Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 155, 156, 157  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.12.2010 22:25:27 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Ma pakun, et ei ole mõtet valgebalanssi enda jaoks liiga keeruliseks ajada. Hallkaardi ostmine tundub JPEG'i pildistamise taustal eriti räige overkillina.

Sellega tahad öelda, et JPEG'i pildistades on õiged värvid teisejärguline faktor?


Ei.

Kui JPEG pildistada siis ilmselt pole tulemus nii tähtis, et hallkaardile kulutatud raha oleks mõistlik. Tavaline valge A4 piisab.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lepa
Kreisi kasutaja
Lepa

liitunud: 28.07.2008




sõnum 07.12.2010 23:58:30 vasta tsitaadiga

Ega hallkaart nüüd nii palju ka maksa, et mingit erilist tasuvust taga ajama hakata. Alati pole RAW's tegemine põhjendatud, aga WB võiks ju ikka paigas olla.

Mingi aeg tagasi oli omal ühe pildistamise raames kiiresti vaja ja kuna kusagilt fotopoest mõistliku raha eest ka ei leidnud, võtsin 250kr eest siit: http://www.liiklus.net/ajutine/Hinnavaatlus/varustus.html Kontakt on kõige all.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003




sõnum 08.12.2010 14:42:34 vasta tsitaadiga

Ma ise olen klubivalguses "seltskonna" pildistamiseks kasutanud peegeldatud välku (pehmed varjud) ja fikseeritud säri (fake valguse pealesaamiseks). Kui välku kasutada, siis reeglina muutub valgusprofiil ka välgu seadete peale ja selle abil saab õige värviülekande automaatselt kätte ilma mingisuguse hallkaardi või reguleerimiseta. Et otsevälk on tihtipeale väga terav, siis "bouncer"i või lihtsalt valge lehega peegeldatud välk teeb pildi märksa pehmemaks. Kui vähegi on võimalik ära kasutada koha enda valgustust, siis see on see juba päris oluline osa pildi olustiku ülekandmisel. Aga see tihtipeale eeldab juba suurt ava, maksimaalset kasutuskõlblikku ISO ja ka piiripealset säri (liikumise suhtes). Keeruliseks teeb asja see, et enamustes kohtades on erakordselt kehv (lava)valgustus saamaks heade värvilahendustega pilte.

Õigete värvide edastamisel muudel juhtudel... Kui panna peegelkaamera alla oma paarkümmend tuhat krooni, siis säästa kahesajakroonise hallkaardi pealt, millega värvid kergesti paika saaks, siis see algne investeering kaamerasse jääb natuke küsitavaks, et kas pole oma rahalisi võimalusi kaamera ostul üle hinnatud?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.12.2010 15:20:42 vasta tsitaadiga

ASSAA! elektroonika kirjutas:
Kui panna peegelkaamera alla oma paarkümmend tuhat krooni, siis säästa kahesajakroonise hallkaardi pealt, millega värvid kergesti paika saaks, siis see algne investeering kaamerasse jääb natuke küsitavaks, et kas pole oma rahalisi võimalusi kaamera ostul üle hinnatud?

Samaoodi on mu jaoks küsimus, miks peaks 20+k makstes JPEG'i pildistama. :)

Aga eks igaühel on omad eelistused ja vajadused.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 08.12.2010 15:47:28 vasta tsitaadiga

http://photonaturalist.net/raw-vs-jpeg-who-wins/

tsitaat:


Why RAW usually makes more sense

It’s important to remember that the JPEG format was originally created to compress images and make them easier to transport over the Internet. JPEG is an image distribution format.

On the other hand, RAW is an image capture format. It was created to give you maximum control in the digital darkroom. To get the highest quality images, this digital darkroom is very useful in making small corrections to the image (e.g. color temperature, curves, etc).

Shooting in RAW usually makes the most sense, if your goal is to get the highest quality image possible. It’s especially important for landscape shots, where white balance is often a problem.


Does JPEG ever make more sense?

With all the benefits of RAW, it may seem like the clear winner for everything. However, there’s one property of JPEGs that may make them the winner in some situations:

With JPEG you can shoot a lot more photos in a burst, than you can with RAW.

This varies with each camera, but as an example, my Canon XTi can only take 10 RAW shots in a row before pausing a few seconds as it writes the photos to the memory card. But, with JPEG the camera can take 27 shots before this pause.

When is this useful? Wildlife. Any time you’re photographing a quick moving subject, you can significantly increase your chances of getting a sharp photo by simply taking more shots.



Ühesõnaga, jpeg üks suur eelis on sarivõttel. Isegi kalli kere ja väga kalli, pika valge klaasi puhul. Vaielge nüüd edasi icon_lol.gif

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2010 16:04:27 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Ühesõnaga, jpeg üks suur eelis on sarivõttel. Isegi kalli kere ja väga kalli, pika valge klaasi puhul. Vaielge nüüd edasi icon_lol.gif

Ma ei tea, seda võib argumendiks pidada just pigem madalama klassi kerede puhul. Näiteks Nikon D3s (sama võimsus on ka Canoni 1D keredel) puhvri suurus 14-bit compressed RAW korral on max 36 kaadrit, seda 9fps kiirusega. Mulle tundub, et kui selle hulgaga/ajaga ei suuda teravat kaadrit ära tuua, tuleb juba videokaamerale üle minna icon_smile.gif

JPG eelis minu silmis seisneb hoopis selles, et järeltöötluse põlglikel on võimalus salvestatu kohe edasi paisata - facebook, blogi jne. Ja mitte ainult neil, vaid ka ajakirjandus-fotograafidel, paparaatsodel või kellel iganes, kes info kiirust sellest viimasest kvaliteedikübemest olulisemaks peavad.
Ei tasu enda piiratud kasutusvajaduste põhjal väga üldistavaid hinnanguid anda. Lõppude lõpuks pole kumbki formaat eesmärk omaette vaid ikka vahend eesmärgi saavutamiseks.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2010 16:13:30 vasta tsitaadiga

Ja veel jpeg kasuks on see et saad pilti suvalises arvutis vaadata (mini-kaardilugeja on must have fotokotis) ja suvalise pilditöötlusprogrammiga edida.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.12.2010 16:55:43 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ja veel jpeg kasuks on see et saad pilti suvalises arvutis vaadata (mini-kaardilugeja on must have fotokotis) ja suvalise pilditöötlusprogrammiga edida.


noh, selleks on RAW+ välja mõeldud. Kui aga mälukaardil ruumi on.

Üldiselt aga nõusutun 100% erkoga, et

erko kirjutas:
Ei tasu enda piiratud kasutusvajaduste põhjal väga üldistavaid hinnanguid anda. Lõppude lõpuks pole kumbki formaat eesmärk omaette vaid ikka vahend eesmärgi saavutamiseks.



Üsna suur osa ajast olen ka jpg peal. Õnneks mu kaamera kera ei maksnu 20+K ka icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003




sõnum 08.12.2010 18:17:14 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Ei tasu enda piiratud kasutusvajaduste põhjal väga üldistavaid hinnanguid anda. Lõppude lõpuks pole kumbki formaat eesmärk omaette vaid ikka vahend eesmärgi saavutamiseks.
+1 thumbs_up.gif

Igatahes olen 100% nõus sellega, et igal piltnikul on vabadus katsetada mistahes meetodeid või vidinaid oma kunstiliste taotluste edasiandmiseks icon_smile.gif JPEG või RAW või GIF või mis iganes formaat on lihtsalt töövahend, täpselt nagu erinevad fotofilmid soovitud tulemuse saamiseks. Eks neil kõigil ole omad head ja vead, ja need on reeglina väga otseselt seotud sellega, mis otstarbeks mingi formaat/film loodud. Vingeid tulemusi saab ka vana Zmena või endatehtud fotokarbiga, kuid samas ei saa sama varustusega jäädvustada kalakotka kalapüüki-lendu merel. Et eks iga kunstiline taotlus eeldab ka sobivat vahendit (ja ka formaati) icon_smile.gif
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 08.12.2010 18:34:54 vasta tsitaadiga

mul on lihtne. looduses ja mujal, kus hiigelsuurt trükki vaja minna võib laksin RAW'i. Kui üritusi, siis 10Mpix jpeg. (kere võimaldab 14 vms)
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2010 18:38:19 vasta tsitaadiga

Ma isegi ei tea, palju mul praegusel kerel megapiksleid on. icon_smile.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 08.12.2010 18:41:36 vasta tsitaadiga

Ma ausaltöeldes ka ei mäleta. Midagi 14 kanti jäi. Eelnevale lisaks, et dedicated RAW<->JPG nupp on mul päris tihedas kasutuses.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 08.12.2010 18:50:42 vasta tsitaadiga

RAW, ikka RAW. Arhiveerimiseks DNG.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
05ula
HV kasutaja
05ula

liitunud: 08.06.2008




sõnum 08.12.2010 23:25:57 vasta tsitaadiga

Kui arvuti vähegi võimaldab Lightroomi korralikult jooksutada, siis RAW annab järeltöötlusel väga palju mänguruumi. Olin ka paar aastat pea iga töö juures, kus pilte tuli üle 200 ainult JPEG tulistaja, kuid olen viimasel ajal avastanud RAW ja Lightroomi mõnud. Ning kui piksleid liiga palju, on enamustel kaameratel olemas sRAW jne, et puhver nii täis ei saaks, samamoodi kaart ja arvuti saab piltide avamisega kiiremini hakkama. RAW teeb muidugi laisaks, kuid samas kui oled üritusel, kus valgus erineb pea iga 3 sekundi tagant ja samad olud korduvad ehk iga 30 sekundi tagant, siis ei viitsi küll hallkaardi, valge paberi või mis iganes valge asjaga jamada, et WB paika saada, pigem teen seda Lightroomis hiljem. Nii et astun RAW pooldajate leeri.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 09.12.2010 09:26:59 vasta tsitaadiga

Äkki saaks RAW versus JPEG versus hallkaart osa teemast välja lõigata ja eraldi tõsta.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 09.12.2010 09:32:38 vasta tsitaadiga

Vajab see eraldi lahendamist, veel?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2010 09:46:03 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Vajab see eraldi lahendamist, veel?

Canoniga see ka palju seotud pole, või mis?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 09.12.2010 09:55:43 vasta tsitaadiga

Ikka tekib arutelusid, mis teema suunitlusega vähe kokku puutuvad, kuid see ei tähenda, et see tuleks välja rebida.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 18.12.2010 21:37:36 vasta tsitaadiga

nothing important

viimati muutis mario20031 19.08.2012 04:29:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Precision
Kreisi kasutaja
Precision

liitunud: 23.01.2005




sõnum 22.12.2010 03:49:45 vasta tsitaadiga

Ma ei suuda siiani otsustada, kas võtta 550D ja obje veel lisaks või 60D kit objega? Nii filmi kui fotode jaoks hakkaksin kasutama.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 22.12.2010 08:30:45 vasta tsitaadiga

Võta siis 60D. Objektiive jõuad hiljem juurde osta kui vaja.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 22.12.2010 09:24:19 vasta tsitaadiga

Precision kirjutas:
Ma ei suuda siiani otsustada, kas võtta 550D ja obje veel lisaks või 60D kit objega? Nii filmi kui fotode jaoks hakkaksin kasutama.

Kas oled kõrvuti käes proovinud?

Mulle näiteks ei istu väiksemad kered (550D ja üldse kogu kolmenumbriliste-seeria) kuna kätel pole kohta ja nupud on imelike kohtade peal. See on puhtalt minu probleem kuidas samas kui ikka käe- ja peakuju kaameraga kokku ei lähe siis pole midagi teha. Suurematel keredel on nupud rohkem hajutatud ja mida kallim tehnika, seda ergonoomilisem kipub olema. Samas näiteks 1Dmk2 on (vist) selline, kus ISO muutmiseks tuleb all hoida vasakul pool kahte nuppu korraga ja paremal pool peab ratast kruttima. Ei ole enam kindel, igaljuhul tundus jube ebamugav.

Ehk siis ma soovitan proovida mõlemat oma käega kuna 60D on küll ropult kallis, samas on tal mitmed põnevad omadused.

Ahjaa - DSLRiga filmi tegemine ei ole tingimata väga mugav. Vähemalt käest filmides, statiivilt on parem - eks proovi ise kaamerat enda ees hoida, LCD'd vaadata ja filmida ning mitte ära väristada. Samuti autofookuse puudumine võib üsna harjumatu olla. St AF on küll olemas aga see on DSLRidel reeglina äärmiselt nutune. Ka kipub keresisene mikker liiga palju zoomimise helisid püüdma, samuti krõbiseb käsi vastu keret.

Samas pildikvaliteet on super. Ning korralik videokaamera maksab ikka väga palju. Kuid tee või tina - korralik videokaamera on video tegemiseks siiski märksa mugavam. Enda kogemus on Panasonic AG-DVX100'ga (või mingi teine sama seeria mudel, ei mäleta enam), millega sai ka käest väga korralikult filmida + kõik funktsioonid on väga hästi käpas. Arusaadav ka kuna kaamera on videole orienteeritud. Aga see on täitsa offtopic juba.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 22.12.2010 10:31:08 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ahjaa - DSLRiga filmi tegemine ei ole tingimata väga mugav. Vähemalt käest filmides, statiivilt on parem - eks proovi ise kaamerat enda ees hoida, LCD'd vaadata ja filmida ning mitte ära väristada. Samuti autofookuse puudumine võib üsna harjumatu olla. St AF on küll olemas aga see on DSLRidel reeglina äärmiselt nutune. Ka kipub keresisene mikker liiga palju zoomimise helisid püüdma, samuti krõbiseb käsi vastu keret.

Käest on täitsa võimalik lasta ilma värinata, aga AF jätab tõesti kenasti soovida.

Precision, pigem küsi enda käest, kas sul on ikka 60D-ga juurde tulevaid funktsioone vaja?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2010 11:00:52 vasta tsitaadiga

**0D kered jah jube pisikesed käes, isegi minu pisikeste kätude vahel, seepärast tasub osta ära ka akutald. Ise sinuasemel ostaks 550D + akutalla + toredaid klaase sinna ette, torud tunduvalt tähtsamad kui kere ise lõpptulemuse juures. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
thaarv
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007




sõnum 22.12.2010 13:28:14 vasta tsitaadiga

550D-le on nüüd korralik magic lantern firmware ka väljas.
http://magiclantern.wikia.com/wiki/550D
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 155, 156, 157  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.