Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  ntoskrnl.exe ja ntkrnlmp.exe põhjustavad BSoD´i. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 21:49:03 ntoskrnl.exe ja ntkrnlmp.exe põhjustavad BSoD´i. vasta tsitaadiga

Peale nVidia driverite uuendamist 3.11 hakkas arvuti lampi BSoDi tekitama. Sai maha võetud, vanemad peale lastud, ikka sama jama. Natuke hiljem tulid Beta driverid välja, lasin need peale.
nVidia põhjustatud BSoD on kadunud, kuid nüüd on probleemiks ntoskrnl.exe ja ntkrnlmp.exe.
Googlest vastust ei leidnud.
Memtest erroreid ei leidnud.

Spoileris mõningad minidumpid.
Spoiler Spoiler Spoiler


Arvuti specid,
CPU:AMD Phenom II x6 3.0GHz
MEM:Kingston HyperX PC3-12800 1600MHz 6GB (4+2)
HDD: Samsung F1 750GB
GPU:Palit GTX460 1GB Sonic Edition
MOBO: ASUS M5A99X EVO
HIIR:Logitech G9
PSU: Chieftec A135 series
SCR: 23" Dell U2311H

Käisin raua veel üle ka. Mälud on korralikult kinni, video samuti, prosel läks pasta vahetusse, seega see on ka korralikult kinni.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 22:21:20 vasta tsitaadiga

huvitav et üks video niipalju vigu saab tekitada, peale draiverite uuendamist ? mis seal siis enne olid ja miks oli vaja uuendada? see ntos jne on ikka videokaardi süü, seega pead ka betad maha võtma ja ned asemele panema mis enne olid. kõige paremini saad asjasse selgust kui kasutad vahepeal mõnda teist täiesti erinevat kaarti.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 09:19:45 vasta tsitaadiga

Page_Fault ja IRQ vead viitavad pigem mäludele icon_wink.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 11:20:33 vasta tsitaadiga

driverimajandust proovin täna, memtest mäludepoolset viga ei leidnud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 11:26:20 vasta tsitaadiga

page fault ja irq ei ole kindlasti mälud, tegelikult võiks öelda, et mälust põhjustatud vigu ma polegi siiani kohanud, sõltumata sellest kas mälu on suvaline põrandaalune või tipp-firma. mälud lihtsalt kas töötavad või mitte
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 11:54:50 vasta tsitaadiga

RCC, Kui nad pole mälu omad siis mille omad nad on?
Hiljuti just sai proovitud mälu ülekiirendamist ja ebastabiilsel sättel sai just Page_Fault BSOD erroreid näha thumbs_up.gif

Seega mälud võivad ka mingil määral töötada aga mingil hetkel annavad lihtsalt BSOD-i. Pole nii, et kas töötab või on kutu.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 12:00:13 vasta tsitaadiga

Aga kuidas seda selgeks teha, kumb pulk järgi annab? mul 1 4GB ja 1 2GB pulk. BSoD esines näiteks mängude mängimisel, idles püsimisega probleeme ei olnud. Et 1 pulk välja võtta ja siis proovida mänge ei tule kõne alla, sest aint 2GB või 4GB pulgaga Win7 ei mängi välja icon_lol.gif

Installib augustis releasetuid drivereid praegu. Need olid viimased enne BSoDe. Intervallid BSoDidel on pikad, seega kuskil 10 päeva proovin. Kui vanade driveritega ei tule BSOD selle ajaga, siis oli probla nVidia uutes driverites.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 12:06:57 vasta tsitaadiga

Win7 toimib ka 2GB pulgaga. Mitte nii kiiresti kui 4GB või rohkemaga aga testimiseks käib kah.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 12:08:36 vasta tsitaadiga

page_fault, ei tähenda mitte et mälu oleks rikkis, vaid et mälus pole kõik asjad seal kus nad olema peavad, lihtsalt maakeeli seletatuna kipuvad ühed programmid kasutama teiste programmide aadresse, või andmed mis peaks olema ühes kohas on teises kohas. ja siis on kohe paanika (page fault in nonpaged area) ja see pole ju võimalik, overklokkimisel on muidugi võimalik saada erinevaid vigu, aga sellisel juhul ei lähe arvutt üldse käimagi, enamasti. ainult 2 gb mängib välja küll, tuleb oma 7 taltsaks muuta
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 13:47:00 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Aga kuidas seda selgeks teha, kumb pulk järgi annab? mul 1 4GB ja 1 2GB pulk. BSoD esines näiteks mängude mängimisel, idles püsimisega probleeme ei olnud. Et 1 pulk välja võtta ja siis proovida mänge ei tule kõne alla, sest aint 2GB või 4GB pulgaga Win7 ei mängi välja icon_lol.gif

Tiri selline programm nagu memtest, kirjuta see plaadile ning boodi selle pealt arvuti üles. Lase paar ringi teste teha. Kui mälul mingi viga küljes, siis see test näitab selle kohe ära. Võid proovida ka üht mälu korraga testida - enne testi alustamist võtad lihtsalt ühe mälupulga välja.
Videokaarti saad testida mõne benchmarki programmiga - need koormavad videokaarti päris korralikult ja artefaktid ning vead peaksid testi ajal välja lööma.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 13:52:57 vasta tsitaadiga

Soovitage head GPU stressitesti?
Vaatame, kas pinge all on uued vanad driverid korras.

Memtesti tegin paar päeva tagasi, lasin erinevatel pulkadel tegutseda kuskil 2 tunni jagu. Erroreid ei leidnud.


E: FurMark sobib GPU jaoks?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 14:11:15 vasta tsitaadiga

Yeah, võid erinevaid katsetada.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 15:08:51 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Kokku ei jooksnud vahepeal.

Panen memtesti veel igaksjuhuks jooksma.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 15:27:34 vasta tsitaadiga

Leinö, sul Windows 7 Service Packi polegi installitud? icon_rolleyes.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 20:10:53 vasta tsitaadiga

Memtest ei leidnud midagi.

Betamax, tuleb nii välja. Ma isegi ei teadnud seda icon_lol.gif



Edit:

Ja keset FurMarki tuli BSoD

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 20:29:20 vasta tsitaadiga

Tõsta see viimane dump fail näiteks http://www.osronline.com/page.cfm?name=analyze peale, WhoCrashed infot ei maksaks eriti uskuda.

Ega see memtest sul äkki mingi Windowsi all töötav asjandus polnud?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 20:30:02 vasta tsitaadiga

Tõmba SP1 peale ja viimased driverid ka.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 10:09:03 vasta tsitaadiga

A.S., tegin mälupulga bootivaks (cd-lugejat mul ei eksisteeri), restart, boot from USB ja hakkas testima.
SP1 laseb hetkel peale

Spoiler Spoiler Spoiler


€: viskasin uuemad videodriverid. Mängud hangusid 280 driveritega.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 12:02:25 vasta tsitaadiga

Tundub siiski endiselt videokaardi viga olevat.
Proovimiseks korraks Hardware acceleration maha keerata? Display Advanced seadete alt kusagilt.
Naabrimeest aitas (https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=519244), ta pole selle lahendusega aga rahul.

Või proovi BIOS uuendada. Kui muidugi midagi uuendada on.
http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=M5A99X+EVO

P.S. Huvitav. Kui vanasti 32. bitise opsüsteemi omanikud niiviisi hädas olid, siis piisas tavaliselt videodraiveri vahetusest.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 12:33:40 vasta tsitaadiga

Huvitav jah, sellist jama oli alati ati-ga, aga mitte kunagi nvidiaga, kas kaart ise tehniliselt korras on? äkki vahetad välja?
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2012 14:14:53 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Kaart on välimuselt ok. Lahti ei hakka kakkuma. Ostetud sai Faunist 03.11.2010 ja garantii on 24kuud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 25.01.2012 21:13:32 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Tundub siiski endiselt videokaardi viga olevat.
Proovimiseks korraks Hardware acceleration maha keerata? Display Advanced seadete alt kusagilt.
Naabrimeest aitas (https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=519244), ta pole selle lahendusega aga rahul.

Või proovi BIOS uuendada. Kui muidugi midagi uuendada on.
http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=M5A99X+EVO

P.S. Huvitav. Kui vanasti 32. bitise opsüsteemi omanikud niiviisi hädas olid, siis piisas tavaliselt videodraiveri vahetusest.
 

Hardware accelration maha keerata nüüd küll hea soovitus pole. Sai just jooksutatub enda arvutis antud kaarti ja ei esinenud mingi probleemi. Tuleks ehk Windows üle installida ja BIOS-i proovida uuendada.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2012 19:36:48 vasta tsitaadiga

Ja sai proovitud Sveni vana kaarti, HD4850-i, probleem ei esinenud. Seega asi pole kaardis, vaid mu windoozale ja uefile ei meeldi praegune rauakooslus vist icon_rolleyes.gif


E:
Ja nüüd tuleb selliseid erroreid.
Nädala pärast teen formati. Valutu viis probleemidest vabanemiseks.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2012 21:19:52 vasta tsitaadiga

RCC, kui mälu on rikkis, näiteks mingitel mäluaadressidel mingid bitid ühte olekusse "kinni jäänud" või annavad muul põhjusel sinna salvestatud väärtuste asemel välja midagi muud, siis pole page fault in nonpaged area BSOD-i tekkimine selle tõttu üldse võimatu - piisab sellest kui vigasest kohast küsitakse mäluaadressi ja saadakse vastuseks aadress, mis asub väljaspool programmile eraldatud piirkonda. On piisavalt seda kohatud. Samuti võib olla viga selline, mille puhul arvuti enamasti töötab normaalselt ja alles siis annab BSOD-i, kui vigast mälupiirkonda reaalselt kasutama hakatakse - näiteks rohkem mälu nõudva rakenduse kasutamisel. Samuti piisavalt palju ette tulnud nii minul kui teistel. Selle jaoks mälu testimise programmid ja riistvaralised testerid olemas ongi. Ei ole nii, et kas töötab korrektselt või ei tööta üldse - kohe üldse mitte.

Samuti võivad mõned vead sarnaneda klokkimisel saadavate vigadega, kui mälu parameetrid ei vasta täielikult nõutavatele ja vead tekivad juba SPD poolt ettenähtud töökiirustel. Sel juhul on ajutuselt võimalik asi tööle saada SPD-s määratust madalamate sageduste ja timingute kasutamisel või väikese ülepingega või nende kombineerimisega.

Ma ei tea, kust sinu info pärineb, aga see pole päris õige.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 10:47:06 vasta tsitaadiga

Paistab, et videovahetus ja format ei aitand.
Sinist screeni enam ette ei tule, kuid restardi teeb ikka:


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 13:26:48 vasta tsitaadiga

format ei aita kunagi, kettale tehakse format vaid üks kord elus, rohkem neid ei tehta. kuna krässis hal ja tuum ise, siis on võimalik toide või ketas, tseki esmalt toite piisavaust ja et ketta smart oleks korras
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 15:32:08 vasta tsitaadiga

Juhuslikku laadi, erinevate veakoodidega kerneli BSOD-id viitavad ülekuumenemisele, -kellamisele või mälu vigadele. Emaplaadi ja prose vead pole samuti välistatud ja kui toide on kehvasti silutud (toiteploki või emaplaadi kondekate mahtuvus vähenenud, kondekad lekkinud) või ebapiisav, võivad samad sümptomid esineda. Ketas muidugi ka. SMART andmed kõigepealt üle vaadata.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 15:49:11 vasta tsitaadiga

Tempid on korras, kellanud ei ole.


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 15:54:45 vasta tsitaadiga

aga kettale tee küll üks priske kontroll
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 15:59:30 vasta tsitaadiga

Mida selle priske kontrolli all mõtled ? icon_smile.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:00:58 vasta tsitaadiga

error scan tab vali hdtunes ja vaata mis ütleb.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:01:49 vasta tsitaadiga

Eile mõlemale kettale tehtud ja damaged blocks´e ei ole.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:14:37 vasta tsitaadiga

Kumbki ketas pole "tippvormis". Mõlemal on juba füüsilised vead sees, mis automaatselt ümber mapitud (sellepärast error scan neid ei näita). 750GB kettal on reallocated sector count nii suureks kasvanud, et normaliseeritud väärtus on 100 pealt 83-le langenud (lubatud miinimum on 10). Samuti on kalibreerimine 4 korral ebaõnnestunud - normaliseeritud väärtusele see veel mõjunud pole ja kui neid vigu juurde ei tule, ei ole selle parameetri pärast eriti muretseda vaja. Kui vigu juurde tuleb, võib seda lisaks ketta enda probleemidele põhjustada ka ebapiisav toide.

Väiksemal kettal on ka mõned sektorid vigased, aga mitte nii palju, et see normaliseeritud väärtust langetanud oleks.

Kuna vigastel aladel on sandiks kombeks levida, siis peaks hakkama mõtlema andmetest varukoopia tegemise ja vähemalt suurema ketta puhul uue ketta muretsemise peale.

BSOD-id võivad ka olla põhjustatud veel isoleerimata vigastest sektoritest, kuluks chkdsk x: /r /v kontroll teha mõlema ketta kõigile partitsioonidele, eelkõige süsteemipartitsioonile (x asenda kettatähisega).

Kuna juba vähemalt paar esinevat probleemi võivad viidata kehvale toitele, siis ma alustaks sealt. Prooviks teise toiteplokiga.

_________________

Parandus - kui oled kettakontrolli koos bad sector scan-iga teinud juba, siis eelviimane lõik eelnevas tekstis on üleliigne, lihtsama kontrolli puhul aga asjakohane.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 04.02.2012 16:17:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:15:41 vasta tsitaadiga

algse konfi järgi otsustades ei ole see sifteki plokk 6 tuumasele siiski piisav, kaks raili ja 25A, proovi teise võimsama plokiga
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:19:19 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
algse konfi järgi otsustades ei ole see sifteki plokk 6 tuumasele siiski piisav, kaks raili ja 25A, proovi teise võimsama plokiga
Kui profiilis olev info käib vigase arvuti kohta, siis arvan sama.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 17:01:26 vasta tsitaadiga

Hmm, pole just võtta kusagilt teist toitekat. Räägitakse, et battlefieldi mängides soovitatakse underclocki teha videokaartidele. Proovin enne selle variandi ära. Kui viga ikka veel olemas, siis otsin uue toiteka.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 18:39:30 vasta tsitaadiga

Leinö, Reallocated Sector Count viitab üheselt ketta koolemisele, sul on seal badid sees, nobe backup abiks, siis testi kui tahad ja abiks oleks juba ka kohe uue vindi soetamine.
Ja priske kontroll oleks siis kettatootja utiliidiga ülekäimine.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 10:36:04 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
RCC kirjutas:
algse konfi järgi otsustades ei ole see sifteki plokk 6 tuumasele siiski piisav, kaks raili ja 25A, proovi teise võimsama plokiga
Kui profiilis olev info käib vigase arvuti kohta, siis arvan sama.


Voolumõõtmine näitas, et arvuti tarbib 340W max mängimise ajal...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 08.02.2012 10:42:44 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Dogbert kirjutas:
RCC kirjutas:
algse konfi järgi otsustades ei ole see sifteki plokk 6 tuumasele siiski piisav, kaks raili ja 25A, proovi teise võimsama plokiga
Kui profiilis olev info käib vigase arvuti kohta, siis arvan sama.


Voolumõõtmine näitas, et arvuti tarbib 340W max mängimise ajal...

Seda siis otse stepslist mõõdetuna, äkki on toitekas vigane?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 11:05:02 vasta tsitaadiga

Noh, vahetasin laupäeval termopasta, kontrollisin jahutuse üle, proovin veel BIOS update täna. Googeldades leidsin, et paljudel tuleb see CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT protsessori vea tõttu. Siiani umbes 2-3h mänguajal pole kokku jooksnud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 11:37:57 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Voolumõõtmine näitas, et arvuti tarbib 340W max mängimise ajal...

Mõni selline riistapuu näitab süüdimatult tegelikust isegi 2x väiksemaid numbreid. Lihtsalt teadmiseks.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 08.02.2012 11:45:23 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Leinö kirjutas:
Voolumõõtmine näitas, et arvuti tarbib 340W max mängimise ajal...

Mõni selline riistapuu näitab süüdimatult tegelikust isegi 2x väiksemaid numbreid. Lihtsalt teadmiseks.
 

Paraku mitte see riistapuu, sest olen sellega erinevaid seadmeid mõõtnud ja numbrid ei ole müstiliselt erinevad tehase näitajatest.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  ntoskrnl.exe ja ntkrnlmp.exe põhjustavad BSoD´i.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.