Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 15.01.2012 16:31:36 vasta tsitaadiga

rycyve kirjutas:
WAV kirjutas:
rycyve kirjutas:
Kas ssd-l kaob ka nt.120gb-st 8gb ära ja see on normaalne?

Oleneb kas sa mõõdad gigabaitides (GB) või gibibaitides (GiB). Ära ei kao midagi.

Huvitav mul äsja arvutisse pistetud tutikas SSD näitab wini all 111,7Gb Midagi pole installinud ja arvuti jookseb teise ketta OS-i pealt.

111,7 x 1024 x 1024 x 1024 = 119936961740,8 ehk 120 GB
icon_smile.gif
120 000 000 000 Baiti / 1024 / 1024 / 1024 = 111,7587 GiB
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2012 17:03:26 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
heikis kirjutas:
SilQ kirjutas:
Räägiti siin Crusiali ketaste firmware uuendustest. Vaatasin siis lehelt kas minu vanale C300'le ka mingisugust uuendust on, isegi oli üks versioon uuem.
Aga tee mis tahad õpetuse järgi mina küll seda uuendama ei saa. Veaks ütleb: No default or UI confiuration directive found!
Kas mul jääb midagi tegemata või millest selline viga, oskab keegi öelda?


mis versioon sul hetkel on?

firmware uuendusi peab tegema IDE modes. AHCI modes ei pruugi alati õnnestuda


006 uus on 007. IDE modesse ma ei tõsnud jah.

Edit: tehtud. IDE mode oli abiks, tänud.

mul on 002, kas on mingisugust edasiminekut 007 peale, kiirustes vms?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2012 17:32:26 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
SilQ kirjutas:
heikis kirjutas:
SilQ kirjutas:
Räägiti siin Crusiali ketaste firmware uuendustest. Vaatasin siis lehelt kas minu vanale C300'le ka mingisugust uuendust on, isegi oli üks versioon uuem.
Aga tee mis tahad õpetuse järgi mina küll seda uuendama ei saa. Veaks ütleb: No default or UI confiuration directive found!
Kas mul jääb midagi tegemata või millest selline viga, oskab keegi öelda?


mis versioon sul hetkel on?

firmware uuendusi peab tegema IDE modes. AHCI modes ei pruugi alati õnnestuda


006 uus on 007. IDE modesse ma ei tõsnud jah.

Edit: tehtud. IDE mode oli abiks, tänud.

mul on 002, kas on mingisugust edasiminekut 007 peale, kiirustes vms?


002 ja 007 vahepeale jääb ka 006. otse ei saa updateda 002->007, vaid pead tegema 002->006->007

006 ja 007 fixid on:
Improved power management
Improved power-up behavior after uncontrolled power-down
Improved full drive and corner-case performance
Improved TRIM behavior
Improved product reliability.
Resolved performance anomaly which resulted in brief, intermittent pause in drive response time for some users.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2012 17:58:31 vasta tsitaadiga

Uuemal m4 seerial saab küll teha otseuuendusi. Näiteks ise tegin 002-->009 otse. Ei pidanud vahepealset peale laskma.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2012 18:01:37 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Uuemal m4 seerial saab küll teha otseuuendusi. Näiteks ise tegin 002-->009 otse. Ei pidanud vahepealset peale laskma.


Note: This is firmware from Revision 0006 to Revision 0007. It will not work for updating between any other versions. If your drive has Revision 0001 firmware, then you MUST first perform the intermediate step of updating to Revision 0002. If your drive has Revision 0002 firmware, then you MUST first perform the intermediate step of updating to Revision 0006.

Cruciali enda lehel nii kirjas C300 seeria kohta.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 15.01.2012 19:09:03 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
SilQ kirjutas:
heikis kirjutas:
SilQ kirjutas:
Räägiti siin Crusiali ketaste firmware uuendustest. Vaatasin siis lehelt kas minu vanale C300'le ka mingisugust uuendust on, isegi oli üks versioon uuem.
Aga tee mis tahad õpetuse järgi mina küll seda uuendama ei saa. Veaks ütleb: No default or UI confiuration directive found!
Kas mul jääb midagi tegemata või millest selline viga, oskab keegi öelda?


mis versioon sul hetkel on?

firmware uuendusi peab tegema IDE modes. AHCI modes ei pruugi alati õnnestuda


006 uus on 007. IDE modesse ma ei tõsnud jah.

Edit: tehtud. IDE mode oli abiks, tänud.

mul on 002, kas on mingisugust edasiminekut 007 peale, kiirustes vms?


Pole nii testinud. Pigem panin lihtsalt peale sellepärast ega nad uuema firmwarega asja hullemaks tee.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2012 20:33:59 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

seda lugesin jah, et 2,6 ja siis 7.

lihtsalt tahtsingi teada mida head jagatakse uuendustega. eks millalgi teen ära.
aga kuidas ma ketta IDE mode panen, biosis?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2012 20:51:12 vasta tsitaadiga

jeesus188, ikka bios jah. pärast paned ahci tagasi
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2012 01:12:23 vasta tsitaadiga

Kuidagi lahja "lugemiskiirus" on mul SATA-3 kohta icon_rolleyes.gif
Kusjuures Inteli kontra otsas istub Force 3 ...ning RST on samuti installitud... icon_neutral.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2012 08:32:21 vasta tsitaadiga

Tegin läpakaga paar testi GT-ga.Esimene pilt aku pealt,teine juhe taga.
Spoiler Spoiler Spoiler

Paistab,et aku pealt langeb ainult kirjutamis kiirus aga üldiselt siis tõelised kiirused
hakkavad suuremate failide liigutamisel nii nagu lubatud Corsairi poolt. icon_razz.gif

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2012 17:42:35 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Kuidagi lahja "lugemiskiirus" on mul SATA-3 kohta icon_rolleyes.gif
Kusjuures Inteli kontra otsas istub Force 3 ...ning RST on samuti installitud... icon_neutral.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Kuidagi lahja aga muretsema ei pane.Võid SSD tweak'e proovida kui tahtmist on.

rycyve kirjutas:
Tegin läpakaga paar testi GT-ga.Esimene pilt aku pealt,teine juhe taga.
Spoiler Spoiler Spoiler

Paistab,et aku pealt langeb ainult kirjutamis kiirus aga üldiselt siis tõelised kiirused
hakkavad suuremate failide liigutamisel nii nagu lubatud Corsairi poolt. icon_razz.gif


Erinevus peaks tulenema sellest, et aku peal olles juhitakse protsessori kiirendamist/aeglustamist teist moodi.Võid Power Plan'ide seadetega mängida, äkki saad paremaks reageerimise juhtme tagant.Kiirused on muidugi mõlemal juhul OK'id.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 08:05:51 vasta tsitaadiga

Power plani muutmisega midagi ei juhtunud aga see pole ka tähtis.
Sain vähemalt teada,et ssd töötab sellel läpparil läbi sata3 liidese thumbs_up.gif

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 11:24:34 vasta tsitaadiga



Pidavat andma read'i kiirust julgelt juurde natukese write'i arvelt.Paremal juhul võib ka säästa 10gb mahtu umbes 100gb andmete puhul.Tea, palju ta SandForce'iga SSD'de puhul säästab, sest SandForce'i kiip pidavat ise kompressiooni andmetele tegema.

rycyve kirjutas:
Power plani muutmisega midagi ei juhtunud aga see pole ka tähtis.
Sain vähemalt teada,et ssd töötab sellel läpparil läbi sata3 liidese thumbs_up.gif


Kiirused on jah thumbs_up.gif , kindlasti Sata 3.Mõtlesin seda, et muudate Power Plan'ide Advanced Setting'uid, täpsemalt protsessori omi.Põhiline on see, et saab muuta protsessori palju paremini reageerima SSD puhul ning kui kaabel on taga, siis suurem voolutarve ei tohiks probleem olla."Processor Power Management" magusamate seadete näppimiseks tuli minuarust aga registry't muuta.

Põhiliselt on need tweak'id benchmark'ide skoori tõstmiseks.Tavakasutuseks ei ole mõtet torkida, sest kasu on pea olematu.Ideaalis lähevad ATTO's väiksemate mahtudega testide numbrid julgelt paremaks.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.01.2012 12:23:47 vasta tsitaadiga

Mismoodi see lugemiskiirust juurde annab kui iga kord tuleb fail(id) enne avamist lahti pakkida?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
egert
Kreisi kasutaja
egert

liitunud: 20.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 13:26:19 vasta tsitaadiga

Eriti hea on veel kui bootmgr ära kompressitakse icon_biggrin.gif
_________________
I need about tree fiddy.
Egert
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:15:35 vasta tsitaadiga

Peaks mainima, et ise pole proovinud.

von Wu kirjutas:
Mismoodi see lugemiskiirust juurde annab kui iga kord tuleb fail(id) enne avamist lahti pakkida?


Arvuti raudvaralist siseelu väga ei jaga aga üritan midagi ikka selgitada.

Seletus 1:Kui fail on kokkupakitud, siis läheb koos lahtipakkimisega vähem aega faili kasutusvalmis saamiseks kui lahtipakkimata faili kasutades.Tänapäevased protsessorid on piisavalt kiired, et pea olematu jõudlusekaoga koguaeg faile kokku-lahti pakkida.

Seletus 2:Asi vist selles, et kiibistiku ja kõvaketta vaheline andmevahetus on nii palju aeglasem võrreldes kiibistikusisesega, et kiirem on ketalt pisem fail protsessorisse sööta lahtipakkimiseks kui suur fail otse kasutusele võtta.

Kiire protsessori ja SSD puhul aitab säästa, sest iga GB SSD'l maksab HDD'ga võrreldes hingehinda. icon_smile.gif
Pigem kasutatakse vast neti/kontoriarvutitel, sest mängudes iga FPS loeb ja prosele ei tohi lisakoormust anda. icon_lol.gif

tsitaat:
Activating NTFS compression is worthwhile on high-end computers with fast multi-core processors because you can squeeze more storage space from an SSD without compromising the system performance significantly.

tsitaat:
So long as you have a fast-enough processor, there's no reason to not consider enabling it.


http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-ntfs-compression,3073-11.html

Google'dades leiab veel palju juttu.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:25:40 vasta tsitaadiga

Tre,

Hehe ja olemegi tagasi aastates kus ketta pakkimine aktuaalne oli icon_biggrin.gif

Equ

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:45:36 vasta tsitaadiga

Ketas lendab, siis pakitud infost midagi päästa võib osutuda päris problemaatiliseks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:59:15 vasta tsitaadiga

NTFS pakib datat nii väikeste plokkidena, et ei oma reaalselt tähtsust.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 19.01.2012 21:34:59 vasta tsitaadiga

ninzor kirjutas:


Pidavat andma read'i kiirust julgelt juurde natukese write'i arvelt.Paremal juhul võib ka säästa 10gb mahtu umbes 100gb andmete puhul.Tea, palju ta SandForce'iga SSD'de puhul säästab, sest SandForce'i kiip pidavat ise kompressiooni andmetele tegema.

rycyve kirjutas:
Power plani muutmisega midagi ei juhtunud aga see pole ka tähtis.
Sain vähemalt teada,et ssd töötab sellel läpparil läbi sata3 liidese thumbs_up.gif


Kiirused on jah thumbs_up.gif , kindlasti Sata 3.Mõtlesin seda, et muudate Power Plan'ide Advanced Setting'uid, täpsemalt protsessori omi.Põhiline on see, et saab muuta protsessori palju paremini reageerima SSD puhul ning kui kaabel on taga, siis suurem voolutarve ei tohiks probleem olla."Processor Power Management" magusamate seadete näppimiseks tuli minuarust aga registry't muuta.

Põhiliselt on need tweak'id benchmark'ide skoori tõstmiseks.Tavakasutuseks ei ole mõtet torkida, sest kasu on pea olematu.Ideaalis lähevad ATTO's väiksemate mahtudega testide numbrid julgelt paremaks.


Kui compressiooni tõsta kas ei lähe lugemine&kirjtamine aeglasemaks olgugi,et kettamahtu sästetakse?Ei leidnud kirjandust selle kohta.Muude täpisseadete muutmiseks oleks vist mõttekas kasutada spetsiaalutiliite nagu Windows 7 Manager ja analoogsed.Kui midagi läheb nihu saab lihtsalt tagasi muuta.Antud utilidil on väga laiad seadete muutmise piirkonnad nii kiiruse kui visuali suhtes.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 23:24:57 vasta tsitaadiga

Lugemiskiirus tõuseb, kirjutamiskiirus langeb kergelt, kettamahu kasutus väheneb.Protessor teeb selleks tavalisest rohkem tööd (tänapäevased tavalised protsessorid saavad igal juhul hakkama).Windows saab ise ideaalselt hakkama valimisega mida kokku pakkida ja mida mitte.Kompressiooni saab igal hetkel välja lülitada.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.01.2012 23:38:46 vasta tsitaadiga

ei ole pointi tweakida numbrite nimel, kui reaalset tolku sellest pole
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 23:55:30 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
ei ole pointi tweakida numbrite nimel, kui reaalset tolku sellest pole


Testisin siis oma SSD peal... (Corsair Force 3 - 90GB), vahe on ikka maru väike lugemise puhul, samas write tõmbas küll alla... icon_neutral.gif


viimati muutis Etz 20.01.2012 00:03:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 00:01:40 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
ei ole pointi tweakida numbrite nimel, kui reaalset tolku sellest pole


Paremal juhul säästab 100'st GB'st umbes 10GB mahtu.Kui ei ole võimalik mingil põhjusel andmeid mujale paigutada või suuremat draivi osta, siis on igati abiks.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 20.01.2012 13:59:28 vasta tsitaadiga

Enamus (mahu suhtes) tänapäeva kasutajate failidest on ju sellised, mida ei saagi eriti rohkem kokku pakkida (filmid, pildid, muusika, programmide binary'd jms.). Tõhusalt kokkupakitavat kraami (dokumendid, tekstid, programmide koodid, veebilehed jms) on kettale arhiveeritud ikka väga väike mahuosa üldiselt hulgast. Kodukasutajatel eriti.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 16:13:09 vasta tsitaadiga

Alati saab, paremal juhul 10% mahuvõit, tavaline paistab olevat 7-8gb ringis 100'st GB'st.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 22:07:34 vasta tsitaadiga

Kiire võrdlus: 2x 64GB C300 P67 sata2 raid0 vs 240GB Corsair F3 P67 sata3 otsas.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 12:55:21 vasta tsitaadiga

RAID'is reageerib hästi isegi SATA 2'l aga TRIM'i siiani pole?
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 13:38:55 vasta tsitaadiga

On ikka. Trim töötab juba ammu win7ga.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 21.01.2012 14:19:24 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
On ikka. Trim töötab juba ammu win7ga.


Raid'iga ka?
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 14:43:20 vasta tsitaadiga

Ametlikult IRST veel ei toeta seda, aga alpha versioon mul installitud.
http://www.pctreiber.net/2011/intel-rapid-storage-technology-11-5-0-1109-alpha-version.html

Samuti on C300 ketastel minuteada aktiivne "garbage control" ka raid 0s. Aastake olid mul nad raid0 OP süsteemikettaks ja tuntavat perf langust ei täheldanud.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahib
HV veteran


liitunud: 25.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 16:13:01 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
Crucial m4 uus firmware eilsest väljas thumbs_up.gif
http://www.crucial.com/support/firmware.aspx

Aasta algusest seisis ja ootas mu vaeseke seda rohtu. nüüd paar päeva ketrab rõõmsalt edasi. Elame veel!

_________________
Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 17:11:02 vasta tsitaadiga

väike ot
kas sylearvutis 7200rpm vs 5400rpm on suur vahe?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 17:15:34 vasta tsitaadiga

Märgatav icon_razz.gif
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 17:30:37 vasta tsitaadiga

0 rpm siiski kõige parem icon_wink.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 17:32:19 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
0 rpm siiski kõige parem icon_wink.gif

need rpmid viskame hiljem välja icon_biggrin.gif , millegipärast on sülearvutid rõve kallid, kus ssd juba sees

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 18:12:05 vasta tsitaadiga

jeesus188, arvuti kiiruse eest võetakse siis järelikult lisatasu. icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.01.2012 18:19:09 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
jeesus188, arvuti kiiruse eest võetakse siis järelikult lisatasu. icon_wink.gif
See lisatasu on juhtumisi kümnetes kordades icon_wink.gif
Mälude tootmine on küllaltki odav, kontroller juurde on ka masstoodang juba ammu. Võrreldes täppismehaanikaga HDD-des on SSD tootmine tegelikult odavam. Ammuilma oleks aeg, et SSD kettad oleks odavamad kui HDD kettad......
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 19:56:56 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
0 rpm siiski kõige parem icon_wink.gif

need rpmid viskame hiljem välja icon_biggrin.gif , millegipärast on sülearvutid rõve kallid, kus ssd juba sees


Kui on valida, siis võtad odavaima kõvaketta ning siis ostad eraldi SSD.Siis müüd kõvaketta eraldi mõnele monkey.gif 'ile. icon_smile.gif

Vaevalt aga nii saab, alati on mingi konks ees.Garantiikleepsud, raha, jne. icon_rolleyes.gif

Mnator kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
jeesus188, arvuti kiiruse eest võetakse siis järelikult lisatasu. icon_wink.gif
See lisatasu on juhtumisi kümnetes kordades icon_wink.gif
Mälude tootmine on küllaltki odav, kontroller juurde on ka masstoodang juba ammu. Võrreldes täppismehaanikaga HDD-des on SSD tootmine tegelikult odavam. Ammuilma oleks aeg, et SSD kettad oleks odavamad kui HDD kettad......


SSD on ju lihtsalt korpuses trükkplaat mälukiipide ja kontraga.Kunstlikult on hinnad üleval. thumbs_down.gif
Tõesti on enamasti odavam võtta sülearvuti ja kallim SSD eraldi kui sülearvuti koos mõne aeglasema SSD'ga.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 21.01.2012 21:16:10 vasta tsitaadiga

SSD-l põhilise hinna annab mälukiip. Muu mudru ei maksa selle kõrval midagi.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 22.01.2012 02:25:58 vasta tsitaadiga

C ketta compression annab AS SSD Benchmark-iga imelikke tulemusi.Kuna on SATA 1 siis selliseid kiiruseid ei tohiks olla.
Manus

Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aif
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 18:19:36 vasta tsitaadiga

Sai masinale väikene upgrade tehtud ning ka SSD ligi võetud. Tegin kiire testi.


Midagi on natukene nihu.
Masina spec profiilis.
SSD-l viimane fw peal, 1.3.3.
Mobol kõige uuem bios peal.
Viimane Inteli rst driver samuti peal (inteli kodukalt).
Viimased Inteli chipseti driverid installitud.

Pea lihtsalt ei võta enam.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 18:23:20 vasta tsitaadiga

Kus pistikus ta sul istub? Mulle tundub, et marvelli pistikus istub?
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aif
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 18:25:06 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Kus pistikus ta sul istub? Mulle tundub, et marvelli pistikus istub?

GB Z68P-DS3-l pole vist Marvelli pistikut? Peaks ikka Inteli otsas istuma.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 18:26:52 vasta tsitaadiga

Jah, just vaatasin kodukalt järgi, et pole.
Sellisel juhul on küll kummaline, et miks kirjutamine nii sakib.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 22.01.2012 18:35:55 vasta tsitaadiga

aif kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Kus pistikus ta sul istub? Mulle tundub, et marvelli pistikus istub?

GB Z68P-DS3-l pole vist Marvelli pistikut? Peaks ikka Inteli otsas istuma.


Õiged kiirused peaksid Force 3 SSD-l Inteli SATA3 pesa taga umbes sellised olema:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 18:40:57 vasta tsitaadiga

Päris nii hea 60GB kirjutamine siiski pole. Aga sinna lähedale jah. Mul endal ülevalpool 240gb Atto postitatud.
Mida soovitada oskaks. Proovi teist juhet, teist sata3 pistikut, draiverid maha+reset ja draiverid uuesti peale.
Kui miski ei aita, siis kirjuta corsairi foorumisse abipalve.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 22.01.2012 18:42:47 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Päris nii hea 60GB kirjutamine siiski pole. Aga sinna lähedale jah. Mul endal ülevalpool 240gb Atto postitatud.
Mida soovitada oskaks. Proovi teist juhet, teist sata3 pistikut, draiverid maha+reset ja draiverid uuesti peale.
Kui miski ei aita, siis kirjuta corsairi foorumisse abipalve.


Ei öelnudki et täpselt sellised peavad olema aga umbes...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aif
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 20:15:42 vasta tsitaadiga

Lasin driverid maha, uuesti peale.

Natukene parem on, kuigi driverid on täpselt samad mis ennegi icon_rolleyes.gif

Vahetasin kaablit, proovisin teist sata porti. Lugemis kiirus on paigas, kuid kirjutamine annab soovida...
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 22.01.2012 20:32:12 vasta tsitaadiga

aif kirjutas:
Lasin driverid maha, uuesti peale.

Natukene parem on, kuigi driverid on täpselt samad mis ennegi icon_rolleyes.gif

Vahetasin kaablit, proovisin teist sata porti. Lugemis kiirus on paigas, kuid kirjutamine annab soovida...


Kui võimalik siis tee Secure Erase SSD kettale, see on paljudel taastanud tehase kiirused (Corsair foorumist saad täpsemat infot)
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.