As of January 2012, the latest HD 7000 series graphics cards - along with a dual-link DVI connector and a HDMI connector - feature the ability to have two Mini DisplayPorts 1.2, allowing daisy-chaining up to six monitors, up to 4096x2160 (4K resolution) or 2560x1600p60 Stereoscopic 3D per display and high bit-rate audio from the same connector, optionally behaving like a single large display. A DisplayPort hub containing three dual-link DVI connectors is also available.
Tõenäoliselt ei oleks mingi mure toota taolist monitori ka 10 korda odavama müügihinnaga. EIZO on selline firma, kelle high end tooted on eriti täpselt turunišši suunatud - sellisesse, kus 35 kilotaala on lihtsalt mingi number, mis ei puutu eriti teemasse, peaasi, et töö saab hästi tehtud. Raha küsitakse nii palju kui koosolekul kõige vihasem mees küsida julges.
Seda juttu, et 2560x1600 vs 4096x2160 on nüüd mingi eriti hirmus hinna- ja tootmishüpe, ma ei osta. Pole isegi kahekordne pikslite arv horisontaal- ja vertikaalsuunas.
pekki, selliseid peaks 3 tk tellima ja siis bf3 mängima
Mis videokaardimassiiviga
TÄnapäevaste monitoride reso on naeruväärne võrreldes nutifonide omaga, veider et arengut pole väga selles vallas toimunud, oskab keegi ehk valgust heita sellele tumedale probleemile. Samas kohe tekib küsimus et misGPU seda välja veab kui mängida ka veel tahad. Et native resoga mängida pead tippkaardi tri-slisse lükkama...
Huvitav kuda siis FULLHD nutitelefonil mängud sujuvalt jooksevad, sees gtx590 sarnane videokaart?
See graafika seal on aastast 65 ka
vaata mõnda kaasaegset mängu ja graafika on ikka selline prillikivi et vähe pole
Selle pisikese ekraani pealt tundub ainult, või tahate öelda et see on tasemel tänapäevaste PC omadega....
Või hoopis salajane vandenõu videokaartide võimsuse tagasihoidmise kohta, müüme kallilt "aeglasi kaarte" ja koorime klotsi kokku pingutamata tootearendusega, ala 20ks + aastaks on juba ette toodetud trehnoloogiad ja pole mõtet liialt kiirelt turule tuua suurema tihedusega ekraane ja võimsaid gpusid aga nutifonidesse paneme, igaks juhuks.
Eks video areneb siva järgi. Vastasel juhul, mida on teha plaanitavate 8K telerite ja monitoridega.
---
Mis aga Eizo-sse puutub, siis tema sihtgrupp on peamiselt disainerid.
Või hoopis salajane vandenõu videokaartide võimsuse tagasihoidmise kohta, müüme kallilt "aeglasi kaarte" ja koorime klotsi kokku pingutamata tootearendusega, ala 20ks + aastaks on juba ette toodetud trehnoloogiad ja pole mõtet liialt kiirelt turule tuua suurema tihedusega ekraane ja võimsaid gpusid aga nutifonidesse paneme, igaks juhuks.
Killerwave, Mõnes mõttes on sul õigus, aga videokaardid pole probleemiks, hoopis monitorid on probleemiks. Ma mängisin juba Q2 ja half 1 ajal 1600*1200 resoga Delli monitoril. Koduarvuti videokaardid on vägevalt edasi arenenud sellest ajast, monitorid mitte. Samas see Delli monitor sony trinitron kineskoobiga maksis üle 10 kilo sel ajal
Vaevalt et praegugi ostetaks uuele arvutile arvuti hinna eest veel monitor juurde. _________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Või hoopis salajane vandenõu videokaartide võimsuse tagasihoidmise kohta, müüme kallilt "aeglasi kaarte" ja koorime klotsi kokku pingutamata tootearendusega, ala 20ks + aastaks on juba ette toodetud trehnoloogiad ja pole mõtet liialt kiirelt turule tuua suurema tihedusega ekraane ja võimsaid gpusid aga nutifonidesse paneme, igaks juhuks.
Killerwave, Mõnes mõttes on sul õigus, aga videokaardid pole probleemiks, hoopis monitorid on probleemiks. Ma mängisin juba Q2 ja half 1 ajal 1600*1200 resoga Delli monitoril. Koduarvuti videokaardid on vägevalt edasi arenenud sellest ajast, monitorid mitte. Samas see Delli monitor sony trinitron kineskoobiga maksis üle 10 kilo sel ajal
Vaevalt et praegugi ostetaks uuele arvutile arvuti hinna eest veel monitor juurde.
Samas mis imelooma BF3 või mõni analoogne tänapäeva mäng tahab enda jooksutamiseks 3k+ resol Suht proportsionaalselt jääb asi hetkel toppama. Ulme hinnaga übermonitoridele( mida vai käputäis) leiab ka võimalusel pilti tootma tänased tipud võileivana ja siis on ka uusimad mängud ehk mängitavad max pildiiluga Selline mulje jäänud vähemasti.
DP ja DVI ei toeta nii kõrget resot.
Spets draiver + tarkvara ja Windows näeb 4-ja monitori?
Ei ole vaja mingit spets asju.
DP 1.2 toetab 4K x 2K 60FPS videot
HDMI 1.4 toetab 4K x 2K 24FPS videot
2x Dual-Link DVI suudab samuti 4K video edastamisega hakkama saada.
Nvidia/AMD/Intel uuemad videokaardid/draiverid toetavad kõik 4K videot.
8K on veel probleem, see vajab tõesti erilahendusi, a-la 8xHDMI kokkuliitmist vms.
Ehk tuleb elada nagu jaapanlased - pole vaja mingit peatust 4K-maailmas, pigem kohe otse edasi 8K-maailma...
Japanese TV: Who Needs 4K When You Can Go Straight to 8K? At a time when Panasonic may potentially be releasing its 4K TVs in the near future and Philips is pointing to the possible arrival of glasses-free 3D 4K TVs in around a year's time, major Japanese TV channel NHK may be considering bypassing 4K altogether and switching to 8K instead!
DP ja DVI ei toeta nii kõrget resot.
Spets draiver + tarkvara ja Windows näeb 4-ja monitori?
Ei ole vaja mingit spets asju.
DP 1.2 toetab 4K x 2K 60FPS videot
HDMI 1.4 toetab 4K x 2K 24FPS videot
2x Dual-Link DVI suudab samuti 4K video edastamisega hakkama saada.
Nvidia/AMD/Intel uuemad videokaardid/draiverid toetavad kõik 4K videot.
8K on veel probleem, see vajab tõesti erilahendusi, a-la 8xHDMI kokkuliitmist vms.
Intelil pole üldse DP 1.2 olemaski, mingi luulu on, et kui emaplaadil on 2 DP auku, siis saab 4k kuidagi välja (iseasi, kas draiverid seda veel toetavad). Ainult, et kus need kahe DP auguga emaplaadid peidus on, hea kui ühegagi võtta on. Ja kui keegi näitab sellist emaplaati, mis Ivy Bridge prosega HDMI kaudu üle 1920x1200 kätte annab, siis olen tänulik.
Ehk tuleb elada nagu jaapanlased - pole vaja mingit peatust 4K-maailmas, pigem kohe otse edasi 8K-maailma...
Aga siis tekib kohe küsimus, et miks siis mitte juba 16K või hoopis 32K jne....
Küll optiline link monitorikaablina aitab ka ühendusproblemaatikast välja ja...
VISIOON: Tulevikus on igal mehel toaseinteks (ja ka laeks ja põrandaks) 100% äärest ääreni katvad kõrgresolutsiooniga monitor-ekraanid, kõik 6 toakülge siis, ja sellega on ühtlasi ka täiesti uus ning võrratu 3D kvaliteet saadud nagu muuhulgas
Ehk tuleb elada nagu jaapanlased - pole vaja mingit peatust 4K-maailmas, pigem kohe otse edasi 8K-maailma...
Aga siis tekib kohe küsimus, et miks siis mitte juba 16K või hoopis 32K jne....
Küll optiline link monitorikaablina aitab ka ühendusproblemaatikast välja ja...
VISIOON: Tulevikus on igal mehel toaseinteks (ja ka laeks ja põrandaks) 100% äärest ääreni katvad kõrgresolutsiooniga monitor-ekraanid, kõik 6 toakülge siis, ja sellega on ühtlasi ka täiesti uus ning võrratu 3D kvaliteet saadud nagu muuhulgas
Su idee on 40 aastat hiljaks jäänud , kuna juba 70-tel aastatel katsetati taolist ruumilist televisiooni, kus teleripilt on seintel, laes ja põrandal. Ehk siis kuulus holograafiline televisioon ning sellest kirjutati omal ajal ka Laseriraamatus" (1978).
tulevik on selline, et polegi mingit telekat ega kuvamist üldse. sellised arvutid tulevad, mis on teadvusega otse ühenduses ning selle kaudu tekitatakse pilt kohe ajju.
tulevikus polegi pilti enam, lastakse elektrit otse mõnu tekitavatesse ajurakkudesse! siis oleme pikali maas, juhe peas kinni ja ila voolab kuni kõik ära kõdunevad.
..Ainult, et kus need kahe DP auguga emaplaadid peidus on, hea kui ühegagi võtta on. Ja kui keegi näitab sellist emaplaati, mis Ivy Bridge prosega HDMI kaudu üle 1920x1200 kätte annab, siis olen tänulik...
See kahe pordi jamps on kadunud aasta-kahe pärast, tehtakse mingi norm HDMI või DVI, suht naljakas on molu kümne kaabliga ühendada puhtalt pildi jaoks. _________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
VISIOON: Tulevikus on igal mehel toaseinteks (ja ka laeks ja põrandaks) 100% äärest ääreni katvad kõrgresolutsiooniga monitor-ekraanid, kõik 6 toakülge siis, ja sellega on ühtlasi ka täiesti uus ning võrratu 3D kvaliteet saadud nagu muuhulgas
Su idee on 40 aastat hiljaks jäänud , kuna juba 70-tel aastatel katsetati taolist ruumilist televisiooni, kus teleripilt on seintel, laes ja põrandal. Ehk siis kuulus holograafiline televisioon ning sellest kirjutati omal ajal ka Laseriraamatus" (1978).
Kuskohas ta langes? 24" on alla 1k olnud kogu aeg, 32" on nüüd viimased paar kuud on seal 1700-1800 kandis olnud. Ma ise ootan ka hinna kukkumist 32" selliseks 3-kohaliseks numbriks, siis hakkan ostu kaaluma
DVDRW, see oli UP2414Q tootekooodi järgi, mingil põhjusel tekkis vastavus 32" külge, kustutasin ära. Graafikust aga vist seda enam ära ei saa võtta. _________________ I prepared Explosive Runes this morning
Kahju, et videokaarti veel ei ole müügil HDMI 2.0 (4K 60Hz) telekate jaoks.
Seega telekat 60Hz 4K monitorina kasutada ei saa
Geforce 900 seeria 2015 aastal ehk?
viimati muutis DVDRW 30.06.2014 09:03:27, muudetud 1 kord
Kahju, et videokaarti veel ei ole müügil HDMI 2.0 (4K 60Hz) telekate jaoks.
Seega telekat 60Hz 4K monitorina kasutada ei saa
Geforce 900 seeria 2015 aastal ehk?
Miks Eizo ekraan 71x kallim? Tõesti Eizo on hea aga mitte nii hea! Omal on 9a. Eizo S2410W 24" 1920X1200 resoga. Pilt on "pehme" ja ei väsita silmi, parem kui 30" dellil. Olen mõlemat reguleerinud nii ja naa aga Eizo tundub ikkagi parem.
Suurim roll oli siin ilmselt see et 4K resu polnud 2 aastat tagasi just väga levinud. Kui esimene omalaadne, siis küsitakse ka vastavat hinda. Samuti ei usu et see Eizo mudel just kodukasutajale mõeldud on (tootja väidab et ideaalne "Air Traffic Control" ja "geofüüsiliste teenuste" jaoks).
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.