|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
26.02.2011 11:54:28
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
Spoiler 
xecroy, võiksid natuke teema algust ja linke ka uurida enne kui postitad  Mis krdi õhuvoolu suuna muutmisest sa räägid ma ei saa aru?
Tundub, et sa ei saanud skeemile vist pihta. Vasakul all on toiteplokk - see kastisisesest õhuvoolust osa ei võta. eest alt ja keskelt alt puhuvad ventilaatorid kasti sisse ja ülemised kaks venti puhuvad kastist välja... huvitav kus toimub see sinu väidetud ühe vendi ära nullimine teise poolt? Seda ikka tead ,et kuum õhk liigub ülespoole?
e: Isegi kui videokaart oleks stock turbiin jahutusega saaks see kergelt sellise lahenduse puhul jahedat õhku peale ja kaardi tagaotsast puhutaks kuum välja.
Cpu jahutus tal stock mille ventikas on emaplaadi PCB-ga paralleelselt... see on ainuke selle skeemi nõrk koht... ideaalis kui tal on/oleks küljekaanel vendi auk ja õhusuunaja ,siis paneks küljelt värsket õhku cpu-le peale puhuma ja parempoolse ülemise vendi võtaks ära. Seda kõike mainisin ka juba eespool.
Niiet palun põhjenda ja selgita oma juttu mis konkreetselt valesti, sest hetkel väidan küll, et kõik õigesti.
e: Täiendasin joonist, äkki nüüd saad paremini aru:
oranži joonega on ümbritsetud toiteplokk. Roheline joon tähistab graafika pcb-d. Hallid jooned kujutavad teoreetilist õhuvoolu liikumist.
e: äkki sa vaatasid neid ventide pilte ja sattusid sellepärast segadusse?  Need on lihtsalt suvakalt pandud näitamaks ventide asukohti
|
Arvan, et teine kasutaja arvestas ka selle ventikaga, mis on kasti tagaosas (pildi peal seda küll näidatud pole). Sinu joonisel tuleb sealt külma õhku ja kasutaja arvas, et seda puhub sisse ventikas (et siis tagaosas on 1 vent, mis puhub õhku sisse ja selle kohal on kohe selline vent, mis selle sama õhu välja imeb).
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
26.02.2011 12:02:18
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
Julm turbiin! Peaks endale ka pullipärast kunagi sellise ligi võtma... suvel palavaga tekitab toas päris hea tuulekese  |
Eelis Ultra Kaze ees on just see, et see turbiin on 25mm paks vs Ultra Kaze 38 mm. #8 mm paraku lihtsalt ei mahu füüsiliselt igale poole...
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaam
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2009
|
26.02.2011 20:24:04
|
|
|
Spoiler 
Mu antec kastis siis selline situatsioon. Punased on vendid, must on psu(seasonic 520) ja sinine on video(hd6950). Kastil siis põhjas psu jaoks auku ei ole, nii et ümber pööratuna võtab kastist õhku. Punane tühi kast on külje vent. Põhimõtteliselt siis 3 puhuvad sisse ja 2+gpu ja psu puhuvad välja. Kui tahaks enam vähem võrdsena seda sisse/välja ratiot hoida, kas siis on mõtet 1 sisse puhuja aeglasemalt käima panna või nullivad gpu ja psu ühe sisse-vendi normaalselt ära?
edit: Ei ole veel ette/küljele vente ostnud sellepärast küsin.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
26.02.2011 21:02:43
|
|
|
ütleme nii, et ära liiga lolliks mine selle balansseerimisega suht võimatu on sellise ventide kombi puhul ennustada kuidas see asi seal kõige paremini balanced on.
mina võtaks tagant ülevalt ühe ära ja eest ühe ära ning küljele paneks ühe juurde nii nagu sul plaanitud on, mis puhub 50/50 allapoole ja ülespoole videokaarti.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.02.2011 22:48:06
|
|
|
õhuliikumise täpselt balansis hoidmine on lootusetu üritus.
ilmselt parim variant on lihtsalt vajadusel küljele vent juurde osta ja kõik.
arvestades et nii toide kui video viivad õhku välja, ei saa rohkem sisse puhumine halb olla. seda enam, et küljelt läheb jahedam õhk otse video-toite suunas.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
28.02.2011 15:27:47
|
|
|
ma ei tea, kas see "väike" review on juba siit teemast läbi käinud, aga loodetavasti mitte - http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/120-140-fans-roundup.html
põmst see kirjatükk paneb punkti kõikvõimalikele oletustel ja "peputunnetusel" põhinevatele vaidlustele ventikate teemal, mis siin teemas on aset leidnud. esindatud ja testitud on paljude teiste hulgas nii minu poolt promotod odavad glacialtechi fanid, scythe gentle typhoon...kui ka näiteks Coili poolt taevani kiidetud enermaxi imeliste jaanalinnutiibadega enermaxi ventikad eks igaüks lugegu ise ja tehku järeldused, mida siis tegelikult tasuks osta ja mida mitte
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
08.03.2011 16:16:51
|
|
|
Mõtlen praegu Cooler master hyper 212+ peale, et arvutis mürataset vähendada. Küsiksin siin paar asja üle. Nimelt hetkel stock coolerist all paiknev heatsink (emaplaadi oma, vist NB) on päris kuum, seega oleks hea, kui sealt saaks ka veidi õhu ringlema. Kui nüüd osta hyper 212+ ja selle ventikas panna videokaardi kohalt üles puhuma (kastil on üleval ka avad), siis kas see oleks teie meelest mõistlik? Ehk siis cooler paigaldada vertikaalselt. Ning kui nüüd seda teha, siis kas võib tagant cooleri ehk üldse ära võtta, tekitab vaid lisamüra? Või annakas ta ka jahutamisel tuntava effekti ikkagi? Ja kui te ei soovita nii pidi panna coolerit, vaid pigem et ta puhuks tagant välja, siis kas võiks ülevalt ventika ära võtta? Loodan, et saite aru enam-vähem korpus on muidu Thermaltake v3
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
08.03.2011 18:38:24
|
|
|
tee mingi joonis, ei saanud küll päris täpselt aru, mida sa silmas pead...
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
08.03.2011 20:30:44
|
|
|
Punasega on näidatud radikas, mis praegu minu arvatates natuke liiga kuum on ning tahaks, et seal juures õhku liigutataks.
Jahutiks mõtlesin nüüd hoopis Xigmatek Gaiat (tundus veidi parem), kuid see ei muuda midagi..
Hall on jahuti ning must on ventikas.
Variant1
Variant 2
Üldiselt vist on variant 2 eelistatum, kuid arvestades seda, et socketi all olev radikas ka natuke õhu liigutamist sooviks, siis variant 1 oleks nagu minu puhul parem? Ning ehk oskab keegi kommenteerida, olen kuulnud, et variant 2 puhul on mäludega probleeme (mahtuvuse osas, et suuremad mälud vist ei mahu. Väiksemad mahuvad?), kas variant 1 puhul ka?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
08.03.2011 21:31:20
|
|
|
| Gigabyte ET6 ütleb, et system temp on <40, kui see on see sama asi, aga radikas on tihtipeale katsudes kuum, nii et näppu kaua peal ei saa hoida.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ECMadis
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2010
|
08.03.2011 21:35:50
|
|
|
Küsiks mis kiirustel teil ventikad käivad?
Ise kasutan Speedfani ja idles on 50% ning loadi all 90/100%. Temperatuure hoiab 60 peal prime95 testides ja kõik ok, väljaarvatud siis müra. Suht jõhker ikka teine.
Jahutus kuskil aasta vana ja see jookseb 2 ventikaga ( originaalil on 1 ), ja mõtlesin, et äkki tasuks need välja vahetada? Kunagi vist päris sellist müra ei teinud.
Jahuti on muidu Xigmatek Balder SD1283.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
08.03.2011 21:36:12
|
|
|
| Noh, eks ta vahepeal aeglane on, kuid see vist on pigem rami viga juba, sest mul on vaja palju programme lahti hoida. Aga vente on piisavalt - 2 sisse puhumas ning 3 välja.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
08.03.2011 23:44:55
|
|
|
| warkriss kirjutas: |
| Gigabyte ET6 ütleb, et system temp on <40, kui see on see sama asi, aga radikas on tihtipeale katsudes kuum, nii et näppu kaua peal ei saa hoida. |
System temp on mingi suvaline andur kuskil emaplaadi nurgas. Seega see ei näita selle radika all olevat chipi tempi
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.03.2011 08:40:06
|
|
|
| Tõmbasin HWMonitori ja TMPIN1 ja 2 on 1 kraadise erinevusega. Pole teda eriti kurnanud praegu ja ainult 1 chrome aken on lahti. Kraadid on vastavalt siis 45c ja 44c. Prose oma on normaalne, selle pärast ei muretse.. Aga emaplaadil 44c ilma suurema kurnamiseta.. Oleks vist ikka vaja seal õhk natuke liikuma saada ma arvan.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
09.03.2011 13:30:32
|
|
|
et 44c on siis nagu liiga kõrge temp või? peaks ikka toatemperatuuril olema jah?
dsiis...kui tahad seal midagi paremaks teha siis vaheta sellel radikal pasta (kui seal all olevat asja saab üldse nii nimetada) ära ja tee radikale korralik kinnitus, mis tõmbab asja ikka jõuga vastu.
aga suht rusikareegel on see, et kui tõsisema klokkimisega ei tegele siis mobodel chipseti jahutuse parandamise pärast eriti pead vaevata ei ole vaja!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
09.03.2011 15:36:04
|
|
|
warkriss, 44*C on suht normaalne. Ainus mis teha võiksid on selle chipseti radika termo"pasta" ära vahetada... tavaliselt seal stockis paks näts all
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.03.2011 16:06:17
|
|
|
Jah ega see temp ise nii hull polegi.. NB max safe temp peaks vist 75c juures olema. Aga lihtsalt see tekitas natuke muret, et radikat katsudes kaua näppu peal ei saa hoida.. Nii 5 sekundit ja siis juba on suht vastik.
Igatahes las tema olla. Aga muidu nüüd kui ma uue jahutuse saan, siis võiks kas 1 või lausa 2 ventikat ära võtta? (praegu siis thermaltake v3 5 ventikaga). Ja kust täpsemalt? Ja kas võiks ka need kohad kinni teipida, kust ventikad ära võtan?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
10.03.2011 23:36:03
|
|
|
Cooling Comparison Between Power Underneath & Upper Setting In Case
Expreview
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
10.03.2011 23:48:21
|
|
|
Hmmm... hea ülevaade. Ühesõnaga kellel aftermarket jahutused graafikal need peaks eelistama siiski ülemise PSU asetusega kaste (eeldades, et neil korpuse laes vendi kohti pole).
Ise eelistaks ikkagi toide põhjas kasti kuna toide on peamine mis koormuse all kuumaks läheb ja lärmi hakkab tegema. Sel juhul muidugi korpuse taga üleval või laes peaks kindlasti vent olema
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
10.03.2011 23:52:06
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
Ise eelistaks ikkagi toide põhjas kasti kuna toide on peamine mis koormuse all kuumaks läheb ja lärmi hakkab tegema. Sel juhul muidugi korpuse taga üleval või laes peaks kindlasti vent olema  |
Sama siin.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
11.03.2011 09:34:34
|
|
|
| tsitaat: |
Aga lihtsalt see tekitas natuke muret, et radikat katsudes kaua näppu peal ei saa hoida.. Nii 5 sekundit ja siis juba on suht vastik.
|
Näpud on erinevad ja tavaliselt 50C ja üle selle ei olegi enam meeldiv, nii et näppude peale lootma jääda ei ole mõtet, iseenda rahustuseks võid ju tempi ära mõõta (näiteks infrapuna temperatuurimõõtjaga)
| tsitaat: |
Ise eelistaks ikkagi toide põhjas kasti kuna toide on peamine mis koormuse all kuumaks läheb ja lärmi hakkab tegema
|
Oleneb toitest On ka radikatega varustatud toited millised ülemise asetuse puhul toimivad ka kasti väljatõmbena
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.03.2011 09:41:23
|
|
|
ossa, näita mulle toidet, mis ei ole radikatega varustatud?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
11.03.2011 11:37:11
|
|
|
londiste, mõtlesin korralikku, heatpipe jahutust
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.03.2011 11:55:00
|
|
|
ossa, esiteks on heatpipe jahutus toites väga harv ja teiseks kahtlase kasuteguriga.
kuidas see kasti väljatõmbesse seondub jääb ikkagi arusaamatuks...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
11.03.2011 11:59:10
|
|
|
Teoreetiliselt ei tohiks väljatõmbes vahet olla, sõltumata sellest, kas toites on heatpipe või tavaliste radikatega jahutus.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
11.03.2011 12:21:23
|
|
|
| londiste kirjutas: |
ossa, esiteks on heatpipe jahutus toites väga harv ja teiseks kahtlase kasuteguriga.
kuidas see kasti väljatõmbesse seondub jääb ikkagi arusaamatuks... |
Mis mõttes arusaamatuks, toide on üleval kastis ja veab ülevalt õhku välja
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaam
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2009
|
11.03.2011 14:05:06
|
|
|
Proovisin siis neid oomipoe kinnitusjublakaid ja ei soovita. Väiksed, suhteliselt kõvad võrreldes nexuse omadega. Kui lõpuks pärast ilget jamamist paika need sain siis eemaldada suutsin ainult näpitsate ja terava noa abil.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
11.03.2011 14:49:58
|
|
|
| ossa kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
ossa, esiteks on heatpipe jahutus toites väga harv ja teiseks kahtlase kasuteguriga.
kuidas see kasti väljatõmbesse seondub jääb ikkagi arusaamatuks... |
Mis mõttes arusaamatuks, toide on üleval kastis ja veab ülevalt õhku välja  |
Mõttetu niimoodi toidet kuumutada, ideaalis võiks toide üldse korpuse õhuringluses võimalikult vähe osaleda, st mitte kuuma korpusest välja juhtida.
Veel parem oleks üldse mitte osaleda, st võtab nt kasti alt õhku(paljudel kastidel on põhjas vastavad võred, mõned isegi tolmufiltritega) ja see õhk ülejäänud korpusesse ei satugi.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.03.2011 16:55:22
|
|
|
ossa: Heatpipe-jahutusega toiteplokid on ühed suurimad Kräpid, millega arvutifännide käest ülisuur raha välja meelitatakse, muud ei midagi.
Pilt kah, mis näitab veenvalt kui Kräpp Heatpipe-ga toide reaalselt on:
- Heatpipet peaks kinni hoidma 2 pisikruvi, kuid seda nad ei suuda ja siis pöörleb Heatpipe, sinna kuhu ise tahab ja ei oma radiaatoriga mitte mingit vajalikku, tugevat ühendust.
- Ning siis on lihthe tulemus - soojust kuhugi ei juhita, tekib toisplokis sisemine ülekuumus ja see = toiteploki mahasuremine.
http://www.upload.ee/image/1185818/toide232.jpg
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
11.03.2011 17:11:56
|
|
|
Minu kogemus toide üleval vs toide all:
Plaanisin oma Fortron Everest-i ventika vahetust aga pärast seda kui toide kolis kasti põhja ei olnud selle järele enam vajadust. Kuna toide sai nüüd jahedamat õhku, siis ei tõusnud enam vendi pöörded nii kõrgeks.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.03.2011 17:29:53
|
|
|
tahanteada, su arvamusavaldus on jälle üsna kahtlase väärtusega.
heatpipe jahutuses (olgu see sis otsapidi prose, videokaardi või toite osade küljes) on efektiivne soojuse liigutamise meetod.
tõsi, see et heatpipe ei ole toites ei kuluefektiivne ega erinevatel põhjustel (ruumi vähesus ja õhuliikumise piisavalt piiratud suund) ka jahutuse osas efektiivne on küll mingil määral faktorid.
samas sinu näited on toidetest, mis ilmselgelt ei oleks väga asjalikud ka ilma headpipedeta (arvestades, et heatpidesid on nähtud vaid mõnes üksikus toites, pole neid mudeleid ka raske ära arvata).
toite asetuse temperatuurierinevuse juures saavad määravaks ka muud faktorid, eelkõige komplekti soojuseraldus ja õhuringluse tugevus.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
11.03.2011 18:51:13
|
|
|
See nn "heatpipe" mis selle Zalmani toite sees on täielik piix, usun, et sellest pole mingit abi seal kuna see logiseb seal puhas marketing
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
11.03.2011 19:28:21
|
|
|
| kui see heatpipe oma tunnelis ringi käib ei tähenda veel et midagi hullusti oleks (kui kuumatoru ja radika vahel termopastat piisavalt). Aga mnjah, eks need kuumatorudega toited ole lihtsalt üks müüginipp.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
29.03.2011 09:28:19
|
|
|
Zalman ZM-F4 135mm Ultra Quiet Fan
Hi Tech Legion
E.
Enermax TB fan series - deluxe light show
Technic3D
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
31.03.2011 18:25:40
|
|
|
| Arvutikeskuses avastasin täna letist hunniku Enermax T.B. Silence 120mm vente hinnaga 9,90€. Veebilehel pole neid näidatud ja hind ikka väga hea, 3€ odavam kui Modikomp pakub.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
31.03.2011 19:15:25
|
|
|
Miki-Hiir, tänud infi eest! Lasen vist ühe endale saata kohe
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
01.04.2011 22:31:26
|
|
|
| Kuidas ma saaks selle alarmi välja lülitada et arvutit käivitades arvutile ei tuleks ette kiri" Error cpu fan unplugged, press f1 to continiue" Ei ole ühtegi sellise pistikuga venti ka mis sinna toppida.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
01.04.2011 22:33:45
|
|
|
| Mine BIOS`i ja kuskilt monitoring vms. alt menüüst saad CPU fan speed alt tavaliselt disable panna, siis F10 ja restart ning peaks korras olema.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
otty
HV kasutaja
liitunud: 03.01.2010
|
01.04.2011 23:58:07
|
|
|
ertr2, Mis moboga tegu on? Mu Asus p6t se-ga oli nii, et kuskilt BIOSSI seadete alt sai panna If error, wait for F1 [enabled/disabled] . Panin disabled.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
02.04.2011 00:07:03
|
|
|
| asus M4A87TD/USB3
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
02.04.2011 13:15:16
|
|
|
Aga miks sa prose cooleri pistikusse fani ei pane?
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
02.04.2011 14:52:39
|
|
|
| sest need fanid mida ma omad on 3me piniga aga prose oma on 4ga
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
02.04.2011 17:51:13
|
|
|
| 3-pin fan läheb kenasti ju ka 4-pin pessa ... lihtsalt üks pin jääb vabaks.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
02.04.2011 21:20:48
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
| 3-pin fan läheb kenasti ju ka 4-pin pessa ... lihtsalt üks pin jääb vabaks. |
Okei, tänud
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
23.05.2011 15:51:42
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
....
e2: Ahjaa, vabandust, et seda 11db reaalseks nimetasin. See oli suhtelises mõistes, lähtudes, et olen kvaliteetset 14db silenx venti, mingit 12db noiseblocker blacksilent venti ja mõnda veel ise kasutada saanud. |
On küll vana teema kaevamine aga vaiksema PC otsinguil, jäi see tsitaat silma.
Silenx koha pealt
http://www.silentpcreview.com/article739-page3.html
http://www.silentpcreview.com/article689-page4.html#silenx
- valetavad ostjale rämedalt.
Aga muidu korralikud vendid, on enamasti sama vaiksed/lärmakad, sama õhuvoolu juures.
Ehk siis alustada tuleks ikkagi madala võimsustarbega komponentidest ja kõrge efektiivsusega toitekast.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
23.05.2011 15:54:32
|
|
|
Kas ikka tegeletakse sellist asjadega? See arvuti jahutamine peaks küll mega vana teema olema.
Praegu kõik asjad toodavad nii vähe sooja, et jooksevad stock cooleritel ilusti ju
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
23.05.2011 16:02:59
|
|
|
Jahutamine pole probleem, küsimus on mis dB juures see toimub.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|