|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Animefriik
HV vaatleja
liitunud: 27.10.2004
|
23.01.2012 11:23:51
|
|
|
Sellega on nii nagu alati. Kui Eesti trügis euroopa liitu tehti hääletus formaadis kaks ühes ehk eruoopa liiduga liitumine ja euro kasutusele võtmine.
Liitume Rootsi kopimiga? http://kopimi.com/kopimi/
Ise olen vastu igasugusele kontrollile. Täna naerame võimsat Hiina tulemüüri, aga meil ärikad ja poliitikud tahavad täpselt sama.
Miks meedias ei kajastata? Äkki võtame nii, et meedia asutustele on see kasulik. Palju täna on artiste, kirjanikke kes omavad oma tööde õiguseid? Vähe enamus õigustest on korporatsioonidel.
On bände, kes käisid plaadistus firmaga aastaid kohtus, et enda loodud materjali ja bändi nime endale tagasi saada. See on sarnane.
viimati muutis Animefriik 23.01.2012 11:26:47, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2002
|
23.01.2012 11:26:46
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
MTÜ Eesti Interneti Kogukond
|
just osalen nende Skype vestluses |
Tanel kas tead palju ette on vaja meeleavaldus registreerida? Ma eeldan et see toimub Tallinnas ja seega TL-linnavalitsuses
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.01.2012 11:35:28
|
|
|
Igatahes Avalik-Õiguslik Riigimeedia vaikib ja vaikib. Mitte üks tuntud või vähemtuntud ajakirjanik ei räägi, ei kirjuta mitte kui midagi.
Huvitav, kas Hr. Allikmaa, enda isiksuses, on kogu selle ACTA-teema ära keelanud. Nii rääkimise, kirjutamise kui ka isegi E-mailidele vastamise.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
g-nome
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2002
|
23.01.2012 11:39:58
|
|
|
lootsin vaikselt et ei võeta vastu. Eesti, kui väike ja vapper it-riik oleks pidanud siin kohal julgust üles näitama.
*väike edit
viimati muutis g-nome 23.01.2012 11:44:45, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
g-nome
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2002
|
23.01.2012 11:44:00
|
|
|
| ehhh
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Taun0
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
23.01.2012 11:45:14
|
|
|
Eesti tahab ikka USA silmis hull paiposs olla, et kui siin peaks kähmluseks minema siis USA lennukikandjad oleks kohe Tallinna lahes. Aga no reaalsus on vist pisut teine. Nende jaoks oleme me mingi suvaline mülgas Venemaa külje all.
_________________ www.elektron.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
23.01.2012 11:46:36
|
|
|
Just! Kas me sellist Eestit tahtsime?
_________________ - censored - |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
23.01.2012 11:53:32
|
|
|
| Ma pakun, et Mihkel Kärmas ei saa ise kah praegu aru millest üldse jutt käib...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2002
|
23.01.2012 12:12:26
|
|
|
Kõige näotumaks teeb (minu silmis) praegune olukord seetõttu:
- Riik saatisi väheinformeeritud ametniku kokku leppima.
- Salastati maha, et ratifitseerimiskinnitused ka ACTA-t hõlmavad (kalandusnõupidamine) jne.
- Poliitikud kes teatsid kalandusnõupidamise sisu, sellest Riigikogu ei informeerinud
- See et avalikku arutelu ja selgust on meedia ees varjatud.
- see et varjatakse tegelikku mõju Vabale Internetile (Autoriõiguste kaitse on ainult suurkorporatsioone kaitsev)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ahtopahtel
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2006
|
23.01.2012 12:15:03
|
|
|
| Mina pakun et kolmapäeval läheb tänavatele - olgu meid ka ainult 10, saame me kindlasti tähelepanu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
23.01.2012 12:15:48
|
|
|
eks tulen ka kaasa siis
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
23.01.2012 12:18:16
|
|
|
| Tanel, ma saatsin ka Kärmasele. Ilmselt ei huvita teda. Või siis on keelatud. Või ei adu teema tõsidust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
23.01.2012 12:19:04
|
|
|
| keegi-Hannes kirjutas: |
- See et avalikku arutelu ja selgust on meedia ees varjatud.
|
Kes muidu seda varjanud on?
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| tagasi üles |
|
 |
klf
HV vaatleja
liitunud: 08.03.2005
|
23.01.2012 12:19:36
|
|
|
ACTA on üks operatsioon pikemas sõjas. Sihiks on kõikehõlmav DRM.
Lahing.
Segane kaubanduslepe mis võimaldab kriminaliseerida pisirikkumisi ja lubab autoriõiguste esindajatel dikteerida mängureegleid.
A la korduv tee ületamine selleks mitte ettenähtud kohas või punase tulega - karistatav vabaduskaotusega kuni viis aastat ja/või jala käimise õigustest ilma jätmisega.
Sõda.
Raamatukogundus kui institutsioon on üks kultuuri alustalasid. Progress on viinud sinnamaale kus meedia hakkab oma vormi muutma. Paberkandja asendub andmevorminguga. Kassett, vinüül, CD moonduvad pakitud bitijadaks. Digirevolutsioon. Minetea, võibolla juba meie lapselapsed panevad kooli minnes ranitsasse üheainsa lugeri, mille abil nii õppematerjalid läbi loetud kui ka märkmed kirjutatud saavad.
Raamatukogundus peab ajaga kaasas käima, läbi tegema muudatusi. Jõud kes täna ACTA-t läbi suruvad ühelt poolt ja Digitaalne Raamatukogu kui selline teiselt poolt on aga kokkupõrkekursil. Meie ministrite ja presidentide lapselapsed peavad välja ostma kõik õppematerjalid, olgugi et paar aastat vanem veljes sama teksti luges. Kui aga laps kipub unistama ning juturaamatud Maailm ja Mõnda teda paeluvad, tuleb pereisal kukrut jälle tublisti kergendada. Sama teema muusikaga jne.
Kõiki neid tagajärgi mis selle sõjaga kaasnevad ei suuda vast aimatagi. Küll aga võib öelda mis tuuakse ohvriks. Võitlus käib meie kultuuri, meie tsivilisatsiooni vastu ja on oma tõsiduselt samas kategoorias sõjaroimade ja genotsiididega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kalluka
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.04.2009
|
23.01.2012 12:30:15
|
|
|
| Tanel, President sulle vastanud ei ole?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
23.01.2012 12:31:03
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
MTÜ Eesti Interneti Kogukond
|
just osalen nende Skype vestluses |
Kui palju rahvast on seotud.
räägid meile ka mis toimub?
Mingeid plaane on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Animefriik
HV vaatleja
liitunud: 27.10.2004
|
23.01.2012 12:31:21
|
|
|
| tarc kirjutas: |
| keegi-Hannes kirjutas: |
- See et avalikku arutelu ja selgust on meedia ees varjatud.
|
Kes muidu seda varjanud on? |
http://www.tarand.ee/2010/09/acta-3/
| tsitaat: |
Jääb üle vaid järeldada, et asjast huvitatud osapooled olid soovinud leppe teksti ja olemuse vaka all hoida, kuni see sõlmitud saab. Need riigid on Kanada, USA, Euroopa Liit, Jaapan, Šveits, Korea, Mehhiko, Maroko, Uus-Meremaa, Singapur ja Austraalia. |
Pean natuke kaevama, aga see ACTA kandis ennemuiste teist nime ja lükati EL-is tagasi. Seepärast ka selline põllumajanduse kaudu susserdamine.
Mis mind häirib on see, et tekst on liiga segane. Üritasin lugeda ei saa aru isegi sõnaraamatu abiga, sest sõnastus jätab vabaduse teksti tõlgendada (nagu enamus pühakirjad).
Minu tõlgendus oleks nii - kurjategija on ka see, kes lingib youtube video või muusika, mis autoriõigustega kaitstud oma kodulehele/blogisse, kus üleval reklaam bännerid. Iga kasutaja, kes vaatab seda videot antud lehel toodab linkijale kasumit. Seega kasutati video või muusika faili kasumi saamiseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
23.01.2012 12:34:26
|
|
|
Kas me räägime nüüd 2012 aastast või 2010?
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan
HV veteran

liitunud: 12.02.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Animefriik
HV vaatleja
liitunud: 27.10.2004
|
23.01.2012 12:46:28
|
|
|
| tarc kirjutas: |
| Kas me räägime nüüd 2012 aastast või 2010? |
ACTA on tegelikult vana teema. "Ametlikud läbirääkimised" algasid oluliselt varem (http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Counterfeiting_Trade_Agreement). Probleemiks on tõusnud seepärast, et allkirjastamine toimus avalikkuse eest varjatult. Kindlasti oli poliitikuid, kes olid ACTA sistust ja korrast teadlikud, aga neid kas sunniti vaikima või vaikisid omal valikul. Teiste riikide meedias on see kunagi läbi käinud, aga kuna kõik viited ära kadusid eeldasin, et teema on maha maetud. Aga näe tonti asi elus ja muteerunud päris edukalt.
Täna on 2012 ja allkirjastamine toimus 1. oktoober 2011. a - sellest võib juba midagi järeldada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2002
|
23.01.2012 12:46:37
|
|
|
Ma ei tea kes on varjanud kuid 2010 aasta redaksioonis oli mõiste "Märkimisväärse kahju osutamisel.." siis lubati kogu ACTA tekst EU-le sobivamaks kohendada. Kuid uuem variant ilmus kui "lume alt" koos 2011 aasta detsembriga. Millal valmis praeguesitatv version, kes seda kohendas ning veelgi "inim- ja internetivaenulikumaks" tegi kas jälle Kalamehed?
Tahanteada esitatud arutelufailides figureerivad keegi Vitail Morena ja Christian Pennera!
viimati muutis keegi-Hannes 23.01.2012 12:57:06, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
23.01.2012 12:56:03
|
|
|
Küsin siis uuesti, kes on meedia eest seda varjanud?
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
23.01.2012 12:56:15
|
|
|
| klf kirjutas: |
Kui aga laps kipub unistama ning juturaamatud Maailm ja Mõnda teda paeluvad, tuleb pereisal kukrut jälle tublisti kergendada. Sama teema muusikaga jne.
Kõiki neid tagajärgi mis selle sõjaga kaasnevad ei suuda vast aimatagi. Küll aga võib öelda mis tuuakse ohvriks. Võitlus käib meie kultuuri, meie tsivilisatsiooni vastu ja on oma tõsiduselt samas kategoorias sõjaroimade ja genotsiididega. |
Ja pereisa kes lapsele raamatu oma mälu järgi ümber jutustab on sisuliselt kriminaal.
ma saan aru, et see on võibolla natukene liialdatud näide aga liialdatud mõistes see seadus ka põhimõtteliselt sellist asja lubab.
viimati muutis ottf 23.01.2012 12:59:00, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
23.01.2012 12:56:52
|
|
|
| Animefriik kirjutas: |
| Sellega on nii nagu alati. Kui Eesti trügis euroopa liitu tehti hääletus formaadis kaks ühes ehk eruoopa liiduga liitumine ja euro kasutusele võtmine. |
Ärme igasuguseid kõrvalisi teemasid siia ehk kaasame, eriti kui EL astumise eeltingimuseks oligi algusest peale euro kasutuselevõtt, ja mingit eraldi hääletust selleks ei olekski saanud teha. UK, Rootsi ja Taani ei ole eurot kasutusele võtnud, sest nad olid EL liikmed enne euro kasutuselevõttu, aga kõigile uutele liitujatele on see üheks liitumise tingimuseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
23.01.2012 13:10:40
|
|
|
| tarc kirjutas: |
| Küsin siis uuesti, kes on meedia eest seda varjanud? |
Veel parem küsimus, miks meedia sellest ainult moka otsast kajastab? Mine www.postimees.ee ja vajuta ctrl-F Seejärel sisesta "ACTA" "SOPA" "PIPA" ja vaata ise, mitu arutlevat või reaalset probleemi kajastavat artiklit leiad.
Klikinäljas meedia on kahtlaselt vait selle teema koha pealt.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mäger
HV kasutaja
liitunud: 27.12.2006
|
23.01.2012 13:13:30
|
|
|
tarc, siin ilmselt raske nimesid ette lugeda, kes on avalikkuse eest seda varjanud. Loen sinu sõnumist välja, et keegi poleks nagu varajanud ja kogu info ACTA kohta on olnud kõigile kättesaadav ning ka arusaadav. Näitena võib tuua kasvõi Toobali juhtumi, enamus on sellest kuulnud, kes rohkem süvenenud, kes vähem, kuid selle ACTA leppe kohta pole ma uudistes mingit klippi kohanud (pole ka eriline jälgija, kuid ema ja isa, kes jälgivad AK'd jne pööritasid silmi, kui rääkisin neile sellest ACTA'st). Muidugi oleme siin foorumis küllalt palju infot saanud, sest agarad kodanikud on selle välja otsinud, aitähh neile!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
23.01.2012 13:18:34
|
|
|
Pärisin postimehe online tänaselt tometajalt...
Vastuses oli vaid üks lause
| tsitaat: |
/--/
ACTA teemal ilmus nädalavahetusel pikem käsitlus AKs, samas loos käsitleti ka SOPAt ja PIPAt, ning ka täna on teema kajastamine kavas.
|
Nüüd jääb küsimus, et mis võtmes seda kajastatakse.
Kas peaks küsima üle?
_________________ give.ee - klientidele, kes hindavad disaini |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
23.01.2012 13:19:17
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Väidetavalt Vikerraadios hakkas mingi saade, kus kahe tunni jooksul räägitakse ka ACTA-st. |
Kuulsin ka just. Tarand pidi vist üks olema, kes rääkima läheb.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
23.01.2012 13:20:55
|
|
|
Suur meedia ei taha muidugi asjast rääkida, sest suure tõenäosusega on neile makstud selle eest, et seda ei kajastataks.
Alternatiivmeedia on ACTA'st rääkinud alates 2008 aastast, kui sellenimeline plaan esimest korda Wikileaksi kaudu lekkis.
Proovige netist leida mõni suur uudistelehekülg, mis 2008 aastal kajastas Wikileaksi poolt avalikustatud plaani või 2009 avaldatud visandit.
Mitte midagi ei leia, ainult erinevad blogid ja Wikileaksi enda leheküljed on tulemustes.
See on sihilikult maha kästud vaikida ja seetõttu ei taha ka keegi seda esile tõsta.
Ise olen 2008 aastast alates jälginud TorrentFreak nimelist blogi, kus kajastatakse suur enamus failijagamisega seotud uudistest enamasti vägagi neutraalse vaatepunkti läbi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
23.01.2012 13:21:57
|
|
|
| Lotharius kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| Väidetavalt Vikerraadios hakkas mingi saade, kus kahe tunni jooksul räägitakse ka ACTA-st. |
Kuulsin ka just. Tarand pidi vist üks olema, kes rääkima läheb. |
Peaks saatma vikkerraadiosse kirja- las küsivad miks ta poolt hääletas, kuigi ise vastast juttu blogis ajab. Mis muutus/juhtus
_________________ give.ee - klientidele, kes hindavad disaini |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
23.01.2012 13:24:47
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
| tarc kirjutas: |
| Küsin siis uuesti, kes on meedia eest seda varjanud? |
Veel parem küsimus, miks meedia sellest ainult moka otsast kajastab? |
Tegelikult siia ma tahtsin jõuda
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.01.2012 13:26:43
|
|
|
keegi-Hannes: Väike mõtteülesanne, millal kirjutatakse Dokumendile peale kiri "Konfidentsiaalne".
Kahe sellise kirjega "konfidentsiaalne" PDF-dokumendi koopia lingid leiad ülevaltpoolt.
1. Üks on siis täispikkuses dokument, pikkusega 19 lehekülge.
2. Ja teine siis 3-leheline lisadokument.
--------------------------------
Ning kummastki dokumendist pole veel leida õnnestunud ehtsa PDF-i netikoopiat. Mõlema korral liigub ainult seesama "PDF-i (skänneri)koopia".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
23.01.2012 13:37:00
|
|
|
| tarc kirjutas: |
| Küsin siis uuesti, kes on meedia eest seda varjanud? |
Võibolla on varjamine halb sõnastus, kuid tõsi on et avalikku arutelu meedia vahendusel ei toimu. Jah, on aegajalt ilmunud sisult väheütlevaid artikleid mis ei eeldagi et lugejad hakkaks nende üle sisuliselt arutlema, pigem on see nagu päevikuvormis - tehtis seda ja toda, talle ei meeldind aga vat talle just meeldis, ah ega ei viitsi kirjutada aega palju möödas, meelest juba läind kah...
Meedia eest varjavad poliitikud, nad ei anna (ka endale) aru mida see ACTA sisuliselt tähendab. Hea näide on Tarandi tegevus - hääletas poolt aga blogis on vastu... Kukub leebelt öeldes naljakalt välja. Teised osalised on nagu üldse vait, nad ei anna samuti ju meediale infot mida ostustati jms. Kui mingi komisjoni päevakorda lisatakse mõni erakorraline punkt siis see peaks ju olema midagi erakorralist mida tuleks asjassepuutvatele jagada (Eesti meedia kaudu eesti rahvale) kuid seda ei ole ju tehtud.
Tunne Kelam hääletas vastu, tema südametunnistus on puhas kuid samuti ei tea ühtegi infokildu MIKS ta ainsana vastu hääletas, võibolla polnud tal lihtsalt aega läbi lugeda ja olles läbi lugenud, oleks ta poolt (võibolla?). Küsige tema käest seda nüüd ja avaldame tema seiskoha siin kui muu meedia EI SOOVI asjast kirjutada. Ta on vähemalt seni ainus poliitik kes on selgelt oma tegevusega andnud märku oma meelsusest selles küsimuses. Tarand nagu segaks vett, meie vaatame blogi - on õige mees, brüssel vaatab hääletust - jälle on õige mees!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
23.01.2012 13:41:48
|
|
|
| Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
23.01.2012 13:44:17
|
|
|
| whippit kirjutas: |
| Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne. |
kas juba praegu võib siis teenusepakkujat karistada kui keegi user midagi valesti teeb?
keegi paneb delfisse kommentaari copyrightiga pildi ning autor võib delfi kohtusse kaevata ja 10 mln. nõuda kahjutasu kuna pildi turuväärtus on 10 mln. ?????
või?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Risku
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2002
|
23.01.2012 13:44:18
|
|
|
Mart Laari vastus Taneli järelepärimisele:
| tsitaat: |
| Täidan lubaduse. Esiteks on sellele eelnõule vastu olnud nii IRL partnererakond Euroopas Euroopa Rahvapartei kui ka IRL esindaja Tunne Kelam. Teiseks pole sellel eelnõul Eestile mingit otsest mõju. Kui see peaks ka Euroopas vastu võetama, vajavad selle eelnõu Eesti seadusandlust karmistavad punktid igal juhul Eesti seadusandja kinnitust. Kui see peaks katte jõudma, siis olen veendunud, et Eesti parlament langetab õige otsuse, |
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=221928394557834&id=281541778525993¬if_t=share_comment
_________________ Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood. |
|
| tagasi üles |
|
 |
bigmarx
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
23.01.2012 13:47:44
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Väidetavalt Vikerraadios hakkas mingi saade, kus kahe tunni jooksul räägitakse ka ACTA-st. |
Kell 13.20 tuleb juttu võltsimisvastsest kaubanduslepingust ning selle mõjust internetivabadusele ja privaatsusele.
http://vikerraadio.err.ee/
_________________ "Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!" |
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
23.01.2012 13:48:11
|
|
|
| ottf kirjutas: |
| whippit kirjutas: |
| Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne. |
kas juba praegu võib siis teenusepakkujat karistada kui keegi user midagi valesti teeb?
keegi paneb delfisse kommentaari copyrightiga pildi ning autor võib delfi kohtusse kaevata ja 10 mln. nõuda kahjutasu kuna pildi turuväärtus on 10 mln. ?????
või? |
Teenusepakkuja vastutust reguleerib infoühiskonna teenuse seadus, mis sisaldab teenusepakkuja vastutuse piiramise aluseid useri tegude eest. See tähendab, et kui teenusepakkuja vastutusest vabastamise aluseid täidab, ei saa teda useri tegude eest ka karistada. Vastavad alused tulevad eurodirektiivist 2000/31, mida ACTA ei muuda. ACTA ei ka reguleeri seda, kas ja kui palju keegi võib kohtus kellegi teise käest nõuda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
23.01.2012 13:50:49
|
|
|
| tsitaat: |
| /--/et Eesti parlament langetab õige otsuse, |
mitte mingi lubadus Ei taha vist konkreetsemalt öelda. Hetkel jääb nagu lahtiseks.
_________________ give.ee - klientidele, kes hindavad disaini |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
23.01.2012 13:57:59
|
|
|
| EagerFish kirjutas: |
| tsitaat: |
| /--/et Eesti parlament langetab õige otsuse, |
mitte mingi lubadus Ei taha vist konkreetsemalt öelda. Hetkel jääb nagu lahtiseks. |
See on vähemalt rohkem kui muudest allikatest kostuv vaikus. Nüüd on jälg maas, et ta on asjaga kursis ja lubanud langetada ka "õige otsuse".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
23.01.2012 13:59:19
|
|
|
Viita siis vastavale sättele ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|