|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taimpsfm
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2002
|
29.03.2011 00:18:18
|
|
|
Tanel, su lisatud graafik ei lähe mu tweet’i sisuga hästi sünkrooni. ;)
Kõige viimane graafik iseloomustab lõpptulemust paremini:
Miks see teema üldse oluline on? Läpakad.
_________________ Taimar.ee — Jälgi mind Twitteris! |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taimpsfm
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2002
|
29.03.2011 00:34:18
|
|
|
Kurat seda teab… kui ongi kallutatud, püsib IE suurim konkurent – Firefox – sellegipoolest hästi kannul.
Kahtlen, et tulemustega vassitaks, aga kindlasti annab luua olukordi,
mispuhul mahajääjad end kasvõi natukenegi paremast küljest näitaks.
Olgugi, et need polnud kuigi elulised testid, on käärid üllatavalt suured:
45-60 min kehvem akukestvus on väga tõsiseltvõetav vahe.
_________________ Taimar.ee — Jälgi mind Twitteris! |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
29.03.2011 01:28:49
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Oih, ma sinna päris lõppu ei vaadanudki
Jah, läpakatel akukestvus kindlasti väga oluline
Aga kas see Microsofti enda tellitud? test on ikka erapooletu?  |
kui MS näeb, et nende toode omab mingil moel teiste ees eelist, kuid seda ametlikult kusagil keegi pole kinnitanud, siis on ju mõistlik tellida mingilt firmalt selline benchmark, et enda toote eelistele tähelepanu juhtida.
ei usu et ükski selliste uurimustöödega tegelev firma spontaanselt mingi brauseri võimsusetarbivust testima hakkaks. keegi tarkvaratootja peab kusagilt poolt surkima hakkama. kes seda tegema peaks? google? apple? opera? ei, sest nende tooted ei ole ju selle koha pealt eriti head. miks tellida oma rahaga uurimustöö, et siis konkurendi toodet heas valguses näidata?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
29.03.2011 01:32:20
|
|
|
| Tanel, Microsofti tellitud? See ju lausa Microsofti enda poolt läbi viidud.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
29.03.2011 08:12:28
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Tanel, Microsofti tellitud? See ju lausa Microsofti enda poolt läbi viidud. |
Selliseid uudiseid ei tohiks üldse avalikustada
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
29.03.2011 08:13:30
|
|
|
Elagu IE
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
29.03.2011 08:36:59
|
|
|
IE on parim IE´l mõeldud testides Ime, et teistel browseritel need testid üldse töötavad
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.03.2011 09:20:03
|
|
|
Vaatasin algul seda "kaalutud testi" tabelit artikli lõpus ja sain sutsu vale mulje. Praktilisest küljest oleks kõige kaalukam test siiski uudistelehekülje test ja see vastab artikli pealkirjale küll, samas aga ei ole märgitud, millist lehekülge testimiseks kasutati ja arvestades HTML5 testiks kasutatud "materjali" tekitab ka veebilehe valiku erapooletus veidi kahtlust
HTML5 testid, milles IE9 silmnähtavalt hiilgab, on, nagu ricom2ger juba märkis, IE9 enda testimiseks valmistatud leheküljed - Microsofti FishIE Tank ja Galactic IETestDrive veebilehelt.
Lisaks tahaks näha brauserite ökonoomsustesti ka teistes op-süsteemides - kuidas IE9 seal ennast näitab...
oh, wait...
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 29.03.2011 09:35:39, muudetud 6 korda |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
29.03.2011 09:22:39
|
|
|
| ricom2ger kirjutas: |
IE on parim IE´l mõeldud testides Ime, et teistel browseritel need testid üldse töötavad |
Kas see on kuskil üle kontrollitud, et neid kahte HTML5 lehte saab ka paremini programmeerida või koodist näeb juba ära, et IE9'le kirjutatud kood? Millest sa seda järeldad?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Megadux
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2005
|
29.03.2011 09:53:26
|
|
|
| See Galactic test näitab Firefox 3.6-ga musta ekraani. Selleks, et asi töötaks soovitatakse ennem IE9 installida. Ja keegi ei jõllita oma brauseris mitu tundi järjest ujuvaid kalu. Kogu antud testimine on minu arvates naeruväärne. Riistvara kasutust väga erinevatel veebilehtedel ja platvormidel tuleks monitoorida. Sellest saaks mingeid järeldusi teha.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
29.03.2011 11:40:06
|
|
|
| Megadux kirjutas: |
| See Galactic test näitab Firefox 3.6-ga musta ekraani. Selleks, et asi töötaks soovitatakse ennem IE9 installida. Ja keegi ei jõllita oma brauseris mitu tundi järjest ujuvaid kalu. Kogu antud testimine on minu arvates naeruväärne. Riistvara kasutust väga erinevatel veebilehtedel ja platvormidel tuleks monitoorida. Sellest saaks mingeid järeldusi teha. |
Mispärast imestad et must pilt on vaid? Tegu ju HTML5 testiga, 3.6 ei ole mõeldud HTML5 vaatamiseks, kuna tugi on suht puudulik.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
29.03.2011 11:56:33
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Megadux kirjutas: |
| See Galactic test näitab Firefox 3.6-ga musta ekraani. Selleks, et asi töötaks soovitatakse ennem IE9 installida. Ja keegi ei jõllita oma brauseris mitu tundi järjest ujuvaid kalu. Kogu antud testimine on minu arvates naeruväärne. Riistvara kasutust väga erinevatel veebilehtedel ja platvormidel tuleks monitoorida. Sellest saaks mingeid järeldusi teha. |
Mispärast imestad et must pilt on vaid? Tegu ju HTML5 testiga, 3.6 ei ole mõeldud HTML5 vaatamiseks, kuna tugi on suht puudulik. |
Viige HV ja muud suuremad uudiste leheküljed ka HTML5 peale üle, siis ei saaks enamus arvutikasutajaid neid külastada, testid kus pole võimalik kõrvutada vanemat ja uuemat tarkvara versiooni pole kuigi tõeks võetavad, oleks ikkagi tahtnud aku kestvuse kohalt võrdlust IE8 ja IE9 vahel, samuti on mul olemas juhus kus puhta W7 installi peal polnud IE9 suuteline veebilehe teksti kuvama, õudne mõelda kui sellisesse arvutisse IE9 peaks automaat uuendusega arvutisse installitama ja mõnda teist veebilehitsejat arvutis pole.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taimpsfm
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2002
|
29.03.2011 13:15:59
|
|
|
Marie, HTML5 peale üleminekut annab teha ainult DOCTYPE vahetamisega.
Pole mingit põhjust, miks arvutikasutajad selliseid lehti külastada ei peaks saama.
Megadux, ega Sunspider jm JavaScript testid targemad ei ole,
nad pole ju kuidagi reaalse arvutikasutamise moodi, ometigi on ‘industry standard’.
Nii võttes on iga test vigane. Öelda, et selline testimine on naeruväärne, on naeruväärne. :)
_________________ Taimar.ee — Jälgi mind Twitteris! |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
29.03.2011 14:41:29
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Viige HV ja muud suuremad uudiste leheküljed ka HTML5 peale üle, siis ei saaks enamus arvutikasutajaid neid külastada, testid kus pole võimalik kõrvutada vanemat ja uuemat tarkvara versiooni pole kuigi tõeks võetavad, oleks ikkagi tahtnud aku kestvuse kohalt võrdlust IE8 ja IE9 vahel, samuti on mul olemas juhus kus puhta W7 installi peal polnud IE9 suuteline veebilehe teksti kuvama, õudne mõelda kui sellisesse arvutisse IE9 peaks automaat uuendusega arvutisse installitama ja mõnda teist veebilehitsejat arvutis pole. |
Kui leht on standarditele vastav ja ei sisalda JS, CSS ega HTML erroreid siis ei ole mingit põhjust, miks IE9 ei peaks lehte kuvama. Seega tegemist oli lehe enda koodi veaga - selle jaoks on IE8'st alates compatibility mode!
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
30.03.2011 00:05:03
|
|
|
| mannatera kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| Viige HV ja muud suuremad uudiste leheküljed ka HTML5 peale üle, siis ei saaks enamus arvutikasutajaid neid külastada, testid kus pole võimalik kõrvutada vanemat ja uuemat tarkvara versiooni pole kuigi tõeks võetavad, oleks ikkagi tahtnud aku kestvuse kohalt võrdlust IE8 ja IE9 vahel, samuti on mul olemas juhus kus puhta W7 installi peal polnud IE9 suuteline veebilehe teksti kuvama, õudne mõelda kui sellisesse arvutisse IE9 peaks automaat uuendusega arvutisse installitama ja mõnda teist veebilehitsejat arvutis pole. |
Kui leht on standarditele vastav ja ei sisalda JS, CSS ega HTML erroreid siis ei ole mingit põhjust, miks IE9 ei peaks lehte kuvama. Seega tegemist oli lehe enda koodi veaga - selle jaoks on IE8'st alates compatibility mode! |
Tahad väita, et neti.ee , suvaline ajaleht, HV ei vasta standarditele, ainus mida suudeti kuvada oli youtube.com videod, kõik tekst mis selle ümber, ei suudetud kuvada, samas Firefox 4 töötas laitmatuld selle arvuti peal ( AMILO La 1703 ) , samuti IE8 pärast IE9 eemaldamist, nii-et ma nimetaks IE9 tooreks, kiirustatud väljalaskeks, mida ei ole kontrollitud kas see iga riistvara peal töötab
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kissu19
HV kasutaja
liitunud: 27.05.2004
|
30.03.2011 00:10:58
|
|
|
No minu kompuutriga on nii, et mul see pill nii vaikne, et igasugune bittide liikumine kuskil riistvara komponendis annab idles tunda. Peale booti toimib ainult videokaardi vent ja korpuse vent ja need rahunevad kohea maha. Chromes vaadata delfit on täitsa ok, FF-is tõmbab video jahutus käima ennast ja hakkab täpselt nii rõvedalt ulguma nagu ei sobi üldse mulle. Muud ei tahtnudki öelda kui seda, et FF on kuulmise järgi kehvem kui Chrome. IE-d pole käivitanud jupp aega.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
30.03.2011 00:31:09
|
|
|
| kissu19 kirjutas: |
| No minu kompuutriga on nii, et mul see pill nii vaikne, et igasugune bittide liikumine kuskil riistvara komponendis annab idles tunda. Peale booti toimib ainult videokaardi vent ja korpuse vent ja need rahunevad kohea maha. Chromes vaadata delfit on täitsa ok, FF-is tõmbab video jahutus käima ennast ja hakkab täpselt nii rõvedalt ulguma nagu ei sobi üldse mulle. Muud ei tahtnudki öelda kui seda, et FF on kuulmise järgi kehvem kui Chrome. IE-d pole käivitanud jupp aega. |
IE9 ja Firefox 4 pidid ju oskama mõlemad ära kasutada vaba videokaardi ressurssi, sealt see meeletu jõudluse - kiiruse kas tuligi, järelikult su kasutuses olev Chrome versioon seda veel ei suuda, uuenda Crome ära vast hakkab ka Chrome puhul videokaardi vent rohkem häält tegema. Hetkel siiski sul Chrome kehvem - kuna ei oska kogu arvuti ressursi kasutada, elab ainult protsessori seljas ja videokaardil vilets jahutus kui väikese koormuse tõusmisel kohe lärmama hakkab.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
30.03.2011 06:31:00
|
|
|
| Videokaart teeb oskuse korral vaid dekodeerimise töö - kõik muu käib Flash'i puhul jätkuvalt CPU pihta.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.03.2011 08:18:36
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| Videokaart teeb oskuse korral vaid dekodeerimise töö - kõik muu käib Flash'i puhul jätkuvalt CPU pihta. |
Flashil endal on riistvaraline kiirendus juba üsna pikalt olemas olnud minu meelest. See kiirendus käib siis CPU peal või?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
30.03.2011 09:25:40
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Tahad väita, et neti.ee , suvaline ajaleht, HV ei vasta standarditele, ainus mida suudeti kuvada oli youtube.com videod, kõik tekst mis selle ümber, ei suudetud kuvada, samas Firefox 4 töötas laitmatuld selle arvuti peal ( AMILO La 1703 ) , samuti IE8 pärast IE9 eemaldamist, nii-et ma nimetaks IE9 tooreks, kiirustatud väljalaskeks, mida ei ole kontrollitud kas see iga riistvara peal töötab |
Nüüd sa juba pritsid tatti. Praegu proovisin IE9 + Win 7 Enterprise clean install - ühtegi teist browserit ei installinud ja neti.ee töötas probleemideta, samuti HV. Ja kui sa valideerid nende kahe avalehte siis JAH need ei vasta standarditele. Ja suvaline ajaleht
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.03.2011 09:47:33
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| kissu19 kirjutas: |
| No minu kompuutriga on nii, et mul see pill nii vaikne, et igasugune bittide liikumine kuskil riistvara komponendis annab idles tunda. Peale booti toimib ainult videokaardi vent ja korpuse vent ja need rahunevad kohea maha. Chromes vaadata delfit on täitsa ok, FF-is tõmbab video jahutus käima ennast ja hakkab täpselt nii rõvedalt ulguma nagu ei sobi üldse mulle. Muud ei tahtnudki öelda kui seda, et FF on kuulmise järgi kehvem kui Chrome. IE-d pole käivitanud jupp aega. |
IE9 ja Firefox 4 pidid ju oskama mõlemad ära kasutada vaba videokaardi ressurssi, sealt see meeletu jõudluse - kiiruse kas tuligi, järelikult su kasutuses olev Chrome versioon seda veel ei suuda, uuenda Crome ära vast hakkab ka Chrome puhul videokaardi vent rohkem häält tegema. Hetkel siiski sul Chrome kehvem - kuna ei oska kogu arvuti ressursi kasutada, elab ainult protsessori seljas ja videokaardil vilets jahutus kui väikese koormuse tõusmisel kohe lärmama hakkab. |
Kas eesmärgiks on see, et videokaardi lurr hakkaks lärmama? Mulle küll meeldib kui arvuti on vaikne.
St ma saan ivast aru küll - ka videokaardi ressursse võiks ära kasutada. Samas kas eesmärgiks on kõikide ressursside ülim optimeerimine või vaikne arvuti? Ma ei tea muidugi, mis kissu19 arvutis tuksub kuid mu kodumasinas on CPUl ressurssi nagu ratsahobusel sitta ning ma ei näe probleemi selle kasutamisel. Eriti kui tulemuseks on vaiksem arvuti.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
30.03.2011 11:26:27
|
|
|
| mannatera kirjutas: |
.........
Nüüd sa juba pritsid tatti. Praegu proovisin IE9 + Win 7 Enterprise clean install - ühtegi teist browserit ei installinud ja neti.ee töötas probleemideta, samuti HV. ......... |
Mul ka töötavad , jutt käib ühest arvutist mille nimi AMILO La 1703 ja millel videokaardiks VIA Chrome9 HC, muud riistvara ma kahtlustada ei oska, teste sai tehtud IE9_ga algul sellell sülearvutil olnud W7_ga ja hiljem uue puhtalt installitud W7 peal, kõrvale sai võetud veel üks Asus Eee PC 1001PX, sinna ka prooviks W7 peale pandud ja seal IE9 töötas, kõvema raua- videokaartidega IE9 on siiani kõikjal töötanud, ainult see VIA Chrome9 HC videokaardiga masin on hetkel IE9 jaoks mittesobivaks osutunud, samas Firefox 4 töötas, järelikult ikkagi IE9 puhul pole arvestatud igasuguse riistvaraga mis arvutites võidakse kasutada.
| Mark0 kirjutas: |
| ..... mu kodumasinas on CPUl ressurssi nagu ratsahobusel sitta ning ma ei näe probleemi selle kasutamisel. Eriti kui tulemuseks on vaiksem arvuti. |
Pole sul seda CPU ressurssi midagi nii palju, GPU ressurssi on tavaliselt kaasaegsetes arvutites kümneid kordi CPU ressursist enam, hea näide on vaadata Full HD videokaamerast võetud parima kvaliteediga videosid erinevate playeritega, millest ühed oskavad GPU ressursi kasutada, teised ei oska
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.03.2011 11:30:42
|
|
|
| Marie, jutt on brauseritest hetkel väga konkreetses kontekstis.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
30.03.2011 11:31:37
|
|
|
| Marie, Firefoxi puhul muu riistvaraga on arvestatud nii et riistvaraline kiirendus on lubatud vaid Inteli, AMD ja Nvidia draiveritega. Kõigi teistega on see keelatud.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
30.03.2011 11:57:08
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Marie, Firefoxi puhul muu riistvaraga on arvestatud nii et riistvaraline kiirendus on lubatud vaid Inteli, AMD ja Nvidia draiveritega. Kõigi teistega on see keelatud. |
Ja IE9 puhul on järelikult lubatud kõigega, sealt see ämber - viga tuleb arvatavasti.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.03.2011 12:10:28
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| ..... mu kodumasinas on CPUl ressurssi nagu ratsahobusel sitta ning ma ei näe probleemi selle kasutamisel. Eriti kui tulemuseks on vaiksem arvuti. |
Pole sul seda CPU ressurssi midagi nii palju, GPU ressurssi on tavaliselt kaasaegsetes arvutites kümneid kordi CPU ressursist enam |
Ehk võtad ka videokaardi AD muunduris tehtavad arvutused lisaks? Seal ju tehakse rämedalt palju tehteid. GPU puhul ju suutsid sujuvalt ignoreerida millise koodi jooksutamine seal mõistlik on, sama võib ka siin teha
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
30.03.2011 15:18:33
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| MarioA. kirjutas: |
| Videokaart teeb oskuse korral vaid dekodeerimise töö - kõik muu käib Flash'i puhul jätkuvalt CPU pihta. |
Flashil endal on riistvaraline kiirendus juba üsna pikalt olemas olnud minu meelest. See kiirendus käib siis CPU peal või? |
| tsitaat: |
What about GPU compositing of video with other graphical elements? According to a developer post on Adobe and a recent one-on-one discussion with Adobe, GPU hardware compositing does not occur on Window PCs in Flash Player 10.1. The hardware compositing that was available in Flash Player 10 was really related more to animations where you have multiple bitmaps and vectors generated in real-time. For instance, imagine an animation where multiple objects and layers (such as grass, trees, and clouds) are all generated as bitmaps that need to be composed as a single image after all the additional vectors undergo rasterization. This could occur via the GPU using hardware compositing, similar to what we might see in 3D video game. But this was not carried over into Flash Player 10.1 because differences in content and fragmented graphics hardware/driver implementations often negated the gains of doing this in the GPU.
Tinic Uro summed up the end effect best. "Just because Flash Player is using the video card for rendering does not mean it will be faster. In the majority of cases, your content will become slower." To address the hardware fragmentation problem, Adobe is now relying more on native platform libraries. Thus, consistent acceleration with hardware compositing is now available in Flash Player 10.1 on Mac OS X, which takes advantage of Core Animation in browsers that support Core Animation (Safari).
At the end of the day, other operations are still done in software in Flash Player 10.1. After the H.264 video data is decoded, there is no real GPU assistance in rendering interactive graphics elements, doing color space conversion, or performing scaling on the video itself. All of those still remain CPU-oriented operations.
We should make this completely clear: there is no general-purpose GPU computing in Flash Player. There is no DirectCompute, no APP, no CUDA. And any requests to add that support are nutty, because it is self-defeating. GPGPU is for processing raw data in a highly parallelized manner. But there is more to video than just raw data. There is a lot of image processing that occurs. Modern GPUs already have a portion of their design specifically dedicated to decoding and processing video data. This is called the "fixed function decoder." It lives to decode and it does nothing else. Shifting that burden to more general-purpose compute resources would be one step away from moving it back onto the CPU itself, since in both cases you'd be working with a software-based decoder. This is why Flash Player (and other hardware-accelerated video players that handle H.264) rely on the GPU’s fixed-function decoding capability for video decode acceleration. |
http://www.tomshardware.com/reviews/adobe-flash-10.1-performance-hardware-acceleration,2805-7.html
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.03.2011 17:43:02
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| kissu19 kirjutas: |
| No minu kompuutriga on nii, et mul see pill nii vaikne, et igasugune bittide liikumine kuskil riistvara komponendis annab idles tunda. Peale booti toimib ainult videokaardi vent ja korpuse vent ja need rahunevad kohea maha. Chromes vaadata delfit on täitsa ok, FF-is tõmbab video jahutus käima ennast ja hakkab täpselt nii rõvedalt ulguma nagu ei sobi üldse mulle. Muud ei tahtnudki öelda kui seda, et FF on kuulmise järgi kehvem kui Chrome. IE-d pole käivitanud jupp aega. |
IE9 ja Firefox 4 pidid ju oskama mõlemad ära kasutada vaba videokaardi ressurssi, sealt see meeletu jõudluse - kiiruse kas tuligi, järelikult su kasutuses olev Chrome versioon seda veel ei suuda, uuenda Crome ära vast hakkab ka Chrome puhul videokaardi vent rohkem häält tegema. Hetkel siiski sul Chrome kehvem - kuna ei oska kogu arvuti ressursi kasutada, elab ainult protsessori seljas ja videokaardil vilets jahutus kui väikese koormuse tõusmisel kohe lärmama hakkab. |
Kas eesmärgiks on see, et videokaardi lurr hakkaks lärmama? Mulle küll meeldib kui arvuti on vaikne.
St ma saan ivast aru küll - ka videokaardi ressursse võiks ära kasutada. Samas kas eesmärgiks on kõikide ressursside ülim optimeerimine või vaikne arvuti? Ma ei tea muidugi, mis kissu19 arvutis tuksub kuid mu kodumasinas on CPUl ressurssi nagu ratsahobusel sitta ning ma ei näe probleemi selle kasutamisel. Eriti kui tulemuseks on vaiksem arvuti. |
Arvuti võib olla vaikne ka videokaardi ressursse kasutades, kui on korralik jahutus. Minul näiteks on ja ma pole ainus. Kui sul on jahutus lärmakas ja parandada seda ei taha, siis eks lülita see riistvaraline kiirendus Firefoxis välja - sellega saab lapski hakkama. Sinu lärmakas jahutus ei ole põhjus, mille pärast terve maailm oma riistvara paremini ära kasutada ei peaks saama. Võiks ikka sutsu laiema pilguga suutma maailma vaadata kui oma isikliku mädan'd mätta otsast.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.03.2011 11:20:28
|
|
|
Kas sain õigesti aru, et testis laeti leht ette, lasti sel 7min ees olla ning loeti kokku palju energiat selle aja jooksul kulutati? Kui nii siis on imho tegu üsnagi mõttetu mõõteviisiga. Pigem oleks pidanud nad seda lehte iga poole minuti tagant uuesti laadima-renderdama. Niisama kuvamine ei ole teab mis olulise energiakuluga kuid vastava pildi renderdamisele kuluv juba näitaks midagi kasulikku.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
31.03.2011 11:34:05
|
|
|
| Ho Ho, milliseid teste silmas pead ja millest see energiakulu erinevus sel juhul?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.03.2011 11:42:06
|
|
|
Noid MS'i poolt tehtud teste loomulikult millest siinne teema pihta hakkas. Kui neist õigesti aru sain siis nad mõõtsid juba laetud-renderdatud lehe kuvamisele kulutatavat energiat, mitte seda kui palju lehe laadimiseks-renderdamiseks kulus. Kuna brausimine siiski tähendab lehtede vahel liikumist mitte tundide kaupa sama lehe vahtimist siis nende tehtud test ei näita suurt miskit.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
31.03.2011 13:04:43
|
|
|
Ho Ho, nad tegid päris mitu eri testi ju. Igal puhul laeti leht ühekordselt sisse ja jälgiti kuidas ajapikku koormus püsis, need graafikatestid (Galactic ja FishIE Tank) kulutasid püsivalt energiat näiteks sest tegu on animeeritud lehtedega.
Scenario 2 all on näiteks järgmine tekst:
| tsitaat: |
With this scenario most browsers are close to the system idle power usage, meaning they have little impact on power consumption. The exception is Opera 11 which is consuming about 5% more power than other browsers when idle.
One reason for this is that Opera changes the system timer resolution from the default 15.6ms to 2.5ms which prevents the CPU from entering low power states.
From Timers, Timer Resolution, and Development of Efficient Code June 16, 2010 Page 3:
The default timer resolution on Windows 7 is 15.6 milliseconds (ms). Some applications reduce this to 1 ms, which reduces the battery run time on mobile systems by as much as 25 percent.
Your choice in browser makes a difference even when the browser is idle and minimized. |
Hetkel jääb mulje et sind ei huvitanud isegi teksti läbi lugemine ja vaatasid vaid ilusaid graafikuid.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.03.2011 13:42:03
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Igal puhul laeti leht ühekordselt sisse ja jälgiti kuidas ajapikku koormus püsis |
Justnimelt ühekordselt. See aga ei näita praktiliselt mitte halligi reaalse kasutuse kohta. Kui tihti tuleb ette olukordi, kus laeme ette ühe lehe ning vahime seda isegi scrollimata 7 min järjest? Just säärast olukorda seal testitigi. Reaalse kasutuse simuleerimisest on asi kaugel.
| mikk36 kirjutas: |
| need graafikatestid (Galactic ja FishIE Tank) kulutasid püsivalt energiat näiteks sest tegu on animeeritud lehtedega. |
Jah, nood testid veel läbi häda mõõdavad JS/CSS/HTML5 dünaamiliste objektide efektiivsust kuid need on üsna kaugel rõhuva enamuse lehtede masina koormamisest.
| mikk36 kirjutas: |
| Hetkel jääb mulje et sind ei huvitanud isegi teksti läbi lugemine ja vaatasid vaid ilusaid graafikuid. |
Lugesin selle lausa kaks korda läbi enne postituse tegemist ning ei suutnud uskuda, et nad niivõrd mõttetuid asju mõõtsid. Seetõttu tekkiski kahtlus et ehk siiski sain neist valesti aru.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
31.03.2011 14:00:30
|
|
|
| Ho Ho, brauseri tühikäigul energiakulu on mõttetu, kui see erinevaid tulemusi annab eri brauseritel?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.03.2011 14:03:55
|
|
|
Üsnagi mõttetu jah kui tühikäik on üsna tugevalt erinev praktilisest kasutusest. Ega seegi väga ei aita kui nad on üritanud vahesid paisutada graafikute nullpunkte nihutades.
Moblal on mul vahel mõni leht ees tundide kaupa ilma, et erilist akukulu märkaks. Kui aga aktiivselt brausima hakkan on juba poole tunniga näha märgatav aku kulu kuna prose peab ka reaalselt tegutsema, mittel lihtsalt idle'ma.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xecroy
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2008
|
02.04.2011 11:28:11
|
|
|
Minu arust Chrome niipalju kiirem et isegi kui aku eluiga lühem on jõuab selle ajaga rohkem asju ära teha, mitte ei pea ootama kuniks leht lahti tuleb.
_________________ Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
02.04.2011 12:01:32
|
|
|
| xecroy, chrome võib ju natukene (reaalselt ülivähe mõjutab) kiirem olla, kuid sa ise oled alati aeglaseim lüli.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.04.2011 13:15:53
|
|
|
Point on selles, et mida kiiremini leht valmis renderdatakse seda kiiremalt saab masin tagasi säästurežiimile minna ning seeläbi kokkuvõttes vähem energiat tarbida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
02.04.2011 13:35:11
|
|
|
Ho Ho, ja Opera puhul siis ehe näide et masin ei lähegi kunagi puhkereziimile ja ega Chromega hea pole kui pidevalt ajab energiatarvet ülesse oma hüplemisega.
| tsitaat: |
| One reason for this is that Opera changes the system timer resolution from the default 15.6ms to 2.5ms which prevents the CPU from entering low power states. |
| tsitaat: |
| you’ll notice that Chrome 10 power consumption is cyclical with regular power spikes that push GPU and Uncore power consumption to nearly 3 Watt’s for those components |
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.04.2011 17:45:37
|
|
|
Need on juba eraldi probleemid mida tuleks ka vastvalt lahendada.
Alles mõned kuud tagasi tegi miski kangem review site uurimust filmi convertimise efektiivsuse kohta ilma videokaardi toeta. Selgus, et ULV core prosega läpakas võttis kokkuvõttes jupp maad rohkem energiat, kui suht-koht high-end quadcore 125wTDP'ga. Esimene jäuras filmi kallal kusagil 4h, teine ~30 min ning ülejäänud 3.5h istus niisama ning isegi selle 3.5h idlemisega kokku kulus oluliselt vähem energiat.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
04.04.2011 19:32:18
|
|
|
| liigitaks uudise spämmi alla.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
04.04.2011 22:03:34
|
|
|
| borru kirjutas: |
| liigitaks uudise spämmi alla. |
Miks
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
07.04.2011 20:59:44
|
|
|
Kahtlase väärtusega uudis... aga opera tundub, et võttis asjast kinni:
http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/04/06/barracuda-rc
| tsitaat: |
| We have also reduced Opera's power consumption on Windows Vista and 7 when the computer is running on battery. This means that benchmark scores may be lower on battery power alone, so make sure you plug in the power cord before running any benchmarks! |
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
08.04.2011 17:08:22
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
| borru kirjutas: |
| liigitaks uudise spämmi alla. |
Miks  |
vaata kust see uudis tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|