Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 17:39:59 vasta tsitaadiga

Kerge, linnas täiesti piisab ühest käigust, kuigi jah, ise eelistaksin ilmselt rummusisest 3-speedi.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 17:41:25 vasta tsitaadiga

Cool, lihtne/töökindel.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 19:46:59 vasta tsitaadiga

woo456 kirjutas:
Mille jaoks singlespeed hea on?

Suurim soiduelamus. Korra proovid fixie ara, siis tahad omale ka kohe. Vahemalt minuga oli nii. Saad aru kui palju joudu laheb kaikudega rattaga ylekandes kaduma. Sama tunne oli siis kui seotasin kunagi omale esimese maanteka ja seni olin linnas asfaldil koguaeg esiamordiga xc rattaga vuranud. Isegi kui amort on lukustatav laheb ikka tohutult joudu "pehmesse rattasse" kaduma. Kui proovind pole ega siis vast ei moista... soovitan votta kellegi kaest korralikku maantekat prooviks.

Kuigi jah, seaduse jargi pole sellised rattad paljudes kohtades lubatud, kuna pidurid puuduvad. Ohutus eelkoige...


edit:
Samas arvestades, et minus on peidus vaheke rattapede, siis ei jaa see kindlasti ainukeseks rattaks. Plaanis ikka midagi maastikul vuramiseks ka soetada, aga need tulevad hiljem.


Plaanis GoPro HD Hero kaamera ka peale panna. Kulub ara, kuna see minu jaoks suhteliselt laia otstarbega.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 21:52:12 vasta tsitaadiga

Kuhu see jõud seal ülekandes täpsemalt kaduma läheb?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 23:20:51 vasta tsitaadiga

Käiguvahetaja ja lõdvem kett.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.10.2011 00:12:50 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Käiguvahetaja ja lõdvem kett.
icon_question.gif tagaratast veab ikkagi kett pingega ja ainult pealmine osa kogu ringlusest
käiguvaheti ei võta ju grammigi lisa - 1:1 ülekandega ei ole mingit vahet, keti pikkus ja käiguvahetaja ei mängi mingit rolli
kui just hõõrdejõudu sedavõrd oluliseks ei pea icon_rolleyes.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 00:57:07 vasta tsitaadiga

Praktikas tuleb kuskilt aga vahe sisse.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.10.2011 07:39:22 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Praktikas tuleb kuskilt aga vahe sisse.
Oled seda vahet reaalselt näiteks spidomeetriga mõõtnud?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 08:19:08 vasta tsitaadiga

Mida te vaidlete, lihtne füüsika ju
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 08:42:10 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
SKG kirjutas:
Praktikas tuleb kuskilt aga vahe sisse.
Oled seda vahet reaalselt näiteks spidomeetriga mõõtnud?

Ei ole vajalikuks pidanud, kuna ilma selletagi tunda.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.10.2011 08:49:44 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Ei ole vajalikuks pidanud, kuna ilma selletagi tunda.
Vaata mu avatari icon_razz.gif

Millega täpsemalt võrdlesid? Saan aru, et raske, pehme ja laiade rehvidega maastikurattaga on vahe tõenäoliselt päris muljetavaldav kuid raske uskuda, et korraliku maanteerattaga vahe nii suur oleks. Keti läbi käiguvahetaja vedamine on tühine energiakulu. Eriti ei imestaks, kui suur osa sellest tundmisest tulenes wishful thinkingust.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 09:01:31 vasta tsitaadiga

Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.

Üks video:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 21:06:04 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.


Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti).
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.10.2011 21:58:34 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Mida te vaidlete, lihtne füüsika ju
ega jah, höördumine ja massierinevus muudab pisut ülekannet ja vajaminevat energiat, kuid erinevus on ikka jubemarginaalne
mingid tunded on puhas platseebo

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 22:00:24 vasta tsitaadiga

no lisaks sellele käiguvahetajaga rattal kett "võbeleb" mis lisab veel "kaduvat" energiat
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.10.2011 22:02:46 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
no lisaks sellele käiguvahetajaga rattal kett "võbeleb" mis lisab veel "kaduvat" energiat
Right. Mitu sekundit ma 4h sõitmisega selle keti mitte-võbelemise arvelt kokku hoian? Rohkem kui kolm?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.10.2011 22:03:30 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
no lisaks sellele käiguvahetajaga rattal kett "võbeleb" mis lisab veel "kaduvat" energiat
nu samuti käiguvahetaja tuuletakistus, eriti veel hammasrattad, mis kerivad vastu tuult thumbs_down.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 22:04:25 vasta tsitaadiga

sekundi kindlasti icon_biggrin.gif

hammasrattad on lisakaal


mina olen ikka käiguka poolt... saab mägedes turnida

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.10.2011 22:06:35 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
hammasrattad on lisakaal
Seda kindlasti ning selle vastu pole ma kordagi vaielnud. Lihtsalt konkreetselt ülekandemehanismist tulenev energiakulu on asi mida minu mõistus eriti ei taha vastu võtta icon_smile.gif
carlking kirjutas:
mina olen ikka käiguka poolt... saab mägedes turnida
Ei peagi olema mäed, piisab lihtsalt vähe asisemast vastutuulest. Küll ja küll on olnud olukordi, kus ka eest teise, tagant kusagil keskel oleva hammasratta peal punnitades üle 15km/h kätte ei saa. Fixiga lihtsalt jalutaksid sellises olukorras.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 22:22:27 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
SKG kirjutas:
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.


Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti).

Mis ma ikka seletan... ma arvan, kes maanteeratast pole omanud ei suudaks isegi vahet maastikurattaga ette kujutada. Tuleb omal järgi proovida.
Igal rattal oma otstarve.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.10.2011 22:29:06 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kassmees kirjutas:
SKG kirjutas:
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.


Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti).

Mis ma ikka seletan... ma arvan, kes maanteeratast pole omanud ei suudaks isegi vahet maastikurattaga ette kujutada. Tuleb omal järgi proovida.
Igal rattal oma otstarve.
võrdlet jälle võrreldamatut, kui enne väitsid, et sama ülekande juures on kadu käiguvahetuse ja lõdvema keti tõttu - too argument põhimõtteliselt ei päde
maanteeratas on loomulikult maastikurattast kiirem ja mida kitsamad ja kõvemad rehvid, seda nobem on - abiks on ka veel see, kui ise 1 liitrivõrra piima vähem jood thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 22:40:42 vasta tsitaadiga

Siim sõi täna esimest korda kana üle pika aja... andke talle andeks.

Tegelikult maastikurattal ja maastikurattal on ka suur vahe... üks asi on amort lukku panna, teine asi on jäiga amordiga ja jäiga raamiga ratas... raam millega olete paartuhat km uhanud maastikul ei ole enam jäik.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 22:44:08 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
SKG kirjutas:
Kassmees kirjutas:
SKG kirjutas:
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.


Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti).

Mis ma ikka seletan... ma arvan, kes maanteeratast pole omanud ei suudaks isegi vahet maastikurattaga ette kujutada. Tuleb omal järgi proovida.
Igal rattal oma otstarve.
võrdlet jälle võrreldamatut, kui enne väitsid, et sama ülekande juures on kadu käiguvahetuse ja lõdvema keti tõttu - too argument põhimõtteliselt ei päde
maanteeratas on loomulikult maastikurattast kiirem ja mida kitsamad ja kõvemad rehvid, seda nobem on - abiks on ka veel see, kui ise 1 liitrivõrra piima vähem jood thumbs_up.gif

No vot, seda ma just räägingi.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.10.2011 23:18:09 vasta tsitaadiga

SKG, et sinu argument ei päde icon_rolleyes.gif icon_question.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 23:57:21 vasta tsitaadiga

Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 01:29:46 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti.
Alguses käis aga jutt kuhugi ülekandesse kaduvast jõust, mis on totaalne jama.

Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 09:06:41 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:

Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist.
Ma ei oma võrdlusmomenti kuid - kui sul on ees üks hammasratas, taga teine ja nende vahel jookseb kett versus tavaline ees-kolm-taga seitse-või-kaheksa-käiku tüüpi ratas - kindlasti on ülekande efektiivsus parem kui on üks käik (või kui pole lausa vabakäiku). Kui suur see vahe on ning kas seda sõitja tunneb - ei oska ütelda. Samas arvestades kuidas mitmekäiguliste rataste ülekanne kiirelt kulub ning erinevad lõtkud sisse tekivad siis on nö. vana "meesteka" tüüpi rattad kindlasti parema kasuteguriga ning ülekanne kulub aeglasemalt. Mäest üles sõites või pori sees on muidugi teine lugu, siis on aeglasem käik kasuks.

Mulle sobiks vabalt kas kahe- või kolmekäiguline ratas - üks käik linnasõiduks (~20km/h), üks mäest üles sõitmiseks ja üks kiiremaks sõiduks (seda poleks tegelikult vaja). Igaljuhul kui praegune ratas (ma polegi kindel, palju tal neid käike on, liiga palju igaljuhul) peaks otsad andma siis uurin tõsiselt, kas on midagi paremat kui universaal-nahhaal.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 13:04:09 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
SKG kirjutas:
Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti.
Alguses käis aga jutt kuhugi ülekandesse kaduvast jõust, mis on totaalne jama.

Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist.

No olgu siis jama, aga mul on vahetu kogemus olemas koigi eelnimetatud erinevate rattatyypidega ja ma lihtsalt ei saa sellega noustuda. Agree to disagree.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 21.10.2011 13:17:17 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
maatriks kirjutas:
SKG kirjutas:
Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti.
Alguses käis aga jutt kuhugi ülekandesse kaduvast jõust, mis on totaalne jama.

Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist.

No olgu siis jama, aga mul on vahetu kogemus olemas koigi eelnimetatud erinevate rattatyypidega ja ma lihtsalt ei saa sellega noustuda. Agree to disagree.
rattatüübid ei määra midagi, määrab rehvi laius, rehvi diameeter, tagumise ja esimese hammasratta hammaste arv ning hammaste vahekaugus

kui need parameetrid on samad, siis võib alles võrrelda ülekandesse kaduvast jõudu

muidugi lisab subjektiivsust veel sõiduasend

_________________
☠


viimati muutis libe 21.10.2011 13:18:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 13:17:42 vasta tsitaadiga

Kellelgi siin ratta porikaid üle on? icon_rolleyes.gif
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 13:58:38 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:

maanteeratas on loomulikult maastikurattast kiirem ja mida kitsamad ja kõvemad rehvid, seda nobem on.


Maastikurattale saab samuti siledamad kummid alla panna ja antud rehvile lubatud kõrgeima rõhu sisse lüüa. Proovitud ja toimib, sõitsin pikka aega niimoodi. Kuna mul on juba mõnda aega ka vana Favoriti maanteeratas olemas, siis tekkis võrdlusmoment. Jälgisin oma sõidustiili ja märkasin seda, et ma olen jube mugav. Maastikurattaga sõites kippusin ma tõusudel ja vastu tormist tuult sõites kasutama eest väikseimat hammasratast ja kiirus võis langeda isegi alla 10 km/h. Maanteerattal aga ees nii väikest hammakat pole, tuleb leppida suuremaga. Tõusul, mis MTBga sai võetud 10 km/h, läksin MNTga 14 km/h. Proovisin oma mugavust alla suruda, maastikurattal eest väikseima hammaka kasutamist vältida - nii õnnestus vahe MTB ja MNT vahel muuta olematuks, tõusud sai ilusasti ületada eest keskmise hammaka toel.

Veeretakistuse osas ma kummide laiuses erinevusi ei taju. Talvel aga on laiad kummid isegi paremad, sest neil saab rõhu vähendada kuni 1 baarini (kui ma mõõtühikuga metsa ei pannud) ja siis läheb ratas läbi ka sellisest lägast, kus normaalrõhuga halastamatult kinni jääb (+ pehme sõit). Mustri olemasolu ei määra siin midagi, pigem sõltub pidamine vist rehvi materjalist - mul on olnud slikke, mis kõvakstallatud lumel peavad suisa sama hästi, kui asfaldil, ja on olnud räige mudamustriga rehve, mis lumel muutuvad uiskudeks.
Selgus, et mu Favorit on maanteedel stabiilsem, kui maastikurattad. Ta hoiab otsesuunda paremini.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 20:59:13 vasta tsitaadiga

mida on fixie ehitamiseks vaja?
ainult fixie rummu?
hetkel seisab üks Start sosse, millest üritan 8 kuud juba midagi teha. Fixie tundub videode järgi päris põnev.

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 21.10.2011 21:03:51 vasta tsitaadiga

explode kirjutas:
mida on fixie ehitamiseks vaja?
ainult fixie rummu?
hetkel seisab üks Start sosse, millest üritan 8 kuud juba midagi teha. Fixie tundub videode järgi päris põnev.
ülekanne peab võrdlemisi kerge olema, seega esihammaka pead ka ära vahetama
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.10.2011 21:05:58 vasta tsitaadiga

Suur osa fixi mõttekusest tuleneb kergest spetsraamist
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 21:14:10 vasta tsitaadiga

http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=45&t=34553&p=253071#p253071
See tundub küll üsna mõttekas.
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis haigo 21.10.2011 21:15:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 21:14:25 vasta tsitaadiga

libe, has suuremaks või väiksemaks?
asi näeb hetkel selline välja:
Spoiler Spoiler Spoiler

tutikas ratas tegelikult aga aastast 90 on kuuris seisnud.

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 21.10.2011 21:32:32 vasta tsitaadiga

explode kirjutas:
libe, has suuremaks või väiksemaks?
sul neid juba niigi kaks icon_biggrin.gif
saad ilusti proovida, mis paremini sobib

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 22:05:14 vasta tsitaadiga

explode kirjutas:
mida on fixie ehitamiseks vaja?
ainult fixie rummu?
hetkel seisab üks Start sosse, millest üritan 8 kuud juba midagi teha. Fixie tundub videode järgi päris põnev.

Ilma vabajooksuta tagarummu. Soovitavalt ka korvid kui ilma vabajooksuta ja piduriteta kasuks otsutada. Muu on juba maitse küsimus.
libe kirjutas:
ülekanne peab võrdlemisi kerge olema, seega esihammaka pead ka ära vahetama

Oleneb. Valmisratastel on vägagi varieeruv, ei pea tingimata kerge olema. Sel Langsteril, mida eelnevalt linkisin on üks raskemaid ülekandeid fixide seas (48x15), samas on olemas väga kergeid, millega suurt kiirust ei saavuta.
Ho Ho kirjutas:
Suur osa fixi mõttekusest tuleneb kergest spetsraamist

Ikka vastupidi on see. Enamus poesmüüdavaid fixie-sid on võrdlemisi raske kroommolübdeen või lausa terasraamiga, mis teeb ratta vägagi raskeks, arvestades kui vähe komponente seal peal on. Alu-raami ja karbonkahvliga fixied (8-9kg) on pigem erandid ja CroMo/teras on reegel (10-12kg).
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 22:40:28 vasta tsitaadiga

No kui fixie plussiks on ka maanteerattast parem minek, siis oleks ju mõttekas ta ka võimalikult kerge teha. 4 kg raskemal rattal kaob see eelis ära. Järelikult nendel rauast kolakatel on mingi muu argument.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 23:42:53 vasta tsitaadiga

Fixie algseks poindiks oli odavus, vähene hoolduse vajalikkus ja töökindlus. Need uuemad alu-raami ja süsinikkahvliga rattad ma liigitaks tegelikult pigem fitnessbike-de alla. Algsed fixied ehitati piltlikult öeldes vanadest vannitoatorudest. See flashy-look on hilisem moeröögatus. Tahad ehedat, siis ongi CroMo da only way.

Seal igasugu kraami:
http://www.evanscycles.com/categories/bikes/single-speed-fixed-gear-bikes#!!price_from=;price_to=;on_sale=;sort=asc;
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2011 19:44:49 vasta tsitaadiga

Youtube videotel on fixie põnev küll, aga 95% fixie sõitjatest niisama kulgemisest kaugemale ei jõua.
Tee üks valmis ja sõida kuni meelidib, kui isu täis saab siis müü ära/ehita ringi. Päris ilma fixie'ga sõitmata kohe poest uus ja kallis fixie osta on lauslollus.
Üleüldse, kui ehitate, võtke juba flip-flop rumm, millel ühel pool on fikseeritud hammakas, teisel pool vabajooksuga hammakas. Saate lihtsalt tagaratta ümber pööramisega valida kas on fixed-gear või single-speed (need kaks pole sünonüümid).
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 25.10.2011 23:13:35 vasta tsitaadiga

nothing important

viimati muutis mario20031 19.08.2012 03:52:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 15:46:14 vasta tsitaadiga

Pidureid eeldab iga ratas ja rumm.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 26.10.2011 17:58:29 vasta tsitaadiga

nothing important

viimati muutis mario20031 19.08.2012 03:52:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.10.2011 18:00:08 vasta tsitaadiga

Saab jah, iseasi kui kiirelt. Ma ei riski ma toast väljagi minna kui esipidur ei tööta.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 19:41:00 vasta tsitaadiga

mario20031 kirjutas:
milleks fixed gear rattal pidurid,kui saab ka jalgade jõuga seisma

Sõidusuunale vastusuunas peeretamine ka aeglustab. Fakt on see, et jalgadega pedaalidele vastu töötades aeglustamine on üks pagana sitt meetod aeglustamiseks. Fixil peab olema esipidur!
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 19:41:42 vasta tsitaadiga

oot, kas nendel ratastel siis nn "vabakäiku" ei olegi?


wtf icon_eek.gif

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 19:43:52 vasta tsitaadiga

Täpselt. Fixie (fixed gear) on nagu vana hea kolmerattaline lapsepõlvest, vabakäik puudub ja pedaalid käivad tagarattaga koos ringi alati.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 26.10.2011 19:57:08 vasta tsitaadiga

nüüd politsei kontrollib agaralt rattatulesid, kui pidureid ei olegi, siis võib vist trahvi saada
_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 20:00:24 vasta tsitaadiga

Etsike kirjutas:
Täpselt. Fixie (fixed gear) on nagu vana hea kolmerattaline lapsepõlvest, vabakäik puudub ja pedaalid käivad tagarattaga koos ringi alati.
raju kuskilt järsemast mäest alla sõita siis...
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.