Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  10 argumenti, kas Windows 8 saab populaarseks äri turusegmendis või mitte märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 02:03:56 10 argumenti, kas Windows 8 saab populaarseks äri turusegmendis või mitte vasta tsitaadiga


Briti tehnoloogiaportaal V3.co.uk on postitanud 5 poolt ja 5 vastuargumenti, kas Windows 8 võiks saada populaarseks äri turusegmendis või mitte.

TOP 5 pooltargumenti oleksid lühidalt järgmised (Top 5 reasons Windows 8 could prove a hit):
(sulgudes inglisekeelsed väljendid)

5. Tahvelarvuti kasutajatele parem kasutusmugavus (Improved touch experience for tablet users)
4. Iseparanev andmehoidlate süsteem (Storage spaces)
3. Windows 8 integreerub tõenäoliselt hästi nutitelefonidele mõeldud Windows Phone 8 operatsioonisüsteemiga (Windows 8 will integrate well with Windows Phone 8)
2. Paranenud süsteemi taastevõimalused (Better recovery and reset options)
1. ARM protsessoritega Windows RT tarkvaraga seadmetes on Office 2013 sisse-integreeritud (Windows RT devices will have Office 2013 built-in)

TOP 5 vastuargumenti oleksid järgmised (Reasons why Windows 8 could struggle in the business world):

5. Windows 8 on mõeldud sisuliselt tahvelarvutitele (Windows 8 is basically for tablets)
4. Windows 8 toob kaasa liiga palju muudatusi ühekorraga (It introduces too many changes all at once)
3. Paljud kasutajad võivad vajada lisakoolitust (Users may need a lot of retraining)
2. Paljud ettevõtted on siiani seotud alles Windows 7-le migreerumisega (Many firms are still in the midst of Windows 7 migration)
1. Apple käes on enamus tahvelarvutite turust (Apple already owns the tablet space)

Kokkuvõtteks: Microsoft võib leida end olukorrast, kus ettevõtete juhid pole huvitatud Windows 8 platvormist, kuna paljud töötajad on rahul Windows 7 või isegi Windows XP operatsioonisüsteemidega, kombinatsioonis sellega, et paljudel IT-alaste otsuste tegijatel on kasutusel oma iPhone või iPad.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.08.2012 02:06:14 vasta tsitaadiga

Need poolt- ja vastuargumentide jagajad võiksid enne oma loetelu kirjapanemist ära otsustada, kas tahvelarvuti kui selline üldse on pluss või miinus. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 02:13:50 vasta tsitaadiga

WAV, aga see tõik ongi ju äratoodud mõlema poole argumentides esimesena icon_smile.gif
Ühest vastust ju polegi tahvelarvuti suhtes, kellele meeldib tütar, kellele ema... icon_biggrin.gif

Küsimus saab ilmselt olema, kas ettevõtetes jagub julgust ja südikust võtta kasutusele sisuliselt tahvelarvutitele mõeldud operatsioonisüsteem või mitte.
Eks seda näitab muidugi aeg icon_cool.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.08.2012 02:22:34 vasta tsitaadiga

Pigem peaks siis hoopis esmalt tegema ettevõtetele gallupi, et kas tahvelarvuti kasutamine on nende tööspetsiifikas otstarbekas või pigem tülikam. Kindlasti on nii ja naa vastuseid, kuid mina kaldun arvama, et kvantitatiivselt äritegevuses on tahvelarvuti siiski vähemkasutatavam nišivaldkond. Riiulite vahel ringiliikuva ja tooteid registreeriva laohoidja jaoks kindlasti ideaalne, kuid kiirelt mahukaid tekste trükkivale toolis istuvale kontorirotile vaevalt. Neid viimaseid on aga kindlalt enamus.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 02:26:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pigem peaks siis hoopis esmalt tegema ettevõtetele gallupi, et kas tahvelarvuti kasutamine on nende tööspetsiifikas otstarbekas või pigem tülikam.

Kas natuke hilja pole? icon_biggrin.gif
Microsoft on juba otsustanud nende eest, et Windows 8 saab olema orienteeritud tahvelarvutitele.
Küsimus ongi nüüd selles, kas ettevõtted lähevad sellega kaasa või lükkavad migreerimist jälle kuhugi tulevikku edasi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.08.2012 02:47:43 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Microsoft on juba otsustanud nende eest, et Windows 8 saab olema orienteeritud tahvelarvutitele.
Küsimus ongi nüüd selles, kas ettevõtted lähevad sellega kaasa või lükkavad migreerimist jälle kuhugi tulevikku edasi.

Loogiline oleks arvata, et ettevõtted võtavad siis W8 kasutusele ainult neil töötajatel kes kasutavad tahvelarvuteid (laomehe näide), kuid kontorirotid jms jäetakse edasi W7 peale tiksuma. Kuna W7 vs W8 ühilduvuses ja ärikasutaja-spetsiifilistes süsteemsetes võrgufunktsionaalsustes pole olulisi erinevusi, siis saavad W7 ja W8 masinad ilma suuremate probleemideta rahulikult ka samaaegselt koos eksisteerida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 07:34:21 vasta tsitaadiga

Jah ega sellest tahvelarvutite sõbralikkusest kah palju kasu pole, kui programm just metro liideses ei jookse, sest tahvelarvutil desktoppi kasutada on porno (isegi vastava "pliiatsiga"). Seega firmad sellele OS-le kindlasti üle ei lähe on minu arvamus thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l3mpz
Kreisi kasutaja
l3mpz

liitunud: 10.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 09:08:53 vasta tsitaadiga

Nõustun, et firmad arvatavasti ei lähe üle Win 8 nii pea.
Kuna uue süsteemi integreerimine nõuaks suuri kulutusi (töötajate koolitamine, vana riistavara välja vahetamine jne..)
Alles tehti/tehakse pingutusi Win 7 üle minekuks (pool aastat tagasi olin ettevõttes praktikal kus oli ühel töötajal arvutis Win XP ja nii mõneski veel VISTA icon_biggrin.gif Vistad sai välja vahetatud, kuid XP pidi jääma)
Win 8 võeti kasutusele tõesti liiga palju muudatusi mis on orienteeritud puudetundlike seadmete kasutusmugavuseks. Kui seda tehti liiga vara. Puutetundlikud seadmed on populaarsed, kuid lihtkasutajate seas. Ettevõttetesse need väga veel jõudnud ei ole, kuna seal ei ole nii suurt vajadust neile.
Seega arvan, et Win 8 oli Windowsi poolt suur ämber hetkel. Tulevikus, ehk saab asja.
Ta on küll ilus, aga paar esimest korda ei oska sellega midagi teha kui suu ammuli vahtida.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 09:47:38 vasta tsitaadiga

l3mpz kirjutas:
Alles tehti/tehakse pingutusi Win 7 üle minekuks (pool aastat tagasi olin ettevõttes praktikal kus oli ühel töötajal arvutis Win XP ja nii mõneski veel VISTA icon_biggrin.gif Vistad sai välja vahetatud, kuid XP pidi jääma)
Ainult ühes? Enamasti on masinad selle OS-iga, mida firma poolt soetamise ajal toetati, pakun, et meie firmas on kõik üle 2a vanused masinad veel XP-ga kui need mingil põhjusel pole vahepeal uuesti installi vajanud. Pole sellel XP-l häda midagi.
W8 osas, kui see kuidagi korporatsiooni tasemel kasutusele võetakse, siis ilmselt jah ainult tahvlitel. Oleme ausad, W8 ja tahvelarvutite siht on meedia tarbimine, tööviljakust see ei tõsta.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 19.08.2012 10:23:55 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et inimesed, kes on vähega kaheksat kasutanud rohkem kui üks päev, on näinud, et seda on tavalise kontoriarvuti peal väga lihtne ja mugav kasutada. Pigem on puutetundlik süsteem lisaboonuseks. Nagu siin eespool juba välja toodi, siis laomehele on see väga mugav, samas leiab teisiga alasid firmas, kus seda parem kasutada on. Kõik oleneb kuidas asutus suudab asja tööle panna. Koolituskulutuste peale ma nagu eriti ei muretseks. Aitasin pool aastat tagasi ühes firmas teha täieliku migratsiooni XP pealt WIN7 peale ja 120-st inimesest ei vajanud keegi lisakoolitust. Mina arvan, et firmad kes on vähegi uuendusmeelsed ja soovivad ajaga kaasas käia, siis suudavad nad WIN8 väga hästi integreerida olemasolevate süsteemidega ja muuta süsteemid lihtsamaks ja kiiremaks icon_smile.gif Aga kõik on kinni firma IT osakonnas icon_wink.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 10:26:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga kõik on kinni firma IT osakonnas

just täpselt!
Ja kui IT-osakond pole pädev või on kallutatud (kasutatakse näiteks tahvelarvuti segmendi vaieldamatu turuliidri Apple tooteid), siis üleminek võib vägagi vaevaline/aeglane olla.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 10:31:23 vasta tsitaadiga

Mind tõmbab see uus masina ärkamise viis ja muud väiksed ressurssi kasutamise täiustused, kunagi nimetatut "Metro" keskkond eriti ei tõmba, kuigi seda saaks ka homikuse maailamaga kurssi viiva asjanda kasutada
Muidu ju ta on rohkem jah sellistele läpakatele/tahvelarvutitele, millel on pööratav puuteekraan. Minu jaoks on ülitähtis ikkagi füüsiline klvaiatuur, aga masin süles ringi käia ja seistes oleks ikka puute funktsioonid ka teretulnud.
Ärisegmendis võib ahvatlev olla, samas mitmeid operatsioonisüsteeme korraga hallata on jälle miinus - siiski teostatav.
Väljatoodud suur muudatuste hulk koos töökeskkonnas mitte väga vajaliku OS keskkonnaga võivad olla suurimad tegurid mis levikut takistavad (kui mõni ikka päevotsa ainult outlooki ja muude office toodete vahet rügab).
Tanel kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja kui IT-osakond pole pädev või on kallutatud (kasutatakse näiteks tahvelarvuti segmendi vaieldamatu turuliidri Apple tooteid), siis üleminek võib vägagi vaevaline/aeglane olla.
100% nõus.
_________________
VULTR - proovimiseks krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 19.08.2012 10:38:08 vasta tsitaadiga

Ise olen ikkagi arvamusel, et WIN8 saab seadistada kontori kasutuseks nii, et ei oleks liiga palju segavat puutetundlikku jama seal ümber, sellega kaoks ka ära mitme erineva OS-i kasutamine. Kui palju te teate, et mõnes suuremas asutuses on kasutusel "out of the box" WIN7, ikka on sysadminni poole lükatud policytega asjad selleseks nagu asutusel seda vaja on. Kui sama ka WIN8-ga teha, siis kaovad peamised probleemid ära, mida praegu tavakasutajad peamiselt oma blogides karjuvad.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 10:52:05 vasta tsitaadiga

eltso, Windows 8 lõppversioon blokeerib Metro töölauast möödaviigu

tsitaat:
Kui varasemas Windows 8 beetaversioonis oli see veel võimalik, siis Windows 8 RTM lõppversioonis ei saa Metro töölauast enam nii lihtsalt mööda, tehes otseviite töölauale või võimaldades administraatoritel valida esmaselt Exploreri.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 19.08.2012 11:10:58 vasta tsitaadiga

eltso, milleks yldse win8 peale yle minna, kui win7 t88tab, pole vaja midagi seadistada etc?
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.08.2012 11:22:56 vasta tsitaadiga

Minust läheb see 8 vist üldse mööda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 11:32:43 vasta tsitaadiga

Ei näe mingit olulist põhjust miks Win8t kasutama hakata. W7 tõi konkreetsed põhjused, kuna oli Vistast täiustatum versioon ja oli nö korralik tänapäevane os, mida kahjuks XP enam pole. W8 lihtsalt keerab kõik tagurpidi. Mängurid võiksid olla üsnagi äraootaval seisukohal, Steami juht Gabe Newell otsustas Steami linuxi peale tuua icon_smile.gif Nii et pole just hea signaal.....
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 19.08.2012 12:00:05 vasta tsitaadiga

lightbluefox, erinevad testid näitavad juba praegu, värskelt RTM staatuse saanuna, et Win8 on sama kiire või juba kiirem kui Win7. Läheb natuke aega mööda (et AMD ja Nvidia jõuaks oma draivereid edasi optimeerida) ja muutub ka mängudes kiiremaks kui Win7.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 12:07:23 vasta tsitaadiga

mikk36, seda juhul, kui mängutootjad W8 peale väga vaimustatud on, Steami näide peaks üsna kõnekas olema.
See kiirusevahe on üsnagi marginaalne, täpselt see, et kui sul on juba core2duo prosega arvuti, ei too i7 prose enam midagi eriliselt märgatavat TAVAKASUTUSES (mitte nagu PentiumM ja C2D).
See kas startup või sulgemine on mõned sekundid kiirem ei ole oluline, eriti veel sulgemine icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 19.08.2012 12:22:00 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
mikk36, seda juhul, kui mängutootjad W8 peale väga vaimustatud on, Steami näide peaks üsna kõnekas olema.
See kiirusevahe on üsnagi marginaalne, täpselt see, et kui sul on juba core2duo prosega arvuti, ei too i7 prose enam midagi eriliselt märgatavat TAVAKASUTUSES (mitte nagu PentiumM ja C2D).
See kas startup või sulgemine on mõned sekundid kiirem ei ole oluline, eriti veel sulgemine icon_exclaim.gif
Pidasin antud hetkel silmas näiteks seda, et audio- ja videotöötlus muutus i7 2600k protsessoriga win7 -> win8 vastavalt 16 % ja 13 % kiiremaks.
Täpselt sama riistvara, täpselt samad programmid, kuid Windowsi versioon erinev.

http://www.zdnet.com/windows-8-vs-windows-7-benchmarked_p2-7000002671/
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 12:44:09 vasta tsitaadiga

mikk36, nõus, aga kes sellega ei tegele, see ka ei huvitu. Ma pole ka nii kindel, et raha eest töötavad audidovideotöötlejad selle 16% jaoks opsüsteemi vahetavad kui ülejäänud keskkond häiriv on.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 19.08.2012 12:52:32 Re: 10 argumenti, kas Windows 8 saab populaarseks äri turusegmendis või mitte vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

2. Paljud ettevõtted on siiani seotud alles Windows 7-le migreerumisega (Many firms are still in the midst of Windows 7 migration)

Meil jõuti eelmie aasta lõpule Windows XP-le üleminekuga. Kahtlen, et nii pea hakatakse Windows 8 peale mõtlema. Seda enam, et enamus spetsiifilist tarkvara on mõeldud kasutamieks XP-l.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prosperity
HV vaatleja
Prosperity

liitunud: 09.07.2009




sõnum 19.08.2012 13:38:17 vasta tsitaadiga

Proovisin Windows 8-t kasutada, kuid see lihtsalt ei ole mulle. Mõnele teisele inimesele võib-olla väga meeldib, seega andku minna, kuid ärgu tulgu fanboy-stiilis kõigile "tõestama", miks kõik kohe üle peaksid minema ja kui awesome uus versioon siiski on. Arvan, et Windows 7 jääb nii minu kui ka paljude teiste arvutitesse veel päris pikaks ajaks. Kui uut kasutajaliidest nõnda paaniliselt peale ei surutaks, vaid lastaks inimestel valida, mida nad ise soovivad, siis oleks võib-olla teine asi. icon_rolleyes.gif


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l3mpz
Kreisi kasutaja
l3mpz

liitunud: 10.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 14:38:40 vasta tsitaadiga

eltso kirjutas:
Aitasin pool aastat tagasi ühes firmas teha täieliku migratsiooni XP pealt WIN7 peale ja 120-st inimesest ei vajanud keegi lisakoolitust. Mina arvan, et firmad kes on vähegi uuendusmeelsed ja soovivad ajaga kaasas käia, siis suudavad nad WIN8 väga hästi integreerida olemasolevate süsteemidega ja muuta süsteemid lihtsamaks ja kiiremaks


XP ja Win 7 olid suht sarnased, kuid Win 8 vajab jube pikemat harjumist

Lisaks nagu mainitud on omajagu firmasid kus on seadmed mis töötavad ainult XP peal (kohati veel vägagi kallid seadmed), ning ei kiirustata vahetama
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 19.08.2012 14:38:42 vasta tsitaadiga

lightbluefox, point pigem selles, et need optimeeringud ei piirdu ainult audio- ja videotöötlusega ja lisaks saavad ka nendest audio- ja videotöötluse optimeeringutest ka teised lähedaseid meetodeid kasutavad rakendused/mängud kasu nendest.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.08.2012 14:53:24 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:

Loogiline oleks arvata, et ettevõtted võtavad siis W8 kasutusele ainult neil töötajatel kes kasutavad tahvelarvuteid (laomehe näide), ...


Tahvelarvutid said ju ka hotelli koristajad/toa/korruseteenindajad. Hotelliks oli miski eestimaine, Viru vist.
Ise ei arva, et tahvelarvuti ei peaks sobima kontoritöötajale, pigem mitte tahvel sellises tavapärases mõistes. Tahvlit ennast on mugav kaasas vedada, kuid kuna tegu on arvutiga, siis töölaua taga paned selle dokki ja kasutad väliseid juhtseadmeid hiirt, klaviatuuri ja monitori, võrguühendus ka kaabliga.

Kaasaskandmiseks saab samuti olema kas puhtalt tahvleid, või siis virtuaalse või vajadusel kusagilt väljaklapitava klaviatuuriga, et rakenduse jaoks oleks ekraan ja info sisestamiseks klaviatuur.
Lihtsalt inimese fantaasia piirab hetkel, et ei, kontoritöötajale tahvelarvuti ei sobi. Pigem on tänapäeval reaalselt läpakas ka kusagil arvutikastina laua all ja kasutatakse väliseid hiiri/klavereid monitore. Miks ei võiks siis olla sama ka tahvli puhul. Hübriide on praegugi olemas ja areng pole mitte seiskunud.

lightbluefox kirjutas:
mikk36, nõus, aga kes sellega ei tegele, see ka ei huvitu. Ma pole ka nii kindel, et raha eest töötavad audidovideotöötlejad selle 16% jaoks opsüsteemi vahetavad kui ülejäänud keskkond häiriv on.


Kui sa oled leiba teeniv videotöötleja siis paned sa hommikul oma rakenduse metrost tööle ning õhtul jääb sul arvuti videot renderdama. Mis peaks seal videotöötluse rakenduses häirivat olema? Ega sa Metro töölaual seda tee doh.gif .
See 16% on ikka väga mõjuv argument.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 19.08.2012 16:29:26 vasta tsitaadiga

Kas viimane väljalase tuleb RTM-st erinev? Sest hetkel saab väga ilusti "metro" vahele jätta ja otse desktopile minna!
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 16:33:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas viimane väljalase tuleb RTM-st erinev?

RTM ongi viimane väljalase

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 19.08.2012 16:38:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Kas viimane väljalase tuleb RTM-st erinev?

RTM ongi viimane väljalase

No seljuhul on vähemalt 3 varianti kuidas bootida otse desktopile ja muudele asjadele leiab ka lahenduse kui natuke mõelda. Ei näe põhjust enda suutmatuse pärast terver OS-i maha hakata tegema.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 16:56:04 vasta tsitaadiga

eltso, enda suutmatus? Mina ei kasuta Windows 8 ja uudise allikas pärineb kahest portaalist

https://www.networkworld.com/community/node/81197
http://pcper.com/news/Editorial/Windows-8-Users-Can-No-Longer-Boot-Straight-Desktop-Must-Start-Metro

tsitaat:
Previously, users could login and be automatically taken to the desktop. They would still see the Metro screen, but only for a split second. Now, users wanting to do this are back to square one, and will have to manually launch the desktop each time they login to their computers. It is not all bad news, however (well, at least not as bad). If you drag the desktop Metro Windows 8 Style UI tile to the top-left corner, as soon as you login, you can hit the Enter key to go to the desktop. It is a less automatic way than has been previously possible, but it is better than nothing.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 17:02:34 vasta tsitaadiga

Prosperity kirjutas:
Proovisin Windows 8-t kasutada, kuid see lihtsalt ei ole mulle. Mõnele teisele inimesele võib-olla väga meeldib, seega andku minna, kuid ärgu tulgu fanboy-stiilis kõigile "tõestama", miks kõik kohe üle peaksid minema ja kui awesome uus versioon siiski on. Arvan, et Windows 7 jääb nii minu kui ka paljude teiste arvutitesse veel päris pikaks ajaks. Kui uut kasutajaliidest nõnda paaniliselt peale ei surutaks, vaid lastaks inimestel valida, mida nad ise soovivad, siis oleks võib-olla teine asi. icon_rolleyes.gif


Spoiler Spoiler Spoiler

Hah, see video on päris hea. Osasi asju saab siiski vähe kiiremini kui nemad seal avastasid, kuid jah, Metro Start on kokkuvõttes tagasiminek arvuti seisukohast. Aga noh, taandareng on ka areng!
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 19.08.2012 21:06:01 vasta tsitaadiga

Tanel, asi ei olnud otseselt Sulle suunatud vaid üldistele ülevaadetele WIN8-st icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 21:08:57 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Prosperity kirjutas:
Proovisin Windows 8-t kasutada, kuid see lihtsalt ei ole mulle. Mõnele teisele inimesele võib-olla väga meeldib, seega andku minna, kuid ärgu tulgu fanboy-stiilis kõigile "tõestama", miks kõik kohe üle peaksid minema ja kui awesome uus versioon siiski on. Arvan, et Windows 7 jääb nii minu kui ka paljude teiste arvutitesse veel päris pikaks ajaks. Kui uut kasutajaliidest nõnda paaniliselt peale ei surutaks, vaid lastaks inimestel valida, mida nad ise soovivad, siis oleks võib-olla teine asi. icon_rolleyes.gif


Spoiler Spoiler Spoiler

Hah, see video on päris hea. Osasi asju saab siiski vähe kiiremini kui nemad seal avastasid, kuid jah, Metro Start on kokkuvõttes tagasiminek arvuti seisukohast. Aga noh, taandareng on ka areng!

Nagu sealt videost näha ka oli, siis on tegelikult päris tõsist vaeva nähtud Exploreri täiustamise ning multi-monitori toe parandamisega, kuid selle nullib ära too uus kasutajaliides (on tal üldse nimi nüüd?). Tundub, et tavalise desktopi kallal töötasid Microsofti parimad töötajad ning Metro on nende looming, kel aju asemel Fibo kergplokk.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l3mpz
Kreisi kasutaja
l3mpz

liitunud: 10.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 21:38:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
eltso, enda suutmatus? Mina ei kasuta Windows 8 ja uudise allikas pärineb kahest portaalist

https://www.networkworld.com/community/node/81197
http://pcper.com/news/Editorial/Windows-8-Users-Can-No-Longer-Boot-Straight-Desktop-Must-Start-Metro

tsitaat:
Previously, users could login and be automatically taken to the desktop. They would still see the Metro screen, but only for a split second. Now, users wanting to do this are back to square one, and will have to manually launch the desktop each time they login to their computers. It is not all bad news, however (well, at least not as bad). If you drag the desktop Metro Windows 8 Style UI tile to the top-left corner, as soon as you login, you can hit the Enter key to go to the desktop. It is a less automatic way than has been previously possible, but it is better than nothing.


Sellest sammust ma ei saa hästi aru.. milleks keelata midagi mis oleks nagu veennud inimesi kasutama (tagades kasutajale ikkagi vana hea desktopi alguses).
Seda "Metrot" tahetakse ikka jõuga peale suruda. Sisu võib hea olla, aga kasutaja suhtes ollakse kohati ikka väga julmad.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.08.2012 23:32:57 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Ise ei arva, et tahvelarvuti ei peaks sobima kontoritöötajale, pigem mitte tahvel sellises tavapärases mõistes. Tahvlit ennast on mugav kaasas vedada, kuid kuna tegu on arvutiga, siis töölaua taga paned selle dokki ja kasutad väliseid juhtseadmeid hiirt, klaviatuuri ja monitori, võrguühendus ka kaabliga.

Kaasaskandmiseks saab samuti olema kas puhtalt tahvleid, või siis virtuaalse või vajadusel kusagilt väljaklapitava klaviatuuriga, et rakenduse jaoks oleks ekraan ja info sisestamiseks klaviatuur.
Lihtsalt inimese fantaasia piirab hetkel, et ei, kontoritöötajale tahvelarvuti ei sobi. Pigem on tänapäeval reaalselt läpakas ka kusagil arvutikastina laua all ja kasutatakse väliseid hiiri/klavereid monitore. Miks ei võiks siis olla sama ka tahvli puhul.

80...90% kontoritöötajatel pole vajadust ringi rännata (kempsus ja sööklas käies ongi parem, kui arvutit kaasa ei tiri sinna, muidu kaob juba füsioloogilise puhkepausi efekt ka ära). Milleks neile siis dokitav tahvelarvuti, kui odavam ja vajadusel isegi võimekam lauaarvuti teeb kõik sama ära.
Muidugi, päris omamoodi innovaatiline oleks, kui näiteks pangas ei lähe mitte klient telleri ette istuma, vaid teller tuleb nagu pühendunud teenindaja hoopis suvalisse kohta diivanile istunud kliendi kõrvale oma tahvelarvutiga icon_biggrin.gif Täiesti võimalik, kuid ilmselt niipea seda veel ei juhtu...

***
Tegelikult on veel üks nüanss, mis võib oluliselt pidurdada esialgu ärikasutajate üleminekut W8 peale. Nimelt näiteks alles hiljuti firmasse soetatud W7'd pole veel oma amortisatsiooniaega täis tiksunud ja seda ei saa siis veel kohe maha kanda ilma kahjumita. Kõik firmad pole nii rikkad, et käia välja lisaks veelkord sama raha max 15% paremate omadustega töövahendi hankimiseks, samas kui praegune töövahend ka täiesti töökõlbulik on ja firma vajadusi (word, excel, raamatupidamisprogramm, e-mail) igati rahuldab.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 20:35:02 vasta tsitaadiga

Vahepeal oli jutt, et RTM's pidi olema start menu eemaldatud/väga hästi keelatud, et testida endise nimega metrot (sest paljud eirasid metrot), et pärast ikka on võimalik valida, kas siis "lõpp versioonis" (GA) või täiustusena.
Seoses videoga, otsides olid selekteeritud apps, valikus näitas, et "settings" leidis midagi. Otsimine käitub minu jaoks suht sama moodi, Win nupp ja trükin.
"Uues kasutajaliideses" on ainult üldine pilt jooksvatest asjadest kehv, ekraani jagamine ja parema klahviga valikud jms.
Mulle jääb ta vist suht ikka start nupuks, midagi muud ma seal väga teha ei taha. Win ise tundub eelkäijast etem muidu.

_________________
VULTR - proovimiseks krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2012 02:44:00 vasta tsitaadiga

Kui Metro kõrvale jätta, siis võivad mõned W8 funktsioonid isegi mingil määral produktiivsust tõsta, kuid W8 kui ideena lükaksin tagasi sinna kust tuli.
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l3mpz
Kreisi kasutaja
l3mpz

liitunud: 10.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2012 09:35:25 vasta tsitaadiga

Win 8 sisuga on suudetud jõudlust tõsta, aga GUIga tehti "väike" ämber.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2012 10:12:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:
.. kas Windows 8 saab populaarseks äri turusegmendis või mitte

ei saa i bet 100-
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 21.08.2012 14:59:39 vasta tsitaadiga

Arvestades kui kiiresti kõikvõimalikud pihuseadmed levivad, ehk siis kõik puutetundlikud seadmed, siis mina ennustan küll edu. Loomulikult ei tule see üleöö, aga küll tuleb thumbs_up.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 21.08.2012 18:22:18 vasta tsitaadiga

suurkorporatsioonid sellele üle ei lähe ja jätavad vahele. Nad alles liiguvad win 7 peale ning selliseid kulutusi nii tihti ei tehta. Kasutuse ebamugavus samuti. Touch screenide kasutajad ja see valdkond võtab selle ruttu vastu, siiski on nad vähemuses. Ega MS tegigi selle 8 rohkem "testimiseks." Kuna oli teada, et enamus suurkorpe jätab vahele ja asi jääb rohkem kodukasutajate pärusmaaks, siis vaikselt testida ja proovida uusi muudatusi ja üleminekut touch asjade peale (nagu vista oli põmst üleminek 32bit -> 64 bit). Win 7 jääb hitiks pikaks ajaks kuni win 9 väljatulekuni.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.08.2012 18:54:40 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
suurkorporatsioonid sellele üle ei lähe ja jätavad vahele. Nad alles liiguvad win 7 peale ning selliseid kulutusi nii tihti ei tehta. Kasutuse ebamugavus samuti. Touch screenide kasutajad ja see valdkond võtab selle ruttu vastu, siiski on nad vähemuses. Ega MS tegigi selle 8 rohkem "testimiseks." Kuna oli teada, et enamus suurkorpe jätab vahele ja asi jääb rohkem kodukasutajate pärusmaaks, siis vaikselt testida ja proovida uusi muudatusi ja üleminekut touch asjade peale (nagu vista oli põmst üleminek 32bit -> 64 bit). Win 7 jääb hitiks pikaks ajaks kuni win 9 väljatulekuni.


Samas näiteks läpparite tootjad jällegi kavatsevad pmst. vist küll kõikidele mudelitele Windows 8 peale laduda. icon_cool.gif
Ja on ka mitu põhjust, kasvõi parem akulaadmine või -tühjenemine jms. mis läpparite kasutajatele senini peavalu valmistavad. Igatahes kõikvõimalikud kuulsad nimed, nagu Dell, HP, Lenovo, Acer, Asus, mis meenuvad, räägivad ainult Windows 8-st oma uutel läpparitel.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 21.08.2012 20:03:40 vasta tsitaadiga

Sõber arvab, et Windows 8 ei jõua Austraalia firmades kasutusele enne 10 aastat. Kui ta sealt ½ aastat tagasi koju tuli, siis tema tööandja kasutas veel Win 2000-det. Põhjendus oli, et milleks uuendada kui kõik töötab ja töölised on selle kasutamisega harjunud. icon_lol.gif
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2012 09:43:11 vasta tsitaadiga

eltso kirjutas:
Arvestades kui kiiresti kõikvõimalikud pihuseadmed levivad, ehk siis kõik puutetundlikud seadmed, siis mina ennustan küll edu. Loomulikult ei tule see üleöö, aga küll tuleb thumbs_up.gif
Pihuseade pihuseadmeks ... keegi ei hakka raamatupidamist tegema või aruandeid kirjutama mingil touch devicel.
Ma ei tea mida siin ärikasutuse all mõeldi aga mina pean silmas lauaarvuted .. kontoriarvuteid (töö masinaid). Aga kui siin peetakse ärikasutuse all silmas et kontorisse tekib ka tableteid ja touch/netbook hübriide siis see on loogiline ja seal on sellel süsteemil oma koht ka olemas.

Vaatame praegust olukorda siis ärikasutajad ei suuda veel XP stki loobuda sest see on piisavalt hea OS et töö ära teha.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2012 09:53:35 vasta tsitaadiga

Windows on lauaarvutites alati üle ühe populaarne olnud. XP oli popp, Vista mitte, 7 oli seega 8....
Reegel peab ka siin majas paika, XP ja 7-mega meil arvuteid on, Vistaga mitte.
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 368
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 22.08.2012 23:32:13 vasta tsitaadiga

Teemaks on rohkem see, et tahvlid ja hübriidid hakkavad muutuma aina odavamaks ja kättesaadavamaks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 23.08.2012 11:42:24 vasta tsitaadiga

Oli ka üks konverents just firma arendajatega ja jõudsime üksmeelele, et Windows 8 jätab siinkohal ilmselt selle ajani ära kuniks ta matuurib. Võimalik, et W9ni.
_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 28.08.2012 00:07:16 vasta tsitaadiga

Report: Windows 7 Could be the Next Windows XP -- DailyTech
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  10 argumenti, kas Windows 8 saab populaarseks äri turusegmendis või mitte
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.