollerid pidid palju leebemad olema selles osas.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2013 15:13:57 vasta tsitaadiga

wd lahendus earsidel oligi ju selle parkimise väljalülimine firmwares?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2013 16:57:06 vasta tsitaadiga

Mul näitab hetkel 165603 ja see kasvab rsk tõesti kiirelt... Power on hours 12435.

http://community.wdc.com/t5/Desktop-Portable-Drives/Optimal-WDIDLE3-Setting-For-WD20EARS-Hard-Drives/td-p/48323

tsitaat:
To completely disable the Idle3 Timer, type "wdidle3 /S[10000000000]
That is a 1 followed by 10 zeros, this disabled the timer for me, where as /D only set it to 62 minutes.

See poleks mõistlik? Ketas on kastis, kast on kohapeal, parkida pole vaja.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 30.04.2013 17:18:58 vasta tsitaadiga

Timeri kinni keeramiseks on üldse wdidle3.exe /d aga nagu enne mainisin siis kuskilt foorumist lugedes kaotasid need kettad oma kiiruse mõne aja pärast ja aitas ainult timeri tagasi panemine. (Katkisel kettal proovisin seda ja "wdidle3.exe /r" kinnitas selle toimimist) Minu arvates vägagi mõistlik on panna "wdidle3.exe /s300", siis on 5 minutit timeout ja oma kogemus näitab et Windowsi all see ongi juba põhimõtteliselt lõputu, sest selle aja sees käib OS juba mitu korda kettalt infot küsimas, isegi kui kasutaja seda ei tee. (300 sekundit on selle WD tööriista ametlik maksimum)
Enda uusimal kettal on töötunde 189 ja 2111 parkimiskorda, kuskil nädal tagasi muutsin selle timeout 8 sekundi pealt 300 peale (Siis oli parkimiskordade arv kuskil 2070 ja töötunde poole vähem)

PS. Rõhutasin siin just neid ametlikke numbreid ja seadeid seepärast, et selliste tähtsate arvutikomponentidega ei ole mõistlik palju oma suva järgi toimetada, pärast ei toimi enam üldse ja siis andmed läinud ja ketas ka.
PS-2. Surnud kettaga on nüüd viimaks minupoolt kogu lugu, peale zerofilli pole see ketas enam üles tulnud ja lammutasin selle algosadeks, et rohkem aega ei raiskaks sellega!
Kusjuures väga imelik on nendel ketastel see, et ketta peal olev kruvi on suht ainus asi mis hoiab pead paigal, kui see lahti keerata siis on meeletu lõtk sellel sees sest laagri keskel olev "post" on tunduvalt väiksem kui laagri enda auk. Kogu selle täppisseadme paigalhoidmine on jäetud ühe kruvi ja pealmise korpuse teha... ärge palju muljuge seda pealt ega ka seda keskmist kruvi keerake! (Vanematel ketastel ma ei ole seda kunagi näinud, kuigi olen neid ka ikka üksjagu laiali lammutanud, neil ikka suht alati on pea olnud veel eraldi kruviga korpuse küljes ja ilma kaaneta ketas toimis ka nii kaua kuni tolm üks-null andmetele tegi)

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2013 17:31:38 vasta tsitaadiga

Läks /S300 peale. Kuigi toimivat asja ei tohiks torkida. icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2013 17:35:07 vasta tsitaadiga

Kust seda smart programmi tõmmata saab... kunagi oli aga enam ei mäleta, neid nii palju netist saada. Vaataks ka mis mu vana ketta kohta näitab.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.04.2013 17:42:43 vasta tsitaadiga

pois11, hdtune, sellel peaks olema ka mingi tasuta trial, kus kõiki featuure pole, aga smarti loeb ära.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2013 17:57:45 vasta tsitaadiga

Noh,
WD10EAVS kettal on 21609 töötunni juures vaid 2424 parkimist, samas WD15EARS oma 10674 töötunniga on suutnud teha juba 116708 parkimist icon_lol.gif

aga Wdidle3 jaoks tulebki bootcd kirjutada või veel miskeid võimalusi?

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2013 18:06:02 vasta tsitaadiga

Ma tegin Yumi'ga USB-pulgalt.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 30.04.2013 18:09:41 vasta tsitaadiga

Linuxile on ka saada idle3-tools pakk, mis peaks ka selle töö ära tegema aga see pole ametlik tool ja ise läksin kindla peale ja panin USB'lt bootides selle õige tööriistaga.
Bootites on ka mitmeid võimalusi ja kui kellelgi pole soovi hakata freeDOS vms. booti tegema ise siis uuemal Ultimate BootCD'l on see kaasas kohe HDD tööriistade seas!

Eelmisele postile lisaks siis mini video ka http://youtu.be/Oa7unT5GQK4 (Hoiatus, suht vali muusika jäi taustaks) <- Ketas on küll seest tühjaks juba roogitud aga pea kinnitus oligi selline ja kohe peale kaane avamist oli juba selline logisev kogu see kupatus.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 01.05.2013 15:12:03 vasta tsitaadiga

No aga eks see WD Green oligi juba algselt säästutooteks projekteeritud. Mis seal siis imestada, et ka iga kruvi on juba arvel. icon_smile.gif Kunagi kajastus see ka hinnas, varem Greenid olid ikka teistest märgatavalt odavamad, kuid nüüdseks pole enam mingit hinnavahet Blue seeriaga ja Seagate, Toshiba, HGST 7200rpm mudelite hindadega. Pigem on Green isegi juba neist tibake kallimaks muutumas. Tõenäoliselt sureb see tooteseeria vaikselt välja mingi aja pärast. Seagate juba loobus oma Barrcuda-Green seeriast (kuigi uus 4TB ketas on neil ainsa erandina jällegi just 5900rpm).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.05.2013 16:14:56 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
No aga eks see WD Green oligi juba algselt säästutooteks projekteeritud. Mis seal siis imestada, et ka iga kruvi on juba arvel. icon_smile.gif Kunagi kajastus see ka hinnas, varem Greenid olid ikka teistest märgatavalt odavamad, kuid nüüdseks pole enam mingit hinnavahet Blue seeriaga ja Seagate, Toshiba, HGST 7200rpm mudelite hindadega. Pigem on Green isegi juba neist tibake kallimaks muutumas. Tõenäoliselt sureb see tooteseeria vaikselt välja mingi aja pärast. Seagate juba loobus oma Barrcuda-Green seeriast (kuigi uus 4TB ketas on neil ainsa erandina jällegi just 5900rpm).

Ära liialt optimist ole, kuna ka Seagate kettad põevad täpselt samasugust epideemiat, kus ketta algusest on osa kettapinnast surnud ja siis ülejäänud kettaosa on täiesti korralikult elus.

Väike näide kohe laualt võtta, Seagate 320GB Momentus Thin, kusagil 100GB ketta algusest on kutu, ülejäänud 200-le on aretatud partitsioon ja töötab täiesti edukalt oma pool aastat juba. Huvi pärast, et näha, millal epidemia siia ossa edasi kandub -aga ei midagi, kõik on OK.
---------------------
Mis aga WD-sse puutub, siis poolkutusid - kutusid esineb ikkagi kõikde "värvide" korral icon_wink.gif . Katkiste 2,5-ste ketaste kollektsioonis on olemas nii roheline, kollane, sinine, must.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2013 17:16:33 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Katkiste 2,5-ste ketaste kollektsioonis on olemas nii roheline, kollane, sinine, must.


Sa kas ajad jama, või oled värvipime... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2013 18:14:36 vasta tsitaadiga

Või vaatab Enterprise Western Digitali kõvaketast.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2013 18:22:05 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Või vaatab Enterprise Western Digitali kõvaketast.


No ma pole ka WD Enterprise toodete seas Yellow seeriat kohanud... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2013 18:23:52 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
maatriks kirjutas:
Või vaatab Enterprise Western Digitali kõvaketast.


No ma pole ka WD Enterprise toodete seas Yellow seeriat kohanud... :roll:
Küll aga on kollase sildiga tooteid.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2013 18:25:51 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Küll aga on kollase sildiga tooteid.


Seda küll... eusa_think.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.05.2013 20:12:34 vasta tsitaadiga

Nii, järgmine ketas siis näpus, millel samuti see "üliaeglase lugemise epideemia" icon_smile.gif küljes. Seekord siis 500GB mahuga Toshiba. Eks näis, kui aeglane või super-aeglane see lugemine on, et kas saab info veel kätte või pole lootust oodata, kuni midagi välja lugeda suudetakse.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.05.2013 20:35:49 vasta tsitaadiga

endal üks tõbine WD caviar black 1TB isend. smarti reallocated sector count on punane ja pending on kollane. maakeeli, tuksis. imelik on kusjuures see, et HD Tunega zero fill tehes hakkab absoluutselt iga kord erineval ajal klõpsima. ühe korra jõudis isegi c.a. 1/5 ära teha, tavaliselt lõpetab kuskil 10% peal ära. lõppemine tähendab seda, et kuni mingi piirini tulevad rohelised ruudud ja sealt edasi eranditult kõik punased. ise pigem arvan, et FW on lolliks läind, kui et ketas füüsiliselt vigane.

e: mudeliks WD1001FALS
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Weel
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2003




sõnum 01.05.2013 20:54:01 vasta tsitaadiga

Mul on ka üks WD green 1,5GB, aga sel on vastupidine jama - lugemiskiirus on väga hea, kirjutamise kiirus üldjuhul 0...80 kB/s (vahel harva torkab mõneks sekundiks normaalseks ka). Hakkas juba uuena see jama pihta suuremate torrentitega "semaphore timeout expired", nüüd iga kirjutamisega see error. Samas HDtune'i scan ühtegi errorit ei näita, kui aga Parkdale'iga kirjutamistesti teha, siis vahel harva teeb 10 MB kirjutamistesti ära, kuid suuremate MB-dega see sama semaphore error. Peab uurima hakkama, kui kallis see saatmine tehasegarantiisse on.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 01.05.2013 21:39:35 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
kuni mingi piirini tulevad rohelised ruudud ja sealt edasi eranditult kõik punased. ise pigem arvan, et FW on lolliks läind, kui et ketas füüsiliselt vigane.

Füüsiline vigastus võib ka täitsa vabalt olla, kunagi vähemalt olen näinud kettaid millel on pea/platteritega jamad vms. et soojaks saades ei loe/kirjuta mitte midagi enam (Detailid paisuvad soojaga natuke rohkem kui tööks vaja oleks), külmana hoiad siis on tiptop. Seda saad vabalt ka ise järgi proovida jahutades ketta tööajal maha ja vaatad kas asi muutub...

Toivos teaks kindlasti täpsemalt nende jamade kohta rääkida aga ma kahtlen, et ta tahab kasutajaid liialt harida selles osas. Kes siis omal leivatüki laualt minema lööb icon_biggrin.gif

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 01.05.2013 21:47:38 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Toivos teaks kindlasti täpsemalt nende jamade kohta rääkida aga ma kahtlen, et ta tahab kasutajaid liialt harida selles osas. Kes siis omal leivatüki laualt minema lööb icon_biggrin.gif
Küsimus ei ole mitte leivas, vaid kettatapjaid on juba piisavalt olemas.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.05.2013 21:49:53 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Füüsiline vigastus võib ka täitsa vabalt olla, kunagi vähemalt olen näinud kettaid millel on pea/platteritega jamad vms. et soojaks saades ei loe/kirjuta mitte midagi enam (Detailid paisuvad soojaga natuke rohkem kui tööks vaja oleks), külmana hoiad siis on tiptop. Seda saad vabalt ka ise järgi proovida jahutades ketta tööajal maha ja vaatad kas asi muutub...
hmm, seda saab täitsa proovida, korpuses puhuvad ventikad otse ketta sahtlite peale thumbs_up.gif . siiani olen korpuse katusel olevat pesa kasutand selle kettaga mässamise jaoks. Quick remove & re-connect.

toivos kirjutas:
Küsimus ei ole mitte leivas, vaid kettatapjaid on juba piisavalt olemas.
selle ketta olen juba ammu maha kandnud. vahest lihtsalt tuleb perversne isu n***da sellega, et ehk äkki hakkab tööle icon_lol.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2013 22:41:05 vasta tsitaadiga

HD Tune näitab mul hoiatust: (c7) Ultra DMA CRC Error Count. Mida see tähendab. Tegelikult on see error koguaeg olnud ja ja sirka 3-4a. pole kettaga jamasid olnud.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 01.05.2013 23:11:31 vasta tsitaadiga

pois11, http://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T. "The count of errors in data transfer via the interface cable as determined by ICRC (Interface Cyclic Redundancy Check)."
Kui number just tihti ei suurene, siis pole probleemi.

NATAS999 kirjutas:
selle ketta olen juba ammu maha kandnud. vahest lihtsalt tuleb perversne isu n***da sellega, et ehk äkki hakkab tööle

Tuttav tunne, nagu enne siin teemas mainisin siis pidingi enda ketta laiali üldse lammutama, enne rahu ei saanud ja ikka aeg-ajalt võtsin sahtlist selle välja et jamada icon_razz.gif

toivos, Võiks ju loota, et kui kettal ikka vajalikud andmed on, siis ise neid ei näpitaks ja viidaks kohe asjatundja kätte (Mis on ka kole lai mõiste aga see pole praegune teema). Aga kui kettal andmed väärt pole nii suurt summat kui taastamiseks kuluks, või üldse rahaline väärtus puudub, siis on ju natuke palju loota, et keegi ketast taastamiseks kuhugi viiks. Ometi on õnnelik iga kasutaja, kel õnnestub oma "väärtusetu" kraam tagasi saada ja ise asja juures targemaks saades! Mõnel puhul on isegi võimalik toda "surnud" ketast edukalt edasi kasutada isegi ja säästa mõni € (Arvestades selle kasutamise riske muidugi)

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 01.05.2013 23:58:21 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
toivos, Võiks ju loota, et kui kettal ikka vajalikud andmed on, siis ise neid ei näpitaks ja viidaks kohe asjatundja kätte (Mis on ka kole lai mõiste aga see pole praegune teema).
Ise tavaliselt ei näpitagi. Omanikul on tavaliselt tuttav, kes omanikust arvutit palju paremini tunneb ja on omaniku jaoks asjatundja. Nemad käivadki ketaste kallal ja keeravad ketta lõplikult tuksi.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 02.05.2013 00:15:51 vasta tsitaadiga

Selles on sul õigus, seepärast ma lisasingi et "Asjatundja" on kole lai mõiste ja mõne jaoks asjatundja ei pruugi seda tegelikkuses olla. Minu jutu mõte oli pigem see, et näpunäidete jagamine ei tohiks kindlasti väheneda nende lollide arvelt kes arvavad, et paari foorumit lugedes on nad valmis elutähtsaid andmeid taastama hakkama, tunduvalt rohkem on inimesi kellele tulevad need teadmised kasuks siiski.
Poolnaljaga lisan, et need "Asjatundjad" peaks just andmetaastajatele meeldima, sest nad saavad tunduvalt suuremaid arveid kirjutada, kuna ketas on palju hullemas seisus kui see oleks enne olnud icon_lol.gif

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 02.05.2013 02:01:47 vasta tsitaadiga

toivos, mis seisus need "asjatundjate" käest läbi käinud kettad sinuni jõuavad? Kas mingi tarkvaraga (testprogrammiga) on ka võimalik poolkatkist ketast päris ära tappa? Ise olen kogenud, kuidas 2 tüüpi on kettad lihtsalt laiali lammutanud ja uuesti kokku pannud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2013 02:05:07 vasta tsitaadiga

Iga pööre, mida katkine ketas asjatundmatutes kätes teeb, on liigne. Kui failid on olulised, siis kohe spetsialisti kätte, kui on torrentist pirakraami täis, siis võid ise ka muidugi näppida.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 02.05.2013 02:29:13 vasta tsitaadiga

DJope kirjutas:
toivos, mis seisus need "asjatundjate" käest läbi käinud kettad sinuni jõuavad? Kas mingi tarkvaraga (testprogrammiga) on ka võimalik poolkatkist ketast päris ära tappa?
Testprogrammiga ja kloonimisega võib poolpiduse ketta ära tappa küll. Windows CHKDSK-iga võib sama moodi ära tappa.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.05.2013 10:17:00 vasta tsitaadiga

Suremisel ja suremisel tasub ikka ka vahet teha. icon_cool.gif Kui ketas on muutunud "kümneid kordi aeglasemaks", siis pole mingit vahet, kes seda infot kopeerib, mitmeid päevi, omanik või omaniku sõber või kopeerib seda mõni spets. taastusfirma.

Mind ennastki ootab ees meeldiv ajaviitmine sellesama Toshiba seltsis, mis samuti on siis arvamusel, et kõlbab kõvasti aeglasem kiirus, aega küll. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 02.05.2013 12:25:35 vasta tsitaadiga

tahanteada, jutt on pooleldi õige aga ega kunagi ei tea mis seda aeglast kiirust põhjustab, kui on mingisugune füüsiline vigastus kettal, et ei suuda lugeda iga käiguga siis võib liigne lugemine ka selle lõplikult maha tappa. Võinoh "lõplik" on ka selline suhteline mõiste, tegelikkuses andmed ikka taastada saab aga hinnale tiksuvad nullid otsa ketta edasisel suremisel ja mingil hetkel ületatakse lihtsalt kettal olevate andmete väärtus.

PS. Nüüd mulle tundub, et need Greenid on ikka meeletult kehva ehitusega, peale katkise ketta lammutamist ma märkasin, et pea laager ei käi sujuvalt ringi ja mingisugused rasked "nõksud" on sees. Katkusin selle laagri pea seest välja, kerisin seda ajaviiteks näpuvahel ja mõnesaja ringi pärast oli kogu laager kaputt (ei käinud ringi). Kuna juba alguses oli see kuidagi raske kohati siis mine tea, võibolla osaliselt suremisega seotud? Kui on nii siis tahanteada jutule ehtne näide võtta kohe et liigne ketta piinamine võib ka sellisel juhul lõplikult tappa (Endal see green töötas peale esmast suremist päeva täiesti normaalselt ja peale zero filli ei suutnud enam powerup-gi teha) Ringi käis aga Firmwaret üles ei lugenud ja jäigi sinna klõpsima kuni alla andis ja mootori ka välja lülitas.

PS-2. Kas tänapäeval veel ketaste platterite vahetamisega ka tegeletakse? Uurides enda greeni tundub see suhteliselt võimatu tegevus olevat, kuna mingi alumiiniumraam on platterite vahele topitud ja ilma nende ükshaaval eemaldamiseta ei saa seda kätte. Koos sellega ka tõsta vist ei saa sest siis ei ole kuidagi võimalik plattereid kinni hoida, et need paigast ei nihkuks.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.05.2013 18:36:00 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Kas tänapäeval veel ketaste platterite vahetamisega ka tegeletakse? Uurides enda greeni tundub see suhteliselt võimatu tegevus olevat, kuna mingi alumiiniumraam on platterite vahele topitud ja ilma nende ükshaaval eemaldamiseta ei saa seda kätte. Koos sellega ka tõsta vist ei saa sest siis ei ole kuidagi võimalik plattereid kinni hoida, et need paigast ei nihkuks.

Täpselt selle Green'i kohta ei tea, kuid tõenäoliselt mingi meetod temagi jaoks ikka on. Mitmed firmad pakuvad kõvaketaste remondi (peade asendamise, platterite asendamise, kinnikiilunud mootori käimakeeramise jne) spetsiifilisi tööriistu. Enamasti on neil aga iga kettaseeria või lausa mudeli kohta omaette eraldiseisvad tööriistad (ja kui vaatate nende üksikute riistade hindu nagu näiteks 500€ ühe pisikese konksvõtme eest millega saab lahti keerata või eemale tõsta vaid ühe kindla mudeli ketta päid või plattereid, siis vast enam niiväga ei imesta ka andmetaastajate hinnakirjade üle). Näiteks http://www.hddsurgery.com/

Aga see, et WD Greeni kohta ikka erakordselt palju torisemist internetifoorumitest leiab (võrreldes teiste seeriatega), näitab ikkagi et natuke nöga see konstruktsioon või/ja firmware tal on küll.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2013 18:38:40 vasta tsitaadiga

Seal lehel küll on ikka ebareaalsed hinnad. Mingi suvaline võti 100€. No ma ei tea. Lihtsalt vähe ostetakse siis hea küsida mingite asjade eest ulme hinda. "plekiriba" eest 500€.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.05.2013 18:45:27 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Seal lehel küll on ikka ebareaalsed hinnad. Mingi suvaline võti 100€. No ma ei tea. Lihtsalt vähe ostetakse siis hea küsida mingite asjade eest ulme hinda. "plekiriba" eest 500€.

Ilmselt need ongi sellised unikaalsed praktiliselt käsitööna (erosioonfreespinkide vms. abil?) üksikutes eksemplarides valmistatud tooted. Ning kui palju neid ostjaid ehk ketaste füüsilisi parandajaid ikka on, pealegi pole see kaugeltki ainus firma mis sedalaadi instrumente pakub.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 02.05.2013 18:47:53 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Seal lehel küll on ikka ebareaalsed hinnad. Mingi suvaline võti 100€. No ma ei tea. Lihtsalt vähe ostetakse siis hea küsida mingite asjade eest ulme hinda. "plekiriba" eest 500€.

Ilmselt need ongi sellised unikaalsed praktiliselt käsitööna (erosioonfreespinkide vms. abil?) üksikutes eksemplarides valmistatud tooted. Ning kui palju neid ostjaid ehk ketaste füüsilisi parandajaid ikka on, pealegi pole see kaugeltki ainus firma mis sedalaadi instrumente pakub.
Väga paljud kontorid kasutavad just Hddsurgery tooteid. Just kvaliteedi pärast. Igasugused Hiinakad ja India omad ei pidanud kuskile kõlbama.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.05.2013 03:36:23 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Seal lehel küll on ikka ebareaalsed hinnad. Mingi suvaline võti 100€. No ma ei tea. Lihtsalt vähe ostetakse siis hea küsida mingite asjade eest ulme hinda. "plekiriba" eest 500€.
aga eks tee siis omale sellised tööriistad, kui need kõigest lihtsalt plekiribad on. lõikad mingist korpuse küljekaanest mingi plekiriba välja ja ongi olemas mingi asi, millega kõvaketast opereerima saad hakata. polegi vaja maksta 500€ mingi plekiriba eest.

E:

Tundub, et korpuses sees ventikate juures too terane black caviar toimib paremini. hetkel juba 114GB juures hd tune zero fill ja tempo on olnud pidevalt ühtlane 7MB/s ja pole kuulnud, et oleks veidraid klõpse teind siiani. Temperatuur on 5h40min jooksul stabiliseerunud 32C peale varasema 36C asemel, kui korpuse katusel sama protseduuri läbi üritasin viia. Huvitav, kui nüüd peale zero filli ketas ellu ärkab, kas selline meetod koos käskudega on universaalne, või ainult seagate (barracuda 7200.11) spetsiifiline? ma juba näen ette, et siin hakkab mingi petuskeemi süüdistus üles kerkima kopp.gif aga tõesõna on tegemist ainult isikliku huviga nii nikerdamise vastu, kui hiljem, juhul kui ketas korda saab, ainult isiklikuks kasutamiseks.

e: eip, hakkas jälle klõpsima, niiet prügikasti. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 03.05.2013 11:57:51 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Huvitav, kui nüüd peale zero filli ketas ellu ärkab, kas selline meetod koos käskudega on universaalne, või ainult seagate (barracuda 7200.11) spetsiifiline?

See probleem oli vigases HDD tarkvaras, mis pmst randomiga ketta halvas, kui ma õigesti mäletan / aru sain.
Olen ühe sellise infarkti juba üle elanud. Ning ka ketta 100% korda saanud. Aga peale seda ma enam antud firma kaupa pole ostnud.
WD-EARS/EADS kettad aga seni ilma klõbistamiseta (ptui-ptui-ptui üle vasaku) töötavad. Ja SMART näidud on kah suhtkoht OK.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2013 20:41:42 vasta tsitaadiga

Täitsa ulme ikka kus see number suuremaks kruvis, enne tuli iga 30sek tagant 2-3 parkimist - pärast /s300 on nädalaga 2 tulnud. thumbs_up.gif

Ei tea kas jälle mingi vandenõu? icon_lol.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 12.05.2013 01:20:52 vasta tsitaadiga

Lisame aga uusi kogemusi siia teemasse.
Täna tekkis vajadus vana 500GB Green (WD5000AACS) masinast välja saata ja uus 2TB ketas selle asemele panna, panin uued kettad masinasse ja kuna 500GB pealt oli vaja image teha uuele kettale siis jätsin esialgu selle lauale ja panin CloneZilla imaget tegema. ~4h hiljem masina juurde tagasi tulles kuulsin kaugele juba kuidas üks ketastest "klõbiseb" ja Clonezilla ekraan oli pikalt jooksvaid "read FAILURE" täis, lähemalt kuulates tuli välja, et see sama 500GB ketas, mis siiani toimis täiesti ideaalselt oli kopeerimise käigus lihtsalt otsustanud lolliks minna ja siis ta klõbises seal omaette. Tõmbasin sellel kettal toite tagant ja panin uuesti järgi, et "restart" teha ja hoidsin pöidlaid peos, et ikka üles tuleks ja andmed korstnas poleks. Üles ta tuli täiesti normaalselt ja panin uuesti kettalt asjad kopeerima ja seekord ka lisasin ventilaatori ketta juurde, kuna toite eemaldamisel oli tunda, et ketas oli kenasti üle 40kraadi juba.
Teine katse õnnestus täiesti probleemivabalt aga endal tekkis väike kahtlus, et temperatuur oligi see mille pärast ta otsa sai esimene kord. Masina sees olles on ketaste peale üks ventilaator puhuma pandud, et ketta temperatuurid ~30 ringis ikka püsiksid ja siis ei olnud mitte mingisugust probleemi selle kettaga, samuti pole peale seda õnnetust uues masinas ketas jamanud ja sealgi on temperatuur tal madal. Kahjuks on see veel kasutuses ja ma ei raatsi "loomkatseid" selle kettaga teha aga midagi igatahes ka selle Greeniga viga on!

PS. Sattus vahepeal kätte ka üks "liiduaegne" WD PATA 250GB ketas, Green ta küll pole aga huvitav probleem on sellel, nimelt soojalt ei suuda ketas Service ala välja lugeda (Firmware vms. mis ta loeb kui käivitub), kui ketas jahe on, siis käivitub ilusti ja jama on ainult selle käivitumisega, kui juba käima on läinud siis temperatuur enam ei loe ja kõik sektorid loetakse/kirjutatakse ideaalselt. Vahepeal kasutasin seda ketast isegi ühes vanemas arvutis siin aga märkasin, et aja jooksul on temperatuur kõvasti allapoole läinud mida ta vajab käivitumiseks, algul kui sain siis läks isegi toatemperatuuril käima ja nüüd viimasel katsel sellelt OS kätte saada ja pensionile saata pidin ketta külmikusse pistma kaheks tunniks enne kui elu sisse sain aga ka siis ei olnud mingeid probleeme ülejäänud kettaga kui asi oli juba käivitunud...
Keegi sellist anomaaliat oskab seletada? Olen kuulnud küll ketastest mis nõuavad külma temperatuuri töötamiseks sest soojapaisumise vms. pärast on pead liiga lähedal või isegi vastu plattereid aga ainult ketta alguses mida loetakse ketta käivitamisel ja ülejäänud ei ole mitte vähimatki probleemi?

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.05.2013 11:03:12 vasta tsitaadiga

woox2k: Jah - liigkõrge, tihti ka kõrge kuumus on väga tihti selleks põhjuseks, miks kettad lolliks lähevad või ka maha surevad.
Läpparite juures pikki aastaid tuntud nähtus, kus "kuumläpparis" icon_cool.gif ketas enam töötada ei suuda, kuid jahedamas läpparis toimetab veel üsna usinasti edasi.
Endal jookseb Aceri läpparis juba 2 aastat WD 160GB ketas, mille HP läppar, oma suure kuumusega, poolsurnuks keetis.
-------------------------
Viimasel ajal on meedias taas pajatatud, et ohutu temperatuur on kuni 40-45 kraadi. Eelpoolnimetatud WD ketta temperatuuri hoian kah alla 45 kraadi. Momendil on ketta temperatuur 38 kraadi.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 12.05.2013 16:11:29 vasta tsitaadiga

HD Tune: WDC WD25EZRX

Power On Hours Count 7853
Load Cycle Count 8679

Huvitav, et sellel ei tundu seda anomaaliat olevat. Kuigi 2.5TB roheline ketas.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 12.05.2013 21:15:46 vasta tsitaadiga

silver010, load cycle count võiks olla ikka enamvähem sama, mis on power cycle count, mitte power on hours. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2013 00:24:45 vasta tsitaadiga

Ma olen pealkirja sõnastust (WD-Green suremisjutud ja nende vältimine) natuke aega vaikselt irvitanud, aga paiskan siiski välja: et jutud laiali ei läheks, on lahenduseks teemale kiirelt taba panna. icon_biggrin.gif

Load cycle count hetkel 165703 (~15 ööpäeva jooksul +100).
Power on hours 12713. Selle järgi on lisandunud 11.5 ööpäeva - 2 ööd oli vist tõesti väljalülitatud, kuid tegelikult peaks nagu vähemgi olema, kuna seadetes on "turn off hard disk after 60 min" ja ketas on teiseks kettaks, seega läheb suht tihti tuttu. Torrent pole vist ka viimasel ajal eriti aktiivne olnud. Või ei arvata aega, kus toide taga, aga pöörded maas, sealt välja? Või arvatakse osaliselt?
Temp 42°C. Acronis aegajalt karjub "Disk internal temperature has increased above the safe range. Old value: 42 °C. New value: 43 °C".
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 13.05.2013 01:55:10 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Ma olen pealkirja sõnastust (WD-Green suremisjutud ja nende vältimine) natuke aega vaikselt irvitanud, aga paiskan siiski välja: et jutud laiali ei läheks, on lahenduseks teemale kiirelt taba panna. icon_biggrin.gif

Mis selles teemas nii imelikku siis on?
Rohelised Greenid on väga ülehinnatud, sest nende suremisest ei räägita palju, seepärast see teema ka siin, et inimesi reaalsuses hoida ja põhimõtteliselt "saad mille eest maksad." Ma ise ka pikalt arvasin, et Greenid on suht ulmeliselt head oma hinna kohta kuni üks nendest suri ja hakkasin rohkem asja uurima... Muud juttu on siin ka muidugi aga need on peamiselt minu enda huvialased küsimused mis otsustasin siia koguda teiste teemade risustamise asemel, Greenidest ma rääkisin, st väga mööda pole ka läinud ja mõned väiksed asjad on välja tulnud, mis võivad tekitada probleeme. (Peade parkimine, temperatuur jne.)
PS. Kui teema pealkiri väga vastu käib, siis võin meeleldi seda ka muuta... Minupärast võib see ka olla "woox2k Rohelised ja terabaidised kettad." kui jälgida seda, et nii mõnigi on omale personaalse teema siin saanud thumbs_up.gif

rex kirjutas:
Load cycle count hetkel 165703 (~15 ööpäeva jooksul +100).
Power on hours 12713. Selle järgi on lisandunud 11.5 ööpäeva - 2 ööd oli vist tõesti väljalülitatud, kuid tegelikult peaks nagu vähemgi olema, kuna seadetes on "turn off hard disk after 60 min" ja ketas on teiseks kettaks, seega läheb suht tihti tuttu. Torrent pole vist ka viimasel ajal eriti aktiivne olnud. Või ei arvata aega, kus toide taga, aga pöörded maas, sealt välja? Või arvatakse osaliselt?
Temp 42°C. Acronis aegajalt karjub "Disk internal temperature has increased above the safe range. Old value: 42 °C. New value: 43 °C".

Töötunde loetakse ka siis kui ketas on välja lülitatud aga vool on taga.
Jutu alguse põhjal ma eeldan, et need numbrid siin on etteheiteks "Greenivastastele" (vabandan kui eksin) aga ega kõik kettad ei peagi surema, mõni peab 10a ka vastu. Suremisprotsent on odavatel ketastel lihtsalt tunduvalt suurem kui kallimatel!

Kokkuvõttes, ega ma kätt ette ei saagi panna kui foorumikuningatele see teema vastu käib ja lukku tahetakse panna icon_smile.gif

_________________
Mess with the best, die like the rest!


viimati muutis woox2k 13.05.2013 02:00:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2013 01:55:34 vasta tsitaadiga

woox2k, mis häda greenidel temperatuuriga on?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 13.05.2013 02:07:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mis häda greenidel temperatuuriga on?

Temperatuuril polegi häda midagi aga päris külmad nad ikka ei püsi ilma lisajahutuseta ja vähemalt ühekordne kogemus näitab, et võib ka jama sellest tekkida. Temperatuur küll 60-70+ juurde ei lähe aga võibolla piisab neile vähemastki...
Mingi üks erand teiste seas ei tähenda ka midagi aga ma kirjutan kõik kogemused siia ja järgmine, kes seda kogeb näeks, et seda on enne ka juhtunud ja siis see pole enam üks erand!

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2013 03:26:27 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Mis selles teemas nii imelikku siis on?
Kokkuvõttes, ega ma kätt ette ei saagi panna kui foorumikuningatele see teema vastu käib ja lukku tahetakse panna icon_smile.gif

Teema on ok, pealkirja sõnastus on aga hetkel mitte "ketaste suremise vältimine" vaid "suremisjuttude vältimine".

Minu numbrid on puhas statistika. Varasemad numbrid on eespoolses postis ja siis sai seda parkimisaega muudetud. Ei populariseeri ma midagi, kasutanud vist aegade jooksul pea kõikide tootjate kettaid. Sinu tähelepanu juhtimine võimalikule probleemile oli kindlasti teretulnud ja võimalik, et tuli minu jaoks täpselt õigel ajal (enne kui hilja ja probleemid avalduvad).
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  WD Roheliste ketaste surmad ja nende vältimine mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.