Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  teleka heli läbi 5.1 kõlarite märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
JRobin
HV vaatleja
JRobin

liitunud: 19.12.2010




sõnum 15.01.2011 20:58:22 teleka heli läbi 5.1 kõlarite vasta tsitaadiga

no nii mul selline mure et, mul on 5.1 kõlarid väline helikaart ja hd telekas ja ma tahaks ühendada teleka kõlaritega läbi heli kaardi, aga ei tule kuidagi välja

oskab keegi midagi abistavad öelda.

_________________
ostan, müün ja vahetan
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2011 02:08:39 vasta tsitaadiga

rohkema abi saamiseks vast äkki annad oma seadmete nimed/mudelid ka, et teaksime, millega sa üritad seda kooslust tööle panna??
_________________
Hunt kriimsilm 9 ametiga!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 04.02.2011 15:56:07 vasta tsitaadiga

Endal sama mure, kuidas saada telekast 5.1 heli kõlaritesse, rca-sse tuleks siis ühendus teha. Panen pildid, et asjast aru saaks.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 04.02.2011 16:25:14 vasta tsitaadiga

Maleva kirjutas:
Endal sama mure, kuidas saada telekast 5.1 heli kõlaritesse, rca-sse tuleks siis ühendus teha. Panen pildid, et asjast aru saaks.
Kõige lihtsam oleks kõrvaklapiväljundist võtta heli.
3,5 mm pulk-RCA juhtmega (selline) kõlarite TV sisendisse. Boonus on see, et saab helitugevust telekapuldiga muuta. Miinus on võimalik kehvem helikvaliteet, eriti, kui telekas on helitugevus maha keeratud.

Põhimõtteliselt peaks saama ka SCARTist stereoheli kätte vastava adapteri ja juhtmega. Näiteks sellisega.
See SCARTi asi pole 100% kindel, kuna seda ei tea enne proovimist, kas ikka on SCART pesa korralikult tehtud ja kõik vajalikud ühendused olemas. Sisendina töötavad nad kõik, aga väljundina - peab proovima. Selle lahenduse pluss on see, et peaks saama parema helikvaliteedi, kuid miinuseks see, et telekapuldiga helitugevust muuta ei saa.

Mõlemal juhul läheks juhe siis kõlarite 2CH input sisendisse, kasvõi näiteks sinna, kus juures kirjas TV. See, kas kõlarid stereosisendist mingisuguse 5.1 asja ka kokku keerutavad, oleneb juba konkreetsetest kõlaritest. Halvimal juhul tuleb heli ainult esikõlaritest.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 16:36:25 vasta tsitaadiga

nii palju kui mina aru saan, siis teed sa 5.1 kõlaritest läbi kõrvaklapiaugo 2 kanaliga kõlarid. 5.1 ei tule sealt haisugi

Kas sa tahad lihtsalt telekat vaadata või istud ps3 taga ja soovid 5.1 heli saada ?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 04.02.2011 16:44:49 vasta tsitaadiga

Hetkel ongi ühendatud kõrvaklapiväljundiga 2ch inputi. Heli tuleb kõigist kõlaritest, aga probleemiks on see, et tagumistest tuleb sama, mis esimestest. Kõrvaklapiväljundist seda õiget 5.1 ei saa, võimis? Mõtlesin, et ehk saab 5.1 inputi kaudu kuidagi, aga sellist juhet ei õnnestunud leida, mis sinna sobib.

e: Sooviks on filmid reaalseks 5.1 saada.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 16:54:13 vasta tsitaadiga

ei saa, saad vaid 2.0. See fakt
Millega sa filme vaatad?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 04.02.2011 17:02:26 vasta tsitaadiga

Usb-ga otse telekast (philips 5405). Peab vist vaikselt ressiiveri poole vaatama hakkama icon_biggrin.gif.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 17:42:30 vasta tsitaadiga

Maleva kirjutas:
Usb-ga otse telekast (philips 5405). Peab vist vaikselt ressiiveri poole vaatama hakkama icon_biggrin.gif.

See parim variant kui normaalsed kõlarid olemas thumbs_up.gif
Mina muud varianti välja ei mõtle, et kuidas saaksid 5.1. Kui just kodukino ei osta või arvutist heli ei lase.

Aga sa arvesta sellega, et sul peab olema ka telekal hdmi out, muidu pole ressiiverist kasu. Kõlarid yhendad ära, aga signaali on ka vaja ressiiverisse saada icon_wink.gif

Mul kodus arvutist hdmi ressiiverisse, sealt telekasse. Ja et digitv-d läbi kõllide kuulata, siis digiboxist ka hdmi ressi. Et usb pulgalt või kettalt filme vaadata, siis telekas yhendatud optilisega kaabliga ressiiverisse, aga sealt ei pressi vist 5.1 heli läbi(dts vist täpsemalt).

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 04.02.2011 18:04:23 vasta tsitaadiga

Telekal kolm hdmi-d olemas, muidugi jääb veel mängitamiseks wd tv media playeri ja arvuti võimalus. Samas peaks arvutis jällegi olema 5.1 helikaart? Sellisel juhul langeb see välja.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 04.02.2011 19:47:59 vasta tsitaadiga

Telekal HDMI out? Ei tea küll selliseid. Samuti ei usu ma, et tavaline laiatarbetelekas pulgalt mängides isegi optilise või coaxial digiväljundi kaudu muud kui stereot väljutaks.
Õige 5.1 heli saamiseks on ikka tõesti vaja mingit media playerit ja ressiiverit.
Arvuti puhul piisab digiväljundiga helikaardist.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2011 00:28:29 vasta tsitaadiga

Telekal paistab ju digital out olemas olevat, piisaks siis ka digisisendiga 5.1 kõlaritest.
Eeldusel muidugi, et telekas USB pealt oskab 5.1 heli maha mängida...
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2011 01:45:24 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Telekal paistab ju digital out olemas olevat, piisaks siis ka digisisendiga 5.1 kõlaritest.
Eeldusel muidugi, et telekas USB pealt oskab 5.1 heli maha mängida...


pole kuulnud, et usb oskab 5.1 mängida.
Digital out võib olla kas hdmi out või S/PDIF out( see ei mängi 5.1 dtsi) kui netis hästi luusida, siis lihtsalt 5.1 vist saad kätte, aga pead ei anna

loe seda
http://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2011 05:00:59 vasta tsitaadiga

S/PDIF mängib 5.1 DTSi nii et mühiseb, ära aja jama. icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JRobin
HV vaatleja
JRobin

liitunud: 19.12.2010




sõnum 28.05.2011 18:16:53 vasta tsitaadiga

aga mis juhtmega või millega ma saan kõlarid 5.1 creative thx550 ja helikaardi soundblaster x-fi 5.1
ühendada telekaga, et tuleks teleka heli läbi kõlarite mitte läbi teleka

oleks tuus... thumbs_up.gif

_________________
ostan, müün ja vahetan
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2011 19:35:20 vasta tsitaadiga

Ära muidugi jumala eest teleri mudelit maini icon_exclaim.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2011 23:48:07 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
S/PDIF mängib 5.1 DTSi nii et mühiseb, ära aja jama. icon_exclaim.gif


palun tõesta mulle, et tuleb eraldi kanalites. VAEVALT
virtuaaaaaaaaaal reaalsus ei ole et see asi norm

kes iganes sa sitapea seda loed, siis loe uuesti icon_wink.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 00:05:57 vasta tsitaadiga

jeesus188, maga kaineks icon_idea.gif
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 00:16:54 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
jeesus188, maga kaineks icon_idea.gif


maga ise thumbs_up.gif
yhest juhtmest ei saa 4-5 juhet.
analoog on anaaaaalog

kas sa yldse oled kuulnud dolby digital vs master HD vms ? vaevalt icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 00:23:36 vasta tsitaadiga

Analoog? Sul endal vist see jutt S/PDIF kohta lugemata? http://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.05.2011 00:24:09 vasta tsitaadiga

SPDIF laseb 5.1DTSi vabalt läbi. See ei kuulu üldse isegi vaidlemisele. Küll aga ei võimalda paljud telekad seda väljundisse suunata kuna DTSi litsentsi eest ei tahetud maksta. Kogu lugu.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 00:29:50 vasta tsitaadiga

Laseb isegi 6.1 DTS-ES'i läbi, testitud - korduvalt. icon_idea.gif
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 00:43:51 vasta tsitaadiga

sitta ajate, tahan näha reaalselt tõestust. siis usun thumbs_up.gif

pluss näidake bitrate mulle icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.05.2011 01:03:28 vasta tsitaadiga

"DTS is the oft-used shorthand for the DTS Coherent Acoustics codec, transportable through S/PDIF and used on DVDs"

"1.5 Mbit/s DTS stream"

http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_(sound_system)

5 kanalit 24bit/48kHz tasemel signaali.

Lisaks meenutan et on olemas ka DTS Audio CD, mida saab esitada suvalise CD mängija SPDIFI kaudu, tõsi samplerate on siis 44,1kHz

http://en.wikipedia.org/wiki/5.1_Music_Disc
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 01:44:54 vasta tsitaadiga

DTS tuleb üle S/PDIF'i loomulikult, ka hi-bitrate DTS Core selles pole küsimus.
Küsimus on hoopis selles et väga vähste eranditega edastavad kõik meil levivad telekanalid heli stereos, kui nüüd teleri optilisest või coax. väljundist heli vastava sisendiga 5.1 kõlaritesse ühendada mängivad ikkagi 2 esimest ja woofer juhul kui kõlarikomplekti võimendi neid just kunstlikult mitmekanaliseks ei muunda.

Mis aga DTS´i puutub, siis see tuleb mängu ainult juhul kui teler suudab näiteks USB kaudu filmi mängides DTS signaali digiväljundisse suunata.
Eetrist DTS heli ei leia.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 09:28:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Küsimus on hoopis selles et väga vähste eranditega edastavad kõik meil levivad telekanalid heli stereos, kui nüüd teleri optilisest või coax. väljundist heli vastava sisendiga 5.1 kõlaritesse ühendada mängivad ikkagi 2 esimest ja woofer juhul kui kõlarikomplekti võimendi neid just kunstlikult mitmekanaliseks ei muunda

seda nimetatakse virtual surround
tsitaat:

SPDIF laseb 5.1DTSi vabalt läbi


loomulikult hakkab dts niisamuti ka tööle, aga kysimus ongi kas sealt ka reaalselt DTS ka läbi tuleb

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.05.2011 10:43:59 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:

tsitaat:

SPDIF laseb 5.1DTSi vabalt läbi


loomulikult hakkab dts niisamuti ka tööle, aga kysimus ongi kas sealt ka reaalselt DTS ka läbi tuleb


Lingvistiline Pavlovi refleks?

Ok, kui võtta tehniliselt siis on selge ja teada et "tuleb läbi" core tasemel.
Kui võtta programmiliselt siis on asi komplitseeritum - esiteks on seadmetootjate soovimatus maksta igaks juhuks litsentsitasu selle eest et äkki keegi vaatab välisest allikast DTSi sisaldavat materjali.

Teiseks - kuna bitrate on ca 3x suurem kui konkureerival Dolbyl (1,5Mb/s vs 448kb/s, parematel päevadel), siis broadcasterid eelistavad saata just Dolby heli, sest edastatav bit maksab ja pikas plaanis palju. Hind on see mis paneb asjad paika. Toon näite - Levira küsiks ERR käest ühe mp2 160kb/s lisastriimi eest aastas üle 200 000 €. Mis oleks hind juhul kui keegi tahaks DTSi striimis kasutada icon_razz1.gif ? Olukorras kus DTS võimelisi vastuvõtjaid on tühine hulk, oleks see ilmselt korralik raiskamine.

Nii tekibki suletud ring mis selgitab miks DTS ei ole ringhäälingutes kasutusel.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 29.05.2011 11:01:02 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Anti112 kirjutas:
S/PDIF mängib 5.1 DTSi nii et mühiseb, ära aja jama. icon_exclaim.gif


palun tõesta mulle, et tuleb eraldi kanalites. VAEVALT
virtuaaaaaaaaaal reaalsus ei ole et see asi norm

kes iganes sa piix seda loed, siis loe uuesti icon_wink.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital


Jeesus, mine magama Asjatundmatu jutt suhu tagasi icon_exclaim.gif
Wikipedia on muuseas "asjatundjate" kirjutatud. Seda infot peab kriitilise pilguga lugema, sest alati pole seal kõike kirjas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2rdik
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2004




sõnum 29.05.2011 11:05:39 vasta tsitaadiga

sõbral panime nii asja tööle, et läpakast HDMI kaudu TV-sse. Kuna TV-l SPDIF väljundit polnud siis läks loosi COAXIAL kaabel ja sellega logitech z-5500 sisse ja DD ja DTS tuleb nagu mühinal (päris palju sättimist oli MPCHC enda settingutest).
kui sööta ette 2ch heli siis kõlarid mängivadki ainult stereot või siis 2xstereot aga 5.1 heli korral kõik ikka nagu peab. Küsimus ongi selles kas TV suudab väljutada DTS heli, paljud seda ei suuda.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 29.05.2011 11:15:57 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Maleva kirjutas:
Endal sama mure, kuidas saada telekast 5.1 heli kõlaritesse, rca-sse tuleks siis ühendus teha. Panen pildid, et asjast aru saaks.
Kõige lihtsam oleks kõrvaklapiväljundist võtta heli.
3,5 mm pulk-RCA juhtmega (selline) kõlarite TV sisendisse. Boonus on see, et saab helitugevust telekapuldiga muuta. Miinus on võimalik kehvem helikvaliteet, eriti, kui telekas on helitugevus maha keeratud.

Põhimõtteliselt peaks saama ka SCARTist stereoheli kätte vastava adapteri ja juhtmega. Näiteks sellisega.
See SCARTi asi pole 100% kindel, kuna seda ei tea enne proovimist, kas ikka on SCART pesa korralikult tehtud ja kõik vajalikud ühendused olemas. Sisendina töötavad nad kõik, aga väljundina - peab proovima. Selle lahenduse pluss on see, et peaks saama parema helikvaliteedi, kuid miinuseks see, et telekapuldiga helitugevust muuta ei saa.

Mõlemal juhul läheks juhe siis kõlarite 2CH input sisendisse, kasvõi näiteks sinna, kus juures kirjas TV. See, kas kõlarid stereosisendist mingisuguse 5.1 asja ka kokku keerutavad, oleneb juba konkreetsetest kõlaritest. Halvimal juhul tuleb heli ainult esikõlaritest.


Võib olla on üksikuid telerimudeleid, kuid ei ole veel kokku puutunud ühegagi, milledest heliväljundit välja ei tule.
Scart videoväljund on küll teinekord puudu, kuid heli on ikka alati tulnud.
Ja veel, mismoodi on sul kõrvaklapiväljundist tulev heli kehvema kvaliteediga kui Scart´st või eraldi RCA heliväljundist tulev heli icon_eek.gif ?
Alguse saavad nad igatahes kõik ühest ja samast helikanali punktist. Kõrvaklapiväljundil olid kunagi takistid helivaljuse nivoo madaldamiseks, hiljem tulid eraldi kõrvaklapivõimendid. Mis aga mitte ei teinud helipilti kehvemaks, kui kõlaritest kostuv.

Edit. to jeesus188
Ilmselt oled sa üritanud kuulata WAV DTS heliklippe. Nendest heli "kättesaamiseks" peab küll natuka teadma, kuidas toimida, sest iga süsteemiga ei saagi häält kätte, ainult sahiseb.
Rootsi miski raadiojaam edastab sellises formaadis heli.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.05.2011 11:20:22 vasta tsitaadiga

Scardis on heli väljund olemas(kas kõigis telekates ka ühendatud on iseasi), töökaaslane võttis sealt võimendisse heli ja teleka heli sealt tulebki.Kui kasutab telekat
monitorina filmide vaatamiseks siis kummalisel kombel on scart audio out all vaikus.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.05.2011 11:31:51 vasta tsitaadiga

Küsija telekas on selline et HDMI kaudu saabuv digiheli suunatakse ka SPDIF väljundisse, kuid sinna lubatakse vaid PCM ja DD, DTS passthru on keelatud (kuna viilips ei tahtnud litsentsi eest maksta).
Seega, heli tuleb võtta SPDIF väljundist ja suunata siis kas ressi või sobivasse kõlarisüsteemi.

Scart unustage, see välistab ka DD5.1 korrektse esituse.


viimati muutis Maldur 29.05.2011 11:53:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.05.2011 11:37:18 vasta tsitaadiga

Siin loevad foorumit muidugi ka need, kelle võimendil puuduvad kõiksugu uuemad sisendid ja info mõttes võib arutada laiemalt.See 5.1 puudumine on väiksem probleem, kui heli puudumine üldse.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 12:16:03 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Anti112 kirjutas:
S/PDIF mängib 5.1 DTSi nii et mühiseb, ära aja jama. icon_exclaim.gif


palun tõesta mulle, et tuleb eraldi kanalites. VAEVALT
virtuaaaaaaaaaal reaalsus ei ole et see asi norm

kes iganes sa piix seda loed, siis loe uuesti icon_wink.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital


Jeesus, mine magama Asjatundmatu jutt suhu tagasi icon_exclaim.gif
Wikipedia on muuseas "asjatundjate" kirjutatud. Seda infot peab kriitilise pilguga lugema, sest alati pole seal kõike kirjas.


ei taha magama minna icon_biggrin.gif


kuda kurat te läbi optilise master HD surute ?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 12:25:35 vasta tsitaadiga

jeesus188, mine ikka magama ära icon_idea.gif Kus sa näed, et läbi optilise MA-HD surutakse?
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 29.05.2011 12:27:13 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:

Ja veel, mismoodi on sul kõrvaklapiväljundist tulev heli kehvema kvaliteediga kui Scart´st või eraldi RCA heliväljundist tulev heli icon_eek.gif ?
Reeglina rohkem müra - eriti siis, kui helitugevus on telekas maha keeratud. Aga seda ma ju kirjutasingi...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.05.2011 22:40:32 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:

kuda kurat te läbi optilise master HD surute ?


Küsiks niipidi - kes krt siin master HD'st üldse rääkis?

Jutt oli siiani ikka DTS Core taseme 5.1 helist.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JRobin
HV vaatleja
JRobin

liitunud: 19.12.2010




sõnum 04.06.2011 13:36:05 vasta tsitaadiga

samsung 5seeria lcd 32 kui ytlebmidagi icon_rolleyes.gif
_________________
ostan, müün ja vahetan
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  teleka heli läbi 5.1 kõlarite
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.