Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 03.02.2012 14:58:44 vasta tsitaadiga

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/loe-kuidas-usa-kaubanduskoda-survestas-eestit-kruvisid-kinni-keerama.d?id=63868896
Eelmisel kevadel saatis USA kaubanduskoda Eestis kirja majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile ja justiitsminister Kristen Michalile, et Eesti karmistaks järsult karistusi autoriõiguste rikkumise eest. Lisaks lobistasid ameeriklased veel mitmes neile olulises küsimuses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 15:07:56 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Mis seal ikka. Netis kõik ära krüptida ja sama HDDga ning probleem lahendatud icon_wink.gif
Yeah, kuniks krüptotarkvara kasutamine kriminaliseeritakse. FBI juba jagab säänseid huvitavaid voldikuid, kus soovitatakse internetikohvikus VPN-i kasutatavatest inimestest võimudele teada anda. icon_smile.gif

Avasin selle lingi ja esimene asi mis vastu vahtis oli
tsitaat:
Do You Like Online Privacy? You May Be a Terrorist


icon_biggrin.gif No tõepoolest

_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 15:09:25 vasta tsitaadiga

Ostad anonüümselt telefoni, kõnekaardi, tõmbad TOR'i + mingi tasuta VPN ja kasutad mõnda aega - tulevik missugune! JEEE!
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 03.02.2012 15:31:56 vasta tsitaadiga

nothing important

viimati muutis mario20031 19.08.2012 02:57:41, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 15:47:06 vasta tsitaadiga

Pead leidma vpn teenuse pakkuja kes on tõsiselt usaldusväärn ehk neid on teadaolevalt vaid kaks. anonine vpn ja swissvpn
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 15:51:15 vasta tsitaadiga

Mõtle nüüd natukene.

Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.02.2012 15:57:38 vasta tsitaadiga

Või antakse sinu IP välja ja logid mida oled kasutanud icon_razz.gif
100% ei taga erinevate seaduste valguses keegi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:01:12 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
Mõtle nüüd natukene.

Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem.

Esiteks välistab VPN'i kasutamine sinu võrguliikluse jälgimise puhul identiteedi tuvastamise tänu sellele, et iga pädevam teenuspakkuja võtab ka sms/kõne korras raha - olen simpel kõnekaardiga proovinud ja toimis. - e. isik tegevuse taga jääb anonüümseks niikaua, kui ta end internetis läbi tegevuste/kontode ei identifitseeri (e. facebook'i läbi VPN'i ei roni)


viimati muutis Mario. 03.02.2012 16:03:32, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:02:22 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Või antakse sinu IP välja ja logid mida oled kasutanud icon_razz.gif
100% ei taga erinevate seaduste valguses keegi.


Need kaks firmat ei logi mitte midagi sinust.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.02.2012 16:03:23 vasta tsitaadiga

Ning mida sa seal vpn'i otsas teeksid kui kõik vähegi asjalikku sisu omavad lehed on oma poe kinni pannud ACTA tõttu?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:03:34 vasta tsitaadiga

Tuleb uurida, mis riike ACTA (või organisatsioonid seal taga) kõige vähem mõjutab ning, mis riigid "vihkavad" ACTA pooldajaid. Leiadki endale selles riigis VPN'i ja kasutad nii TOR + VPN lahendust.
TOR pakub sulle "juhusliku" arvuti (või arvutite/ühenduste jada), mille kaudu sa ennast ühendad ning kõige lõpuks siis ühendad ennast läbi VPN'i ka.

Kokkuvõttes peaks skeem selline välja nägema: "Sinu klient koos VPN krüpteerimisega <-> TOR krüpteeritud ühenduste jada <-> VPN dekrüpteerimine <-> soovitud sihtpunkt/server"
Et sinuni jõuda (lõpuks ikka jõutakse), peab kõigepealt saama selle VPN'i käest ühenduse info (sellel puhul, siis TOR viimase kliendi info) ning seejärel kõikide TOR'i ühenduste jadasse ühendatud klientide info. Lõpuks ikka jõutakse sinuni välja, aga kui eriti "salakaval" tahad olla, siis osta anonüümselt telefon ja kõnekaart. Ühendad ennast selle läbi Internetti ja tee kõike, mis tahad.

Lõpuks võidakse vangi panna muidugi.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:11:24 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Mis seal ikka. Netis kõik ära krüptida ja sama HDDga ning probleem lahendatud icon_wink.gif
Yeah, kuniks krüptotarkvara kasutamine kriminaliseeritakse. FBI juba jagab säänseid huvitavaid voldikuid, kus soovitatakse internetikohvikus VPN-i kasutatavatest inimestest võimudele teada anda. icon_smile.gif

Siis enam riigieksameid ei tule onfire.gif, kuna eksamite loomiseks krüptimst kasutada ei tohi (riigiasutus + illegaalne tegevus ei lähe kohe mitte) icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:13:04 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Mis seal ikka. Netis kõik ära krüptida ja sama HDDga ning probleem lahendatud icon_wink.gif
Yeah, kuniks krüptotarkvara kasutamine kriminaliseeritakse. FBI juba jagab säänseid huvitavaid voldikuid, kus soovitatakse internetikohvikus VPN-i kasutatavatest inimestest võimudele teada anda. icon_smile.gif

Seda lugedes meenuvad filmid Equilibrium ja Gattaca, kus omad establishment-ile kitse panid ja sind yles andsid.
http://info.publicintelligence.net/FBI-SuspiciousActivity/Internet_Cafe.pdf
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:24:44 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
lkits kirjutas:
Mõtle nüüd natukene.

Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem.

Esiteks välistab VPN'i kasutamine sinu võrguliikluse jälgimise puhul identiteedi tuvastamise tänu sellele, et iga pädevam teenuspakkuja võtab ka sms/kõne korras raha - olen simpel kõnekaardiga proovinud ja toimis. - e. isik tegevuse taga jääb anonüümseks niikaua, kui ta end internetis läbi tegevuste/kontode ei identifitseeri (e. facebook'i läbi VPN'i ei roni)

Samas, kas VPN, kui ta ei paku võrguressursse, kvalifitseerub üldse Teenuspakkujaks?

Kui mitte, on VPN'i ressurss ikkagi sisse ostetud e. mis juhtub, kui selle müüjale esitatakse päring selgelt kahtlase/kriminaalse/vabadustpraktiseeriva käitumise kohta e. lõpuks on VPN ikkagi klient, kelle ühendus võidakse lihtsalt katki lõigata - ja küll tulevad siis regulatsioonid, et sellist teenust ei saa müüja, kuna teenuspakkuja eeldab, et kõik võrguliiklus on logitav ja jälgitav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 03.02.2012 16:30:57 vasta tsitaadiga

nothing important

viimati muutis mario20031 19.08.2012 02:57:35, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:38:44 vasta tsitaadiga

Igaljuhul elu hakkab tulevikus põnev ja adrenaliinirikas olema, salaja tekiall filmivaatamine jne icon_cool.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mareq
HV vaatleja

liitunud: 16.04.2003




sõnum 03.02.2012 17:48:19 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
Ostad anonüümselt telefoni, kõnekaardi, tõmbad TOR'i + mingi tasuta VPN ja kasutad mõnda aega - tulevik missugune! JEEE!


Kuulge, kõnekaardijutlustajad, kas te üle ühe tehte mõtlete ka? Mille alusel te arvate, et pärast esimest kohtukeissi mobiilioperaatori vastu jäävad need kõnekaardid samamoodi ANONÜÜMSELT igas R-kioskis müüdavateks (vs. süsteem nagu praegu kasiinodes on, et kõnekaarti ostes pannakse nimi-number kirja)? Või et nende anonüümselt ostetud kaartidega saab edaspidigi andmesideteenust tarbida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 03.02.2012 18:00:31 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Mario. kirjutas:
lkits kirjutas:
Mõtle nüüd natukene.

Sa maksad VPN teenuse eest. VPN teenusepakkuja EI võta enda kanda vastutust ning jagab esimesel ähvardusel välja sinu maksevahendi info - ehk sinu identiteedi.
Anonüümsust VPN'iga on väga raske saavutada. Privaatsust - juba parem.

Esiteks välistab VPN'i kasutamine sinu võrguliikluse jälgimise puhul identiteedi tuvastamise tänu sellele, et iga pädevam teenuspakkuja võtab ka sms/kõne korras raha - olen simpel kõnekaardiga proovinud ja toimis. - e. isik tegevuse taga jääb anonüümseks niikaua, kui ta end internetis läbi tegevuste/kontode ei identifitseeri (e. facebook'i läbi VPN'i ei roni)

Samas, kas VPN, kui ta ei paku võrguressursse, kvalifitseerub üldse Teenuspakkujaks?

Kui mitte, on VPN'i ressurss ikkagi sisse ostetud e. mis juhtub, kui selle müüjale esitatakse päring selgelt kahtlase/kriminaalse/vabadustpraktiseeriva käitumise kohta e. lõpuks on VPN ikkagi klient, kelle ühendus võidakse lihtsalt katki lõigata - ja küll tulevad siis regulatsioonid, et sellist teenust ei saa müüja, kuna teenuspakkuja eeldab, et kõik võrguliiklus on logitav ja jälgitav.
Kõnekaartidele rõhujad: praktika näitab, et võetakse ka kaartide kasutajaid maha (googel-moogel "strip search prank call scam" ning mismoodi tüüp lõpuks kätte saadi).
"VPN annab privaatsuse" teemal: VPNi pakkuja on ISP, s.o. neile kehtivad täpselt samad nõuded mis teistele ISPidelegi. Kui neid annab kriminaalkorras süüdistada rikkumise kaasaaitamisele siis küll nad ka logima hakkavad (ning neid logisi küsimise peale teistele jagama). Seda enam kui säärast süüdistamist tuleb seoses iga "autoriõiguse" rikkumisega.
"Riik mis ACTAga ei liitu" mõttest: palju sääraseid on? Või teine küsimus - kui kasutatav, või turvaline, on nett nendes riikides, nii tehnilist kui poliitilist maastikku arvestades? Egiptusest jookseb läbi vähemalt 2 VPNipakkuja liin... pakkuge kui kasutuskõlblikud need olid kui riigiisad otsustasid oma maa kogu ülejäänud Internetist lahti lõigata.

_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 03.02.2012 18:06:54 vasta tsitaadiga

nothing important

viimati muutis mario20031 19.08.2012 02:57:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 18:09:49 vasta tsitaadiga

mareq kirjutas:
lkits kirjutas:
Ostad anonüümselt telefoni, kõnekaardi, tõmbad TOR'i + mingi tasuta VPN ja kasutad mõnda aega - tulevik missugune! JEEE!


Kuulge, kõnekaardijutlustajad, kas te üle ühe tehte mõtlete ka? Mille alusel te arvate, et pärast esimest kohtukeissi mobiilioperaatori vastu jäävad need kõnekaardid samamoodi ANONÜÜMSELT igas R-kioskis müüdavateks (vs. süsteem nagu praegu kasiinodes on, et kõnekaarti ostes pannakse nimi-number kirja)? Või et nende anonüümselt ostetud kaartidega saab edaspidigi andmesideteenust tarbida?
Et sa lihtsalt teaksid - sellepärast kõnekaardi süsteem töötabki. Inimesed ei ostaks enam edaspidiselt kõnekaarte, kui need ei oleks anonüümsed.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.02.2012 19:33:54 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Igaljuhul elu hakkab tulevikus põnev ja adrenaliinirikas olema, salaja tekiall filmivaatamine jne icon_cool.gif .

Selle kohta on ütlus, et kinni saab ka muu põhjusega panna icon_biggrin.gif
Läbi aegade seda kasutatud ärevatel aegadel või kui võim teatud seltsimeestel üle pea kasvanud.

Mida rohkem kõike reguleerida ja kontrollida on tegelikult kasvamas ka oht, et selle võimuga kaubeldakse või kasutatakse mitte sihtotstarbeliselt - kasvõi need suured andmebaasid, oli seal ju ikka palju võõraste info uurimist.
lkits kirjutas:
mareq kirjutas:
lkits kirjutas:
Ostad anonüümselt telefoni, kõnekaardi, tõmbad TOR'i + mingi tasuta VPN ja kasutad mõnda aega - tulevik missugune! JEEE!


Kuulge, kõnekaardijutlustajad, kas te üle ühe tehte mõtlete ka? Mille alusel te arvate, et pärast esimest kohtukeissi mobiilioperaatori vastu jäävad need kõnekaardid samamoodi ANONÜÜMSELT igas R-kioskis müüdavateks (vs. süsteem nagu praegu kasiinodes on, et kõnekaarti ostes pannakse nimi-number kirja)? Või et nende anonüümselt ostetud kaartidega saab edaspidigi andmesideteenust tarbida?
Et sa lihtsalt teaksid - sellepärast kõnekaardi süsteem töötabki. Inimesed ei ostaks enam edaspidiselt kõnekaarte, kui need ei oleks anonüümsed.

ärme unusta IMEI koodi icon_razz.gif
Ehk pead mobla või ruuteri tooma välisreisilt icon_smile.gif
Lisaks ühenduste logisid ju hoitakse mingi X aeg juba hetkel...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 21:00:15 vasta tsitaadiga

Ei ole selle IMEI koodiga midagi halba, kui ostad mingi "maskiga" kusagilt lambivennalt.
Asi kisub väga "piirpealseks" jutuks ära.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 21:50:26 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Kindlasti, kuid siin tagab tavatarbijat julgesti ressursi ja motivatsiooni küsimus, kus kas organitel jätkub võimu jahti igapäevast kerg-piraati x miljonid.

VPN'i pakkuja on ise ISP mis juhul? - mitmed teenused, mida olen ostnud, k.a eelmainitu, räägivad stampklauslist (justincase), et nemad ei paku teenust võrku pääsemiseks e. tegu pole mõiste kohaselt ISP (internet service provider)'ga.
Mis maani ACTA rakendub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 03.02.2012 22:20:56 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
VPN'i pakkuja on ise ISP mis juhul? - mitmed teenused, mida olen ostnud, k.a eelmainitu, räägivad stampklauslist (justincase), et nemad ei paku teenust võrku pääsemiseks e. tegu pole mõiste kohaselt ISP (internet service provider)'ga.
Milliste argumentidega on nad seni süüdistustest pääsenud? Kui nad on teenusepakkujad, siis kehtivad neile erandid (mis jänkidel on kirjas DMCAs, meil Infoühiskonna teenuse seaduses), kui pole, siis üks kahest - kas vastutavad endale kuuluva juhtmeotsa eest samamoodi nagu tavainimene, või konstateerivad fakti, et nende ühendust on võõraste poolt kuritegelikul viisil ära kasutatud. IIRC kumbki kaitse viimasel ajal kohtutes läbi minna ei taha...
_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 00:19:28 vasta tsitaadiga

Anonüümse ja privaatse ühenduse kohapealt väikene selgitus, mis on TOR'i ja VPN'i eesmärk.
TOR tagab kasutajale anonüümsuse, kuid kindlasti mitte privaatsuse. TOR töötab põhimõttel, et sinu Internetiühendus krüpteeritakse ja ühendatakse läbi mitmete teiste arvutite (krüpteerituna) kuni ta lõpus väljub lõpparvutist (exit node) ja seal on ta dekrüpteeritud. Kui see lõpparvuti kasutaja tahaks, siis ta saaks jälgida kõike liiklust, mis TOR kaudu tema ühenduse kaudu väljub. Selle vältimiseks tuleb mängu VPN.
VPN on turvaline, kuid mitte anonüümne ühendus sinu ja teenusepakkuja vahel, krüpteeritud. Kuna teenusepakkuja jaoks on kvaliteet ja usaldus tähtis, siis kindlasti (kuid mitte garanteeritult) ei jälgi ta sinu liiklust, mis väljub tema poolselt dekrüpteerituna.

TOR ja VPN kooskõlas pakuvad aga anonüümsuse ja samas ka privaatsuse. Sinu ühendus kõigepealt krüpteeritakse VPN ja siis TOR programmide poolt. TOR lõpparvuti (exit node) ei näe sinu ühendust sinule kahjulikul kujul, kuna see, mida ta näeb on VPN programmi poolt krüpteeritud ühendus ning kõik edastatakse VPN teenusepakkujale ning alles seal dekrüpteeritakse lõplikult sinu ühendus.

Mõned ilusad ja koledad kiiruse näited, kui kasutada TOR ja VPN:
Ilma TOR ja VPN'ita (ehk täiesti tavaline ühendus) - Elion 50/10 ühendus:


Ainult VPN (Venemaa, Peterburi ühendus):


Ainult TOR:


TOR + VPN (TOR on mingi Saksamaa lõppühendus ning VPN Venemaa, Peterburi):



Loodan, et väga offtopic ei läinud, aga kui keegi selle teemaga abi vajab, siis kirjutagu mulle - loodetavasti oskan ka aidata.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.02.2012 00:21:29 vasta tsitaadiga

Igal juhul rahandusministeeriumi ametnikud olid suht üllatunud, kui ACTA "võimalustest" neile pajatasin. icon_cool.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 00:31:01 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Igal juhul rahandusministeeriumi ametnikud olid suht üllatunud, kui ACTA "võimalustest" neile pajatasin. icon_cool.gif

oot esmaspäeval pidi ju Välisministeeriumi ümarlaud olema, millal sa juba Ligi-jüngritega kohtuda jõudsid? mis toimub? icon_biggrin.gif

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 04.02.2012 03:48:00 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
TOR ja VPN kooskõlas pakuvad aga anonüümsuse ja samas ka privaatsuse.
Kui posu probleeme välja arvata. Näiteks protokolli küsimus - VPNi pakkuja peab OpenVPN vms TCP tasandil toimivat lahendust kasutama, vana-hea PPTP läbi Tori ei lähe. Jõudluse küsimus - su tehtud pildid on hea saavutus, praktikas võib ühendus vabalt käia ka läbi 4kB/s relay (loe: kätte saad 4kB/s kiiruse, savi sellest, et enne ja pärast seda relayd on gigabitised ühendused). Lekkimise teema - iga lüli (alates sust endast ning lõpetades VPNi pakkujaga) võib kas DNSi või ebavajalikke päiseid lekitada. Stabiilsuse küsimus - 4kB/s kiirus pole midagi selle kõrval, et server keset päringut lihtsalt offline'i läheb (HTTP puhul elab veel üle, aga VPN tähendab suure tõenäosusega uuesti sissehelistamist). Piirangute küsimus - kas leidub üldse relayd mis lubab ühenduda su VPNi pakkuja IPle (ning vastupidi - kas VPNi pakkuja võtab selle relay pealt tulevat liiklust vastu. hea hulk Tori serveritest on erinevates blacklistides kirjas). Lõpuks ka usalduse küsimus - mitmed VPNi pakkujad jooksutavad ka ise Tori servereid, et klientide liiklust paremini hajutada, kui sa juhtud mõne säärase klient olema siis muutub 4. hop mõttetuks.

ACTA valguses on veel üks tõsine probleem: Tori serveerijad on just need keda ilusasti vahele saab võtta. VPNide pakkujad on küll need kes asja pealt raha teenivad (ja seega rohkem ACTA huviorbiiti mahuvad), aga neil on ka kasutusleping (millega kasutaja on otseselt nõustunud) mis reeglina keelab illegaalset tegevust), samas kui Tori adminnidel pole midagi ette näidata (teisiti öeldes: nad pole teinud absoluutselt mitte midagi selleks, et oma juhtme vahendusel käivat illegaalset tegevust ära hoida). Ka tähendab keskmise Tori adminni eraisikustaatus seda, et probleemide esinedes ei minda mitte kohtusse võitlema, vaid pannakse oma serve lihtsalt kinni. Juba praegugi on serverite sulgemise peamine põhjus DMCA alusel tehtud süüdistused.

_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 04.02.2012 09:52:44 vasta tsitaadiga

Ma usun, et hullunud IT-vennad(sellised nagu filmis "Day after tomorrow" jne. icon_biggrin.gif ) kribavad juba progresi kotti ACTA-le pähe tõmbamiseks.
_________________
Tunguusia tundraahv
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 10:19:51 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mina olen aru saanud, et TOR loob socks5 proxy (127.0.0.1:9050) lahenduse ning saad ühendada ükskõik, mis programmi läbi socks ühenduse. Kasutada võid kas Proxify vms.
Samuti saab VPN'i ju läbi TOR'i ühendada.

Ülejäänud dilemmast saan aru. Eks ikka saab jälitada ja lõpuks saab kätte ka.
Ega siis väga suurt illegaalsust tohigi harrastada icon_biggrin.gif[/quote]

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 10:21:39 vasta tsitaadiga

strohher, kus "Day After Tomorrow"-s itimehed olid? icon_eek.gif
optimist nagu ma olen, siis mu arvates on post-ACTA lahendused juba välja töötatud (või vähemalt beetas) ning käib aktiivne levitamine. ja kui käib klõps, siis enne kuuli väljumist torust bypass olemas icon_cool.gif

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 10:27:40 vasta tsitaadiga

Millistest lahendustest jutt on?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 04.02.2012 10:29:17 vasta tsitaadiga

arm2004, krt ajasin filmiga "The Core" sassi.
_________________
Tunguusia tundraahv
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 04.02.2012 14:00:28 vasta tsitaadiga

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5gUzE-5YkRY50hVqPpcBVy6hYZDOQ Poola valitsus jäätas ACTA ratifitseerimise kuni selgub mis värk on selle lepinguga.

https://twitter.com/#!/search?q=%23ACTA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 14:23:53 vasta tsitaadiga

loodetavasti hüppame peale Taneli selgitustööd Poola-rongile ning Saksamaale jõudes teeme aidaa-ACTA icon_cool.gif
_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 04.02.2012 16:04:53 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Igal juhul rahandusministeeriumi ametnikud olid suht üllatunud, kui ACTA "võimalustest" neile pajatasin. icon_cool.gif

ega ametnikud midagi ei otsusta. nad lihtsalt taidavad ulevalt tulevat kasku.
Nad voviad seal silmi ja pead raputada aga keegi ei taha oma tookohast ilma jaada.
Aga tubli oled Tanel.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morrandir
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:33:03 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
Millistest lahendustest jutt on?


Ühe lahendusena pakutakse välja cjdns nimelist asja: https://github.com/cjdelisle/cjdn, white paper ka: https://raw.github.com/cjdelisle/cjdns/master/rfcs/Whitepaper.md Katsetatud, UNIXiliste all täitsa töötab, Windowsi all kasutatakse seda seni vm'i (Debian tavaliselt) seest, kuni keegi võimekas ära pordib. Muidugi on küsimus ta jõudluses suurema võrgu puhul, aga asjal on vist rohkem lootust käima saada kui Freenetil tänu redditi hype'le (reddit.com/r/darknetplan'is juba 20k+ subscriberit).


viimati muutis Morrandir 05.02.2012 08:49:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 04.02.2012 17:17:49 vasta tsitaadiga

https://www.accessnow.org/policy-activism/press-blog/acta-protest-feb-11 11 Veebruar globaalne acta vastane protest. Eesti puudub kaardilt vaid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 04.02.2012 17:42:38 vasta tsitaadiga

Killer-Bea kirjutas:
https://www.accessnow.org/policy-activism/press-blog/acta-protest-feb-11 11 Veebruar globaalne acta vastane protest. Eesti puudub kaardilt vaid


Kes seda haldab http://petitsioon.ee/? voiks seal ka mainida sellest

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 19:40:38 vasta tsitaadiga

Morrandir kirjutas:
lkits kirjutas:
Millistest lahendustest jutt on?


Ühe lahendusena pakutakse välja cjdns nimelist asja: https://github.com/cjdelisle/cjdn, white paper ka: https://raw.github.com/cjdelisle/cjdns/master/rfcs/Whitepaper.md Katsetatud, UNIXiliste all täitsa töötab, Windowsi all kasutatakse seda seni vm'i (Debian tavaliselt) seest, kuni keegi võimekas ära pordib. Muidugi on küsimus ta jõudluses suurema võrgu puhul, aga asjal on vist rohkem lootust käima saada kui Freenetil tänu redditi hype'le (reddit.com/r/darknetplan'is juba 20k+ subscriberit).[/url]

The dark web: Guns and drugs for sale on the internet's secret black market
Kust ma selle dark webi leiaks? Privage või nii icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 19:43:31 vasta tsitaadiga

Vaataks samuti üle icon_lol.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glaze
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2012




sõnum 04.02.2012 20:16:10 vasta tsitaadiga

Darkneti saab Tor-iga: https://www.torproject.org/

Hidden Wikis on korralik list darknet veebilehtedest: http://xqz3u5drneuzhaeo.onion/users/hackbloc/index.php?title=Mirror/kpvz7ki2v5agwt35.onion/Main_Page (link töötab vaid Tor-iga).
Kuna darknetis reeglina tsensuur puudub, siis leidub seal hulgaliselt illegaalseid lehti. Kasutage omal vastutusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tõnna
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 20:49:22 vasta tsitaadiga

TÄISMAHUS: Meie reliikvia on infovabadus! Päevalehest http://www.epl.ee/news/kultuur/taismahus-meie-reliikvia-on-infovabadus.d?id=63872432
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 23:32:15 vasta tsitaadiga

Sain just telefonile TOR ja OpenVPN installitud - töötavad ka. Ei oleks kujutanud ettegi, et telefonile ka sellised on...
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Glaze
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2012




sõnum 05.02.2012 01:35:53 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
Sain just telefonile TOR ja OpenVPN installitud - töötavad ka. Ei oleks kujutanud ettegi, et telefonile ka sellised on...

Kuidas kiirus on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 01:37:16 vasta tsitaadiga

bayback900 kirjutas:
Võibolla loll küsimus,aga kuidas on,kas peaksin hakkama piraattarkvara varuma õigeks hetkeks?

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

_________________
🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 13:35:49 vasta tsitaadiga

Glaze kirjutas:
lkits kirjutas:
Sain just telefonile TOR ja OpenVPN installitud - töötavad ka. Ei oleks kujutanud ettegi, et telefonile ka sellised on...

Kuidas kiirus on?
Halb, enda Elisa 1Mbit/s saan vaevalt 500kbit/s kätte. Koduse 50Mbit/s ühendusega sain isegi üle 1Mbit/s.
Aga töötab jällegi "nupuvajutusega" ehk ülimalt lihtsalt. Android OpenVPN kahjuks ei toeta läbi proxy ühendamist, mis tähendab, et TOR ja VPN samal ajal pole võimalik - kui just mingit muud meetodit välja ei mõtle.

EDIT: Android OpenVPN installeerimisel on vajalik ka "tun.ko" draiveri fail. Seda otsisin tükk aega, aga samas oli käeulatuses.

Orbot: Tor on Android
OpenVPN Installer
OpenVPN Settings
TUN.ko Installer (enne vaata, kas sinu telefon on toetatud või mitte: http://droidvpn.com/tun-repository.php)

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 05.02.2012 19:39:17 vasta tsitaadiga

See BBC jutt oli ülilahe. Juba esimese lausega pandi lammastele pilt kokku - poliitilised aktivistid ja kriminaalid pandi alguses kohe kenasti ühte patta ning siis hakati rääkima nendest koledatest asjadest. No nii nunnu. icon_lol.gif
Idee järgi on ju ka ACTA-vastasus poliitiline aktivism, seega kui sulle ei meeldi ACTA ja sa seda arvamust kodus teki all ei hoia, pole ka narkootikumid, relvad ja lasteporr kaugel. Nende nähtusega loomulikult tuleb võidelda icon_wink.gif Ja siis nad räägivad intellektuaalse omandi kaitsest.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 14:21:28 vasta tsitaadiga

Kui ostan Audio CD ja tõmban lood oma MP3 pleierisse siis olen kohe ACTA mõistes kriminaalkurjategija?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.02.2012 14:35:57 vasta tsitaadiga

DVDRW, jah, sa ei tohi mingit koopiat teha (kui just pole spetsiaalselt peale märgitud, et võib koopiat teha)

Loe ka: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/juhtkiri-vanaemad-acta-paneb-teie-lapselapsed-vangi.d?id=63879120

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.