Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Andmete taastamine peale formatit märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 21:31:42 Andmete taastamine peale formatit vasta tsitaadiga

Tere kõigile!

Juhtus siis selline tüüpiline lugu, et format C ja xp installi käigus ununes kopeerida Outlooki fail ehk kadunud on hunnik emaile.
Tean, et teoreetiliselt, kui kettal ruumi on, siis vanu kohti üle ei kirjutata enne, kui vabad kohad kasutatud. Kõvakettal minu mäletamistmööda isegi oli päris palju vaba ruumi.

Kas on lootust, et outlooki andmefailid saab kätte, õigemini, kas tasub ise proovida mõnda recovery softi või peab pöörduma proffide poole?
Ja siit küsimus, et kes eestis sellega tegeleb üldse ning mis skaalas hinnad on?


Tänud ette!
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m6mmikiisu
HV kasutaja
m6mmikiisu

liitunud: 19.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 21:45:47 vasta tsitaadiga

võid proovida sellist asja nagu recovery wizard.
http://www.easeus.com/datarecoverywizard/

ise katsetasin tegin paar korda formati ja sain ikka failid kätta mis vaja.
kirjas et demoga saad ühe faili taastada, nii et peaks piisama icon_smile.gif

ja üks kiiremaid taastajaid paistab olevat mida ma leidnud.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 22:24:47 vasta tsitaadiga

Natuke kardan arvutit käima panna ja programmi installima hakata, ses niigi sai XP kõik ära patchitud ja soft peale lastud ning alles SIIS avastasin...
Nüüd ju igasugune lisakäivitus ja install kahandab tõenäosust?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m6mmikiisu
HV kasutaja
m6mmikiisu

liitunud: 19.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 22:29:55 vasta tsitaadiga

mujale arvutisse ketas järgi ja siis kontrollima, et teises arvutis teise windowsisse installida program ja kontrollida kas leiab
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 22:32:30 vasta tsitaadiga

Oh jah, unustasin mainida, et tegemist läpakaga, seega ketta liigutamine on probleemne, pole vajalikke üleminekuid...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.07.2010 23:04:53 vasta tsitaadiga

Igaahes pead leidma v6imaluse see ketas teise masina kylge, kuna see on taastamise p6hitingimus. Selle kettaga ei tohi sa midagi ette v6tta kui tahad andmed tervelt k2tte saada.

Ja USB-boksid maksavad mingi m6nisada krooni ja on saadaal igas arvutipoes.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 09:30:05 vasta tsitaadiga

Üldiselt ega väga lootust ei ole - Outlooki .pst fail on enamasti ikka suur fail ja ketta peal fragmentidena laiali, tõenäosus, et mõni fragment on üle kirjutatud, on väga suur.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.07.2010 09:44:39 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir: Kui pärast formaatimist pole midagi kettale kirjutatud - installitud, siis saab "uue formaadi all oleva vana formaadi" info veavabalt kätte.

See tuleb sellest, et formaatimise tegevus muudab ainult kettakirjeldust, mitte kettal olevat reaalset infot.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 11:19:28 vasta tsitaadiga

Kuna peale formaatimist sai arvutit seadistaud ja programme installitud, siis tõenäosus on väike küll jah, aga proovima peab!
Katsun leida vajaliku kõvaketta juhtme ja proovin, annan teada, kuidas läks icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 23.07.2010 11:37:53 vasta tsitaadiga

p2tu kirjutas:
Oh jah, unustasin mainida, et tegemist läpakaga, seega ketta liigutamine on probleemne, pole vajalikke üleminekuid...


kas sata või ide ketas? Kui sata siis pole mingeid üleminekuid vajagi.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 17:52:17 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Miki-Hiir: Kui pärast formaatimist pole midagi kettale kirjutatud - installitud, siis saab "uue formaadi all oleva vana formaadi" info veavabalt kätte.
See tuleb sellest, et formaatimise tegevus muudab ainult kettakirjeldust, mitte kettal olevat reaalset infot.
Esimeses postis oli ju kohe kirjas, et lasti XP install peale. Seega on vähemalt paari giga jagu kettale kirjutatud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2010 14:29:45 vasta tsitaadiga

Oligi sata ketas seega sain lauaarvutisse valutult selle.

Aga EASEUS data recovery isegi ei leidnud kaustu, kusneed PST failid olid, mitte jälgegi, et MS outlook üldse installitud oli, väga kahtlane...
Ilmselt siiski on kogu kupatus piisavalt üle kirjutatud.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2010 15:09:22 vasta tsitaadiga

Pead kasutama RAW recovery võimalust, ehk siis otsima seda PST faili päise järgi. Mitte kõik failitaastamise programmid seda ei suuda. Kui veab, siis leiad faili, ehk isegi lausa mitu. Karta aga on, et ei vea ja kasutuskõlblikku faili kätte ei saa.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 12:31:06 vasta tsitaadiga

Tere,

Suur mure on ühe HP läpakaga. Nimelt sain Win7 plaadiga vale partition kogemata formaaditud ja sinna ka Win. peale lastud, ühtegi seadistust ja muud jura ei ole installinud peale ühe recovery programmi, mis hetkel scannib.

Sellel partitionil olid pildid, filmid, muusika ja mõned dokumendid.
Filmidest ja muusikast on mul põhimõtteliselt ükskõik, aga pildid ja dokumendid oleks vaja kindlasti kätte saada...

Milline recovery programm oleks selliseks tööks kõige parem? Hetkel scannib masinat EASEUS Data Recovery.
Või siis kuidas oleks kõige tõenäolisem moodus, kasvõi suurem osa piltidest taastada? Kui suur see tõenäosus üldse on, et midagi kätte saan?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 12:41:09 vasta tsitaadiga

Alustuseks võiks antud ketta panna kuhugi teise masinasse, et sinna rohkem ei kirjutataks ja siis taastamise sotiga kallale minna. Praegu sul Win teeb sinna oma restoresid, hoiab swapi, tõmbab update, tekitab tempi ... puhas häving.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 12:44:46 vasta tsitaadiga

Aga, kui mul on teisel partitionil ka Win ja boodin masina sealt üles ja hakkan taastamise softiga seda n.ö esimest partitioni scannima?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 12:49:00 vasta tsitaadiga

Minu kirjeldatud viis on kõige turvalisem, loomulikult võib oletada igasuguseid "aga kui ...", kokkuvõttes su oma andmed, ise tead kui olulised need on, et riskida ja katsetada.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 13:22:18 vasta tsitaadiga

Võtsin ketta välja, aga kuidas ma ta teise masinaga saan ühendada? Mis kaablit selleks vaja läheb? Ketas on selline http://drives.productwiki.com/wd-scorpio-blue-500gb-2-5-wd5000bevt/
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aldios
HV kasutaja
aldios

liitunud: 25.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 13:41:01 vasta tsitaadiga

Midagi sellist https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=525574
_________________
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 13:50:30 vasta tsitaadiga

Seda ma arvasin, et see asi ikka nii lihtsalt ei lähe, aga tänud! Uurin, kas ma saan kusagilt laenata seda.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 13:52:36 vasta tsitaadiga

Tavaline SATA ketas, täiesti tavalise SATA kaabliga istub emaplaadi külge, vajadusel SATA toide ka külge. Kuhugi lauaarvuti külge pistmiseks pole midagi juurde vaja. Teise läpaka külge panekuks on jah mingit välist karpi vaja.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 22:59:21 vasta tsitaadiga

EASEUS Data Recovery leidis üles kõik muusika, filmid, pildid ja dokumendid, samuti näis esmapilgul, et failid on isegi korras - õiges suuruses, aga kui taastama hakkasin, siis seal folderis, kuhu asjad jõuavad ei avane ükski taastatud pilt, ega lugu. Näitab küll, et mp3 või pilt on nt. 3 mega suur, kuid vastuseks saan corrupted vms.

On mingi võimalus need, kasvõi pildid töökorda saada või on asi puhta piiksus?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.02.2012 23:37:36 vasta tsitaadiga

v1per: Näitab, et installeeritud Windows ja muu install-kraam kirjutas Su kataloogid üle.

Tavakasutaja jaoks on see tavaliselt küll kahjuks "taastamise lõpp", kuna siitmaalt jookseb taastusprogrammi arvutusmatemaatika omadega sassi ja tulemuseks ongi needsamad "katkised failid".
------------------------------
Edasi võib aidata ainult väga sügav n-ö Bitianalüüsil (bitimatemaatika) arvutavad programmid, kuid ajakulu on kah kordades suurem. 500GB ketta korral ajaliselt siis "sadu tunde" ja nii edasi.
Lisaks veel see, et lõpptulemus on nii ja naa, kui suur on korras failide %, on juba täiesti prognoosimata suurus.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 01:27:40 vasta tsitaadiga

Ok, ilmselt tuleb leppida tõsiasjaga, et 100% ma enam kõiki neid faile kätte ei saa, aga ütleme, et isegi 50% oleks päris hea number - iseasi, kas seegi reaalne on.

Palju võib nende failide taastamine maksma minna, kui ma saadaksin ketta kusagile töökotta - umbkaudne hinnavahemik? Võttes arvesse, et olen uue wini peale installinud ning natukene ka recovery programmidega käianud, windows update keerasin kohe kinni ja midagi muud pole ka teinud.
Ilmselt läheks nende andmete taastamisega mitu kuud jah?

Oleks üldse sellisel asjal mõtet ja kui on, siis kas oskate mõnda head inimest või firmat soovitada, kes tegeleks ketastelt andmete taastamisega?

Väike masekas on lihtsalt peal, kuna mul põhimõtteliselt pea 10-ne aasta jagu pilte (koguseliselt nüüd metsikult palju ka pole, aga siiski mitu tuhat) ja ühtegi koopiat mul kahjuks pole. Osadest vanematest fotodest vist on, aga viimased 3-4 aastat pole teinud ühtegi koopiat, kõik hoidsin arvutis. icon_sad.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 07:29:42 vasta tsitaadiga

Kasutaja toivos tegeleb taastamisega, uuri temalt võimalusi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.02.2012 10:23:24 vasta tsitaadiga

Ei pea minema mitu kuud, pigem nädalaid. Kui viimati ise mingit ketast tuttaval huvi pärast uurisin "n-ö biti-juure-tasandil", siis tollal väitis mingi katsetatav programm orienteeruvaks ajaks 120 tundi, ehk a 5-6 ööpäeva.

Kui ei leia kedagi, eks siis joonista-kirjuta.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 13:27:41 vasta tsitaadiga

Nüüdseks olen masinat mitmete erinevate programmidega scanninud ja igaüks on midagi ka leidnud.

Aga aru ma ei saa sellest, et Remo Recoveriga sain praktiliselt kõik fotod taastatud, vähemalt alguses mulle tundus nii, sest ennem seda olid paljud programmid lihtsalt tühju faile leidnud. Remo aga leidis posu igasuguseid vigaseid faile.

Hetkel on olukord selline, et kui ma lähen leitud fotode kausta, siis pisipiltidena on kõik fotod 100% korras, aga kui ma fotosid avama hakkan, siis päris korras on neist suht vähesed, osad fotod on nagu mitmest fotost kokku kleebitud nt. ülemine osa on mingi teise foto oma jne. Samuti on palju selliseid fotosid, kus lihtsalt mingi osa on hall.

Osade fotodega on ka sedasi olnud, et avan pildi alguses kusagil 2-3 sekundit on pilt korras ja siis tõmbab mingi osa pildist halliks.

Oskab keegi tark seda kommenteerida?

Restore Ultimatega sain ka päris palju terveid fotosid kätte, suur osa olid aga tühjad failid.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.02.2012 13:34:23 vasta tsitaadiga

Kui suur see partitsioon umbes oli ja kui palju seal enne ja pärast formatit andmeid oli? Kui wini install võttis märgatava osa partitsioonist enda alla siis järelikult kirjutasid ka vastava osa seal varem olnud andmeid üle ning erilist lootust "teise kihi" alt oma andmeid taastada ei ole. Oleksid lihtsalt formatit teinud ilma wini installimata peaks enamuse nodist normaalselt kätte saama. Ehk siis küsimus ongi, et kui suure osa vanast datast wini install üle kirjutada võis.

Vigaseid pilte näed tõenäoliselt seetõttu, et nood failid said osaliselt üle kirjutatud.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v1per
HV kasutaja


liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2012 20:40:56 vasta tsitaadiga

Partition sai tehtud 255GB, siis cutisin sinna oma muusika ja pildid, täpselt ei mäleta, aga nende maht oli kindlasti üle 100GB.

Ega ma enam ei loodagi sealt midagi taastada, õnneks päris ilma oma fotodest ei jäänud (muid asju ma ei üritanudki taastada), kusagil 50-60% pilte sain siiski tagasi ja siis veel posu pilte, mis on enam-vähem - vajavad veidi lõikamist.

Igaljuhul tänud kõigile abi eest! See on mulle paras õppetund.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.02.2012 20:56:17 vasta tsitaadiga

N-ö "leitavate tükkide" taastamisel tulebki tihti sellega arvestada, et kui leitakse a 1000 "ühesugust tükki", siis nendest ka 1000 ühesugust tulemit vorbitakse. A la 1000 pilditükki võrdub selle näite korral 1000-e ühesuguse pildiga.

Ja nii need algselt suuremad "ruumivajadused" tihti ka tulevad.
------------------------
Tuhandeid ühesuguseid pilte pole veel küll olnud, sadu see-eest on olnud ja siis piltide omanik ahhetab, et mis värk see küll selline on. icon_smile.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Andmete taastamine peale formatit
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.