Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 83, 84, 85  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2011 16:16:53 vasta tsitaadiga

aCe, selle raha eest parima hinnaga asi, samas saad, mille eest maksad. Mida muud siin rääkida icon_smile.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2011 18:43:24 vasta tsitaadiga

aCe kirjutas:
Keegi Samyang 8mm kalasilmast oskab miskit rääkida? Kaalun soetamist, kuid kalasilmadega kogemus puudub. Samas taolist laiemat otsa olen juba ammu tahtnud ja letihinnast võimalus ka alla saada.
Kui Tallinna peaksid sattuma siis soovitan Jaaniga kokku saada - ta müüb neid ja tutvustab hea meelega. http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=109654&t=109654
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2011 20:18:28 vasta tsitaadiga

Viperman kirjutas:
Heineken kirjutas:
Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas. icon_smile.gif


Kahjuks ei rendita sealt Sigmat, ainult müüakse. Igatahes tänud soovitamast midagigi.

Kas küsisid üle? Või vaatasid lihtsalt hinnakirja...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viperman
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2007




sõnum 24.12.2011 23:33:53 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Viperman kirjutas:
Heineken kirjutas:
Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas. icon_smile.gif


Kahjuks ei rendita sealt Sigmat, ainult müüakse. Igatahes tänud soovitamast midagigi.

Kas küsisid üle? Või vaatasid lihtsalt hinnakirja...


Ikka küsisin ja öeldi, et renditakse ainult kirjas olevat tehnikat.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2011 01:09:52 vasta tsitaadiga

Okei, selge. Kahju siis. icon_confused.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voyage
HV Guru

liitunud: 07.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2012 22:45:56 vasta tsitaadiga

kas nikon D40 oleks piisavalt hea aparaat algajale? icon_smile.gif

viimati muutis Voyage 12.01.2012 10:43:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 826 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 655
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2012 23:24:37 vasta tsitaadiga

Ikka.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 12.01.2012 00:25:59 vasta tsitaadiga

Voyage kirjutas:
kas nikon n40 oleks piisavalt hea aparaat algajale? icon_smile.gif

N40? Midagi uut?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2012 01:38:30 vasta tsitaadiga

D40 arvatavasti silmas peetud - kiirestu lugedes vaatasin ka ise, et D40 icon_lol.gif
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voyage
HV Guru

liitunud: 07.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2012 18:23:46 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Voyage kirjutas:
kas nikon n40 oleks piisavalt hea aparaat algajale? icon_smile.gif

N40? Midagi uut?


jeh, D40 mõtlesin või siis isegi D40x


E: sain D40 kätte (ilma objektiivita) kui nüüd seda liigutan siis kostub seest mingi hääl, just nagu mingi väike plastiku tükk oleks lahti ja koliseb seal sees. Kas fotokas peabki seda häält tegema või on ikka midagi katki?
Kommentaarid: 826 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 655
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.01.2012 16:05:19 vasta tsitaadiga

Pole päris kindel kas just õige teema selliseks küsimuseks.

Igatahes tekkis võimalus ühe raamatu jaoks paarkümmend pilti teha. Või täpsemalt õel tekkis võimalus ühe raamatu loomiseks (ainuautor) ning kirjastaja andis talle mingi summa mida saab kohe kätte + hiljem per-eksemplar kuid eeldusega, et pildid teeb kirjastuse oma fotograaf. Kui nüüd aga pildid ka kirjastuse eest ära teha siis umbes kui suurelt võiks see noid numbreid mõjutada?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2012 17:49:18 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Pole päris kindel kas just õige teema selliseks küsimuseks.

Igatahes tekkis võimalus ühe raamatu jaoks paarkümmend pilti teha. Või täpsemalt õel tekkis võimalus ühe raamatu loomiseks (ainuautor) ning kirjastaja andis talle mingi summa mida saab kohe kätte + hiljem per-eksemplar kuid eeldusega, et pildid teeb kirjastuse oma fotograaf. Kui nüüd aga pildid ka kirjastuse eest ära teha siis umbes kui suurelt võiks see noid numbreid mõjutada?


Küsi kirjastuselt.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 08:44:31 vasta tsitaadiga

Millist softi kasutate piltide kergemaks korrigeerimiseks? Digital Photo Professional ajab enda jaoks asja suhteliselt kenasti ära, aga vahel tunnen puudust Gamma -sliderist. Või on selline mul lihtsalt kahe silma vahele jäänud? icon_rolleyes.gif
_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.01.2012 12:13:40 vasta tsitaadiga

lolloom kirjutas:
Millist softi kasutate piltide kergemaks korrigeerimiseks?
http://www.digikam.org/
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 12:15:25 vasta tsitaadiga

PS
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 23.01.2012 12:35:19 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
PS

sorry, aga ps "kergeks" korrigeerimiseks küll mõeldud ei ole. isegi adobe enda poolt mitte. see on küll labidaga sääse järele minek. Adobe enda poolt on selleks tarkvaraks spetsiaalselt positsioneeritud adobe lightroom. Ja see ei ole enam kergeks korrigeerimiseks, vaid profitasemel digipiltide töötlemise ja raw töövoo tarkvara.

annaks oma hääle tegelikult tasuta FastStone image viewerile. ei ole nii hea ja mugav kui lightroom, aga teeb oma töö hästi ära. saab muuta kõike, mis vaja (kropid või keeramised, kurvid, värvid, säritused, müraeemaldus, teravdus jms põhilised tööriistad) ja oskab batch muutmist ka päris hästi. Batch protsessimise poolest ma seda eelistan isegi lightroomile, mis kipub liiga suuri faile tegema.

photoshop on eelkõige loodud üksiku pildi süvamuutmiseks
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 12:49:36 vasta tsitaadiga

Kuna PS kulub ka muude tööde tegemiseks, siis ma ei leia, et liigne funktsionaalsus pärsiks selle kasutusmugavust piiratumal tasandil.
Lightroom on tõesti tore.

Minu jaoks tähendab kerge korrigeerimine rohkem, kui vajutada automatiseerimise nuppu.
Ei kujuta ette, et ma ei tegeleks iga valitud/säilitatava kaadriga eraldi.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 13:40:59 vasta tsitaadiga

lolloom kirjutas:
Millist softi kasutate piltide kergemaks korrigeerimiseks? Digital Photo Professional ajab enda jaoks asja suhteliselt kenasti ära, aga vahel tunnen puudust Gamma -sliderist. Või on selline mul lihtsalt kahe silma vahele jäänud? :roll:
Ma kasutan Adobe Lightroomi aga see pole ilmselt sobiv variant kuna funktsionaalsus ja hind on midagi muud.

Picasa on kõrvaltvaadates täitsa sümpaatse mulje jätnud. Windowsi all kasutasin Faststone Image Viewer'it (mida High-Q ka mainis), mis on lihtsamate asjade jaoks 5+.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 13:45:36 vasta tsitaadiga

Irfanview - crop, resize, vahel värve. Kõigeks muuks PS.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 17:17:26 vasta tsitaadiga

Kõigepealt defineeri kerge korrigeerimine.
Aga jah, PS kasutusel kõigeks.
Kas on mõtet seda tõesti kergeks korrigeerimiseks omale muretseda? Ilmselt mitte. Aga kui läheb vähe rohkem vaja funktsionaalsust teinekord? Miks ka mitte.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 23.01.2012 17:37:37 vasta tsitaadiga

Tasuta programmide kohta ei oska hetkel soovitust anda, aga ise soovitan samuti Lightroomi. Kusjuures Lightroom 4 beta on hetkel tasuta saadaval proovimise eesmärkidel.

Lightroom on täpselt selline programm, millega saab lihtsalt ning hõlpsasti organiseerida pilte, neid vastavalt vajadusele kategoriseerida, teha pädev töötlus ning neid kas exportida, printida või otse netti riputada.

Lightroom on piisavalt võimekas töötluse kohapealt, et kõik vajalik on olemas ning väga lihtsalt ning intuitiivselt saab kõik vajalikud tööd ära teha alustades exposure'i sättimistest, levelitest ning lõpetades moonutuste korrigeerimise, värvi hue, saturationi ning gamma muutmise ning müra vähendamisel. Lisaks sellele saab juurde pookida ka plug-in'e, mis teeb töö veelgi efektiivsemaks (nt Nik Software'i toodet).

Programm ise on küll tasuline, aga samas suhteliselt odav ning selle raha eest on jõudlust ning võimalusi rohkem, kui ära suudab kasutada.

Suur eelis on ka see, et programm on ise väga intuitiivne ning kergesti õpitav. Enne selle kasutamist olin ainult natukene kokku puutunud pilditöötlusega ning üpris kiiresti oli progamm mulle piisavalt selge, et tavalistele piltidele korralikult vägevust juurde anda ning neid timmida endale soovitud suunas.

Ja lõpetuseks üks punkt veel, LR pakub väga lihtsaid võimalusi, kuidas suuremaid fotomassiive kiirelt töödelda või neile esialgne lihv anda.


viimati muutis Sheffnaste 23.01.2012 17:40:57, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 23.01.2012 17:39:25 vasta tsitaadiga

LR user interface on nii debiilne, et mina seda ei suutnud omaks võtta... Olen oma über-overpowered photoshopiga edasi siis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 17:57:50 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
LR user interface on nii debiilne, et mina seda ei suutnud omaks võtta... Olen oma über-overpowered photoshopiga edasi siis icon_biggrin.gif

No vot, võta kinni, mulle jälle sobib väga hästi icon_smile.gif Just ilusti kõik vajalikus järjekorras saadaval.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 18:11:04 vasta tsitaadiga

Defineerin kerge korrigeerimise: saturatsioon, heledus/temedus, gamma, viltuse horisondi korrigeerimine. Need siis põhiliselt. Ise kasutan põhiliselt DPP, mõningal juhul ka Irfan view'd.
DPP puhul meeldib Batch process -tööriist - kui suur posu mitte-nii-tähtsaid pilte väiksemasse resolutsiooni ja kettamahtu vaja pigistada. Ja eelkõige lihtne ja meeldiv interface.

Proovin ka Ho Ho poolt nimetatud http://www.digikam.org/ ära.

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2012 15:31:43 vasta tsitaadiga

Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2012 15:39:44 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad?

tuled külmast tuppa. siis paned kaamera nt esikusse või kohta kus on jahedam ruum toas. lased seal olla möned ajad kuni kondents pealt ära kaob. teine variant, ma olen ise seljakotti pistnud millega öues..siis jätan koti esikusse tunniks ja pärast pole mingit kondentsi tekkinud.

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2012 15:42:29 vasta tsitaadiga

busse kirjutas:
Invention kirjutas:
Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad?

tuled külmast tuppa. siis paned kaamera nt esikusse või kohta kus on jahedam ruum toas. lased seal olla möned ajad kuni kondents pealt ära kaob. teine variant, ma olen ise seljakotti pistnud millega öues..siis jätan koti esikusse tunniks ja pärast pole mingit kondentsi tekkinud.


Tänud!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 09.02.2012 17:23:56 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Olen täiesti algaja fotograafias ja seega ehk rumal küsimus. Et hoida külmast õuest tuppa tulles kondenseerumisvett kaamerast eemal, kas kaamera tuleb kilekotti panna juba õues olles või alles siis, kui tuppa jõuad?

Õues ikka. Kondenseerumine algab koheselt niipea kui sooja-niiskesse ruumi astud (näiteks prillikandjad on palju kogenud seda). Kilekoti olemasolul kondenseerub toa niiskus aga kilekoti välispinnale siis. Kilekott ei tohiks samas olla ka liiga avar (kilekoti sisse jäägu minimaalselt õhuruumi). Konditsioneeritud kuiva õhuga ruumis ei pruugi samas üldse probleemi tekkidagi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 09.02.2012 18:06:48 vasta tsitaadiga

Kilekotist parem on korralik kaamerakott, sest see on kilekotist parem soojusisotaator (ka kiired temperatuurimuutused pole kaamerale ja objektiividele head), suudab mingil määral ka niiskust imada, vältides seega kondentsvee kihi tekkimist, ja takistab sooja õhu juurdepääsu vähemalt sama hästi kui kilekott.
Seega kui käid külmaga pildistamas, siis võta ikka kaamerakott kaasa ja enne tuppa tulekut kaamera kotti. Toas võtad kaamera välja alles siis, kui kaamera on üles soojeneud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2012 18:24:21 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Kilekotist parem on korralik kaamerakott, sest see on kilekotist parem soojusisotaator (ka kiired temperatuurimuutused pole kaamerale ja objektiividele head), suudab mingil määral ka niiskust imada, vältides seega kondentsvee kihi tekkimist, ja takistab sooja õhu juurdepääsu vähemalt sama hästi kui kilekott.
Seega kui käid külmaga pildistamas, siis võta ikka kaamerakott kaasa ja enne tuppa tulekut kaamera kotti. Toas võtad kaamera välja alles siis, kui kaamera on üles soojeneud.

Just. Ja kui ei malda kaamera temperatuuri ühtlustumist toa temperatuuriga ära oodata, siis hangi arvutile kaardilugeja, võta kaart kaamerast enne tuppatulekut välja ja pista tasku. Nii saad kaamera kotti soojenema jätta ja samal ajal juba oma saaki lapata.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2012 22:51:10 vasta tsitaadiga

Suured tänud kõigile beer_yum.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2012 22:11:29 vasta tsitaadiga

Millised stuudiod Tallinnas pakuvad renti alla 20€ tunnist?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2012 23:18:16 vasta tsitaadiga

fotoluksi pärnu mnt stuudio on 10€ tunnis, aga see on suht pisike.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 15.02.2012 23:44:09 vasta tsitaadiga

Kust saaks rentida nädalaks ajaks enamvähem odavalt korraliku kaamera, objektiivi ja koti? Photopointist võttes läheks üle saja euri. Loodan, et alla 60€ pole liiga palju tahetud.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2012 23:47:56 vasta tsitaadiga

Kõige odavam on sul enamvähem korralik kaamera koos objektiiviga ise kasutatuna osta, nädala pärast vajaduse lõppedes see sama hinnaga maha müüa.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 16.02.2012 00:11:59 vasta tsitaadiga

60€ ringis vist välja ei pigista? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Araablane
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2012 00:50:35 vasta tsitaadiga

Soovitage mingit noob fotograafia raamatut kust saaks põhitõdesid õppida, soovitavalt võiks seda leida ka raamatukogudest.
Mõnest lihtsast lingist ka ära ei ütleks.

Üks küsimus veel.
Sain kaameraga ostes kaasas Canon koolituse mille väärtus on "89 eurot" aga kui vaatasin et järgmine vaba aeg on Juunis ning selle aja peale on teised plaanid.
Nii et kas sellel asjal ka mingi turu väärtus on, oleks kedagi kes sooviks osta seda ja mis hinnaga võiks pakkuda?
Raisku ei taha ka lasta.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2012 00:52:19 vasta tsitaadiga

Araablane kirjutas:
Sain kaameraga ostes kaasas Canon koolituse mille väärtus on "89 eurot" aga kui vaatasin et järgmine vaba aeg on Juunis ning selle aja peale on teised plaanid.
Nii et kas sellel asjal ka mingi turu väärtus on, oleks kedagi kes sooviks osta seda ja mis hinnaga võiks pakkuda?
Raisku ei taha ka lasta.

Ma võin selle koolituse eest sulle 6packi pakkuda icon_smile.gif

Neid fototeemalisi raamatuid on kuramuse palju. Köigis on juttu, samas kui oskad inglise keelt, siis on olemas nii tekstide kui heade videote näol päris palju materjali.

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2012 09:23:05 vasta tsitaadiga

Araablane kirjutas:
Soovitage mingit noob fotograafia raamatut kust saaks põhitõdesid õppida, soovitavalt võiks seda leida ka raamatukogudest.
Mõnest lihtsast lingist ka ära ei ütleks.
Mine raamatukokku ja vaata "fotograafia" riiulit. Neid raamatuid on erinevaid ning eks muidugi mõni on natuke parem, teine pealiskaudsem. Aga ühtegi sirgelt halba ei tohiks olla.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009



Online
sõnum 16.02.2012 15:34:20 vasta tsitaadiga

Põhitõed saad kasvõi siit: http://www.slideshare.net/tammets/fotograafia-phimisted

Ülejäänu on eluaegne katse-eksitus protsess.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2012 16:10:16 vasta tsitaadiga

Samas tasub ikkagi raamatuid uurida, täpsemalt pilte, veel täpsemalt siis üritada analüüsida miks mõni pilt on õnnestunud ja miks mõni mitte.
Samuti, kompositsiooni kohta lugemine(ja loomulikult selle paljudest paljudest külgedest aru saamine ja praktikasse panemine järk-järgult) tuleb väga kasuks.

Aga väga palju katse-eksitusmeetodit on ka.


viimati muutis Heineken 16.02.2012 23:07:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 16.02.2012 19:02:25 vasta tsitaadiga

Põhiline, kus ma õppind olen, on sõbrad. Vahel saan kaamera enda kätte ja vaatan, mis toimib. Kui fotograafidest sõpru pole, siis on see veits keerulisem icon_biggrin.gif
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
real
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2007




sõnum 19.02.2012 23:42:00 vasta tsitaadiga

Kes Eestis(Tallinn) tegeleb fotokaamerate laenutamisega ja palju võib 24h maksma minna, kui kaameraga soovin teha 2-3 tunnist timelapse videot ? Ma arvan, et piisab täiesti odavamast seebikast, kus on lihtsalt sellinne funktsioon olemas. Endal kodus kaks seebikat, aga kahjuks timelapse pole võimalik teha. Netis nägin kuidas keegi ühendas seebikale lauakella juhtmetega juurde ja oligi timelapse missugune icon_biggrin.gif Ühesõnaga, vaja kaamerat: 12h tunniks, timelapse, aku 3-5 tundi, mälukaart piisavalt suur (kvali vist tuleb anyway väiksemaks muuta), pilt iga 1-2 seki tagant. icon_cool.gif, pildistan siseruumi hämaras.

//Parandus: soovin pildistada iga 1-2 sekundi jooksul kokku 2-3 tundi.


viimati muutis real 19.02.2012 23:58:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 19.02.2012 23:50:10 vasta tsitaadiga

real kirjutas:
Kes Eestis(Tallinn) tegeleb fotokaamerate laenutamisega ja palju võib 24h maksma minna, kui kaameraga soovin teha 2-3 tunnist timelapse videot ? Ma arvan, et piisab täiesti odavamast seebikast, kus on lihtsalt sellinne funktsioon olemas. Endal kodus kaks seebikat, aga kahjuks timelapse pole võimalik teha. Netis nägin kuidas keegi ühendas seebikale lauakella juhtmetega juurde ja oligi timelapse missugune icon_biggrin.gif Ühesõnaga, vaja kaamerat: 12h tunniks, timelapse, aku 3-5 tundi, mälukaart piisavalt suur (kvali vist tuleb anyway väiksemaks muuta), pilt iga 1-2 seki tagant. icon_cool.gif, pildistan siseruumi hämaras.

Mulle tundub, et tehes kaadri iga sekundi või kahe tagant saad 12 tunniga kokku u veerand kuni poole tunni jagu kaadreid, mitte rohkem.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
real
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2007




sõnum 19.02.2012 23:55:07 vasta tsitaadiga

12-24 tunniks sooviks laenutada, enamasti antakse siiski 24 tunniks. Võis vale mulje jääda.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.02.2012 23:56:53 vasta tsitaadiga

12h jooksul 2-3h imelapse jaoks oleks juba mõttekam lihtsalt hariliku videokaameraga asi üles võta ning hiljem kiirendada. 12h -> 2h @24FPS timelapse eeldaks, et teed umbes 4 kaadrit sekundis. Mitte just kõik kaamerad pole selliseks kiiruseks suutelised nii pika aja jooksul.


Tallinnas on üks rentija pärnu mnt photopoint. Hinnad pole just odavaimad ning arvatavasti neile väga ei meeldiks, kui üritad nende kaamerale magiclanternit või muud säärast selga lasta et ilma lisarauata timelapset teha. Samuti julgen üsna sügavalt kahelda, et suudaksid nii pika ja eeldatavasti muutuvate valgusolude jaoks kohe esimese raksuga õiged seaded leida, et saad hakkama ühe ööpäevaga.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
real
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2007




sõnum 20.02.2012 00:03:28 vasta tsitaadiga

Kui minu idee teostatakse juba tavaliste webcamidega, siis küsimus ei ole enam nii väga pildi kvaliteedis. Rohkem eksperiment kui sellinne.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.02.2012 00:05:25 vasta tsitaadiga

aga milles siis küsimus? Webcam'is timelapse tegemine on üsna triviaalne. Fototehnika rendi hinna eest peaksid saama juba päris asjaliku kaamera osta icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
real
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2007




sõnum 20.02.2012 00:08:01 vasta tsitaadiga

Esialgu oligi plaanis ipod touchi kasutada, aga sellel on ainult filmimisel 720hd. Tuleb vist sõpradelt laenata või jätan asja katki.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 20.02.2012 00:11:38 vasta tsitaadiga

Pistad iPodi millegi vahele, et ta ei liiguks, iga natukese aja tagant teed paarisekundilise video, parima kaadri lõikad välja, pärast paned kokku. 720p timelapse video olemas nagu 5 kopikat.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 83, 84, 85  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.