|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
24.12.2011 16:16:53
|
|
|
aCe, selle raha eest parima hinnaga asi, samas saad, mille eest maksad. Mida muud siin rääkida
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.12.2011 18:43:24
|
|
|
| aCe kirjutas: |
| Keegi Samyang 8mm kalasilmast oskab miskit rääkida? Kaalun soetamist, kuid kalasilmadega kogemus puudub. Samas taolist laiemat otsa olen juba ammu tahtnud ja letihinnast võimalus ka alla saada. |
Kui Tallinna peaksid sattuma siis soovitan Jaaniga kokku saada - ta müüb neid ja tutvustab hea meelega. http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=109654&t=109654
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
24.12.2011 20:18:28
|
|
|
| Viperman kirjutas: |
| Heineken kirjutas: |
Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas.  |
Kahjuks ei rendita sealt Sigmat, ainult müüakse. Igatahes tänud soovitamast midagigi. |
Kas küsisid üle? Või vaatasid lihtsalt hinnakirja...
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viperman
HV vaatleja
liitunud: 11.07.2007
|
24.12.2011 23:33:53
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
| Viperman kirjutas: |
| Heineken kirjutas: |
Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas.  |
Kahjuks ei rendita sealt Sigmat, ainult müüakse. Igatahes tänud soovitamast midagigi. |
Kas küsisid üle? Või vaatasid lihtsalt hinnakirja... |
Ikka küsisin ja öeldi, et renditakse ainult kirjas olevat tehnikat.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
25.12.2011 01:09:52
|
|
|
Okei, selge. Kahju siis.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Voyage
HV Guru
liitunud: 07.01.2004
|
11.01.2012 22:45:56
|
|
|
kas nikon D40 oleks piisavalt hea aparaat algajale?
viimati muutis Voyage 12.01.2012 10:43:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 826 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
655 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
11.01.2012 23:24:37
|
|
|
Ikka.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
12.01.2012 00:25:59
|
|
|
| Voyage kirjutas: |
kas nikon n40 oleks piisavalt hea aparaat algajale?  |
N40? Midagi uut?
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
12.01.2012 01:38:30
|
|
|
D40 arvatavasti silmas peetud - kiirestu lugedes vaatasin ka ise, et D40
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Voyage
HV Guru
liitunud: 07.01.2004
|
13.01.2012 18:23:46
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| Voyage kirjutas: |
kas nikon n40 oleks piisavalt hea aparaat algajale?  |
N40? Midagi uut? |
jeh, D40 mõtlesin või siis isegi D40x
E: sain D40 kätte (ilma objektiivita) kui nüüd seda liigutan siis kostub seest mingi hääl, just nagu mingi väike plastiku tükk oleks lahti ja koliseb seal sees. Kas fotokas peabki seda häält tegema või on ikka midagi katki?
|
|
| Kommentaarid: 826 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
655 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.01.2012 16:05:19
|
|
|
Pole päris kindel kas just õige teema selliseks küsimuseks.
Igatahes tekkis võimalus ühe raamatu jaoks paarkümmend pilti teha. Või täpsemalt õel tekkis võimalus ühe raamatu loomiseks (ainuautor) ning kirjastaja andis talle mingi summa mida saab kohe kätte + hiljem per-eksemplar kuid eeldusega, et pildid teeb kirjastuse oma fotograaf. Kui nüüd aga pildid ka kirjastuse eest ära teha siis umbes kui suurelt võiks see noid numbreid mõjutada?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
14.01.2012 17:49:18
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Pole päris kindel kas just õige teema selliseks küsimuseks.
Igatahes tekkis võimalus ühe raamatu jaoks paarkümmend pilti teha. Või täpsemalt õel tekkis võimalus ühe raamatu loomiseks (ainuautor) ning kirjastaja andis talle mingi summa mida saab kohe kätte + hiljem per-eksemplar kuid eeldusega, et pildid teeb kirjastuse oma fotograaf. Kui nüüd aga pildid ka kirjastuse eest ära teha siis umbes kui suurelt võiks see noid numbreid mõjutada? |
Küsi kirjastuselt.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
23.01.2012 08:44:31
|
|
|
Millist softi kasutate piltide kergemaks korrigeerimiseks? Digital Photo Professional ajab enda jaoks asja suhteliselt kenasti ära, aga vahel tunnen puudust Gamma -sliderist. Või on selline mul lihtsalt kahe silma vahele jäänud?
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.01.2012 12:13:40
|
|
|
| lolloom kirjutas: |
| Millist softi kasutate piltide kergemaks korrigeerimiseks? |
http://www.digikam.org/
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
23.01.2012 12:15:25
|
|
|
| PS
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
23.01.2012 12:35:19
|
|
|
sorry, aga ps "kergeks" korrigeerimiseks küll mõeldud ei ole. isegi adobe enda poolt mitte. see on küll labidaga sääse järele minek. Adobe enda poolt on selleks tarkvaraks spetsiaalselt positsioneeritud adobe lightroom. Ja see ei ole enam kergeks korrigeerimiseks, vaid profitasemel digipiltide töötlemise ja raw töövoo tarkvara.
annaks oma hääle tegelikult tasuta FastStone image viewerile. ei ole nii hea ja mugav kui lightroom, aga teeb oma töö hästi ära. saab muuta kõike, mis vaja (kropid või keeramised, kurvid, värvid, säritused, müraeemaldus, teravdus jms põhilised tööriistad) ja oskab batch muutmist ka päris hästi. Batch protsessimise poolest ma seda eelistan isegi lightroomile, mis kipub liiga suuri faile tegema.
photoshop on eelkõige loodud üksiku pildi süvamuutmiseks
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
23.01.2012 12:49:36
|
|
|
Kuna PS kulub ka muude tööde tegemiseks, siis ma ei leia, et liigne funktsionaalsus pärsiks selle kasutusmugavust piiratumal tasandil.
Lightroom on tõesti tore.
Minu jaoks tähendab kerge korrigeerimine rohkem, kui vajutada automatiseerimise nuppu.
Ei kujuta ette, et ma ei tegeleks iga valitud/säilitatava kaadriga eraldi.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.01.2012 13:40:59
|
|
|
| lolloom kirjutas: |
| Millist softi kasutate piltide kergemaks korrigeerimiseks? Digital Photo Professional ajab enda jaoks asja suhteliselt kenasti ära, aga vahel tunnen puudust Gamma -sliderist. Või on selline mul lihtsalt kahe silma vahele jäänud? :roll: |
Ma kasutan Adobe Lightroomi aga see pole ilmselt sobiv variant kuna funktsionaalsus ja hind on midagi muud.
Picasa on kõrvaltvaadates täitsa sümpaatse mulje jätnud. Windowsi all kasutasin Faststone Image Viewer'it (mida High-Q ka mainis), mis on lihtsamate asjade jaoks 5+.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
23.01.2012 13:45:36
|
|
|
Irfanview - crop, resize, vahel värve. Kõigeks muuks PS.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
23.01.2012 17:17:26
|
|
|
Kõigepealt defineeri kerge korrigeerimine.
Aga jah, PS kasutusel kõigeks.
Kas on mõtet seda tõesti kergeks korrigeerimiseks omale muretseda? Ilmselt mitte. Aga kui läheb vähe rohkem vaja funktsionaalsust teinekord? Miks ka mitte.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
23.01.2012 17:37:37
|
|
|
Tasuta programmide kohta ei oska hetkel soovitust anda, aga ise soovitan samuti Lightroomi. Kusjuures Lightroom 4 beta on hetkel tasuta saadaval proovimise eesmärkidel.
Lightroom on täpselt selline programm, millega saab lihtsalt ning hõlpsasti organiseerida pilte, neid vastavalt vajadusele kategoriseerida, teha pädev töötlus ning neid kas exportida, printida või otse netti riputada.
Lightroom on piisavalt võimekas töötluse kohapealt, et kõik vajalik on olemas ning väga lihtsalt ning intuitiivselt saab kõik vajalikud tööd ära teha alustades exposure'i sättimistest, levelitest ning lõpetades moonutuste korrigeerimise, värvi hue, saturationi ning gamma muutmise ning müra vähendamisel. Lisaks sellele saab juurde pookida ka plug-in'e, mis teeb töö veelgi efektiivsemaks (nt Nik Software'i toodet).
Programm ise on küll tasuline, aga samas suhteliselt odav ning selle raha eest on jõudlust ning võimalusi rohkem, kui ära suudab kasutada.
Suur eelis on ka see, et programm on ise väga intuitiivne ning kergesti õpitav. Enne selle kasutamist olin ainult natukene kokku puutunud pilditöötlusega ning üpris kiiresti oli progamm mulle piisavalt selge, et tavalistele piltidele korralikult vägevust juurde anda ning neid timmida endale soovitud suunas.
Ja lõpetuseks üks punkt veel, LR pakub väga lihtsaid võimalusi, kuidas suuremaid fotomassiive kiirelt töödelda või neile esialgne lihv anda.
viimati muutis Sheffnaste 23.01.2012 17:40:57, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
23.01.2012 17:39:25
|
|
|
LR user interface on nii debiilne, et mina seda ei suutnud omaks võtta... Olen oma über-overpowered photoshopiga edasi siis
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
23.01.2012 17:57:50
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
LR user interface on nii debiilne, et mina seda ei suutnud omaks võtta... Olen oma über-overpowered photoshopiga edasi siis  |
No vot, võta kinni, mulle jälle sobib väga hästi Just ilusti kõik vajalikus järjekorras saadaval.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
23.01.2012 18:11:04
|
|
|
Defineerin kerge korrigeerimise: saturatsioon, heledus/temedus, gamma, viltuse horisondi korrigeerimine. Need siis põhiliselt. Ise kasutan põhiliselt DPP, mõningal juhul ka Irfan view'd.
DPP puhul meeldib Batch process -tööriist - kui suur posu mitte-nii-tähtsaid pilte väiksemasse resolutsiooni ja kettamahtu vaja pigistada. Ja eelkõige lihtne ja meeldiv interface.
Proovin ka Ho Ho poolt nimetatud http://www.digikam.org/ ära.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
09.02.2012 15:31:43
|
|
|
| Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
09.02.2012 15:39:44
|
|
|
| Invention kirjutas: |
| Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad? |
tuled külmast tuppa. siis paned kaamera nt esikusse või kohta kus on jahedam ruum toas. lased seal olla möned ajad kuni kondents pealt ära kaob. teine variant, ma olen ise seljakotti pistnud millega öues..siis jätan koti esikusse tunniks ja pärast pole mingit kondentsi tekkinud.
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
09.02.2012 15:42:29
|
|
|
| busse kirjutas: |
| Invention kirjutas: |
| Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad? |
tuled külmast tuppa. siis paned kaamera nt esikusse või kohta kus on jahedam ruum toas. lased seal olla möned ajad kuni kondents pealt ära kaob. teine variant, ma olen ise seljakotti pistnud millega öues..siis jätan koti esikusse tunniks ja pärast pole mingit kondentsi tekkinud. |
Tänud!
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
09.02.2012 17:23:56
|
|
|
| Invention kirjutas: |
| Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad? |
Õues ikka. Kondenseerumine algab koheselt niipea kui sooja-niiskesse ruumi astud (näiteks prillikandjad on palju kogenud seda). Kilekoti olemasolul kondenseerub toa niiskus aga kilekoti välispinnale siis. Kilekott ei tohiks samas olla ka liiga avar (kilekoti sisse jäägu minimaalselt õhuruumi). Konditsioneeritud kuiva õhuga ruumis ei pruugi samas üldse probleemi tekkidagi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
09.02.2012 18:06:48
|
|
|
Kilekotist parem on korralik kaamerakott, sest see on kilekotist parem soojusisotaator (ka kiired temperatuurimuutused pole kaamerale ja objektiividele head), suudab mingil määral ka niiskust imada, vältides seega kondentsvee kihi tekkimist, ja takistab sooja õhu juurdepääsu vähemalt sama hästi kui kilekott.
Seega kui käid külmaga pildistamas, siis võta ikka kaamerakott kaasa ja enne tuppa tulekut kaamera kotti. Toas võtad kaamera välja alles siis, kui kaamera on üles soojeneud.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
09.02.2012 18:24:21
|
|
|
| Sults kirjutas: |
Kilekotist parem on korralik kaamerakott, sest see on kilekotist parem soojusisotaator (ka kiired temperatuurimuutused pole kaamerale ja objektiividele head), suudab mingil määral ka niiskust imada, vältides seega kondentsvee kihi tekkimist, ja takistab sooja õhu juurdepääsu vähemalt sama hästi kui kilekott.
Seega kui käid külmaga pildistamas, siis võta ikka kaamerakott kaasa ja enne tuppa tulekut kaamera kotti. Toas võtad kaamera välja alles siis, kui kaamera on üles soojeneud. |
Just. Ja kui ei malda kaamera temperatuuri ühtlustumist toa temperatuuriga ära oodata, siis hangi arvutile kaardilugeja, võta kaart kaamerast enne tuppatulekut välja ja pista tasku. Nii saad kaamera kotti soojenema jätta ja samal ajal juba oma saaki lapata.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
09.02.2012 22:51:10
|
|
|
Suured tänud kõigile
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
15.02.2012 22:11:29
|
|
|
| Millised stuudiod Tallinnas pakuvad renti alla 20€ tunnist?
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
15.02.2012 23:18:16
|
|
|
| fotoluksi pärnu mnt stuudio on 10€ tunnis, aga see on suht pisike.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
15.02.2012 23:44:09
|
|
|
Kust saaks rentida nädalaks ajaks enamvähem odavalt korraliku kaamera, objektiivi ja koti? Photopointist võttes läheks üle saja euri. Loodan, et alla 60€ pole liiga palju tahetud.
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
15.02.2012 23:47:56
|
|
|
Kõige odavam on sul enamvähem korralik kaamera koos objektiiviga ise kasutatuna osta, nädala pärast vajaduse lõppedes see sama hinnaga maha müüa.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
16.02.2012 00:11:59
|
|
|
60€ ringis vist välja ei pigista?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
16.02.2012 00:50:35
|
|
|
Soovitage mingit noob fotograafia raamatut kust saaks põhitõdesid õppida, soovitavalt võiks seda leida ka raamatukogudest.
Mõnest lihtsast lingist ka ära ei ütleks.
Üks küsimus veel.
Sain kaameraga ostes kaasas Canon koolituse mille väärtus on "89 eurot" aga kui vaatasin et järgmine vaba aeg on Juunis ning selle aja peale on teised plaanid.
Nii et kas sellel asjal ka mingi turu väärtus on, oleks kedagi kes sooviks osta seda ja mis hinnaga võiks pakkuda?
Raisku ei taha ka lasta.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
16.02.2012 00:52:19
|
|
|
| Araablane kirjutas: |
Sain kaameraga ostes kaasas Canon koolituse mille väärtus on "89 eurot" aga kui vaatasin et järgmine vaba aeg on Juunis ning selle aja peale on teised plaanid.
Nii et kas sellel asjal ka mingi turu väärtus on, oleks kedagi kes sooviks osta seda ja mis hinnaga võiks pakkuda?
Raisku ei taha ka lasta. |
Ma võin selle koolituse eest sulle 6packi pakkuda
Neid fototeemalisi raamatuid on kuramuse palju. Köigis on juttu, samas kui oskad inglise keelt, siis on olemas nii tekstide kui heade videote näol päris palju materjali.
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.02.2012 09:23:05
|
|
|
| Araablane kirjutas: |
Soovitage mingit noob fotograafia raamatut kust saaks põhitõdesid õppida, soovitavalt võiks seda leida ka raamatukogudest.
Mõnest lihtsast lingist ka ära ei ütleks.
|
Mine raamatukokku ja vaata "fotograafia" riiulit. Neid raamatuid on erinevaid ning eks muidugi mõni on natuke parem, teine pealiskaudsem. Aga ühtegi sirgelt halba ei tohiks olla.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009

|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
16.02.2012 16:10:16
|
|
|
Samas tasub ikkagi raamatuid uurida, täpsemalt pilte, veel täpsemalt siis üritada analüüsida miks mõni pilt on õnnestunud ja miks mõni mitte.
Samuti, kompositsiooni kohta lugemine(ja loomulikult selle paljudest paljudest külgedest aru saamine ja praktikasse panemine järk-järgult) tuleb väga kasuks.
Aga väga palju katse-eksitusmeetodit on ka.
viimati muutis Heineken 16.02.2012 23:07:53, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
16.02.2012 19:02:25
|
|
|
Põhiline, kus ma õppind olen, on sõbrad. Vahel saan kaamera enda kätte ja vaatan, mis toimib. Kui fotograafidest sõpru pole, siis on see veits keerulisem
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
real
HV kasutaja
liitunud: 07.01.2007
|
19.02.2012 23:42:00
|
|
|
Kes Eestis(Tallinn) tegeleb fotokaamerate laenutamisega ja palju võib 24h maksma minna, kui kaameraga soovin teha 2-3 tunnist timelapse videot ? Ma arvan, et piisab täiesti odavamast seebikast, kus on lihtsalt sellinne funktsioon olemas. Endal kodus kaks seebikat, aga kahjuks timelapse pole võimalik teha. Netis nägin kuidas keegi ühendas seebikale lauakella juhtmetega juurde ja oligi timelapse missugune Ühesõnaga, vaja kaamerat: 12h tunniks, timelapse, aku 3-5 tundi, mälukaart piisavalt suur (kvali vist tuleb anyway väiksemaks muuta), pilt iga 1-2 seki tagant. , pildistan siseruumi hämaras.
//Parandus: soovin pildistada iga 1-2 sekundi jooksul kokku 2-3 tundi.
viimati muutis real 19.02.2012 23:58:42, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
19.02.2012 23:50:10
|
|
|
| real kirjutas: |
Kes Eestis(Tallinn) tegeleb fotokaamerate laenutamisega ja palju võib 24h maksma minna, kui kaameraga soovin teha 2-3 tunnist timelapse videot ? Ma arvan, et piisab täiesti odavamast seebikast, kus on lihtsalt sellinne funktsioon olemas. Endal kodus kaks seebikat, aga kahjuks timelapse pole võimalik teha. Netis nägin kuidas keegi ühendas seebikale lauakella juhtmetega juurde ja oligi timelapse missugune Ühesõnaga, vaja kaamerat: 12h tunniks, timelapse, aku 3-5 tundi, mälukaart piisavalt suur (kvali vist tuleb anyway väiksemaks muuta), pilt iga 1-2 seki tagant. , pildistan siseruumi hämaras. |
Mulle tundub, et tehes kaadri iga sekundi või kahe tagant saad 12 tunniga kokku u veerand kuni poole tunni jagu kaadreid, mitte rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
real
HV kasutaja
liitunud: 07.01.2007
|
19.02.2012 23:55:07
|
|
|
| 12-24 tunniks sooviks laenutada, enamasti antakse siiski 24 tunniks. Võis vale mulje jääda.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
19.02.2012 23:56:53
|
|
|
12h jooksul 2-3h imelapse jaoks oleks juba mõttekam lihtsalt hariliku videokaameraga asi üles võta ning hiljem kiirendada. 12h -> 2h @24FPS timelapse eeldaks, et teed umbes 4 kaadrit sekundis. Mitte just kõik kaamerad pole selliseks kiiruseks suutelised nii pika aja jooksul.
Tallinnas on üks rentija pärnu mnt photopoint. Hinnad pole just odavaimad ning arvatavasti neile väga ei meeldiks, kui üritad nende kaamerale magiclanternit või muud säärast selga lasta et ilma lisarauata timelapset teha. Samuti julgen üsna sügavalt kahelda, et suudaksid nii pika ja eeldatavasti muutuvate valgusolude jaoks kohe esimese raksuga õiged seaded leida, et saad hakkama ühe ööpäevaga.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
real
HV kasutaja
liitunud: 07.01.2007
|
20.02.2012 00:03:28
|
|
|
| Kui minu idee teostatakse juba tavaliste webcamidega, siis küsimus ei ole enam nii väga pildi kvaliteedis. Rohkem eksperiment kui sellinne.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.02.2012 00:05:25
|
|
|
aga milles siis küsimus? Webcam'is timelapse tegemine on üsna triviaalne. Fototehnika rendi hinna eest peaksid saama juba päris asjaliku kaamera osta
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
real
HV kasutaja
liitunud: 07.01.2007
|
20.02.2012 00:08:01
|
|
|
| Esialgu oligi plaanis ipod touchi kasutada, aga sellel on ainult filmimisel 720hd. Tuleb vist sõpradelt laenata või jätan asja katki.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
20.02.2012 00:11:38
|
|
|
Pistad iPodi millegi vahele, et ta ei liiguks, iga natukese aja tagant teed paarisekundilise video, parima kaadri lõikad välja, pärast paned kokku. 720p timelapse video olemas nagu 5 kopikat.
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|