|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
03.02.2012 15:07:56
|
|
|
Avasin selle lingi ja esimene asi mis vastu vahtis oli
| tsitaat: |
| Do You Like Online Privacy? You May Be a Terrorist |
No tõepoolest
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mario20031
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2003
|
03.02.2012 15:31:56
|
|
|
nothing important
viimati muutis mario20031 19.08.2012 02:57:41, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
03.02.2012 15:47:06
|
|
|
Pead leidma vpn teenuse pakkuja kes on tõsiselt usaldusväärn ehk neid on teadaolevalt vaid kaks. anonine vpn ja swissvpn
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
03.02.2012 15:57:38
|
|
|
Või antakse sinu IP välja ja logid mida oled kasutanud
100% ei taga erinevate seaduste valguses keegi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.02.2012 16:01:12
|
|
|
| lkits kirjutas: |
Mõtle nüüd natukene.
Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem. |
Esiteks välistab VPN'i kasutamine sinu võrguliikluse jälgimise puhul identiteedi tuvastamise tänu sellele, et iga pädevam teenuspakkuja võtab ka sms/kõne korras raha - olen simpel kõnekaardiga proovinud ja toimis. - e. isik tegevuse taga jääb anonüümseks niikaua, kui ta end internetis läbi tegevuste/kontode ei identifitseeri (e. facebook'i läbi VPN'i ei roni)
viimati muutis Mario. 03.02.2012 16:03:32, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
03.02.2012 16:02:22
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Või antakse sinu IP välja ja logid mida oled kasutanud
100% ei taga erinevate seaduste valguses keegi. |
Need kaks firmat ei logi mitte midagi sinust.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.02.2012 16:03:23
|
|
|
Ning mida sa seal vpn'i otsas teeksid kui kõik vähegi asjalikku sisu omavad lehed on oma poe kinni pannud ACTA tõttu?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
03.02.2012 16:03:34
|
|
|
Tuleb uurida, mis riike ACTA (või organisatsioonid seal taga) kõige vähem mõjutab ning, mis riigid "vihkavad" ACTA pooldajaid. Leiadki endale selles riigis VPN'i ja kasutad nii TOR + VPN lahendust.
TOR pakub sulle "juhusliku" arvuti (või arvutite/ühenduste jada), mille kaudu sa ennast ühendad ning kõige lõpuks siis ühendad ennast läbi VPN'i ka.
Kokkuvõttes peaks skeem selline välja nägema: "Sinu klient koos VPN krüpteerimisega <-> TOR krüpteeritud ühenduste jada <-> VPN dekrüpteerimine <-> soovitud sihtpunkt/server"
Et sinuni jõuda (lõpuks ikka jõutakse), peab kõigepealt saama selle VPN'i käest ühenduse info (sellel puhul, siis TOR viimase kliendi info) ning seejärel kõikide TOR'i ühenduste jadasse ühendatud klientide info. Lõpuks ikka jõutakse sinuni välja, aga kui eriti "salakaval" tahad olla, siis osta anonüümselt telefon ja kõnekaart. Ühendad ennast selle läbi Internetti ja tee kõike, mis tahad.
Lõpuks võidakse vangi panna muidugi.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.02.2012 16:11:24
|
|
|
Siis enam riigieksameid ei tule , kuna eksamite loomiseks krüptimst kasutada ei tohi (riigiasutus + illegaalne tegevus ei lähe kohe mitte)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.02.2012 16:24:44
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
| lkits kirjutas: |
Mõtle nüüd natukene.
Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem. |
Esiteks välistab VPN'i kasutamine sinu võrguliikluse jälgimise puhul identiteedi tuvastamise tänu sellele, et iga pädevam teenuspakkuja võtab ka sms/kõne korras raha - olen simpel kõnekaardiga proovinud ja toimis. - e. isik tegevuse taga jääb anonüümseks niikaua, kui ta end internetis läbi tegevuste/kontode ei identifitseeri (e. facebook'i läbi VPN'i ei roni) |
Samas, kas VPN, kui ta ei paku võrguressursse, kvalifitseerub üldse Teenuspakkujaks?
Kui mitte, on VPN'i ressurss ikkagi sisse ostetud e. mis juhtub, kui selle müüjale esitatakse päring selgelt kahtlase/kriminaalse/vabadustpraktiseeriva käitumise kohta e. lõpuks on VPN ikkagi klient, kelle ühendus võidakse lihtsalt katki lõigata - ja küll tulevad siis regulatsioonid, et sellist teenust ei saa müüja, kuna teenuspakkuja eeldab, et kõik võrguliiklus on logitav ja jälgitav.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mario20031
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2003
|
03.02.2012 16:30:57
|
|
|
nothing important
viimati muutis mario20031 19.08.2012 02:57:35, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.02.2012 16:38:44
|
|
|
Igaljuhul elu hakkab tulevikus põnev ja adrenaliinirikas olema, salaja tekiall filmivaatamine jne .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mareq
HV vaatleja
liitunud: 16.04.2003
|
03.02.2012 17:48:19
|
|
|
| lkits kirjutas: |
| Ostad anonüümselt telefoni, kõnekaardi, tõmbad TOR'i + mingi tasuta VPN ja kasutad mõnda aega - tulevik missugune! JEEE! |
Kuulge, kõnekaardijutlustajad, kas te üle ühe tehte mõtlete ka? Mille alusel te arvate, et pärast esimest kohtukeissi mobiilioperaatori vastu jäävad need kõnekaardid samamoodi ANONÜÜMSELT igas R-kioskis müüdavateks (vs. süsteem nagu praegu kasiinodes on, et kõnekaarti ostes pannakse nimi-number kirja)? Või et nende anonüümselt ostetud kaartidega saab edaspidigi andmesideteenust tarbida?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
03.02.2012 18:00:31
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
| Mario. kirjutas: |
| lkits kirjutas: |
Mõtle nüüd natukene.
Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem. |
Esiteks välistab VPN'i kasutamine sinu võrguliikluse jälgimise puhul identiteedi tuvastamise tänu sellele, et iga pädevam teenuspakkuja võtab ka sms/kõne korras raha - olen simpel kõnekaardiga proovinud ja toimis. - e. isik tegevuse taga jääb anonüümseks niikaua, kui ta end internetis läbi tegevuste/kontode ei identifitseeri (e. facebook'i läbi VPN'i ei roni) |
Samas, kas VPN, kui ta ei paku võrguressursse, kvalifitseerub üldse Teenuspakkujaks?
Kui mitte, on VPN'i ressurss ikkagi sisse ostetud e. mis juhtub, kui selle müüjale esitatakse päring selgelt kahtlase/kriminaalse/vabadustpraktiseeriva käitumise kohta e. lõpuks on VPN ikkagi klient, kelle ühendus võidakse lihtsalt katki lõigata - ja küll tulevad siis regulatsioonid, et sellist teenust ei saa müüja, kuna teenuspakkuja eeldab, et kõik võrguliiklus on logitav ja jälgitav. |
Kõnekaartidele rõhujad: praktika näitab, et võetakse ka kaartide kasutajaid maha (googel-moogel "strip search prank call scam" ning mismoodi tüüp lõpuks kätte saadi).
"VPN annab privaatsuse" teemal: VPNi pakkuja on ISP, s.o. neile kehtivad täpselt samad nõuded mis teistele ISPidelegi. Kui neid annab kriminaalkorras süüdistada rikkumise kaasaaitamisele siis küll nad ka logima hakkavad (ning neid logisi küsimise peale teistele jagama). Seda enam kui säärast süüdistamist tuleb seoses iga "autoriõiguse" rikkumisega.
"Riik mis ACTAga ei liitu" mõttest: palju sääraseid on? Või teine küsimus - kui kasutatav, või turvaline, on nett nendes riikides, nii tehnilist kui poliitilist maastikku arvestades? Egiptusest jookseb läbi vähemalt 2 VPNipakkuja liin... pakkuge kui kasutuskõlblikud need olid kui riigiisad otsustasid oma maa kogu ülejäänud Internetist lahti lõigata.
_________________ IMO & GPLed |
|
| tagasi üles |
|
 |
mario20031
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2003
|
03.02.2012 18:06:54
|
|
|
nothing important
viimati muutis mario20031 19.08.2012 02:57:30, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
03.02.2012 18:09:49
|
|
|
| mareq kirjutas: |
| lkits kirjutas: |
| Ostad anonüümselt telefoni, kõnekaardi, tõmbad TOR'i + mingi tasuta VPN ja kasutad mõnda aega - tulevik missugune! JEEE! |
Kuulge, kõnekaardijutlustajad, kas te üle ühe tehte mõtlete ka? Mille alusel te arvate, et pärast esimest kohtukeissi mobiilioperaatori vastu jäävad need kõnekaardid samamoodi ANONÜÜMSELT igas R-kioskis müüdavateks (vs. süsteem nagu praegu kasiinodes on, et kõnekaarti ostes pannakse nimi-number kirja)? Või et nende anonüümselt ostetud kaartidega saab edaspidigi andmesideteenust tarbida? |
Et sa lihtsalt teaksid - sellepärast kõnekaardi süsteem töötabki. Inimesed ei ostaks enam edaspidiselt kõnekaarte, kui need ei oleks anonüümsed.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
03.02.2012 19:33:54
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Igaljuhul elu hakkab tulevikus põnev ja adrenaliinirikas olema, salaja tekiall filmivaatamine jne . |
Selle kohta on ütlus, et kinni saab ka muu põhjusega panna
Läbi aegade seda kasutatud ärevatel aegadel või kui võim teatud seltsimeestel üle pea kasvanud.
Mida rohkem kõike reguleerida ja kontrollida on tegelikult kasvamas ka oht, et selle võimuga kaubeldakse või kasutatakse mitte sihtotstarbeliselt - kasvõi need suured andmebaasid, oli seal ju ikka palju võõraste info uurimist.
| lkits kirjutas: |
| mareq kirjutas: |
| lkits kirjutas: |
| Ostad anonüümselt telefoni, kõnekaardi, tõmbad TOR'i + mingi tasuta VPN ja kasutad mõnda aega - tulevik missugune! JEEE! |
Kuulge, kõnekaardijutlustajad, kas te üle ühe tehte mõtlete ka? Mille alusel te arvate, et pärast esimest kohtukeissi mobiilioperaatori vastu jäävad need kõnekaardid samamoodi ANONÜÜMSELT igas R-kioskis müüdavateks (vs. süsteem nagu praegu kasiinodes on, et kõnekaarti ostes pannakse nimi-number kirja)? Või et nende anonüümselt ostetud kaartidega saab edaspidigi andmesideteenust tarbida? |
Et sa lihtsalt teaksid - sellepärast kõnekaardi süsteem töötabki. Inimesed ei ostaks enam edaspidiselt kõnekaarte, kui need ei oleks anonüümsed. |
ärme unusta IMEI koodi
Ehk pead mobla või ruuteri tooma välisreisilt
Lisaks ühenduste logisid ju hoitakse mingi X aeg juba hetkel...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.02.2012 21:50:26
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
Spoiler 
| Mario. kirjutas: |
| Mario. kirjutas: |
| lkits kirjutas: |
Mõtle nüüd natukene.
Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem. |
Esiteks välistab VPN'i kasutamine sinu võrguliikluse jälgimise puhul identiteedi tuvastamise tänu sellele, et iga pädevam teenuspakkuja võtab ka sms/kõne korras raha - olen simpel kõnekaardiga proovinud ja toimis. - e. isik tegevuse taga jääb anonüümseks niikaua, kui ta end internetis läbi tegevuste/kontode ei identifitseeri (e. facebook'i läbi VPN'i ei roni) |
Samas, kas VPN, kui ta ei paku võrguressursse, kvalifitseerub üldse Teenuspakkujaks?
Kui mitte, on VPN'i ressurss ikkagi sisse ostetud e. mis juhtub, kui selle müüjale esitatakse päring selgelt kahtlase/kriminaalse/vabadustpraktiseeriva käitumise kohta e. lõpuks on VPN ikkagi klient, kelle ühendus võidakse lihtsalt katki lõigata - ja küll tulevad siis regulatsioonid, et sellist teenust ei saa müüja, kuna teenuspakkuja eeldab, et kõik võrguliiklus on logitav ja jälgitav.
|
Kõnekaartidele rõhujad: praktika näitab, et võetakse ka kaartide kasutajaid maha (googel-moogel "strip search prank call scam" ning mismoodi tüüp lõpuks kätte saadi).
"VPN annab privaatsuse" teemal: VPNi pakkuja on ISP, s.o. neile kehtivad täpselt samad nõuded mis teistele ISPidelegi. Kui neid annab kriminaalkorras süüdistada rikkumise kaasaaitamisele siis küll nad ka logima hakkavad (ning neid logisi küsimise peale teistele jagama). Seda enam kui säärast süüdistamist tuleb seoses iga "autoriõiguse" rikkumisega.
"Riik mis ACTAga ei liitu" mõttest: palju sääraseid on? Või teine küsimus - kui kasutatav, või turvaline, on nett nendes riikides, nii tehnilist kui poliitilist maastikku arvestades? Egiptusest jookseb läbi vähemalt 2 VPNipakkuja liin... pakkuge kui kasutuskõlblikud need olid kui riigiisad otsustasid oma maa kogu ülejäänud Internetist lahti lõigata. |
Kindlasti, kuid siin tagab tavatarbijat julgesti ressursi ja motivatsiooni küsimus, kus kas organitel jätkub võimu jahti igapäevast kerg-piraati x miljonid.
VPN'i pakkuja on ise ISP mis juhul? - mitmed teenused, mida olen ostnud, k.a eelmainitu, räägivad stampklauslist (justincase), et nemad ei paku teenust võrku pääsemiseks e. tegu pole mõiste kohaselt ISP (internet service provider)'ga.
Mis maani ACTA rakendub?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
03.02.2012 22:20:56
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
| VPN'i pakkuja on ise ISP mis juhul? - mitmed teenused, mida olen ostnud, k.a eelmainitu, räägivad stampklauslist (justincase), et nemad ei paku teenust võrku pääsemiseks e. tegu pole mõiste kohaselt ISP (internet service provider)'ga. |
Milliste argumentidega on nad seni süüdistustest pääsenud? Kui nad on teenusepakkujad, siis kehtivad neile erandid (mis jänkidel on kirjas DMCAs, meil Infoühiskonna teenuse seaduses), kui pole, siis üks kahest - kas vastutavad endale kuuluva juhtmeotsa eest samamoodi nagu tavainimene, või konstateerivad fakti, et nende ühendust on võõraste poolt kuritegelikul viisil ära kasutatud. IIRC kumbki kaitse viimasel ajal kohtutes läbi minna ei taha...
_________________ IMO & GPLed |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
04.02.2012 00:19:28
|
|
|
Anonüümse ja privaatse ühenduse kohapealt väikene selgitus, mis on TOR'i ja VPN'i eesmärk.
TOR tagab kasutajale anonüümsuse, kuid kindlasti mitte privaatsuse. TOR töötab põhimõttel, et sinu Internetiühendus krüpteeritakse ja ühendatakse läbi mitmete teiste arvutite (krüpteerituna) kuni ta lõpus väljub lõpparvutist (exit node) ja seal on ta dekrüpteeritud. Kui see lõpparvuti kasutaja tahaks, siis ta saaks jälgida kõike liiklust, mis TOR kaudu tema ühenduse kaudu väljub. Selle vältimiseks tuleb mängu VPN.
VPN on turvaline, kuid mitte anonüümne ühendus sinu ja teenusepakkuja vahel, krüpteeritud. Kuna teenusepakkuja jaoks on kvaliteet ja usaldus tähtis, siis kindlasti (kuid mitte garanteeritult) ei jälgi ta sinu liiklust, mis väljub tema poolselt dekrüpteerituna.
TOR ja VPN kooskõlas pakuvad aga anonüümsuse ja samas ka privaatsuse. Sinu ühendus kõigepealt krüpteeritakse VPN ja siis TOR programmide poolt. TOR lõpparvuti (exit node) ei näe sinu ühendust sinule kahjulikul kujul, kuna see, mida ta näeb on VPN programmi poolt krüpteeritud ühendus ning kõik edastatakse VPN teenusepakkujale ning alles seal dekrüpteeritakse lõplikult sinu ühendus.
Mõned ilusad ja koledad kiiruse näited, kui kasutada TOR ja VPN:
Ilma TOR ja VPN'ita (ehk täiesti tavaline ühendus) - Elion 50/10 ühendus:
Ainult VPN (Venemaa, Peterburi ühendus):
Ainult TOR:
TOR + VPN (TOR on mingi Saksamaa lõppühendus ning VPN Venemaa, Peterburi):
Loodan, et väga offtopic ei läinud, aga kui keegi selle teemaga abi vajab, siis kirjutagu mulle - loodetavasti oskan ka aidata.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
04.02.2012 00:31:01
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Igal juhul rahandusministeeriumi ametnikud olid suht üllatunud, kui ACTA "võimalustest" neile pajatasin.  |
oot esmaspäeval pidi ju Välisministeeriumi ümarlaud olema, millal sa juba Ligi-jüngritega kohtuda jõudsid? mis toimub?
_________________ nooope! |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
04.02.2012 03:48:00
|
|
|
| lkits kirjutas: |
| TOR ja VPN kooskõlas pakuvad aga anonüümsuse ja samas ka privaatsuse. |
Kui posu probleeme välja arvata. Näiteks protokolli küsimus - VPNi pakkuja peab OpenVPN vms TCP tasandil toimivat lahendust kasutama, vana-hea PPTP läbi Tori ei lähe. Jõudluse küsimus - su tehtud pildid on hea saavutus, praktikas võib ühendus vabalt käia ka läbi 4kB/s relay (loe: kätte saad 4kB/s kiiruse, savi sellest, et enne ja pärast seda relayd on gigabitised ühendused). Lekkimise teema - iga lüli (alates sust endast ning lõpetades VPNi pakkujaga) võib kas DNSi või ebavajalikke päiseid lekitada. Stabiilsuse küsimus - 4kB/s kiirus pole midagi selle kõrval, et server keset päringut lihtsalt offline'i läheb (HTTP puhul elab veel üle, aga VPN tähendab suure tõenäosusega uuesti sissehelistamist). Piirangute küsimus - kas leidub üldse relayd mis lubab ühenduda su VPNi pakkuja IPle (ning vastupidi - kas VPNi pakkuja võtab selle relay pealt tulevat liiklust vastu. hea hulk Tori serveritest on erinevates blacklistides kirjas). Lõpuks ka usalduse küsimus - mitmed VPNi pakkujad jooksutavad ka ise Tori servereid, et klientide liiklust paremini hajutada, kui sa juhtud mõne säärase klient olema siis muutub 4. hop mõttetuks.
ACTA valguses on veel üks tõsine probleem: Tori serveerijad on just need keda ilusasti vahele saab võtta. VPNide pakkujad on küll need kes asja pealt raha teenivad (ja seega rohkem ACTA huviorbiiti mahuvad), aga neil on ka kasutusleping (millega kasutaja on otseselt nõustunud) mis reeglina keelab illegaalset tegevust), samas kui Tori adminnidel pole midagi ette näidata (teisiti öeldes: nad pole teinud absoluutselt mitte midagi selleks, et oma juhtme vahendusel käivat illegaalset tegevust ära hoida). Ka tähendab keskmise Tori adminni eraisikustaatus seda, et probleemide esinedes ei minda mitte kohtusse võitlema, vaid pannakse oma serve lihtsalt kinni. Juba praegugi on serverite sulgemise peamine põhjus DMCA alusel tehtud süüdistused.
_________________ IMO & GPLed |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
04.02.2012 09:52:44
|
|
|
Ma usun, et hullunud IT-vennad(sellised nagu filmis "Day after tomorrow" jne. ) kribavad juba progresi kotti ACTA-le pähe tõmbamiseks.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
04.02.2012 10:19:51
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
Spoiler 
| lkits kirjutas: |
| TOR ja VPN kooskõlas pakuvad aga anonüümsuse ja samas ka privaatsuse. |
Kui posu probleeme välja arvata. Näiteks protokolli küsimus - VPNi pakkuja peab OpenVPN vms TCP tasandil toimivat lahendust kasutama, vana-hea PPTP läbi Tori ei lähe. Jõudluse küsimus - su tehtud pildid on hea saavutus, praktikas võib ühendus vabalt käia ka läbi 4kB/s relay (loe: kätte saad 4kB/s kiiruse, savi sellest, et enne ja pärast seda relayd on gigabitised ühendused). Lekkimise teema - iga lüli (alates sust endast ning lõpetades VPNi pakkujaga) võib kas DNSi või ebavajalikke päiseid lekitada. Stabiilsuse küsimus - 4kB/s kiirus pole midagi selle kõrval, et server keset päringut lihtsalt offline'i läheb (HTTP puhul elab veel üle, aga VPN tähendab suure tõenäosusega uuesti sissehelistamist). Piirangute küsimus - kas leidub üldse relayd mis lubab ühenduda su VPNi pakkuja IPle (ning vastupidi - kas VPNi pakkuja võtab selle relay pealt tulevat liiklust vastu. hea hulk Tori serveritest on erinevates blacklistides kirjas). Lõpuks ka usalduse küsimus - mitmed VPNi pakkujad jooksutavad ka ise Tori servereid, et klientide liiklust paremini hajutada, kui sa juhtud mõne säärase klient olema siis muutub 4. hop mõttetuks.
ACTA valguses on veel üks tõsine probleem: Tori serveerijad on just need keda ilusasti vahele saab võtta. VPNide pakkujad on küll need kes asja pealt raha teenivad (ja seega rohkem ACTA huviorbiiti mahuvad), aga neil on ka kasutusleping (millega kasutaja on otseselt nõustunud) mis reeglina keelab illegaalset tegevust), samas kui Tori adminnidel pole midagi ette näidata (teisiti öeldes: nad pole teinud absoluutselt mitte midagi selleks, et oma juhtme vahendusel käivat illegaalset tegevust ära hoida). Ka tähendab keskmise Tori adminni eraisikustaatus seda, et probleemide esinedes ei minda mitte kohtusse võitlema, vaid pannakse oma serve lihtsalt kinni. Juba praegugi on serverite sulgemise peamine põhjus DMCA alusel tehtud süüdistused.
|
Mina olen aru saanud, et TOR loob socks5 proxy (127.0.0.1:9050) lahenduse ning saad ühendada ükskõik, mis programmi läbi socks ühenduse. Kasutada võid kas Proxify vms.
Samuti saab VPN'i ju läbi TOR'i ühendada.
Ülejäänud dilemmast saan aru. Eks ikka saab jälitada ja lõpuks saab kätte ka.
Ega siis väga suurt illegaalsust tohigi harrastada [/quote]
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
04.02.2012 10:21:39
|
|
|
strohher, kus "Day After Tomorrow"-s itimehed olid?
optimist nagu ma olen, siis mu arvates on post-ACTA lahendused juba välja töötatud (või vähemalt beetas) ning käib aktiivne levitamine. ja kui käib klõps, siis enne kuuli väljumist torust bypass olemas
_________________ nooope! |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
04.02.2012 10:29:17
|
|
|
arm2004, krt ajasin filmiga "The Core" sassi.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
04.02.2012 14:23:53
|
|
|
loodetavasti hüppame peale Taneli selgitustööd Poola-rongile ning Saksamaale jõudes teeme aidaa-ACTA
_________________ nooope! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
04.02.2012 16:04:53
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Igal juhul rahandusministeeriumi ametnikud olid suht üllatunud, kui ACTA "võimalustest" neile pajatasin.  |
ega ametnikud midagi ei otsusta. nad lihtsalt taidavad ulevalt tulevat kasku.
Nad voviad seal silmi ja pead raputada aga keegi ei taha oma tookohast ilma jaada.
Aga tubli oled Tanel.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Morrandir
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2003
|
04.02.2012 16:33:03
|
|
|
| lkits kirjutas: |
| Millistest lahendustest jutt on? |
Ühe lahendusena pakutakse välja cjdns nimelist asja: https://github.com/cjdelisle/cjdn, white paper ka: https://raw.github.com/cjdelisle/cjdns/master/rfcs/Whitepaper.md Katsetatud, UNIXiliste all täitsa töötab, Windowsi all kasutatakse seda seni vm'i (Debian tavaliselt) seest, kuni keegi võimekas ära pordib. Muidugi on küsimus ta jõudluses suurema võrgu puhul, aga asjal on vist rohkem lootust käima saada kui Freenetil tänu redditi hype'le (reddit.com/r/darknetplan'is juba 20k+ subscriberit).
viimati muutis Morrandir 05.02.2012 08:49:42, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
04.02.2012 17:42:38
|
|
|
Kes seda haldab http://petitsioon.ee/? voiks seal ka mainida sellest
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dominus
HV Guru

liitunud: 05.03.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Glaze
HV vaatleja
liitunud: 27.01.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tõnna
HV kasutaja
liitunud: 06.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Glaze
HV vaatleja
liitunud: 27.01.2012
|
05.02.2012 01:35:53
|
|
|
| lkits kirjutas: |
| Sain just telefonile TOR ja OpenVPN installitud - töötavad ka. Ei oleks kujutanud ettegi, et telefonile ka sellised on... |
Kuidas kiirus on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
05.02.2012 01:37:16
|
|
|
| bayback900 kirjutas: |
| Võibolla loll küsimus,aga kuidas on,kas peaksin hakkama piraattarkvara varuma õigeks hetkeks? |
_________________ 🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
05.02.2012 19:39:17
|
|
|
See BBC jutt oli ülilahe. Juba esimese lausega pandi lammastele pilt kokku - poliitilised aktivistid ja kriminaalid pandi alguses kohe kenasti ühte patta ning siis hakati rääkima nendest koledatest asjadest. No nii nunnu.
Idee järgi on ju ka ACTA-vastasus poliitiline aktivism, seega kui sulle ei meeldi ACTA ja sa seda arvamust kodus teki all ei hoia, pole ka narkootikumid, relvad ja lasteporr kaugel. Nende nähtusega loomulikult tuleb võidelda Ja siis nad räägivad intellektuaalse omandi kaitsest.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
06.02.2012 14:21:28
|
|
|
| Kui ostan Audio CD ja tõmban lood oma MP3 pleierisse siis olen kohe ACTA mõistes kriminaalkurjategija?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|