Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 03:28:47 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
vaid tagama, et igasugune piraatlus oleks välistatud, kuid meetmed selleks, on sisuliselt jälgimine

Nope. Tagama, et riigi seaduste piires oleks kasutusel võimalikult efektiivsed meetmed. Olemasoleva seaduse eiramine oleks konfliktis tolle seaduse ning ACTA endaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.02.2012 03:36:40 vasta tsitaadiga

acta on endiselt aluseks kohalikule seaduseloomele ning jõuab otsapidi tagasi internetiteenusepakkuja vastutusele
on kaks varianti: kas teenust ei ole või on teenusepakkujal voli oma teenuse eest hea seista

_________________
☠
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 11:46:48 vasta tsitaadiga

ACTA on igasugu kohalike seaduste suhtes ülimuslik, täpselt nagu ka eurodirektiivid. Pole mingit riiki meil siin, on eurooblast. Ainus mees, kes viimati Eesti riiki nägi, oli proktoloog.
_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2012 12:00:19 vasta tsitaadiga

XATM092: Unustad ära kogu aeg ühe olulise seiga, ACTA on raamleping ja pärast selle lõplikku rakendumist hakkab n-ö ACTA-komisjon looma seadusesätteid, mis seda ACTA-raami täitma hakkavad ning mis on kohustuslikud kõikidele ACTA-riikidele.

Nii, et ära ela tänases päevas ja ära vaata seda, mida ACTA praegu teeb, vaid vaata ettepoole, mida ACTA pärast jõustumist tegema hakkab. beer_yum.gif
--------------------------------
Ja USA-kad ei ütle asjata, et kui ACTA vastu võtate, siis ACTA varjus tegelikult DMCA saate. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 19.02.2012 12:17:15 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
XATM092: Unustad ära kogu aeg ühe olulise seiga, ACTA on raamleping ja pärast selle lõplikku rakendumist hakkab n-ö ACTA-komisjon looma seadusesätteid, mis seda ACTA-raami täitma hakkavad ning mis on kohustuslikud kõikidele ACTA-riikidele.

Nii, et ära ela tänases päevas ja ära vaata seda, mida ACTA praegu teeb, vaid vaata ettepoole, mida ACTA pärast jõustumist tegema hakkab. beer_yum.gif
--------------------------------
Ja USA-kad ei ütle asjata, et kui ACTA vastu võtate, siis ACTA varjus tegelikult DMCA saate. icon_cool.gif


Saad sa äkki vastavatele sätetele ka viidata, mis selle komisjoni pädevust reguleerivad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 12:23:39 vasta tsitaadiga

Mis jutt see on - komisjoni pädevust reguleerida icon_eek.gif Siukse ütlemise eest võib varsti terrorismisüüdistuse saada. Komisjon on suur ja püha ja teab ise kõigest kõike kõige paremini.
_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2012 12:33:28 vasta tsitaadiga

whippit: ACTA-riikidest moodustuv n-ö ACTA-komisjon selleks luuaksegi, et oleks institutsioon, mis oleks ülemuslik ja mis siis paneb paika selle, mis on kõigile kohustuslik.

Tee väike rollimäng, siis näed ise niisamagi:
1. Mina teen juhuslikult midagi valesti / piraatlust..
2. Üks ACTA-riik X paneks mind kinni a 5-ks aastaks
2. Kuis mõni teine ACTA-riik Y näiteks 100-ks aastaks.

Ja ma tahaks näha, kuidas sellega ACTA-riik Y nõus on, et mingis ACTA-riigis X see kinniaeg on 20x lühem, kui tema riigis. icon_cool.gif
---------------------
Ja vot nüüd astubki mängu see ACTA-komisjon, kes võtab vastu regulatsiooni, et kõikides riikides istutakse kinni sellise jama eest ühtmoodi näiteks 50 aastat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 19.02.2012 12:39:44 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
whippit: ACTA-riikidest moodustuv n-ö ACTA-komisjon selleks luuaksegi, et oleks institutsioon, mis oleks ülemuslik ja mis siis paneb paika selle, mis on kõigile kohustuslik.

Tee väike rollimäng, siis näed ise niisamagi:
1. Mina teen juhuslikult midagi valesti / piraatlust..
2. Üks ACTA-riik X paneks mind kinni a 5-ks aastaks
2. Kuis mõni teine ACTA-riik Y näiteks 100-ks aastaks.

Ja ma tahaks näha, kuidas sellega ACTA-riik Y nõus on, et mingis ACTA-riigis X see kinniaeg on 20x lühem, kui tema riigis. icon_cool.gif
---------------------
Ja vot nüüd astubki mängu see ACTA-komisjon, kes võtab vastu regulatsiooni, et kõikides riikides istutakse kinni sellise jama eest ühtmoodi näiteks 50 aastat.


Kuidas see komisjon seda teeb? Millise pädevuse alusel? Kelle või mille suhtes see komisjon ülimuslik on ja millised normid selle ülimuslikkuse loovad? Ei saa ikkagi aru sellest hetkel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 12:49:29 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:
tahanteada kirjutas:
whippit: ACTA-riikidest moodustuv n-ö ACTA-komisjon selleks luuaksegi, et oleks institutsioon, mis oleks ülemuslik ja mis siis paneb paika selle, mis on kõigile kohustuslik.

Tee väike rollimäng, siis näed ise niisamagi:
1. Mina teen juhuslikult midagi valesti / piraatlust..
2. Üks ACTA-riik X paneks mind kinni a 5-ks aastaks
2. Kuis mõni teine ACTA-riik Y näiteks 100-ks aastaks.

Ja ma tahaks näha, kuidas sellega ACTA-riik Y nõus on, et mingis ACTA-riigis X see kinniaeg on 20x lühem, kui tema riigis. icon_cool.gif
---------------------
Ja vot nüüd astubki mängu see ACTA-komisjon, kes võtab vastu regulatsiooni, et kõikides riikides istutakse kinni sellise jama eest ühtmoodi näiteks 50 aastat.


Kuidas see komisjon seda teeb? Millise pädevuse alusel? Kelle või mille suhtes see komisjon ülimuslik on ja millised normid selle ülimuslikkuse loovad? Ei saa ikkagi aru sellest hetkel.


No kas sellest on nii raske aru saada? Eesti just liitus ESM-iga. Loe, missuguste õigustega on ESM-i juhtorgan ja kuidas riigid peavad käituma, kui nad köhivad. Samamoodi tehakse nähtavasti siin, sest ACTA alusdokumendid, elik siis eelmised redaktsioonid, mis kogu praegusele ümmargusele vahule jõu annavad ja asju lahti seletavad, on, ülla-ülla, salastatud.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2012 13:06:10 vasta tsitaadiga

Väike leid - rootslased loodavad / lubavad veel aasta otsa vaielda ACTA-teemal. beer_yum.gif

Soome järel teise teemana siis Rootsi:
http://usk-lootus-armastus.blogspot.com/2012/02/infopartisan-pohjamaade-poliitikaelust_18.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 13:39:24 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
...ACTA-komisjon looma seadusesätteid..

ACTA komisjon ei saa omavoliliselt mingeid seadusesätteid luua.

margus1000 kirjutas:
Samamoodi tehakse nähtavasti siin, sest ACTA alusdokumendid, elik siis eelmised redaktsioonid, mis kogu praegusele ümmargusele vahule jõu annavad ja asju lahti seletavad, on, ülla-ülla, salastatud.

Kas dokumente, mis pole lepingu osaliste poolt heaks kiidetud, võib tõlgendamiseks kasutada?


viimati muutis XATM092 19.02.2012 13:43:44, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 13:43:36 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
tahanteada kirjutas:
...ACTA-komisjon looma seadusesätteid..

ACTA komisjon ei saa omavoliliselt mingeid seadusesätteid luua.


Mis jutt see on? Kõike saab, kuni see loodusseadustega vastuollu ei lähe. ACTA komisjon ei saa asju taevasse kukkuma panna, gravitatsioon tuleb põiki vahele. Aga mingeid seadusesätteid, see on lihtne, paned paberile kirja ja ongi korras.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.02.2012 13:44:21 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
tahanteada kirjutas:
...ACTA-komisjon looma seadusesätteid..

ACTA komisjon ei saa omavoliliselt mingeid seadusesätteid luua.


Näib et sa tead sellest ACTA Commitee'st rohkem kui teised, tahad sellest rohkem rääkida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 13:50:56 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Mis jutt see on?

tsitaat:
ARTICLE 42: AMENDMENTS

1. A Party may propose amendments to this Agreement to the Committee. The
Committee shall decide whether to present a proposed amendment to the Parties for
ratification, acceptance, or approval.

2. Any amendment shall enter into force ninety days after the date that all the
Parties have deposited their respective instruments of ratification, acceptance, or
approval with the Depositary.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 13:59:43 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
XATM092 kirjutas:
tahanteada kirjutas:
...ACTA-komisjon looma seadusesätteid..

ACTA komisjon ei saa omavoliliselt mingeid seadusesätteid luua.


Näib et sa tead sellest ACTA Commitee'st rohkem kui teised, tahad sellest rohkem rääkida?


Vaevalt ta teab. Lihtsalt viimasel parteikoosolekul öeldi - poiss, kui sina ACTA poolt ei ole, siis tuleb Savisaar öösel su voodi alla ja sööb su sokid ära. Mis on iseenesest päris jube. Eriti talvel. Jalad hakkavad külmetama ...

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 14:03:36 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Vaevalt ta teab. Lihtsalt viimasel parteikoosolekul öeldi - poiss, kui sina ACTA poolt ei ole, siis tuleb Savisaar öösel su voodi alla ja sööb su sokid ära. Mis on iseenesest päris jube. Eriti talvel. Jalad hakkavad külmetama ...

Argumendid said otsa? TROLOLOLO

Keegi tark võiks minu küsimusele ka vastata.
Kas lepingu tõlgendamiseks võib kasutada dokumente, mis allkirjastamise hetkel olid salastatud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 14:05:45 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
margus1000 kirjutas:
Vaevalt ta teab. Lihtsalt viimasel parteikoosolekul öeldi - poiss, kui sina ACTA poolt ei ole, siis tuleb Savisaar öösel su voodi alla ja sööb su sokid ära. Mis on iseenesest päris jube. Eriti talvel. Jalad hakkavad külmetama ...

Argumendid said otsa? TROLOLOLO

Keegi tark võiks minu küsimusele ka vastata.
Kas lepingu tõlgendamiseks võib kasutada dokumente, mis allkirjastamise hetkel olid salastatud?


Muidugi võib. Ütle mulle üks põhjus, mis seda takistaks.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2012 14:09:47 vasta tsitaadiga

Edit: Leidsin üles ka maailma (vist) enimtoodud näite, kuidas ACTA-regulatsioon võib hakata ületama Kohalikke regulatsioone.
PS: Ja sellistele asjadele viitasin ka eespool, et ACTA-ajastul pole mitte üks ACTA-riik rahul, kui ühel juhul on tegu mingi karmi sankstsiooniga, samas kui teisel juhul "antakse natuke vitsa, et paha poiss, rohkem ära tee". icon_smile.gif

2.1.1 Damages
2.1.1.1 Damages and current EU law

Paragraph 26 (page 14) concludes the compulsory aspect is similar. But ACTA introduces damages based on retail price. This leads to damages based on an imaginary gross revenue, which is way beyond actual loss suffered. This issue has been pointed out by NGOs, the European academics and the INTA study. Basically, ACTA combines two leverage tricks, from profits to gross revenues, and from actual to imaginary losses.

We provide three simple examples which show that ACTA’s damages are much higher than EU law damages. Actually, ACTA’s damages upset millennia of legal tradition.

A. A 2 terabyte hard disk can contain 540.000 songs. Someone copies a hard disk full of songs. Based on retail price, say 1 euro per song, the rights holder can claim 540.000 euro under ACTA art 9.


Teema: FFII note on the Legal Service’s Opinion on ACTA
Link: http://acta.ffii.org/?p=992
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 14:16:07 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
Kas lepingu tõlgendamiseks võib kasutada dokumente, mis allkirjastamise hetkel olid salastatud?

Äkki need dokumendid ei olegi salastatud, äkki need on täiesti avalikud, aga neid ei ole lihtsalt kellelegi veel näidatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 14:48:09 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
Kas dokumente, mis pole lepingu osaliste poolt heaks kiidetud, võib tõlgendamiseks kasutada?

Kui peaks juhtuma, et lepingule tekivad lahknevad tõlgendused, on võimalik lepingu läbirääkimisdokumentidest järele vaadata, mida osapooled algselt saavutada tahtsid. See idee on kajastatud 1969 aasta Viini Konventsioonis, mille on ratifitseerinud enamus maailmast, märkimisväärse erandina USA. Seega jah, kuigi läbirääkimisdokumendid ei ole definitsiooni järgi osaliste poolt heaks kiidetud, võib ja peab neid siiski tõlgendamiseks kasutama.

XATM092 kirjutas:
Kas lepingu tõlgendamiseks võib kasutada dokumente, mis allkirjastamise hetkel olid salastatud?

Kuna rahvusvaheline enamus arvab Viini Konventsiooniga, et läbirääkimisdokumendid on oluline osa lepingutest, ilma milleta ei saa ilmselt aru, mida üks leping tegelikult tähendab, siis peab hoopis küsima, kas võib alla kirjutada lepingule, mille olulised osad on allakirjutamise hetkel allakirjutajatele salastatud. Taoline salastamine vihjab ainult ühele - allakirjutajate eest üritatakse hoida lepingu tegelikku tähendust, ning üritatakse keelata mäletamine neil, kes võiksid tähendust siiski meenutada. See on võimalus lepingu algatajal, kes läbirääkimistel enda arvates liiga palju järeleandmisi tegi, otsast alustada oma algsete nõudmiste saavutamist.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 15:23:22 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
XATM092 kirjutas:
Kas dokumente, mis pole lepingu osaliste poolt heaks kiidetud, võib tõlgendamiseks kasutada?

Kui peaks juhtuma, et lepingule tekivad lahknevad tõlgendused, on võimalik lepingu läbirääkimisdokumentidest järele vaadata, mida osapooled algselt saavutada tahtsid. See idee on kajastatud 1969 aasta Viini Konventsioonis, mille on ratifitseerinud enamus maailmast, märkimisväärse erandina USA. Seega jah, kuigi läbirääkimisdokumendid ei ole definitsiooni järgi osaliste poolt heaks kiidetud, võib ja peab neid siiski tõlgendamiseks kasutama.

Ehk siis, kuigi Viini konventsioon nõuab, et tõlgendamiseks kasutatavad dokumendid peavad olema osalisriikide poolt heaks kiidetud, võib probleemide esinemise korral siiski lisaks kasutada dokumente mida lepingu osalised varem näinud pole?

Kui lepingu algatajatel oli tõesti soov ISP'dele üleliigseid kohustusi seada siis, nagu kasutaja greaper eelmisel lehel mainis, tõmbaks see ACTA'le kriipsu peale. Seda muidugi juhul kui praegusesse lepingusse vastavad muudatused sisse viiakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 15:39:13 vasta tsitaadiga

Miks need dokumendid üldse salastatud on?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 15:39:42 vasta tsitaadiga

Oht ameerika sisejulgeolekule
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 19.02.2012 16:15:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Miks need dokumendid üldse salastatud on?


Kui riigid teevad omapoolseid ettepanekuid lepinguga seonduva üle, seda ettevalmistavale organile, siis annab kõige adekvaatsema tulemuse olukord kus nad saavad seda teha anonüümselt, ehk ei pea hoolima sellest, mida 'naabrid' arvavad.
Nagu ka Paet mainis, et riikide seisukohti ei avalikustata, sest see võib kahjustada suhteid teiste riikidega.

Aga see on ju igav, palju põnevam on arvata, et CIA ja juudid on asja taga ning kohe kohe hakatakse meie kõigi õigusi tugevalt kärpima nende 'salaprotokollide' alusel (isegi kui see ei ole juriidiliselt võimalik).


viimati muutis -=Px=- 19.02.2012 16:35:29, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 16:17:43 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
Ehk siis, kuigi Viini konventsioon nõuab, et tõlgendamiseks kasutatavad dokumendid peavad olema osalisriikide poolt heaks kiidetud, võib probleemide esinemise korral siiski lisaks kasutada dokumente mida lepingu osalised varem näinud pole?

Sellest lausest ma nüüd küll aru ei saanud.
Lepingu läbirääkimistel tekib terve posu pabereid - ettepanekud, protokollid, tööversioonid. Need ei ole kellegi poolt heaks kiidetud, vaid kajastavad lihtsalt protsessi käiku. Heaks kiidetakse lõpptulemus, leping ise. Näiteks meediatööstus soovis Actaga kehtestada kolme rikkumise reeglit (http://en.wikipedia.org/wiki/Three_strikes_%28policy%29). See on lekkinud paberi peal kirjas, aga sellega ei oldud nõus, seda ei kiidetud heaks. Euroopas, kus internetti üha enam inimõigusena nähakse, tundukski selline samm väga drastiline.
Aga kui selgub, et lõpptulemus ei olnud ühemõtteline, siis saame me kuskilt järele vaadata, mida me õigupoolest saavutada üritasime. See on asja point. Kuskilt ei järeldu, et "probleemide esinemise korral võib siiski lisaks kasutada dokumente mida lepingu osalised varem näinud pole". See on osaliselt Viini Konventsiooni mõtte rikkumine, ja niivõinaa vastuvõetamatu. Kes saaks üldse sellega nõus olla? Jutt on vastupidi sellest, et meil on õigus näha dokumente, mis mõjutavad Acta tähendust.
Acta viies peatükk näeb ette kahepoolseid salajasi kohtumisi ja meediatööstuse sõnaõigust. Kui meid niimoodi kangi alla hakatakse kutsuma, ja salastatud dokumentide tõttu mingitki kaitseliini pole?

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 16:18:33 vasta tsitaadiga

-=Px=- kirjutas:
... (isegi kui see ei ole juriidiliselt võimalik).

Veel mitte.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2012 16:46:07 vasta tsitaadiga

-=Px=-: See on muide, juba, teada küll, et FBI sebib ACTA selja taga ja askeldab väga usinasti ACTA läbimineku nimel.

Nii, et ACTA-märgi peale pole asjata joonistatud Miki-Hiire kõrvad ja Kuri Hundionu, icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 19.02.2012 16:58:49 vasta tsitaadiga

Ma oleks mures kui FBI, maailma suurim küberkuritegevusega tegelaja, ei omaks seisukohta leppe üle, mis tegeleb küberkuritegevusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2012 17:20:39 vasta tsitaadiga

Väike OT, aga ärge ACTA-möllus ära unustage seda, et FBI võib paljudes riikides 8-dal märtsil "interneti kinni keerata". icon_smile.gif

Tõsi, tegemist on maailmas möllava DNS-Charger viiruse tõrjeteemaga. Aga kui FBI seda teeb, siis näitab see ka seda, et sellist "neti kinnikeeramist" saab alati teha.
---------------------------
FBI ja neti kinnikeeramise teemakäsitlus ise siis Turvauudiste all.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 19.02.2012 17:54:48 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väike OT, aga ärge ACTA-möllus ära unustage seda, et FBI võib paljudes riikides 8-dal märtsil "interneti kinni keerata". icon_smile.gif

Tõsi, tegemist on maailmas möllava DNS-Charger viiruse tõrjeteemaga. Aga kui FBI seda teeb, siis näitab see ka seda, et sellist "neti kinnikeeramist" saab alati teha.
---------------------------
FBI ja neti kinnikeeramise teemakäsitlus ise siis Turvauudiste all.

Vähe usutav et FBI seda teeb, neil õigus usa siseasjadega tegeleda. Nad võivad kinni keerata use sisese ja usast läbikäiva traffiku. Usa välis asjadega tegeleb CIA ja loomulikult usa sõjavägi icon_biggrin.gif Võibolla nsa-l on õigus globaalset traffikut piirata icon_rolleyes.gif ei tea.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.02.2012 20:33:46 vasta tsitaadiga

-=Px=- kirjutas:
Ma oleks mures kui FBI, maailma suurim küberkuritegevusega tegelaja, ei omaks seisukohta leppe üle, mis tegeleb küberkuritegevusega.

Me kõik, kes sõna võtame, omame seisukohta teema suhtes. Kas see annaks meile aga õiguse minna usasse lobistama asja ümber nii ja naa? Kas Interneti Kogukond organisatsioonina omaks selliseid õigusi et minna kuhugi teise riiki "usku kuulutama"? Kindlasti mitte. Aga nüüd tuleb inime ja kiidab takka kui FBI seda teeb (antud juhul asjaolu et ta on võibolla suurim teemaga tegeleja ei oma tähtsust)?

Mulle tundub et see on ohtlik tendents - kiita takka võõrriikide jõustruktuuridele, isegi kui meie riikidel on kasvõi koostööleppeid nendega. Milleks siis üldse pidada üleval oma riigi struktuure ja moodustisi, kui teised teavad paremini mis hea on ja neid pimesi uskuda võib. Teeme parem kohe nendele ülemere osariigi juurde - vähem jama mingite seadustega mässamises. ...Ai krt ei saa ju, me juba oleme teise külaga mestis...

Omariiklus on vist selline nähtus mis sisuliselt on ajaloo prügikasti visatud, formaalselt ta eksiteerib aga tajuda seda enam väga ei õnnestu.
Nii usinalt teevad oma tööd euroametnikud ükskõik millise EU seaduse või lihtsalt ettekirjutuse kohalt - hea näide on meil see kolme kraanikausi nõue mistahes avalikul objektil - aga minge Brüsselis linnas mõnda peldikusse ja vaadake kas te üldse sooja vettki saate - rääkimata kraanikaussidest.
Kahjuks on oodata samasugust üliagarust (või on see üliogarus?) ka nende vastuvõetavate seaduste või lihtsalt "kaubanduskokkulepete" tõlgendamisel ja realiseerimisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 21:02:21 vasta tsitaadiga

Tahaks küsida - misasi see omariiklus on? Ja kas see on parem majoneesiga või kuidas?
_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.02.2012 21:44:30 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Tahaks küsida - misasi see omariiklus on? Ja kas see on parem majoneesiga või kuidas?


Sõltub majoneesist...

Aga üldiselt on pmariiklus parem juhul kui selles osalejad ise otsustavad kuidas ja kunas mingid asjad selle riigi territooriumil toimuvad - millised on seadused, millised on ülevõetud lepped ja jne. Riigis osalejad ise määravad mis riigis toimub - täna määratakse see meile ette, nagu oli ka CCCP ajal. Õigus midagi ise teha oli "autonoomsus", millise väljavõitlemine oli tükk tegemist.
Praegu on rohkem nii et ainsad paikapidavad seadused on Brüsselist, meie oma seadused aga ei kannata mingit kriitikat, need on mingist majoneesist kohati lausa läbi imbunud...
See on siis kui seadused on tehtud (kohalike) suurärimeeste JOKK skeemide sobitamiseks, selliseid meil ikka leidub. Samamoodi määrib majoneesiga valitsejaid ka see seltskond kes soovib mingite lepete läbisurumist. Tasuta lõunaid ei ole, kuigi mõned nii väidavad.

Omariikluse väljendus oleks see kui näiteks valitsejad ütleksid et jah, ACTA on huvitav asi aga me peame seda igakülgselt analüüsima ja kui see meile ikka ei sobi siis me ei võta seda vastu. Selline otsus oleks vabatahtlik ja vastvalt motiveeritud, see ei tohiks kedagi solvata ega panna kedagi tundma et "need kuradid tahavad ikka edasi varastada". Kui meil on seadused mis seda varastamist ohjeldavad siis milles on probleem?

Kuvand pole õige? Me peame oma elu elama mitte teistele kuvandeid esitama. Kui seda saab teha ausalt, seda parem.
Mis takistaks meil ise vastu võtta täpselt niisuguseid seaduseid mis meile ja meie autoritele sobivad? Miks sobib ebaselge tekstiga kuskil kaugel suurte kompaniide toel sündinud lepe ja mitte meie seadus mis sama hea või isegi parem? Kadaka turg ju kadus, samalaadne äri Saksamaal aga lokkab ikka edas...

Tuua ette et meie rahvalaulu õiguskaitse Mehhikos on seeläbi parem kui enne on tobe ja ebarealistlik. Juba seepärast et meie leelosid ei hakka keegi Mehhikos kuulama, igal juhul puudub seal nn commercial scale. Ja kui isegi keegi kuulab siis see pigem toimib tasuta reklaamina, millise ostmine ei tule ilmselt kõne allagi.

Ma osalesin aktiivselt taasiseseivuse protsessis, kaotasin seepärast isegi oma piisavalt hea töö, kuid ma ei teinud seda selleks et nüüd mind tinapaberisse keerataks ja mullivannis solgutataks, pärast seemnetega turgutataks ja ma usuksin kõike mida mingi oma isiklike huvidega seltskond mulle läbi lillede ette laulab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.02.2012 21:58:33 vasta tsitaadiga

omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.02.2012 21:59:51 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta
_________________
☠
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.02.2012 22:04:26 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta


jah, ka seda.

japsidelt võiksime õppust võtta.
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.02.2012 22:08:34 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
libe kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta


jah, ka seda.

japsidelt võiksime õppust võtta.
rahvastikutiheduse kohapealt või?
_________________
☠
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.02.2012 22:20:12 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
libe kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta


jah, ka seda.

japsidelt võiksime õppust võtta.
rahvastikutiheduse kohapealt või?


kõiges, enne kõike tööstuses. et eestlane ei peaks enam soome minema.
tagasi üles
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.02.2012 22:21:10 vasta tsitaadiga

Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 22:25:22 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta


Ilma misasjata? Praegune toetus kipub olema hulka hullem, kui probleemid, mida selle toetuse abil lahendatakse. Saaks see toetus ükskord otsa, siis saaks Eesti ise jalule tõusta. Kui on sellised sõbrad nagu EU ja NATO, siis pole vaenlasi vajagi.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.02.2012 22:30:05 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
libe kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta


Ilma misasjata? Praegune toetus kipub olema hulka hullem, kui probleemid, mida selle toetuse abil lahendatakse. Saaks see toetus ükskord otsa, siis saaks Eesti ise jalule tõusta. Kui on sellised sõbrad nagu EU ja NATO, siis pole vaenlasi vajagi.
unustad, et sisuliselt viimased 15 aastat meid toetatud
suuremad maanteed ja muud infrastruktuuri osad on tugevat värskendust saanud - sinna on läinud raha, mille oleks ilma toetusteta võibolla alles tänaseks kokku kraapinud
kogu toetuste süsteemi põhimõte oligi kiirelt jalad alla, et saaks ruttu teenima hakata
eesti vabariik oli peale taasiseseisvumist nagu põhikoolilõpetanu tööturul

_________________
☠
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 22:35:44 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks?


Väga lihtne - sammhaaval ja algusest peale. Algus seisneb ühes vähestest kindlatest asjadest majanduses - nimelt homsed suured on tänased väikesed. Tänased suured üritavad aga alati takistada tänaseid väikesi. Seega on tarvis tänaseid väikesi toetada ja kaitsta. Üks samm, mida selleks teha, on kindlasti patendisüsteemi üle vaatamine. Praegune patendindus tagab praktikas üsna edukalt, et väikesed kuhugi ei jõua.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.02.2012 22:40:22 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
margus1000 kirjutas:
libe kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta.
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta


Ilma misasjata? Praegune toetus kipub olema hulka hullem, kui probleemid, mida selle toetuse abil lahendatakse. Saaks see toetus ükskord otsa, siis saaks Eesti ise jalule tõusta. Kui on sellised sõbrad nagu EU ja NATO, siis pole vaenlasi vajagi.
unustad, et sisuliselt viimased 15 aastat meid toetatud
suuremad maanteed ja muud infrastruktuuri osad on tugevat värskendust saanud - sinna on läinud raha, mille oleks ilma toetusteta võibolla alles tänaseks kokku kraapinud
kogu toetuste süsteemi põhimõte oligi kiirelt jalad alla, et saaks ruttu teenima hakata
eesti vabariik oli peale taasiseseisvumist nagu põhikoolilõpetanu tööturul


Tsiteeriksin siinkohal klassikuid - sellist jama on raske kommenteerida.
"Kalevipojad" on täiesti normaalne nähtus riigis, mida on kavakindlalt muudetud põhjamaade Haiitiks.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.02.2012 22:42:54 vasta tsitaadiga

oleks oodanud vastust, mis minu ütluse oleks ümber pööranud, mitte metafooridega siin enda väidet tõesemaks pidada
_________________
☠
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.02.2012 22:44:16 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks?
Väga lihtne - sammhaaval ja algusest peale. Algus seisneb ühes vähestest kindlatest asjadest majanduses - nimelt homsed suured on tänased väikesed.
Seda on ju ka tehtud enam-vähem nii hästi kui võimalik.
kaabakas kirjutas:
Üks samm, mida selleks teha, on kindlasti patendisüsteemi üle vaatamine. Praegune patendindus tagab praktikas üsna edukalt, et väikesed kuhugi ei jõua.
Selle vastu ei vaidle kuid ühe riigina on üsnagi lootusetu miskit selles vallas ära teha. Eks algataja saaks kindlasti olla kuid see juba rohkem rahvusvaheliste suhete teema kui kohaliku majanduse.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.02.2012 22:45:05 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks?


Vaevalt et mina kõlban neid ideid väljapakkuma, seni on need olnud kallid ja mittekasumlikud. Kuid üks on kindel, senist viisi jätkates on eestlastega varsti hambad. Ühed lähevad minema, teised surevad maha ja kolmandad ei anna järglasi.
tagasi üles
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.02.2012 22:49:28 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks?


Väga lihtne - sammhaaval ja algusest peale. Algus seisneb ühes vähestest kindlatest asjadest majanduses - nimelt homsed suured on tänased väikesed. Tänased suured üritavad aga alati takistada tänaseid väikesi. Seega on tarvis tänaseid väikesi toetada ja kaitsta. Üks samm, mida selleks teha, on kindlasti patendisüsteemi üle vaatamine. Praegune patendindus tagab praktikas üsna edukalt, et väikesed kuhugi ei jõua.


Täpselt. Kuid meie ettevõtetelt eeldatakse kohe et nad peaksid olema kuskil börsil, Silicon Valleys kontoriga jne - unustades et ka Silicon Valleys on suured asjad alguse saanud mõnes garaazis.
Ja veel, meil pole insenere. Kõik kel pea lõikab - lähevad miskipärast ärijuhtimist ja pangandust õppima... mugavad ametid aga saage aru - nende arv ei saa lõpmatult kasvada, lõppeks on vaja ka mingit toodet ja tööstust mis selle ärijuhtimise ära tasustaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 19.02.2012 22:49:45 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
-=Px=- kirjutas:
Ma oleks mures kui FBI, maailma suurim küberkuritegevusega tegelaja, ei omaks seisukohta leppe üle, mis tegeleb küberkuritegevusega.


Me kõik, kes sõna võtame, omame seisukohta teema suhtes. Kas see annaks meile aga õiguse minna usasse lobistama asja ümber nii ja naa? Kas Interneti Kogukond organisatsioonina omaks selliseid õigusi et minna kuhugi teise riiki "usku kuulutama"? Kindlasti mitte.


Sa oled asjadest vähe valesti aru saanud. Ei imesta. Ise juba täitsa mees ja ei oska kirjutadagi.
Muideks, interneti kogukonnal (ka Interneti Kogukonnal) on olnud küllaltki suur roll vastavas teemas. USA's, nagu ka Euroopas, on võimalus oma seisukohti/arvamusi avaldada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.02.2012 22:51:00 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks?


Vaevalt et mina kõlban neid ideid väljapakkuma....
aga äkki selles seisnebki eestlaste probleem või siis selle kasumlikkuse teema all, kuna eestlase jaoks on kasumlikkus võrdne uhkete villade, armanide ja jahtidega
_________________
☠
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2012 22:51:35 vasta tsitaadiga

Kuna siin teemas käib pidev vadilus, kas on vaja seaduseid muuta, siis IPEstonia, oma tänases loos, väidab, et paljud regulatsioonid on juba praegu muutuste-tuultes. Nii, et ei püsi seadused sugugi lõpmatuseni paigas ja neid vajadusel siis muudetakse vajalikus suunas.

http://www.ipestonia.eu/2012/02/19/hurraa-acta-le/
----------------------
PS: Kuna teema tundus mitut moodi huvitav olema, siis panin lingi ka kõrvalteemasse.
Aga eks lugege ja otsustage ise. icon_cool.gif beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.