|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
petsusOS
HV vaatleja
liitunud: 29.12.2006
|
24.08.2010 17:43:54
Jällegi UPS-i teemal |
|
|
Tere,
Küsimus seisneb UPS-i võimsuse valikus. KUI võimast UPS-i on reaalselt vaja masinale?
Toide: 750W Chieftec (CFT-750-14CS)
Prose: Core 2 Quad 9550
RAM: DDR2 4GB Corsair
video: nVidia GTX295
Kastis veel 2x140mm + 1x120mm vent, 2 HDD-d ja 1 DVD-RW
vastavalt lehele http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine peaks mul full loadis olema võimsustarve 634W, 60% koormusel 401W.
UPS peaks vedama veel Samsungi 24" LCD ja soovitav oleks ka Elioni ruuterit (Thomson TG784).
Millise võimsusega, kui suure VA tähisega UPS-i mul vaja on?
Samas ka pole kindel firma valikus. Soovitatud on APC ups-e. Kas on miskit parema hinna-kvaliteedi suhtega ja mille vahel ei teki seda Chiefteci ja APC konflikti, millest siin ühes eelnevas teemas räägitud?
Tänud ette.
viimati muutis petsusOS 24.08.2010 18:18:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2010 18:10:28
|
|
|
Mul on mitmendat aastat ja teise jooksu akudega OPTI ES1000C (see on line-interactive UPS võimsusega 1000VA/700W), toide on Chieftec CFT-620A-12S (see on active PFC-ga) ja saavad väga hästi omavahel läbi.
Ilmselt pead samuti mingi vähemalt 1000VA-se UPS-i sebima. AK-s on 1500VA-ne (900W), 800VA jääb väheks ja 1000VA pole praegu.
Ma vaatan, et hinnad ka tiba soodsamaks läinud - ma maksin oma 1000VA eest törtsu rohkemgi. Mingist Mustekist, Trustist või PCM-ist on vähemalt see ES1000C küll paremast küljest end näidanud.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 24.08.2010 18:19:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
petsusOS
HV vaatleja
liitunud: 29.12.2006
|
24.08.2010 18:16:56
|
|
|
| Kas sa soetasid kasutatuna juba teise jooksu akudega või juba selle paari aastaga vahetasid akud välja?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2010 18:26:53
|
|
|
Ei, ma ikka ostsin ta uuena - 2006 aasta kesksuvel. Nüüd aastavahetuse paiku said uued akud sisse. Nii et originaalid pidasid tegelikult isegi sutike kauem vastu kui keskmiselt pidanud oleks. Ja ma olin väga lohakas ka - ei teinud akudele vahepeal mingit "treeningut" ega midagi, nii et korraliku hoolduse korral oleks ehk praegugi samad akud sees alles.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
petsusOS
HV vaatleja
liitunud: 29.12.2006
|
24.08.2010 18:44:27
|
|
|
| Selge. Oskaks ka keegi öelda, kumb parem, OPTI või PCM (Powercom) ? On sul, Dogbert, võrdlusmomenti OPTI ja PCMi vahel?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2010 22:43:12
|
|
|
OPTI ja PCM-i vahel mul isikliku kogemusega võrdlusmomenti pakkuda ei ole, aga OPTI vs Mustek on küll. Mustek 650VA nimelt tavatses teatud tüüpi pingekõikumiste peale arvuti toite ära katkestada (mul oli siis veel vana arvuti, millele 650VA oli piisav). Näiteks mingid järjestikused kiired pingelangud või siis piigi järel kohe järsk langus vms. Klõbistas oma releesid küll, aga arvuti tegi selle peale juba reseti. OPTI seevastu pole kunagi midagi lolli teinud.
Teine punkt on tootjapoolne kasutajatugi - vaata PCM vs OPTI, kes erinevalt esimesest pakub allalaadimiseks nii manuaale kui tarkvara (kusjuures mitut erinevat sorti UPSi tarkvara, mis aja jooksul ka muutub)
Sama võimsusega UPS-ide hinnaerinevus pole neil firmadel aga kuigi suur.
Konkreetselt OPTI Thundershield (TS) UPSidega ma kokku puutunud aga ei ole, minu hinnang on Enhanced Series (ES) UPSi põhjal (samas peaks ES olema just see kõige prostam töölooma seeria ja TS midagi peenemat)
Tööl on küll üks 10 aastat vana 300VA kanti PCM offline UPS. Töötab ka see eeskujulikult siiani - toidab modemit, pisikesi switche, telefoni keskjaama ja vanast 486 rondist ruuterit. Kolmas aku on sees. Aga nii vana kraam ei sobi kvaliteedi võrdlemiseks eriti. Sel ajal olid hinnad ja kvaliteedistandardid natuke teised.
Ma ei ütle, et PCM kuhugi ei kõlba või et ta sama trikki tegema hakkab, mida Mustek tegi ja sisemistest komponentidest mul ka mingit ülevaadet pakkuda ei ole kahjuks. Nii et eks sa ise otsusta. Kindlasti teenib PCM paljusid eeskujulikult.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
petsusOS
HV vaatleja
liitunud: 29.12.2006
|
26.08.2010 17:13:27
|
|
|
| Sai ostetud siis lõpuks IBM-i APC sisuga 1000VA UPS, küll kasutatuna kuid uute akudega. Minu poolt antud teema ammendunud.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaval
HV vaatleja
liitunud: 22.08.2010
|
27.11.2010 04:50:51
|
|
|
mul jälle selline probleem,et upsi aku(paar kuud tagasi sai vahetatud)eipea sittagi vastu,taga ona kaamerd ja üks kast jüsimus kas oleks soovitatav näiteks kaks akut panna ? elektroonikas loll nagu lauajalg aga juhtmeid oskan ühendada
_________________ www.arcar.eu
autod eu-st tellimisel
56291000 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
04.02.2011 00:46:02
|
|
|
Selline värk et mul on uut upsi vaja, vana pcm kingpro 645va ups oma kunagise uue akuga ei jõua mu uut netikasti toita, üldse ei jõua kohe - niikui katkestus on teeb reseti. Toide on 500 wt ja seinast tõmbab praegu ~300wt, varsti hakkab tõmbama nii 450-500wt. Kas selline ups on normaalne osta: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id/114661/ Hinnapiiri otseselt pole, aga väga üle 1000 eegu ka maksta ei taha.
Edit: mingi aeg tagasi ostsin musteki 480wt upsi, hull pask on ja lisaks sellele ei toitnud 300 wt arvutit üldse, laadisin paar korda seda, aga midagi ei muutunud. Praegu on garantiis - ootan vastust
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
06.02.2011 18:02:33
|
|
|
800VA tegelik võimsus on kindla peale alla 500W ja see on selle UPS-i maksimum-, mitte nominaalvõimsus. Sa tõmbad selle oma 500W masinaga juba esimesel päeval kooma. Kahjuks ei taha Powercom oma kodulehel tegelikest võimsustest nagu üldse rääkida, Mustek vähemalt üritab neid numbreid ka näidata, aga see ei tee nende toodangut paraku põrmugi paremaks.
Kui tahad, et su UPS sellisele koormusele pika aja jooksul vastu peaks, otsi UPS-i, mille tegelik väljundvõimsus oleks vähemalt 700 vatti (tarbitav maksimum + vähemalt 25% varu).
Et erinevatel UPS-idel on väljundi tegeliku ja näilise võimsuse erinevus erinev, siis näiteks OPTI ES seeria UPS-idest on 700W võimsus 1000VA UPS-idel. Musteki tooteid vaadates annab nende 1000VA UPS aga ainult 600W välja ja see on ka pigem üle- kui alapakutud.
Ühtlasi soovitaksin eemale hoida odava otsa UPS-idest, millel on aktiivjahutus pisikese ventika näol.
Vana UPSi ära minema viska, vaheta aku ja kasuta väiksemate asjade toitmiseks (LCD monitor, ruuter, digiboks).
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
06.02.2011 19:31:17
|
|
|
Igal upsil on just talle omane kasutegur või nn. efektiivsuse %
Sellest lähtuvalt saad arvutada, kui palju oma xxx VA'st sa W'na kasutada saad.
Mul tiksub oma arvuti 700VA PowerWare 9120 taga ja selle kasutegur on 70% ehk 0,7.
Tähendab see, et ma saan kasutada maksimaalselt 490W koguvõimsusega tarbijaid.
Soovitav oleks neid päris kollaseid UPSe vältida. Korralikud kannavad nimesid PowerWare, APC, Microdowell, jne.
_________________ Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
19.03.2011 03:07:42
|
|
|
Niimoodi: 01.21.2011 viisin 480wt musteki (PowerAgent 848 lcd) garantiisse, täna 18.02.2011 sain tagasi. Lehel on kirjas:
2/1/2011 Testimine
2\11\2011 13:58:27 pm Testimine lõpetatud / Tested with 400 wt load, ups works. Test ok.
Minupoolne veakirjeldus oli: ups töötab 200 wt load-is, ups viskab kohe pildi eest ära 300 wt load-is.
Minu arvuti oli (nüüd on üks video juures): AthlonII quad 3ghz 95wt, 2*2 gbt ddr3, 1 hdd, 1 dvd, 3 case fan, gtx 260 216s (189 wt tdp-65nm), gigabyte 870A-UD3 ver 2,1, zalman 500 wt heatpipe, hiir+klaver. Monitor on teise upsi taga.
Upsil on koormus indikaator 4-ja kohaga, kahe kriipsu peal viskas pildi eest kohe kui juhe seinast tõmmata Praegu on täpselt sama seis, ma ei saa aru kuidas nad võisid perses upsi mulle tagasi saata
Ma lasin upsi tühjaks, ja praegu laeb, arvuti on taga ja koormus on 3 kriipsu praegu.
Edit: ja nii ongi, ei miskit vahet sama perses kui ennem, 2 kriipsuga ~220 wt taga viskas korra pildi ära, järgmise katsega jäi pilt isegi ette ja paar secci kannatas 3 kriipsuga ~320 wt loadi (aku kriipsud langesid samal ajal 4-lt kahele kriipsule) ja siis pilt lendas
Asja juures on hea see et mul on õigus esmaspäeval ups ringi vahetada võimsama vastu
Mu põhi arvutil on aastaid mustek 1400 va olnud (toide on 1kwt zalman) ja ilusti hoiab arvutit üleval ka 3 gpuga full loadis ja kellatud cpu loadis (mingi 700 wt tõmbas), selle pärast ma üldse uuesti musteki ostsin.
Tõstan uue upsi hinnapiiri 200 euro peale, äkki oskate midagi soovitada.
Ise vaatasin: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id/84638/ paistab asjalik olema?
Mis vahe tal muidu sellisega on: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id/38804/
Edit: 2011\03\18 käisin kella 15 aegu faunist läbi et vaadata mis seis on garantiiga ja ennäe imet, musteki maaletooja garantii vennad pole isegi testinud seda veel asi haiseb seadusega pahuksis teema järgi juba. Esmaspäev pidin saama *mingi* vastuse no vaatab. Uus ups (OPTI-UPS THUNDER SHIELD TS1700B 1500VA) vahepeal ostetud kuna mul oli vaja seda ja ma teadsin kogemustest et idiootidega vaidlemine on pikaldane protsess.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
04.10.2011 21:18:14
|
|
|
Ostsin endale http://www.mustek.de/11/index.php/en/products/ups/ups-3/293-pm4424lcde/212-pm424lcd sellise Mustek UPS-i. Mul on nimelt tekkinud paar küsimust.
1. Mida teeb UPS-i taga olev reset nupp ? Seda vajutades ei paista midagi juhtuvat ning üleüldse paistab nupp kuidagi tühjalt käivat.
2. Ees on display, mis näitab input ja output volte. Kuid millegipärast kõiguvad mõlemad samamoodi. Kas output stabiilselt 220 peal ei peaks olema ?
3. Palju umbkaudu võib see 240w ups voolu tarbida sisselülitatuna ja idle modes (ekraan tal töötab igatahes kogu aeg) ?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rallih007
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.06.2009
|
04.10.2011 22:16:39
|
|
|
Soovis oma profiili masinale upsi vahele panna aga nagu võhikule kohane, täiesti tühi maa
UPS-i oleks vaja siis profiili masinale
Äkki oskab keegi nõu anda millist osta ja millist jätta
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
05.10.2011 03:03:19
|
|
|
Palju pappi oled nõus välja köhima?
Sinu profiili masinale alla selliste ei vaataks:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/44842/ tahtsin osta sellist.
(põhjus miks ma seda vaatasin on: passiivne jahutus, piisav võimsus, norm hind, mu esimene ups on sama firma oma ja 10 aastat hiljem teise akuga (nüüdseks küll juba nõrgapoolne aku) ikka veel töötab ja hoiab mu neti seadmeid töös).
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/84638/ endal selline (passiiv jahutusega on, päris turske muidu - 100wt monitori hoidis töös umbes tund aega, softi installind pole, mul vaja aint suvaliste lühiajaliste katkestuste eest kaitsta, muidu profiili kasti jõuab max 2 minti töös hoida täiskoormuse all).
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/169942/ selline on mu vana ups, väga turske on samuti, 500 wt koormust hoiab 2 minti töös, samas ta vana ka juba, soft on mustekil jube porno ja ainuke raua miinus on see et väike vent vuhiseb taga koguaeg)
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/169943/ tahtsin selle muidu osta aga lõin käega, pole mul nii võimast vaja.
Arvestades seda mis kadalipu ma odava mustekiga läbi käisin, siis rohkem ma mustekit ei osta, ja soft on ette teada porn neil niikuinii.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/114654/ Paistab normaalne olema.
Pcm upsist niipalju, et pcm teeb ka kõrgema klassi upse: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/129707/
mitte nagu mustek, seega pcm-i julgeks ma igaljuhul osta, muidugi mitte neid kõige odavama otsa omasi.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
udna
HV kasutaja
liitunud: 16.06.2004
|
28.11.2011 00:49:43
|
|
|
Plaan osta selline ups: OPTI-UPS TS1000B 800VA
Oskate midagi halba või head selle kohta rääkida?
Millised pesad sellel upsil on? Piltidel tundub, et tavali europistiku pesasid ei ole. Kuidas arvuti, ruuteri, monitori jms. upsiga ühendada saab? Kas on mingi kaablijupp mis läheb üle tavaliseks pistikupesaks?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
28.11.2011 01:41:47
|
|
|
Tavalised europistikud taga ei ole jah. Mina ostsin selleks lühikese pikendusjuhtme, mis käib UPSi taha ja pikendusel on 4 tavalist euro pistikut.
Mina ostsin omale 2 aastat tagasi APC CS 650 VA 400 W -> http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BK650EI
Profiilimasin kasutab umbes 160 W ning voolu katkestuse korral saab 10 minutit sellega läbi. APC-l on tarkvara, mis läbi USB kaabli suhtleb UPSiga ning enne aku tühjaks saamist lülitab arvuti talveunerežiimi. Umbes aasta tagasi vahetati siin kohalik alajaam välja ning sellest ajast alates on UPS üsna kasutult seisnud. Enne seda oli pinge kõikumisega olukord päris kohutav. Mul oli seatud UPS tööle minema 180 voldi peal umbes, sest kõrgemaks ei saanud panna, kuna tihtilugu sai aku enne tühjaks. Peale uue alajaama paigaldamist seadsin omal UPSil minimaalse pinge nii suureks, kui programm võimaldas (196 V) ning kordagi pole pinge alla selle langenud. Vaja on läinud ainult voolukatkestuste korral või tugevate tuulte korral, kui tekkis voolu lühiajalisi katkemisi.
Laualamp, modem jms asjad on ka UPSil järgi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
30.11.2011 21:15:44
|
|
|
tomorrow, APC oma (PowerChute Persional Edition) on küll väga hea programm. Valikuvõimalusi on üsna korralikult, kuigi võiks olla alati rohkem.
Paar korda on vahepeal tulnud sellele uuendusi, kuna oli üks bug, kus Windowsiga käivitamisel tahtis adminni õigustes käima minna. Kuna UAC on sees, siis see ülepärimine oli tüütu. Mingi teine viga oli veel, aga ei tule hetkel meelde. :S Aa ... meelde tuli. Häda oli selles, et UPSil oli võimalik seadistada, millal ta piiksub ja millal mitte, kui vool ära on. Mul oli pandud, et ta peale kella 20:00 ei piiksuks, kuid see ei rakendunud UPSile millegipärast. Oli olukord, kui tõusin öösel UPSi piiksumise peale üles. Nüüd on selle asjaga korras.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.12.2011 19:57:03
|
|
|
Oled kõik USB pordid üle katsetanud? Ma mõnda aega tagasi leidsin näiteks, et üks läpaka tüüp ei taha suhelda ühte kindlasse USB porti pistetud Huawei HSDPA modemiga. Mitte üks kindel läpakas, vaid kõik seda tüüpi läpakad. Teistes portides töötab sama pulk kenasti ja muud seadmed selles pirtsakas pordis samuti.
Kahju küll, et sul selline jama on tarkvaraga. NUT-i sugulasi oled proovinud juba? NUT ise on küll NIX-idele mõeldud, aga mingi Windowsi variant paistab ka olema ja ühilduvuse tabelit vaadates paistab Eatoni tugi üks paremaid olema.
Kummaline, et originaaltarkvara nii sant on...
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.12.2011 22:58:55
|
|
|
Ei ei aita ka see. Kummaline on, et USB kaudu ühendamisel ei ilmu tavapärast dialoogi kus Win7 (suutmata tuvastada seadet) küsib drivereid.
Device Manageri ilmub üks HID Compliant Device ja üks USB Input Device aga üritades kummagile neile käsitsi ette sööta drivereid lahtipakitud UPSDriver_227 kaustast, siis öeldakse, et uusimad driverid on juba installitud.
Devices and Printers all on UPS näha aga nimetusega USB to Serial:
Spoiler 
Isegi käsureaga driveri installimine süsteemi justkui toimib. Driver justkui käivitub aga seadet ei tuvastata üheselt UPS-na ja LanSafe ei suuda seda installi käigus ikka leida
Käsurea väljavõte:
Spoiler 
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe
WDREG utility v8.10, Copyright (c) 2003 - 2006 Jungo Ltd. http://www.jungo.com
Command usage:
non-WDM Drivers: (.SYS drivers on WinNT4; .VXD drivers on Win95/98/Me;
KernelPlugin Win2000/XP)
wdreg64_Vista.exe [Options ...] Action [Action ...]
Options:
-startup <level>: Set startup level: boot, system, automatic,
demand, disabled (default: automatic).
-name <name>: Set then name of the driver (default: windrvr6).
-file <filename>: Set the file name of the driver.
-vxd: Load a .vxd driver(Win95/98/Me only)
-silent: Suppress all messages.
-log <filename>: Log all messages to filename.
Actions:
create: create a registry entry for the driver.
delete: delete the registry entry for the driver.
start: start the driver.
stop: stop the driver.
install: stop + start (if an older version exists)
or create + start (otherwise).
uninstall: stop + delete.
WDM Drivers: (Win2000/XP)
wdreg64_Vista.exe -inf <filename> [-silent] [-log <filename>] Action [Action ...
]
Options:
-inf <filename>: Full path to an INF file to be dynamically loaded.
-silent: Suppress all messages.
-log <filename>: Log all messages to filename.
Actions:
install: install the INF file (if needed, reloads new driver file).
uninstall: uninstall the INF file.
enable: enable the driver.
disable: disable the driver.
wdreg64_Vista.exe -rescan <enumerator> [-silent] [-log <filename>]
Options:
-rescan <enumerator>: Rescan enumerator (ROOT, ACPI, PCI, USB etc.) for
hardware changes. Only one enumerator can be specified.
-silent: Suppress all messages.
-log <filename>: Log all messages to filename.
For more information, please refer to WinDriver manual.
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe install
Nothing to stop: service windrvr6 does not exist
Service windrvr6 already deleted
Error: Error starting the service windrvr6: The system cannot find the file specified.
Error: Failed trying to install the driver
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe -inf "D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver\PwdUSB.inf"
no action specified: nothing to do!
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe -inf "D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver\PwdUSB.inf" install
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0000) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0000) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0002) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0000) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0002) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0003) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0000) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0002) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_0592&PID_0003) is not plugged-in.
Warning: the device (hwid:USB\VID_06DA&PID_0002) is not plugged-in.
install: completed successfully
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe -inf "D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver\PwSrlPnP.inf" install
Error: Failed retrieving manufacturer PWR.ntamd64 section from INF file D:\Downl
oads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver\PwSrlPnP.inf:
Error: Failed trying to install the driver
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe -inf "D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver\PwdUSB.inf" enable
Error: Failed to enable device (USB\VID_0592&PID_0000)
Error finding the device USB\VID_0592&PID_0000
Error: Failed trying to enable the driver
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe -inf "D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver\x64\windrvr6.inf" install
install: completed successfully
D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver>wdreg64_Vista.exe -inf "D:\Downloads\------------DOWNLOADS--------------\UPSDriver_227\PowerwareUPSDriver\x64\windrvr6.inf" enable
enable: completed successfully |
Tõsiselt arusaamatu mis toimub. Kas UPSDriver_227 sisalduvad driverid siis pole sellele seadmele ja ainus võimalus on kasutada seda winpower tarkvara?
See toimib aga nagu öeldud on selle kasutamine väga ebamugav:
Spoiler 
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
03.12.2011 20:05:11
|
|
|
USB to Serial draiver peaks sulle tekitama virtuaalse COM-pordi portide nimekirja. Sealt peaksid saama valida ka selle pordi numbrit vajadusel (COM1, COM2, ... )
Ja tarkvara seadistuses valid siis vastava COM pordi UPS-i pordiks, kui see seda ise leida ei suuda. (Muidugi ma ei välista, et seda tarkvara ei saagi installida, kui ta ise pole võimeline UPSi üles leidma)
Igaks juhuks katsu pordi number sättida COM1 või COM2, kui need juba kasutusel ei ole ja kui on, siis vaheta omavahel ära (see on ka võimalik). Vanemat sorti tarkvarajupid ei oska vahel suuremat arvu COM porte oodata.
See kipub olema UPS-ide tootjapoolse tarkvara needuseks, et need tarkvarajupid on museaalse väärtusega väga tihti. Ja ega kasutusmugavust ka sealt üldjuhul ka ei leia.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
04.12.2011 20:26:15
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
Ma üritasin LanSafe installides ka COM porti valida aga seal oli nimekiri tühi ja polnud midagi valida. Eks järgmine nädal nokitsen vaikselt edasi asja kallal. Nii lihtsalt alla ei anna  |
Seda oleks hea näha.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.12.2011 23:05:47
|
|
|
1. Kuidas UPS suhtub pikendusjuhtmetesse?
2. Mis kulutab UPS-i akut?
3. Välguga peab ikka kogu krempli välja lülitama? (majal on piksemaandus ja pistikul on maandus).
-----------------------------------------------------------------------------
Punkt 1 küsin, kuna oleks vaja pikendusjuhet taha kuhu eelkõige ruuter ühendada, et peale voolukatkestust ei peaks ootama ruuteri starti + kõlarid ja printer kah aga need kaks 90% ajast välja lülitatud niikuinii.
Niipalju sai Wikipedia abil selgeks, et tegu peaks siis olema C14 --> Schuko pikenduskaabliga kus C14 otsik ühendatakse UPS taha ja pikenduskaabli Schuko portidesse siis vajalikud seadmed.
Pikendusjuhtme pesad peaks olema ümmargused Schuko mitte need kitsad Euro mõõtu:
Mõned pildid mis ma leidsin sellistest pikenduskaablitest:
Spoiler 
Spoiler 
Hinnad varieerusid 10-30€ kandis. On eestis kah kuskil selliseid saada või peab ekstra saksamaalt tellima?
Või on mingi muu variant kuidas ruuter,printer ja kõlarid kah UPS-i taha saada?
------------------------------------------------------------------------------
Punkt 2 küsin kuna huvitab see mis UPS-i akut rohkem kulutab. Kas see kui UPS peab akutoitel seadmeid üleval hoidma või see, kui asi lihtsalt vooluvõrgus on 24/7?
------------------------------------------------------------------------------
Punkt 3 küsin peamiselt suve silmas pidades. Talvel on välk õnneks äärmiselt harv juhus.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
08.12.2011 00:30:56
|
|
|
Taolist pistikut tuleks jah hankida. Ei tahaks anda soovitusi, kuidas kaablilt ja pikenduselt pistikud otsast maha lõigata ning seejärel need ära vahetada ...
Omal on mul üks taolise isase pistikuga pikendus ning teine sai korralikult ise tehtud (ühelt igivanalt lauaarvuti kaablilt sai isane pistik võetud).
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.12.2011 00:35:20
|
|
|
Enamus UPSe on offlin või siis line interactive tüüpi, see viimane lülitab aku taha ka pingekõikumiste ajal.
Samas aga reaalselt kumbki akut ei kasuta, va. juhul, kui pinge hoopiski kaob.
On ka kolmas tüüp upse, mis toidabki seadmeid ainult akust genereeritava energiaga ja voolivõrgust leatakse pidevalt akut.
See selleks.
Juhtme saad aga tõesti ise teha, elfaelektroonika on sulle vist lähim ostukoht, või balti-jaama turg. Sealt saad viidatud pistiku ja pikendusjuhtme leiad kodust või lähimast toidupoest (enamustes ikka müüakse )
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
09.12.2011 16:43:45
|
|
|
Hm.. Äriplaan ju lausa, osta pikendusi ja pistikuid. 1 rutsi eest otsik, 5 eest mõne-meetrine pikendus, 5 minutit kruvisid keerata ja valmis .
Ma endal tegin ka ise mõned aastad tagasi sellise nupuga mudeli.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
14.12.2011 02:18:31
|
|
|
Küsiks kas erinevad tootjad kirjutavad erinevalt mis klassi UPS kuulub, et ühel on Line-Interactive UPS ja teisel Smart UPS, kas need tähendavad tegelikult üht ja sama?
Oskab keegi öelda palju UPS kaotab vananedes võimsust (arvuti toitekas pidavat samuti kaotama), ei anna kirjade järgi lubatud tootlust, pean silmas mitte akude poolt vaid seadme enda sisu nagu kondekad v misiganes seal pidid toimivust kaotama tasapisi. Mitu protsenti 3, 4, 5 aasta kohta võiks olla kadu... kasvõi ubkaudseltki?
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
15.12.2011 13:02:55
|
|
|
tomorrow, loll jutt. Tänapäevased UPSid oskavad ise akudele teha pidevalt hooldust selleks, et eluiga pikendada. See tühjaks ja täis on vanade 'mäluga' NiCd ja NiMh akude ajastu relikt. Olgu siinkohal öeldud, et UPSide all pidasin ma silmas kvaliteetseid UPSe asjalikelt tootjatelt nagu APC, Eaton, Poweware, Microdowell jne. Enamus sellest odavast saastast, mida meil inimestele kodudesse ja tihtipeale ka äridesse müüakse sobib tegelikuses vaid betooni täis valada ning paadi-ankruks kasutada.
_________________ Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
15.12.2011 15:35:27
|
|
|
| Andrus Luht kirjutas: |
| Enamus sellest odavast saastast, mida meil inimestele kodudesse ja tihtipeale ka äridesse müüakse sobib tegelikuses vaid betooni täis valada ning paadi-ankruks kasutada. |
| ot: |
| Pole vaja betooneerimisele oma aega raisata, need kolakad on piisavalt rasked ilma betoonitagi. |
| Andrus Luht kirjutas: |
| tomorrow, loll jutt. Tänapäevased UPSid oskavad ise akudele teha pidevalt hooldust selleks, et eluiga pikendada. See tühjaks ja täis on vanade 'mäluga' NiCd ja NiMh akude ajastu relikt. |
Pole ise kohanud nn. akupatareidega (NiCd ja NiMh) upse. Üldjuhul on neil ikka suletud tüüpi Lead-Acid aku sees.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
16.12.2011 15:58:01
|
|
|
tomorrow, kõige parem on ikka 'on-line' UPS.
Line Interactive on ikka rohkem selline 'veidi üle küla keskmise'...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
16.12.2011 16:40:43
|
|
|
Andrus Luht, sedand küll. Rohkem oli see niisama torge tomorrow suunas, kes seniste siinse foorumi erinevate postitustega on mulje jätnud, et ajab igas asjas perfektsust ja viimase biti optimeerimist taga. On-line UPS sai välja toodud, et hajutada veidi tema öist rahilikku und.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
16.12.2011 18:35:34
|
|
|
Tegelikult kulub ka pliiakudele aeg-ajalt tühjakslaadimine ära. Autode-tsiklite peal toimub igapäevaselt väike kõikumine kasvõi käivitusvoolu ja kasutatud energia taastamise näol generaatori pealt, aga kui päris kalli otsa UPS-id välja arvata (just need tootjad, mida Andrus nimetas ja nende puhul ka mitte need odavama otsa mudelid), siis neil ka kipub see hoodustsükli variant puuduma (tarkvaras võib seda isegi näha, aga töötab see vaid kallimatel mudelitel).
Nii et kellel UPS ise aeg-ajalt akudele end ei lülita ja sedasi väikest kõikumist ei teki, siis pidev täislaetud olek kipub ka plaatide sulfateerumist tekitama...
Kord kuus või paari kuu tagant väike tühjakslaadimine (ei pea laadima täitsa alumise piirini - see tegelikult ei olegi kõige parem) kuluks ära küll ja pikendaks akude iga veidike. Tavaliste akude hinda ja tööiga ilma sellise jukerdamiseta arvestades ei pruugi see aga ära tasuda.
(kuulub kategooriasse "toimige minu sõnade, mitte tegude järgi" )
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
17.12.2011 18:33:40
|
|
|
Ah, kes viitsib seda tühjakslaadimist teha. Peab paar kuud vähem vastu, kuid see-eest on saanud täisväärtuslikult kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|