|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
07.11.2012 02:14:05
|
|
|
WAV, üldiselt ei tee keskmine inimene vihma käes pilti.
Aga mingi kilekotilaadne asi on vast kõige lihtsam Sul tõesti.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
07.11.2012 03:15:49
|
|
|
| Rajareits kirjutas: |
| WAV, üldiselt ei tee keskmine inimene vihma käes pilti. |
Tõenäoliselt vist jah... tavakasutajal tekib mõte fotokat välja võtta peamiselt ainult siis, kui ilm on ilus ja päikeseline (ning soovitavalt ka suvesoe... nullkraadi lähedases peaaegu lörtsises vihmatuules tunde järjest paljaste näppudega aparaati juhtida oli ka paras katsumus tegelikult)
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
07.11.2012 08:35:00
|
|
|
Jah, võta tavaline poekilekott, tee auk sisse, torka objektiiv august läbi ja pane kuidagi see nii, et hoiaks
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
07.11.2012 09:17:40
|
|
|
| WAV kirjutas: |
Kuidas tüüpilise zoom-kompaktkaameraga vihmasajus hakkama saada? Kui just allveekaamerat ei hangi (nende valik pea olematu ja võimalused nigelad; allveeboksid ei tule ka kohmakuse tõttu kõne alla)...
Olin nüüd üle 3 tunni välitingimustes objektil pildistamas, pideva vihmasaju ja tuulega. Lahendamatuks probleemiks objektiivi zoom, mis oma torusid pidevalt välja ja sisse liigutades halastamatult imes kõik pealekogunenud üpris tihedad veetilgad sisuliselt aparaadi sisse sinna teleskoopsüsteemi vahele. Lisaks hakkas vett sisse lekkima ka objektiivi eest pealmise katiku mehhanismi vahelt. Tulemuseks ringitilbendav väike veekogus esimese ja teise läätse vahel, mis muidugi ei taha ka sealt ise kuidagi välja voolata ega auruda (kuigi juba on natuke vähemaks jäänud siiski).
Tagantjärgi mõeldes oleks vist pidanud panema aparaadi kilekotti ja selle kile teipima eest objektiivi eesotsa servade külge. Samas pealmise katiku pilust vihma sissevoolamist see ikkagi ei takistaks. Tuulega lendas vesi ka sõna otseses mõttes horisontaalis.
Veekindel DSLR pole siinkohal teemaks. Põhimõtteliselt huvitab, et neid kompaktmasinaid on ju pea igal inimesel, nendega klõpsutatakse massiliselt, kuid mismoodi tavaliselt siis sügisvihmade all pildistamisi tehakse, ilma suuremate kahjulike tagajärgedeta? |
no kui ikka pidevalt "välitingimustes objektil pildistad", siis tasuks mõne veekindla kompakti peale mõelda küll. Hea muretu elu. Mul on, väga abiks asi välitöödel.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
07.11.2012 09:58:22
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| WAV kirjutas: |
Kuidas tüüpilise zoom-kompaktkaameraga vihmasajus hakkama saada? Kui just allveekaamerat ei hangi (nende valik pea olematu ja võimalused nigelad; allveeboksid ei tule ka kohmakuse tõttu kõne alla)...
Olin nüüd üle 3 tunni välitingimustes objektil pildistamas, pideva vihmasaju ja tuulega. Lahendamatuks probleemiks objektiivi zoom, mis oma torusid pidevalt välja ja sisse liigutades halastamatult imes kõik pealekogunenud üpris tihedad veetilgad sisuliselt aparaadi sisse sinna teleskoopsüsteemi vahele. Lisaks hakkas vett sisse lekkima ka objektiivi eest pealmise katiku mehhanismi vahelt. Tulemuseks ringitilbendav väike veekogus esimese ja teise läätse vahel, mis muidugi ei taha ka sealt ise kuidagi välja voolata ega auruda (kuigi juba on natuke vähemaks jäänud siiski).
Tagantjärgi mõeldes oleks vist pidanud panema aparaadi kilekotti ja selle kile teipima eest objektiivi eesotsa servade külge. Samas pealmise katiku pilust vihma sissevoolamist see ikkagi ei takistaks. Tuulega lendas vesi ka sõna otseses mõttes horisontaalis.
Veekindel DSLR pole siinkohal teemaks. Põhimõtteliselt huvitab, et neid kompaktmasinaid on ju pea igal inimesel, nendega klõpsutatakse massiliselt, kuid mismoodi tavaliselt siis sügisvihmade all pildistamisi tehakse, ilma suuremate kahjulike tagajärgedeta? |
no kui ikka pidevalt "välitingimustes objektil pildistad", siis tasuks mõne veekindla kompakti peale mõelda küll. Hea muretu elu. Mul on, väga abiks asi välitöödel.  |
Üsna asjalik masin on Sony DSC-TX10/TX20.
Veidi mürane (selles osas olla mainitud ülevaadetes, et Canon toob detaili rohkem välja enda veekindlatel); ja irooniliselt ei oska touchscreen märja käes eriti suurt midagi teha, aga väga väike ja valguse käes kena pildiga.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lepa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.07.2008
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
21.11.2012 14:57:19
|
|
|
| Proovi valgustehnikaga tegelevaid firmasid, neid siin mõned on, kataloogist leiad kontaktandmed.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lepa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.07.2008
|
21.11.2012 17:40:29
|
|
|
| Sound & Light'st uurisin, neil suht hea valik geelfiltreid, aga seda mitte...
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M@rten
HV kasutaja
liitunud: 08.06.2007
|
22.11.2012 01:12:31
|
|
|
Tere!
Mul on selline probleem, et Lightroomist läbi käinud fotodel on dropboxi või skydrivesse laadimisel läbi veebibrauseri täitsa valed värvid. Fotod on sRGB värviruumis. Nagu ma aru saan siis brauserid ei suuda kuvada sRGB värviruumi? Kuidas ma saan nii teha, et fotod oleksid samade värvidega nii Lightroomis töötades kui ka pärast teistele internetis jagades? Vabandust, kui on väga loll küsimus.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
22.11.2012 01:39:54
|
|
|
| M@rten, brauserid just sRGBd toetavad. Oled kindel et Sul pildid sRGBs?
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M@rten
HV kasutaja
liitunud: 08.06.2007
|
22.11.2012 03:47:40
|
|
|
| Rajareits kirjutas: |
| M@rten, brauserid just sRGBd toetavad. Oled kindel et Sul pildid sRGBs? |
Lightroomis exportides valin jpg ja sRGB, seega üsna kindel. Kontrollida ma muidugi ei oska, lisan ühe testpildi eelmisest reisist:
http://sdrv.ms/TgVt9f See pilt on veebis palju koledam kui alla laadides ja Windows photo vieweriga vaadates.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
22.11.2012 08:57:23
|
|
|
Mis brauserit kasutad üldse. Mul Chrome'ga oli ka alguses jama, aga conf failis pidi vist midagi muutma kui õigesti mäletab. Guugelda.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.11.2012 09:10:38
|
|
|
| Mis on kole ja mis on ilus? Õiged ja valed värvid on ka väga subjektiivne väljend - äkki saaks mõlemaid näiteid - nii ilusad kui koledad pildid. Kõnealune pilt paistab ilus värviline minu Chromega.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
22.11.2012 09:12:18
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Mis on kole ja mis on ilus? Õiged ja valed värvid on ka väga subjektiivne väljend - äkki saaks mõlemaid näiteid - nii ilusad kui koledad pildid. Kõnealune pilt paistab ilus värviline minu Chromega. |
Tal olid browseris ja alla laadides erinevad värvid. Kui sul ei ole, siis näed nö "õigeid" värve ilmselt. Mul on nii veebis kui alla laadides pilt identne ja väga kenade värvidega (minu jaoks).
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.11.2012 09:14:55
|
|
|
| Mul on ka identsed, pole küll ei Windowsi ega photo viewer'it, OSX ning Xee.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
22.11.2012 11:35:19
|
|
|
Tegin tol hetkel screenshotid kui mul probleem oli, vasakul Chrome ja paremal Firefox. Tegelikult meenub, et probleem oli hoopis firefoxiga, mitte chrome'ga , sellele viitab ka screenshot, kus just Firefoxi värvid on väga lahjad ja koledad.
https://www.dropbox.com/s/z1udb6jj9xrue0l/v2rvijama2.png
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M@rten
HV kasutaja
liitunud: 08.06.2007
|
22.11.2012 19:37:02
|
|
|
Probleem on mul nii Chromega kui ka Firefoxiga, samuti näitavad mul värve valesti (pildid muutuvad tuhmimaks ja ülevalgustatuks) paljukiidetud irfanview, mille kasutamisest ma loobusin. Eks ma siis uurin veel. Kõik mis ma tahaks, on see, et pilt oleks nii Lightroomis kui ka pärast veebi tõstes samsugune (värvid, heledus jms).
vasakul pool chrome aken paremal pool ms photo viewer.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
22.11.2012 20:33:28
|
|
|
Pildi tausta vaadates tundub, et sa ehk kasutad sellist programmi nagu flux?
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M@rten
HV kasutaja
liitunud: 08.06.2007
|
23.11.2012 01:08:51
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| Pildi tausta vaadates tundub, et sa ehk kasutad sellist programmi nagu flux? |
Pole kuulnudki sellenimelisest programmist
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
23.11.2012 01:16:37
|
|
|
Keegi Tartus profitaseme kanti kyyndivaid portree fotosid teeb?
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocket
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.04.2004
|
23.11.2012 01:36:10
|
|
|
Misajast MS photo vieweril selline imeliku beezika värviga taust on?
_________________ www.allarifoto.eu |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
23.11.2012 02:03:54
|
|
|
| rocket, selline anomaalia tekib siis, kui värviprofiilidega on mingi kamm. Ise vaevlesin sama probleemi käes kunagi, et taust oli kahtlast tooni ja pildi värvid olid ka suht off (võrreldes sellega mida brauser ja PS kuvas). Kuidas korda sain, ei mäleta..
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
27.11.2012 15:40:21
|
|
|
Sattusin ühel selgema taevaga õhtul lagedal kohal olema ja proovisin kalasilmaga tähistaeva pilti teha. Nüüd seda pilti lähemalt uurides avastasin, et suur osa 1 piksli suuruseid nõrgemaid tähti on pildil venitatud kolme piksli suuruseks triibuks, kusjuures keskmine neist on oluliselt väiksema heledusega kui äärmised pikslid. Millest see võib tingitud olla?
2x suurendatud tükike probleemi iseloomustamiseks:
Kuna kasutasin 25 sek säri, siis punktide triipudeks venimises pole iseenesest midagi imelikku. Imelik on just see keskmise piksli oluliselt väiksem heledus.
Kui see oleks tingitud kaamera nihkumisest pildistamise ajal, siis peaksid kõik need nihked kaadris olema enamvähem samasuunalised. Paraku on need kaadri eri osades erisuunalised ja esineb osi, kus on korraga esindatud nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunalisi nihkeid. Pildistamisel asetasin kaamera ekraan allapoole lihtsalt betoonplaadile ja kasutasin 2 sekundilist päästikuviivitust, mis oleks pidanud päästiku vajutamisest tuleneva kaamera värisemise välistama.
Kui see on tingitud atmosfääri omadustest, siis peaks hajumine olema juhuslikku laadi ja vastupidi omama keskmises punktis suurimat heledust.
Optika iseärasus?
Puudulik teravustamine?
???
Keegi oskab seletada? Huvitab just, miks keskmine punkt väiksema heledusega.
Tervikpilt ise (ettevaatust, 4MB ja mul on aeglane upload!) on http://www.arbuarkel.com/~sulev/up/Pildid/DSC_6936c.JPG
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.11.2012 15:44:02
|
|
|
| Ma mäletan uduselt, et Nikon ja astrofotograafia ei pidanud kokku käima aga ausalt üteldes ei mäleta absoluutselt, mis täpsemalt oli. Äkki on abiks googeldamine vastavate märksõnadega.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
27.11.2012 17:03:39
|
|
|
| Nikoni puuduseks astrofotograafias kasutamisel nimetatakse seda, et kaamera kohaldab ka raw pildile median blur-i enne pildi salvestamist. Aga see ei tohiks olla põhjuseks, miks tähetäpid kaheks täpiks muutuvad.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
05.12.2012 02:10:19
|
|
|
| Mis on tänapäeval hea mootor fotoblogi jooksutamiseks? Pixelpostis pettusin ja Wordpress ei tundu olevat parim optsioon.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.12.2012 09:53:30
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
| Mis on tänapäeval hea mootor fotoblogi jooksutamiseks? Pixelpostis pettusin ja Wordpress ei tundu olevat parim optsioon. |
Kui teada, mis Wordpressil puudu jääb siis on kergem midagi soovitada.
Joomla on ka variant - stiilinäide.
viimati muutis Dirty Harry 05.12.2012 12:32:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
05.12.2012 12:06:00
|
|
|
Kui stock Wordpress + olemasolev photoblogi theme ei sobi siis on sul kaks varianti - nullist isetegemine (mitte siis ise ise vaid tellituna osavalt veebisepalt) või nullist tehtud Wordpress'i theme. Esimene on tõenäoliselt palju kallim nii algse investeeringu kui hilisema (turva)uuenduste haldamise seisukohalt.
Mina olen senini jäänud pixelpost'i peale kuid selle arendus on juba kaks aastat tagasi lõppenud. Täna on isegi nende veebileht maha võetud. Mul hetkel lihtsalt pole energiat, et tegeleda blogi üleviimisega muule platvormile. Hobitajana ei tahaks selle eest olulisi summasid maksta ka.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
05.12.2012 15:05:45
|
|
|
| Asi pole Wordpressi disainis ega toimivuses, vaid väheses spämmikindluses.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
05.12.2012 15:25:54
|
|
|
Kas sa kommenteerimist kinni ei taha panna?
Ma ise pole spämmiga väga võitlema pidanud, sest huvitaval kombel mul kunagi blogisse installitud Akismet on algusest peale veatult töötanud. Praegu ei julge enam väga torkida
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
05.12.2012 15:41:27
|
|
|
Akismeti abil tõesti sai ca 2-aastase perioodi jooksul üks spämm-postitus avaldatud, ülejäänu püüdis kenasti kinni. Soovitan uurida.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
05.12.2012 17:01:21
|
|
|
Akismetiga tõepoolest ei tohiks probleemi olla. Väga hea asi
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
05.12.2012 19:46:52
|
|
|
Need spämmid kas lähevad nutikamaks või on selle saasta hulk selline, et lõpuks on kõik võimalikud variandid läbi proovitud ja spämmina tagasi raporteeritud.
Akismet on hea, Pixelpostiga oli algusest peale üldse võimatu seda installimata toimetada. Lehele pääseb nädalas ehk 10-20 aga märksa tõsisem probleem minu arust on see, et nende 200-300 karantiini tõstetud postituse hulgas mis paari päevaga tekivad on ka reaalsete kasutajate kommentaare. Kui see ei ole just elutähtis väljund ja erablogi reeglina ei ole siis viitsid sa kogu sellest 20-30 lehest mõttega läbi hekseldada. Pluss näpukad tülpinud rutiinis, mitu korda reaalseid kommentaare "Mass Select->Report Spam" klikiga eetrisse tajutanud. Teistpidi väga nagla ja vastutustundetu nende vastu kes viitsisid oma mõtteid blogis jagada, seleta siis pärast, et kogemata...
Mul on tunne, et enamus on siirdunud suhtlusvõrgustikesse mis kommenteerimisse puutub. Pildiblogides on see jagamise ja tagasiside saamise rõõm asendumas pigem tüdimusega järjekordsest Augeiase talli puhastamisest. Kes varem või hiljem loobub mis on tegelikult kurb ja jabur, et lõpuks me peame ikka kasutama mingit "kolhoosi" võimata kontrollida mis kontekstis või õigustega sellise keskkonna kasutamine käib. Fotokalas oli just arutlus FB ja sinna postitatud foto õiguste üle (no ja jagamise õiguse üle peegeldamiste/linkimiste teel). Et kui mõni sulle kuuluv materjal peaks kellegi läbi vähe väärakasse konteksti sattuma siis sellises keskkonnas ei ole muud õigust kui kustutada või jagamine tühistada. Et ma ei oleks paranoiline nende küünekeste autoriõiguste üle pigem häiriks mind millegi välja rebimine seda ümbritsevast kontekstist.
PS. näiteks selle teksti kirjutamise ajal tekkis 3 kirjet karantiini saadetud rämpsust, omamoodi nukker näib see tendents kõigist filtritest hoolimata
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
05.12.2012 21:06:04
|
|
|
| Mul vist vähe kommenteerijaid või siis ei ole nad valesid sõnu kasutanud, sest neid valepostiivseid kommentaare pole praktiliselt olnudki. Ma ikka korra nädadalas püüan karantiini- ja spämmilogi läbi vaadata, piirdun peamiselt saatja nime ja emaili pealt silmadega ülelaskmisest, seni olen võibolla ühe käe sõrmedel loetava koguse reaalseid kommentaare pidanud lahti päästma.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
05.12.2012 21:15:19
|
|
|
| Hm, sul oli vahepeal üks lisaleht ees klõpsata, mõtlesin mõni aeg tagasi just küsida kas ka spämmi pärast ja kas on ka abi?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
06.12.2012 17:25:46
|
|
|
| erko kirjutas: |
Kas sa kommenteerimist kinni ei taha panna?
Ma ise pole spämmiga väga võitlema pidanud, sest huvitaval kombel mul kunagi blogisse installitud Akismet on algusest peale veatult töötanud. Praegu ei julge enam väga torkida  |
Kommenteerimine oli kinni ja mingid anti-spam asjad ka peale installitud, kuid ikkagi tuli meeletus koguses.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
06.12.2012 17:27:40
|
|
|
Joomla on siis ideaalne lahendus, seal vaikimisi puudub kommenteerimise võimalus üldse. Selle peab eraldi installeerima.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
11.12.2012 01:36:06
|
|
|
Oleks vaja enda kujundusega paar seinakalendrit teha - oskab keegi kvaliteetset kohta soovitada (soovitavalt Tallinnas)
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
11.12.2012 16:42:38
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
| erko kirjutas: |
Kas sa kommenteerimist kinni ei taha panna?
Ma ise pole spämmiga väga võitlema pidanud, sest huvitaval kombel mul kunagi blogisse installitud Akismet on algusest peale veatult töötanud. Praegu ei julge enam väga torkida  |
Kommenteerimine oli kinni ja mingid anti-spam asjad ka peale installitud, kuid ikkagi tuli meeletus koguses. |
Mis spämmi sulle siis tuli? Minu koduleht ka wordpressi baasil, Akismet peal, ning pole vist ühtki spämmi läbi tulnud...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
19Mart94
HV kasutaja
liitunud: 22.06.2010
|
14.12.2012 15:21:45
|
|
|
| Kas kellegilt oleks võimalik Tartus laenutada/laenata üheks ööpäevaks (20. detsemberi lõunal tuleks järgi, järgmisel päeval tagasi) stuudiovälku? Tarvis kooli jõuluballil pilte teha, kuid koolil ei ole stuudiovälku ning tahaks hea kvaliteediga pildid teha sellel aastal - varasemalt on kvaliteet alla igasugust arvestust olnud...
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
15.12.2012 20:36:55
|
|
|
Studiovälk üksi pilti ei tee.
Kui Sa ringi liikudes pilti teed, siis pole stuudiovälguga ka midagi teha, vajad hoopis kaamerapealset välku + hajutit.
Kui aga tegu nö pildistamisnurgaga, siis saab ka tavalise aparaadi peale käiva välguga, raadiopäästiku, valgustatiivi ja vihmavarjuga, parem isegi kui välke rohkem kui 1, ag siis pead natuke eelnevalt harjutama välkude sedistamist.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
18.12.2012 00:31:57
|
|
|
Photopoint laenutab ka ju kraami
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
23.12.2012 18:01:24
|
|
|
Mis hinnaga liigub Sigma 30 mm F 1.4 ja Canon EOS 550D (pilte kuskil 4000 tehtud), mõlemal kehtivad garantiid.
E: Kuidas teada saada palju kaamera pilte teinud on, 550D siis.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
24.12.2012 22:01:27
|
|
|
Araablane, http://eoscount.com/ või Magic Lanterni firmware. Kere eest saad ehk kuskil 350 EUR? Pole kursis väga viimasel ajal. Palju Sigma eest küsid, äkki on endal huvi?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
25.12.2012 00:25:27
|
|
|
3-4 nädalat tagasi sai oma 550D maha müüdud ja siis läks mõni väikse läbisõiduga kere isegi 400 euroga müügiks.Nii et 350 on jah suht reaalne.
Ja Magic Lantern näitas ilusti kere läbisõidu ära
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
25.12.2012 13:56:08
|
|
|
Kas külm ka aparaadile liiga teeb? Või soojst külma ja vastupidi liikumine? Miskine kodents vms?
Kui jah, siis kuidas sellele vastu töötate?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
25.12.2012 14:27:22
|
|
|
| Kondents jah põhiliselt, soe-külm, akud tühjenevad ka kiiremini.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
25.12.2012 15:46:59
|
|
|
Olen kuulnud, et mõni paneb oma aparaadi kilekotti, et kondenseerumist vältida. Pole endal vaja sellist trikki teha olnud. Loomulikult külmast kiiresti sooja minnes hakkavad asjad paisuma, mõni kardab sel puhul klaasi pärast. Eelmine talv tegin lihtsalt temperatuurikõikumise võimalikult pikaajaliseks, st. õuest tulles panin kaamera külma seljakotti, mida hoidsin kinnisena, et soe nii kiiresti sisse ei tuleks.
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
26.12.2012 19:27:28
|
|
|
Suvel ning soojadel perioodidel ei ole erilist vahet, kuid tähelepanelik tuleb olla just külmadel aegadel. Näiteks talvel, kui temperatuur võib langeda isegi -20 või -30 juurde. Ma olen omal nahal kogenud seda lollust, kui tehnika oli pagassis paar päeva ning sünnipäevale minnes oli esiteks aku parajalt tühi ning teiseks külma aparaadiga sooja tuppa minnes tekib vana hea probleem, et objektiiv ning pildiotsija ning kõik muud klaasist pinnad tõmbavad uduseks. ja selline jama võib kuskil tund või paar kesta kuni nad piisavalt soojad on ning udusus ära kaob. Objektiivi ning pildiotsijat võib igasuguste vahenditega vahepeal puhastada, aga suurt kasu sellest ei ole.
Ehk, minnes talvel kuhugile tuppa pildistama, siis mõistlik on tehnikat hoida toas kuni väljumiseni (mõistagi vajalik, et veenduda, kas akud on täis, vana materjal arvutisse tõmmatud ning kõik vajalik kaasas ning laetud) ning transportimisel hoida seda salongis (kui autoga minna). Või siis arvestada sisse mingi aeg, et tehnika saab üles soojeneda, kui peab jalgsi või pikemalt külmas tammuma. Näiteks talvel loodust või loomi pildistades on mõistlik võtta kaasa 2 või 3 akut ning neid hoida kas jope/mantli sisetaskus või üldse kuskil keha läheduses. Profikered taluvad karme olusid muidugi paremini kui odavamad kered.
Talvel on üldse sant pildistada, sest külm ning tuul külmetavad näpud vägagi kiiresti ära. Hiljuti just pildistasin kuskil pool tundi õues ja ikka oli sama jama. Ühte kätte saab panna korraliku talvekinda ning sellega ei ole probleemi, kuid teises käes peab olema selline kinnas, mis hoiab sooja, kuid laseb näppudel piisavalt liikuda. Näitek nahkkinnas ei olnud selleks otstarbeks hea. Sõrmed said küll liikuda ja käel oli soojem, kui ilma kindata, kuid peale poolt tundi olid sõrmed piisavalt külmunud, et nendega oli raske seadeid muuta.
Kas keegi oskab soovitada mingisugust kinnast, mis hoiab meeletult hästi sooja ka kõva tuulega, kuid samas võimaldab näppudel liikuda. Olen üritanud suhelda erinevate matkapoodidega, kuid ei ole neilt vastust saanud veel.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|