Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 20:00:47 vasta tsitaadiga

Endal kasutusel 12/1 adsl2+ 5,5 km kaugusel ja töötab probleemideta.Ei näe probleeme, miks vdsl2+ tehnoloogia ei peaks töötama.http://et.wikipedia.org/wiki/VDSL2
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 20:09:14 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:
Endal kasutusel 12/1 adsl2+ 5,5 km kaugusel ja töötab probleemideta
Eks loomulikult on see maailm märksa kirjum kui lihtsalt liini pikkus Elioni sõlmest kliendi ruuterini. Kaablipaari kvaliteet, tüüp, ristlõike suurus, naaberpaaride kvaliteet ning seal jooksvad teenused - kokku väga kirju kompott. Kahjuks või õnneks on aga kaabli pikkus rusikareeglina see, mille põhjal annab üldjuhul hinnata, kas konkreetne teenus jääb korralikult tööle või mitte.

Kui optikast ja PONist rääkida siis seal on aga kaablipikkus vägagi tähtis. Ma hetkel täpseid numbreid peast ei mäleta kuid otsese mõttes on olukordi, kus mõni meeter liiga pikk kaabel tähendab seda, et link ei tule üles.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 20:12:27 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
karts3 kirjutas:
Endal kasutusel 12/1 adsl2+ 5,5 km kaugusel ja töötab probleemideta
Eks loomulikult on see maailm märksa kirjum kui lihtsalt liini pikkus Elioni sõlmest kliendi ruuterini. Kaablipaari kvaliteet, tüüp, ristlõike suurus, naaberpaaride kvaliteet ning seal jooksvad teenused - kokku väga kirju kompott. Kahjuks või õnneks on aga kaabli pikkus rusikareeglina see, mille põhjal annab üldjuhul hinnata, kas konkreetne teenus jääb korralikult tööle või mitte.

Kui optikast ja PONist rääkida siis seal on aga kaablipikkus vägagi tähtis. Ma hetkel täpseid numbreid peast ei mäleta kuid otsese mõttes on olukordi, kus mõni meeter liiga pikk kaabel tähendab seda, et link ei tule üles.


GPON võimendit kasutades võib viia signaali isegi 60km kaugusele. Mulle jäi samuti meelde, et ~2km raames pidi maagiline number olema.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 11.03.2013 20:14:11 vasta tsitaadiga

Uurisin kah huvipärast Elionist VDSL2 kohta, sest kohalikud ärikliendid hakkavad seda juba saama. Tuleb välja, et 1km on liini pikkuseks ja võin näppu imeda, liin võib korras olla aga nagu siin juba mainiti, siis erandeid ka ei tehta! thumbs_down.gif Hakkame siis jälle mobiilineti arengut vaatama icon_sad.gif
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 11.03.2013 22:54:36 vasta tsitaadiga

Minul ruuter kodus seinapeal ja ootan aktiveerimist.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 11.03.2013 23:08:57 vasta tsitaadiga

Sain kah täna Elioni esingusest ruuteri. Enne kui koju jõudsin, oli juba kiri postkastis et teenus aktiveeritud.
Pole aga siiani veel saanud 30/10't kätte, vana hea 12/1 ikka juhtmetes. Eks vaatab, mis homme õhtuks on saanud.
Resad tehtud, klienditelefoni tüütan homme kui vaja.

Igatahes Tartu Kaubamaja teenindusele 5+ thumbs_up.gif

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ready
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2005




sõnum 11.03.2013 23:31:39 vasta tsitaadiga

Käisin ja küsisin ja öeldi, et saab... AGA diil jäi kahjuks katki, SEST telefoni pidid siis muutma VOIPiks ja see minule ei sobi. Kes kasutab valveteenust ja ei soovi segatavat GSM kasutada saavad aru millest räägin. Voipi probleem asub maja elektrikapis ja seda ei suuda ka UPS asendada kuigi kaua. Paha läheb ja lülitab su tobeda VOIPi välja,lülitab ka igaks juhuks GSM segaja ja sisse ja tassib su mammona endale. EI AITÄH!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 23:38:50 vasta tsitaadiga

ready kirjutas:
Käisin ja küsisin ja öeldi, et saab... AGA diil jäi kahjuks katki, SEST telefoni pidid siis muutma VOIPiks ja see minule ei sobi. Kes kasutab valveteenust ja ei soovi segatavat GSM kasutada saavad aru millest räägin. Voipi probleem asub maja elektrikapis ja seda ei suuda ka UPS asendada kuigi kaua. Paha läheb ja lülitab su tobeda VOIPi välja,lülitab ka igaks juhuks GSM segaja ja sisse ja tassib su mammona endale. EI AITÄH!
kindlusta oma vara ära kui nii kõvasti kardad teise pärast ning põdema pead.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 23:42:14 vasta tsitaadiga

ready, kas side kadumisel automaatset häiret ei teki?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ready
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2005




sõnum 12.03.2013 00:57:38 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
ready, kas side kadumisel automaatset häiret ei teki?



Ei, voolu lahkumine iseenesest häiret ei genereeri. Käib küll liini kontroll kuid see sunnib firma alles ööpäev hiljem muretsema.

Super AMOLED kirjutas:
ready kirjutas:
Käisin ja küsisin ja öeldi, et saab... AGA diil jäi kahjuks katki, SEST telefoni pidid siis muutma VOIPiks ja see minule ei sobi. Kes kasutab valveteenust ja ei soovi segatavat GSM kasutada saavad aru millest räägin. Voipi probleem asub maja elektrikapis ja seda ei suuda ka UPS asendada kuigi kaua. Paha läheb ja lülitab su tobeda VOIPi välja,lülitab ka igaks juhuks GSM segaja ja sisse ja tassib su mammona endale. EI AITÄH!
kindlusta oma vara ära kui nii kõvasti kardad teise pärast ning põdema pead.

Ma saan aru, et asjast kaugelolevana ja ka endasse mitte puutuvana ei jaga matsu, kuid....
Loomulikult on kõik kindlustatud, kuid see ei muuda asja olemust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 01:39:53 vasta tsitaadiga

ready kirjutas:
Renka kirjutas:
ready, kas side kadumisel automaatset häiret ei teki?



Ei, voolu lahkumine iseenesest häiret ei genereeri. Käib küll liini kontroll kuid see sunnib firma alles ööpäev hiljem muretsema.

Super AMOLED kirjutas:
ready kirjutas:
Käisin ja küsisin ja öeldi, et saab... AGA diil jäi kahjuks katki, SEST telefoni pidid siis muutma VOIPiks ja see minule ei sobi. Kes kasutab valveteenust ja ei soovi segatavat GSM kasutada saavad aru millest räägin. Voipi probleem asub maja elektrikapis ja seda ei suuda ka UPS asendada kuigi kaua. Paha läheb ja lülitab su tobeda VOIPi välja,lülitab ka igaks juhuks GSM segaja ja sisse ja tassib su mammona endale. EI AITÄH!
kindlusta oma vara ära kui nii kõvasti kardad teise pärast ning põdema pead.

Ma saan aru, et asjast kaugelolevana ja ka endasse mitte puutuvana ei jaga matsu, kuid....
Loomulikult on kõik kindlustatud, kuid see ei muuda asja olemust.


Lambi UPS suudab TG789t kaua-kaua yleval hoida. Minu oma on t66s autoaku pealt. Voolu kodus pole, aga nett 6nneks t66tab.

Lisaks m6tle valveaparaaturi vahetusele, kuna digitaaltelefonijaamdele varuosasid eriti suures koguses ei toodeta.
Seega m6ne aasta p2rast v6ib juhtuda olukord , kus ei suudeta asja k2igus hoida.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 12.03.2013 17:48:32 vasta tsitaadiga

Minul aktiveerit ära.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 12.03.2013 18:10:26 vasta tsitaadiga

MorroW kirjutas:
Sain kah täna Elioni esingusest ruuteri. Enne kui koju jõudsin, oli juba kiri postkastis et teenus aktiveeritud.
Pole aga siiani veel saanud 30/10't kätte, vana hea 12/1 ikka juhtmetes. Eks vaatab, mis homme õhtuks on saanud.
Resad tehtud, klienditelefoni tüütan homme kui vaja.

Igatahes Tartu Kaubamaja teenindusele 5+ thumbs_up.gif

Kuni 3 päeva jooksul saad oma ühenduse kätte.

Tore, et sattusin siin teemas info otsa, et on võimalik 30/10 ühendus vaskkaablist välja pigistada. Eile öösel saatsin kirja ning täna kinnitus, et võin uuele ruuteri järgi tulla. Päris kena näeb teine isegi välja.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 12.03.2013 18:11:56 vasta tsitaadiga

W!ngs kirjutas:
MorroW kirjutas:
Sain kah täna Elioni esingusest ruuteri. Enne kui koju jõudsin, oli juba kiri postkastis et teenus aktiveeritud.
Pole aga siiani veel saanud 30/10't kätte, vana hea 12/1 ikka juhtmetes. Eks vaatab, mis homme õhtuks on saanud.
Resad tehtud, klienditelefoni tüütan homme kui vaja.

Igatahes Tartu Kaubamaja teenindusele 5+ thumbs_up.gif

Kuni 3 päeva jooksul saad oma ühenduse kätte.

Tore, et sattusin siin teemas info otsa, et on võimalik 30/10 ühendus vaskkaablist välja pigistada. Eile öösel saatsin kirja ning täna kinnitus, et võin uuele ruuteri järgi tulla. Päris kena näeb teine isegi välja.


Mis ruuterit selle teenuse jaoks pakutakse?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 12.03.2013 18:18:05 vasta tsitaadiga

Motiv8 kirjutas:


Mis ruuterit selle teenuse jaoks pakutakse?


https://pood.elion.ee/productInfo/48/ruuter-thomson-tg789vn/DSLCGP643LN
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 12.03.2013 19:26:35 vasta tsitaadiga

W!ngs kirjutas:
Kuni 3 päeva jooksul saad oma ühenduse kätte.


Krt, närvid jumala krussis, iga paari tunni tagant teen ruuterile resa ja siis ronin speedtesti lehele.
Peaks vist ravi otsima icon_lol.gif

Kahju ainult, et see ruuter nii tobeda kujuga on - varem olen kõik netiseadmed lauaplaadi alla kinnitanud. Sellega vähe keerulisem.
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 19:46:26 vasta tsitaadiga

MorroW kirjutas:
W!ngs kirjutas:
Kuni 3 päeva jooksul saad oma ühenduse kätte.

Krt, närvid jumala krussis, iga paari tunni tagant teen ruuterile resa ja siis ronin speedtesti lehele.
Peaks vist ravi otsima icon_lol.gif
Kahju ainult, et see ruuter nii tobeda kujuga on - varem olen kõik netiseadmed lauaplaadi alla kinnitanud. Sellega vähe keerulisem.


Ruuterit resama ei pea, tehnik jaamas pordivahetuse ära teeb peaks ruuter kohe VDSL2 peale minema, samuti peaks SMS teavitus tulema "teie teenus on aktiviseeritud" vms.

Ruuteril on tegelikult eraldi plastikust kronsa olemas mida peaks esindusest juurde küsima, neid ei ole ruuterite karpides kaasas ja seni on neid vaid tehnikud äriklientidele seadmete paigaldamisel kasutanud. Uurin kuidas sellised asjad esindustesse saaks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 12.03.2013 20:31:06 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Ruuteril on tegelikult eraldi plastikust kronsa olemas mida peaks esindusest juurde küsima, neid ei ole ruuterite karpides kaasas ja seni on neid vaid tehnikud äriklientidele seadmete paigaldamisel kasutanud. Uurin kuidas sellised asjad esindustesse saaks.

Kas sellega kronsaga saab 789 seinale kinnitada, mul nimelt 784 seinal, kõige mugavam koht seni kasutatutest
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 21:00:43 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
indrekp kirjutas:

Ruuteril on tegelikult eraldi plastikust kronsa olemas mida peaks esindusest juurde küsima, neid ei ole ruuterite karpides kaasas ja seni on neid vaid tehnikud äriklientidele seadmete paigaldamisel kasutanud. Uurin kuidas sellised asjad esindustesse saaks.

Kas sellega kronsaga saab 789 seinale kinnitada, mul nimelt 784 seinal, kõige mugavam koht seni kasutatutest


Jah, saab seinale, kapile ja kasvõi lakke icon_smile.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 12.03.2013 21:02:41 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
MorroW kirjutas:
W!ngs kirjutas:
Kuni 3 päeva jooksul saad oma ühenduse kätte.

Krt, närvid jumala krussis, iga paari tunni tagant teen ruuterile resa ja siis ronin speedtesti lehele.
Peaks vist ravi otsima icon_lol.gif
Kahju ainult, et see ruuter nii tobeda kujuga on - varem olen kõik netiseadmed lauaplaadi alla kinnitanud. Sellega vähe keerulisem.


Ruuterit resama ei pea, tehnik jaamas pordivahetuse ära teeb peaks ruuter kohe VDSL2 peale minema, samuti peaks SMS teavitus tulema "teie teenus on aktiviseeritud" vms.

Ruuteril on tegelikult eraldi plastikust kronsa olemas mida peaks esindusest juurde küsima, neid ei ole ruuterite karpides kaasas ja seni on neid vaid tehnikud äriklientidele seadmete paigaldamisel kasutanud. Uurin kuidas sellised asjad esindustesse saaks.


Mina sain selle küsimise peale eile Eedeni keskuse sindusest kaasa, raha taheti 0.95 eurot, ainuke naljakas asi oli see, et komplektis puudusid kruvid kronsa ruuteri külge kinnitamiseks.
Teenus töötab kuid sms-i ega meili pole mulle veel tulnud.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 12.03.2013 21:34:27 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Ruuterit resama ei pea, tehnik jaamas pordivahetuse ära teeb peaks ruuter kohe VDSL2 peale minema, samuti peaks SMS teavitus tulema "teie teenus on aktiviseeritud" vms.


E-mail tuli enne kui poest karbiga tagasi koju jõudsin. Teenindaja ka nagu ütles, et "peaksite juba täna õhtul saama uut kiirust proovida".

tsitaat:
Teie tellitud Elioni eKodu internet kiirusega 30Mbps/10Mbps aadressil ...Tartu... on kasutamiseks valmis.
Kui interneti kiirus ei muutu, siis palume taaskäivitada ruuter ja digiboks.


Ah, eks vaatab mis homme õhtuks saanud on. Peatähtis, et tehnikul post-it note mu infoga kaotsi pole läinud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2013 09:43:27 vasta tsitaadiga

MorroW kirjutas:
indrekp kirjutas:
Ruuterit resama ei pea, tehnik jaamas pordivahetuse ära teeb peaks ruuter kohe VDSL2 peale minema, samuti peaks SMS teavitus tulema "teie teenus on aktiviseeritud" vms.

E-mail tuli enne kui poest karbiga tagasi koju jõudsin. Teenindaja ka nagu ütles, et "peaksite juba täna õhtul saama uut kiirust proovida".
tsitaat:
Teie tellitud Elioni eKodu internet kiirusega 30Mbps/10Mbps aadressil ...Tartu... on kasutamiseks valmis.
Kui interneti kiirus ei muutu, siis palume taaskäivitada ruuter ja digiboks.

Ah, eks vaatab mis homme õhtuks saanud on. Peatähtis, et tehnikul post-it note mu infoga kaotsi pole läinud icon_biggrin.gif


Kui teavituskiri juba tuli siis tulista pigem kõne helpdeski 165. See lõhnab selle järgi, et sul on juba VDSL2 toega ühendus olemas ning jaamaport seadistamata. Tehnikul pole siis miskit teha, helpdesk aitab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalle90
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2006




sõnum 13.03.2013 10:04:21 Elion korrusmaja interneti teenuse hind tõuseb. vasta tsitaadiga

Elion tõstab hinda. Mulle helistati ja teatati, et minu korrusmaja interneti teenus kuutasuga 10 € peatatakse. Uus min. teenuse hind saab olema 16 €.
Hinnatõus seega 60 %. Mind rahuldas senine teenus nii mahu kui kiiruse poolest. Rõõmustage ristirahvas kõik hea saab kord otsa või läheb kallimaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2013 10:07:55 Re: Elion korrusmaja interneti teenuse hind tõuseb. vasta tsitaadiga

16€ eest saad juba 50/10 ekodu neti
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 13.03.2013 10:31:50 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
MorroW kirjutas:
indrekp kirjutas:
Ruuterit resama ei pea, tehnik jaamas pordivahetuse ära teeb peaks ruuter kohe VDSL2 peale minema, samuti peaks SMS teavitus tulema "teie teenus on aktiviseeritud" vms.

E-mail tuli enne kui poest karbiga tagasi koju jõudsin. Teenindaja ka nagu ütles, et "peaksite juba täna õhtul saama uut kiirust proovida".
tsitaat:
Teie tellitud Elioni eKodu internet kiirusega 30Mbps/10Mbps aadressil ...Tartu... on kasutamiseks valmis.
Kui interneti kiirus ei muutu, siis palume taaskäivitada ruuter ja digiboks.

Ah, eks vaatab mis homme õhtuks saanud on. Peatähtis, et tehnikul post-it note mu infoga kaotsi pole läinud icon_biggrin.gif


Kui teavituskiri juba tuli siis tulista pigem kõne helpdeski 165. See lõhnab selle järgi, et sul on juba VDSL2 toega ühendus olemas ning jaamaport seadistamata. Tehnikul pole siis miskit teha, helpdesk aitab.


Ma ei saa sellest aru, et mis piirab erakliendile pakkumast seda uut VDSL paketti kui ma ärikliendina juba 2 aastat kasutan VDSL paketti...
NB! Täpsustuseks olgu öeldud, et soovin vormistada ümber Ärilahenduse VDSL-i erakliendi paketiks.


viimati muutis oncleuno 13.03.2013 13:18:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goldec
Kreisi kasutaja
Goldec

liitunud: 13.08.2006




sõnum 13.03.2013 11:06:35 Re: Elion korrusmaja interneti teenuse hind tõuseb. vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
16€ eest saad juba 50/10 ekodu neti
20€ on selle teenuse hind ju?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 13.03.2013 11:36:28 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Kui teavituskiri juba tuli siis tulista pigem kõne helpdeski 165.
See lõhnab selle järgi, et sul on juba VDSL2 toega ühendus olemas ning jaamaport seadistamata.
Tehnikul pole siis miskit teha, helpdesk aitab.


Logi järgi näha, et ruuter oli resa teinud...ning normaalne nett saabus mööda juhet thumbs_up.gif
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 13.03.2013 13:56:10 vasta tsitaadiga

Cloner kirjutas:
Helistasin 165 ja levib ka minu koju, ...


Levib ka minuni, info sain alles 165 helistades.
Iseteeninduses olid mul pakkumises millegipärast kortermaja paketid? Valida ei lasknud, ütles, et ajutine viga vms.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2013 14:00:33 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Cloner kirjutas:
Helistasin 165 ja levib ka minu koju, ...


Levib ka minuni, info sain alles 165 helistades.
Iseteeninduses olid mul pakkumises millegipärast kortermaja paketid? Valida ei lasknud, ütles, et ajutine viga vms.


Ootoootoot. Siis peaks minuni ka levima ju, äkki icon_biggrin.gif

info@elion.ee ja tugi@elion.ee on mulle kahel korral väitnud, et ei ole võimalik ja pakkusid vaid ärikliendile mõeldud 2 mbit VDSL paketti.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 13.03.2013 16:05:51 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
jägaja kirjutas:
Cloner kirjutas:
Helistasin 165 ja levib ka minu koju, ...


Levib ka minuni, info sain alles 165 helistades.
Iseteeninduses olid mul pakkumises millegipärast kortermaja paketid? Valida ei lasknud, ütles, et ajutine viga vms.


Ootoootoot. Siis peaks minuni ka levima ju, äkki icon_biggrin.gif

info@elion.ee ja tugi@elion.ee on mulle kahel korral väitnud, et ei ole võimalik ja pakkusid vaid ärikliendile mõeldud 2 mbit VDSL paketti.


2Mbit/s VDSL paketti ei tea et oleks, ise kasutan kõige soodsamat 10/5 Mbit/s paketti hinnaga 32.- kuus (hind ei sisalda 20% käibemaksu)
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2013 16:09:30 vasta tsitaadiga

mulle pakuti ka 32 euro eest aga upload kiirus oli kuni 2mbit. dl mind väga ei huvitagi, vähemalt 5 on nagunii.

hetkel kodulahendus 5/1 (reaalselt 4,8/0,78 aga see selleks) sellise aeglase uploadi juures ei näe pointi 12 mbit dl paketi eest maksta ja kasutan praegu aeglasemat.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 13.03.2013 16:10:28 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
mulle pakuti ka 32 euro eest aga upload kiirus oli kuni 2mbit. dl mind väga ei huvitagi, vähemalt 5 on nagunii.

hetkel kodulahendus 5/1 (reaalselt 4,8/0,78 aga see selleks) sellise aeglase uploadi juures ei näe pointi 12 mbit dl paketi eest maksta ja kasutan praegu aeglasemat.


Sa mõtled siis paketti alla 5 ja üles 2 ning see 32.- eest? Kui VDSL juba võimalik on siis võiks sama raha eest küsida ikka 10 alla ja 5 üles paketti...
Reaalselt tuleb mul VDSL 10/5 paketiga alla ~9,5Mbit ja üles ~4,5Mbit


viimati muutis oncleuno 13.03.2013 16:12:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2013 16:11:32 vasta tsitaadiga

oncleuno kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
mulle pakuti ka 32 euro eest aga upload kiirus oli kuni 2mbit. dl mind väga ei huvitagi, vähemalt 5 on nagunii.


Sa mõtled siis paketti alla 5 ja üles 2 ning see 32.- eest? Kui VDSL juba võimalik on siis võiks sama raha eest küsida ikka 10 alla ja 5 üles paketti...


No ma asun seadmekapist kaugemal kui nendele sobilik. Maaelu rõõmud.

EMT 4G uhab mul ilusti 20-22mbit alla ja 9-12 mbit üles thumbs_up.gif thumbs_up.gif

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 13.03.2013 16:14:27 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
oncleuno kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
mulle pakuti ka 32 euro eest aga upload kiirus oli kuni 2mbit. dl mind väga ei huvitagi, vähemalt 5 on nagunii.


Sa mõtled siis paketti alla 5 ja üles 2 ning see 32.- eest? Kui VDSL juba võimalik on siis võiks sama raha eest küsida ikka 10 alla ja 5 üles paketti...


No ma asun seadmekapist kaugemal kui nendele sobilik. Maaelu rõõmud.

EMT 4G uhab mul ilusti 20-22mbit alla ja 9-12 mbit üles thumbs_up.gif thumbs_up.gif


No jah kui kapp kaugele jääb siis ei saa midagi parata... tuleb EMT 4G mahupiiranguta paketi hinnasula oodata siis pole enam vDSL-i vajagi icon_wink.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smily
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2013 11:08:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tere
Saite ilmselt vahepeal ka juba kirja, et kiiremat paketti Teile antud hetkel ei saa pakkuda, kuid täpsustan seda infot.
Teie aadressile on võimalik VDSL lahendus, kuid täielikult tuleme sellega välja ja hakkame ise pakkumisi tegema alles mai kuus. Kui Te siiski soovite seda kiireimini saada, siis on Teil see võimalus, kuid vaid nii, et Te lähete ise mõnda, kas Tartu või Tallinna esindusse kohale seda taotlema, muud moodi mitte.
Lugupidamisega
Konsultant
Elion Ettevõtted AS

onfire.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 15.03.2013 11:52:46 vasta tsitaadiga

smily kirjutas:
tsitaat:
Tere
Saite ilmselt vahepeal ka juba kirja, et kiiremat paketti Teile antud hetkel ei saa pakkuda, kuid täpsustan seda infot.
Teie aadressile on võimalik VDSL lahendus, kuid täielikult tuleme sellega välja ja hakkame ise pakkumisi tegema alles mai kuus. Kui Te siiski soovite seda kiireimini saada, siis on Teil see võimalus, kuid vaid nii, et Te lähete ise mõnda, kas Tartu või Tallinna esindusse kohale seda taotlema, muud moodi mitte.
Lugupidamisega
Konsultant
Elion Ettevõtted AS

onfire.gif


Mina ootan oma Mai kuud thumbs_down.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.03.2013 12:47:41 vasta tsitaadiga

Mais?! Lootsin ikka, et aprillis tuleb uus tehnoloogia turule. Ilmselt, kui ikka tuleb, siis ainult nutiTV uuendus.
Tahaks lihtsalt sellest kindla ruuteri määratud LAN pordi nõudest telerivaatamiseks lahti saada.

Koduvõrgu suvalise seadme suvalisse LAN pessa IPTV boksi kaabel ühendada ja pilt ees. thumbs_up.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 15.03.2013 12:48:51 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Mais?! Lootsin ikka, et aprillis tuleb uus tehnoloogia turule. Ilmselt, kui ikka tuleb, siis ainult nutiTV uuendus.
Tahaks lihtsalt sellest kindla ruuteri määratud LAN pordi nõudest telerivaatamiseks lahti saada.

Koduvõrgu suvalise seadme suvalisse LAN pessa IPTV boksi kaabel ühendada ja pilt ees. thumbs_up.gif


Ma isegi ei tea mis porti ma teleka toppisin uuel ruuteril.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.03.2013 15:43:46 vasta tsitaadiga

Cloner kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma isegi ei tea mis porti ma teleka toppisin uuel ruuteril.


Pane veel paar switchi vahele ning kui telepilt säilib siis on asjad nii, kui nad ka olema peaksid.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Strom
HV vaatleja
Strom

liitunud: 11.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2013 16:54:36 vasta tsitaadiga

ready kirjutas:
Käisin ja küsisin ja öeldi, et saab... AGA diil jäi kahjuks katki, SEST telefoni pidid siis muutma VOIPiks ja see minule ei sobi. Kes kasutab valveteenust ja ei soovi segatavat GSM kasutada saavad aru millest räägin. Voipi probleem asub maja elektrikapis ja seda ei suuda ka UPS asendada kuigi kaua. Paha läheb ja lülitab su tobeda VOIPi välja,lülitab ka igaks juhuks GSM segaja ja sisse ja tassib su mammona endale. EI AITÄH!

Kuidas see erineb analog telefoni vasekaabli läbilõikamisest? Ja ma ei tea, mis valvesüsteem sul on, aga minu G4S koduvalve kasutab ping?pong! süsteemi ja kui liin katkeb on häire.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ready
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2005




sõnum 17.03.2013 11:32:59 vasta tsitaadiga

Strom kirjutas:
ready kirjutas:
Käisin ja küsisin ja öeldi, et saab... AGA diil jäi kahjuks katki, SEST telefoni pidid siis muutma VOIPiks ja see minule ei sobi. Kes kasutab valveteenust ja ei soovi segatavat GSM kasutada saavad aru millest räägin. Voipi probleem asub maja elektrikapis ja seda ei suuda ka UPS asendada kuigi kaua. Paha läheb ja lülitab su tobeda VOIPi välja,lülitab ka igaks juhuks GSM segaja ja sisse ja tassib su mammona endale. EI AITÄH!

Kuidas see erineb analog telefoni vasekaabli läbilõikamisest? Ja ma ei tea, mis valvesüsteem sul on, aga minu G4S koduvalve kasutab ping?pong! süsteemi ja kui liin katkeb on häire.


Ma täpsemalt ei tea, kuid voolu katkemise peale keegi kohe kohale ei lenda - seni, sest mul ei ole VOIP telefon ja liin jääb ka ilma vooluta toimima.
Kaabli läbilõikamine? Tood ekskavaatori ja kukud kaevama? Samahästi võid siis juba tankiga seina maha sõita. icon_biggrin.gif Kaableid saab vigastada,kuid need on sügaval, elektrikilp see eest maja ees tänaval ja sellele ligipääsemine pole mingi kunsttükk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 12:37:11 vasta tsitaadiga

Sidekapp on samamoodi tänaval ju. Samas kui on organiseeritud vargad, siis tassitakse su telekas, arvuti ning uhke helisysteem 5 minutiga kaubikusse ja tehakse minekut
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 13:01:54 vasta tsitaadiga

Mis siin ikka maikuud oodata. Nad tulevad sel ajal avalikult välja sellise paketiga, aga praegu võib ju vabalt esindusest uurida, kas oma majja on üldse võimalik seda saada ja kui on, saab lepingu ära teha.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ready
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2005




sõnum 17.03.2013 14:27:04 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Sidekapp on samamoodi tänaval ju. Samas kui on organiseeritud vargad, siis tassitakse su telekas, arvuti ning uhke helisysteem 5 minutiga kaubikusse ja tehakse minekut


icon_biggrin.gif Alajaam on ka tänaval! Sidekapi lõhkumine toob samased tagajärjed, kui alajaamaas trafo lõhkumine s.t. inimesed tõstavad kisa ja asi ei ole tõsiseltvõetava väärtusega, et ühte eramut tühjendada. Saboteeritakse kõige suurema tõenäosusega ikka asju mis teistele jääb märkamata. Auto ja gsm valvet saab ju vidinatega suurepäraselt saboteerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 16:18:28 vasta tsitaadiga

Kui ma panen 100/20 neti kaabli otse switchi taha ja sealt edasi jagan kodus olevatele seadmetele, siis puudub mul võimalus teatud seadmetele kindlalt kohtvõrgu IP aadressi määrata?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 16:19:52 vasta tsitaadiga

keevitus, kui sul kusagil ruuterit pole, siis pole mingit seadet mis seda kohtvõrku teeks.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 16:26:35 vasta tsitaadiga

ma sain aru, et 100mbit ühenduse puhul jookseb tuppa juba kaabel kus on võrk püsti, st kusagil on mingi seade juba võrgu loond..

Vahur kirjutas:
keevitus, kui sul kusagil ruuterit pole, siis pole mingit seadet mis seda kohtvõrku teeks.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 16:30:47 vasta tsitaadiga

Kui sul otse võrgukaabel tuppa tuleb, siis ta tuleb otse switchist. Aga seda kaablitpidi saad sa endale välisvõrgu IP. Selleks, et rohkem seadmeid netti ja sisevõrku saada, pead ikkagi ise ruuteri panema vahele.
keevitus kirjutas:
ma sain aru, et 100mbit ühenduse puhul jookseb tuppa juba kaabel kus on võrk püsti, st kusagil on mingi seade juba võrgu loond..
Vahur kirjutas:
keevitus, kui sul kusagil ruuterit pole, siis pole mingit seadet mis seda kohtvõrku teeks.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 16:42:10 vasta tsitaadiga

Kui ma ostan mingi korraliku gbit portidega ruuteri, siis kohtvõrk töötab ilusti eskole, aga iptv?

Vahur kirjutas:
Kui sul otse võrgukaabel tuppa tuleb, siis ta tuleb otse switchist. Aga seda kaablitpidi saad sa endale välisvõrgu IP. Selleks, et rohkem seadmeid netti ja sisevõrku saada, pead ikkagi ise ruuteri panema vahele.
keevitus kirjutas:
ma sain aru, et 100mbit ühenduse puhul jookseb tuppa juba kaabel kus on võrk püsti, st kusagil on mingi seade juba võrgu loond..
Vahur kirjutas:
keevitus, kui sul kusagil ruuterit pole, siis pole mingit seadet mis seda kohtvõrku teeks.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 16:49:47 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Kui ma ostan mingi korraliku gbit portidega ruuteri, siis kohtvõrk töötab ilusti eskole, aga iptv?

Vahur kirjutas:
Kui sul otse võrgukaabel tuppa tuleb, siis ta tuleb otse switchist. Aga seda kaablitpidi saad sa endale välisvõrgu IP. Selleks, et rohkem seadmeid netti ja sisevõrku saada, pead ikkagi ise ruuteri panema vahele.
keevitus kirjutas:
ma sain aru, et 100mbit ühenduse puhul jookseb tuppa juba kaabel kus on võrk püsti, st kusagil on mingi seade juba võrgu loond..
Vahur kirjutas:
keevitus, kui sul kusagil ruuterit pole, siis pole mingit seadet mis seda kohtvõrku teeks.


Ostad switchi mille kylge paned iptv jaoks elioni ruuteri ja ostad gbit ruuteri mille paned sisevõrku tegema sellesama switchi otsa. Korterisse tuleva juhtme otsa siis switch ja sinna kylge need kaks ruuterit. Saad iptv ja interneti ilusti käima

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.