|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
16.02.2011 20:49:23
|
|
|
Mu Sapphire 6850 seljas on Sapphire 6870 bios.
Kuna CCC core piir oli 850 mhz ning Trixx ja Afterburner 2D -s pinget alla ei lase, mõtlesin, et lasen peale biosi, millel on def kellad juba kõrgemad (900/1050).
Idles on isegi jahedam, kui orig biosiga, kõik asjad toimivad ilusti ja CCC limiit on 1000/1250
Crysis muutus Enthusiasti ja 4XAA peal sujuvamaks, võiks öelda, et sama nagu 4870X2 peal varem
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
16.02.2011 21:56:22
|
|
|
What Do High-End Graphics Cards Cost In Terms Of Electricity?
Tom's Hardware
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
16.02.2011 22:18:00
|
|
|
| AJ kirjutas: |
What Do High-End Graphics Cards Cost In Terms Of Electricity?
Tom's Hardware |
Selle revüü järgi on 6870 ja 6850 head ostud
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
16.02.2011 22:21:03
|
|
|
| pwnage, millega peale lasid?
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
16.02.2011 22:35:10
|
|
|
XFX HD6950 XXX Edition Review – dual fan overclocked
KitGuru
     
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
17.02.2011 18:28:17
|
|
|
pwnage, seal kolm BIOSi, kas neil vahet ka on
Endal ka üks sapphire 6850, peaks proovima
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
17.02.2011 19:09:26
|
|
|
| ossa kirjutas: |
pwnage, seal kolm BIOSi, kas neil vahet ka on
Endal ka üks sapphire 6850, peaks proovima  |
Ma tõmbasin vist esimese. Võin ka kuhugi üles laadida kui soovid.
Aga ära unusta orig biosi salvestada (näit. gpu-z abil, et vajadusel tagasi flashida), või siis hädajuhul saad samalt lehelt tõmmata.
Ja enne flashi proovi näiteks trixx või afterburneri ja kombuster/furmarki abil, kas soovitud kiirustel kaart üldsegi stabiilne on.
Kõige kindlam on flashida atiflashiga, winflashiga on mul arvuti pangestumise kogemus olemas, sellisel juhul vajad int graafikat või pci kaarti, et kaart unbrickida.
9 korda mõõda, 1 kord lõika kehtib sellises olukorras
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
21.02.2011 10:55:45
|
|
|
AMD's Radeon HD 6450, 6570 And 6670 Graphics Cards Ship On New PCs
HotHardware
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
22.02.2011 15:23:57
|
|
|
pwnage, mis atiflashi versiooni kasutasid?
mul ütleb no adapter found.
viimane atiflash.
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
22.02.2011 15:44:11
|
|
|
| Mask kirjutas: |
pwnage, mis atiflashi versiooni kasutasid?
mul ütleb no adapter found.
viimane atiflash. |
Techpowerupis miskipärast on 3.79 viimaseks märgitud, sellega ka mul ei leidnud adapterit.
Kasutasin sealt 3.84, kõik toimis: http://radeon.ru/downloads/bios/util/atiflash/
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
22.02.2011 20:22:57
|
|
|
pwnage, 3,84 töötab kahjuks ükski neist kolmest ei sobinud. SSID ei sobinud kokku.
Proovisin siis orig biosil kellasid ja limiite tõsta, aga win laadimisel viskab sinist. Sai veel paar katset tehtud ning tundub ükskõik mida RBEs muuta nt kas ainult limiit tõsta või gpu kell 850 peale panna, viskab igakord sinist.
Kas on veel mingeid editore peale RBE? vb teeb RBE mingi jama, kuigi kirjas et toetab 6850/6870.
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
22.02.2011 20:27:42
|
|
|
Kui ID ei sobi, siis lase ATIflashiga DOSis see bios peale.
Enne soovitaks lihtsalt kontrollida, et mälud ühilduvad. Nii - igaks juhuks.
Tihti, kui bios ei ühildu, siis pildi võtab kaart siiski ette, aga win laadides saad BSODi. Sellisel juhul, hoia boot diskil originaal bios ka valmis.
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
22.02.2011 20:33:51
|
|
|
DOSis?
seda ma ju teengi..või?
usb mul buutiv seal pealt lasen.
orig on ka peal, hädakorral pci video ka olemas.
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
22.02.2011 20:35:44
|
|
|
| Mask kirjutas: |
DOSis?
seda ma ju teengi..või?
usb mul buutiv seal pealt lasen.
kes orig on ka peal, hädakorral pci video ka olemas. |
Soz. Ma sain siis valesti aru. Mõtlesin, et üritasid winflashiga lasta.
ATIflashiga saad ju biosi peale sundida, isegi kui ID ei sobi.
atiflash -f -p biosenimi.bin
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
22.02.2011 20:56:45
|
|
|
ahjaa sellel sai sundida ka, nüüd läks peale
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
22.02.2011 21:16:41
|
|
|
Ahjaa unustasin mainida, et tuleb forcida, RBE-ga orig biosi modides sain ka bsod welcome screeni asemel, ju siis ei toeta veel 6800 seeriat.
Ise teen nii, et failid kõik C: kettal, ka orig bios, kasutan lihtsalt buutivat CD-d dossi pääsemiseks.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
22.02.2011 21:55:01
|
|
|
tegin väikse võrdluse
6870 ne def vcore volt on 1,175v, saaks selle RBE ga veel 6850 voltile 1,150v oleks super.
mu 6850 teeb muidu def 1,150voldil 930MHz
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
23.02.2011 09:35:19
|
|
|
| Mask kirjutas: |
| tegin väikse võrdluse |
Kust 6870 võrdluseks said?
Mulle tundub, et idles võtab just vähem voolu, sest fan käib 21% (varem 22-23) ja temp on 36 (varem 40), tuba parajalt soe kah.
Kombusteriga koormamisel tõusis temp 66 pealt 72 peale, ehk rahuldav.
2D kellad muutusid ka, kui varem olid 100/300, siis nüüd on 100/150.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
23.02.2011 12:41:00
|
|
|
| pwnage kirjutas: |
| Kust 6870 võrdluseks said? |
bioside võrdlus HD 6850 ne peal!
def, OC 6870 kelladele ja 6870 bios techpowerupist.
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
23.02.2011 16:09:52
|
|
|
| Mask kirjutas: |
| pwnage kirjutas: |
| Kust 6870 võrdluseks said? |
bioside võrdlus HD 6850 ne peal!
def, OC 6870 kelladele ja 6870 bios techpowerupist.
 |
Aa, siis klapib jah. OC 2D tarbimine ilmselt suurem seetõttu, et pinget ei lasta 0.945V peale.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
23.02.2011 19:49:07
|
|
|
| pwnage kirjutas: |
Ahjaa unustasin mainida, et tuleb forcida, RBE-ga orig biosi modides sain ka bsod welcome screeni asemel, ju siis ei toeta veel 6800 seeriat.
Ise teen nii, et failid kõik C: kettal, ka orig bios, kasutan lihtsalt buutivat CD-d dossi pääsemiseks. |
Tuli meelde, et kunagi HD 5870 biosi modides oli ka Win laadides kohe BSOD. Probleemi lahendas enne fläshimist ATI draiverite mahalaskmine ja pärast flashi uuesti peale.
Võib olla töötab see meetod HD6 seeriaga ka.
Ehk kellelgi aega katsetada.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
23.02.2011 21:11:27
|
|
|
ASUS HD 6870 DirectCU: Chasing the Leader
X-bit labs
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
23.02.2011 22:21:53
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
Tuli meelde, et kunagi HD 5870 biosi modides oli ka Win laadides kohe BSOD. Probleemi lahendas enne fläshimist ATI draiverite mahalaskmine ja pärast flashi uuesti peale.
Võib olla töötab see meetod HD6 seeriaga ka.
Ehk kellelgi aega katsetada.  |
Ei tööta.
Ilma driverita läheb wini, driveriga mitte.
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
24.02.2011 02:05:31
|
|
|
Mu Gigabyte 6870 kaardil ei põle ledid, erinevalt 460 gtx mis veidi sees oli.Kas see on mingi options all aktiviseeritav või mingi viga.Siit ostsin kaardi ja pidi korras olema.
Mul muidu meeldib, et ei põle need mõttetud ledid, ent tulevikus müües viib see ju hinna alla, kui rike on.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.02.2011 12:20:19
|
|
|
| soodent kirjutas: |
Mu Gigabyte 6870 kaardil ei põle ledid, erinevalt 460 gtx mis veidi sees oli.Kas see on mingi options all aktiviseeritav või mingi viga.Siit ostsin kaardi ja pidi korras olema.
Mul muidu meeldib, et ei põle need mõttetud ledid, ent tulevikus müües viib see ju hinna alla, kui rike on. |
ATI`l peaksid need LED`id süttima vaid siis, kui kaardiga mingi ikaldus on
Seega kuni need ei sütti rohkem, kui korra boodil (kui üldse) peaks just kõik OK olema...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
24.02.2011 12:43:31
|
|
|
| Ma mõtlesin neid lede mis valgustavad videokaarti- teevad ta sinkjas punaseks näiteks.460 gtx kaardil küll põlesid ja oma 6870 kaardi review all ka oli pildid valgustatud kaardist.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.02.2011 12:59:12
|
|
|
| soodent kirjutas: |
| Ma mõtlesin neid lede mis valgustavad videokaarti- teevad ta sinkjas punaseks näiteks.460 gtx kaardil küll põlesid ja oma 6870 kaardi review all ka oli pildid valgustatud kaardist. |
Selge siis, ma sain sust natuke valesti aru...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
28.02.2011 09:48:39
|
|
|
Sapphire Radeon HD 6870 FleX 1GB Video Card Review
TweakTown
E.
AMD Radeon HD 6990 dual-GPU graphics card officially outed.
Hexus
Spoiler 
| tsitaat: |
Let's get ready to rumble
The fierce competition between AMD and NVIDIA is about to get spicier with the introduction of genuinely high-end graphics cards from both companies.
In the red corner, hailing from Toronto, Canada, and weighing in with a meaty punch is the AMD Radeon HD 6990 dual-GPU card, formerly known by the code-name Antilles.
Fending off the Canuck beast is the job of the also-dual-GPU NVIDIA GeForce GTX 590, said to be primed for a mid-March launch. This means that both cards should be released to the press at roughly the same time.
While confirmed specifications and release dates for both cards are still close-kept secrets, AMD is the first to bring its heavyweight contender to the public's critical gaze.
Common sense dictates that the Radeon HD 6990 will take the form of two power-optimised HD 6970 GPUs on one PCB. Spitting out some conjectured numbers, this translates to a jaw-dropping 3,000-plus shaders, 4GB of onboard memory and 300GB/s of combined memory bandwidth: put that in your pipe and smoke it!
Such presumed power requires a card TDP in the region of 300W, though AMD's PowerTune technology will ensure that no application can force the GPUs to put the local electricity grid on red alert.
The following AMD-provided shots have been released to nurture and whet your appetite for a graphics card that should chew through benchmarks with fervent alacrity.
Big beastie
The reference card looks surprisingly muted for an ultra-high-end offering, and it is difficult to tell it apart from a Radeon HD 6970 with a mere cursory glance.
But look a bit closer and the rear outputs hint at some serious horsepower on tap. Not messing around with a range of eclectic outputs, the HD 6990's power is best put to use by pushing out video through miniDisplayPort connectors. Add the four to the solitary dual-link DVI port and, via an adapter or two, a six-screen setup looms large.
And this is good thinking by AMD, because a dual-GPU card outfitted with a large local frame-buffer and significant grunt is wasted on one or two screens.
Look to run a 5,040x1,050-pixel resolution or, even, a 7,680x2,160 (six full-HD screens) setting and the card will be taxed properly.
Grrr! I'll eat your pixels for breakfast, but I may not be able to play Crysis 2 at 1,680x1,050 at high-quality settings.
We had more commentary on an AMD-provided picture that showed the PCB with the cooler removed, though AMD rained on the naked-card parade by embargoing the picture until the official launch. You can better your bottom dollar that it's not too far away, then.
Of course, the burning issue is one of speeds and feeds. AMD has chosen to divulge neither, which is shame, but both specification and frequency need to be very handsome to stall the threat of the GTX 590 from NVIDIA.
A necessary launch
The launch of this pixel-munching monster has greater importance attached to it than previous releases, due to how the emergence of APUs - CPU(s) and GPU(s) melded on one piece of low-power silicon - has eroded the sustainability of the low-end discrete graphics-card market. AMD needs to justify have a separate GPU in your PC, and what better statement of intent than with the release of a big bruiser.
AMD and NVIDIA will undoubtedly release their respective ultra-high-end GPUs with much fanfare and bombast, but which will take the title of fastest graphics card in the world? And which will be able to Crysis 2? Wait a few more weeks to find out. |
 
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
28.02.2011 13:13:37
|
|
|
Sai siis omale 6970 2gb koju veetud. Miskit dualgpu single kaardil ei taha näha. Kui siis teine 6970 veel juurde osta. 4870X2 kaaardil hakkas ventilaator juba pärisema. Eks need kaardid 2 aasta kaup ole. Pilt on eelmiste seeriatega 4K võrreldes palju teravam.
Kaart on üsna vaikne võrreldes 4K x2 turbiiniga. Eriti panid põdema foorumi jutud, oi kui saas kaart küll lärmab originaal ventilaatoriga. No ma vaevu kuulen teist,ainult sirin kaardist. Boot ajal korra lööb ülesse pöörded.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
otty
HV kasutaja
liitunud: 03.01.2010
|
28.02.2011 14:02:23
|
|
|
Otsustati ikkagi nähtava vendi kasuks?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
28.02.2011 14:18:33
|
|
|
| Huvitav jah, oli ju juttu uuest jahutuse lahendusest ja nüüd tutkit?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pohmakas,
käed värisevad

liitunud: 11.06.2009
|
28.02.2011 15:07:14
|
|
|
| See jahutus paistab miskipärast kehvem olema, kui HD5970-l oli. Ei tea kuidas temperatuurid on sellel elukal..
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
28.02.2011 15:57:19
|
|
|
sai ka siis lõpuks crossfire'it proovitud. 2x6950 siis. kogemus oli väga sitt. Kuidagi palju bugisid oli sees.
GTA4'jas oli menüüs juba asi suht katki + näitas video mäluks 4giga.
GRID lasi max resoks panna 1280x720, mis sest, et kuvar oli 2560x1440. CF välja lülitades oli ilusti õige reso olemas.
aga küsimus. kas on vahet, kas ühendan ühe või kaks silda?
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
28.02.2011 16:00:36
|
|
|
| AJ kirjutas: |
Sapphire Radeon HD 6870 FleX 1GB Video Card Review
TweakTown
E.
AMD Radeon HD 6990 dual-GPU graphics card officially outed.
Hexus
Spoiler 
| tsitaat: |
Let's get ready to rumble
The fierce competition between AMD and NVIDIA is about to get spicier with the introduction of genuinely high-end graphics cards from both companies.
In the red corner, hailing from Toronto, Canada, and weighing in with a meaty punch is the AMD Radeon HD 6990 dual-GPU card, formerly known by the code-name Antilles.
Fending off the Canuck beast is the job of the also-dual-GPU NVIDIA GeForce GTX 590, said to be primed for a mid-March launch. This means that both cards should be released to the press at roughly the same time.
While confirmed specifications and release dates for both cards are still close-kept secrets, AMD is the first to bring its heavyweight contender to the public's critical gaze.
Common sense dictates that the Radeon HD 6990 will take the form of two power-optimised HD 6970 GPUs on one PCB. Spitting out some conjectured numbers, this translates to a jaw-dropping 3,000-plus shaders, 4GB of onboard memory and 300GB/s of combined memory bandwidth: put that in your pipe and smoke it!
Such presumed power requires a card TDP in the region of 300W, though AMD's PowerTune technology will ensure that no application can force the GPUs to put the local electricity grid on red alert.
The following AMD-provided shots have been released to nurture and whet your appetite for a graphics card that should chew through benchmarks with fervent alacrity.
Big beastie
The reference card looks surprisingly muted for an ultra-high-end offering, and it is difficult to tell it apart from a Radeon HD 6970 with a mere cursory glance.
But look a bit closer and the rear outputs hint at some serious horsepower on tap. Not messing around with a range of eclectic outputs, the HD 6990's power is best put to use by pushing out video through miniDisplayPort connectors. Add the four to the solitary dual-link DVI port and, via an adapter or two, a six-screen setup looms large.
And this is good thinking by AMD, because a dual-GPU card outfitted with a large local frame-buffer and significant grunt is wasted on one or two screens.
Look to run a 5,040x1,050-pixel resolution or, even, a 7,680x2,160 (six full-HD screens) setting and the card will be taxed properly.
Grrr! I'll eat your pixels for breakfast, but I may not be able to play Crysis 2 at 1,680x1,050 at high-quality settings.
We had more commentary on an AMD-provided picture that showed the PCB with the cooler removed, though AMD rained on the naked-card parade by embargoing the picture until the official launch. You can better your bottom dollar that it's not too far away, then.
Of course, the burning issue is one of speeds and feeds. AMD has chosen to divulge neither, which is shame, but both specification and frequency need to be very handsome to stall the threat of the GTX 590 from NVIDIA.
A necessary launch
The launch of this pixel-munching monster has greater importance attached to it than previous releases, due to how the emergence of APUs - CPU(s) and GPU(s) melded on one piece of low-power silicon - has eroded the sustainability of the low-end discrete graphics-card market. AMD needs to justify have a separate GPU in your PC, and what better statement of intent than with the release of a big bruiser.
AMD and NVIDIA will undoubtedly release their respective ultra-high-end GPUs with much fanfare and bombast, but which will take the title of fastest graphics card in the world? And which will be able to Crysis 2? Wait a few more weeks to find out. |
   |
Mis nali see on?
but I may not be able to play Crysis 2 at 1,680x1,050 at high-quality settings.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Estnx
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
28.02.2011 16:00:58
|
|
|
| djpvx kirjutas: |
sai ka siis lõpuks crossfire'it proovitud. 2x6950 siis. kogemus oli väga sitt. Kuidagi palju bugisid oli sees.
GTA4'jas oli menüüs juba asi suht katki + näitas video mäluks 4giga.
GRID lasi max resoks panna 1280x720, mis sest, et kuvar oli 2560x1440. CF välja lülitades oli ilusti õige reso olemas.
aga küsimus. kas on vahet, kas ühendan ühe või kaks silda? |
Ise olen koguaeg 2 pannud, aga teor peaks töötama ühega ka.
Pole proovinud. Võin sulle ühe juurde anda kui tahad
_________________ Just see vidin, mida sa oled otsinud... |
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
28.02.2011 16:04:07
|
|
|
| djpvx kirjutas: |
sai ka siis lõpuks crossfire'it proovitud. 2x6950 siis. kogemus oli väga sitt. Kuidagi palju bugisid oli sees.
GTA4'jas oli menüüs juba asi suht katki + näitas video mäluks 4giga.
GRID lasi max resoks panna 1280x720, mis sest, et kuvar oli 2560x1440. CF välja lülitades oli ilusti õige reso olemas.
aga küsimus. kas on vahet, kas ühendan ühe või kaks silda? |
6970 CF nõudis igatahes kohe mõlema silla ühendamist.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metallika
HV Guru

liitunud: 05.06.2006
|
28.02.2011 16:10:28
|
|
|
| tsitaat: |
| Such presumed power requires a card TDP in the region of 300W |
pigem ikka kuskile 400W ja 500W kanti
|
|
| Kommentaarid: 388 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pohmakas,
käed värisevad

liitunud: 11.06.2009
|
28.02.2011 17:57:11
|
|
|
| Vaevalt nii suur TDP on metallika.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
28.02.2011 17:59:04
|
|
|
6970 x2 Või siis natsa vähem,clockid väiksemad ja siit sealt sätitud.
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metallika
HV Guru

liitunud: 05.06.2006
|
28.02.2011 18:04:09
|
|
|
Lauri Kiissel,
a samas miks mitte?
kui üks kaart võtab ca 250W ja kaks tükki eraldi (CF-s) kuskil ca 500W - siis julgen arvata, et ikka 2 tuuma ühel PCB-l tuleb kuskil 400W ja 500W kanti
EDIT: see 300W kandis on natsa liialt vähe võitu imho
eriti veel 2xgpu-ga kaardi kohta
|
|
| Kommentaarid: 388 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
28.02.2011 18:26:03
|
|
|
Unustate ära, et asi on second gen 40nm.Voolutarve on madalam kui 5970 ja kindlasti madalam, kui 4870X2.
Sama lugu ka nvidia GTX590-ga.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
28.02.2011 18:31:40
|
|
|
No tee mõttes väike arvutus kuhu kaasa ka see,et tegemist siis vähe tuunitud 6970 kiibiga ja korruta see kahega.. Aga eks elame ja näeme
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
28.02.2011 18:36:10
|
|
|
| omgwtf kirjutas: |
No tee mõttes väike arvutus kuhu kaasa ka see,et tegemist siis vähe tuunitud 6970 kiibiga ja korruta see kahega.. Aga eks elame ja näeme  |
Nii üheselt ei ole võimalik võtta. Kindlasti töötab 2gpu kaart madalamal taktil ja pingel ning 2x gpu´d omavad ühe pcb peal jagatud komponente, mis ka vähendab voolukulu.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.02.2011 18:48:05
|
|
|
Eks seal kaks HD6970-i @ HD6950 klokkidel on.
300w TDP on igati reaalne.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
der hammer
HV Guru

liitunud: 05.10.2004
|
01.03.2011 00:51:04
|
|
|
Sai üks 6950 arvutisse topitud. Kartsin ,et Enermax võtab ammu välja teenitud pensioni välja ,sest toite peal olev "Prescott Ready" silt ei ole enam väga julgustav. Aga kõik toimib. Tundub ,et toide on igavene ,sest 6 aastat on toiteploki kohta päris viisakas näitaja. Järgmiseks ,siis kaardile uus Bios selga.
_________________ Tere. |
|
| Kommentaarid: 149 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
01.03.2011 01:03:36
|
|
|
| metallika kirjutas: |
Lauri Kiissel,
a samas miks mitte?
kui üks kaart võtab ca 250W ja kaks tükki eraldi (CF-s) kuskil ca 500W - siis julgen arvata, et ikka 2 tuuma ühel PCB-l tuleb kuskil 400W ja 500W kanti
EDIT: see 300W kandis on natsa liialt vähe võitu imho
eriti veel 2xgpu-ga kaardi kohta |
bullshit
Eks max jääb kuhugi 350-370W kanti, pmst nagu 4870X2.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rlf
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2003
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.03.2011 11:56:43
|
|
|
Suhteline jõudlus head terminid neil...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|