|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
17.03.2013 11:57:30
|
|
|
| scrtchy kirjutas: |
| ei toiminud wifi . et wifit toimima saada pidi terminalis jändama . |
Nujah, draiverid/firmware ju installida, aga kui sul LAN kaabel taga, peaks ta üpris ise sellega hakkama saama. Mõni wifi töötab kohe. Mis wifi kiviga tegu?
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
17.03.2013 16:07:11
|
|
|
Veel üks loll küsimus. Tirin terminalis jooksva proge abil faili. Vaikimisi salvestatakse niimoodi /home kataloogi. Aga mina tahan salvestada näiteks /media/ketas/filmid/filmifail.avi Kuidas see süntaks peaks käsureal välja nägema?
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
17.03.2013 16:38:44
|
|
|
| Märt. kirjutas: |
| Veel üks loll küsimus. Tirin terminalis jooksva proge abil faili. Vaikimisi salvestatakse niimoodi /home kataloogi. Aga mina tahan salvestada näiteks /media/ketas/filmid/filmifail.avi Kuidas see süntaks peaks käsureal välja nägema? |
Segane küsimus, aga eeldan, et jutt käis rtmpdump-st ja etv arhiivist.
rtmpdump -r "rtmp://media.err.ee:80/gb/2006-011110-0036_Midsomeri_morvad(SUB-EST).mp4" -v -o /media/ketas/filmid/filmifail.avi
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
17.03.2013 16:51:18
|
|
|
| mihkelv kirjutas: |
| Märt. kirjutas: |
| Veel üks loll küsimus. Tirin terminalis jooksva proge abil faili. Vaikimisi salvestatakse niimoodi /home kataloogi. Aga mina tahan salvestada näiteks /media/ketas/filmid/filmifail.avi Kuidas see süntaks peaks käsureal välja nägema? |
Segane küsimus, aga eeldan, et jutt käis rtmpdump-st ja etv arhiivist.
rtmpdump -r "rtmp://media.err.ee:80/gb/2006-011110-0036_Midsomeri_morvad(SUB-EST).mp4" -v -o /media/ketas/filmid/filmifail.avi |
Tänan, oma loogika ka kõneles nii, aga näe, ei uskunud iseennast.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
20.03.2013 18:18:18
|
|
|
[ 0.798615] powernow-k8: Found 1 AMD Turion(tm) 64 Mobile Technology ML-32 (1 cpu cores) (version 2.20.00)
[ 0.805104] [Firmware Bug]: powernow-k8: No PSB or ACPI _PSS objects
[ 0.805106] powernow-k8: Make sure that your BIOS is up to date and Cool'N'Quiet support is enabled in BIOS setup
küsimus on, kas uuema kerneli (3.8) kompileerimisel saaks sellest probleemist mööda (hetkel ubuntu 12.04LTS koos stock 3.2.0 kerneliga)
FreeBSD's selle plate/prosega throttling töötab nii et loogiliselt võttes see ei tohiks olla ületamatu probleem mis sõltub ainult BIOS'i toest..
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scrtchy
HV vaatleja

liitunud: 19.01.2011
|
20.03.2013 18:55:49
|
|
|
| ricom2ger kirjutas: |
| scrtchy kirjutas: |
| ei toiminud wifi . et wifit toimima saada pidi terminalis jändama . |
Nujah, draiverid/firmware ju installida, aga kui sul LAN kaabel taga, peaks ta üpris ise sellega hakkama saama. Mõni wifi töötab kohe. Mis wifi kiviga tegu? |
Kuidas ma saan seda kivi tüüpi vms kindlaks teha ?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
21.03.2013 00:39:13
|
|
|
kaart arvutist välja ja rusikareegli järgi vaatad kõige suurema kiibi pealt mis kirjas..
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scrtchy
HV vaatleja

liitunud: 19.01.2011
|
21.03.2013 10:29:06
|
|
|
| aht0 kirjutas: |
kaart arvutist välja ja rusikareegli järgi vaatad kõige suurema kiibi pealt mis kirjas..  |
no kohe üldse mitte ei kutsu läpakat lahti kiskuma , et seda teada saada .
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
21.03.2013 10:34:00
|
|
|
| scrtchy kirjutas: |
| aht0 kirjutas: |
kaart arvutist välja ja rusikareegli järgi vaatad kõige suurema kiibi pealt mis kirjas..  |
no kohe üldse mitte ei kutsu läpakat lahti kiskuma , et seda teada saada . |
terminali hwinfo ja saad pika joru, kust otsid siis vajaliku välja
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kusti85
Tavaline kasutaja
liitunud: 11.11.2007
|
21.03.2013 10:38:39
|
|
|
konsoolist: lspci | grep -i wireless
_________________ Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER |
|
| Kommentaarid: 220 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
184 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
21.03.2013 18:12:14
|
|
|
või
lshw -short
või lshw -short | grep network
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
22.03.2013 13:17:10
|
|
|
| scrtchy kirjutas: |
| aht0 kirjutas: |
kaart arvutist välja ja rusikareegli järgi vaatad kõige suurema kiibi pealt mis kirjas..  |
no kohe üldse mitte ei kutsu läpakat lahti kiskuma , et seda teada saada . |
wifikaart on mini pci(-e) slotis mis on reeglina ühe plastik-kaanekese taga peidus..nagu mälud ja kõvaketas.. läpakat enamasti lahti kakkuma ei pea, lihtsalt kruvi või paar lahti, vaatad kaane alla kaardikese peale ja kaan tagasi..
ja teiste antud terminalikäsud on ka võimalus..
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
23.03.2013 14:17:38
|
|
|
Panin sisse 4TB vindi, partitsioneerimisel aga veateade:
GParted 0.11.0 --enable-libparted-dmraid
Libparted 2.3
Primaarne partitsioon #1 (ext4, 3.64 TiB) loomine seadmel /dev/sda 00:00:00 ( VIGA )
tühja partitsiooni loomine 00:00:00 ( VIGA )
libparted-i sõnumid ( INFO )
partition length of 7814033408 sectors exceeds the msdos-partition-table-imposed maximum of 4294967295
========================================
Mis nagu valesti või puudu on?
Ubuntu 12.04, ext4 soovisin panna ja primaarset parti luua.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
23.03.2013 15:25:21
|
|
|
Tean, et 2,2 TB, aga millegipärast pidasin GPartedi endast märksa targemaks.
Krt, paremklõpsu alt sellist valikut ei pakkunud, sellega orki läksingi. Et pidi siis ülevalt menüüst hoopis...
Ok, aitäh, tühjendan nüüd 2TB vindi sinna, siis saan ta masinast välja ning veel teisegi 4TB sisse.
EDIT:
Lausa tobe juba- ei kopeeri andmeid sinna peale. Moundin, hakkan kopeerima-error. Failisüsteem on olemas, aga viskab teate, et ei saa. Mida võiks kaeda? Ei tohiks ju vahet olla NTFS kettalt ext4 kettale kopeerimisel.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiitise
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2005
|
23.03.2013 21:41:44
|
|
|
| Märt. kirjutas: |
EDIT:
Lausa tobe juba- ei kopeeri andmeid sinna peale. Moundin, hakkan kopeerima-error. Failisüsteem on olemas, aga viskab teate, et ei saa. Mida võiks kaeda? Ei tohiks ju vahet olla NTFS kettalt ext4 kettale kopeerimisel.  |
Pane terminalis kopeerima siis on veateade kõige paremini näha
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
25.03.2013 13:30:10
|
|
|
dmesg | tail
võib kah abiks olla.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
25.03.2013 14:29:31
|
|
|
Tänan, see nädalavahetus uuesti.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
28.03.2013 06:10:41
|
|
|
| Märt. kirjutas: |
Tean, et 2,2 TB, aga millegipärast pidasin GPartedi endast märksa targemaks.
Krt, paremklõpsu alt sellist valikut ei pakkunud, sellega orki läksingi. Et pidi siis ülevalt menüüst hoopis...
Ok, aitäh, tühjendan nüüd 2TB vindi sinna, siis saan ta masinast välja ning veel teisegi 4TB sisse.
EDIT:
Lausa tobe juba- ei kopeeri andmeid sinna peale. Moundin, hakkan kopeerima-error. Failisüsteem on olemas, aga viskab teate, et ei saa. Mida võiks kaeda? Ei tohiks ju vahet olla NTFS kettalt ext4 kettale kopeerimisel.  |
kui 32bitine OS ja üritad majandada üle 4gigaste failidega siis võivad teatud juhtudel tekkida probleemid..ja failiõigused paigas?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
28.03.2013 06:38:57
|
|
|
64-bit on.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
28.03.2013 13:59:35
|
|
|
ext4 kettal, seal kuhu tahad kraami kopeerida - on sul seal kirjutusõigus olemas ikka?
Teine asi on veel võimalikud vead NTFS failisüsteemis, millega ntfs3g kas ei suuda või riski hambaid murdma hakata. Windowsis tuleks chkdsk teha kettale igaks juhuks.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
11.04.2013 01:23:32
|
|
|
kumba teie eelistaksite NASi, XFSi või ext4? Ubuntu 12.04.2 (Zentyal'i pakid otsa installitud).
ZFSi linuxi pordist (mitte-FUSE variant) olen teadlik aga süsteemil pole selle jaoks piisavalt RAMi. Btrfs tundub veel liiga toores.
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
11.04.2013 02:19:39
|
|
|
Storage on konservatiivne valdkond, seega ma võtaks kindlasti küpsema failisüsteemi - xfs.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
11.04.2013 21:10:49
|
|
|
Endal ka nas kodus ja jookseb xfs-ga.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
12.04.2013 04:17:19
|
|
|
RAID/JBOD, LVM, krüptoga partitsioon? mingi kombinatsioon?
milline oleks lihtsaim meetod terve failisüsteemi krüptimise asemel, krüptida "läbipaistvalt" ainult üks kindel kataloog (/home/samba, eeldatavalt kasutades kasutaja andmeid, mitte iga jumala boot parooli sisse tagudes)
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
15.04.2013 17:20:35
|
|
|
Raid on ilmselt mõistlik idee, siis ei ole paanikat kui üks ketas surema peaks. Küll aga peab arvestama, et raid pole backupistrateegia, vaid uptimestrateegia - raid ei päästa sinu andmeid sinu enda näpuvigade ja tarkvaraprobleemide käest.
Lvm pole väga vaja teha, sest opsüsteem saab oma vajaliku ruumi kohe alguses kätte ja kogu ülejääk läheb täiesti kindlasti andmelaoks. Iseasi, kui tahad suure ruumi väiksemateks partitsioonideks jagada. Samas, ega ta mingit erilist lisavaeva ka ei tekita, nii et võibolla on hea lvm abil igaks juhuks paindlikkus ette valmis teha.
Krüptoga on keerulisem lugu. Kui sa ei taha iga boot parooli sisse taguda, siis peab masin iga boot selle parooli ise kuskilt saama. Nüüd on küsimus, et kui masin saab parooli ise kätte, siis saab sellele näpud taha ka iga huviline? Kuidas seda probleemi lahendada, sõltub sellest mida sa täpselt saavutada tahad, ja kui sa tahad tekitada reaalselt kasulikku süsteemi siis pole mõistlik siinkohal (internetis) jagada ei oma küsimusi, mõttekäike ega ka lahendusi.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gandalf
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2002
|
15.04.2013 19:21:56
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| kui sa tahad tekitada reaalselt kasulikku süsteemi siis pole mõistlik siinkohal (internetis) jagada ei oma küsimusi, mõttekäike ega ka lahendusi. |
Üldiselt krüpto seisukohast on just mõistlik oma lahendus lasta võimalikult paljude silmade eest ja käte alt läbi. Security through obscurity ei ole eriti hea strateegia. Ise midagi välja mõeldes on üsna suur risk teha miski jäme viga, mida lihtsalt ei märka, aga arutelu käigus tuleks kiirelt välja.
Kui nüüd mugavuse nimel asja nõrgemaks teha .. siis me best practice't ei järgi niikuinii.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
16.04.2013 14:23:33
|
|
|
Tänud mõlemale mõtlemisainet jagub
EDIT:
salvestada võtmed USB pulgale ja boodi ajal paroolide toksimise asemel pulk masinasse, kust siis loetaks key'd mille abil haagitakse süsteemi külge krüpteeritud kõvaketta partitsioon.. On kuidagi teostatav praeguste kernelite/mingi olemasoleva softiga?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karm
HV vaatleja
liitunud: 23.09.2003
|
16.04.2013 16:55:11
|
|
|
LUBUNTU kohta kaks küsimust: [Dumbjuuser - 1. päev]
Kas on võimalik "Autoplay DVD" tekitada VLC media playeriga või pole see Lubuntus võimalik? (Foorumitest leidsin küll erinevaid vastuseid igasugustele teistele Ubuntudele)
Kas DVD ejectimine käib ainult läbi softi või saab mängija küljes oleva nupukese ka kuidagi tööle?
Muud polegi siin kui lihtsalt mugavuseks ja et oleks naisel lihtsam.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
16.04.2013 18:40:01
|
|
|
| karm kirjutas: |
LUBUNTU kohta kaks küsimust: [Dumbjuuser - 1. päev]
Kas on võimalik "Autoplay DVD" tekitada VLC media playeriga või pole see Lubuntus võimalik? (Foorumitest leidsin küll erinevaid vastuseid igasugustele teistele Ubuntudele) |
Eks see autoplay ole üks neist mugavustest, mis LXDE desktopist on välja jäetud. Lahendust ei oska pakkuda kahjuks, ise kasutan KDE desktoppi (Kubuntu).
| tsitaat: |
| Kas DVD ejectimine käib ainult läbi softi või saab mängija küljes oleva nupukese ka kuidagi tööle? |
Nupp töötab tegelikult, aga sahtel on "lukus", kui DVD on failisüsteemi külge mountitud. Kui plaadi enne umountid, siis saad ka nupust sahtli avada.
Probleem on selles, et DVD seadme nupp annab sahtli avamise käsu seadmele otse, op-süsteem ei tea sellest midagi ja seetõttu ei saa umountimist automaatselt DVD seadme nupust käivitada.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
15.06.2013 00:45:37
|
|
|
Ubuntu/Mint/Lubuntu jms. ei näita Youtube'i normaalselt. Mitte ühegi brauseriga. Suurem osa vormindusest on puudu ja videoid vaadata ei saa. Flash on paigaldatud ja teistel veebilehtedel töötab.
Spoiler 
Kas ja kuidas saaks Youtube'i toimima?
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiitise
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2005
|
15.06.2013 00:55:01
|
|
|
Proovi ctrl+R
Mingi probleem cachega.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
10.07.2013 21:55:24
|
|
|
Mindi all sai tehtud vale valik ning installitud id kaardi tarkvara selle õpetuse järgi
https://code.google.com/p/esteid/wiki/Ubuntu
juba terminalis andis veateateid ning kui nüüd pakihaldurist õige nimega otsides esteid paki leidsin, siis seda installida ei luba, katkiste pakkide parandaja ütleb veaaknas järgmist
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies
|
Mis nüüd tegema peaks?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Adebisi
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2003

|
10.07.2013 23:08:22
|
|
|
| lightbluefox kirjutas: |
Mindi all sai tehtud vale valik ning installitud id kaardi tarkvara selle õpetuse järgi
https://code.google.com/p/esteid/wiki/Ubuntu
juba terminalis andis veateateid ning kui nüüd pakihaldurist õige nimega otsides esteid paki leidsin, siis seda installida ei luba, katkiste pakkide parandaja ütleb veaaknas järgmist
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies
|
Mis nüüd tegema peaks? |
lased need paketid maha mis enne peale sättisid.
sudo apt-get purge qdigidoc qesteidutil mozilla-esteid thunderbird-esteid
või
sudo dpkg --purge qdigidoc qesteidutil mozilla-esteid thunderbird-esteid
viimast kasuta ainult siis kui apt-get jagu ei saa.
repot tahad ka eemaldada siis:
sudo add-apt-repository --remove ppa:esteid/ppa
sudo apt-get update
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
11.07.2013 20:55:17
|
|
|
Tegin need ära aga veakoodid jäid samaks
edit: keegi võiks ka Mint 15 software sources/PPAS aknast kuvapaugu teha, tundub et üks originaalrepo on kadunud, aga ei tea nende aadresse...
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
11.07.2013 21:21:46
|
|
|
Mint 15 mate PPAs on originaalis tühi.
Ametlik hoidla:
pluma /etc/apt/sources.list.d/official-package-repositories.list
deb http://packages.linuxmint.com olivia main upstream import backport
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu raring main restricted universe multiverse
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu raring-updates main restricted universe multiverse
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu/ raring-security main restricted universe multiverse
deb http://archive.canonical.com/ubuntu/ raring partner |
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajee
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003
|
17.07.2013 22:43:49
|
|
|
| Kas peale Unity on veel sellist töölaua keskkonda või aknahaldurit, mille puhul maksimeeritud akna sulgemise nuppu on võimalik tabada ekraani ülemisest nurgast nii, et kursor ei pea täpselt nupu peal olema? Nii on palju mugavam hiirt kasutada, kui ei pea seda ristikest sihtima, vaid saab kiire liigutusega ekraani ülemisest nurgast akna sulgeda.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
18.07.2013 16:48:24
|
|
|
Gnome-shell?
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-kasutaja-
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2007
|
18.07.2013 17:05:44
|
|
|
Cinnamon
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
z@ke
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2003
|
29.07.2013 14:30:08
|
|
|
Ei hakanud uut topicut tegema, aga selline probleem:
On Cent-os 6.4 server, kus istuvad mõned kodulehed. Sinna serverisse saadeti mõned e-mailid, aga mailindust seal confitud üldse ei ole. Küsimus: kas kusagil logis on infot nende mailide kohta?
suured tänud!
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
29.07.2013 15:02:34
|
|
|
Kuskohast saadeti? Kui süsteem pole konfitud maile vastu võtma, siis ta neid vastu ei võta
Aga sellegi poolest võid vaadata /var/spool/mail katalooma või ka logisid /var/log
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
z@ke
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2003
|
29.07.2013 15:48:05
|
|
|
| mihkelv kirjutas: |
Kuskohast saadeti? Kui süsteem pole konfitud maile vastu võtma, siis ta neid vastu ei võta
Aga sellegi poolest võid vaadata /var/spool/mail katalooma või ka logisid /var/log |
Seda tahaks isegi teada, et kustkohast saadeti
/var/log käisin läbi - ei midagi.
aga tänud vastamast! Loen siis otsingud lõppenuks.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
29.07.2013 16:30:41
|
|
|
Kust sa siis tead, et sinna mõned meilid saadeti?
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.07.2013 17:55:54
|
|
|
| siinus kirjutas: |
| Kust sa siis tead, et sinna mõned meilid saadeti? |
Jah, ja üldse, kuidas saab meili vastu võtta aadressile, mida ei ole olemas? Saata võib ju küll üritada, aga juba saatmisel peaks saama vastuseks, et sellist kohta pole olemas, saatmine ebaõnnestus.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.07.2013 23:51:00
|
|
|
Ebaturvaliselt konfitud MTA+avatud sisenev port 25 kombinatsiooni puhul võib ju robot maili sisse saata ja palju muud pahandust teha.
Kui tahad täiesti kindel olla, et ükski mail sisse ei tule, keera sisenev port 25 kinni. Üks võimalus on nii:
iptables -I INPUT -j DROP -p tcp --dport 25
...aga see toimib vaid restardini ehk pead selle siiski kasutatava tulemüüri konfi lisama või kui seda pole, siis kasvõi /etc/rc.local skripti
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.07.2013 00:05:33
|
|
|
| /etc/init.d/iptables save active |
Peaks ju ometi aktiivse ruleseti salvestama...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
07.08.2013 14:17:04
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Ubuntu/Mint/Lubuntu jms. ei näita Youtube'i normaalselt. Mitte ühegi brauseriga. Suurem osa vormindusest on puudu ja videoid vaadata ei saa. Flash on paigaldatud ja teistel veebilehtedel töötab. |
Avastasin, et teise Internetiühenduse taga proovides toimib. Kas peavad mingid kindlad pordid lahti olema?
Ja tekkis uus probleem. Nimelt Lubuntu ei ühendu Internetti. Hangib endale IP-aadressi stiilis 192.168.5.x, aga tegelikult peaks olema 192.168.1.x. Windowsi masin sama juhtme taga saab ilusti ühenduse kätte.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
07.08.2013 14:37:09
|
|
|
Kui sa Lubuntul käsitsi seda aadressi pole määranud ja see tuleb samuti DHCP-ga, siis on sul võrgus kaks DHCP serverit, millest üks pakub aadresse 1.x lõpuga ja teine 5.x lõpuga. Mingil põhjusel saab Windowsi masin kiiremini kätte 1.x aadresse jagava DHCP, Linux teise.
Youtube ei vaja mingeid avatud porte. Pigem võib olla põhjuseks, et DNS serverid pole paigas või on need mingid muud võrreldes Windowsi omadega - see oleks seletatav sellesama bardakiga, mis sul seal võrgus DHCP-ga toimub.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|