|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad rattakiivrit? |
| Kasutan. |
|
44% |
[ 88 ] |
| Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas) |
|
8% |
[ 16 ] |
| Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe |
|
21% |
[ 42 ] |
| Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas) |
|
25% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 196 |
|
| autor |
|
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
19.10.2011 17:39:59
|
|
|
Kerge, linnas täiesti piisab ühest käigust, kuigi jah, ise eelistaksin ilmselt rummusisest 3-speedi.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
19.10.2011 17:41:25
|
|
|
| Cool, lihtne/töökindel.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
19.10.2011 19:46:59
|
|
|
| woo456 kirjutas: |
| Mille jaoks singlespeed hea on? |
Suurim soiduelamus. Korra proovid fixie ara, siis tahad omale ka kohe. Vahemalt minuga oli nii. Saad aru kui palju joudu laheb kaikudega rattaga ylekandes kaduma. Sama tunne oli siis kui seotasin kunagi omale esimese maanteka ja seni olin linnas asfaldil koguaeg esiamordiga xc rattaga vuranud. Isegi kui amort on lukustatav laheb ikka tohutult joudu "pehmesse rattasse" kaduma. Kui proovind pole ega siis vast ei moista... soovitan votta kellegi kaest korralikku maantekat prooviks.
Kuigi jah, seaduse jargi pole sellised rattad paljudes kohtades lubatud, kuna pidurid puuduvad. Ohutus eelkoige...
edit:
Samas arvestades, et minus on peidus vaheke rattapede, siis ei jaa see kindlasti ainukeseks rattaks. Plaanis ikka midagi maastikul vuramiseks ka soetada, aga need tulevad hiljem.
Plaanis GoPro HD Hero kaamera ka peale panna. Kulub ara, kuna see minu jaoks suhteliselt laia otstarbega.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
19.10.2011 21:52:12
|
|
|
| Kuhu see jõud seal ülekandes täpsemalt kaduma läheb?
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
19.10.2011 23:20:51
|
|
|
| Käiguvahetaja ja lõdvem kett.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
20.10.2011 00:12:50
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Käiguvahetaja ja lõdvem kett. |
tagaratast veab ikkagi kett pingega ja ainult pealmine osa kogu ringlusest
käiguvaheti ei võta ju grammigi lisa - 1:1 ülekandega ei ole mingit vahet, keti pikkus ja käiguvahetaja ei mängi mingit rolli
kui just hõõrdejõudu sedavõrd oluliseks ei pea
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.10.2011 00:57:07
|
|
|
| Praktikas tuleb kuskilt aga vahe sisse.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.10.2011 07:39:22
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Praktikas tuleb kuskilt aga vahe sisse. |
Oled seda vahet reaalselt näiteks spidomeetriga mõõtnud?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.10.2011 08:19:08
|
|
|
Mida te vaidlete, lihtne füüsika ju
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.10.2011 08:42:10
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Praktikas tuleb kuskilt aga vahe sisse. |
Oled seda vahet reaalselt näiteks spidomeetriga mõõtnud? |
Ei ole vajalikuks pidanud, kuna ilma selletagi tunda.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.10.2011 08:49:44
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Ei ole vajalikuks pidanud, kuna ilma selletagi tunda. |
Vaata mu avatari
Millega täpsemalt võrdlesid? Saan aru, et raske, pehme ja laiade rehvidega maastikurattaga on vahe tõenäoliselt päris muljetavaldav kuid raske uskuda, et korraliku maanteerattaga vahe nii suur oleks. Keti läbi käiguvahetaja vedamine on tühine energiakulu. Eriti ei imestaks, kui suur osa sellest tundmisest tulenes wishful thinkingust.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.10.2011 09:01:31
|
|
|
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.
Üks video:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
20.10.2011 21:06:04
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.
|
Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti).
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
20.10.2011 21:58:34
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| Mida te vaidlete, lihtne füüsika ju |
ega jah, höördumine ja massierinevus muudab pisut ülekannet ja vajaminevat energiat, kuid erinevus on ikka jubemarginaalne
mingid tunded on puhas platseebo
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.10.2011 22:00:24
|
|
|
no lisaks sellele käiguvahetajaga rattal kett "võbeleb" mis lisab veel "kaduvat" energiat
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.10.2011 22:02:46
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| no lisaks sellele käiguvahetajaga rattal kett "võbeleb" mis lisab veel "kaduvat" energiat |
Right. Mitu sekundit ma 4h sõitmisega selle keti mitte-võbelemise arvelt kokku hoian? Rohkem kui kolm?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
20.10.2011 22:03:30
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| no lisaks sellele käiguvahetajaga rattal kett "võbeleb" mis lisab veel "kaduvat" energiat |
nu samuti käiguvahetaja tuuletakistus, eriti veel hammasrattad, mis kerivad vastu tuult
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.10.2011 22:04:25
|
|
|
sekundi kindlasti
hammasrattad on lisakaal
mina olen ikka käiguka poolt... saab mägedes turnida
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.10.2011 22:06:35
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| hammasrattad on lisakaal |
Seda kindlasti ning selle vastu pole ma kordagi vaielnud. Lihtsalt konkreetselt ülekandemehanismist tulenev energiakulu on asi mida minu mõistus eriti ei taha vastu võtta
| carlking kirjutas: |
| mina olen ikka käiguka poolt... saab mägedes turnida |
Ei peagi olema mäed, piisab lihtsalt vähe asisemast vastutuulest. Küll ja küll on olnud olukordi, kus ka eest teise, tagant kusagil keskel oleva hammasratta peal punnitades üle 15km/h kätte ei saa. Fixiga lihtsalt jalutaksid sellises olukorras.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.10.2011 22:22:27
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.
|
Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti). |
Mis ma ikka seletan... ma arvan, kes maanteeratast pole omanud ei suudaks isegi vahet maastikurattaga ette kujutada. Tuleb omal järgi proovida.
Igal rattal oma otstarve.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
20.10.2011 22:29:06
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Kassmees kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.
|
Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti). |
Mis ma ikka seletan... ma arvan, kes maanteeratast pole omanud ei suudaks isegi vahet maastikurattaga ette kujutada. Tuleb omal järgi proovida.
Igal rattal oma otstarve. |
võrdlet jälle võrreldamatut, kui enne väitsid, et sama ülekande juures on kadu käiguvahetuse ja lõdvema keti tõttu - too argument põhimõtteliselt ei päde
maanteeratas on loomulikult maastikurattast kiirem ja mida kitsamad ja kõvemad rehvid, seda nobem on - abiks on ka veel see, kui ise 1 liitrivõrra piima vähem jood
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.10.2011 22:40:42
|
|
|
Siim sõi täna esimest korda kana üle pika aja... andke talle andeks.
Tegelikult maastikurattal ja maastikurattal on ka suur vahe... üks asi on amort lukku panna, teine asi on jäiga amordiga ja jäiga raamiga ratas... raam millega olete paartuhat km uhanud maastikul ei ole enam jäik.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.10.2011 22:44:08
|
|
|
| libe kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Kassmees kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Avatari?
Vahe on isegi maantekaga tunda. Fixie on lihtsalt pedaalides kuulekam/erksam kui käiguvahetajaga ratas.
|
Kas on vahe tunda ka võrreldes vabajooksurummuga? Võid teha katse - leia samasugune tagajooks, millel on vabajooksurumm, pane sellele samasugune rehv peale ja mine uhama. Mõned hullud väidavad igatahes, et fixie olla isegi vabajooksurummuga velost parem. Pole aga teada, millele nad oma väidetes toetuvad. Tavaline vabajooksurumm normaalselt määrituna jookseb ju kah ilusasti.
Peaks ise kah fixi ära proovima - äkki oskan siis midagi rohkemat öelda.
Muidu tõukeratas on samuti erksam ja kuulekam pedaalidega velodest. Ilmselt seetõttu, et tõukerattaga sõites on kontakt maapinnaga tihedam ja jalad asuvad väga madalal, see annab olukordadele reageerimisel juurde (näiteks jõuan jala maha panna väga kiiresti). |
Mis ma ikka seletan... ma arvan, kes maanteeratast pole omanud ei suudaks isegi vahet maastikurattaga ette kujutada. Tuleb omal järgi proovida.
Igal rattal oma otstarve. |
võrdlet jälle võrreldamatut, kui enne väitsid, et sama ülekande juures on kadu käiguvahetuse ja lõdvema keti tõttu - too argument põhimõtteliselt ei päde
maanteeratas on loomulikult maastikurattast kiirem ja mida kitsamad ja kõvemad rehvid, seda nobem on - abiks on ka veel see, kui ise 1 liitrivõrra piima vähem jood  |
No vot, seda ma just räägingi.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
20.10.2011 23:18:09
|
|
|
SKG, et sinu argument ei päde
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.10.2011 23:57:21
|
|
|
| Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
21.10.2011 01:29:46
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti. |
Alguses käis aga jutt kuhugi ülekandesse kaduvast jõust, mis on totaalne jama.
Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.10.2011 09:06:41
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist. |
Ma ei oma võrdlusmomenti kuid - kui sul on ees üks hammasratas, taga teine ja nende vahel jookseb kett versus tavaline ees-kolm-taga seitse-või-kaheksa-käiku tüüpi ratas - kindlasti on ülekande efektiivsus parem kui on üks käik (või kui pole lausa vabakäiku). Kui suur see vahe on ning kas seda sõitja tunneb - ei oska ütelda. Samas arvestades kuidas mitmekäiguliste rataste ülekanne kiirelt kulub ning erinevad lõtkud sisse tekivad siis on nö. vana "meesteka" tüüpi rattad kindlasti parema kasuteguriga ning ülekanne kulub aeglasemalt. Mäest üles sõites või pori sees on muidugi teine lugu, siis on aeglasem käik kasuks.
Mulle sobiks vabalt kas kahe- või kolmekäiguline ratas - üks käik linnasõiduks (~20km/h), üks mäest üles sõitmiseks ja üks kiiremaks sõiduks (seda poleks tegelikult vaja). Igaljuhul kui praegune ratas (ma polegi kindel, palju tal neid käike on, liiga palju igaljuhul) peaks otsad andma siis uurin tõsiselt, kas on midagi paremat kui universaal-nahhaal.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
21.10.2011 13:04:09
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti. |
Alguses käis aga jutt kuhugi ülekandesse kaduvast jõust, mis on totaalne jama.
Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist. |
No olgu siis jama, aga mul on vahetu kogemus olemas koigi eelnimetatud erinevate rattatyypidega ja ma lihtsalt ei saa sellega noustuda. Agree to disagree.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
21.10.2011 13:17:17
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| maatriks kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Pidasin silmas, et su vastus kinnitas mu eelnevat posti. |
Alguses käis aga jutt kuhugi ülekandesse kaduvast jõust, mis on totaalne jama.
Peenem / väiksema mustriga rehv teeb sõitmise loomulikult lihtsamaks, aga fixie/single-geariga pole sel miskit pistmist. |
No olgu siis jama, aga mul on vahetu kogemus olemas koigi eelnimetatud erinevate rattatyypidega ja ma lihtsalt ei saa sellega noustuda. Agree to disagree. |
rattatüübid ei määra midagi, määrab rehvi laius, rehvi diameeter, tagumise ja esimese hammasratta hammaste arv ning hammaste vahekaugus
kui need parameetrid on samad, siis võib alles võrrelda ülekandesse kaduvast jõudu
muidugi lisab subjektiivsust veel sõiduasend
_________________ ☠
viimati muutis libe 21.10.2011 13:18:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.10.2011 13:17:42
|
|
|
Kellelgi siin ratta porikaid üle on?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
21.10.2011 13:58:38
|
|
|
| libe kirjutas: |
maanteeratas on loomulikult maastikurattast kiirem ja mida kitsamad ja kõvemad rehvid, seda nobem on. |
Maastikurattale saab samuti siledamad kummid alla panna ja antud rehvile lubatud kõrgeima rõhu sisse lüüa. Proovitud ja toimib, sõitsin pikka aega niimoodi. Kuna mul on juba mõnda aega ka vana Favoriti maanteeratas olemas, siis tekkis võrdlusmoment. Jälgisin oma sõidustiili ja märkasin seda, et ma olen jube mugav. Maastikurattaga sõites kippusin ma tõusudel ja vastu tormist tuult sõites kasutama eest väikseimat hammasratast ja kiirus võis langeda isegi alla 10 km/h. Maanteerattal aga ees nii väikest hammakat pole, tuleb leppida suuremaga. Tõusul, mis MTBga sai võetud 10 km/h, läksin MNTga 14 km/h. Proovisin oma mugavust alla suruda, maastikurattal eest väikseima hammaka kasutamist vältida - nii õnnestus vahe MTB ja MNT vahel muuta olematuks, tõusud sai ilusasti ületada eest keskmise hammaka toel.
Veeretakistuse osas ma kummide laiuses erinevusi ei taju. Talvel aga on laiad kummid isegi paremad, sest neil saab rõhu vähendada kuni 1 baarini (kui ma mõõtühikuga metsa ei pannud) ja siis läheb ratas läbi ka sellisest lägast, kus normaalrõhuga halastamatult kinni jääb (+ pehme sõit). Mustri olemasolu ei määra siin midagi, pigem sõltub pidamine vist rehvi materjalist - mul on olnud slikke, mis kõvakstallatud lumel peavad suisa sama hästi, kui asfaldil, ja on olnud räige mudamustriga rehve, mis lumel muutuvad uiskudeks.
Selgus, et mu Favorit on maanteedel stabiilsem, kui maastikurattad. Ta hoiab otsesuunda paremini.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
explode
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2005
|
21.10.2011 20:59:13
|
|
|
mida on fixie ehitamiseks vaja?
ainult fixie rummu?
hetkel seisab üks Start sosse, millest üritan 8 kuud juba midagi teha. Fixie tundub videode järgi päris põnev.
_________________ E30 |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
21.10.2011 21:03:51
|
|
|
| explode kirjutas: |
mida on fixie ehitamiseks vaja?
ainult fixie rummu?
hetkel seisab üks Start sosse, millest üritan 8 kuud juba midagi teha. Fixie tundub videode järgi päris põnev. |
ülekanne peab võrdlemisi kerge olema, seega esihammaka pead ka ära vahetama
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.10.2011 21:05:58
|
|
|
Suur osa fixi mõttekusest tuleneb kergest spetsraamist
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
explode
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2005
|
21.10.2011 21:14:25
|
|
|
libe, has suuremaks või väiksemaks?
asi näeb hetkel selline välja:
Spoiler 
tutikas ratas tegelikult aga aastast 90 on kuuris seisnud.
_________________ E30 |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
21.10.2011 21:32:32
|
|
|
| explode kirjutas: |
| libe, has suuremaks või väiksemaks? |
sul neid juba niigi kaks
saad ilusti proovida, mis paremini sobib
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
21.10.2011 22:05:14
|
|
|
| explode kirjutas: |
mida on fixie ehitamiseks vaja?
ainult fixie rummu?
hetkel seisab üks Start sosse, millest üritan 8 kuud juba midagi teha. Fixie tundub videode järgi päris põnev. |
Ilma vabajooksuta tagarummu. Soovitavalt ka korvid kui ilma vabajooksuta ja piduriteta kasuks otsutada. Muu on juba maitse küsimus.
| libe kirjutas: |
| ülekanne peab võrdlemisi kerge olema, seega esihammaka pead ka ära vahetama |
Oleneb. Valmisratastel on vägagi varieeruv, ei pea tingimata kerge olema. Sel Langsteril, mida eelnevalt linkisin on üks raskemaid ülekandeid fixide seas (48x15), samas on olemas väga kergeid, millega suurt kiirust ei saavuta.
| Ho Ho kirjutas: |
| Suur osa fixi mõttekusest tuleneb kergest spetsraamist |
Ikka vastupidi on see. Enamus poesmüüdavaid fixie-sid on võrdlemisi raske kroommolübdeen või lausa terasraamiga, mis teeb ratta vägagi raskeks, arvestades kui vähe komponente seal peal on. Alu-raami ja karbonkahvliga fixied (8-9kg) on pigem erandid ja CroMo/teras on reegel (10-12kg).
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
21.10.2011 22:40:28
|
|
|
| No kui fixie plussiks on ka maanteerattast parem minek, siis oleks ju mõttekas ta ka võimalikult kerge teha. 4 kg raskemal rattal kaob see eelis ära. Järelikult nendel rauast kolakatel on mingi muu argument.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
25.10.2011 19:44:49
|
|
|
Youtube videotel on fixie põnev küll, aga 95% fixie sõitjatest niisama kulgemisest kaugemale ei jõua.
Tee üks valmis ja sõida kuni meelidib, kui isu täis saab siis müü ära/ehita ringi. Päris ilma fixie'ga sõitmata kohe poest uus ja kallis fixie osta on lauslollus.
Üleüldse, kui ehitate, võtke juba flip-flop rumm, millel ühel pool on fikseeritud hammakas, teisel pool vabajooksuga hammakas. Saate lihtsalt tagaratta ümber pööramisega valida kas on fixed-gear või single-speed (need kaks pole sünonüümid).
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mario20031
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2003
|
25.10.2011 23:13:35
|
|
|
nothing important
viimati muutis mario20031 19.08.2012 03:52:38, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
26.10.2011 15:46:14
|
|
|
| Pidureid eeldab iga ratas ja rumm.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mario20031
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2003
|
26.10.2011 17:58:29
|
|
|
nothing important
viimati muutis mario20031 19.08.2012 03:52:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
26.10.2011 18:00:08
|
|
|
Saab jah, iseasi kui kiirelt. Ma ei riski ma toast väljagi minna kui esipidur ei tööta.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
26.10.2011 19:41:00
|
|
|
| mario20031 kirjutas: |
| milleks fixed gear rattal pidurid,kui saab ka jalgade jõuga seisma |
Sõidusuunale vastusuunas peeretamine ka aeglustab. Fakt on see, et jalgadega pedaalidele vastu töötades aeglustamine on üks pagana sitt meetod aeglustamiseks. Fixil peab olema esipidur!
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
26.10.2011 19:41:42
|
|
|
oot, kas nendel ratastel siis nn "vabakäiku" ei olegi?
wtf
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
26.10.2011 19:43:52
|
|
|
| Täpselt. Fixie (fixed gear) on nagu vana hea kolmerattaline lapsepõlvest, vabakäik puudub ja pedaalid käivad tagarattaga koos ringi alati.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek27
HV vaatleja
liitunud: 14.06.2011
|
26.10.2011 19:57:08
|
|
|
nüüd politsei kontrollib agaralt rattatulesid, kui pidureid ei olegi, siis võib vist trahvi saada
_________________ Teeme lapse või ostame iPhone'i? |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
26.10.2011 20:00:24
|
|
|
| Etsike kirjutas: |
| Täpselt. Fixie (fixed gear) on nagu vana hea kolmerattaline lapsepõlvest, vabakäik puudub ja pedaalid käivad tagarattaga koos ringi alati. |
raju kuskilt järsemast mäest alla sõita siis...
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|