Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 134, 135, 136  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2012 01:21:19 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:
Tavaline 212 koosneb kahest finnide osast, EVO on tüüpilise ehitusega ja Direct Core Contact.


Tald paistab jah EVO.-l vähe asisem olevat.
Kommentaarid: 1842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1345
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2012 08:38:31 vasta tsitaadiga

Kui siin see leitsak oli nädalavahetusel oli, siis otsustasin veidi proset piinata. Toas 40+
212 EVO ja 2500K @ 4.7 1,35V:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 16:02:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow,

mis sul toas radikad sees keset suve või? icon_biggrin.gif

kuidas sul seal kodus nii palav on? icon_confused.gif

mul üle 30 tavaliselt ei lähe ja päevas paistab kahest aknast päike sisse ca 12 h kogupäevast
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.08.2012 16:49:41 vasta tsitaadiga

Toatemperatuur ei saanud tal kuidagi üle 40 olla kui protsessori 3 tuuma lausa alla 40 olid.
Termomeetrit tuleb ikka varjus hoida, mitte päikese käes icon_wink.gif

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wikatt
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2009




sõnum 02.08.2012 22:15:38 vasta tsitaadiga

jälle teemaväline küsimus....

kas korpuse vendikat tulevad ikka koos kruvidega?

_________________
--------------
ASUS A55VJ
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 02.08.2012 22:25:27 vasta tsitaadiga

wikatt kirjutas:

kas korpuse vendikat tulevad ikka koos kruvidega?

Sõltub vendist aga enamasti on kruvid kaasas.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wikatt
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2009




sõnum 02.08.2012 22:44:07 vasta tsitaadiga

http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Jahutid-120mm-FAN/Akasa-Ultra-uiet-Series-Cool-White-120mm-94515

näiteks sellisel, kuna pildid on illustreerivad on segadus kergelt tulema :S


// vabandust nende eest keda häirib OT jutt icon_razz.gif

_________________
--------------
ASUS A55VJ
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 02.08.2012 23:29:09 vasta tsitaadiga

wikatt, kui Akasa lehte uskuda, siis on kruvid kaasas.
http://www.akasa.co.uk/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Fans&type_sub=LED&model=AK-FN055

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wikatt
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2009




sõnum 02.08.2012 23:31:07 vasta tsitaadiga

AJ, tundub niimoodi küll. Suured tänud abi eest.
_________________
--------------
ASUS A55VJ
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 02.08.2012 23:37:02 vasta tsitaadiga

Üks jahutuse uudis

Cooler Master announces further integration of Vapor Chambers into it’s retail Heatsinks

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 11:15:53 vasta tsitaadiga

väga mõnus uudis, varsti tahaks komplekti uuendada ja vaikus on mulle vägagi oluline asja juures icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2012 13:58:24 vasta tsitaadiga

metallika kirjutas:
kuidas sul seal kodus nii palav on? icon_confused.gif

Lõunapoolne aken - puumaja (kivimaja oleks jahedam) ja päike paistab sisse, siis hakkab kütma ja kütab terve päeva kuni ~18:00 välja. Sellepärast ongi nii palav.
von Wu kirjutas:
Toatemperatuur ei saanud tal kuidagi üle 40 olla kui protsessori 3 tuuma lausa alla 40 olid.

Ok vast päris 40 polnud, aga kui väljas oli 30+ ja prose IDLE 41, siis tõde on kuskil vahepeal.
Eks mul kastis ka suht hea jahutus ja õhuvool.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 13.08.2012 17:07:10 Heatpipe jahutuse õige paigaldus vasta tsitaadiga

Kuna vaja suure võimusega prosele vaikset jahutit uurisin natuke Noctua NH-D14 ja sarnaste heatpipe jahutite paigaldamise kohta ja ei leidnud kuskil infot, kas neil on paigalduse orientatsiooni suhtes mingeid piiranguid.
Vaadates pilte jääb küll mulje, et õige efektiivsusega hakkab asi tööle ainult horisontaalselt oleval protsessoril kuna muidu ei voola kondenseerunud külmaaine gravitatsiooni jõul ise protsessori kinnitus kohale. Kui prose on vertikaalis ja kaks ribitatud sektsiooni on vertikaalselt, siis kolm kuuest torust ei hakka üldse tööle; kaks ribitatud sektsiooni on horisontaalselt, ei peaks asi üldse töötama heatpipe-na. Või on seal mingi nipp ja pole vahet kuidas on paigaldatud?

On keegi võrrelnud, kas praktilises elus on ka mingit vahet horisontaalse ja vertikaalse (protsessori asetuse mõttes) paigalduse puhul või teab keegi testi, kus selliseid erinevusi on mõõdetud? Ehk võib küsida ka nii: kui keerata tower korpuses olev arvuti külili nii, et heatpipe jahutus on otse prose peal, kas siis tegelikult jahutab paremini?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.08.2012 18:50:55 vasta tsitaadiga

reaalselt oleneb see rohkem korpuse õhuvoolust kui heatpipede efektiivsusest.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2012 23:38:08 vasta tsitaadiga

moij, Ma ei saanud su jutust päris hästi aru - küsimus ei ole mitte heatpipede tööle hakkamises vaid selles kuidas ventikas õhku seal puhub.

Jah olen proovinud - külili on tunduvalt viletsam ja seda lihtsal põhjusel, et soe õhk jahutist tõuseb vastu korpuse kaant ja jääb sinna püsima (tavaline korpus külili siis).
Desktop korpustel seda probleemi tavaliselt ei ole, sest on vastavalt ka disainitud. Samuti ei ole nii hullu korpustel kus on küljeventikas.
püstises kastis on vahe ainult selles, et kas jahuti imeb eest leiget õhku või alt videokaardi pealt sooja õhku.

Jahuti enda koha pealt ütleksin, et vahet praktiliselt ei ole. Gaas torudes peaks igas asendis praktiliselt samamoodi liikuma kuna on temperatuurist sõltuv, mitte asendist.
Näited: Heatpipe protsessori jahuti töötab kenasti nii ATX kui ka Desktop korpuses - samuti toimivad Heatpipe videokaardi jahutid allapoole suunatuna väga hästi.


viimati muutis Chidori 13.08.2012 23:41:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2012 23:45:24 vasta tsitaadiga

Mõtlen ka PC upgrade peale ja sinna kuulub mby ka D14. Sellist asja ka juhtunud on, et mobo pcb katki läheb raskuse all ? icon_lol.gif
Compatibility peaks muidu kodulehe andmetel uue mobo ja rammiga olema, samuti peaks vist mahtuma CM690 Advanced korpusesse.(olen lugenud kuskilt) Kui horisontaalselt mountida, siis katab koos fannidega ilmselt kõik rami slotid ära ?
Või on ehk Noctua NH-U12P SE2 natukene "mõistlikum" variant ? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2012 23:47:05 vasta tsitaadiga

DrZ, Emaplaat ei lähe katki - mitte mingi ime läbi ei ole seda võimalik korda saata.
Olen ram mooduleid voltinud... suht elastne materjal on.

Kui paned kõigepealt emaplaadi külge raami, seejärel emaplaadi korpusesse ja alles siis jahuti peale - siis ei ole praktikas võimalik ka emaplaadi komponente vigastada.
Enamus emaplaatidel katab jahuti vähemalt esimese ram sloti ära - tavaline ram läheb sinna alla ilusti, aga kõrgemate radikatega mälud ei mahu.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 14.08.2012 00:00:14 vasta tsitaadiga

CM690 korpusesse mahtus DH14 ära küll. G.Skill'i tava suurusega radikaga mälud mahtusid ära. Corsair vengeance mälud minu mäletamist mööda enam ei mahtunud sinna alla ära.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 00:09:43 vasta tsitaadiga



http://www.noctua.at/main.php?show=compatibility_ram_gen&products_id=34&lng=en#DDR3_G,Skill

tundub, et mahuvad icon_wink.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 00:11:47 vasta tsitaadiga

ja igasugu mõtted "oi oi kui raske saa jahutus on mis nüüd küll saab" võib ära unustada kui just kastiga igapäevaselt jalgpalli ei mängi
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 00:22:25 vasta tsitaadiga

Autoga tuleb vahest ikka transportida, eesti teedel kõiki auke küll vältida ei saa icon_biggrin.gif
_________________
🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 00:33:36 vasta tsitaadiga

kui transpordi ajal on arvuti külili, siis ei juhtu midagi - bolt thru jahutitel ei juhtu püstiselt kah eriti midagi.
Raskemate jahutitega on pigem see mure, et nad transpordis kipuvad lahti tulema, kui klamber ei ole korralik.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 00:33:52 vasta tsitaadiga

Siis paned kasti pikali, midagi ei juhtu. Püstises asendis raputades võib paha teha jah.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 14.08.2012 11:13:54 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:

Jah olen proovinud - külili on tunduvalt viletsam ja seda lihtsal põhjusel, et soe õhk jahutist tõuseb vastu korpuse kaant ja jääb sinna püsima (tavaline korpus külili siis).
...
Jahuti enda koha pealt ütleksin, et vahet praktiliselt ei ole. Gaas torudes peaks igas asendis praktiliselt samamoodi liikuma kuna on temperatuurist sõltuv, mitte asendist.
Näited: Heatpipe protsessori jahuti töötab kenasti nii ATX kui ka Desktop korpuses - samuti toimivad Heatpipe videokaardi jahutid allapoole suunatuna väga hästi.


Natuke imelik.
Küsimus ei ole selles kuidas gaas torudes liigub vaid kuidas vedelik gravitatsioonile vastu suunas voolata saab torudes. Kui torudel protsessori ühenduse koht on kõrgemal kui torude jahedamad otsad ei aja mingi jõud vedelikku tagasi protsessori poole.
Gaas kondenseerub ju vedelikuks toru jahedamas otsas ja peab gravitatsiooni mõjul voolama kuumemasse otsa (protsessori peale) ja seal jälle aurustuma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 11:56:33 vasta tsitaadiga

moij kirjutas:
Chidori kirjutas:
Jah olen proovinud - külili on tunduvalt viletsam ja seda lihtsal põhjusel, et soe õhk jahutist tõuseb vastu korpuse kaant ja jääb sinna püsima (tavaline korpus külili siis).
...
Jahuti enda koha pealt ütleksin, et vahet praktiliselt ei ole. Gaas torudes peaks igas asendis praktiliselt samamoodi liikuma kuna on temperatuurist sõltuv, mitte asendist.
Näited: Heatpipe protsessori jahuti töötab kenasti nii ATX kui ka Desktop korpuses - samuti toimivad Heatpipe videokaardi jahutid allapoole suunatuna väga hästi.
Natuke imelik.
Küsimus ei ole selles kuidas gaas torudes liigub vaid kuidas vedelik gravitatsioonile vastu suunas voolata saab torudes. Kui torudel protsessori ühenduse koht on kõrgemal kui torude jahedamad otsad ei aja mingi jõud vedelikku tagasi protsessori poole.
Gaas kondenseerub ju vedelikuks toru jahedamas otsas ja peab gravitatsiooni mõjul voolama kuumemasse otsa (protsessori peale) ja seal jälle aurustuma.
Peaks proovima ... keeraks korpuse külili, saaks teada kuidas muutuvad jahutusomadused kui cooler on tald allpool, mitte tald külje peal icon_smile.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.08.2012 12:57:11 vasta tsitaadiga

olenevalt korpusest võivad olla vendid/vendiavad laes või küljel, korpuse keeramisega muutub nende kasulikkus. lisaks on jaotub külili korpuses soe õhk horisontaalis tunduvalt laiemale ruumile...
kui tahad seda testida, siis mõistlik on seda teha kastist väljas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 14:44:59 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et tänapäeval on see gravitatsiooni mõju suhteliselt minimaalne (kusjuures kunagi oli jahutitel kirjas isegi mis suunas pidid torud olema)
Arvan, et torude sisemine pool on nii tehtud, et jahutusomadused väga ei muutu - vanasti olid nad seest siledad... tänapäeval on seal igasugu sooned jne.
Samuti kui suur osa sellel gaasil üldse on, sest vask toru ise juba kannab väga hästi kuumust edasi.

Arvan, et see on suht igal tootjal ja jahutil natuke erinev... osasid vast võib igapidi toppida ilma, et nende jahutusomadused muutuksid - osadel on vast suund tähtis.
Näiteks tavaliselt jookseb heatpipe jahuti tallast läbi ja otsad jäävad üles - samas enamus Zalman jahuteid on just nii, et toru otsad jäävad talla juurde.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 14.08.2012 16:25:36 vasta tsitaadiga

Leidsin isegi ühe testi, kus väike erinevus prose vertikaalse ja horisontaalse asendi korral välja tuleb:
http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=62&limit=1&limitstart=5%29
Muidu on aga korralikes heatpipe jahutites vedeliku juhtimiseks kasutusel kapilaareffekt ja sptetsiaalselt suurendatud sisepinnaga torud:
http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2466

Üks küsimus tekkis veel, kas on olemas heatpipe CPU jahuti, LGA1155 emapaadi ja korpuse kooslust, kus jahuti saab paigaldada korpuse vastu nii, et ventikaga saaks õhu otse korpusest välja puhuda. Siis ei jääks läbi CPU jahuti puhutud õhk korpusesse. Või on mõnel tootjal selliseidi vahetükke (torusid) pakkuda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.08.2012 17:20:38 vasta tsitaadiga

moij, selliseid korpuseid ja vahetükke on enamasti vaid (hirmkallitele) itx kastidele näha olnud, sealgi enamasti väikese tdp-ga kividelt otse rauale juhtimiseks. lisaks siis vist oli eelmise aastakümne keskel zalmanil sama põhimõttega kast või paar.

aga closed-loop vesijahutus on see, mida otsid. meie maanurgas levinuim on corsairi h-seeria (h60/h70/h80/h100).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 14.08.2012 17:56:33 vasta tsitaadiga

Ei ole päris kindel ka see closed loop vesijahutus on minu jaoks, jälle kaks asja juures mis häält teevad - kolisev pump ja torudes mulisev vesi. Hinnad ka tuntavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 18:44:31 vasta tsitaadiga

moij kirjutas:
Leidsin isegi ühe testi, kus väike erinevus prose vertikaalse ja horisontaalse asendi korral välja tuleb:
http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=62&limit=1&limitstart=5%29
Siin on mõeldud vertikaalse emaplaadi peal jahutuse keeramist ümber horisontaalse telje. Ehk siis ainult jahutuse pööramist ümber oma telje, mitte koos emaplaadiga lapiti panekut.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.08.2012 22:04:21 vasta tsitaadiga

moij, vesi torudes ei mulise, kolisev pump on garantiicase. kui sa nende hinda tuntavaks pead, siis hoia sellest keerulisemate heatpipede mõttest heaga eemale kui sa ise just kuldsete kätega pole icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2012 22:35:44 vasta tsitaadiga

Jep, korralik õhkjahuti maksab sama mis korralik closed-loop vesijahuti. Sai ostetud H60, mis ei kõrise ega midagi ja pumba müra saab sättida nii nagu ka ventilaatoril ning minu arust tegi ventilaator rohkem müra igatahes. Pumba sai üsna rahulikult toimetama panna ilma, et temperatuuris suur muutus oleks.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 15.08.2012 10:05:44 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
moij kirjutas:
Leidsin isegi ühe testi, kus väike erinevus prose vertikaalse ja horisontaalse asendi korral välja tuleb:
http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=62&limit=1&limitstart=5%29
Siin on mõeldud vertikaalse emaplaadi peal jahutuse keeramist ümber horisontaalse telje. Ehk siis ainult jahutuse pööramist ümber oma telje, mitte koos emaplaadiga lapiti panekut.


Oled kindel? Piltide all on igal juhul tekst: System motherboard positioned horizontally ja System motherboard positioned vertically, mis peaks just emaplaadi asendit tähendama. Kuidas muidu testimise ajal käigu pealt asendit muuta sai kui neid " Here is an example of the effect on performance that turning a heat-pipe CPU cooler from a vertically-standing position to the normal horizontal position will have: " pilte vaadata?

heff kirjutas:
Jep, korralik õhkjahuti maksab sama mis korralik closed-loop vesijahuti. Sai ostetud H60, mis ei kõrise ega midagi ja pumba müra saab sättida nii nagu ka ventilaatoril ning minu arust tegi ventilaator rohkem müra igatahes. Pumba sai üsna rahulikult toimetama panna ilma, et temperatuuris suur muutus oleks.

Aga kumb siis parem on kas õhk või vesijahutus?
Ja mis saab kahe aasta pärast kui garantii läbi on, kumb on siis vaiksem? Kas pump hakkab kõrisema või ei ja kui hakkab, kuidas teda siis vahetada, kas ta maksab rohkem kui õhkjahutuse ventilaator mida väga lihtne vahetada on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.08.2012 10:34:21 vasta tsitaadiga

moij,
londiste kirjutas:
olenevalt korpusest võivad olla vendid/vendiavad laes või küljel, korpuse keeramisega muutub nende kasulikkus. lisaks on jaotub külili korpuses soe õhk horisontaalis tunduvalt laiemale ruumile...
kui tahad seda testida, siis mõistlik on seda teha kastist väljas.

nad testisid seda suhteliselt kinnise lian li kastiga.

"parem" on antud kontekstis defineerimatu mõiste. mõlemad on oma koht ja omad tugevad ja nõrgad küljed.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 15.08.2012 12:05:53 vasta tsitaadiga

kas Thermalright Silver Arrow SB-E on kuskilt eestis tellitav?
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 15.08.2012 14:51:32 vasta tsitaadiga

siinus, läbi AK ilmselt saad, aga neil vidinatel on üle Euroopa suht raske saadavus.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 15.08.2012 15:16:49 vasta tsitaadiga

AK ja Modikomp vastasid, et ühte lattu peaks nagu varsti jõudma, aga hetkel pole rohkem teada.
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2012 18:44:50 vasta tsitaadiga

nädal tagasi modikomp müüs üht, kuid hind oli ka korralik 105€. Kui oled nõus sellist hinda maksma, siis oota ära millal lattu jõuab.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 16.08.2012 12:42:23 vasta tsitaadiga

No kui kuhugi lattu jõuab, siis ma pigem loodan AK peale. Usun, et nad suudavad mulle parema hinna öelda.

edit:
Täiesti pekkis. Paneme siin s2011 masinat kokku. Olemasolev s1366 jahuti ei taha peale sobida. Socket lid on liiga suur, et bracketi alla ära mahtuda.
Kapis vedeleb üks Thermalright IFX-14. Plaan tuua AK'st s1366 bolt-thru-kit ja selle pealmine pool keerata originaal backplate'i külge. Loogiliselt võttes peaks toimima.

Nõme lugu, kui sobiva jahuti puudumine kõik ära rikub.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 16.08.2012 15:48:32 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
selliseid korpuseid ja vahetükke on enamasti vaid (hirmkallitele) itx kastidele näha olnud, sealgi enamasti väikese tdp-ga kividelt otse rauale juhtimiseks. lisaks siis vist oli eelmise aastakümne keskel zalmanil sama põhimõttega kast või paar.


Midagi sellist isegi leidsin http://www.computergate.com/products/item.cfm?prodcd=BCFDC8
Ainult: Support 9cm, 8cm, and 7cm standard CPU fan

Suuremate ventikate jaoks peab ilmselt kasutama DIY moodust: http://www.808.dk/?cheapducting/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 16.08.2012 16:19:47 vasta tsitaadiga

Sai siis AK'st Thermalright 1366 bolt-thru-kit võetud. Kuna kaasasolevad kruvid ei klappinud R4E tagaplaadiga, leidsime mingist suurest kruvikarbist pika otsimise peale 4 sobivat kruvi ja tulime tulema.
Koju jõudes avastasime, et kruvid küll R4E tagaplaadiga sobivad, aga thermalrighti pealmise raami aukudest läbi ei mahu icon_sad.gif
nojah, tuleb auke suuremaks puurida.

krt siuke ehitamine.
Silver Arrow SB-E pidavat saksa lattu jõudma alles 2-3 nädala pärast.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2012 22:56:18 vasta tsitaadiga

Sai koos uute juppidega ka D14 võetud. Panin siis backplate ja värgid peale, hakkan coolerit peale toppima ja orientation oli vale.
Hakkan lahti keerama ja tuli välja, et olin ühel kruvil keerme ära keeranud icon_biggrin.gif
Anyway pidi näpitsad kasutusele võtma ja hetkel aida64 järgi idle temp 26C. Kaabeldus kah suht nigel, ehk langeb peale kaabeldust veel, kui mul millalgi viitsimist on icon_razz.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.08.2012 10:12:19 vasta tsitaadiga

choosing the best 120mm radiator fan: testing eight fans with corsair's h80 (anandtech)
asjakohane.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2012 15:03:26 vasta tsitaadiga

kas Eestis selline elukas nagu EVGA Superclock ka üldse eksisteerib?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 01.09.2012 19:56:59 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
kas Eestis selline elukas nagu EVGA Superclock ka üldse eksisteerib?

http://www.modikomp.ee/jahutused/M020-00-000234/

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 17:44:11 vasta tsitaadiga

AJ kirjutas:
caramis kirjutas:
kas Eestis selline elukas nagu EVGA Superclock ka üldse eksisteerib?

http://www.modikomp.ee/jahutused/M020-00-000234/


omal Xigmatek Aegir, erinevate revüüde pärast ei suuda ma jõuda otsusele, et kas on mõtet Aegir välja vahetada uue õhuka vastu või kolida millalgi vedeliku peale?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 18:05:18 vasta tsitaadiga

osta noctua nh-d14 ja vsio. parim õhk jahutus. ainult päris suur kolakas on.

H100 jms sarnased "vesijahutused" on omakogemuse järgi suht crap. Lärmakad ja ei jahuta eriti hästi. Ei ole märganud, et all in one vesijahutustest midagi paremat eriti kah välja oleks tulnud vahepeal, kõik suht ühesugused.
Korralik vesijahutus maksab.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 18:10:05 vasta tsitaadiga

caramis, Profiilikoosluse puhul ei ole mõtet üldse midagi vahetada.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 19:19:33 vasta tsitaadiga

lisavariandina käis peast läbi push-pull variant. on selleks paremad suuremad staatilise survega ventilaatorid või õhuvoolu jaoks disainitud vendid?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 134, 135, 136  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.