|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
20.03.2013 17:06:48
|
|
|
Seda on raske kommenteerida. Tegemist on siin puhul siis tahanteada üsnagi piinlikus ülesehituses oleva intervjuuga erinevatel teemadel kus selgitatakse suurettevõttele millised antennid on olemas, miks ei koolita EMT oma kliente õigesti mimo2 antennidega (2 antenni peab olema), uudised chippide valdkonnas ning veel kiidusõnad emt simpel boostile. Kahju, et intervjuu on ainult ühepoolne, tahanteada ei vasta ise ühelegi küsitud küsimusele kui intervjueeritav ei saa aru mida noor internetihuviline üldse küsida üritab, seega ei ole vist mõtet antud intervjuud HV esilehele riputada.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
20.03.2013 17:26:23
|
|
|
Huvitav miks tahanteada hirmsasti toda HSPA võrku pushib, EMT selgesti ütles, et arendavad LTE võrku.
See jälle nagu ei meeldi tahanteada-le.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
20.03.2013 17:28:21
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
| Huvitav miks tahanteada hirmsasti toda HSPA võrku pushib, ... |
Odavam on?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.03.2013 17:31:32
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
Huvitav miks tahanteada hirmsasti toda HSPA võrku pushib, EMT selgesti ütles, et arendavad LTE võrku.
See jälle nagu ei meeldi tahanteada-le.  |
no mind nagu ei koti 4G moblas, ma olen näiteks huvitatud HSPA võrgust väga, mis ei jookse umbe
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.03.2013 17:34:26
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
Huvitav miks tahanteada hirmsasti toda HSPA võrku pushib, EMT selgesti ütles, et arendavad LTE võrku.
See jälle nagu ei meeldi tahanteada-le.  |
Ma ei pushi HSPA-võrku, ma pushin DC-HSPA+ võrku , kuna see on tegelikult olemas automaatselt moodsa aja LTE-ga ja tema kiirus areneb automaatselt koos LTE-arenguga:
150 megase LTE-ga kaasneb 84 megane DC-HSPA, 300 megase LTE-ga kaasneb juba aga 168 megase kiirusega DC-HSPA+ ja 600 megase kiiruse LTE-ga kaasneb juba 320 megase kiirusega DC-HSPA+.
----------------------
Lisaks veel see, et samas on DC-HSPA+ oluliselt odavam, kui LTE ja seega on ta ka kasutajatele oluliselt odavam, kui LTE. Ehk kui 50 megase kiiruse võid pmst. saada mingi 5-10 euriga kuus, siis 50 mega kiirust LTE peal ei näe isegi mitte unes, sellise hinna eest.
PS: oman väikest siseinfot EMT-ist ja tean, et vähemalt Tallinnas on osad kesksõlmed ka DC-HSPA+ võimelised. Pmst on vaja, et keegi selle lihtsalt tööle lülitaks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
20.03.2013 17:50:47
|
|
|
no mind nagu ei koti 4G moblas, ma olen näiteks huvitatud HSPA võrgust väga, mis ei jookse umbe [/quote]
Eks ta nii on kuidas kellelegi, mind jälle huvitab 4G arvutis, vaatame, mis uued paketid pakuvad
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.03.2013 19:16:06
|
|
|
kraaks: Kui ajalukku tagasi vaadata, siis paar aastat tagasi kartsid kõik kolm Eesti ISP-d DC-HSPA+ tulekut, kui vanakurat välku. Ja seda siis sellelsamal primitiivsel põhjusel, et DC-HSPA+ võimaldab sama raha eest pruukida kordades suuremat kiirust ja andmemahtu.
Praeguseks paistab, et Elisa ja Tele2 on sellest veidrast Kartushaigusest üle saanud ja lubavad lahkelt suuremaid kiiruseid ja mahte tarbida sama raha eest. Kuid paistab, et sõber EMT ikka loeb eniselt kopikaid ja ei taha, et kliendid sama raha eest rohkem bitte tarbida saavad.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
20.03.2013 20:00:52
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
kraaks: Kui ajalukku tagasi vaadata, siis paar aastat tagasi kartsid kõik kolm Eesti ISP-d DC-HSPA+ tulekut, kui vanakurat välku. Ja seda siis sellelsamal primitiivsel põhjusel, et DC-HSPA+ võimaldab sama raha eest pruukida kordades suuremat kiirust ja andmemahtu.
Praeguseks paistab, et Elisa ja Tele2 on sellest veidrast Kartushaigusest üle saanud ja lubavad lahkelt suuremaid kiiruseid ja mahte tarbida sama raha eest. Kuid paistab, et sõber EMT ikka loeb eniselt kopikaid ja ei taha, et kliendid sama raha eest rohkem bitte tarbida saavad. |
Sa oled uskumatult rumal! Sa ei oska tuua ühtegi fakti oma väidete tõestuseks koos põhjendusega "miks on nii" aga "p***ndad" kogu foorumi mõttetut jama täis.
viimati muutis vana_urr 20.03.2013 20:03:29, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
20.03.2013 20:01:11
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Praeguseks paistab, et Elisa ja Tele2 on sellest veidrast Kartushaigusest üle saanud ja lubavad lahkelt suuremaid kiiruseid ja mahte tarbida sama raha eest. Kuid paistab, et sõber EMT ikka loeb eniselt kopikaid ja ei taha, et kliendid sama raha eest rohkem bitte tarbida saavad. |
Võibolla just too sinu varem mainitud 3G pakettide hinnatõus viitab sellele, et siiski hakkab emt üle saama "Kartushaigusest"...? Aga niisama ei kingita kliendile midagi, haigusest saab lahti hinnatõusuga.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
20.03.2013 20:08:59
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
Praeguseks paistab, et Elisa ja Tele2 on sellest veidrast Kartushaigusest üle saanud ja lubavad lahkelt suuremaid kiiruseid ja mahte tarbida sama raha eest. Kuid paistab, et sõber EMT ikka loeb eniselt kopikaid ja ei taha, et kliendid sama raha eest rohkem bitte tarbida saavad. |
Võibolla just too sinu varem mainitud 3G pakettide hinnatõus viitab sellele, et siiski hakkab emt üle saama "Kartushaigusest"...? Aga niisama ei kingita kliendile midagi, haigusest saab lahti hinnatõusuga.  |
Üks asi mida "eisaaaruegatahateada" ei mõista on see, et 4G on uuem tehnoloogia. Kiirem. Ehk ta ei suuda tuua põhjendusi, miks peaks keegi panustama raha vanasse tehnikasse.
Miks peaks EMT kelle LTE on sama leviga nagu Elisa DCHSPA (inimeste vaates) ehitama veel lisaks midagi aeglasemat kõrvale? Kui ta suudaks seda välja öelda, siis oleks enam vähem, saaks diagnoosi panna
Elisa jaoks oli see ainuke ja odavam võimalus kiiruseid natuke tõsta, st DC HSPAsse investida. Tele2 suutis leida raha et ehitaad Elisast 4 korda enam LTEd.
Aga jah, hetkel ta jätkab ka mujal tuntud halvas klassis http://foorum.emt.ee/home/-/message_boards/view_message/37024
Kas inimesel pole normaalset elu?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
20.03.2013 20:11:34
|
|
|
esiteks pole vanakuradit olemaski, järelikult ei saa keegi ka välku karta ja no ütle mida see 150mb sulle annab? mu geant lingid on konsolideeritud kiirustega mitusada terabitti, aga raadiolevis pole mõtet neist numbritest rääkida, ehk rahuned juba.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
20.03.2013 20:16:30
|
|
|
Tre,
Lugesin seda EMT foorumi postitust, mis ennist siia pandud oli. tahanteada, kas sa oskad vastata selle küsimuse osas, kus EMT töötaja vastab:
| tsitaat: |
valler2:
Tere, tore vastu, aga ühe ja väga olulise tehnilise ebatäpsusega:
Nimelt on tänapäevased uusimad LTE-arendused kõik ikkagi automaatselt LTE / DC-HSPA+ arendused, see on tehniliselt lihtsalt niimoodi.
Seega, kui räägime uuema põlve 150 mega kiirusega LTE arendusest, siis piisab asinult "nupule vajutamisest", et koheselt hakkaks tööle ka 84 megase kiirusega DC-HSPA+
|
| tsitaat: |
kriskaa @emt:
1) LTE (4’s generatsioon) ja 3G/WCDMA võrgud (kolmas generatsioon) on tehniliselt täiesti erinevad võrgud.
Nii raadiotehniliselt kui ka seadmete osas. Lihtsustatult öeldes on tihti ainuke ühisosa see, et nad asuvad
samas kohas ja saavad voolu samast pistikust.
See tähendab et arendades LTE võrke ei kaasne sellega automaatselt muutuseid 3G võrkudes (sh kiiruste
tõstmine). Ehk Teie lähenemine „lihtsast nupulevajutusest“ ei ole tehniliselt tõene.
|
Et, kas EMT valetab siis avalikult inimestele?
Equ
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
20.03.2013 20:30:49
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
Praeguseks paistab, et Elisa ja Tele2 on sellest veidrast Kartushaigusest üle saanud ja lubavad lahkelt suuremaid kiiruseid ja mahte tarbida sama raha eest. Kuid paistab, et sõber EMT ikka loeb eniselt kopikaid ja ei taha, et kliendid sama raha eest rohkem bitte tarbida saavad. |
Võibolla just too sinu varem mainitud 3G pakettide hinnatõus viitab sellele, et siiski hakkab emt üle saama "Kartushaigusest"...? Aga niisama ei kingita kliendile midagi, haigusest saab lahti hinnatõusuga.  |
Ma ei tea, mis versioonis Tele2 internetti tahatahanteada kasutab, aga lepingulistele klientidele üle 30GB kuus ilma tärnita ei pakuta (4G paketid on eriti lahke mahuga). Mingi kõnekaartidega JOKK skeemiga susserdamine ei tähenda Tele2 suurt lahkust. Smardi 12€ ja 14€ soodusplaanid pannakse varsti kinni, kas siis lõpeb tahanteada kiitmine ära?
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.03.2013 20:59:47
|
|
|
Niipalju väikseks lisaks, et sellega tasub juba ära harjuda, et ISP ei teeni oma kasumit mitte niiväga selle peat, kui kalli paketi keegi ostab, vaid hoopis selle pealt, kui palju Bitte keegi tarbib.
Ehk siis - mida rohkem ISP n-ö ISP-de vaheliselt Bititurult ostab, seda odavama hinnaga ta selle ühe Biti kätte saab.
---------------------------
Väike Biti-matemaatika näide kah:
1. 2 megabitise kiiruse korral on 1 tund Downloadi = a 1GB.
2. 32 megabitise kiiruse korral on 1 tund Downloadi = a 12GB
3. 64 megabitise kiiruse korral on 1 tund Downloadi = a 24GB
Ja siit on siis näha, et kõige kasulikum on ISP-l mulle müüa 64 megabitist kiirust, kuna sel juhul ostab ta Bititurult 24BG bitimahtu ja selle saab ta kätte ka juba oluliselt väiksema Bitihinnaga kui näiteks 2 megabitise kiiruse korral.
-----------------------
Nii, et täiesti vabalt võib ISP, näiteks EMT, müüa mulle a 30-50 megabitist kiirust hinnaga a 5 eurot kuus, kuna firma kasum tuleb sellestsamast suurest Bitimahu ostust-müügist. Mina olen lihtsalt klient / abiline, kes abistab ISP-d selles, et selline suur Bitivoog reaalselt olemas oleks ja et ISP siis selleläbi kasumit teenida saaks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.03.2013 23:55:32
|
|
|
Niipalju võib lühidalt lisada, et EMT-il on Biti-ost-müük kõvas kasumis ja kannatab Bitte isegi tasuta laiali jagada.
Näen seda elupõlise Simpeli kasutajana viimasel ajal kogu aeg, et kui 10 eurone jälle peale laadida, antakse lahkelt, niisama 500MB netti ka kaasa. Ja kui laed 13 euri, siis pannakse jõuga kaasa 1GB kogus netti kaasa.
------------------------
Nii, et EMT võib teha küll vaesematele, õhema rahakotiga inimestele kingituse, et lülitada tööle DC-HSPA+ ja lubada siis tarbida mitu X suuremaid kiiruseid, kui seda võimaldab HSPA+.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
21.03.2013 00:07:27
|
|
|
| simpeli kasutaja miks ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
21.03.2013 00:49:45
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
kannatab Bitte isegi tasuta laiali jagada.
Näen seda elupõlise Simpeli kasutajana viimasel ajal kogu aeg, et kui 10 eurone jälle peale laadida, antakse lahkelt, niisama 500MB netti ka kaasa. Ja kui laed 13 euri, siis pannakse jõuga kaasa 1GB kogus netti kaasa.
|
Nii tasuta , et antakse lausa 10€ laadimisel kaasa. Lausa loobivad tasuta bittidega.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
21.03.2013 08:29:30
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Niipalju väikseks lisaks, et sellega tasub juba ära harjuda, et ISP ei teeni oma kasumit mitte niiväga selle peat, kui kalli paketi keegi ostab, vaid hoopis selle pealt, kui palju Bitte keegi tarbib.
Ehk siis - mida rohkem ISP n-ö ISP-de vaheliselt Bititurult ostab, seda odavama hinnaga ta selle ühe Biti kätte saab.
---------------------------
Väike Biti-matemaatika näide kah:
1. 2 megabitise kiiruse korral on 1 tund Downloadi = a 1GB.
2. 32 megabitise kiiruse korral on 1 tund Downloadi = a 12GB
3. 64 megabitise kiiruse korral on 1 tund Downloadi = a 24GB
Ja siit on siis näha, et kõige kasulikum on ISP-l mulle müüa 64 megabitist kiirust, kuna sel juhul ostab ta Bititurult 24BG bitimahtu ja selle saab ta kätte ka juba oluliselt väiksema Bitihinnaga kui näiteks 2 megabitise kiiruse korral.
-----------------------
Nii, et täiesti vabalt võib ISP, näiteks EMT, müüa mulle a 30-50 megabitist kiirust hinnaga a 5 eurot kuus, kuna firma kasum tuleb sellestsamast suurest Bitimahu ostust-müügist. Mina olen lihtsalt klient / abiline, kes abistab ISP-d selles, et selline suur Bitivoog reaalselt olemas oleks ja et ISP siis selleläbi kasumit teenida saaks.  |
Mis jama sa taas räägid? Ilmselt selles äris sees olijad lastaks näiteks sellise jutu eest kohe lahti.
Miskist absurdsest ISPde turust räägid selles mobiilside kontextis jne. Mis suur bitimahu ost/müük?
Ole nüüd hea mees ja räägi DETAILIDES lahti, kuidas see äri siis käib? Kus on kulud, kus on tulud etc. Või kühvelda enda
"verbaalne okse" endale tagasi suhu.
Mis seost omab sinu bitimatemaatika reaalsusega? jah, sa näitad selgelt et suure kiirusega saab palju mahtu,
aga see on füüsika, mitte tahanteada leiutis. Ära kuhja endale võõraid sulgi.
Arvesta et suur maht mida saab suure kiirusega kühveldada tähendab ka suurt raha selle läbilaske võimaldamisse.
Ehk suure mahu pealt investeeritaks palju, sest võrk tuleb välja ehitada veel suuremalt.
p1) Enamik mobiilse interneti pakkujate kulust tuleb investeeringutest võrku ja nende amortiseerimisest.
2) Enamik mobiilse interneti pakkujad on internetiga suures kahjumis tänu jätkuvale 3G/4G investide vooga.
St kui nad ei saaks kõne eest raha, oleks nad pankrotis. aga kõne tulud kukuvad ja sellevõrra hakkab tõusma neti hind.
Ega asjata ei pannud Elisa kinni piiramatut 22 EUR eest ja Tele2 loobub "piiramatutest" hinnaplaanidest Smardis.
Veel ei ole sul hilja keskkooli minna
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
21.03.2013 09:02:47
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Niipalju võib lühidalt lisada, et EMT-il on Biti-ost-müük kõvas kasumis ja kannatab Bitte isegi tasuta laiali jagada.
------------------------
seda võimaldab HSPA+. |
kui sa lühidalt teed, siis katsugi lühidalt, kolme sõnaga. 1Gb mahtu on korralikes võrkudes millisekundite küsimus, seega no tõesti ei meelita seda simplit kasutama
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
21.03.2013 10:28:56
|
|
|
Tre,
Ma mõtlesin, et juhtub ime ja tahanteada vastab mu küsimusele. Niipalju võib siiski lisada (parafraseerides tahanteada-t), et imeks see jääbki
Equ
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
urri
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
23.03.2013 06:41:22
|
|
|
läbi Sony hotspoti, telefon kodus, esimesel korrusel köögis laua peal
isegi ei tea kas on ka mingi nö netipakett olemas (tegemist firma telefoniga)
aga hetkeolukord siis selline
Spoiler 
ja siis selga kohe selline tulem
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aixi
HV kasutaja
liitunud: 13.07.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
23.03.2013 13:10:33
|
|
|
Hulk ajurakke tegi seda juttu lugedes massenesetapu
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.03.2013 13:46:23
|
|
|
sõbral EMT-l viskas totaalse kopa ette
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.03.2013 14:29:09
|
|
|
Muide, see EMT-i foorumis olev 150-mega teema, on minu poolt tekitatud ja ma poleks ka tekitanud seda teemat, kui mõni EMT-i-kasutaja EMT-i ees ei väriseks ja julgeks kah midagi küsida.
Aga minu küsimustik on sel kindlasti täiesti ühene, et:
1. Kas tuleb reaalne, reaalselt 150 mega kiirust pakkuv LTE-võrk
2. Kui tuleb, siis kas EMT tagab tegeliku LTE-kiiruse oma klientidele, mitte ei müü Fantoom-kiirust LTE-kiiruste pähe.
- Fantoom-kiirus on siis olukord, kus kalli LTE pähe / ja LTE-hinnaga müüakse Kliendile odav 2G või odav 3G.
3. Ja kuna LTE suured kiirused on tagatud masti lähikonnas 2-3km. kaugusel, siis millal toob EMT müüki Yagi- või Parabool-kaugvastuvõtuantennid, et tagada ka, näiteks, 15-20km. kagusel suured kiirused.
4. Ja millal hakkab EMT koolitama oma kliente selles, et moodsa aja LTE on 2xMIMO, ehk siis tööle tuleb panna korraga 2 kaugvastuvõtu-välisantenni.
5. Ja kõige lõpuks sai püstitatud Rollimäng, kus 15-20km. kagusel asuv, hajaasutusega piirkonnas asuv EMT-i klient on tüdinenud 300 kilobitisest 3G-kiirusest ja tahab nüüd selle asemele saada 30-50 megabitise kiirusega LTE-d.
6. Ja osa sellest EMT-i foorumi teemast on lihtsalt paralleel-küsimus, et millal pannakse tööle 84 megase kiirusega, 3,5G DC-HSPA+ võrk, seda enam, et EMT-il on sellise võrgu võimekus juba praegu osades mobiilimastides täiesti olemas. Tõsi, EMT-ist pole osatud vastata, et palju neid maste on.
---------------------------------
PS: Väike näide kah, kuidas kaugvastuvõtuantennidega kiirus on suurem, kui ilma antennideta.
Katsetatakse siis isetehtud Yagi-kaugvastuvõtuantenni:
1. Results with no external antenna
RSSI: -90 to -86 dBm.
SINR: -3 to 2 dB.
Speeds: 2-5 Mbps DL, less than 0.3 Mbps UL.
2. Results with the DIY antenna
RSSI: -77 to -72 dBm.
SINR: 12 to 17 dB.
Speeds: 15-23 Mbps DL, 5-8 Mbps UL.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
23.03.2013 15:18:00
|
|
|
Keegi ei kahelnudki selles, urmps. Ma sain seda lugedes vähkkasvaja.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
23.03.2013 16:14:36
|
|
|
EMT foorumi jutu kohta oskan öelda ainult üht:
Spoiler 
| tahanteada kirjutas: |
| 6. Ja osa sellest EMT-i foorumi teemast on lihtsalt paralleel-küsimus, et millal pannakse tööle 84 megase kiirusega, 3,5G DC-HSPA+ võrk... |
Ei pandagi, sa said juba vastuse sellele küsimusele, loe palun vastused läbi seal mitte ära küsi uuesti.
DCHSPA++-+ on ajalugu, tegin juba ettepanekud ka Tele2'te ning Elisasse, et need võrgud võimalikult kiirelt suletaks ning viimane juba tänas hea idee eest.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.03.2013 17:50:09
|
|
|
Niipalju võib lisada, et kõik 3 Eesti ISP-d on minu suured sõbrad juba pikemat aega, EMT 12 aastat ja Elisa ning Tele2 nii 6 aastat.
Ja igal juhul, kui midagi teada tahan, siis igal juhul ka küsimuste-voor ka toimub. Küll võiks EMT oma EMT-i Foorumi lihtsamini kättesaadavaks teha ja EMT-i kliendid võiksid oluliselt julgemini oma küsimusi esitada küll. Muidu kuuleb ikka siit-sealt, et selline või teistsugune probleem, aga EMT-ist küsida keegi midagi ei julge.
--------------------------
150 mega LTE teemasse veel niipalju, et Huawei, 2xMIMOtoega, 150 mega LTE / 84 mega DC-HSPA+ USB-modem on ootel. Ja tegu on siis sellise modemiga, mis ka reaalselt suudab selle 150 mega kiiruse kätte saada. Seda siis juhul, kui ISP on aus, täidab oma lubadused ja 150 mega kiiruse-kraani ka lahti keerab.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
23.03.2013 18:14:15
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Muide, see EMT-i foorumis olev 150-mega teema, on minu poolt tekitatud ja ma poleks ka tekitanud seda teemat, kui mõni EMT-i-kasutaja EMT-i ees ei väriseks ja julgeks kah midagi küsida.
Speeds: 15-23 Mbps DL, 5-8 Mbps UL. |
ei no vaata, enamikel on siiski see päris Internet ja seega tekib küsimus, miks ma PEAN midagi neilt ilmtingimata küsima? seda enam, et 84 megabitine või 150 megabitine kiirus ei ole üldse tähtis, kui kuu kogumaht on vaid 15gb, mis on suurtes võrkudes sekundite küsimus. äkki sa seletad, milleks see nii oluline on? ja siis veel, et MITTE KEDAGI EI HUVITA SU DCHSPAA+++
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
23.03.2013 18:48:23
|
|
|
21-megasest reaalselt piiramata (3,5G/3,75G) netist piisaks mulle täiesti
100 mega 30gb piiranguga 3,9/4G on naljaasi, või noh, kuna mul elukohas pole traadi võimalust ja Radionet on paras röövel, siis...
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
24.03.2013 08:40:11
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Muide, see EMT-i foorumis olev 150-mega teema, on minu poolt tekitatud ja ma poleks ka tekitanud seda teemat, kui mõni EMT-i-kasutaja EMT-i ees ei väriseks ja julgeks kah midagi küsida.
Aga minu küsimustik on sel kindlasti täiesti ühene, et:
1. Kas tuleb reaalne, reaalselt 150 mega kiirust pakkuv LTE-võrk
2. Kui tuleb, siis kas EMT tagab tegeliku LTE-kiiruse oma klientidele, mitte ei müü Fantoom-kiirust LTE-kiiruste pähe.
- Fantoom-kiirus on siis olukord, kus kalli LTE pähe / ja LTE-hinnaga müüakse Kliendile odav 2G või odav 3G.
3. Ja kuna LTE suured kiirused on tagatud masti lähikonnas 2-3km. kaugusel, siis millal toob EMT müüki Yagi- või Parabool-kaugvastuvõtuantennid, et tagada ka, näiteks, 15-20km. kagusel suured kiirused.
4. Ja millal hakkab EMT koolitama oma kliente selles, et moodsa aja LTE on 2xMIMO, ehk siis tööle tuleb panna korraga 2 kaugvastuvõtu-välisantenni.
5. Ja kõige lõpuks sai püstitatud Rollimäng, kus 15-20km. kagusel asuv, hajaasutusega piirkonnas asuv EMT-i klient on tüdinenud 300 kilobitisest 3G-kiirusest ja tahab nüüd selle asemele saada 30-50 megabitise kiirusega LTE-d.
6. Ja osa sellest EMT-i foorumi teemast on lihtsalt paralleel-küsimus, et millal pannakse tööle 84 megase kiirusega, 3,5G DC-HSPA+ võrk, seda enam, et EMT-il on sellise võrgu võimekus juba praegu osades mobiilimastides täiesti olemas. Tõsi, EMT-ist pole osatud vastata, et palju neid maste on.
---------------------------------
PS: Väike näide kah, kuidas kaugvastuvõtuantennidega kiirus on suurem, kui ilma antennideta.
Katsetatakse siis isetehtud Yagi-kaugvastuvõtuantenni:
1. Results with no external antenna
RSSI: -90 to -86 dBm.
SINR: -3 to 2 dB.
Speeds: 2-5 Mbps DL, less than 0.3 Mbps UL.
2. Results with the DIY antenna
RSSI: -77 to -72 dBm.
SINR: 12 to 17 dB.
Speeds: 15-23 Mbps DL, 5-8 Mbps UL. |
Jah, aga selle jutu kohta öeldakse viisakalt et "lahtisest uksest sissemurdmine" ja jämedamalt öeldes muudmoodi.
Ülikoolis ilmselt öeldakse ilmselt "plagiaat", kui see oleks lõputöös nii kirjas.
St sa kirjutad tuhandeid tähemärke seda, mida teatakse juba aastaid, mida keegi on kirjutanud ammu juba ja uudist kahjuks ei ole.
Muide, see on põhjus miks neid antenne müüakse moblapoodides. juba aastaid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.03.2013 12:10:40
|
|
|
Väike kõrvalteema, aga väga hea väismaine-näide sellest, mis juhtub siis kui ISP on laisk ja ei viitsi oma Klienti koolitada selles, et mida ja kuidas tegelikult lahendada tuleb.
Netist leitud keiss siis:
1. 4G-huviline, siis välismaal.
2. Kaugus 4G-mastist 50km.
---------------------
Ja nüüd:
3. Läks poodi, ostis välisantenni
4. Pani antenni paika ja avastas, et värk ei tööta.
-------------------
Finaal:
5. Hakkas asja uurima ning tuli välja, et talle müüdud antenn sobib kasutamiseks kuni 10km. kaugusel mobiilimastist.
Loodetavasti on siis hea sõber EMT siis korralik ISP. kes oma kliente koolitab selles, et:
a) kui suurt ja võimast YAGI või Parabool-kaugvastuvõtuantenni või ülikaugvastuvõtuantenni tuleb kasutada.
b) ja kui kõrge masti otsa selline antenn tööle tuleb panna.
c) Ja tulemusena siis rõõmus EMT, et tal on rahulolev klient ja on rõõmus klient, kellele ISP suudab tagada vajaliku ühenduse.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
24.03.2013 12:11:06
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Väike kõrvalteema, aga väga hea väismaine-näide sellest, mis juhtub siis kui ISP on laisk ja ei viitsi oma Klienti koolitada selles, et mida ja kuidas tegelikult lahendada tuleb.
Netist leitud keiss siis:
1. 4G-huviline, siis välismaal.
2. Kaugus 4G-mastist 50km.
---------------------
Ja nüüd:
3. Läks poodi, ostis välisantenni
4. Pani antenni paika ja avastas, et värk ei tööta.
-------------------
Finaal:
5. Hakkas asja uurima ning tuli välja, et talle müüdud antenn sobib kasutamiseks kuni 10km. kaugusel mobiilimastist.
Loodetavasti on siis hea süber EMT siis korralik ISP. kes oma kliente koolitab selles, et:
a) kui suurt ja võimast YAGI või Parabool-kaugvastuvõtuantenni või ülikaugvastuvõtuantenni tuleb kasutada.
b) ja kui kõrge masti otsa selline antenn tööle tuleb panna.
c) Ja tulemusena siis rõõmus EMT, et tal on rahulolev klient ja on rõõmus klient, kellele ISP suudab tagada vajaliku ühenduse.  |
Oh issand, sa näed ja ei mürista.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.03.2013 12:28:38
|
|
|
Aga ega EMT-il oma klientide koolitamisest pääsu samuti pole, samuti nagu pole pääsu moodsa aja MIMO-antennidest.
EMT tahab olla aus firma ja tahab pakkuda 150 megase kiirusega LTE-d, ehk siis moodsat kiirusevärki, mis on garanteeritud 2-3km. kaugusel mobiilimastist. Ja kes sellest tsoonist kaugemal on, peab suurte kiiruste saamiseks lisaantenni kasutama ja mida kaugemal mastist ollakse, seda võimsam ka see välisantenn peab olema.
PS: ma tean küll, et et mastide lähikondsed elanikud sellest midagi kuulda ei taha, et kusagilt kilomeetrite või kümnete kilomeetrite kauguselt nende uhke moblamasti singaali kinni püüdma hakatakse.
Aga midagi pole teha, maailma mõistes väike pisiriik Eesti peab muu maailmaga ühte IT-sammu astuma, mitte ei hakka muu maailm tegema nii nagu mingi pisiriik Eesti arvab heaks olevat.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
24.03.2013 12:33:10
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Aga ega EMT-il oma klientide koolitamisest pääsu samuti pole, samuti nagu pole pääsu moodsa aja MIMO-antennidest.
EMT tahab olla aus firma ja tahab pakkuda 150 megase kiirusega LTE-d, ehk siis moodsat kiirusevärki, mis on garanteeritud 2-3km. kaugusel mobiilimastist. Ja kes sellest tsoonist kaugemal on, peab suurte kiiruste saamiseks lisaantenni kasutama ja mida kaugemal mastist ollakse, seda võimsam ka see välisantenn peab olema.
PS: ma tean küll, et et mastide lähikondsed elanikud sellest midagi kuulda ei taha, et kusagilt kilomeetrite või kümnete kilomeetrite kauguselt nende uhke moblamasti singaali kinni püüdma hakatakse.
Aga midagi pole teha, maailma mõistes väike pisiriik Eesti peab muu maailmaga ühte IT-sammu astuma, mitte ei hakka muu maailm tegema nii nagu mingi pisiriik Eesti arvab heaks olevat.  |
Rohud võetud? Miks sa siis arvad, miks opekad müüvad antenne juba aastaid? KAs nad täna müüvad neid seepärast et "jube ilusad seinale või katusele panna, tõstab teie kinnisvara väärtust".
P.S.
ma küll tean et sa naudid täiega et su BS'le vastatakse ja sa ise ei pea midagi ütlema põhjenduseks, sest siis sa
oled tähelepanu keskpunktis.
Ma oletan, et mõne käitumiseksperdiga vestlemisest võiks sul olla siiski enam abi. Varsti saab ka rohelist põllult.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
24.03.2013 14:19:57
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
PS: ma tean küll, et et mastide lähikondsed elanikud sellest midagi kuulda ei taha, et kusagilt kilomeetrite või kümnete kilomeetrite kauguselt nende uhke moblamasti singaali kinni püüdma hakatakse. |
Appi, jeesus küll! Sa ei saa ju päriselt olla nii veider. Kuidas sa "PS: tead küll", et need elanikud ei taha? Tegid nende seas küsimuste-vastuste vooru või?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
24.03.2013 14:59:06
|
|
|
tähtis on see, kas sõbrad on need kes masti all elavad või need kes 10 km kauguselt nagi antenniga levi püüavad. siis saame edasi minna!
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
24.03.2013 20:21:20
|
|
|
| tsitaat: |
EMT tahab olla aus firma ja tahab pakkuda 150 megase kiirusega LTE-d, ehk siis moodsat kiirusevärki, mis on garanteeritud 2-3km. kaugusel mobiilimastist.
|
Siin võib eitahateadal õigus olla, kui võtsin prooviks tele2 4g netipaketi, siis klienditeenindaja uuris, kus elan ja sai arvutist kaardilt teada, et 4g mast on mu kodust 3,09 vms km kaugusel. Kodus sain levi kätte vaid teisel korrusel lae all, kuid ära paraku ikka ei ühendanud
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
24.03.2013 22:13:58
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Väike kõrvalteema, aga väga hea väismaine-näide sellest, mis juhtub siis kui ISP on laisk ja ei viitsi oma Klienti koolitada selles, et mida ja kuidas tegelikult lahendada tuleb.
Netist leitud keiss siis:
1. 4G-huviline, siis välismaal.
2. Kaugus 4G-mastist 50km.
---------------------
Ja nüüd:
3. Läks poodi, ostis välisantenni
4. Pani antenni paika ja avastas, et värk ei tööta.
-------------------
 |
aga miks sa ise EMT sse end tööle ei paku ja kliente koolitama ei asu? miks ma peaks olema 4g huviline välismaal, kui mul on geant kodumaal, kaugusega sidesõlmest 100m, ei lähe poodi ja ei osta antenni.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.03.2013 22:58:43
|
|
|
Harjutage, harjutage seda 150-se kiirusega netijooksmist. Maailm lubab, et mõne aasta pärast jookstakse juba 300 megabitti kiirusega LTE / 168 megabitti kiirusega DC-HSPA+ netijooksu.
Meenutasin, et aasta tagasi ei uskunud mitte keegi ka, et 30-megase kiirusega DC-HSPA+ netijooksmine võimalik on. Kuigi, sel aastal saaks juba joosta kiirusega 60-70 mega, seda DC-HSPA+ netijooksu. Seda siis juhul, kui EMT-i konkurendid piirangud maha võtaks ja vabalt täie kiirusega joosta lubaks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
24.03.2013 23:13:38
|
|
|
jookse metsa Urmas
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
25.03.2013 17:16:13
|
|
|
ei taha netijoosta õhus, maapeal kaabli sees on palju vingem.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
25.03.2013 18:23:44
|
|
|
1976 endal arpanetis ei uskunud ka meie, et kunagi võiks terased võrgud olla, aga näe on
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
25.03.2013 18:28:50
|
|
|
| ot: |
Ülimalt koomiline on lugeda siin ja seal misiganes muu jutu vahel tahanteada postitusi stiilis
| tsitaat: |
| "... Aga DC-HSPA+ ...", "... Vot DC-HSPA+ ...", "... Kui oleks DC-HSPA+ ..." |
|
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
krist2an
HV veteran

liitunud: 24.08.2008
|
26.03.2013 02:20:54
|
|
|
Küsimus tahanteada'le: kui ma panen Yagi ja MIMO antennid kokku, siis kas ma saan YaMO antenni, millega ma saan absoluutselt igal pool igasugust netti kasutada maksimumkiirusega?
_________________ Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
26.03.2013 03:12:39
|
|
|
| krist2an kirjutas: |
| Küsimus tahanteada'le: kui ma panen Yagi ja MIMO antennid kokku, siis kas ma saan YaMO antenni, millega ma saan absoluutselt igal pool igasugust netti kasutada maksimumkiirusega? |
Ei, kuna ülimoodne, 350 megase kiirusega 3,897G DC-HSPA+++++ nõuab juba tervet vastuvõtusatelliiti.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiki
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2003
|
26.03.2013 07:37:40
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Triple-channel (carrier )
Quad-Channel (carrier )
...
 |
Odavam tuleb mastile lähemale kolimine, kui antennidest jõulupuu ehitamine.
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
100 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
26.03.2013 08:15:46
|
|
|
| Wiki kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Triple-channel (carrier )
Quad-Channel (carrier )
...
 |
Odavam tuleb mastile lähemale kolimine, kui antennidest jõulupuu ehitamine. |
Ja tegelikult tähendab see ja üleval olevad repliigid tegelikult seda, et tahanteada sai soovitud tähelepanu
oma egole, andmata vastu midagi sisulist.
Aga nii see elus läheb, ka siinkirjutaja abil tihti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|