Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2011 11:54:28 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Arvan, et teine kasutaja arvestas ka selle ventikaga, mis on kasti tagaosas (pildi peal seda küll näidatud pole). Sinu joonisel tuleb sealt külma õhku ja kasutaja arvas, et seda puhub sisse ventikas (et siis tagaosas on 1 vent, mis puhub õhku sisse ja selle kohal on kohe selline vent, mis selle sama õhu välja imeb).
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2011 12:02:18 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
Julm turbiin! thumbs_up.gif Peaks endale ka pullipärast kunagi sellise ligi võtma... suvel palavaga tekitab toas päris hea tuulekese icon_biggrin.gif

Eelis Ultra Kaze ees on just see, et see turbiin on 25mm paks vs Ultra Kaze 38 mm. #8 mm paraku lihtsalt ei mahu füüsiliselt igale poole...

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaam
HV vaatleja
jaam

liitunud: 12.05.2009




sõnum 26.02.2011 20:24:04 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Mu antec kastis siis selline situatsioon. Punased on vendid, must on psu(seasonic 520) ja sinine on video(hd6950). Kastil siis põhjas psu jaoks auku ei ole, nii et ümber pööratuna võtab kastist õhku. Punane tühi kast on külje vent. Põhimõtteliselt siis 3 puhuvad sisse ja 2+gpu ja psu puhuvad välja. Kui tahaks enam vähem võrdsena seda sisse/välja ratiot hoida, kas siis on mõtet 1 sisse puhuja aeglasemalt käima panna või nullivad gpu ja psu ühe sisse-vendi normaalselt ära?

edit: Ei ole veel ette/küljele vente ostnud sellepärast küsin.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2011 21:02:43 vasta tsitaadiga

ütleme nii, et ära liiga lolliks mine selle balansseerimisega icon_biggrin.gif suht võimatu on sellise ventide kombi puhul ennustada kuidas see asi seal kõige paremini balanced on.

mina võtaks tagant ülevalt ühe ära ja eest ühe ära ning küljele paneks ühe juurde nii nagu sul plaanitud on, mis puhub 50/50 allapoole ja ülespoole videokaarti.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2011 22:48:06 vasta tsitaadiga

õhuliikumise täpselt balansis hoidmine on lootusetu üritus.
ilmselt parim variant on lihtsalt vajadusel küljele vent juurde osta ja kõik.

arvestades et nii toide kui video viivad õhku välja, ei saa rohkem sisse puhumine halb olla. seda enam, et küljelt läheb jahedam õhk otse video-toite suunas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2011 15:27:47 vasta tsitaadiga

ma ei tea, kas see "väike" review on juba siit teemast läbi käinud, aga loodetavasti mitte - http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/120-140-fans-roundup.html

põmst see kirjatükk paneb punkti kõikvõimalikele oletustel ja "peputunnetusel" põhinevatele vaidlustele ventikate teemal, mis siin teemas on aset leidnud. esindatud ja testitud on paljude teiste hulgas nii minu poolt promotod odavad glacialtechi fanid, scythe gentle typhoon...kui ka näiteks Coili poolt taevani kiidetud enermaxi imeliste jaanalinnutiibadega enermaxi ventikad icon_biggrin.gif eks igaüks lugegu ise ja tehku järeldused, mida siis tegelikult tasuks osta ja mida mitte icon_wink.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2011 16:16:51 vasta tsitaadiga

Mõtlen praegu Cooler master hyper 212+ peale, et arvutis mürataset vähendada. Küsiksin siin paar asja üle. Nimelt hetkel stock coolerist all paiknev heatsink (emaplaadi oma, vist NB) on päris kuum, seega oleks hea, kui sealt saaks ka veidi õhu ringlema. Kui nüüd osta hyper 212+ ja selle ventikas panna videokaardi kohalt üles puhuma (kastil on üleval ka avad), siis kas see oleks teie meelest mõistlik? Ehk siis cooler paigaldada vertikaalselt. Ning kui nüüd seda teha, siis kas võib tagant cooleri ehk üldse ära võtta, tekitab vaid lisamüra? Või annakas ta ka jahutamisel tuntava effekti ikkagi? Ja kui te ei soovita nii pidi panna coolerit, vaid pigem et ta puhuks tagant välja, siis kas võiks ülevalt ventika ära võtta? Loodan, et saite aru enam-vähem icon_biggrin.gif korpus on muidu Thermaltake v3
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2011 18:38:24 vasta tsitaadiga

tee mingi joonis, ei saanud küll päris täpselt aru, mida sa silmas pead...
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2011 20:30:44 vasta tsitaadiga

Punasega on näidatud radikas, mis praegu minu arvatates natuke liiga kuum on ning tahaks, et seal juures õhku liigutataks.
Jahutiks mõtlesin nüüd hoopis Xigmatek Gaiat (tundus veidi parem), kuid see ei muuda midagi..
Hall on jahuti ning must on ventikas.

Variant1



Variant 2


Üldiselt vist on variant 2 eelistatum, kuid arvestades seda, et socketi all olev radikas ka natuke õhu liigutamist sooviks, siis variant 1 oleks nagu minu puhul parem? Ning ehk oskab keegi kommenteerida, olen kuulnud, et variant 2 puhul on mäludega probleeme (mahtuvuse osas, et suuremad mälud vist ei mahu. Väiksemad mahuvad?), kas variant 1 puhul ka?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.03.2011 21:28:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

minu arvatates natuke liiga kuum

Vaata, mida nt HWMonitor ütleb tempide kohta.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2011 21:31:20 vasta tsitaadiga

Gigabyte ET6 ütleb, et system temp on <40, kui see on see sama asi, aga radikas on tihtipeale katsudes kuum, nii et näppu kaua peal ei saa hoida.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.03.2011 21:34:00 vasta tsitaadiga

Minu arvamus on see, et kui mingeid anomaaliaid ega muud sellist pole olnud, siis las ta olla icon_rolleyes.gif

Mis korpus on, mõni vent ka sisse imeb ja välja puhub?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ECMadis
HV kasutaja
ECMadis

liitunud: 23.08.2010




sõnum 08.03.2011 21:35:50 vasta tsitaadiga

Küsiks mis kiirustel teil ventikad käivad?

Ise kasutan Speedfani ja idles on 50% ning loadi all 90/100%. Temperatuure hoiab 60 peal prime95 testides ja kõik ok, väljaarvatud siis müra. Suht jõhker ikka teine.
Jahutus kuskil aasta vana ja see jookseb 2 ventikaga ( originaalil on 1 ), ja mõtlesin, et äkki tasuks need välja vahetada? Kunagi vist päris sellist müra ei teinud.

Jahuti on muidu Xigmatek Balder SD1283.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2011 21:36:12 vasta tsitaadiga

Noh, eks ta vahepeal aeglane on, kuid see vist on pigem rami viga juba, sest mul on vaja palju programme lahti hoida. Aga vente on piisavalt - 2 sisse puhumas ning 3 välja.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 08.03.2011 23:44:55 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Gigabyte ET6 ütleb, et system temp on <40, kui see on see sama asi, aga radikas on tihtipeale katsudes kuum, nii et näppu kaua peal ei saa hoida.

System temp on mingi suvaline andur kuskil emaplaadi nurgas. Seega see ei näita selle radika all olevat chipi tempi icon_wink.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2011 08:40:06 vasta tsitaadiga

Tõmbasin HWMonitori ja TMPIN1 ja 2 on 1 kraadise erinevusega. Pole teda eriti kurnanud praegu ja ainult 1 chrome aken on lahti. Kraadid on vastavalt siis 45c ja 44c. Prose oma on normaalne, selle pärast ei muretse.. Aga emaplaadil 44c ilma suurema kurnamiseta.. Oleks vist ikka vaja seal õhk natuke liikuma saada ma arvan.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2011 13:30:32 vasta tsitaadiga

et 44c on siis nagu liiga kõrge temp või? icon_lol.gif peaks ikka toatemperatuuril olema jah?

dsiis...kui tahad seal midagi paremaks teha siis vaheta sellel radikal pasta (kui seal all olevat asja saab üldse nii nimetada) ära ja tee radikale korralik kinnitus, mis tõmbab asja ikka jõuga vastu.
aga suht rusikareegel on see, et kui tõsisema klokkimisega ei tegele siis mobodel chipseti jahutuse parandamise pärast eriti pead vaevata ei ole vaja!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 09.03.2011 15:36:04 vasta tsitaadiga

warkriss, 44*C on suht normaalne. Ainus mis teha võiksid on selle chipseti radika termo"pasta" ära vahetada... tavaliselt seal stockis paks näts all thumbs_down.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2011 16:06:17 vasta tsitaadiga

Jah ega see temp ise nii hull polegi.. NB max safe temp peaks vist 75c juures olema. Aga lihtsalt see tekitas natuke muret, et radikat katsudes kaua näppu peal ei saa hoida.. Nii 5 sekundit ja siis juba on suht vastik.
Igatahes las tema olla. Aga muidu nüüd kui ma uue jahutuse saan, siis võiks kas 1 või lausa 2 ventikat ära võtta? (praegu siis thermaltake v3 5 ventikaga). Ja kust täpsemalt? Ja kas võiks ka need kohad kinni teipida, kust ventikad ära võtan?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 10.03.2011 23:36:03 vasta tsitaadiga

Cooling Comparison Between Power Underneath & Upper Setting In Case
Expreview

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 10.03.2011 23:48:21 vasta tsitaadiga

Hmmm... hea ülevaade. Ühesõnaga kellel aftermarket jahutused graafikal need peaks eelistama siiski ülemise PSU asetusega kaste (eeldades, et neil korpuse laes vendi kohti pole).
Ise eelistaks ikkagi toide põhjas kasti kuna toide on peamine mis koormuse all kuumaks läheb ja lärmi hakkab tegema. Sel juhul muidugi korpuse taga üleval või laes peaks kindlasti vent olema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 10.03.2011 23:52:06 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:

Ise eelistaks ikkagi toide põhjas kasti kuna toide on peamine mis koormuse all kuumaks läheb ja lärmi hakkab tegema. Sel juhul muidugi korpuse taga üleval või laes peaks kindlasti vent olema icon_rolleyes.gif

Sama siin.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 09:34:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga lihtsalt see tekitas natuke muret, et radikat katsudes kaua näppu peal ei saa hoida.. Nii 5 sekundit ja siis juba on suht vastik.

Näpud on erinevad ja tavaliselt 50C ja üle selle ei olegi enam meeldiv, nii et näppude peale lootma jääda ei ole mõtet, iseenda rahustuseks võid ju tempi ära mõõta (näiteks infrapuna temperatuurimõõtjaga)
tsitaat:

Ise eelistaks ikkagi toide põhjas kasti kuna toide on peamine mis koormuse all kuumaks läheb ja lärmi hakkab tegema

Oleneb toitest icon_wink.gif On ka radikatega varustatud toited millised ülemise asetuse puhul toimivad ka kasti väljatõmbena icon_razz1.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 09:41:23 vasta tsitaadiga

ossa, näita mulle toidet, mis ei ole radikatega varustatud?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 11:37:11 vasta tsitaadiga

londiste, mõtlesin korralikku, heatpipe jahutust icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 11:55:00 vasta tsitaadiga

ossa, esiteks on heatpipe jahutus toites väga harv ja teiseks kahtlase kasuteguriga.
kuidas see kasti väljatõmbesse seondub jääb ikkagi arusaamatuks...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 11.03.2011 11:59:10 vasta tsitaadiga

Teoreetiliselt ei tohiks väljatõmbes vahet olla, sõltumata sellest, kas toites on heatpipe või tavaliste radikatega jahutus.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 12:21:23 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ossa, esiteks on heatpipe jahutus toites väga harv ja teiseks kahtlase kasuteguriga.
kuidas see kasti väljatõmbesse seondub jääb ikkagi arusaamatuks...

Mis mõttes arusaamatuks, toide on üleval kastis ja veab ülevalt õhku välja icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaam
HV vaatleja
jaam

liitunud: 12.05.2009




sõnum 11.03.2011 14:05:06 vasta tsitaadiga

Proovisin siis neid oomipoe kinnitusjublakaid ja ei soovita. Väiksed, suhteliselt kõvad võrreldes nexuse omadega. Kui lõpuks pärast ilget jamamist paika need sain siis eemaldada suutsin ainult näpitsate ja terava noa abil.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 14:49:58 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
londiste kirjutas:
ossa, esiteks on heatpipe jahutus toites väga harv ja teiseks kahtlase kasuteguriga.
kuidas see kasti väljatõmbesse seondub jääb ikkagi arusaamatuks...

Mis mõttes arusaamatuks, toide on üleval kastis ja veab ülevalt õhku välja icon_rolleyes.gif

Mõttetu niimoodi toidet kuumutada, ideaalis võiks toide üldse korpuse õhuringluses võimalikult vähe osaleda, st mitte kuuma korpusest välja juhtida.
Veel parem oleks üldse mitte osaleda, st võtab nt kasti alt õhku(paljudel kastidel on põhjas vastavad võred, mõned isegi tolmufiltritega) ja see õhk ülejäänud korpusesse ei satugi.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.03.2011 16:55:22 vasta tsitaadiga

ossa: Heatpipe-jahutusega toiteplokid on ühed suurimad Kräpid, millega arvutifännide käest ülisuur raha välja meelitatakse, muud ei midagi. icon_biggrin.gif

Pilt kah, mis näitab veenvalt kui Kräpp Heatpipe-ga toide reaalselt on:
- Heatpipet peaks kinni hoidma 2 pisikruvi, kuid seda nad ei suuda ja siis pöörleb Heatpipe, sinna kuhu ise tahab ja ei oma radiaatoriga mitte mingit vajalikku, tugevat ühendust. icon_biggrin.gif
- Ning siis on lihthe tulemus - soojust kuhugi ei juhita, tekib toisplokis sisemine ülekuumus ja see = toiteploki mahasuremine. icon_wink.gif
http://www.upload.ee/image/1185818/toide232.jpg
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 11.03.2011 17:11:56 vasta tsitaadiga

Minu kogemus toide üleval vs toide all:
Plaanisin oma Fortron Everest-i ventika vahetust aga pärast seda kui toide kolis kasti põhja ei olnud selle järele enam vajadust. Kuna toide sai nüüd jahedamat õhku, siis ei tõusnud enam vendi pöörded nii kõrgeks. thumbs_up.gif

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 17:29:53 vasta tsitaadiga

tahanteada, su arvamusavaldus on jälle üsna kahtlase väärtusega.
heatpipe jahutuses (olgu see sis otsapidi prose, videokaardi või toite osade küljes) on efektiivne soojuse liigutamise meetod.
tõsi, see et heatpipe ei ole toites ei kuluefektiivne ega erinevatel põhjustel (ruumi vähesus ja õhuliikumise piisavalt piiratud suund) ka jahutuse osas efektiivne on küll mingil määral faktorid.
samas sinu näited on toidetest, mis ilmselgelt ei oleks väga asjalikud ka ilma headpipedeta (arvestades, et heatpidesid on nähtud vaid mõnes üksikus toites, pole neid mudeleid ka raske ära arvata).

toite asetuse temperatuurierinevuse juures saavad määravaks ka muud faktorid, eelkõige komplekti soojuseraldus ja õhuringluse tugevus.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2011 18:51:13 vasta tsitaadiga

See nn "heatpipe" mis selle Zalmani toite sees on täielik piix, usun, et sellest pole mingit abi seal kuna see logiseb seal icon_biggrin.gif puhas marketing icon_wink.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 11.03.2011 19:28:21 vasta tsitaadiga

kui see heatpipe oma tunnelis ringi käib ei tähenda veel et midagi hullusti oleks (kui kuumatoru ja radika vahel termopastat piisavalt). Aga mnjah, eks need kuumatorudega toited ole lihtsalt üks müüginipp.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 29.03.2011 09:28:19 vasta tsitaadiga

Zalman ZM-F4 135mm Ultra Quiet Fan
Hi Tech Legion



E.
Enermax TB fan series - deluxe light show
Technic3D

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2011 18:25:40 vasta tsitaadiga

Arvutikeskuses avastasin täna letist hunniku Enermax T.B. Silence 120mm vente hinnaga 9,90€. Veebilehel pole neid näidatud ja hind ikka väga hea, 3€ odavam kui Modikomp pakub.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.03.2011 19:15:25 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir, tänud infi eest! Lasen vist ühe endale saata kohe icon_smile.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 01.04.2011 22:31:26 vasta tsitaadiga

Kuidas ma saaks selle alarmi välja lülitada et arvutit käivitades arvutile ei tuleks ette kiri" Error cpu fan unplugged, press f1 to continiue" Ei ole ühtegi sellise pistikuga venti ka mis sinna toppida.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 01.04.2011 22:33:45 vasta tsitaadiga

Mine BIOS`i ja kuskilt monitoring vms. alt menüüst saad CPU fan speed alt tavaliselt disable panna, siis F10 ja restart ning peaks korras olema.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
otty
HV kasutaja

liitunud: 03.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2011 23:58:07 vasta tsitaadiga

ertr2, Mis moboga tegu on? Mu Asus p6t se-ga oli nii, et kuskilt BIOSSI seadete alt sai panna If error, wait for F1 [enabled/disabled] . Panin disabled. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 02.04.2011 00:07:03 vasta tsitaadiga

asus M4A87TD/USB3
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 02.04.2011 13:15:16 vasta tsitaadiga

Aga miks sa prose cooleri pistikusse fani ei pane? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 02.04.2011 14:52:39 vasta tsitaadiga

sest need fanid mida ma omad on 3me piniga aga prose oma on 4ga
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.04.2011 15:52:37 vasta tsitaadiga

Ja siis?
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2011 17:51:13 vasta tsitaadiga

3-pin fan läheb kenasti ju ka 4-pin pessa ... lihtsalt üks pin jääb vabaks.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 02.04.2011 21:20:48 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
3-pin fan läheb kenasti ju ka 4-pin pessa ... lihtsalt üks pin jääb vabaks.
Okei, tänud
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 23.05.2011 15:51:42 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
....
e2: Ahjaa, vabandust, et seda 11db reaalseks nimetasin. See oli suhtelises mõistes, lähtudes, et olen kvaliteetset 14db silenx venti, mingit 12db noiseblocker blacksilent venti ja mõnda veel ise kasutada saanud.


On küll vana teema kaevamine aga vaiksema PC otsinguil, jäi see tsitaat silma.
Silenx koha pealt icon_lol.gif
http://www.silentpcreview.com/article739-page3.html
http://www.silentpcreview.com/article689-page4.html#silenx

- valetavad ostjale rämedalt.

Aga muidu korralikud vendid, on enamasti sama vaiksed/lärmakad, sama õhuvoolu juures.
Ehk siis alustada tuleks ikkagi madala võimsustarbega komponentidest ja kõrge efektiivsusega toitekast.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2011 15:54:32 vasta tsitaadiga

Kas ikka tegeletakse sellist asjadega? See arvuti jahutamine peaks küll mega vana teema olema.
Praegu kõik asjad toodavad nii vähe sooja, et jooksevad stock cooleritel ilusti ju icon_rolleyes.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 23.05.2011 16:02:59 vasta tsitaadiga

Jahutamine pole probleem, küsimus on mis dB juures see toimub.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.