Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.03.2013 01:16:35 vasta tsitaadiga

KarlZ, rohkem jõudlust sa vast välja sealt eriti ei tõmba, asi on rohkem kinni ikka koodekites, mis videot maha mängivad ja vabavaralised on enamasti kõikidele opsysidele saadaval ja suht sama jõudlusega erinevate opsyside peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K&K
HV kasutaja
K&K

liitunud: 14.09.2009




sõnum 08.03.2013 00:17:41 vasta tsitaadiga

Tänud vastamast, kuid millist lahtikodeerijat/pleierit soovitate? ( khm võib ka olla tasuline khm)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 08.03.2013 09:54:18 vasta tsitaadiga

KarlZ kirjutas:
Tänud vastamast, kuid millist lahtikodeerijat/pleierit soovitate? ( khm võib ka olla tasuline khm)


Silmailu ja kiirust saad xbmc-st:
http://xbmc.org/
muidu mängijana kasutan:
http://mpc-hc.org/
Tasulist kodeerijat tahad siis see:
http://corecodec.com/products/coreavc
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 08.03.2013 12:32:10 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
http://corecodec.com/products/coreavc
Nüüdseks suht mõttetu juba kuna avalik arendus praktiliselt seiskunud ning konkureerivad koodekid juba paremad mitmes mõttes.
Veel hoiatuseks, et ei toimi see Win8 all ka hetkel.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nuc
HV kasutaja
nuc

liitunud: 09.09.2004




sõnum 12.03.2013 15:08:25 vasta tsitaadiga

KarlZ, teoorias peaks XBMCBuntu (minimalistlik Ubuntu + XBMC) või Openelec (veelgi minimalistlikum linuxi põhi + XBMC) natuke paremaid tulemusi andma, kui Win+XBMC
_________________
Life? Don't talk to me about life.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 12.03.2013 15:21:53 vasta tsitaadiga

nuc kirjutas:
KarlZ, teoorias peaks XBMCBuntu (minimalistlik Ubuntu + XBMC) või Openelec (veelgi minimalistlikum linuxi põhi + XBMC) natuke paremaid tulemusi andma, kui Win+XBMC


Millegipärast jäi Xtreamer Ultra2 peal tunne, et win+xbmc toimetab paremini. Openelec ei ava win sharesid arvutitest ja NFS serverist on aeglane, samuti hakivad millegipärast ISO ja ts failid ning mõningad mkv'd. Peab uut versiooni katsetama, ehk on paremaks läinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 12.03.2013 15:52:59 vasta tsitaadiga

nuc, oleneb üsna palju konkreetsest masinast. mul töötab meediamasin windowsi all tunduvalt vaiksemalt kui linuxi all. xmbcbuntu ei osanud nähtavasti speedsteppi õigesti tööle panna. erinevalt windowsist ei tulnud too sleepist üldse üles ka. ka win sharedega (kusjuures mul oli sama lugu ka mingil linuxil baseeruva nasi sharedega) on häda nagu indrekp eelmises postis mainis.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2013 09:31:36 vasta tsitaadiga

Ise olen katsetanud kombinatsioone.

1) Win7 - hea kiire (20 sek boot) ja mugav oli aga viirus murdis maha icon_biggrin.gif. Miinus oli ka see, et kui startupis XBMC käima tõmbasin jäi start riba näha ja ära sai ainult sedasi, kui klahve liigutasin. Heli ka jupsis, st kui masin läks standbaysse siis heli kadus, aitas ainlt restart

2) Win8 - megakiire boot (15 sek) aga ei osanud algul seda metro rõvedust ära saada seega lendas ka see minema. Samad heli probleemid mis Win7'lgi

3) Mint - sirka 25 seki boot time, seadistamise kohmekus, pole väga head torrentite automatiseerimist aga stabiilne ja mis peamine heli probleeme pole. Ainult niipalju, et algul ei saanud heli XBMC all tööle, kas oli menüüdes või filmidel ... koos ei olnud. Share Win7 masinale toimib kenasti ja piisavalt kiire.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 13.03.2013 10:11:17 vasta tsitaadiga

karuke, w7 all heli kadumisega on suure tõenäosusega selles häda, et ühe väljundi kadumisel switchitakse mujale ja dünaamiselt tagasi switch ei taha toimida. ma sain w7 all selle ilusti tööle, aga w8 all siiani ikaldab.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arva
HV kasutaja
arva

liitunud: 03.08.2002




sõnum 15.03.2013 13:20:03 vasta tsitaadiga

Et windowsi peale XBMC kohe käima lasta ei ole startup folderi kasutamine kõige mugavam lahendus. Selleks soovitaks kasutada XBMCLauncherit, millega saab isegi teha nii, et windowsi shell käima ei lähe. Vajalikud teenused seevast saab käima lasta sama launcheriga. Kui XBMC-st väljuda, siis laseb windowsi shelli tööle ja saad WIN-i keskkonda kasutada. Ise kasutasin seda nii WIN7-l kui ka praegu WIN8 peal.
Linki ka: http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=136798
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.03.2013 13:31:55 vasta tsitaadiga

arva kirjutas:
Et windowsi peale XBMC kohe käima lasta ei ole startup folderi kasutamine kõige mugavam lahendus. Selleks soovitaks kasutada XBMCLauncherit, millega saab isegi teha nii, et windowsi shell käima ei lähe. Vajalikud teenused seevast saab käima lasta sama launcheriga. Kui XBMC-st väljuda, siis laseb windowsi shelli tööle ja saad WIN-i keskkonda kasutada. Ise kasutasin seda nii WIN7-l kui ka praegu WIN8 peal.
Linki ka: http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=136798

Tänks, see ilmselt keelab Win mediacenteri ka ära, et MCE puldil MCE nuppu tallates mitte MCE käima ei läheks vaid XBMC?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skulmars
HV Guru

liitunud: 13.08.2004




sõnum 15.03.2013 14:14:13 vasta tsitaadiga

arva kirjutas:
Et windowsi peale XBMC kohe käima lasta ei ole startup folderi kasutamine kõige mugavam lahendus. Selleks soovitaks kasutada XBMCLauncherit, millega saab isegi teha nii, et windowsi shell käima ei lähe. Vajalikud teenused seevast saab käima lasta sama launcheriga. Kui XBMC-st väljuda, siis laseb windowsi shelli tööle ja saad WIN-i keskkonda kasutada. Ise kasutasin seda nii WIN7-l kui ka praegu WIN8 peal.
Linki ka: http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=136798


oh jess
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.03.2013 15:48:28 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Tänks, see ilmselt keelab Win mediacenteri ka ära, et MCE puldil MCE nuppu tallates mitte MCE käima ei läheks vaid XBMC?


Selle vastu aitab ju MCE funktsiooni väljalülitamine windowsi funktsioonide sisse ja väljalülitamise alt ( "Turn Windows Features On or Off").

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arva
HV kasutaja
arva

liitunud: 03.08.2002




sõnum 15.03.2013 16:56:00 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
indrekp kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Tänks, see ilmselt keelab Win mediacenteri ka ära, et MCE puldil MCE nuppu tallates mitte MCE käima ei läheks vaid XBMC?


Selle vastu aitab ju MCE funktsiooni väljalülitamine windowsi funktsioonide sisse ja väljalülitamise alt ( "Turn Windows Features On or Off").


Seal oli miskine võimalus seda teha jah. Vaata seda linki, mis ennem saatsin - seal on funksionaalsus lahti kirjutatud ja miskit oli remote kohta ka. Hea on ka see, et kui mingi programm, näiteks Apple updater, võtab windowsis enda alla tähelepanu, siis 10 sekundi jooksul switchitakse aken jälle XBMC peale.

EDIT: üldse tasub seal XBMC foorumis ringi vaadata mis programme ja lahendusi kasutajad teinud on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kunnar
Kreisi kasutaja
kunnar

liitunud: 16.02.2003




sõnum 24.03.2013 15:50:29 vasta tsitaadiga

Sai ka projekt uuesti käsile võetud.
Softiks Win7 + XBMC. Raud: AMD X2 3800+, 3GB mälu, 80GB Läpaka SATA, Augigy helikaart, Int graafika miskine Geforce oma. Nuppe vajutab ajutiselt logitechi wifi hiireke.

Lähiajal tahaks Elioni DIGITV ka kuidagi külge pookida.

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silwer
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2004




sõnum 24.03.2013 17:53:18 vasta tsitaadiga

Kas multimeediakeskuse ehitamine mitte juba ajast ja arust lahendus ei ole? Uuemad telerid / receiverid suudavad ju mängida filme / pilte ja muusikat üle dlna otse võrgukaabli kaudu. Mul on endal Samsungi mõni aastat vana teler ja kuigi ka teises toas asuv koduarvuti on ühendatud ka HDMI kaabliga siis reaalselt ma vaatan kõiki filme ikkagi vaid DLNA'd kasutades...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009




sõnum 24.03.2013 19:40:41 vasta tsitaadiga

Silwer kirjutas:
Kas multimeediakeskuse ehitamine mitte juba ajast ja arust lahendus ei ole? Uuemad telerid / receiverid suudavad ju mängida filme / pilte ja muusikat üle dlna otse võrgukaabli kaudu. Mul on endal Samsungi mõni aastat vana teler ja kuigi ka teises toas asuv koduarvuti on ühendatud ka HDMI kaabliga siis reaalselt ma vaatan kõiki filme ikkagi vaid DLNA'd kasutades...

Nõustun 100%
Kõik meedia tuleb ka endal DLNA kaudu NAS'ist. Kõige majandamisega saab läbi teleka hakkama. Loomulikult ei ole nii mugav ja paindlik kui PC - Eks see ka põhjus miks veel neid kasutatakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2013 20:03:19 vasta tsitaadiga

Enamus telereid ei saa DTS heliga hakkama, ei anna pead, et kõik meediamängijadki seda toetavad icon_rolleyes.gif
Endal 720p rippe (va DTS-ga) annab usb kaudu otse telerist vaadata küll icon_rolleyes.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.03.2013 20:03:24 vasta tsitaadiga

Mugav ja paindlik on üks asi aga kiired lingid googlest:
http://mywindows8.org/connect-samsung-dlna-enabled-smart-tv/
vs.
link

siis iga kell võtan viimase.
XBMC pakub ikka nii pildimaterjali, treilereid kui ka library võimekust. TV vaid siis abiks kui kettal on 5 filmi mille sisu ja nimi on juba teada.

Loomulikult on ka Samsa teleritele olemas Plex ning serverile plex server kuid ka see pole kõige ilusam ja mugavam kasutada.
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 24.03.2013 20:46:36 vasta tsitaadiga

mugavus ja paindlikkus.

dlna kasutamise eeldus üldjuhul võiks olla mingi seade, mis seda teeb. tänapäeval on selleks nas.
arvutit tavainimene ikka 24/7 sees ei hoia ja üks lisategevus filmi vaatamiseks muutub pikapeale tüütuks.

konkreetselt selle teema kontekstis on inimesed tihtipeale sama masina ka failiserveri otstarbeks eraldanud (mis on meediakeskuse mõttes enamasti küll halb idee, aga see selleks).

xbmc on meediakeskuse softist kõige popim ja tänu sellele ja kõige rohkem arutletud ja nahatäie themede ja pluginatega igaks võimalikuks elujuhtumiks. oluline faktor on ilmselt meediakogu suurus ja formaat. kuskil failidena hoitava kogu üle mitmekümne nimetuse minemisel hakkab tekkima tahtmine hunniku mugavusfeaturete järele, mida softile, erinevalt telekast, on enamasti lihtne külge pookida.

teoorias võiks pilti segamini peksta xbmc androidi/armi versioon (koostöös odavate arm soc masinatega). praktikas olen seda nüüd mõne seadme peal katsunud - piltide, muusika ja sd filmidega on asi lill (vaid väikeste kiiksudega) aga hd video juures on tegelikult tõenäosus platvormi piirangute otsa joosta päris tubli.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silwer
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2004




sõnum 24.03.2013 22:36:27 vasta tsitaadiga

Eks ma siis olen kiiksuga... icon_wink.gif Mul siis tavaarvuti 24/7 töös. Jah, võiks nas olla aga selle lisaks soetamine on üpris pika tasuvusajaga. Treilereid ma ei vaata kunagi, sest see rikub hilisema filmielamuse. Arvutis salvestatud filmides orienteerumiseks salvestan nende nimed selliselt, et alguses on imdb.com keskmine hinne ja nime lõpus žanr. Filmide jagamiseks üle dlna kautan serviio programmi. See siis otsib filmidele ka õiged reklaamplakatid juurde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009




sõnum 25.03.2013 08:31:17 vasta tsitaadiga

Serviio on päris hea asi jah. See on miski millest puudust tunnen kui meedia pc kasutamisest loobusin ja Synology NAS'i peale kolisin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.03.2013 08:55:54 vasta tsitaadiga

Jackinthex kirjutas:
Serviio on päris hea asi jah. See on miski millest puudust tunnen kui meedia pc kasutamisest loobusin ja Synology NAS'i peale kolisin.


Siis jäi sul kas kodutöö tewgemata või ei osanud sa lihtsalt aimata, mida pakub või ei paku sulle Syno NAS. Ise loen igasugu magusaid mesijutte ja kasutajate arvamusi, ning mõtlen, et peaks teiseks NASiks võtma Syno icon_rolleyes.gif .
Konkurendil on Serviio QPKG package igatahes olemas. Kas ka reaalselt töötab, ei tea. Kasutan teisi lahendusi.

Edit: Serviio on Syno serverile ju täitsa olemas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nuc
HV kasutaja
nuc

liitunud: 09.09.2004




sõnum 25.03.2013 12:08:49 vasta tsitaadiga

Silwer kirjutas:
Kas multimeediakeskuse ehitamine mitte juba ajast ja arust lahendus ei ole? Uuemad telerid / receiverid suudavad ju mängida filme / pilte ja muusikat üle dlna otse võrgukaabli kaudu. Mul on endal Samsungi mõni aastat vana teler ja kuigi ka teises toas asuv koduarvuti on ühendatud ka HDMI kaabliga siis reaalselt ma vaatan kõiki filme ikkagi vaid DLNA'd kasutades...


XBMC featuurid, mida kasutan pidevalt ning millega suvaline nn nutitv hakkama ei saa:

1) library majandus - kui arhiiv on juba mõneterabaidine, siis paraku peab seda igatpidi sorteerima ja filtreerima, 500+ faili käsitsi ümbernimetamine ei tule kõne alla.
2) emulaatorimasin - lisaks meediamängijale töötab minu xbmc ka mame/nes/snes/genesis emu-masinana, koos paari wireless puldiga
3) livesteamid - kuna eestis ei pakuta neid spordikanaleid, mida vaatada tahaks, saab masin hakkama ka mitte-nii-seaduslike livestreamide vaatamisega
4) tv lindistamine, timeshifting jne - saab suurema peavaluta neid väheseid asjalikke telest tulevaid asju lindistada, ka ise eemal olles
5) ta on lihtsalt mugavam ja ilusam kui "nutitv"-kasutajaliidesed

_________________
Life? Don't talk to me about life.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 25.03.2013 12:38:05 vasta tsitaadiga

nuc kirjutas:
Silwer kirjutas:
Kas multimeediakeskuse ehitamine mitte juba ajast ja arust lahendus ei ole? Uuemad telerid / receiverid suudavad ju mängida filme / pilte ja muusikat üle dlna otse võrgukaabli kaudu. Mul on endal Samsungi mõni aastat vana teler ja kuigi ka teises toas asuv koduarvuti on ühendatud ka HDMI kaabliga siis reaalselt ma vaatan kõiki filme ikkagi vaid DLNA'd kasutades...


XBMC featuurid, mida kasutan pidevalt ning millega suvaline nn nutitv hakkama ei saa:

1) library majandus - kui arhiiv on juba mõneterabaidine, siis paraku peab seda igatpidi sorteerima ja filtreerima, 500+ faili käsitsi ümbernimetamine ei tule kõne alla.
2) emulaatorimasin - lisaks meediamängijale töötab minu xbmc ka mame/nes/snes/genesis emu-masinana, koos paari wireless puldiga
3) livesteamid - kuna eestis ei pakuta neid spordikanaleid, mida vaatada tahaks, saab masin hakkama ka mitte-nii-seaduslike livestreamide vaatamisega
4) tv lindistamine, timeshifting jne - saab suurema peavaluta neid väheseid asjalikke telest tulevaid asju lindistada, ka ise eemal olles
5) ta on lihtsalt mugavam ja ilusam kui "nutitv"-kasutajaliidesed


Lisaks kannatab seal Steam BigPicturet kasutada.

_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.