Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  3dmark03 patch340 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2003 14:28:53 3dmark03 patch340 vasta tsitaadiga

futuremark lasi välja uue patchi.. mis jälle eemaldab mingid optimiseeringud..
ja arvestab siis ainult nende poolt aksepteeritud draiveriversioonidega
Beyond3D jutt

tsitaat:

--------------------------------------------------------------------------------
Patch Driver 3DMarks GT1 GT2 GT3 GT4
GeForce FX 5950 Ultra 330 52.16 6412 205.7 46.6 37 37.3
GeForce FX 5950 Ultra 333 52.16 5538 205 39.6 33.1 26.3
Radeon 9800 XT 330 3.8 6435 209.7 45.4 38.6 36.3
Radeon 9800 XT 333 3.8 6436 210.5 45.4 38.6 36.3


icon_rolleyes.gif

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Arvo Cobrietti
HV Guru
Arvo Cobrietti

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.11.2003 15:03:37 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=66380

ühele mehele tehti juba sauna sellise teema eest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2003 15:54:17 vasta tsitaadiga

Idee oli algatada intelligentne diskussioon, mitte võitlustandri lahmimine ja p*pikkuse võrdlemine icon_smile.gif

Arvo Cobrietti kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=66380

ühele mehele tehti juba sauna sellise teema eest icon_biggrin.gif

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Beanladen
HV kasutaja
Beanladen

liitunud: 25.03.2002




sõnum 12.11.2003 16:50:36 Re: 3dmark03 patch340 vasta tsitaadiga

Mis siin ikka kommida, teada ju et NV läks oma teed kunagi ja nüüd kui DX9 ikkagi
jääb mängude põhjaks siis püüavad nad oma tehnoloogiat vastandada kuidagi DX9-ga.
Ei saa öelda et NV oleks saast, kuid sisu lihtsalt liialt ajast ees.
Kuna ati ehitas oma R3x0 seeria ümber DX9, siis jookseb sellel kõik perfecto.

Kokkuvõte: Kui tahad mängida hetke (+1a) mänge mis dx9-l siis ati.
Tulevikule mõeldes pole NV3x-ga midagi teha sest siis kui seda rauda vaja läheks
tulevikus pole tal seda powerit enam mida siis vaja oleks.

Kuigi jah ei saa ju väita et NV-ga mängida ei saaks icon_razz1.gif

_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MetalScorpion
HV kasutaja


liitunud: 29.07.2003




sõnum 13.11.2003 11:11:55 vasta tsitaadiga

Sellest artiklist jäi minul küll mulje, et NVIDIA-l on suht ükskõik ja neid ei huvita üldse mingid ettekirjutised ning teevad seda, mida heaks arvavad. Samas oli ATI jällegi kõigega nõus ja mulje jäi, et kas nemad on tõesti kõike ausalt teinud (mida ka need erinevad patchide võrdlused näitasid) või oli varjatud rahuloluga.
Imelik tundub aga see, et kahe patchi peale on NVIDIA ikka mega palju performancis kaotanud!, enam ei saa isegi nende lipulaev 9800Pro-le vastu ja igas testis on tagasiminek ikka mäekõrgune (välja arvatud 1.mäng)

Võta nüüd kinni, millega tegu. Üks on aga selge, niimoodi omale kliente ei võida, kui vassitakse ja erinevaid asju interpreteeritakse endale kasulikul viisil. Kunagi olin NVIDIA -kaardi omanik ja olin kindel, et tegemist parima kaarditootja-firmaga, siis nüüd kahtlen selles ikka väga tõsiselt ja olen teinud 180 kraadise pöörde ja nüüd on masinas tiksumas ATI-kaart thumbs_up.gif

_________________
It's not a choice, it's a way of life
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skoop
Kreisi kasutaja
skoop

liitunud: 17.02.2002




sõnum 14.11.2003 03:31:29 vasta tsitaadiga

siin on päris pikk ja huvitav artikkel antud teemal :
http://www.hardocp.com/article.html?art=NTQ5
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 14.11.2003 11:51:52 vasta tsitaadiga

seda oli arvata, et futuremark asja ette võtab.
aga kõik kisavad selle 2003 üle, samas arvan et ka 2001 vajaks patchi..?
Aga see vist unustatud teema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ShadowKnight
HV kasutaja
ShadowKnight

liitunud: 08.06.2002




sõnum 14.11.2003 11:57:13 vasta tsitaadiga

Gainward Claims New 3DMark03 Patch Disables NVIDIA GPU Compiler icon_razz1.gif
_________________
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2003 12:09:10 vasta tsitaadiga

eks futuremark peabki perioodiliselt parandusepakki hakkama välja andma, et kõik optimiseeringud ära nullida.

[H]ard|OCP artikkel muidugi imes vilinal, sest Kyle näitas oma nvidia armastust jällegi. et mitte liiga haledalt selle nvidia-meelsusega silma paista, olid artiklisse muidugi vägisi sissepandud mingid stamplaused nagu "NVIDIA has been caught with their hand in the cookie jar this year", "NVIDIA stepped in with their cheating and drove the bus right off the cliff and into a blazing fireball. Yes, NVIDIA killed the synthetic benchmark in my eyes" jms...

et juttu lugedes võiks lugeja arvata, et krt jah kyle vihkab ka nvidiat. aga kui jutt on läbi loetud, siis jääb lugejale ikkagi mulje, et futuremark on see paha poiss.

ja shadowknight, äkki annad teise osapoole nägemuse ka asjast: http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031112181114.html

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirage
HV veteran

liitunud: 10.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2003 12:37:47 vasta tsitaadiga

ma juba hakkan niimoodi mõtlema, et kaardi testimiseks tuleb tööle lasta mõned mängud, mida ise aktiivselt mängid, siis saad teada, kas kaart sulle sobib või mitte.... juba täna lasen kõiksugu 3dmark'id maha arvutist, see juba nõme icon_confused.gif
_________________
Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°>
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skoop
Kreisi kasutaja
skoop

liitunud: 17.02.2002




sõnum 14.11.2003 13:35:26 vasta tsitaadiga

traks kirjutas:
eks futuremark peabki perioodiliselt parandusepakki hakkama välja andma, et kõik optimiseeringud ära nullida.

[H]ard|OCP artikkel muidugi imes vilinal, sest Kyle näitas oma nvidia armastust jällegi. et mitte liiga haledalt selle nvidia-meelsusega silma paista, olid artiklisse muidugi vägisi sissepandud mingid stamplaused nagu "NVIDIA has been caught with their hand in the cookie jar this year", "NVIDIA stepped in with their cheating and drove the bus right off the cliff and into a blazing fireball. Yes, NVIDIA killed the synthetic benchmark in my eyes" jms...

et juttu lugedes võiks lugeja arvata, et krt jah kyle vihkab ka nvidiat. aga kui jutt on läbi loetud, siis jääb lugejale ikkagi mulje, et futuremark on see paha poiss.

ja shadowknight, äkki annad teise osapoole nägemuse ka asjast: http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031112181114.html

minu meelest on oluline see, kas nende optimiseerimiste tagajärjel pildi kvaliteet vms kannatab. kui kasvab ainult kiirus, siis pole optimiseerimises ju midagi halba (pigem loogilist). huvitav olekski aru saada, et mis peale selle patchi ilmumist nvidia kaartidega teist moodi on peale kiiruse languse - pildi kvaliteet muutus või midagi sellist?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MetalScorpion
HV kasutaja


liitunud: 29.07.2003




sõnum 14.11.2003 18:12:04 vasta tsitaadiga

skoop kirjutas:
minu meelest on oluline see, kas nende optimiseerimiste tagajärjel pildi kvaliteet vms kannatab. kui kasvab ainult kiirus, siis pole optimiseerimises ju midagi halba (pigem loogilist). huvitav olekski aru saada, et mis peale selle patchi ilmumist nvidia kaartidega teist moodi on peale kiiruse languse - pildi kvaliteet muutus või midagi sellist?


esimesest artiklis oli ka ära toodud ju pildikvaliteedi võrdlus, kus oli näha, missugused erinevused eelmise ja uue patchi vahel on. Ühtteist ikka muutus, kuid kui palju see mänguliselt tunda annab, on teine asi?

_________________
It's not a choice, it's a way of life
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ShadowKnight
HV kasutaja
ShadowKnight

liitunud: 08.06.2002




sõnum 14.11.2003 23:44:27 vasta tsitaadiga

traks kirjutas:

ja shadowknight, äkki annad teise osapoole nägemuse ka asjast: http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031112181114.html


Ma kah NVidia fänn. thumbs_up.gif icon_razz1.gif

_________________
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2003 09:57:54 vasta tsitaadiga

ShadowKnight kirjutas:
traks kirjutas:

ja shadowknight, äkki annad teise osapoole nägemuse ka asjast: http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031112181114.html


Ma kah NVidia fänn. thumbs_up.gif icon_razz1.gif

tore on idioote fännata:
http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031114041519.html

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 15.11.2003 11:51:18 vasta tsitaadiga

sattusin ühe huvitava jutu peale (vene keeles)

Jutu sisu lühendatult Eesti keels:

Jama selles, et 3D2003 (ja ka 2001 nature test) kasutab kõvasti 1.4 versiooni sheidereid, mis tegelikult on selline "bonus pack" DX8 puhul.
Sest DX8.1 eeldab v1.3 tuge, mitte enamat. Jama se pole aga ATI jaoks, kuna tal on see boonus kaasas alates R200-st, nVidial üldse mitte.
Sellest tulenevalt 2 ja 3-s testis kasutab nVidia sheidereid v1,1, mis aga töötavad poole aeglasemalt, kuna rauas tugi puudub ja emuleerimine tõmbab kiirust alla.
Kui aga oleks testis kasutusel sheiderid v1,3, nagi DX8 seda nõuab, siis oleks nVidia ilmselt ATI-st ees, miks aga nii ei tehtud, on arusaamatu.
Seda enam, et reaalselt mängudes neid 1,4 sheidereid eriti ei kasutatud ja tulevikus kasutatakse ilmselt v2.0 (DX9)
Kusjuures, ka 4 testis (Nature) on kasutusel kõik võimalikud sheiderid- 1.0; 1.1; 1.3; 1.4; 2.0
Jama selles, et maailmas pole kaarti, mis neid kõiki korraga rauas toetab!?
Isegi R300/350 emuleerib osa neist. Milleks siis selline test, tekib küsimus?
Nüüs siis teema juurde,- mida tegi nVidia selleks, et sellest imelikus testis "rajal püsida"
nVidia tunneb selle testi koodi draiveri tasemel ära ja muundab selle endake söödavaks, v2.0.
Selles polnud veel midagi hullu, kuni nad "optimiseerid" edasi, seekord pildi kvaliteeid arvelt.
Siis aga seda märgati ja läks kisaks lahti, tuli patch, ja see teema siin icon_smile.gif
Mulle isiklikut tundub, et futuremark tegi sihilikult testid v1,4 sheidereid kasutades, teadagi kellele kasuks.
Või siis nad lihtsalt panid kõvasti mööda, jättes tähelepanuta mis maailmas toimub,-
et DX8 test peaks kasutama sheidereid >1,3 ja reaalselt pole videokaarti, mis 4-das testis suudaks kõiki rauas teha.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2003 13:32:17 vasta tsitaadiga

Minu arust kõik need 3dMark'id nii pees omadega.
Reaalsetes mängudes on pilt ikka hoopis teine kui neis testides.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rlf
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2003 21:08:59 vasta tsitaadiga

Ma ei tea milles viga, aga peale patch-i peale panemist langes minu overclokitud radeon 9800np tulemus 5500-lt 4500-le.
Kas punktiskoor peabgi nii palju langema.? Või milles on asi? Kas äkki viga 3.9 driverites mille just peale panin.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2003 00:20:27 vasta tsitaadiga

traks kirjutas:
eks futuremark peabki perioodiliselt parandusepakki hakkama välja andma, et kõik optimiseeringud ära nullida.

[H]ard|OCP artikkel muidugi imes vilinal, sest Kyle näitas oma nvidia armastust jällegi. et mitte liiga haledalt selle nvidia-meelsusega silma paista, olid artiklisse muidugi vägisi sissepandud mingid stamplaused nagu "NVIDIA has been caught with their hand in the cookie jar this year", "NVIDIA stepped in with their cheating and drove the bus right off the cliff and into a blazing fireball. Yes, NVIDIA killed the synthetic benchmark in my eyes" jms...

et juttu lugedes võiks lugeja arvata, et krt jah kyle vihkab ka nvidiat. aga kui jutt on läbi loetud, siis jääb lugejale ikkagi mulje, et futuremark on see paha poiss.

ja shadowknight, äkki annad teise osapoole nägemuse ka asjast: http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031112181114.html


Kyle räägib täiesti asjalikku juttu. Sinu sõnavõtt meenutab rohkem Beyond 3D ja Rage 3D foorumites nähtud möla. Mis sulle nüüd jälle ei meeldinud?

HardOCP's täiesti õige jutt. 3D Mark 2003 ei ole olnud (ega saagi) kunagi DirectX 9 jõudluse määrajaks. Nagu mainiti on mängud ja videokaardid viimase aasta jooksul tugevalt muutunud ja punktisumma 3D Mark 2003's ei näita veel midagi. Nagu artiklis juba räägiti, ei saa ka mina aru kuidas saab ühe testi puinktisumma lambist muutuda 15% võrra nVidia kaartidel ...ilma ühegi argumendita tegijate poolt.

Loe jutt uuesti läbi ja ärme vaidleme. Kõik õige!
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2003 16:08:15 vasta tsitaadiga

nojah, pätsid pätsideks, kysiksin parem selle peale, et millal tuleb yks õige ja tõsine mäng, mis näitab, mis seis tegelikult valitseb? keda huvitavad valve'i trikid ja hullud sibulad, kui peale tomb raideri pole yhtegi mängu, mis nvidia kaardid tõesti põlvili võtaks ja sunniks ati poole vaatama? jube mõte on kakelda asjade yle, mis tulevad välja alles mingi poole aasta pärast, mil juba ammu uued & vägevamad & paremad kaardid väljas... mõttetus ... see jutt, et ogar sibul valis imeliku tee, jätab vähemalt mulle küll mulje, et soomemaal pole kõik korras, tursk haiseb mehed icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.11.2003 14:58:40 vasta tsitaadiga

nVidia tunnistas nüüd et kompilaator ikka veel töötab ja kust drop tuleb nemad ei tea ja et Derek Perez on lollakas kes rääkis asjadest millest tal aimu ei olnud. Vaene Kyle sattus lollimasse olukorda kui ta kunagi on olnud icon_lol.gif
Muide päris huvitav lugu kuidas nv PR-mehed ajavad möla mis vett ei pea ja kuskohas luuakse ja levitatakse kõige puhtamat nvidiootlust et iga hinna eest oma tooteid müüa, olgu nad siis hästi või halvasti välja kukkunud. http://www.notforidiots.com/ULE.php

P.S. Zharp, kuidas Sa siis nagu aru ei saa? Mis siin niiväga aru on saada? Kui koodi natuke muudeti nii et driver rakendust enam ära ei tunne, siis on drop ilmselge. Siukest asja on enne ka juhtunud, mitte midagi imelikku või arusaamatut siin ei ole.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 15:15:46 vasta tsitaadiga

a la ati vs quake 3 kui ma ei eksi icon_wink.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 19.11.2003 15:17:24 vasta tsitaadiga

See ka loomulikult. Väga hea näide kusjuures.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 16:25:37 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
nVidia tunnistas nüüd et kompilaator ikka veel töötab ja kust drop tuleb nemad ei tea ja et Derek Perez on lollakas kes rääkis asjadest millest tal aimu ei olnud. Vaene Kyle sattus lollimasse olukorda kui ta kunagi on olnud icon_lol.gif
Muide päris huvitav lugu kuidas nv PR-mehed ajavad möla mis vett ei pea ja kuskohas luuakse ja levitatakse kõige puhtamat nvidiootlust et iga hinna eest oma tooteid müüa, olgu nad siis hästi või halvasti välja kukkunud. http://www.notforidiots.com/ULE.php

P.S. Zharp, kuidas Sa siis nagu aru ei saa? Mis siin niiväga aru on saada? Kui koodi natuke muudeti nii et driver rakendust enam ära ei tunne, siis on drop ilmselge. Siukest asja on enne ka juhtunud, mitte midagi imelikku või arusaamatut siin ei ole.


Tundub et Futuremark on asendanud 3D Mark 2003 kasutatud shaderid uutega. Kõik põhimõtteliselt sama, aga registrid on segatud. Täpsemalt teevad shaderid sama tööd, samas järiekorras kasutades teisi registreid! Seetõttu nVidia kompilaator ikkagi ei tööta!

PS: See ei mõjuta kuidagi minu seisukohta DirectX 9.0 mängude ja 3D Mark 2003 aadressil!
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 16:26:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:
nVidia tunnistas nüüd et kompilaator ikka veel töötab ja kust drop tuleb nemad ei tea ja et Derek Perez on lollakas kes rääkis asjadest millest tal aimu ei olnud


Kust selline info pärineb? Link oleks abiks.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 16:28:36 vasta tsitaadiga

3DMAR03 on mõttetuim bench ever.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 19:06:19 vasta tsitaadiga

ZHarp kirjutas:
Kyle räägib täiesti asjalikku juttu. Sinu sõnavõtt meenutab rohkem Beyond 3D ja Rage 3D foorumites nähtud möla. Mis sulle nüüd jälle ei meeldinud?


mnjah, oled kenasti ära lollitatud Nvidia PR-i ja Kyle'i poolt. [H] on küllaltki hea sait, või õigemini oleks, kui Kyle saaks vähem sõna. Too viimane editorial tema poolt, mille sa tembeldasid puhtaks kullaks, sisaldab lademetes faktivigu ja näitab autori asjatundmatust. kyle on täielikult pwned by nvidia. nii et ma ei soovita kedagi pimesi järgida, kõik teevad vigu, [H] nii suure saidi kohta paraku tihemini kui teised. teadlikud inimesed näevad hämamise läbi, kuid ilmselgelt pole kõik lugejad asjadega kursis ning võtavad frgmstr-i ütlusi sulatõena

tsitaat:
HardOCP's täiesti õige jutt. 3D Mark 2003 ei ole olnud (ega saagi) kunagi DirectX 9 jõudluse määrajaks. Nagu mainiti on mängud ja videokaardid viimase aasta jooksul tugevalt muutunud ja punktisumma 3D Mark 2003's ei näita veel midagi. Nagu artiklis juba räägiti, ei saa ka mina aru kuidas saab ühe testi puinktisumma lambist muutuda 15% võrra nVidia kaartidel ...ilma ühegi argumendita tegijate poolt.


ma ei saa üldse aru, kuidas saab nii valimatult lolle fakte tuua, nagu kyle seda tegi ja sina siin kordasid. nagu see, et miks futuremark pole selgitanud, miks nvidia kaartide kiirus langes... mis kuradi pärast peaks futuremark aru andma, kui ainult nvidia kaartide jõudlus langes. selgitustööd peaks tegema nvidia. ja teiseks andis kyle vaid nvidia vaate kogu situatsioonist, futuremarkiga pole kontakteerutud!

tsitaat:
This latest patch from Futuremark is yet another revision of 3DMark03 specifically designed to defeat our Unified Compilier Technology, which evaluates shaders and in some cases substitutes hand tuned shaders, but increasingly simply applies the run-time compiler to generate optimal code.

veel enam hämmastab mind uskumus, et optimiseerimine on hea, kui pildikvaliteedis muutusi ei täheldata ning kiirus tõuseb. ok, see on hea. aga nagu nvidia enda mees väitis, tehakse 3dmarkis optimiseerimine KÄSITSI. kujutad sa ette, et igas võimalikus mängus, igas võimalikus levelis asendatakse kood sellisega, mis fx-ile sobiv on, KÄSITSI? see ei ole mõeldav, kuid just nii saavat parima tulemuse. järelikult see müstiline unified compiler ei ole nii hea asi kui räägitakse...

muigama ajas veel see väide derek perezilt
tsitaat:
This compiler does real-time optimizations of code in applications to take full advantage of the GeForce FX architecture.

Game developers LOVE this - they work with us to make sure their code is written in a way to fully exploit the compiler.


kuidas saab midagi sellist väita? kas mängude arendajad on massohistid, et tahavad lisatööna teha mängu sobivaks fx-seeriale, peavad kirjutama eraldi back-endi fx-dele? mängude arendajate ja riistvara tootjate töö hõlbustamiseks ongi ju välja mõeldud API standardid. ning nagu margus1000 märkis, läks nvidia just seal valusalt alt.

veel imelikum on see, et ATil ei paista olevat probleeme uute mängudega - need töötavad väga hästi ATi riistvara peal. samas nvidia peab iga mängu, mängu patchi ja benchmarki jaoks väljastama uue draiveriversiooni, et tulemus oleks rahuldav. niisiis nende evga lekkinud beta draiveritega on punktiskoori tõus täiesti mõistetav - optimiseeringud. beta ei lisa kah just erilist usaldust. nõnda on futuremarki samm täiesti loogiline, et non-whql draiveritega saadud tulemusi ei aktsepteerita.

niisiis oleks 3dmark03 väga hea GPU-only bench olnud, aga saatuslikuks sai talle just populaarsus.

leidsin just ühe hea teema beyond3d-s (mis õigusega sa seal foorumis oleva asjaliku ning argumenteeritud jutu üldse mölaks tembeldad is beyond me icon_confused.gif ):
http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=9094

teema algatajal on samasugune arusaam asjast kui minul, seega ma edasi ei kirjuta... icon_razz1.gif

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 19:49:47 vasta tsitaadiga

to: traks
Olen HardOCP artikleid lugenud viimase 3 kuu vältel, nende artiklid on lihtsad ja praktilised. Vähemalt sama hea mulje on jätnud Kyle, kuigi ma pole tema seisukohtadega alati nõus. Mis puutub tema viimasesse kirjutisse siis on see argumenteeritud (kuigi sinu arvamus võibolla tema omaga kokku ei lange), ainus mille kallal saaks viriseda - ta jättis Futuremarki käest küsimata mis nemad asjast arvavad!

Beyond 3D on kindlasti üks paremaid foorumeid mida tean. Möla all pidasin silmas Kyle'i ja HardOCP pihta käivaid teemasid ...need on täis kõige mõttetumat flame. Sama Rage 3D foorumis (pean jälle silmad HardOCP pihta käivaid teemasid) ...see jutt oli seal nii villane et hoian sellest kohast lihtsalt eemale, kuigi on kahtlamata muidu asjalik koht. Kuna hetkel kiire siis ei hakka konkreetseid linke otsima ...võibolla veidi hiljem!

Mis 3D Mark 2003 patchi puutub siis arvan et Futuremark peaks siiski selgitama miks vähenes jõudlus nVidia kaartide puhul 15% võrra. See number on natuke liiga suur, selleks et lihtsalt mööda vaadata. Kuna number muutus peale Futuremarki patchi siis ootaks selgitust ka sealtpoolt! Minumeelest küsis Kyle oma artiklis väga hästi - kuidas saab keegi usaldada testi mille tulemused üle öö muutuvad sama riistvara puhul 1000 punkti võrra? Ei saagi! ...ja mismoodi kajastavad 3D Mark 2003 punktisummad videokaartide jõudlust Half-Life 2, Stalkeri, Doom 3 jne puhul?

Sinu ülejäänud jutt käis nVidia optimeeringute pihta. Ma ei näe selles midagi halba niikaua kuni jõudlus mängudes paraneb. 3D Mark 2003 puhul ei oska öelda ...võibolla see väidetav nVidia mees teadis tõesti paremini. On sul mõni link selle kohta tuua?

Edit: kirjutasin paar rida juurde ja parandasin õigekirjavead icon_razz.gif


viimati muutis ZHarp 19.11.2003 20:22:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skoop
Kreisi kasutaja
skoop

liitunud: 17.02.2002




sõnum 19.11.2003 19:51:06 vasta tsitaadiga

traksi viimases postis toodud lingid tasub küll läbi lugeda.
ma eriti ise nende kompilaatorite ja muu sellise hingeeluga kursis ei ole, seega kyle'i jutt tundus esialgu täitsa mõistlik. aga kui nende shaderite asendamine kompilaatoris igalt mängult mingit nvidiaspetsiifilist lähenemist nõuab, siis on nvidia ja kyle'i väited ikka väga kahtlased. hl2 benchid kipuvad ka seda tõestama.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 22:33:45 vasta tsitaadiga

Paar linki teemal Kyle vs ...mingi kari, võibolla kellelegi pakub huvi! Üsna masendav teemaaretus ausaltöeldes.
http://www.rage3d.com/board/showthread.php?s=eafd378d7ba5994fc074ec8624b41437&threadid=33711192&perpage=20&pagenumber=1

...ja teema läheb edasi:
http://www.hardforum.com/showthread.php?s=&threadid=667386&highlight=%2BKyle
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 23:06:02 vasta tsitaadiga

mnjah, ei hakka neid viimaseid artikleid pikemalt uurima, sest suure tõenäosusega on tegemist poriloopimisega üksteise aadressil icon_redface.gif

aga ZHarp, 3 kuu vältel ei kujunda kindlasti saidist objektiivset arvamust. ma olen lugenud [H]-d ca 2 aastat ja näinud nii tõuse kui mõõnasid. olukordi kus Kyle on tõsiselt alt läinud ning sestap ka maha tehtud, kuid ikka ja jälle tõestab mees, et ei jäta oma jonni. ükskõik kui vale tema arvamus ja selle tõestamiseks toodud argumendid on. see on pigem kurb.

kyle tõi mõistagi ka selle viimase editoriali vaatevinkli tõestamiseks argumente ning kui nad just surmvaled ei olnud, siis oli tegemist valitud argumentidega. ja kuna tegemist on ajakirjanikuga, siis oskab ta inimesi lollitada, vähemalt väheteadlikumaid inimesi. kyle on demagoog.

alguses tunduvad kõik uued foorumid/saidid ilusad ja toredad ning seal olevad inimesed igati erudeeritud ja targad. kuid ajapikku, viibides nende seltsis, st. lugedes nende poste, võib näha nende austatud liikmete nõrkusi ja täiesti totraid möödalaskmisi ning .... nõmetsemist.
ehk siis viimaks läheb see vasikavaimustus üle icon_wink.gif

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2003 23:27:09 vasta tsitaadiga

Ole päris rahulik, mul ei ole mingeid kavatsust Kyle'i fännklubi asutada. Muuseas soovitan lugeda viidatud foorumiteemat HardOCP's ...see Rage 3D teema on tõesti puhas läbu icon_confused.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2003 14:59:23 vasta tsitaadiga

... veel huvipakkuvat juttu samal teemal, kuid ehk tiba teise nurga alt:
http://www.beyond3d.com/articles/twimtbr/
... oma üllatuseks pean tõdema, et minu arusaam tekkinud olukorrast,
on selles artiklis esindatud nii, nagu vaataks peeglisse icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2003 13:24:19 vasta tsitaadiga

nüüd nvidia on oma lubadusest kinni pidand ja uusimas 53.03 draiveris on jälle uusimad 3dmark03 - mehhanismid icon_smile.gif
futuremark seda draiverit pole aksepteeritavate listi lisanud ja nii 3.4.0 tulemusi submittida ei saa..
aga numbrid:



orig allikas ja pildi kopirait: Muropaketti

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  3dmark03 patch340
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.