|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 13:35:28
Sülearvuti ei võtta pilti ette. |
|
|
Läppar on vana hp pavilion dv6332 ja inteli prosega.
Kui käima panen external monitorilt ei tule midagi ette ja veel vähem läppari ekraanilt, isegi taustavalgus ei hakka tööle.
Uurisin emaplaati huviga, midagi silmaga katkist ei tundunud .
Käivitades muudab vent oma pöördeid ning dvd rom teeb seda käivitusheli.
Loomulikult kõik tuled hakkavad põlema, kuid ühtegi piiksu ei tule isegi siis kui RAM'i eemaldan.
Aga ma ei oska juhtmeid kahtlustada, võin emmest pilte ka teha, kui vaja kraapisin kiipidelt termopasta maha(mitte hambapasta ), nüüd nagu peeglid.
Aga see selleks, keegi oskaks välja tuua mingi emaplaadi skeemi. Kõik kohad nagu mis pildi väljutamiseks vajalikud, sest ma olen korduvalt lahti teinud ja 5 korraga ei läinud tööle enam. Ei väntsutanud.
Olge valmid aitama, aitäh
viimati muutis OhMyGod 30.08.2010 14:09:26, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
weedstone
HV veteran

liitunud: 26.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.08.2010 13:51:56
|
|
|
weedstone: Siinse juhtumi korral pole mingit pistmist video probleemiga, vaid hoopis on tegu põhjasilla probleemiga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.08.2010 13:58:40
|
|
|
Marie: Kõik sõltub ju ikka sellest, millist "kivi" küpsetad ja kui valet kivi praed, siis pole ka tulemust.
Seda enam, et suurem enamus kuumutuslahendustest kuumutab üht, konkreetset kivi, mitte kõiki korraga.
--------------------------------------
Ja egas siis asjata ei vaadata profiparanduses röntgeniga seda, et millise kivi all olevad tinakuulid ühendust ei anna.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lokuta
HV veteran

liitunud: 03.10.2005
|
30.08.2010 14:01:46
|
|
|
| See "küpsetamine" on ajutine lahendus ainult, rohkem elustamine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
30.08.2010 14:02:23
|
|
|
tallinnas on koht, kus seda pealejootmist natuke teenusena ka teha saab.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 14:05:47
|
|
|
| Ma ei saa aru, midagi ei ole ju läbipõlenud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
30.08.2010 14:16:09
|
|
|
kuumutab tükid emaplaadi küljest lahti, ühendust ei saa ja posti ei tee. simpel. külmjoode.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 14:20:54
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| kuumutab tükid emaplaadi küljest lahti, ühendust ei saa ja posti ei tee. simpel. külmjoode. |
Well ,aga mul pole ülekuumenemisi olnud,kust te võtate, et probleem GPU's,sry ma olen loll selle koha pealt, ärge tehke välja kui palju küsin ja vastu vaidlen.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 15:12:15
|
|
|
| Aga mul ei tule piikse?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.08.2010 15:18:58
|
|
|
Teeme siis BGA-lahenduse lühidalt, lihtsalt ette-taha selgeks ära.
1. On olemas trükiplaat
2. Sinna peale joodetakse a 400-500 tinakuuli, sõltuvalt siis sellest palju konkreetsel "kivil" ühenduskohti on.
3. Ja nüüd joodetakse see "kivi" omakorda nende tinakuulide otsa.
Edasi: Niikaua, kui emaplaat on sirge, on kõik OK, kuid kui kuumuse tõttu tekib emaplaadi väändumine - ja see vääne juhtub olema selle "kivi" kohal, siis lihtsalt see väändejõud väänab "kivi" ja emaplaadi vahelise koha lahti ja kogu lugu.
Ning kuumutusprotsessid üritavadki siis sedasama katkenud ühendust taastada.
-----------------------------------
Seega - palja silmaga seda katkenud kohta ei näe, kuna see jääb "kivi" ja emaplaadi vahele, kuid seda on võimalik vaadelda näiteks röntgeniga.
Lõpetuseks - ega vahet pole, mis tõugu läpparil selline ühenduse-jama tekib, lihtsalt HP on rahva suur lemmik ning seetõttu temast ka kõik räägivad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 15:26:37
|
|
|
tahanteada,
Aga miks mul neid piikse ei tule siis, ma pakun, et äkki mingi lintjuhe katki.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
30.08.2010 15:28:23
|
|
|
piiksud tulevad siis, kui videokaarti ei tuvastata, võimalused selleks, et videokaart masina nii umbe ajab tuvastusprotsessi käigus on ka olemas.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 16:09:52
|
|
|
Aga kuidas kindel viga välja selgitada.
Need lintjuhtmed tunduvad katkised.
Mõni riba teisega lühises jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
30.08.2010 16:15:58
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Teeme siis BGA-lahenduse lühidalt, lihtsalt ette-taha selgeks ära.
1. On olemas trükiplaat
2. Sinna peale joodetakse a 400-500 tinakuuli, sõltuvalt siis sellest palju konkreetsel "kivil" ühenduskohti on.
|
Äkki tood mõne näite ka, kus tinakuulid trükkplaadile joodetakse. Siiamaani ma ikka teadnud, et kuulid on kivi küljes.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.08.2010 16:57:00
|
|
|
toivos: Lihtne - võta mõni n-ö universaal-plaat ja vaata järgi kõikvõimalikud "kivide" ja mälude kohad - siis näed, et "kivi" või "silda" pole, aga tinakuulid on plaadil täiesti ootevalmis olemas.
------------------------------------
Esimene ettejuhtuv HP DV6000-e plaat - kaks kasutamata videomälu-kohta, mõlemal tinakuulid peal ootevalmis olemas.
Teine ettejuhtuv plaat - integreeritud videoga, vist mingist katkisest ML-ist pärit:
Videokivi ning videomälu kohad on kõik ootevalmis, ettejoodetud tinakuulidega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
30.08.2010 17:09:48
|
|
|
Mis sa tõesti arvad, et nende niinimetatud kuulide peale ainult joodetaksegi. Reballingust näiteks oled midagi kuulnud?
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 17:12:42
|
|
|
Oot, ma ei saa nüüd aru, kust te võtate, et asi GPU's ????????
--Sama hea toitejuhe lahti aga arvuti käima ei lähe ilmselgelt süüdi veebikaamera selles!---
|
|
| tagasi üles |
|
 |
afex
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2004
|
30.08.2010 17:59:07
|
|
|
| tsitaat: |
Oot, ma ei saa nüüd aru, kust te võtate, et asi GPU's ????????
--Sama hea toitejuhe lahti aga arvuti käima ei lähe ilmselgelt süüdi veebikaamera selles!---
|
Tegemist on antud mudeli standardveaga. Seetõttu on suur tõenäosus, et video vigane. Kui tahad täpsemalt teada, siis pead viima teenindusse. Või lihtne diagnostika on see, et lase tollesamase pildl toodud kivi kuumaks. Ehk kõige ohutum oleks kuumutada mingi metallitükk ahjus 200 kraadini, siis pane see vastu kivi ja hoia paarkümmend sekundit vastu toda kivi (mitte tugevalt). Peale radiaatori eemaldamist proovi sisse lülitada. Kui tööle läheb siis on selge, et graafikakivi viga ja tuleb emaplaat või graafikakaart vahetada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 19:23:17
|
|
|
| afex kirjutas: |
| tsitaat: |
Oot, ma ei saa nüüd aru, kust te võtate, et asi GPU's ????????
--Sama hea toitejuhe lahti aga arvuti käima ei lähe ilmselgelt süüdi veebikaamera selles!---
|
Tegemist on antud mudeli standardveaga. Seetõttu on suur tõenäosus, et video vigane. Kui tahad täpsemalt teada, siis pead viima teenindusse. Või lihtne diagnostika on see, et lase tollesamase pildl toodud kivi kuumaks. Ehk kõige ohutum oleks kuumutada mingi metallitükk ahjus 200 kraadini, siis pane see vastu kivi ja hoia paarkümmend sekundit vastu toda kivi (mitte tugevalt). Peale radiaatori eemaldamist proovi sisse lülitada. Kui tööle läheb siis on selge, et graafikakivi viga ja tuleb emaplaat või graafikakaart vahetada. |
Kui on siis on, aga kui ma ram eemaldan ei tule seda piiksugi mis peaks tulema, nii et ma ei ütleks et videokaardi viga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.08.2010 19:26:57
|
|
|
OhMyGod: Aga ega see polegi videokivi, ehk GPU viga, vaid see on hoopis pigem North Bridge viga,
Aga eks pead midagi lõpuks ette võtma, et masinat tööle saada. Muidu saab veel kaua sedasama teemat lugeda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
afex
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2004
|
30.08.2010 19:37:44
|
|
|
| tsitaat: |
Kui on siis on, aga kui ma ram eemaldan ei tule seda piiksugi mis peaks tulema, nii et ma ei ütleks et videokaardi viga.
|
Video vea korral ei pruugi alati ka piikse tulla. Inteli põhjasillaga tavalaiselt probleeme pole, välistada muidugi ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 21:30:44
|
|
|
| afex kirjutas: |
| tsitaat: |
Kui on siis on, aga kui ma ram eemaldan ei tule seda piiksugi mis peaks tulema, nii et ma ei ütleks et videokaardi viga.
|
Video vea korral ei pruugi alati ka piikse tulla. Inteli põhjasillaga tavalaiselt probleeme pole, välistada muidugi ei saa. |
Ma mõtlen siis kui ma ise füüsiliselt rami eemaldan peaksid tulema piiksud,aga ei tule mitte kui midagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
30.08.2010 21:54:06
|
|
|
plaat on pu.tsis sul. lepi palun ja ise sa ei saa sellega midagi teha. tahad siin jaurata, anna mina aga see su masinat tagasi ei too.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 22:14:09
|
|
|
| Ootaks veel vastuseid
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lokuta
HV veteran

liitunud: 03.10.2005
|
30.08.2010 22:27:33
|
|
|
| OhMyGod kirjutas: |
| Ootaks veel vastuseid |
vii masin utiili, sest,piuksu puudumine see on kah silla viga, sest lõunasillast käib läbi heli, kuid lõunasild ja põhjasild on oma korda ühendatud, järeldus, kui põhjasild on petis, siis võid ise ennem piuksuma hakata kui su paavian
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.08.2010 23:07:12
|
|
|
Üks variant on veel ka see, et osta internetist mingi 25-100 krooniga uus emaplaat ning mis võib ka kohe täiesti töötav olla.
Ja see pole "ulme" - alles hiljuti ise ostsin ühe, katkise 100 krooniga - aga, kui huvi pärast laua peal tööle panin, siis täiesti töötas, ilma et mingit kuumus-keemiat üleüldse vaja oleks läinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
30.08.2010 23:23:46
|
|
|
tahanteada,
Aga, kui lintjuhe puru siis see loeb ka midagi, eks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
afex
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2004
|
30.08.2010 23:54:39
|
|
|
| Kas sa arvad siis, et heast peast läks lintjuhe katki ja peale seda enam läptop ei käivitunud? Pigem on lintkaabel katki kuna teda on mitu korda lahti kistud. Juhul, kui mõtled neid kahte kaablit, mis ühendatakse nupupaneelile. Vasakpoolne neist on sisselülitusnupp, poweron-tuli, kõlarid, mikker. Parempoolne tegeleb meedianuppudega. Lintkaabli kakti olek võib-olla ka põhjus miks ta sul ei piiksu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
31.08.2010 12:55:02
|
|
|
afex,
jah neid
Mul oleks vaja ühte lintkaablit osta ,kellelgi müüa?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
31.08.2010 13:19:54
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| OhMyGod kirjutas: |
.........
Mul oleks vaja ühte lintkaablit osta ,kellelgi müüa? |
Siin teemas seda keegi vaevalt pakub, selleks ikka vaja teha eraldi teema õigesse kohta: Süle-, pihuarvutite ja lisaseadmete ost |
See alapealkirjaga teema mis andsid oli tasuline teema tegemine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
31.08.2010 13:23:14
|
|
|
| OhMyGod kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| OhMyGod kirjutas: |
.........
Mul oleks vaja ühte lintkaablit osta ,kellelgi müüa? |
Siin teemas seda keegi vaevalt pakub, selleks ikka vaja teha eraldi teema õigesse kohta: Süle-, pihuarvutite ja lisaseadmete ost |
See alapealkirjaga teema mis andsid oli tasuline teema tegemine. |
ID kaardiga sisse logijatel ei ole, see kõik on selleks, et keegi petta ei saaks, tahad ju ise ka osta tervet, töötavat kaablit
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
31.08.2010 20:41:30
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| OhMyGod kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| OhMyGod kirjutas: |
.........
Mul oleks vaja ühte lintkaablit osta ,kellelgi müüa? |
Siin teemas seda keegi vaevalt pakub, selleks ikka vaja teha eraldi teema õigesse kohta: Süle-, pihuarvutite ja lisaseadmete ost |
See alapealkirjaga teema mis andsid oli tasuline teema tegemine. |
ID kaardiga sisse logijatel ei ole, see kõik on selleks, et keegi petta ei saaks, tahad ju ise ka osta tervet, töötavat kaablit |
Kus selline id vormistamis koht on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OhMyGod
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2010
|
21.09.2010 17:04:33
|
|
|
| Kuidas sellele BIOS reset teha, kus see jumper on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aadu16
HV vaatleja
liitunud: 06.12.2010
|
06.12.2010 13:09:04
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
weedstone: Siinse juhtumi korral pole mingit pistmist video probleemiga, vaid hoopis on tegu põhjasilla probleemiga.  |
mure.. hp dv2000- ei võta pilti ette tulukesed põlevad võta ühendust aadu16@hot.ee või msn: aadu16@hotmail.com
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
06.12.2010 13:43:10
|
|
|
ei, adu, sina kontakteerud sit kasutajaga xtro. ta teeb lihtsa operatsiooni ja saab su paviljunnile natukeseks pildi ette ehk jälle.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| tagasi üles |
|
 |
aadu16
HV vaatleja
liitunud: 06.12.2010
|
06.12.2010 13:51:04
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| ei, adu, sina kontakteerud sit kasutajaga xtro. ta teeb lihtsa operatsiooni ja saab su paviljunnile natukeseks pildi ette ehk jälle. |
oo eesti keel või siis hea lühendamine kuid kuis ma siis saaksin kontakti hr ( tahanteada ) et oma pavvule pildipoiss ette saaks:)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
06.12.2010 15:44:20
|
|
|
ehk siis ülevalt "kastuajate nimekiri", sinna toksid vastava hulag tähti " kasutaja nime järgi " lahtrisse ja vajutad " otsi " .
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| tagasi üles |
|
 |
|