Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.05.2011 11:06:38 vasta tsitaadiga

ristokru kirjutas:
MelesMeles kirjutas:
50mm 1.4 G'le heidetakse ette aeglasemat autofookust, kui "kruviga" oleks. Muljetada võid ikka, loen sel teemal huviga.

Eriti huvitab selle ja vanema 50mm f/1.8 erinevus. Kas tasub uue eest rohkem maksta?

edit - kui palju on praegu 18-105 järelturu hind? Kiire! thumbs_up.gif


18-105VR hinnad enamuselt 100-150 euri olnud.


Pigem 150-175€, kui müüdud objektiivide hindu võrrelda.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2011 19:27:02 vasta tsitaadiga

Tänud.

Mõtteid Nikoni poolkaadrile teletoru valimisel? Kindlasti stabilisaatoriga ning pikem ots peab 300+ pealt kasutatav olema. Midagi Canoni 100-400'ga võrreldavat? Mis variandid on?

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ands
HV Guru

liitunud: 16.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2011 20:39:49 vasta tsitaadiga

Odavamatest 70-300 vr, kallimatest 80-400 vr.

Seda viimast on muidugi vähem saadaval järelturul kui 100-400
Kommentaarid: 354 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 301
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 23.05.2011 20:46:43 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Tänud.

Mõtteid Nikoni poolkaadrile teletoru valimisel? Kindlasti stabilisaatoriga ning pikem ots peab 300+ pealt kasutatav olema. Midagi Canoni 100-400'ga võrreldavat? Mis variandid on?

kui tahad kindla peale minna, siis 70..200/f2.8 VR, poolkaadri ees pole pikem kui 300mm, aga pildi kvaliteet kindlasti parem kui 70..300.
Omal on Sigma 70..200/f2.8 ja Nikkori 70...300VR ja Sigma on igast asendist teravam ja lisaks poole valgem - Eestis hinnalt on umbes võrdesd, samas otsides saab Sigma väga hea hinnaga kätte (vihjeks ebay.de)
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 23.05.2011 21:09:36 vasta tsitaadiga

70-200 VR kannatab üsna hästi ka konvertereid kasutada. Oleks asjalik komplekt kui eelarve võimaldab.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2011 22:59:40 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:

Mõtteid Nikoni poolkaadrile teletoru valimisel? Kindlasti stabilisaatoriga ning pikem ots peab 300+ pealt kasutatav olema. Midagi Canoni 100-400'ga võrreldavat? Mis variandid on?
Kui mul oli ühel hetkel valik - Canon või Nikon - siis valisin Canoni kuna Nikonil on äärmiselt vähe teleobjektiive, mis on kvaliteetsed ning lihtsurelikule kättesaadava hinnaga. Ainsad valikud ongi 70-200 VR, mis maksab miljoni ja kaalub tonni või siis 80-400 VR, mis on samuti kallis + ega tema optilist poolt väga ei kiideta kah. 300/4 on samuti ilma stabikata Nikonil. Kus on 70-200/4 VR? Kus on 300/4 VR?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 24.05.2011 12:12:48 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
MelesMeles kirjutas:

Mõtteid Nikoni poolkaadrile teletoru valimisel? Kindlasti stabilisaatoriga ning pikem ots peab 300+ pealt kasutatav olema. Midagi Canoni 100-400'ga võrreldavat? Mis variandid on?
Kui mul oli ühel hetkel valik - Canon või Nikon - siis valisin Canoni kuna Nikonil on äärmiselt vähe teleobjektiive, mis on kvaliteetsed ning lihtsurelikule kättesaadava hinnaga. Ainsad valikud ongi 70-200 VR, mis maksab miljoni ja kaalub tonni või siis 80-400 VR, mis on samuti kallis + ega tema optilist poolt väga ei kiideta kah. 300/4 on samuti ilma stabikata Nikonil. Kus on 70-200/4 VR? Kus on 300/4 VR?


Nikonil on ka 200-400 F4 VRII, maksab fotoluksis 7229 eurot. Kas selle toru ostja sureb lihtsalt või keeruliselt, ma ei tea.
Nikoni 70-200 F2,8 maksab pildipunktis 2449 eurot ehk siis miljoni. Canoni analoog maksab samas kohas 2779 eurot ehk siis miljon ja natuke peale.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2011 12:44:08 vasta tsitaadiga

Mark0, sellepärast ongi minu küsimus siin teemas kirjas. Canoni puhul oskan ise valida. Nikonile on praegu mul valikus:

http://fotoluks.ee/?op=body&id=788&cid=6338&cgid= Sigma 120-400mm F4.5-5.6 DG OS HSM
http://fotoluks.ee/?op=body&id=788&cid=6345&cgid= Sigma AF 50-500mm F4.5-6.3 APO DG OS HSM

Eelarvemõte on kuni 1,5k, klaas võib kasutatud olla. Praegu on 200mm f/5.6 ots olemas, mõte liigub pikema poole. Mitte valgema.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 24.05.2011 18:48:13 vasta tsitaadiga

aga vähemalt kaalu 70..200/F2.8 Sigmat + 2.0xTC - saad pikkuseks 400 x 1,5 = 600mm/F5,6 == teleskoop thumbs_up.gif
Lisaks vajadusel valge 300mm. thumbs_up.gif
Kaalult kerge, võrreldes mõne 400 või 500ga. thumbs_up.gif
Ja mahub eelarvesse vabalt ära obje = 600€ + Sigma 2xTC = 300€ thumbs_up.gif
Ülejäänud raha eest saad korraliku kolmajala thumbs_up.gif
OK stabikat ei saa, aga 600mm sa ei kasuta ilma statiivita nii kui nii icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 24.05.2011 19:05:19 vasta tsitaadiga

Nikoni 70-200 f/2.8 VRII koos telekonverteriga kannatab vabalt käest lasta, kui just päike looja pole läinud. Mina sain sellise B&H-st ~1750€ eest. Igati väärt toru selle raha eest! Nüüd pole enam 80-400 ette keeranudki.
Stabikata ja pimeda toru puhul ilma korraliku statiivita võib raskeks minna küll.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2011 19:24:22 vasta tsitaadiga

anim kirjutas:

OK stabikat ei saa, aga 600mm sa ei kasuta ilma statiivita nii kui nii :roll:
Kui sa mõtled 600mm all tegelikult 400/5,6 siis 420mm (300/4 + 1,4x telekonverter) on väga hea käest pildistamise komplekt... eeldusel, et sul on mingi stabiliseeriv asi. Näiteks objektiivisisene stabilisaator.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2011 19:27:13 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Nikoni 70-200 f/2.8 VRII koos telekonverteriga kannatab vabalt käest lasta, kui just päike looja pole läinud. Mina sain sellise B&H-st ~1750€ eest. Igati väärt toru selle raha eest! Nüüd pole enam 80-400 ette keeranudki.
Stabikata ja pimeda toru puhul ilma korraliku statiivita võib raskeks minna küll.


1750 sees olid ka maksud? icon_wink.gif

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2011 21:38:57 vasta tsitaadiga

MelesMeles, 70-210 F4 võta.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2011 21:55:37 vasta tsitaadiga

Ardo, 18-200 on olemas, vaja sellest märgatavalt pikemat ja ilmtingimata stabikaga objet, et lõbusam oleks. Aga 70-200 koos konverteriga on isegi mõte, ehkki natuke kallis mõte.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 25.05.2011 01:39:47 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
1750 sees olid ka maksud? icon_wink.gif

Jep!
New Yorki sales tax. St seal kohapeal ostetud.
Leidsin tseki ka üles:
Toru ise oli 2158,88$
Tax 191,6$
Kokku 2350,48$
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.05.2011 12:33:04 vasta tsitaadiga

Nikoni uus 50mm f1.8 G ka ära testitud icon_smile.gif
http://www.photozone.de/nikon_ff/631-nikkorafs5018ff
Kommentaarid: 717 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 13:57:12 vasta tsitaadiga

jerome kirjutas:
Mark0 kirjutas:
MelesMeles kirjutas:

Mõtteid Nikoni poolkaadrile teletoru valimisel? Kindlasti stabilisaatoriga ning pikem ots peab 300+ pealt kasutatav olema. Midagi Canoni 100-400'ga võrreldavat? Mis variandid on?
Kui mul oli ühel hetkel valik - Canon või Nikon - siis valisin Canoni kuna Nikonil on äärmiselt vähe teleobjektiive, mis on kvaliteetsed ning lihtsurelikule kättesaadava hinnaga. Ainsad valikud ongi 70-200 VR, mis maksab miljoni ja kaalub tonni või siis 80-400 VR, mis on samuti kallis + ega tema optilist poolt väga ei kiideta kah. 300/4 on samuti ilma stabikata Nikonil. Kus on 70-200/4 VR? Kus on 300/4 VR?


Nikonil on ka 200-400 F4 VRII, maksab fotoluksis 7229 eurot. Kas selle toru ostja sureb lihtsalt või keeruliselt, ma ei tea.
Nikoni 70-200 F2,8 maksab pildipunktis 2449 eurot ehk siis miljoni. Canoni analoog maksab samas kohas 2779 eurot ehk siis miljon ja natuke peale.

Aga miks mitte Soomest tuua?
http://www.verkkokauppa.com/fi/s?s=1&q=70-200&submit=Hae&category=&brand=Nikon&minprice=&maxprice=&availability=all
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.05.2011 14:40:09 vasta tsitaadiga

Minu käest saaks tutika 70-200 F2,8 VR II veel odavamalt, kui Soomest thumbs_up.gif
Superhea toru on, eile sai pisut autosid pildistatud, 90% ajast oli just see toru ees icon_wink.gif
Kommentaarid: 717 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristokru
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 17:53:00 vasta tsitaadiga

Jaanus kirjutas:
Minu käest saaks tutika 70-200 F2,8 VR II veel odavamalt, kui Soomest thumbs_up.gif
Superhea toru on, eile sai pisut autosid pildistatud, 90% ajast oli just see toru ees icon_wink.gif


Kasutatuna ka saad? Või 70-300 VR-i?

_________________
Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.05.2011 21:30:42 vasta tsitaadiga

Tamroni 70-300mm vc usd saab kõikjal ülihäid ülevaateid ja maksab Fauni.ee poes 400€.Peaks olema parem nikkoni 70-300 vr objektiivist.
Igatsugu profid peavad tihti arvutis pildi suurendamist kvaliteedi seisukohast paremaks, kui telekonverteri kasutamist.Raske öelda kumb parem.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 29.05.2011 23:36:17 vasta tsitaadiga

Telekonverter on kvaliteedi poolest igal juhul üle arvutis croppimisest. Igasuguseid "proffe" on muidugi olemas.
Uued digisensoritele kohandatud konverterid on väga kvaliteetsed. Ning kahtlen, et keegi suudaks pildikvaliteedis erilist vahet teha 80-400 VS 70-200 II + 1.4X/1.7X TC. 1.4X ja 1.7X on olnub alati kvaliteedi poolest parem valik kui croppimine. Kui varem olid 2.0X konverterid tõesti halvad ning kõlbasid heal juhul vaid filmikaamerate ette, mis pole nii nõudlikud, siis uuemad II põlve konverterid peaksid olema juba täiesti tasemel.
Eraldi küsimus on kas see on igaühe jaoks seda raha väärt. Ning arvesse tuleks võtta ka seda, et alati pole valgusolud üldse piisavalt head, et konvertereid kasutada, kuigi uuemate kaamerate hea mürataluvus, peaks selle üldjuhul elimineerima.
Kokku võtaks asja nii, et konvertereid on mõtet kasutada vaid objektiividel, mille konstantne ava on vähemalt F4, kuid sel juhul ei soovitaks üle 1.4X konverterit. Korralike F2.8 teleobjektiivide ees võib täiesti vabalt kasutada 1.4X, 1.7X ja 2.0X konvertereid ilma kvaliteedi pärast muretsemata. Ning Sigma ja vanematest 2.0X konverteritest soovitaks suure kaarega mööda vaadata.

Minu 5 senti.

Edit: 70-300 objektiividest ning analoogidest samuti konverterid eemal hoida kui normaalset kvaliteeti keegi soovib.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 31.05.2011 10:46:58 vasta tsitaadiga

Väike näide telekonverteri kasutatavusest, Nikkori 80-400mm VR ja 70-200mm VRII + 2x konverter võrdluse näol. Võrdlus on tehtud 400mm peal. 70-200 f/2,8 on isegi TC-20E II versiooniga koos tublisti parem kui 80-400 ilma konverterita. Uue, III seeria konverteriga peaks 70-200 veel parem olema.
Esimene pilt on tehtud käest u 3 m kauguselt @ F/5,6 kehva valgustatuse tingimustes, et võrrelda objektiivide värinavähenduse süsteemide sooritusvõimet. Teravustatud on pardi vasaku silma peale (pildil vaadates paremal pool). Reaalselt keegi vist ei looda 400 mm toruga (crop faktorit arvestades lausa 600 mm) 1/10 säri juures käest lastes saada teravat pilti.
Teine pilt on 1:1 crop u 400-500m kaugusel kõndinud kalamehest tehtud fotost @ F/8.
Edit: Teise foto puhul on kaugus siiski u 300 m (mõõtsin Delfi kaari pealt ära selle vahemaa), lageda mere peal ei oska kahjuks silma järgi väga täpselt kaugust määrata.


viimati muutis Sults 31.05.2011 12:02:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.05.2011 11:47:25 vasta tsitaadiga

2x II vs 2x III konverteri vahe on suht mäekõrgune.
Kasutan III konverterit 70-200mm VR II-ga ja täiesti thumbs_up.gif, II oli suht kehvake...
Kommentaarid: 717 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 571
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 31.05.2011 11:59:13 vasta tsitaadiga

Jaanus kirjutas:
2x II vs 2x III konverteri vahe on suht mäekõrgune.
Kasutan III konverterit 70-200mm VR II-ga ja täiesti thumbs_up.gif, II oli suht kehvake...

Mina olen aru saanud, et vahe pidi olema eeskätt servaalade teravuses. Kuna kasutan crop kaamerat, siis pole servaalade udusust II versiooni konverteriga täheldanud. See pidi olema rohkem täiskaadrimeeste mure.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 31.05.2011 12:42:32 vasta tsitaadiga

Tervist, nimelt selline probleem, et paar päeva tagasi sai ostetud Nikon D3100 kit. Asi selles, et piltidele jääb siuke must laik vms. Sai lahti võetud ning objektiiv ning ka kaamera puhtaks tõmmatud, kuid ikka laik näha. Iseenesest kui läbi pilu vaadata, siis tundub olevat puhas, kuid kui pilt ekraanile kuvada, siis jällegi näha.




Nõuandeid?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 12:46:09 vasta tsitaadiga

otto123, tolm sensoril.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 12:52:18 vasta tsitaadiga

Jah.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 31.05.2011 13:05:39 vasta tsitaadiga

Aga mis ma peaksin tegema? See laik oli kohe karbist välja võttes. Kui menüüst valida clean image sensor siis see samuti ei aita.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 13:10:31 vasta tsitaadiga

Vii kaamera sensoripuhastusse, selle müünud pood peaks selle ideaalis oma kuludega ära tegema.

Photopoint puhastab sensoreid nt. http://www.photopoint.ee/et/info/hooldus-ja-remont

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 14:53:55 vasta tsitaadiga

Uue nikoniga tuli vanasti kaasa kaks tasuta puhastust, ehk ka nüüd.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 31.05.2011 15:49:44 vasta tsitaadiga

Selge, tänud.

Aga kuhu ma ta viima peaksin? Ostetud on Euronicsist, vaevalt, et seal midagi tehakse.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 15:51:45 vasta tsitaadiga

Hooldust puudutavate küsimustega helistage telefonil: +372 6543219, Remondiekspert OÜ, Keemia 11-5, EE-10616 Tallinn
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 31.05.2011 17:43:09 vasta tsitaadiga

Ramm kirjutas:
Hooldust puudutavate küsimustega helistage telefonil: +372 6543219, Remondiekspert OÜ, Keemia 11-5, EE-10616 Tallinn


Tänud, sai seal ära käidud ning puhastati tasuta ära. Oligi üks suurem tolmutükk kuidagi sattunud sinna.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nickelby
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2002




sõnum 01.06.2011 04:17:47 vasta tsitaadiga

Tervitused!

Äkki teadjamad aitavad - plaanis osta fotoluksist Nikon D5100 kit kuid ei oska komplekti valida. 18-55 objektiiv on mõlemal kõnealusel komplektil sees kuid teine vastavalt kas 55-200 või 55-300 . Kõik on nagu aru saan autofookusmootoriga, ja värinastabilisaatoriga Nikkori objektiivid, küsimus lihtsalt kumba võtta ja kas 55-300 on 55-200ga võrreldes seda 60 EUR lisahinda väärt. Tegemist minu esimese peegliga nii et peale foorumite lugemise ei oma absoluutselt mingit kogemust, tahan lihtsalt alguseks korralikku komplekti ning ülevaadete põhjal tunduks nikon hea valik olema.

http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=6560

http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=6559&cgid=0&b=0

_________________
Have A nice Day!
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2011 08:23:18 vasta tsitaadiga

Ise ei ole kasutanud kuid teadlikumad on öelnud, et neist kahest võiks eelistada 55-300mm vaatamata oma 60 eurosele hinnavahele.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 01.06.2011 08:38:08 vasta tsitaadiga

Kui hinnavahe pole määrav, siis mina võtaks komplekti koos 55-300'ga. Pole selle toru kohta küll ülevaateid lugenud, aga kiire google väitis, et tegu on 55-200'le vähemalt võrdse kvaliteediga toruga. Aga lõpuks jääb otsus ikkagi selle taha, et mida on soov pildistada. Kui kellelgi kasutajatest võib kunagi tekkida huvi näiteks lindude pildistamiseks, siis on 55-300 universaalsem valik. 55-200 on hea igapäevaseks pildistamiseks, kuid sellel puudub see lisavahemik selleks protsendiks juhtudeks, kui seda vaja võiks minna. Nagu mainisin, kvaliteedivahe on minimaalne.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nickelby
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2002




sõnum 01.06.2011 09:17:14 vasta tsitaadiga

Selge! Pildistada esialgu plaanis pisut suuremaid objekte kui linnud ehk siis hobuseid ja ratsasporti, kuid arvasin isegi, et mida suurem vahemik seda parem. Tänud igastahes beer_yum.gif
_________________
Have A nice Day!
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2011 12:01:39 vasta tsitaadiga

Nickelby, kui filmimise võimalus väga tähtis ei ole, saad peaaegu selle raha eest natuke vanema kere D90 koos palju parema klaasiga. http://www.euronics.ee/tootekaart/37471/Foto_ja_video/Fotokaamerad/D90KIT18-200VRII
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2011 14:18:06 vasta tsitaadiga

+1 @ MelesMeles.

Pmst on D90-l filmimise võimalus olemas, aga autofookus filmimise ajal enam ümber ei fokusseeri ja heli on mono.

Lisaks konkreetsele euronics kampaaniale võid veel otsida soodsa hinnaga D90-eid kas poejääkidest või second-handina (hinnad on all tänu selle järglase, D7000 ilmumisele). Tegemist on väga hea kerega, eriti kui alla 500 euro juhtud saama. Sinna ette võid keerata ka objektiivid, millel enda mootorit ei ole. Vanemad järelturu objektiivid teevad vähese raha eest head pilti, aga vajavad keresisest fookusmootorit.

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nickelby
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2002




sõnum 02.06.2011 00:19:41 vasta tsitaadiga

Diil vist tunduks hea olevat just objektiivi mõttes, muidu see objektiiv suhteliselt hullu hinnaga vähemalt photopoindis küll. Ilmselt jään ikka D5100 juurde pluss siis eelpool valitud kit - pildikvaliteet justkui parem on vähemalt reviewsid lugedes, samuti meeldib tegelikult see pööratav ekraan (üle rahva pildistades abiks näiteks) ja ega see filmimise võimaluski mööda külgi maha ei jookse. Oskab äkki keegi midagi D5100 ja D90 ehituskvaliteedi ja ilmastikukindluse erinevustest rääkida?
_________________
Have A nice Day!
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.06.2011 01:21:27 vasta tsitaadiga

Netis lõpmatult võrdlusi D90 vs D5100 ja kui ostad uue koos objektiividega siis pole mingit mõtet D90 üldse arutada.Loe neid võrdlusi, palju nüansse ja keegi ei jõua siia nii pikalt kirjutada.
D90 lihtsalt eilne päev.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bronco8
HV kasutaja
Bronco8

liitunud: 23.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 13:37:01 vasta tsitaadiga

Samas on D90 eraldi väike ekraan kaamera seadistuste kuvamiseks, sisemine teravustamismootor ja CLS (sisemise välgu kasutamine juhtvälguna). Pildi kvaliteet ja video võimalused on D5100'l aga kindlasti paremad.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 14:10:07 vasta tsitaadiga

Bronco8 kirjutas:
Samas on D90 eraldi väike ekraan kaamera seadistuste kuvamiseks, sisemine teravustamismootor ja CLS (sisemise välgu kasutamine juhtvälguna). Pildi kvaliteet ja video võimalused on D5100'l aga kindlasti paremad.


Sensori resolutsioon ja tundlikkus on D5100-l paremad. Pildi kvaliteedi - teravuse, moonutused, värvid jmt - määrab objektiiv, mitte kere.

Kasutaja MelesMeles iva on: osta odav kere ja kallis objektiiv, mitte vastupidi. Saad rohkem pildistamisrõõmu ja ilusamaid pilte.

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 14:35:04 vasta tsitaadiga

Supiplex kirjutas:
Kasutaja MelesMeles iva on: osta odav kere ja kallis objektiiv, mitte vastupidi. Saad rohkem pildistamisrõõmu ja ilusamaid pilte.

See jah kõige mõistlikum teguviis. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 02.06.2011 14:51:13 vasta tsitaadiga

Ma ei suuda enda D80-ne võimalusigi ära kasutada. Parema kaamera asemel ostke korralik väline välk. Väljaminek, mis kõige rohkem piltide kvaliteedile kaasa aitab. Kaamera kere on kõige ebaolulisem asi fotograafia juures. Kõige olulisem on valgus ja subjekt.

Vaadake kasvõi mis pilte saab iPhone-ga teha: http://fstoppers.com/iphone
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 15:42:19 vasta tsitaadiga

-Koppel-, see, et sina ei suuda, ei tähenda, et teised ei suuda icon_biggrin.gif
Kere on ikka määrav küll, eriti kui jutt on paremast mürataluvusest kõrgematel ISOdel ning samuti resolutsioon, mis saab fotode trükkimisel/printimisel saatuslikuks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 02.06.2011 16:10:08 vasta tsitaadiga

Tõepoolest, mina ei suuda... teiste kohta ei saa rääkida. Küll aga on paljud inimesed sellised varustuse kogujad ja nende kalli kaamera/nigela objektiiviga tehtud piltidel on suuremaid probleeme kui natuke mürane pilt ja natuke madal resolutsioon.
Paigutades raha optimaalsemalt on võimalik soetada parem kombinatsioon tehnikast ning sealjuures isegi raha säästa.

PS. D80 on väga võimalusterohke ning ausalt öeldes ei kujuta ette, mis featuurid tal puudu on. Minu silmaringi laiendamise mõttes võiksid mõned välja tuua. (ISO ja reso ei paku huvi)
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 16:32:36 vasta tsitaadiga

Ah, mis siin ikka vaielda. Igaüks teab ise kõige paremini mida tal vaja läheb.

Vahelduseks üks postitus teemasse - Nikoni entry-level peegleid nagu D3000 ja D5000 pakutakse ohtralt kasutatud juppide turul. Ilmselt on neid fotohuvilisi kes endale kõige odavama peegli ostavad ja see kas kitsaks jääb või nurgas tolmu kogub, palju. Osta mõni selline komplekt ära, jätad poole kuni kolmandiku rahast taskusse.

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 16:57:03 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Ma ei suuda enda D80-ne võimalusigi ära kasutada. Parema kaamera asemel ostke korralik väline välk. Väljaminek, mis kõige rohkem piltide kvaliteedile kaasa aitab. Kaamera kere on kõige ebaolulisem asi fotograafia juures. Kõige olulisem on valgus ja subjekt.

Valguse osas õigus, samas kaamerapealne välk on nii ja naa. Mul on see täiesti olemas (d80 ja sb-800) Ja ikkagi kirun, kui tean, et uuema kerega saaks a) teha ilma välguta (See ebaoluline iso icon_wink.gif )
b)Välguga, kasutades teda ainult täiteks.
Aga vot d80 ei saa tulistada iso 1600 või rohkem. Juba iso 500 on mürane, 640 päris kole ja 800 ei taha puutuda. Siin tuleb sensori tehnoloogia erinevus tugevalt välja. Ja ei loe ka kõik kasutatud või kasutamata võimalused.
Kompa on veel muidugi omaette teema.
Samas kui pead koguaeg mõtlema, kas üldse on lootust pilti kätte saada, või mida jälle kruvima peab, et natuke parem oleks, siis kipub kompa tahaplaanile jääma. icon_sad.gif
Seda siis just siseruumide ja õhtuste-öiste ürituste pildistamiset korral.
Normaalses valguses teeb d80 pilti küll ja veel.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 17:16:00 vasta tsitaadiga

Kui RAWis pildistada siis müra väga suureks probleemiks pole ka - päris kõvasti annab järeltöötluses parandada. icon_wink.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.