|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
01.08.2012 01:21:19
|
|
|
| Chidori kirjutas: |
| Tavaline 212 koosneb kahest finnide osast, EVO on tüüpilise ehitusega ja Direct Core Contact. |
Tald paistab jah EVO.-l vähe asisem olevat.
|
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.08.2012 08:38:31
|
|
|
Kui siin see leitsak oli nädalavahetusel oli, siis otsustasin veidi proset piinata. Toas 40+
212 EVO ja 2500K @ 4.7 1,35V:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metallika
HV Guru

liitunud: 05.06.2006
|
02.08.2012 16:02:48
|
|
|
Tomorrow,
mis sul toas radikad sees keset suve või?
kuidas sul seal kodus nii palav on?
mul üle 30 tavaliselt ei lähe ja päevas paistab kahest aknast päike sisse ca 12 h kogupäevast
|
|
| Kommentaarid: 388 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.08.2012 16:49:41
|
|
|
Toatemperatuur ei saanud tal kuidagi üle 40 olla kui protsessori 3 tuuma lausa alla 40 olid.
Termomeetrit tuleb ikka varjus hoida, mitte päikese käes
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wikatt
HV vaatleja
liitunud: 25.11.2009
|
02.08.2012 22:15:38
|
|
|
jälle teemaväline küsimus....
kas korpuse vendikat tulevad ikka koos kruvidega?
_________________ --------------
ASUS A55VJ |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
02.08.2012 22:25:27
|
|
|
| wikatt kirjutas: |
kas korpuse vendikat tulevad ikka koos kruvidega? |
Sõltub vendist aga enamasti on kruvid kaasas.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wikatt
HV vaatleja
liitunud: 25.11.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wikatt
HV vaatleja
liitunud: 25.11.2009
|
02.08.2012 23:31:07
|
|
|
AJ, tundub niimoodi küll. Suured tänud abi eest.
_________________ --------------
ASUS A55VJ |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.08.2012 11:15:53
|
|
|
väga mõnus uudis, varsti tahaks komplekti uuendada ja vaikus on mulle vägagi oluline asja juures
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.08.2012 13:58:24
|
|
|
| metallika kirjutas: |
kuidas sul seal kodus nii palav on? |
Lõunapoolne aken - puumaja (kivimaja oleks jahedam) ja päike paistab sisse, siis hakkab kütma ja kütab terve päeva kuni ~18:00 välja. Sellepärast ongi nii palav.
| von Wu kirjutas: |
| Toatemperatuur ei saanud tal kuidagi üle 40 olla kui protsessori 3 tuuma lausa alla 40 olid. |
Ok vast päris 40 polnud, aga kui väljas oli 30+ ja prose IDLE 41, siis tõde on kuskil vahepeal.
Eks mul kastis ka suht hea jahutus ja õhuvool.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
moij
HV vaatleja
liitunud: 15.02.2006
|
13.08.2012 17:07:10
Heatpipe jahutuse õige paigaldus |
|
|
Kuna vaja suure võimusega prosele vaikset jahutit uurisin natuke Noctua NH-D14 ja sarnaste heatpipe jahutite paigaldamise kohta ja ei leidnud kuskil infot, kas neil on paigalduse orientatsiooni suhtes mingeid piiranguid.
Vaadates pilte jääb küll mulje, et õige efektiivsusega hakkab asi tööle ainult horisontaalselt oleval protsessoril kuna muidu ei voola kondenseerunud külmaaine gravitatsiooni jõul ise protsessori kinnitus kohale. Kui prose on vertikaalis ja kaks ribitatud sektsiooni on vertikaalselt, siis kolm kuuest torust ei hakka üldse tööle; kaks ribitatud sektsiooni on horisontaalselt, ei peaks asi üldse töötama heatpipe-na. Või on seal mingi nipp ja pole vahet kuidas on paigaldatud?
On keegi võrrelnud, kas praktilises elus on ka mingit vahet horisontaalse ja vertikaalse (protsessori asetuse mõttes) paigalduse puhul või teab keegi testi, kus selliseid erinevusi on mõõdetud? Ehk võib küsida ka nii: kui keerata tower korpuses olev arvuti külili nii, et heatpipe jahutus on otse prose peal, kas siis tegelikult jahutab paremini?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
13.08.2012 18:50:55
|
|
|
reaalselt oleneb see rohkem korpuse õhuvoolust kui heatpipede efektiivsusest.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
13.08.2012 23:38:08
|
|
|
moij, Ma ei saanud su jutust päris hästi aru - küsimus ei ole mitte heatpipede tööle hakkamises vaid selles kuidas ventikas õhku seal puhub.
Jah olen proovinud - külili on tunduvalt viletsam ja seda lihtsal põhjusel, et soe õhk jahutist tõuseb vastu korpuse kaant ja jääb sinna püsima (tavaline korpus külili siis).
Desktop korpustel seda probleemi tavaliselt ei ole, sest on vastavalt ka disainitud. Samuti ei ole nii hullu korpustel kus on küljeventikas.
püstises kastis on vahe ainult selles, et kas jahuti imeb eest leiget õhku või alt videokaardi pealt sooja õhku.
Jahuti enda koha pealt ütleksin, et vahet praktiliselt ei ole. Gaas torudes peaks igas asendis praktiliselt samamoodi liikuma kuna on temperatuurist sõltuv, mitte asendist.
Näited: Heatpipe protsessori jahuti töötab kenasti nii ATX kui ka Desktop korpuses - samuti toimivad Heatpipe videokaardi jahutid allapoole suunatuna väga hästi.
viimati muutis Chidori 13.08.2012 23:41:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
13.08.2012 23:45:24
|
|
|
Mõtlen ka PC upgrade peale ja sinna kuulub mby ka D14. Sellist asja ka juhtunud on, et mobo pcb katki läheb raskuse all ?
Compatibility peaks muidu kodulehe andmetel uue mobo ja rammiga olema, samuti peaks vist mahtuma CM690 Advanced korpusesse.(olen lugenud kuskilt) Kui horisontaalselt mountida, siis katab koos fannidega ilmselt kõik rami slotid ära ?
Või on ehk Noctua NH-U12P SE2 natukene "mõistlikum" variant ?
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
13.08.2012 23:47:05
|
|
|
DrZ, Emaplaat ei lähe katki - mitte mingi ime läbi ei ole seda võimalik korda saata.
Olen ram mooduleid voltinud... suht elastne materjal on.
Kui paned kõigepealt emaplaadi külge raami, seejärel emaplaadi korpusesse ja alles siis jahuti peale - siis ei ole praktikas võimalik ka emaplaadi komponente vigastada.
Enamus emaplaatidel katab jahuti vähemalt esimese ram sloti ära - tavaline ram läheb sinna alla ilusti, aga kõrgemate radikatega mälud ei mahu.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Helseth
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2012
|
14.08.2012 00:00:14
|
|
|
| CM690 korpusesse mahtus DH14 ära küll. G.Skill'i tava suurusega radikaga mälud mahtusid ära. Corsair vengeance mälud minu mäletamist mööda enam ei mahtunud sinna alla ära.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
14.08.2012 00:11:47
|
|
|
| ja igasugu mõtted "oi oi kui raske saa jahutus on mis nüüd küll saab" võib ära unustada kui just kastiga igapäevaselt jalgpalli ei mängi
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
14.08.2012 00:22:25
|
|
|
Autoga tuleb vahest ikka transportida, eesti teedel kõiki auke küll vältida ei saa
_________________ 🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
14.08.2012 00:33:36
|
|
|
kui transpordi ajal on arvuti külili, siis ei juhtu midagi - bolt thru jahutitel ei juhtu püstiselt kah eriti midagi.
Raskemate jahutitega on pigem see mure, et nad transpordis kipuvad lahti tulema, kui klamber ei ole korralik.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
14.08.2012 00:33:52
|
|
|
| Siis paned kasti pikali, midagi ei juhtu. Püstises asendis raputades võib paha teha jah.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
moij
HV vaatleja
liitunud: 15.02.2006
|
14.08.2012 11:13:54
|
|
|
| Chidori kirjutas: |
Jah olen proovinud - külili on tunduvalt viletsam ja seda lihtsal põhjusel, et soe õhk jahutist tõuseb vastu korpuse kaant ja jääb sinna püsima (tavaline korpus külili siis).
...
Jahuti enda koha pealt ütleksin, et vahet praktiliselt ei ole. Gaas torudes peaks igas asendis praktiliselt samamoodi liikuma kuna on temperatuurist sõltuv, mitte asendist.
Näited: Heatpipe protsessori jahuti töötab kenasti nii ATX kui ka Desktop korpuses - samuti toimivad Heatpipe videokaardi jahutid allapoole suunatuna väga hästi. |
Natuke imelik.
Küsimus ei ole selles kuidas gaas torudes liigub vaid kuidas vedelik gravitatsioonile vastu suunas voolata saab torudes. Kui torudel protsessori ühenduse koht on kõrgemal kui torude jahedamad otsad ei aja mingi jõud vedelikku tagasi protsessori poole.
Gaas kondenseerub ju vedelikuks toru jahedamas otsas ja peab gravitatsiooni mõjul voolama kuumemasse otsa (protsessori peale) ja seal jälle aurustuma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
14.08.2012 11:56:33
|
|
|
| moij kirjutas: |
| Chidori kirjutas: |
Jah olen proovinud - külili on tunduvalt viletsam ja seda lihtsal põhjusel, et soe õhk jahutist tõuseb vastu korpuse kaant ja jääb sinna püsima (tavaline korpus külili siis).
...
Jahuti enda koha pealt ütleksin, et vahet praktiliselt ei ole. Gaas torudes peaks igas asendis praktiliselt samamoodi liikuma kuna on temperatuurist sõltuv, mitte asendist.
Näited: Heatpipe protsessori jahuti töötab kenasti nii ATX kui ka Desktop korpuses - samuti toimivad Heatpipe videokaardi jahutid allapoole suunatuna väga hästi. |
Natuke imelik.
Küsimus ei ole selles kuidas gaas torudes liigub vaid kuidas vedelik gravitatsioonile vastu suunas voolata saab torudes. Kui torudel protsessori ühenduse koht on kõrgemal kui torude jahedamad otsad ei aja mingi jõud vedelikku tagasi protsessori poole.
Gaas kondenseerub ju vedelikuks toru jahedamas otsas ja peab gravitatsiooni mõjul voolama kuumemasse otsa (protsessori peale) ja seal jälle aurustuma. |
Peaks proovima ... keeraks korpuse külili, saaks teada kuidas muutuvad jahutusomadused kui cooler on tald allpool, mitte tald külje peal
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
14.08.2012 12:57:11
|
|
|
olenevalt korpusest võivad olla vendid/vendiavad laes või küljel, korpuse keeramisega muutub nende kasulikkus. lisaks on jaotub külili korpuses soe õhk horisontaalis tunduvalt laiemale ruumile...
kui tahad seda testida, siis mõistlik on seda teha kastist väljas.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
14.08.2012 14:44:59
|
|
|
Ma arvan, et tänapäeval on see gravitatsiooni mõju suhteliselt minimaalne (kusjuures kunagi oli jahutitel kirjas isegi mis suunas pidid torud olema)
Arvan, et torude sisemine pool on nii tehtud, et jahutusomadused väga ei muutu - vanasti olid nad seest siledad... tänapäeval on seal igasugu sooned jne.
Samuti kui suur osa sellel gaasil üldse on, sest vask toru ise juba kannab väga hästi kuumust edasi.
Arvan, et see on suht igal tootjal ja jahutil natuke erinev... osasid vast võib igapidi toppida ilma, et nende jahutusomadused muutuksid - osadel on vast suund tähtis.
Näiteks tavaliselt jookseb heatpipe jahuti tallast läbi ja otsad jäävad üles - samas enamus Zalman jahuteid on just nii, et toru otsad jäävad talla juurde.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
moij
HV vaatleja
liitunud: 15.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
14.08.2012 17:20:38
|
|
|
moij, selliseid korpuseid ja vahetükke on enamasti vaid (hirmkallitele) itx kastidele näha olnud, sealgi enamasti väikese tdp-ga kividelt otse rauale juhtimiseks. lisaks siis vist oli eelmise aastakümne keskel zalmanil sama põhimõttega kast või paar.
aga closed-loop vesijahutus on see, mida otsid. meie maanurgas levinuim on corsairi h-seeria (h60/h70/h80/h100).
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
moij
HV vaatleja
liitunud: 15.02.2006
|
14.08.2012 17:56:33
|
|
|
| Ei ole päris kindel ka see closed loop vesijahutus on minu jaoks, jälle kaks asja juures mis häält teevad - kolisev pump ja torudes mulisev vesi. Hinnad ka tuntavad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
14.08.2012 18:44:31
|
|
|
|
Siin on mõeldud vertikaalse emaplaadi peal jahutuse keeramist ümber horisontaalse telje. Ehk siis ainult jahutuse pööramist ümber oma telje, mitte koos emaplaadiga lapiti panekut.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
14.08.2012 22:04:21
|
|
|
moij, vesi torudes ei mulise, kolisev pump on garantiicase. kui sa nende hinda tuntavaks pead, siis hoia sellest keerulisemate heatpipede mõttest heaga eemale kui sa ise just kuldsete kätega pole
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
14.08.2012 22:35:44
|
|
|
| Jep, korralik õhkjahuti maksab sama mis korralik closed-loop vesijahuti. Sai ostetud H60, mis ei kõrise ega midagi ja pumba müra saab sättida nii nagu ka ventilaatoril ning minu arust tegi ventilaator rohkem müra igatahes. Pumba sai üsna rahulikult toimetama panna ilma, et temperatuuris suur muutus oleks.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
moij
HV vaatleja
liitunud: 15.02.2006
|
15.08.2012 10:05:44
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
|
Siin on mõeldud vertikaalse emaplaadi peal jahutuse keeramist ümber horisontaalse telje. Ehk siis ainult jahutuse pööramist ümber oma telje, mitte koos emaplaadiga lapiti panekut. |
Oled kindel? Piltide all on igal juhul tekst: System motherboard positioned horizontally ja System motherboard positioned vertically, mis peaks just emaplaadi asendit tähendama. Kuidas muidu testimise ajal käigu pealt asendit muuta sai kui neid " Here is an example of the effect on performance that turning a heat-pipe CPU cooler from a vertically-standing position to the normal horizontal position will have: " pilte vaadata?
| heff kirjutas: |
| Jep, korralik õhkjahuti maksab sama mis korralik closed-loop vesijahuti. Sai ostetud H60, mis ei kõrise ega midagi ja pumba müra saab sättida nii nagu ka ventilaatoril ning minu arust tegi ventilaator rohkem müra igatahes. Pumba sai üsna rahulikult toimetama panna ilma, et temperatuuris suur muutus oleks. |
Aga kumb siis parem on kas õhk või vesijahutus?
Ja mis saab kahe aasta pärast kui garantii läbi on, kumb on siis vaiksem? Kas pump hakkab kõrisema või ei ja kui hakkab, kuidas teda siis vahetada, kas ta maksab rohkem kui õhkjahutuse ventilaator mida väga lihtne vahetada on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
15.08.2012 10:34:21
|
|
|
moij,
| londiste kirjutas: |
olenevalt korpusest võivad olla vendid/vendiavad laes või küljel, korpuse keeramisega muutub nende kasulikkus. lisaks on jaotub külili korpuses soe õhk horisontaalis tunduvalt laiemale ruumile...
kui tahad seda testida, siis mõistlik on seda teha kastist väljas. |
nad testisid seda suhteliselt kinnise lian li kastiga.
"parem" on antud kontekstis defineerimatu mõiste. mõlemad on oma koht ja omad tugevad ja nõrgad küljed.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
15.08.2012 12:05:53
|
|
|
kas Thermalright Silver Arrow SB-E on kuskilt eestis tellitav?
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
15.08.2012 14:51:32
|
|
|
siinus, läbi AK ilmselt saad, aga neil vidinatel on üle Euroopa suht raske saadavus.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
15.08.2012 15:16:49
|
|
|
AK ja Modikomp vastasid, et ühte lattu peaks nagu varsti jõudma, aga hetkel pole rohkem teada.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maalane
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2007
|
15.08.2012 18:44:50
|
|
|
| nädal tagasi modikomp müüs üht, kuid hind oli ka korralik 105€. Kui oled nõus sellist hinda maksma, siis oota ära millal lattu jõuab.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
16.08.2012 12:42:23
|
|
|
No kui kuhugi lattu jõuab, siis ma pigem loodan AK peale. Usun, et nad suudavad mulle parema hinna öelda.
edit:
Täiesti pekkis. Paneme siin s2011 masinat kokku. Olemasolev s1366 jahuti ei taha peale sobida. Socket lid on liiga suur, et bracketi alla ära mahtuda.
Kapis vedeleb üks Thermalright IFX-14. Plaan tuua AK'st s1366 bolt-thru-kit ja selle pealmine pool keerata originaal backplate'i külge. Loogiliselt võttes peaks toimima.
Nõme lugu, kui sobiva jahuti puudumine kõik ära rikub.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
moij
HV vaatleja
liitunud: 15.02.2006
|
16.08.2012 15:48:32
|
|
|
| londiste kirjutas: |
selliseid korpuseid ja vahetükke on enamasti vaid (hirmkallitele) itx kastidele näha olnud, sealgi enamasti väikese tdp-ga kividelt otse rauale juhtimiseks. lisaks siis vist oli eelmise aastakümne keskel zalmanil sama põhimõttega kast või paar.
|
Midagi sellist isegi leidsin http://www.computergate.com/products/item.cfm?prodcd=BCFDC8
Ainult: Support 9cm, 8cm, and 7cm standard CPU fan
Suuremate ventikate jaoks peab ilmselt kasutama DIY moodust: http://www.808.dk/?cheapducting/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
16.08.2012 16:19:47
|
|
|
Sai siis AK'st Thermalright 1366 bolt-thru-kit võetud. Kuna kaasasolevad kruvid ei klappinud R4E tagaplaadiga, leidsime mingist suurest kruvikarbist pika otsimise peale 4 sobivat kruvi ja tulime tulema.
Koju jõudes avastasime, et kruvid küll R4E tagaplaadiga sobivad, aga thermalrighti pealmise raami aukudest läbi ei mahu
nojah, tuleb auke suuremaks puurida.
krt siuke ehitamine.
Silver Arrow SB-E pidavat saksa lattu jõudma alles 2-3 nädala pärast.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
17.08.2012 22:56:18
|
|
|
Sai koos uute juppidega ka D14 võetud. Panin siis backplate ja värgid peale, hakkan coolerit peale toppima ja orientation oli vale.
Hakkan lahti keerama ja tuli välja, et olin ühel kruvil keerme ära keeranud
Anyway pidi näpitsad kasutusele võtma ja hetkel aida64 järgi idle temp 26C. Kaabeldus kah suht nigel, ehk langeb peale kaabeldust veel, kui mul millalgi viitsimist on
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
01.09.2012 15:03:26
|
|
|
| kas Eestis selline elukas nagu EVGA Superclock ka üldse eksisteerib?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
02.09.2012 17:44:11
|
|
|
omal Xigmatek Aegir, erinevate revüüde pärast ei suuda ma jõuda otsusele, et kas on mõtet Aegir välja vahetada uue õhuka vastu või kolida millalgi vedeliku peale?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
02.09.2012 18:05:18
|
|
|
osta noctua nh-d14 ja vsio. parim õhk jahutus. ainult päris suur kolakas on.
H100 jms sarnased "vesijahutused" on omakogemuse järgi suht crap. Lärmakad ja ei jahuta eriti hästi. Ei ole märganud, et all in one vesijahutustest midagi paremat eriti kah välja oleks tulnud vahepeal, kõik suht ühesugused.
Korralik vesijahutus maksab.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
02.09.2012 18:10:05
|
|
|
| caramis, Profiilikoosluse puhul ei ole mõtet üldse midagi vahetada.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
02.09.2012 19:19:33
|
|
|
| lisavariandina käis peast läbi push-pull variant. on selleks paremad suuremad staatilise survega ventilaatorid või õhuvoolu jaoks disainitud vendid?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|