Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Jällegi UPS-i teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
petsusOS
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2010 17:43:54 Jällegi UPS-i teemal vasta tsitaadiga

Tere,

Küsimus seisneb UPS-i võimsuse valikus. KUI võimast UPS-i on reaalselt vaja masinale?
Toide: 750W Chieftec (CFT-750-14CS)
Prose: Core 2 Quad 9550
RAM: DDR2 4GB Corsair
video: nVidia GTX295
Kastis veel 2x140mm + 1x120mm vent, 2 HDD-d ja 1 DVD-RW
vastavalt lehele http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine peaks mul full loadis olema võimsustarve 634W, 60% koormusel 401W.
UPS peaks vedama veel Samsungi 24" LCD ja soovitav oleks ka Elioni ruuterit (Thomson TG784).

Millise võimsusega, kui suure VA tähisega UPS-i mul vaja on?
Samas ka pole kindel firma valikus. Soovitatud on APC ups-e. Kas on miskit parema hinna-kvaliteedi suhtega ja mille vahel ei teki seda Chiefteci ja APC konflikti, millest siin ühes eelnevas teemas räägitud?
Tänud ette.


viimati muutis petsusOS 24.08.2010 18:18:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2010 18:10:28 vasta tsitaadiga

Mul on mitmendat aastat ja teise jooksu akudega OPTI ES1000C (see on line-interactive UPS võimsusega 1000VA/700W), toide on Chieftec CFT-620A-12S (see on active PFC-ga) ja saavad väga hästi omavahel läbi.
Ilmselt pead samuti mingi vähemalt 1000VA-se UPS-i sebima. AK-s on 1500VA-ne (900W), 800VA jääb väheks ja 1000VA pole praegu.

Ma vaatan, et hinnad ka tiba soodsamaks läinud - ma maksin oma 1000VA eest törtsu rohkemgi. Mingist Mustekist, Trustist või PCM-ist on vähemalt see ES1000C küll paremast küljest end näidanud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 24.08.2010 18:19:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
petsusOS
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2010 18:16:56 vasta tsitaadiga

Kas sa soetasid kasutatuna juba teise jooksu akudega või juba selle paari aastaga vahetasid akud välja?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2010 18:26:53 vasta tsitaadiga

Ei, ma ikka ostsin ta uuena - 2006 aasta kesksuvel. Nüüd aastavahetuse paiku said uued akud sisse. Nii et originaalid pidasid tegelikult isegi sutike kauem vastu kui keskmiselt pidanud oleks. Ja ma olin väga lohakas ka - ei teinud akudele vahepeal mingit "treeningut" ega midagi, nii et korraliku hoolduse korral oleks ehk praegugi samad akud sees alles.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
petsusOS
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2010 18:44:27 vasta tsitaadiga

Selge. Oskaks ka keegi öelda, kumb parem, OPTI või PCM (Powercom) ? On sul, Dogbert, võrdlusmomenti OPTI ja PCMi vahel?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.08.2010 19:41:13 vasta tsitaadiga

Mul PCM Imperial IMD-1000AP, pole ka nagu millegi üle eriti kurta.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2010 22:43:12 vasta tsitaadiga

OPTI ja PCM-i vahel mul isikliku kogemusega võrdlusmomenti pakkuda ei ole, aga OPTI vs Mustek on küll. Mustek 650VA nimelt tavatses teatud tüüpi pingekõikumiste peale arvuti toite ära katkestada icon_lol.gif (mul oli siis veel vana arvuti, millele 650VA oli piisav). Näiteks mingid järjestikused kiired pingelangud või siis piigi järel kohe järsk langus vms. Klõbistas oma releesid küll, aga arvuti tegi selle peale juba reseti. OPTI seevastu pole kunagi midagi lolli teinud.

Teine punkt on tootjapoolne kasutajatugi - vaata PCM vs OPTI, kes erinevalt esimesest pakub allalaadimiseks nii manuaale kui tarkvara (kusjuures mitut erinevat sorti UPSi tarkvara, mis aja jooksul ka muutub)

Sama võimsusega UPS-ide hinnaerinevus pole neil firmadel aga kuigi suur.

Konkreetselt OPTI Thundershield (TS) UPSidega ma kokku puutunud aga ei ole, minu hinnang on Enhanced Series (ES) UPSi põhjal (samas peaks ES olema just see kõige prostam töölooma seeria ja TS midagi peenemat)

Tööl on küll üks 10 aastat vana 300VA kanti PCM offline UPS. Töötab ka see eeskujulikult siiani - toidab modemit, pisikesi switche, telefoni keskjaama ja vanast 486 rondist ruuterit. Kolmas aku on sees. Aga nii vana kraam ei sobi kvaliteedi võrdlemiseks eriti. Sel ajal olid hinnad ja kvaliteedistandardid natuke teised.

Ma ei ütle, et PCM kuhugi ei kõlba või et ta sama trikki tegema hakkab, mida Mustek tegi ja sisemistest komponentidest mul ka mingit ülevaadet pakkuda ei ole kahjuks. Nii et eks sa ise otsusta. Kindlasti teenib PCM paljusid eeskujulikult.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
petsusOS
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2010 17:13:27 vasta tsitaadiga

Sai ostetud siis lõpuks IBM-i APC sisuga 1000VA UPS, küll kasutatuna kuid uute akudega. Minu poolt antud teema ammendunud.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaval
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2010




sõnum 27.11.2010 04:50:51 vasta tsitaadiga

mul jälle selline probleem,et upsi aku(paar kuud tagasi sai vahetatud)eipea sittagi vastu,taga ona kaamerd ja üks kast jüsimus kas oleks soovitatav näiteks kaks akut panna ? elektroonikas loll nagu lauajalg aga juhtmeid oskan ühendada beer_yum.gif
_________________
www.arcar.eu
autod eu-st tellimisel
56291000
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2010 09:55:11 vasta tsitaadiga

kaval, mis ups'iga tegu? Mitte iga ups ei suuda tehase dimensioneeritud mahtuvusest suuremat laadida...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 04.02.2011 00:46:02 vasta tsitaadiga

Selline värk et mul on uut upsi vaja, vana pcm kingpro 645va ups oma kunagise uue akuga ei jõua mu uut netikasti toita, üldse ei jõua kohe - niikui katkestus on teeb reseti. Toide on 500 wt ja seinast tõmbab praegu ~300wt, varsti hakkab tõmbama nii 450-500wt. Kas selline ups on normaalne osta: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id/114661/ Hinnapiiri otseselt pole, aga väga üle 1000 eegu ka maksta ei taha.

Edit: mingi aeg tagasi ostsin musteki 480wt upsi, hull pask on ja lisaks sellele ei toitnud 300 wt arvutit üldse, laadisin paar korda seda, aga midagi ei muutunud. Praegu on garantiis - ootan vastust icon_neutral.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2011 18:02:33 vasta tsitaadiga

800VA tegelik võimsus on kindla peale alla 500W ja see on selle UPS-i maksimum-, mitte nominaalvõimsus. Sa tõmbad selle oma 500W masinaga juba esimesel päeval kooma. Kahjuks ei taha Powercom oma kodulehel tegelikest võimsustest nagu üldse rääkida, Mustek vähemalt üritab neid numbreid ka näidata, aga see ei tee nende toodangut paraku põrmugi paremaks.

Kui tahad, et su UPS sellisele koormusele pika aja jooksul vastu peaks, otsi UPS-i, mille tegelik väljundvõimsus oleks vähemalt 700 vatti (tarbitav maksimum + vähemalt 25% varu).
Et erinevatel UPS-idel on väljundi tegeliku ja näilise võimsuse erinevus erinev, siis näiteks OPTI ES seeria UPS-idest on 700W võimsus 1000VA UPS-idel. Musteki tooteid vaadates annab nende 1000VA UPS aga ainult 600W välja ja see on ka pigem üle- kui alapakutud.
Ühtlasi soovitaksin eemale hoida odava otsa UPS-idest, millel on aktiivjahutus pisikese ventika näol.

Vana UPSi ära minema viska, vaheta aku ja kasuta väiksemate asjade toitmiseks (LCD monitor, ruuter, digiboks).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2011 19:31:17 vasta tsitaadiga

Igal upsil on just talle omane kasutegur või nn. efektiivsuse %
Sellest lähtuvalt saad arvutada, kui palju oma xxx VA'st sa W'na kasutada saad.
Mul tiksub oma arvuti 700VA PowerWare 9120 taga ja selle kasutegur on 70% ehk 0,7.
Tähendab see, et ma saan kasutada maksimaalselt 490W koguvõimsusega tarbijaid.

Soovitav oleks neid päris kollaseid UPSe vältida. Korralikud kannavad nimesid PowerWare, APC, Microdowell, jne.

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 19.03.2011 03:07:42 vasta tsitaadiga

Niimoodi: 01.21.2011 viisin 480wt musteki (PowerAgent 848 lcd) garantiisse, täna 18.02.2011 sain tagasi. Lehel on kirjas:
2/1/2011 Testimine
2\11\2011 13:58:27 pm Testimine lõpetatud / Tested with 400 wt load, ups works. Test ok.
Minupoolne veakirjeldus oli: ups töötab 200 wt load-is, ups viskab kohe pildi eest ära 300 wt load-is.
Minu arvuti oli (nüüd on üks video juures): AthlonII quad 3ghz 95wt, 2*2 gbt ddr3, 1 hdd, 1 dvd, 3 case fan, gtx 260 216s (189 wt tdp-65nm), gigabyte 870A-UD3 ver 2,1, zalman 500 wt heatpipe, hiir+klaver. Monitor on teise upsi taga.
Upsil on koormus indikaator 4-ja kohaga, kahe kriipsu peal viskas pildi eest kohe kui juhe seinast tõmmata icon_neutral.gif Praegu on täpselt sama seis, ma ei saa aru kuidas nad võisid perses upsi mulle tagasi saata icon_evil.gif
Ma lasin upsi tühjaks, ja praegu laeb, arvuti on taga ja koormus on 3 kriipsu praegu.

Edit: ja nii ongi, ei miskit vahet sama perses kui ennem, 2 kriipsuga ~220 wt taga viskas korra pildi ära, järgmise katsega jäi pilt isegi ette ja paar secci kannatas 3 kriipsuga ~320 wt loadi (aku kriipsud langesid samal ajal 4-lt kahele kriipsule) ja siis pilt lendas okse.gif

Asja juures on hea see et mul on õigus esmaspäeval ups ringi vahetada võimsama vastu thumbs_up.gif
Mu põhi arvutil on aastaid mustek 1400 va olnud (toide on 1kwt zalman) ja ilusti hoiab arvutit üleval ka 3 gpuga full loadis ja kellatud cpu loadis (mingi 700 wt tõmbas), selle pärast ma üldse uuesti musteki ostsin.
Tõstan uue upsi hinnapiiri 200 euro peale, äkki oskate midagi soovitada.
Ise vaatasin: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id/84638/ paistab asjalik olema?
Mis vahe tal muidu sellisega on: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id/38804/

Edit: 2011\03\18 käisin kella 15 aegu faunist läbi et vaadata mis seis on garantiiga ja ennäe imet, musteki maaletooja garantii vennad pole isegi testinud seda veel icon_eek.gif asi haiseb seadusega pahuksis teema järgi juba. Esmaspäev pidin saama *mingi* vastuse icon_lol.gif no vaatab. Uus ups (OPTI-UPS THUNDER SHIELD TS1700B 1500VA) vahepeal ostetud kuna mul oli vaja seda ja ma teadsin kogemustest et idiootidega vaidlemine on pikaldane protsess.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2011 21:18:14 vasta tsitaadiga

Ostsin endale http://www.mustek.de/11/index.php/en/products/ups/ups-3/293-pm4424lcde/212-pm424lcd sellise Mustek UPS-i. Mul on nimelt tekkinud paar küsimust.
1. Mida teeb UPS-i taga olev reset nupp ? Seda vajutades ei paista midagi juhtuvat ning üleüldse paistab nupp kuidagi tühjalt käivat.
2. Ees on display, mis näitab input ja output volte. Kuid millegipärast kõiguvad mõlemad samamoodi. Kas output stabiilselt 220 peal ei peaks olema ?
3. Palju umbkaudu võib see 240w ups voolu tarbida sisselülitatuna ja idle modes (ekraan tal töötab igatahes kogu aeg) ?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2011 21:54:25 vasta tsitaadiga

jaanjaapan, vastused siis punktide kaupa:

1. See on kaitsme uuesti sisse vajutamiseks kui sa lühise või ülekoormusega sella välja lased. Peabki normaal-asendis lihtsalt loksuma seal.
2. See on üks rumalamaid ups'e üldse. Ta ei genereeri muul juhul ise voolu kui vaid siis kui seinast voolu enam ei tule. Võimalik, et ta mingite tõugete ja muu jama peale oskab ka genereerima minna. See, mida sina temalt ootad on kallite online upside pärusmaa. Nemad genereerivad kogu aeg õiget pinget ja voolu.
3. Mõõda ära! Selleks spetsiaalsed seadmed olemas. Arvatavasti sinna paarikümne W kanti ikka tööasendis. Idles ehk poole sellest.

A

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2011 22:05:58 vasta tsitaadiga

Tänud vastuste eest ! Mulle endale ka see UPS eriti ei meeldi. Display pärast valisin selle icon_smile.gif töötades on ta suht soe (soojus=energiakulu). Äkki peaks ta üldse vahelt ära viskama kui tast erilist tolku pole... ?
Muide paistab, et Mustek on oma nime vahetanud Blackek-ks https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/180114/
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rallih007
Kreisi kasutaja
Rallih007

liitunud: 01.06.2009




sõnum 04.10.2011 22:16:39 vasta tsitaadiga

Soovis oma profiili masinale upsi vahele panna aga nagu võhikule kohane, täiesti tühi maa icon_redface.gif
UPS-i oleks vaja siis profiili masinale thumbs_up.gif
Äkki oskab keegi nõu anda millist osta ja millist jätta icon_wink.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 05.10.2011 03:03:19 vasta tsitaadiga

Palju pappi oled nõus välja köhima?
Sinu profiili masinale alla selliste ei vaataks:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/44842/ tahtsin osta sellist.
(põhjus miks ma seda vaatasin on: passiivne jahutus, piisav võimsus, norm hind, mu esimene ups on sama firma oma ja 10 aastat hiljem teise akuga (nüüdseks küll juba nõrgapoolne aku) ikka veel töötab ja hoiab mu neti seadmeid töös).
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/84638/ endal selline (passiiv jahutusega on, päris turske muidu - 100wt monitori hoidis töös umbes tund aega, softi installind pole, mul vaja aint suvaliste lühiajaliste katkestuste eest kaitsta, muidu profiili kasti jõuab max 2 minti töös hoida täiskoormuse all).
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/169942/ selline on mu vana ups, väga turske on samuti, 500 wt koormust hoiab 2 minti töös, samas ta vana ka juba, soft on mustekil jube porno ja ainuke raua miinus on see et väike vent vuhiseb taga koguaeg)
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/169943/ tahtsin selle muidu osta aga lõin käega, pole mul nii võimast vaja.
Arvestades seda mis kadalipu ma odava mustekiga läbi käisin, siis rohkem ma mustekit ei osta, ja soft on ette teada porn neil niikuinii.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/114654/ Paistab normaalne olema.

Pcm upsist niipalju, et pcm teeb ka kõrgema klassi upse: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/129707/
mitte nagu mustek, seega pcm-i julgeks ma igaljuhul osta, muidugi mitte neid kõige odavama otsa omasi.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udna
HV kasutaja

liitunud: 16.06.2004




sõnum 28.11.2011 00:49:43 vasta tsitaadiga

Plaan osta selline ups: OPTI-UPS TS1000B 800VA
Oskate midagi halba või head selle kohta rääkida?
Millised pesad sellel upsil on? Piltidel tundub, et tavali europistiku pesasid ei ole. Kuidas arvuti, ruuteri, monitori jms. upsiga ühendada saab? Kas on mingi kaablijupp mis läheb üle tavaliseks pistikupesaks?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2011 01:41:47 vasta tsitaadiga

Tavalised europistikud taga ei ole jah. Mina ostsin selleks lühikese pikendusjuhtme, mis käib UPSi taha ja pikendusel on 4 tavalist euro pistikut.

Mina ostsin omale 2 aastat tagasi APC CS 650 VA 400 W -> http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BK650EI
Profiilimasin kasutab umbes 160 W ning voolu katkestuse korral saab 10 minutit sellega läbi. APC-l on tarkvara, mis läbi USB kaabli suhtleb UPSiga ning enne aku tühjaks saamist lülitab arvuti talveunerežiimi. Umbes aasta tagasi vahetati siin kohalik alajaam välja ning sellest ajast alates on UPS üsna kasutult seisnud. icon_biggrin.gif Enne seda oli pinge kõikumisega olukord päris kohutav. Mul oli seatud UPS tööle minema 180 voldi peal umbes, sest kõrgemaks ei saanud panna, kuna tihtilugu sai aku enne tühjaks. Peale uue alajaama paigaldamist seadsin omal UPSil minimaalse pinge nii suureks, kui programm võimaldas (196 V) ning kordagi pole pinge alla selle langenud. Vaja on läinud ainult voolukatkestuste korral või tugevate tuulte korral, kui tekkis voolu lühiajalisi katkemisi.

Laualamp, modem jms asjad on ka UPSil järgi.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2011 20:48:18 vasta tsitaadiga

UPS monitoorimise programmid on ikka kehvad.See mis minu Eaton NV1000H-ga kaasa tuleb on mingi java käkk ja ega ka teised proovitud paremad pole, kuna lihtsalt ei suuda tuvastada USB ühendusega UPS-i thumbs_down.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2011 21:15:44 vasta tsitaadiga

tomorrow, APC oma (PowerChute Persional Edition) on küll väga hea programm. Valikuvõimalusi on üsna korralikult, kuigi võiks olla alati rohkem.

Paar korda on vahepeal tulnud sellele uuendusi, kuna oli üks bug, kus Windowsiga käivitamisel tahtis adminni õigustes käima minna. Kuna UAC on sees, siis see ülepärimine oli tüütu. Mingi teine viga oli veel, aga ei tule hetkel meelde. :S Aa ... meelde tuli. Häda oli selles, et UPSil oli võimalik seadistada, millal ta piiksub ja millal mitte, kui vool ära on. Mul oli pandud, et ta peale kella 20:00 ei piiksuks, kuid see ei rakendunud UPSile millegipärast. Oli olukord, kui tõusin öösel UPSi piiksumise peale üles. Nüüd on selle asjaga korras. icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2011 00:01:11 vasta tsitaadiga

LiivaneLord, Sama mis teistega - UPS-i ei suudeta USB tagant leida thumbs_down.gif
Peab vist mingi eraldi kontrollkaardi juurde ostma...

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2011 19:57:03 vasta tsitaadiga

Oled kõik USB pordid üle katsetanud? Ma mõnda aega tagasi leidsin näiteks, et üks läpaka tüüp ei taha suhelda ühte kindlasse USB porti pistetud Huawei HSDPA modemiga. Mitte üks kindel läpakas, vaid kõik seda tüüpi läpakad. Teistes portides töötab sama pulk kenasti ja muud seadmed selles pirtsakas pordis samuti.

Kahju küll, et sul selline jama on tarkvaraga. NUT-i sugulasi oled proovinud juba? NUT ise on küll NIX-idele mõeldud, aga mingi Windowsi variant paistab ka olema ja ühilduvuse tabelit vaadates paistab Eatoni tugi üks paremaid olema.

Kummaline, et originaaltarkvara nii sant on... icon_eek.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2011 20:44:09 vasta tsitaadiga

tomorrow, powerware USB omad vajavad W7'le vähemasti pordi-draiveri täiendavat installi. UPSDriver_227.exe nimeks tal. Proovi! Ehk aitab! Peale seda peaksid juba LanSafe'iga toimetada saama...

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2011 22:58:55 vasta tsitaadiga

Ei ei aita ka see. Kummaline on, et USB kaudu ühendamisel ei ilmu tavapärast dialoogi kus Win7 (suutmata tuvastada seadet) küsib drivereid.
Device Manageri ilmub üks HID Compliant Device ja üks USB Input Device aga üritades kummagile neile käsitsi ette sööta drivereid lahtipakitud UPSDriver_227 kaustast, siis öeldakse, et uusimad driverid on juba installitud.
Devices and Printers all on UPS näha aga nimetusega USB to Serial:
Spoiler Spoiler Spoiler


Isegi käsureaga driveri installimine süsteemi justkui toimib. Driver justkui käivitub aga seadet ei tuvastata üheselt UPS-na ja LanSafe ei suuda seda installi käigus ikka leida icon_confused.gif
Käsurea väljavõte:
Spoiler Spoiler Spoiler


Tõsiselt arusaamatu mis toimub. Kas UPSDriver_227 sisalduvad driverid siis pole sellele seadmele ja ainus võimalus on kasutada seda winpower tarkvara?
See toimib aga nagu öeldud on selle kasutamine väga ebamugav:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2011 20:05:11 vasta tsitaadiga

USB to Serial draiver peaks sulle tekitama virtuaalse COM-pordi portide nimekirja. Sealt peaksid saama valida ka selle pordi numbrit vajadusel (COM1, COM2, ... )
Ja tarkvara seadistuses valid siis vastava COM pordi UPS-i pordiks, kui see seda ise leida ei suuda. (Muidugi ma ei välista, et seda tarkvara ei saagi installida, kui ta ise pole võimeline UPSi üles leidma)
Igaks juhuks katsu pordi number sättida COM1 või COM2, kui need juba kasutusel ei ole ja kui on, siis vaheta omavahel ära (see on ka võimalik). Vanemat sorti tarkvarajupid ei oska vahel suuremat arvu COM porte oodata.

See kipub olema UPS-ide tootjapoolse tarkvara needuseks, et need tarkvarajupid on museaalse väärtusega väga tihti. Ja ega kasutusmugavust ka sealt üldjuhul ka ei leia.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2011 17:47:55 vasta tsitaadiga

Ma üritasin LanSafe installides ka COM porti valida aga seal oli nimekiri tühi ja polnud midagi valida. Eks järgmine nädal nokitsen vaikselt edasi asja kallal. Nii lihtsalt alla ei anna icon_lol.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2011 20:26:15 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Ma üritasin LanSafe installides ka COM porti valida aga seal oli nimekiri tühi ja polnud midagi valida. Eks järgmine nädal nokitsen vaikselt edasi asja kallal. Nii lihtsalt alla ei anna icon_lol.gif


Seda oleks hea näha. icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2011 23:05:47 vasta tsitaadiga

1. Kuidas UPS suhtub pikendusjuhtmetesse?
2. Mis kulutab UPS-i akut?
3. Välguga peab ikka kogu krempli välja lülitama? (majal on piksemaandus ja pistikul on maandus).
-----------------------------------------------------------------------------

Punkt 1 küsin, kuna oleks vaja pikendusjuhet taha kuhu eelkõige ruuter ühendada, et peale voolukatkestust ei peaks ootama ruuteri starti + kõlarid ja printer kah aga need kaks 90% ajast välja lülitatud niikuinii.
Niipalju sai Wikipedia abil selgeks, et tegu peaks siis olema C14 --> Schuko pikenduskaabliga kus C14 otsik ühendatakse UPS taha ja pikenduskaabli Schuko portidesse siis vajalikud seadmed.
Pikendusjuhtme pesad peaks olema ümmargused Schuko mitte need kitsad Euro mõõtu:

Mõned pildid mis ma leidsin sellistest pikenduskaablitest:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Hinnad varieerusid 10-30€ kandis. On eestis kah kuskil selliseid saada või peab ekstra saksamaalt tellima?
Või on mingi muu variant kuidas ruuter,printer ja kõlarid kah UPS-i taha saada?
------------------------------------------------------------------------------
Punkt 2 küsin kuna huvitab see mis UPS-i akut rohkem kulutab. Kas see kui UPS peab akutoitel seadmeid üleval hoidma või see, kui asi lihtsalt vooluvõrgus on 24/7?
------------------------------------------------------------------------------
Punkt 3 küsin peamiselt suve silmas pidades. Talvel on välk õnneks äärmiselt harv juhus.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2011 00:26:25 vasta tsitaadiga

Endal käib suvalise pikenduskaabli pistiku vahetamine üle jõu?
http://yeint.ee/elektroonika-1/pistikud-ja-pesad/iec-230v-toitepistikud/toitepistik-kaablile-c14-ul-10a-250v-p686
http://yeint.ee/elektroonika-1/pistikud-ja-pesad/iec-230v-toitepistikud/toitepistik-kaablile-47320000-rohs
http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=EL-STA101
jne...
Minul on vahetatud ja mitte ei mäleta, kus kohas see pistik vedeles. Eks neid saab üsna mitmelt poolt.

Kui UPS peab päevas kord-paar üsna pikalt akude pealt seadmeid toitma, siis see vast oleks kõige suurem akude kulutaja. See tarbimisvool on pisikese aku jaoks umbes sama kui autoakule starteri vool auto käivitamisel, eks hakkab ikka pikapeale mõjuma.

Aga UPS äikesega välja? Kui alajaam on lähedal ja sealt tuleb maakaabel, siis vast pole isegi vaja.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2011 00:30:56 vasta tsitaadiga

Taolist pistikut tuleks jah hankida. Ei tahaks anda soovitusi, kuidas kaablilt ja pikenduselt pistikud otsast maha lõigata ning seejärel need ära vahetada ...

Omal on mul üks taolise isase pistikuga pikendus ning teine sai korralikult ise tehtud (ühelt igivanalt lauaarvuti kaablilt sai isane pistik võetud).
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2011 00:33:34 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Endal käib suvalise pikenduskaabli pistiku vahetamine üle jõu?

Jah. Ise ei hakka küll midagi käsitsi aretama. Eriti seoses elektriasjandusega millest ma niigi eriti ei jaga midagi. Tulemused võivad olla..mkhmm..särtsakad icon_lol.gif

Parem tellin selle pikenduse ära kuskilt thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.12.2011 00:35:20 vasta tsitaadiga

Enamus UPSe on offlin või siis line interactive tüüpi, see viimane lülitab aku taha ka pingekõikumiste ajal.
Samas aga reaalselt kumbki akut ei kasuta, va. juhul, kui pinge hoopiski kaob.

On ka kolmas tüüp upse, mis toidabki seadmeid ainult akust genereeritava energiaga ja voolivõrgust leatakse pidevalt akut.

See selleks.

Juhtme saad aga tõesti ise teha, elfaelektroonika on sulle vist lähim ostukoht, või balti-jaama turg. Sealt saad viidatud pistiku ja pikendusjuhtme leiad kodust või lähimast toidupoest (enamustes ikka müüakse icon_razz1.gif )

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2011 00:58:09 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Parem tellin selle pikenduse ära kuskilt thumbs_up.gif

Need pildid ja tootekoodid
http://www.aircomnet.lv/index.php?productID=66335
http://www.aircomnet.lv/index.php?productID=66333
http://www.aircomnet.lv/index.php?productID=66336
panevad arvama, et ka
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvuti/kaablid/220v-pikenduskaablid/upsi-pikendus-3-osaline-15m
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvuti/kaablid/220v-pikenduskaablid/upsi-pikendus-6-osaline-15m
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvuti/kaablid/220v-pikenduskaablid/upsi-pikendus-3-osaline-30m
võivad olla samad. Kindel pole, enne ostu kontrolli.

Tundub samuti sobivat.
http://www.ox.ee/est/product/311964
http://www.galador.ee/catalog/product/141224-149983-upsi-pikendus-6-osaline-1-5m
http://pood.mikromaailm.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3823&category_id=697&option=com_virtuemart&Itemid=1
http://pood.mikromaailm.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3855&category_id=697&option=com_virtuemart&Itemid=1
jne...
Edasi otsid ise.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2011 05:23:34 vasta tsitaadiga

A.S., Tänud. Ei arvanud, et meil siin midagi sellist on. Uurin huviga edasi thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.12.2011 16:43:45 vasta tsitaadiga

Hm.. Äriplaan ju lausa, osta pikendusi ja pistikuid. 1 rutsi eest otsik, 5 eest mõne-meetrine pikendus, 5 minutit kruvisid keerata ja valmis icon_razz.gif.

Ma endal tegin ka ise mõned aastad tagasi sellise nupuga mudeli.

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 14.12.2011 02:18:31 vasta tsitaadiga

Küsiks kas erinevad tootjad kirjutavad erinevalt mis klassi UPS kuulub, et ühel on Line-Interactive UPS ja teisel Smart UPS, kas need tähendavad tegelikult üht ja sama?
Oskab keegi öelda palju UPS kaotab vananedes võimsust (arvuti toitekas pidavat samuti kaotama), ei anna kirjade järgi lubatud tootlust, pean silmas mitte akude poolt vaid seadme enda sisu nagu kondekad v misiganes seal pidid toimivust kaotama tasapisi. Mitu protsenti 3, 4, 5 aasta kohta võiks olla kadu... kasvõi ubkaudseltki?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.12.2011 11:04:58 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Küsiks kas erinevad tootjad kirjutavad erinevalt mis klassi UPS kuulub, et ühel on Line-Interactive UPS ja teisel Smart UPS, kas need tähendavad tegelikult üht ja sama?


http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_UPS.html

APC Smart-UPS .. http://en.wikipedia.org/wiki/APC_Smart-UPS

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 11:10:34 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_UPS.html

Kuidas sellesse väitesse suhtuda?:
tsitaat:
NB! Umbes iga kolme kuu tagant tuleks see UPS seade lasta täiesti tühjaks laadida - see pikendab tema akude eluiga.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 13:02:55 vasta tsitaadiga

tomorrow, loll jutt. Tänapäevased UPSid oskavad ise akudele teha pidevalt hooldust selleks, et eluiga pikendada. See tühjaks ja täis on vanade 'mäluga' NiCd ja NiMh akude ajastu relikt. Olgu siinkohal öeldud, et UPSide all pidasin ma silmas kvaliteetseid UPSe asjalikelt tootjatelt nagu APC, Eaton, Poweware, Microdowell jne. Enamus sellest odavast saastast, mida meil inimestele kodudesse ja tihtipeale ka äridesse müüakse sobib tegelikuses vaid betooni täis valada ning paadi-ankruks kasutada.
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.12.2011 15:35:27 vasta tsitaadiga

Andrus Luht kirjutas:
Enamus sellest odavast saastast, mida meil inimestele kodudesse ja tihtipeale ka äridesse müüakse sobib tegelikuses vaid betooni täis valada ning paadi-ankruks kasutada.

ot:
Pole vaja betooneerimisele oma aega raisata, need kolakad on piisavalt rasked ilma betoonitagi.


Andrus Luht kirjutas:
tomorrow, loll jutt. Tänapäevased UPSid oskavad ise akudele teha pidevalt hooldust selleks, et eluiga pikendada. See tühjaks ja täis on vanade 'mäluga' NiCd ja NiMh akude ajastu relikt.


Pole ise kohanud nn. akupatareidega (NiCd ja NiMh) upse. Üldjuhul on neil ikka suletud tüüpi Lead-Acid aku sees.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 16:45:16 vasta tsitaadiga

Selge siis thumbs_up.gif

Vaatan, et endal on ikka see kõige parem Line Interactive tüüp. Saab ööse rahulikult magada thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2011 15:58:01 vasta tsitaadiga

tomorrow, kõige parem on ikka 'on-line' UPS. icon_wink.gif
Line Interactive on ikka rohkem selline 'veidi üle küla keskmise'...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2011 16:19:20 vasta tsitaadiga

bladerunner, jääme nüüd reaalsuse piiridesse. Serveriruumi jah, online ups on majanduslikult õigustatud. Koju aga piisab korralikumast line-interactive ups'ist maa ja ilm.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2011 16:40:43 vasta tsitaadiga

Andrus Luht, sedand küll. Rohkem oli see niisama torge tomorrow suunas, kes seniste siinse foorumi erinevate postitustega on mulje jätnud, et ajab igas asjas perfektsust ja viimase biti optimeerimist taga. On-line UPS sai välja toodud, et hajutada veidi tema öist rahilikku und. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2011 18:35:34 vasta tsitaadiga

Tegelikult kulub ka pliiakudele aeg-ajalt tühjakslaadimine ära. Autode-tsiklite peal toimub igapäevaselt väike kõikumine kasvõi käivitusvoolu ja kasutatud energia taastamise näol generaatori pealt, aga kui päris kalli otsa UPS-id välja arvata (just need tootjad, mida Andrus nimetas ja nende puhul ka mitte need odavama otsa mudelid), siis neil ka kipub see hoodustsükli variant puuduma (tarkvaras võib seda isegi näha, aga töötab see vaid kallimatel mudelitel).
Nii et kellel UPS ise aeg-ajalt akudele end ei lülita ja sedasi väikest kõikumist ei teki, siis pidev täislaetud olek kipub ka plaatide sulfateerumist tekitama...
Kord kuus või paari kuu tagant väike tühjakslaadimine (ei pea laadima täitsa alumise piirini - see tegelikult ei olegi kõige parem) kuluks ära küll ja pikendaks akude iga veidike. Tavaliste akude hinda ja tööiga ilma sellise jukerdamiseta arvestades ei pruugi see aga ära tasuda.
(kuulub kategooriasse "toimige minu sõnade, mitte tegude järgi" icon_razz1.gif )

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2011 05:30:08 vasta tsitaadiga

bladerunner, Bljaad. Uni rikutud nüüd. Oh joure such a joker dear icon_lol.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2011 18:33:40 vasta tsitaadiga

Ah, kes viitsib seda tühjakslaadimist teha. Peab paar kuud vähem vastu, kuid see-eest on saanud täisväärtuslikult kasutada. icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Jällegi UPS-i teemal mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.