Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 383, 384, 385  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.01.2013 10:15:15 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
Kas wifiga ei ole kuidagi võimalik projektori signaali saata ?
Krt vist ikka tahaks selle projektori asja ära proovida, aga vahemaad on hdmi kaabli suhtes meeletud.
uutel on olemas wireless hd võimalus, ma peast hetkel ei oska öelda, kui suur on läbilaskevõime.
Endal läheks 10m hdmi kaabel järele, väiksemaga ei mängi välja, kui seda kaablit just rippuma ei jäta

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murdoch
HV kasutaja

liitunud: 20.02.2005




sõnum 05.01.2013 10:58:38 vasta tsitaadiga

sai nüüd LG 55LM620S ära ostetud.
alguses tundub ikka suht suur olema.

tekkis küsimus, et kust kohast ma saaksin arvutisse laadida seda SmartShare programmi.
Pidi saama LG ametlikult kodukalt, kuid ei suutnud downloadimiseks vajalikku linki leida.
või tuleks hoopis mingit muud programmi kasutada?
leidsin midagi sellist PLEX: http://www.plexapp.com/
kas see oleks ka sobilik?

oskab keegi soovitada, millised seadeid peaks kasutama, et tavakanaleid normaalse pildikvaliteediga vaadata?

lisaks küsimus targematele: majas on wifi olemas, kuid LG telekal wifi puudub. vaja oleks kaabliga nett telekasse saada. seega küsin, et millist ruuterit peab kasutama kui tahta, et see püüaks kinni majas leviva elioni wifi ja annaks selle kaabliga telekale edasi?


viimati muutis murdoch 05.01.2013 12:47:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2013 11:39:06 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
tompan kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Olid väga kõvas joobes või tablettide mõju alt kui sealt maximast selle peldiku koju tõid, mis mõtted üldse peas peavad liikuma et sellist lüket teha ? icon_eek.gif


Hästi öeldud icon_biggrin.gif Olin omale mitu päeva juba telekat otsinud ja vaadanud. Siis vaatasin et: OH 32 tolline telekas 230 euri, maksin ära ja tulin tulema.
Parklas autos õde oodates hoidsin peast kinni ja küsisin MIKS icon_biggrin.gif
Mudeli kohta niipalju, et 32 tolline TUNEX, hd ready.
AGa küsikski selle virvenduse kohta, kas see on " viga " , või siis see hommikuti teleri sisselülitamine. Kuna kusagilt siuke meeldejäämine, et 14 päeva on aega et asi tagasi viia ja raha tagasi küsida, kui asi on vigane.


Piisab juba sellest, et kaugjuhtimispuldile ei reageeri. Kui mingigi filmimist võimaldav aparaat on siis tee omale sellest virvendusest vaidlemise puhuks videoklipp ja teler vii veakirjeldusega poodi tagasi.
Et katki, vead on need ja need. CVahet pole, kaua parandavad, kuu aega vast küll aga ega selliste vigadega telerit kasutada ka anna.
14 päevane tagastusõigus kehtib posti ja veebimüügi puhul, seal ju kaupa pole võimalik eelnevalt katsuda. Mõningad poed pakuvad ka reaalselt, et saad mingi aeg proovida ja mittemeeldimise korral saad tagasi viia.
Kas "päris" poodidel pole mingist ajast veel üleval kohustus müümisel töökorda kontrollida. Et pmst kui ostad kinnise karbi siis peaks ka mingi 14 päeva olema?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tompan
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2011




sõnum 05.01.2013 12:54:57 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
jägaja kirjutas:
tompan kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Olid väga kõvas joobes või tablettide mõju alt kui sealt maximast selle peldiku koju tõid, mis mõtted üldse peas peavad liikuma et sellist lüket teha ? icon_eek.gif


Hästi öeldud icon_biggrin.gif Olin omale mitu päeva juba telekat otsinud ja vaadanud. Siis vaatasin et: OH 32 tolline telekas 230 euri, maksin ära ja tulin tulema.
Parklas autos õde oodates hoidsin peast kinni ja küsisin MIKS icon_biggrin.gif
Mudeli kohta niipalju, et 32 tolline TUNEX, hd ready.
AGa küsikski selle virvenduse kohta, kas see on " viga " , või siis see hommikuti teleri sisselülitamine. Kuna kusagilt siuke meeldejäämine, et 14 päeva on aega et asi tagasi viia ja raha tagasi küsida, kui asi on vigane.


Piisab juba sellest, et kaugjuhtimispuldile ei reageeri. Kui mingigi filmimist võimaldav aparaat on siis tee omale sellest virvendusest vaidlemise puhuks videoklipp ja teler vii veakirjeldusega poodi tagasi.
Et katki, vead on need ja need. CVahet pole, kaua parandavad, kuu aega vast küll aga ega selliste vigadega telerit kasutada ka anna.
14 päevane tagastusõigus kehtib posti ja veebimüügi puhul, seal ju kaupa pole võimalik eelnevalt katsuda. Mõningad poed pakuvad ka reaalselt, et saad mingi aeg proovida ja mittemeeldimise korral saad tagasi viia.
Kas "päris" poodidel pole mingist ajast veel üleval kohustus müümisel töökorda kontrollida. Et pmst kui ostad kinnise karbi siis peaks ka mingi 14 päeva olema?



Njh, ma sain kohe siukse mis võeti sealt samalt letipealt kus ta käis, ehk siis viimase vms.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2013 16:52:08 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/LCD+telerid/265431/

Mis sellisest arvata? Selle hinna eest ok?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 05.01.2013 17:04:39 vasta tsitaadiga

Pikem teema EH5x00 kohta: http://www.avsforum.com/t/1406151/the-official-2012-samsung-eh4000-eh5000-eh5300-owners-thread/240#post_22332784
Valdavalt kiideti pildikvaliteeti, osadele tegi muret motion blur, ise pole veel täheldanud.
Onoffist võetud isendil on P:CMI (chimei) paneel. Väidetavalt vaatenurk ei ole kõige parem. Tänu direct-led taustvalgusele on aga bleeding pea olematu. Pikemalt pole jõudnud veel pilti hinnata, aga esmamulje on, et selle raha eest on lisaks tollidele ka pilt korralik. Lisaks suutis miskit 40Mbit/s demoklippi pulgalt maha mängida ilma hakkimata.

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2013 18:16:44 vasta tsitaadiga

Kas see suudab kohtvõrgust ka videosid mängida?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2013 18:41:08 vasta tsitaadiga

Ainult läbi DLNA serveri või näiteks kasutades Windows Media Streamingut (ilma subtiitrite toeta).

Max Powers kirjutas:
Kas see suudab kohtvõrgust ka videosid mängida?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 05.01.2013 19:12:41 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Kas see suudab kohtvõrgust ka videosid mängida?

1080p mkv DTS heliga polnud probleem. Kas DTS passthrough optilisse väljundisse ka olemas on, ei saa hetkel kontrollida.
2 audio tracki (dts ja vorbis) tundis ka ära ja lasi nende vahel vahetada. Samas supakad võttis kaustast failinime järgi, mkv sees olevaid ingliskeelseid ei lasknud valida.

DLNA (AllShare) kaudu sööb telekas kausta ja failinimede keskosa ära, kas mingi nupuga saab pikka nime ka näha?

Teoorias peaks HDMI-CEC kaudu saama ka näiteks Raspberry Pi baasil HTPC-d juhtida teleka puldiga, varsti saab katsetada.

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2013 19:19:11 vasta tsitaadiga

Siseseid supakaid laseb valida siis, kui väliseid pole ehk prioriteet on välistel.
wicked kirjutas:

Samas supakad võttis kaustast failinime järgi, mkv sees olevaid ingliskeelseid ei lasknud valida.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2013 23:43:48 vasta tsitaadiga

wicked kirjutas:
Pikem teema EH5x00 kohta:
Valdavalt kiideti pildikvaliteeti, osadele tegi muret motion blur, ise pole veel täheldanud.
Tänu direct-led taustvalgusele on aga bleeding pea olematu.
Mis osas see servast valgustamine siis parem on üldse? kast õhem ?
_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 11:27:23 vasta tsitaadiga

kaupz kirjutas:
wicked kirjutas:
Pikem teema EH5x00 kohta:
Valdavalt kiideti pildikvaliteeti, osadele tegi muret motion blur, ise pole veel täheldanud.
Tänu direct-led taustvalgusele on aga bleeding pea olematu.
Mis osas see servast valgustamine siis parem on üldse? kast õhem ?
...ja odavam valmistada
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 13:52:52 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
kaupz kirjutas:
Mis osas see servast valgustamine siis parem on üldse? kast õhem ?
...ja odavam valmistada
et siis samsungi tagant valgustuse EH valik praegu parem kui ES servast ?
_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 06.01.2013 14:10:40 vasta tsitaadiga

Tulles LG 55EM9600 OLED teleka jutu juurde, siis tundub, et seinale läheb ta koos optilise kaabliga, mis ju iseenesest on täitsa ok lahendus, ei ole just meeldiv seinal neid juhtmeid sättida kui teleka ja seina vahel on mõni cm ruumi: http://hdguru.com/hands-on-lgs-55-inch-55em9600-oled-hdtv-part-ii/8080/

OLED tulekuga (massidesse/suhteliselt) on siis ilmselt saavutatud õhukese piir, nüüd järgmised põlvkonnad lähevad rohkem UHD ja " + peale.
Kuigi ise kavatsen projektori süsteemi peale osaliselt minna (õhtused filmid) siis pikka tulevikku projektorite vallas ei näe, varsti on 100" + juba väga söödava hinnaga ja projektoritel pole midagi vastu panna, jäävad ikka samad vanad mured.

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2013 14:20:11 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
Tulles LG 55EM9600 OLED teleka jutu juurde, siis tundub, et seinale läheb ta koos optilise kaabliga, mis ju iseenesest on täitsa ok lahendus, ei ole just meeldiv seinal neid juhtmeid sättida kui teleka ja seina vahel on mõni cm ruumi: http://hdguru.com/hands-on-lgs-55-inch-55em9600-oled-hdtv-part-ii/8080/

üks väike kysimus, et mida helli ma teen teleka kyljes optilise kaabliga?
ok, mul hetkel see olemas, telekast ressi, aga ma olen seda vaid korra kasutanud

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 14:26:46 vasta tsitaadiga

jeesus188, ega seal siis TOSLinki kasutata, vaid ikka proprietary lahendust paneeli ja aluse vaheliseks suhtluseks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2013 14:40:29 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
jeesus188, ega seal siis TOSLinki kasutata, vaid ikka proprietary lahendust paneeli ja aluse vaheliseks suhtluseks.

ok nüüd sain aru

samas mul selle paneeli kohandamisega selged probleemid, seina ja tv laua vahele see ei mahu

samas kui suudetakse juba projektorile saata HD signaali yle õhu, siis miks ei suudeta selline asi telekatele kylge pookida icon_rolleyes.gif
sellisel juhul jääb pm vaid toitekaabel, mille ma saaks edukalt kasvõi seina integreerida

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 06.01.2013 14:56:47 vasta tsitaadiga

Ilmselt puutub natuke siia teemasse.
Nimelt on mul teleka ja ressi ning kõlarite ühendamine mingi porno aga paremini pole ka siiani hakkama saanud. Äkki keegi oskab punaseks teha...

Telekas on samsung d6100; 4x HDMI IN (1x ARC ja 1x DVI). Lisaks component IN ja PC audio in.
Kõlarid on ressi taga. Ressiiver on sony dg520 pilt
Lisaks on digiboks. 1x HDMI ja 1x component(?)

Praegu on asi "lahendatud" nii, et digiboks ühendub HDMI'ga teleka HDMI(DVI) auku. Ja üldiselt toimubki teleka vaatamine teleka enda kõlareite kaudu.
Juhul kui ma tahan suurtest kõlaritest telekat kuulda siis panen tööle ressi ja lülitan sisendi õigeks. Kuna teleka ja ressi heli ei saanud olenemata teleka võimalusest heli lag'i lisada või maha võtta sünkrooni siis kaja vältimiseks pean teleka mute peale panema. Lisaks käib telekanali vahetamisel kõlaritest vali ragin läbi.
Ühesõnaga on asi jura.

Mis variandid mul veel oleks, et teleka ja ressi heli oleks sünkroonis ning ei peaks kogu lülituste jura iga kord läbi mängima?

Kas on kuidagi võimalik, et digiboks ühendub kõigepealt üle HDMI ressi ja sealt edasi HDMIga telekasse. Ilmselt lisandub sellele ka iga kord teleka vaatamisel ressi töölepanek?

Puder&Kapsad
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 06.01.2013 15:01:22 vasta tsitaadiga

jeesus188, ilmselt suudetakse edukalt teha seda labori tingimustes, aga kodudes, kus on kümneid erinevaid laineid mis juhtmeta signaali segavad, siis ei hakka tootja seda külge pookima, kui pole 99.99% töökindluses veendunud.
Ootaks muidu mingit linki sellele projektorile, millel juhtmevaba hdmi... (endal tungiv vajadus sellisele süsteemile)

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 15:04:20 vasta tsitaadiga

Shelby-SV, aga ühendagi läbi ressi? Sisendid ju sel olemas. Digibox hdmi-ga ressi ja sealt hdmi telekasse.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2013 15:11:38 vasta tsitaadiga

Shelby-SV kirjutas:
Ilmselt puutub natuke siia teemasse.
Nimelt on mul teleka ja ressi ning kõlarite ühendamine mingi porno aga paremini pole ka siiani hakkama saanud. Äkki keegi oskab punaseks teha...

Telekas on samsung d6100; 4x HDMI IN (1x ARC ja 1x DVI). Lisaks component IN ja PC audio in.
Kõlarid on ressi taga. Ressiiver on sony dg520 pilt
Lisaks on digiboks. 1x HDMI ja 1x component(?)

Praegu on asi "lahendatud" nii, et digiboks ühendub HDMI'ga teleka HDMI(DVI) auku. Ja üldiselt toimubki teleka vaatamine teleka enda kõlareite kaudu.
Juhul kui ma tahan suurtest kõlaritest telekat kuulda siis panen tööle ressi ja lülitan sisendi õigeks. Kuna teleka ja ressi heli ei saanud olenemata teleka võimalusest heli lag'i lisada või maha võtta sünkrooni siis kaja vältimiseks pean teleka mute peale panema. Lisaks käib telekanali vahetamisel kõlaritest vali ragin läbi.
Ühesõnaga on asi jura.

Mis variandid mul veel oleks, et teleka ja ressi heli oleks sünkroonis ning ei peaks kogu lülituste jura iga kord läbi mängima?

Kas on kuidagi võimalik, et digiboks ühendub kõigepealt üle HDMI ressi ja sealt edasi HDMIga telekasse. Ilmselt lisandub sellele ka iga kord teleka vaatamisel ressi töölepanek?

Puder&Kapsad

sul mingi puhta porr lahti icon_lol.gif

mul boks-->ress-->tv
ressil peaks olema selline funktsioon(kui pole just iidamast), et hdmi funkab ka siis, kui ress on väljas (HDMI passthrough). muidu ilma ressita sa pilti ei näe
endal on kõik synkis

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 06.01.2013 15:13:40 vasta tsitaadiga

Nii. Ühendasin digiboksi hdmi'ga ressi DVD IN auku ja teise kaabliga ressi HDMI OUT august telekasse (proovisin telekal nii hdmi arc kui ka hdmi dvi auku). Tulemus - telekas ei näita pilti ennem kui ress on vastava sisendi pealt sisselülitatud ning suurtesse kõlaritesse endiselt heli ei tule icon_question.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2013 15:17:18 vasta tsitaadiga

Shelby-SV kirjutas:
Nii. Ühendasin digiboksi hdmi'ga ressi DVD IN auku ja teise kaabliga ressi HDMI OUT august telekasse (proovisin telekal nii hdmi arc kui ka hdmi dvi auku). Tulemus - telekas ei näita pilti ennem kui ress on vastava sisendi pealt sisselülitatud ning suurtesse kõlaritesse endiselt heli ei tule icon_question.gif

ma ei tea kas see on määrav, aga endal BD augus motorola
loomulikult tuleb ka sama sisend valida ressi menyyst

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"


viimati muutis jeesus188 06.01.2013 15:19:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.01.2013 15:24:22 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ootaks muidu mingit linki sellele projektorile, millel juhtmevaba hdmi... (endal tungiv vajadus sellisele süsteemile)


Vaata Epsoni omi, teiste brändide kohta ei tea seda juhtmevaba lahenduse olemasolu.

Kõik mudelid, millel W lõpus, on vastava saatja-vastuvõtjaga komplekteeritud.
http://www.epson.eu/ix/en/viewcon/corporatesite/cms/index/154

HV hinnakiri suht kidur Epsoni soovitud seadmete kohalt aga näiteks selline, eelmise aasta mudel (selle aasta mudel on 6100) https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Projektorid/201929/

Edit:

Kui sul läpakas/PC toetab WiDi lahendust, siis selline karbike läheb projektori külge vastuvõtjaks. LG 2012 TV mudelid paljuski toetavad WiDi.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/V%C3%B5rguseadmed/WiFi+meediaseadmed/183977/

Edit2: parandatud trükikuradeid.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 06.01.2013 15:21:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwnage
HV kasutaja
pwnage

liitunud: 20.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 18:43:33 vasta tsitaadiga

Shelby-SV kirjutas:
Nii. Ühendasin digiboksi hdmi'ga ressi DVD IN auku ja teise kaabliga ressi HDMI OUT august telekasse (proovisin telekal nii hdmi arc kui ka hdmi dvi auku). Tulemus - telekas ei näita pilti ennem kui ress on vastava sisendi pealt sisselülitatud ning suurtesse kõlaritesse endiselt heli ei tule icon_question.gif


Sul ilmselt ressiiver HDMI kaudu heli ei korja, vajad selle jaoks eraldi optilist vms kaablit.
Kontrolli ressiiveri manualist.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 18:48:42 vasta tsitaadiga

pwnage, misasja? icon_eek.gif Ress mis HDMI kaudu ainult sissetuleva pildi edastab aga heli enda jaoks ignoreerib?
Pigem arvan, et kasutajal lihtsalt sisendid välesti seadistatud. Oma ressil sain risti-põiki kõike suunata misiganes suunas.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 06.01.2013 18:51:06 vasta tsitaadiga

Jama tõesti, ress HDMI kaudu heli ei edasta, igal juhul tahab lisakaablit. Nii DVD kui BD HDMI ühenduvuse juures on manualis kirjad ja joonised, et käib kahe kaabliga. icon_neutral.gif
Igatahes on see kepp süsteem - ress ja telekas tahavad igal juhul eraldi sisse/välja lülitamist. Lisaks digiboks.
Ei viitsi kolme puldiga majandada igapäevaselt. Jään teleka kõlarite juurde. Kui suuri kõlareid tahan siis lülitan kolmandast ressi järgi.


viimati muutis Shelby-SV 06.01.2013 18:52:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwnage
HV kasutaja
pwnage

liitunud: 20.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 18:51:32 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
pwnage, misasja? icon_eek.gif Ress mis HDMI kaudu ainult sissetuleva pildi edastab aga heli enda jaoks ignoreerib?
Pigem arvan, et kasutajal lihtsalt sisendid välesti seadistatud. Oma ressil sain risti-põiki kõike suunata misiganes suunas.


Minu Yamaha RXV365 ka ei korja, tüüpiline odavate resside puhul, et pildi laseb läbi ja muudab sisendi õigeks, aga heli jaoks eraldi kaablit vaja.
Ei osanud ostmisel sellele tähelepanu pöörata monkey.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 19:14:27 vasta tsitaadiga

Shelby-SV, pwnage, aga sisendi pealt ta ju heli ülesse korjab/korjavad? st. digibox'st tulevat heli peaks iga ress suutma mängida?
Ehk milleks seda heli telkusse üldse saata.

Ise kasutan teleka sisest digipoxi ning seega ainult 2 pulti. Üldiselt ei häiri/sega kuidagi.
Tegelt isegi ressi puldile sai teleka selgeks õpetada aga siis pidi puldil eraldi seadmete vahel tõmblema ning järtsin asja pooleli.
Teleka heli on nii p*** et isegi kõne kuulamiseks tule heli suht valjuks keerata kui toas ka mingi taustalärm on.
Seevastu läbi suurte kõlarite pole mingit probleemi ka suht vaikselt kuulates kõnest aru saada.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2013 12:47:42 vasta tsitaadiga

Lihtne küsimus, mis oleks antud mudelile konkurendid ja miks? Võib vabalt ka Panasonicu plasma olla, kui hind jääks samasse suurusjärku. Huvitab ka 3D.

Samsung UE55ES6540SXXH

http://www.euronics.ee/tootekaart/46644/TV_ja_kodukinod/Televiisorid/UE55ES6540SXXH

Tänud
karuke
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwnage
HV kasutaja
pwnage

liitunud: 20.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2013 14:16:36 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Shelby-SV, pwnage, aga sisendi pealt ta ju heli ülesse korjab/korjavad? st. digibox'st tulevat heli peaks iga ress suutma mängida?
Ehk milleks seda heli telkusse üldse saata.


Üritangi selgeks teha, et ei suuda mängida, siin mõned postid minu ressi teemal:
http://www.avforums.com/forums/av-amplifiers-receivers/1084602-yamaha-rx-v365-no-audio-via-hdmi.html
http://hardforum.com/archive/index.php/t-1502469.html
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2013 19:06:14 vasta tsitaadiga

https://www.facebook.com/lg.electronics.estonia/app_157137304391725 LG pressikonverents 18.00 ainult et pilt on suht kehva, kellelgi hd linki pole käepärast?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2013 20:11:43 vasta tsitaadiga

pwnage, huh. icon_rolleyes.gif
Ei kujutanud ausaltõeldes ettegi, et seade mis HDMI-d "sööb" teeb seda niivõrd poolikult. Isegi mu 7a vana ress millel kõigest 2 HDMI sisendit suudab ARC-ga hakkama saada.

... issanda loomaaed on ikka kirju.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwnage
HV kasutaja
pwnage

liitunud: 20.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2013 20:54:44 vasta tsitaadiga

bladerunner, nii on, paraku ostes ei jaganud matsu piisavalt thumbs_down.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.01.2013 21:01:46 vasta tsitaadiga

pwnage kirjutas:
bladerunner, nii on, paraku ostes ei jaganud matsu piisavalt thumbs_down.gif

Mind kohe huvitab, kuidas see specides kirjas on, et hdmi töötab vaid pooleldi icon_biggrin.gif
See ei ole tegelikult normaalne olukord

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.01.2013 21:16:10 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
pwnage kirjutas:
bladerunner, nii on, paraku ostes ei jaganud matsu piisavalt thumbs_down.gif

Mind kohe huvitab, kuidas see specides kirjas on, et hdmi töötab vaid pooleldi icon_biggrin.gif
See ei ole tegelikult normaalne olukord


On täitsa kirjas, sellisele asjaoluleannab ikka tulla, et HDMi kaablist heli läbi ei lähe,see on yamaha poolt ikka uskumatu saavutus. thumbs_down.gif

tsitaat:
High Sound Quality

5-channel 500W powerful surround sound (100W x 5)
192 kHz/24-bit DACs for all channels
High dynamic power, low-impedance drive capability
Separate audio cable required when using HDMI cable for video
http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v365_black__u/?mode=model

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 07.01.2013 21:53:29 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
https://www.facebook.com/lg.electronics.estonia/app_157137304391725 LG pressikonverents 18.00 ainult et pilt on suht kehva, kellelgi hd linki pole käepärast?


Täitsa norm, tulevad väiksemad UHD telekad ka 55" ja 65" mitte, et 84" ei tahaks, aga sellel on need jubedad servad, ning hind on nats kallis :S

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 07.01.2013 22:03:43 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
pwnage kirjutas:
bladerunner, nii on, paraku ostes ei jaganud matsu piisavalt thumbs_down.gif

Mind kohe huvitab, kuidas see specides kirjas on, et hdmi töötab vaid pooleldi icon_biggrin.gif
See ei ole tegelikult normaalne olukord


On täitsa kirjas, sellisele asjaoluleannab ikka tulla, et HDMi kaablist heli läbi ei lähe,see on yamaha poolt ikka uskumatu saavutus. thumbs_down.gif

tsitaat:
High Sound Quality

5-channel 500W powerful surround sound (100W x 5)
192 kHz/24-bit DACs for all channels
High dynamic power, low-impedance drive capability
Separate audio cable required when using HDMI cable for video
http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v365_black__u/?mode=model


SONY STR-DG520 on sama loll loom. Ja Sony ise oli üks HDMI loojatest icon_confused.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2013 23:47:10 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
Renq kirjutas:
https://www.facebook.com/lg.electronics.estonia/app_157137304391725 LG pressikonverents 18.00 ainult et pilt on suht kehva, kellelgi hd linki pole käepärast?


Täitsa norm, tulevad väiksemad UHD telekad ka 55" ja 65" mitte, et 84" ei tahaks, aga sellel on need jubedad servad, ning hind on nats kallis :S


Mis nad selle 55" hinnaks ütlesid. Püüan mingit ülevaadet leida, kuid ei jää silma...

Täna vist Samsungi pressikas ka ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.01.2013 00:21:41 vasta tsitaadiga

Sai siis peale jubedat otsimist ja poodides ringi kolades leitud ka see "õige" icon_smile.gif

LG 42LS570S - tundub täitsa mõnus, nüüd vaja sinna zuumboxi arvestades mingi CI moodul leida icon_smile.gif Need vist jäävad igas elektroonika poes sinna 40€ ringi?
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2013 00:23:17 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U, võta Starmani esindusest, saad kindel olla, et töötab.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2013 00:25:14 vasta tsitaadiga

mõni aasta tagasi sai LG jaoks otsitud Zuum moodulit, ei sobinud paar tk.
ehk on ajad muutunud.

_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asdaf
HV kasutaja

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.01.2013 07:33:14 vasta tsitaadiga

Mis sellest 40" Samsungist arvata? Kui tahaks 3D-d ja Smart TV-d ning pool aega oleks ta arvuti taga (nett, mängimine jne)

http://www.euronics.ee/tootekaart/46725/TV_ja_kodukinod/Televiisorid/UE40ES6540SXXH


LG 42" LM640 jne seeria omadel, mida ma algselt vaatasin kurdeti reviewdes nagu input lagi icon_sad.gif

_________________
Back to Nvidia .
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2013 09:52:44 vasta tsitaadiga

Samsungi üritus:


Link


Mulle tundub või hakkab UHD telekad moodi minema icon_biggrin.gif ?


Panasonic-u pressikas:


Link


Telekatest hakatakse juttu tegema kuskil 17. minutil
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.01.2013 10:33:26 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
S.I.L.L.U, võta Starmani esindusest, saad kindel olla, et töötab.


Lugesin jah nende kodukalt, et see moodul "paaritatakse" kaardiga ära, nii et tuleb neilt osta.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.01.2013 11:27:38 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
bladerunner kirjutas:
S.I.L.L.U, võta Starmani esindusest, saad kindel olla, et töötab.


Lugesin jah nende kodukalt, et see moodul "paaritatakse" kaardiga ära, nii et tuleb neilt osta.

See on selgelt kallutatud jutt. Mul on suvalisest x poest ostetud moodul samsa tv-s ja töötab normaalselt juba aastaid. Loomulikult võib juhtuda, et osa versioone pipardab, aga seda küll väita ei saa, et peab neilt ostma

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.01.2013 11:34:55 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
bladerunner kirjutas:
S.I.L.L.U, võta Starmani esindusest, saad kindel olla, et töötab.


Lugesin jah nende kodukalt, et see moodul "paaritatakse" kaardiga ära, nii et tuleb neilt osta.


Starmanist saadud tasuta moodul paaritatakse kaardiga, mujalt ostetud mitte.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.01.2013 12:47:40 vasta tsitaadiga

UHD ja OLED telerite pressiteade SONYlt.

http://ces.cnet.com/8301-34451_1-57562620/sony-ces-press-conference-heavy-on-4k-tvs-oled-plus-an-actual-phone/

Erinevalt LG ja Samsungi OLED teleritest, milliseid saab pea kohe ka osta, on Sony oma on veel prototüüp.
Kuigi iseenesest on see Sony OLED teleri prototüüp üllatus, kuna alles hiljaaegu teatas Sony oma OLED telerite projekti lõpetamisest (va. Sony OLED ekraanid muudeks otstarveteks).

Panasonicu fännidele
Panasonic web site reveals pre-order pricing on some 2013 TVs

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2013 13:38:09 vasta tsitaadiga

Samsungi uus f8000 on küll äge, full led ma saan aru. Mitte edge nagu varasemad.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.01.2013 13:53:26 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Samsungi uus f8000 on küll äge, full led ma saan aru. Mitte edge nagu varasemad.

Lõpuks teevad ka ikka full mudeli. Vaatasid vist, et lg ja sony myyvad liiga hästi icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 228, 229, 230 ... 383, 384, 385  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.