Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.09.2011 09:36:10 vasta tsitaadiga

Pentax 645D ülevaade ja võrdlus Nikon D3x-ga. Mitte et siin eriti ostjaid ilmselt oleks, aga huvitav ikkagi.

http://www.pentaxforums.com/reviews/pentax-645d-review-nikon-d3x/introduction.html

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.09.2011 16:06:55 Pentax K-m lakkas töötamast, mis viga võib olla? vasta tsitaadiga

Paar päeva tagasi tootas kaamera ilusti, täna hommikul tahtsin hakata pilte tegema, aga päästikunupu vajutamisel ei juhtu midagi. Akud on täis, mälukaart sees, ekraan töötab, aga pilte ei tee. Mis värk on?
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2011 16:27:15 vasta tsitaadiga

Objektiivil kork ees?
Proovi manuaalfookusega.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
davidco
HV veteran

liitunud: 15.05.2003




sõnum 12.10.2011 17:04:32 vasta tsitaadiga

kust pentax k-r tarkvara saaks. näen mälukaardil 3gb kasutuses olevaid faile(võibolla protectid), aga neid kõvakettale ei saa tirida ja fotikast näen ainult ühte video faili. mida teha? pentax software utility 4 ei lase peale installida, kuna ei näe vana tarkvara ja siis lõpetab installimise.
_________________
.....
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005




sõnum 13.10.2011 15:27:37 vasta tsitaadiga

davidco, keevita neljanda versiooni installi fail plaadile nimega S-SW90, siis saad installida.

http://www.pentax.jp/english/support/digital/dc_utility4_win.html - siit võta kaamera tarkvara viimane versioon.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 13.10.2011 15:33:41 vasta tsitaadiga

Ei olnud kork ees ja manuaalfookus ka ei töötanud. Selgus, et objektiivi kinnitusel oli mingi sodi vahel.
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 06.11.2011 14:36:12 vasta tsitaadiga

Mingi värk nüüd oli mul Pentax K200D-ga. Äsja täislaetud Eneloopid sees ning sain teha "ainult" paarsada pilti (ilma välguta ja tavalise autofookusega, õues üle 10 kraadi sooja), kui kaamera jäi korraga kuss ja ainult tühja aku indikaatorit vilgutas. Tavaliselt olen sedasi ikka saanud (ilma välgu ja autofookusega) oma 700 laksu või sinnakanti. Kusjuures olin enne akusid testinud TechnoLine BC-900 laadijaga ning see sai neist tühjakslaadimise käigus kätte igaühest pisut üle 2000 mAh. Nüüd siis peale seda "äkksurma" pistsin akud samasse laadijasse, discharge režiimile ning praeguseks on see neist kätte saanud 500 mAh ning tühjenevad edasi (ennegi kaameras tühjendatud akusid proovinud discharge režiimile panna, et ikka kindlasti tühjad oleks ning laadija on seejärel suht kohe laadimisele ümber lülitanud). Huvitav, mis põhjusel kaamera siis sedasi pildi kotti pani nii äkitsi? Katsetan muidugi kindlasti veel...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 06.11.2011 15:46:24 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
... kaamera jäi korraga kuss ja ainult tühja aku indikaatorit vilgutas. ... Nüüd siis peale seda "äkksurma" pistsin akud samasse laadijasse, discharge režiimile ning praeguseks on see neist kätte saanud 500 mAh ..., Huvitav, mis põhjusel kaamera siis sedasi pildi kotti pani nii äkitsi? Katsetan muidugi kindlasti veel...

Kaamera tahab ilmselt, et akude särtsul ka mingid kvaliteedinäitajad paigas oleks. Kui korraga sees olevatest akudest üks rikki läheb, ega anna enam õiget pinget välja siis võib ka ülejäänud akude heast seisundist mitte piisata, et kaamerat töös hoida. Sinu tester aga näitab kenasti akudesse jäänud särtsu mahalaadimist.
Testi kõik akud ükshaaval üle ja praagi vigane välja.
Mina olen eneloopide puhul avastanud mitu juhust, kus 1 pulk neljast on rikki läinud. Selles suhtes tunduvad eneloopid olema üks paras saast.

Ahjaa, ka see akudest viimase väljapigistamine on üks rumal tegevus. Pigem laadida tänapäevaseid akusid sagedamini kui püüda neid alati särtsust võimalikult kuivaks väänata. Karta on, et tegid eelneva testiga oma akudele karuteene.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2011 15:50:57 vasta tsitaadiga

li-ion akusid ei lastagi enam täiesti tühjaks. icon_idea.gif
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 06.11.2011 15:58:40 vasta tsitaadiga

Eneloopidel vist mäluefekti ei tohiks esineda? Ma tean, see mul miski lollakas harjumus või paranoia, et NiMH akud tahan enne laadimist tühjaks saada. Olen seda korduvalt teinud, küll kaameraga tühjaks, küll laadijaga, siiani pole täheldanud, et jõudlus oleks sellepärast kahanenud. Viimasel särtsu mahalaadimisel näitasid nad kõik pea võrdseid tulemusi, tühiste minimaalsete vahedega.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2011 16:00:41 vasta tsitaadiga

mida hr. eneloop ise asjast arvab? Äkki vahetab välja?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 06.11.2011 16:13:52 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
Eneloopidel vist mäluefekti ei tohiks esineda? Ma tean, see mul miski lollakas harjumus või paranoia, et NiMH akud tahan enne laadimist tühjaks saada. Olen seda korduvalt teinud, küll kaameraga tühjaks, küll laadijaga, siiani pole täheldanud, et jõudlus oleks sellepärast kahanenud. Viimasel särtsu mahalaadimisel näitasid nad kõik pea võrdseid tulemusi, tühiste minimaalsete vahedega.

NiMH akud ei oma mäluefekti ega armasta liigset tühjenemist.
Mäluefekt oli varasematele NiCd akudele omane.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 06.11.2011 16:24:18 vasta tsitaadiga

Samas, kui lihtne on tänapäevase tehnoloogiaga akusid ületühjendada? Kaamera ehk veel kuidagi, aga too minu laadija toimetab iga akuga individuaalselt. Minu mõistes sellisest tühjendamisest tulenev kahjustus oleks pidanud siis ammu varem ilmuma. Või ilmub see ajapikku? Aga võtan soovitused kindlasti arvesse.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 06.11.2011 17:38:32 vasta tsitaadiga

Ületühjendada on väga lihtne! Eriti seadmetes, kus käib korraga sees mitu akut.
Sest reeglina ei toimi liigtühjenemise kaitselülitused iga aku kohta eraldi ja on palju seadmeid, milles selline kaitse üldse puudub.
Ka laadijaid on tänapäeval väga erinevaid, nagu ka akutüüpe. Kahjulik on akut laadida ka sellele akutüübile mittesobiva akulaadijaga.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 07.11.2011 00:39:03 vasta tsitaadiga

Aga on ka see oht, et trickle charge võib halvasti mõjuda? Alati pole mahti kohe peale täissaamist akusid välja võtta ning pealegi on järellaadimisvool arvestatud ehk "tavaliste" NiMH akude isetühjenemist silmas pidades? Eneloopidel aga isetühjenemine teadupärast äärmiselt aeglane.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 07.11.2011 00:49:36 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
Aga on ka see oht, et trickle charge võib halvasti mõjuda? Alati pole mahti kohe peale täissaamist akusid välja võtta ning pealegi on järellaadimisvool arvestatud ehk "tavaliste" NiMH akude isetühjenemist silmas pidades? Eneloopidel aga isetühjenemine teadupärast äärmiselt aeglane.

Eks see ole ka ikka kahjulik. Vähemalt Wikipedia artikkel väidab nii. Endal mul nii peeneid laadijaid ei ole. Püüan kasutada seda laadijat, mida akude tootja samasuguste akude juurde pakub. Oma esimese komplekti NiMH akusid keerasin p.sse sellega, et laadisin neid 3 korda oma tuhkpeene NiCd akude laadijaga (arvasin, et küll kärab see ka ja ei hakka iga akutüübi jaoks eraldi akulaadijat ostma), kuigi arvutasin välja kui pikk peaks olema akude laadimise aeg ja jälgisin protsessi kestel üsna hoolikalt, et seda ei ületataks ja akud liiga kuumaks ei läheks. Tulemus oli, et akud pärast 3. laadimist ei hoia särtsu sees kauem kui nädal. Kui kohe pärast laadimist kaamerasse panna, siis saab neid kasutada, kuigi ka mahutavus on u 50% kahanenud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 07.11.2011 13:35:56 vasta tsitaadiga

Kaamera ise on üle vaadatud? Klemmid (aku ja ka obje omad) puhtad?
Kui viitsid pulkadega edasi mässata ja laetud akude tühjaks laadimisel (max vooluga, 350mA) ekraani jälgida, näiteks iga tunni või paari tagant, kas on mõne pulga puhul näha teistest erinevat pinget?

BC700 trickle charge on ~5% laadimisvoolust.Ei tahaks hästi uskuda, et mõistliku aja jooksul (no näiteks 3-10 tundi) @10mA laadimine 2000mAh pulgale püsivat ning mõõdetavat kurja teeks. Kasu sellest ka muidugi ei tõuse. Kui LSD-tüüpi pulki korduvalt ja päevade-nädalate kaupa trickle alla jätta, siis vast oleks põhjust muretsemiseks.

Tühjendamisest, Technoline/LaCrosse laadijad lõpetavad tsükli, kui pinge jõuab 0.9V-ni, seega tegu ei ole päris tuima mahlade välja laskmisega.

Enda Eneloope laen BC700-ga koos tühjaks laadimisega lootuses saada aimu minekul olevatest pulkades (tean, üsna naiivne).
Varemalt viitsisin ka raamatut pidada ja aeg-ajalt neid läbi testida parema sobituse huvides, aga ilma logiva laadijata on see paras porr.
Rohkemat tagasisidet nii Eneloopi kui BC700 kohta on lootust saada AA akude ja vastava laadija teemadest:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=279039
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=421830

Muide varemalt ei olnud märganud, et tava-Eneloopidest tekkinud ka uus generatsioon ning lisaks on letile tulnud veel lite ja XX (2500mAh) pulgad ning uued Eneloop kirjaga laadijad on samuti nutikamaks muutunud.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 07.11.2011 18:32:50 vasta tsitaadiga

Mina käitlen oma akusid (NiMH AA pulki on mul u 40 tk, 6 eri tüüpi) selliselt, et iga kord enne ja pärast laadimist mõõdan akude pinged tavalise voltmeetriga üle. Selle näidu järgi sorteerin kehvemate näitajatega akud välja. Erinevad seadmed söövad mul korraga kas 8, 6, 4, 2 või 1 akupulga, seega saan ikka kokku kombineerida komplekti ühesuguseid akusid.
Kui mul tekib seadmete kasutamises pikem paus, siis kontrollin vahetevahel, umbes kord poolaastas või vahel isegi aastas, akude seisukorda ja teen ühe suurema akude laadimise.
Vanemad minu kasutuses olevad akud on umbes 5 aastat vanad ja neil on veel piisavalt mahutavust, et neid probleemideta kasutada.
Akulaadijaid on mul 5 erinevat varianti. Kõik siiski sellised eri tootjate tavalaadijad, mitte mingid kellade ja viledega profiriistad. Seesmise nutikuse aste on neil küll veidi erinev. Mõni näiteks ei taha liiga tühjaks läinud akut enam laadida vaid vilgutab pahaselt tuld. Siis on hea, et on olemas ka loll-laadija, millega saab akule u 5 minutiga nii palju särtsu sisse ajada, et targem laadija enam ei pirtsuta.
Graafikuid ja päevikuid akude ja laadimise kohta ei pea. Korra mingil põhjusel kehvema akuna vahele jäänud akud saavad lihtsalt permanentvildikaga märke peale ja leiavad edasist kasutust vähemolulistes lõikudes, nt abivälklambis või fotoseebikas.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 08.11.2011 00:05:55 vasta tsitaadiga

marqs, Minu BC-900 teeb trickle laadimist 24mA vooluga. Tühjaks olen laadinud enamasti 250mA vooluga, mingeid erinevaid pingelanguseid pulkadel pole näinud, kukuvad aja möödudes ühtmoodi enamvähem. Ma arvan, et sellise vooluga ei tekigi vast nii olulist pingelangu, kaamera tarbib ikkagi suuremat voolu(?) ning pingelang ka suurem, eriti veidi riknenud aku puhul. Ja kas see 0,9V on ikka nii hea, ma olen kuulnud-näinud, et alla 1V ei tasu väga minna.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 08.11.2011 02:24:40 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
marqs, Minu BC-900 teeb trickle laadimist 24mA vooluga. Tühjaks olen laadinud enamasti 250mA vooluga, mingeid erinevaid pingelanguseid pulkadel pole näinud, kukuvad aja möödudes ühtmoodi enamvähem. Ma arvan, et sellise vooluga ei tekigi vast nii olulist pingelangu, kaamera tarbib ikkagi suuremat voolu(?) ning pingelang ka suurem, eriti veidi riknenud aku puhul. Ja kas see 0,9V on ikka nii hea, ma olen kuulnud-näinud, et alla 1V ei tasu väga minna.

Trickle klappib, tol aparaadil on see 5% laadimisest, lihtsalt minul toimetab kõnealune riist enamus ajast 200mA-ga. Max vooluga tühjaks laadimisel oleks sisetakistuste erinevused lihtsalt rohkem välja paistnud, aga ma eeldasin ka pigem 100mA vs 350mA teemat.
Selle - http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-dslr-discussion/45346-k200d-battery-meter-problem-2.html#post447480 - järgi käib tarve aeg-ajal pooleteise A peal. Kui teema rahu ei anna ja paariwatiseid 0.8Ohm takisteid vedelemas, võib ju mõõta, mida üksikud pulgad säärase koormuse peal välja annavad.

Kui Techoniline'ga tühjaks laadida, siis selle 0.9V suhtes ei anna midagi väga teha. Kui just ise kõrval ei valva. Või käsitsi monitooringut ja tühjaks laadimist ei tee. Ka näiteks Maha MH-C9000 laadija on väidevatalt sama 0.9V peale sätitud.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deejott
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.11.2004




sõnum 08.11.2011 12:21:52 vasta tsitaadiga

Härra eneloopil icon_smile.gif on ka üks kogemus akude tuksiminemisega, kuid see paari aastatagune kogemus.
Kasutan muidu BC 700 laadijat, kuid mingil hetkel olin sunnitud paar korda kasutama mingit odavat PowerLine laadijat, mis pärines Prisma tehnikaletist.
Sellest paarist korrast piisas, et komplekt akusid loojakarja saata. BC "abipakett" neid enam ei päästnud.
Edaspidi olen vältinud suva laadijaid ja mingeid probleeme pole olnud.
Mul erinevates seadmetes kokku kasutusel ca 20 eneloopi, no mitte üht probleemi.
Eneloop AA akusid on praeguseks hetkeks 3(4) tüüpi:
1000mAh eneloop Lite
2000mAh eneloop 1 gen
2000mAh eneloop 2 gen (krooni märgiga)
2500mAh eneloop XX
Kommentaarid: 127 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 08.11.2011 12:25:46 vasta tsitaadiga

Viimati ma tõesti "unustasin" akud laadijasse, rahulikult trickles seal poolteist päeva (ma polnd tegelt kodus ka sel perioodil). Kardangi, et laadis veidi üle, nüüd mul siis akudel ei midagi muud kui lihtlabane voltage depression (mis väidetavalt pidi olema üsna lihtsalt ravitav ühe-kahe täis-tühjaks tsükliga). Nüüd tegingi üheainsa tsükli, pikalt jokutama pärast ei jäänud ning eks nüüd saame näha, mis tulemus kaameras on.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2011 12:51:44 vasta tsitaadiga

Tänaseks on eeldatavasti K-5 kasutajaid rohkem. Kuidas olete rahul oma autofookusega hämaramapoolses valguses (pimedal ajal toas 60w pirni valgel näiteks)? Minu endiselt suudab kaamera iga objektiiviga liiga ette fokusseerida. Viimane firmware on loomulikult peal ja menüüst kalibreerimine on poolik lahendus, kuna siis on fookus muudel tingimustel paigast ära. Garantiiremondis on käinud ja sama targalt tagasi tulnud. Tugevas valguses test charti peal fokusseerib mul ka täpselt.
LiveView fokusseerib igas valguses täpselt ja nii olengi nagu tola ja kasutan uhket peeglit ja liveview AF-i, et olla kindel ,et tuli terav pilt. Alati ei ole ju aega proovida ja kalibreerida või manuaalselt fokusseerida.

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2011 12:53:27 vasta tsitaadiga

Alusta sellest, mis objektiivi sa üldse kasutad.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2011 13:54:36 vasta tsitaadiga

Proovitud erinevatega aga kohe on külge kruvida ja viga ette näidata näiteks
smc PENTAX DA 35mm F2,8 Macro Limited;
Tamron AF 17-50mm F2,8 Di II;
smc PENTAX DA 18-55mm F3,5-5,6 AL WR;
smc PENTAX P-FA J 75-300mm F/4.5-5.8 AL;

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.