Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  The Timesi veebileht kaotas tasuliseks muutudes 90 protsenti lugejaist märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.07.2010 16:52:20 The Timesi veebileht kaotas tasuliseks muutudes 90 protsenti lugejaist vasta tsitaadiga

link :: ERR


Kõige mainekamate Briti ajalehtede hulka kuuluva The Timesi online-versiooni lugejatest haihtus 90 protsenti, kui veebileht juunis tasuliseks muudeti, kirjutas võistlev Briti leht The Guardian. The Times kuulub meediamogul Rupert Murdochi kontserni News International. Murdoch on oma ajalehtede veebiväljaandeid jõuliselt tasuliseks muutnud, öeldes, et see võib anda märkimisväärset tulu ning olla eeskujuks teistele vaba juurdepääsuga uudisteallikatele internetis, märkis leht.

Veel maikuus käis The Timesi veebilehel 1,2 miljonit lugejat päevas, nüüd aga on tasulise veebilehe kasutajaid nende arvu jälgivate ABCe ja Experian Hitwise'i andmeil vaid 84 000. Kui varem langes The Timesi arvele umbes 15 protsenti Briti netiuudiste külastajaist, siis nüüd ainult 1,1 protsenti.

The Timesi online-versiooni saab lugeda ühe naela (18,35 krooni) eest 24 tundi. Samuti on võimalik ennast ühe naela eest kuuks ajaks katseliselt lugejaks registreerida, hiljem aga tuleb maksta kaks naela nädalas.

Ajalehe paberversiooni 150 000 tellijat saavad online-versiooni lugeda tasuta.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xecroy
HV kasutaja
xecroy

liitunud: 23.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 16:54:08 vasta tsitaadiga

No võta nüüd näpust kumba uskuda, Postimees ütleb et ainult 2/3 lugejaskonnast kadus. Aga arvati et lugejaskond kahaneb 90%.

http://www.e24.ee/?id=289530

_________________
Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.07.2010 16:56:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Lugejate arvu mõõtmisega tegeleva Experia Hitwise andmetel tuli suurim langus viis nädalat enne lehe tasuliseks muutumist, kus korraga kadus 58 protsenti senisest lugejaskonnast. Pärast seda nimetas ettevõte langust «tagasihoidlikuks».

icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zenoni
HV kasutaja
Zenoni

liitunud: 30.03.2002




sõnum 20.07.2010 17:40:11 vasta tsitaadiga

Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 18:04:29 vasta tsitaadiga

no kohe yldse ei tõmba tasulised uudised icon_confused.gif
Kui tõesti igal pool asi läheb tasuliseks, siis hakkan err kodukalt uudiseid lugema, aga maksma ei kavatse küll hakata thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 20.07.2010 19:10:30 vasta tsitaadiga

Minu pärast võivad kõik tasuliseks muuta ja siis lugeda ühe kaupa läbi lukuaugu icon_smile.gif !
Tõsiselt rääkides aga kas ei tule ajakirjanduse tulud juba ammu peaasjalikult reklaamist ja kui pole lugejaid pole ka reklaami ehk näib nagu saetaks oksa millel ise istutakse. Kui paberajakirjanduse puhul võib veel aru saada, et ka kojukanne ja paber midagi täiendavalt maksavad siis netiväljaannete tasustamine viitab küll pigem lihtlabasele ahnusele kui majanduslikule põhjendatusele. Huvitav oleks muideks teada, kuidas ka meie tasulised veebiversioonid ennast ära tasuvad ja üldist külastatavust mõjutanud on?!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.07.2010 19:12:52 vasta tsitaadiga

Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 19:16:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks.


ot:
sellest jutust saab järeldada, et pole kaugel aeg kui HV tasuliseks muudetakse icon_wink.gif
No selle raha ma ikka leian, kui peaks asi juhtuma thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 20.07.2010 19:33:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks.


Ei tea, aga kui ma ei kliki, ei tähenda see veel, et signaal kohale poleks jõudnud ja see peaks nagu reklaami põhieesmärk olemagi: soovitud ostuinfo potentsiaalse tarbijani viia icon_smile.gif . Ning ehkki vastav statistika puudub tundub, et aktiivsed blokeerijad moodustavad siiski üsna marginaalse vähemuse. Ka ise blokeerin tavaliselt vaid kõige tüütumaid vidinaid, sest muidu on alati oht, et blokeerid veel midagi kasulikkugi ära icon_lol.gif , nii et kõik see kokku vaevalt mingi suurem kadu on kui näiteks võileiva tegemise ajal nägemata jäänud telereklaamide osa, mis aga tasuta levitatavaid kanaleid sugugi vähendanud pole.
PS! Aga nüüdsest hakkan vähemalt kõigil HV reklaamidel klikkama ja soovitan teistelgi kampaanias osaleda, kui reklaamiandjad muidu aru ei saa, et nende info kohale jõudnud on ega sellist vajalikku ettevõtmist reklaamirahadega toetada ei taha icon_smile.gif !


viimati muutis Pikkkõrv 20.07.2010 20:04:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Unholy
HV veteran
Unholy

liitunud: 13.05.2003




sõnum 20.07.2010 19:40:13 vasta tsitaadiga

Zenoni kirjutas:
Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda.


Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 20.07.2010 19:44:01 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks.


ot:
sellest jutust saab järeldada, et pole kaugel aeg kui HV tasuliseks muudetakse icon_wink.gif
No selle raha ma ikka leian, kui peaks asi juhtuma thumbs_up.gif


Lihtsam on aeg-ajalt paar klikki teha reklaamil, või mis?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 19:52:02 vasta tsitaadiga

Unholy kirjutas:
Zenoni kirjutas:
Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda.


Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud?


Edgar on isegi riistvara 2006 aastal uuendanud siit kaudu icon_lol.gif
Kuigi väga tihti HV tasuta veebilehte ei kasuta, aga on kahju sellest, teeks ta korra valimistel suu lahti selle lehe kohta, siis kõik tallinna penskarid oleks siia registreeritud.
Siis poleks kartuski, et enne 2100 aastat HinnaVaatlus tasuliseks muutuks icon_cool.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vindi
HV kasutaja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 20.07.2010 20:12:36 vasta tsitaadiga

tegelikult seisneb uudisväljaannete tasuliseks muutumise taga see, et võrrelge reklaamimüügi hindu veebis ja paberväljaandel.

Kuna paberleht kaotab paratamatult lugejaid suurel kiirusel, ostetakse paberile reklaami vähem. Aga veebi hindade juures ei suudeta toota kasumit.

Siit siis ka enamike suuremate uudisteportaalide "katsetused" teemal "kes leiutab esimesena tulutoova veebi".

Mõned asjakohased artiklid ka:
http://www.ajr.org/article.asp?id=4491
http://www.ajr.org/article.asp?id=4458
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marek
HV vaatleja

liitunud: 26.02.2002




sõnum 20.07.2010 20:39:09 vasta tsitaadiga

Ajalehed veebis - no ma ei tea, minu aega võtavad küll kõvasti ära, raha veel juurde maksta ei tahaks. Parem hakkan mõnda keelt õppima kui enam ajalehti tasuta ei saa, või võtan midagi suurt ette oma eluga, leiutan või avastan midagi või hakkan luuletama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.07.2010 20:39:23 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv: Muide - Klikkide kontroll-lugemine on Meediareklaami üks põhiosa ja sellele klikkide arvule rajatakse suur osa netireklaami strateegiast.

Ehk: Kui ma saan miljon klikki, siis olen nõus niipalju maksma.
Kui saan aga 1000 klikki, siis maksan oluliselt vähem.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zenoni
HV kasutaja
Zenoni

liitunud: 30.03.2002




sõnum 20.07.2010 20:47:48 vasta tsitaadiga

Naljakas, et minu lauset kohe Keskerakonnaga seostati. Kas mittekeskerakondlane ei või olla nii läbinägelik, et teha vahet kallutatud infol ja propagandal, mida suuremad päevalehed ja meedia levitab ?

Unholy kirjutas:
Zenoni kirjutas:
Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda.


Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
upper
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2001




sõnum 20.07.2010 21:35:55 vasta tsitaadiga

tasulised on kõik väljaanded,kasti ostmine,elekter ja muud vidinad.tähtis pole mitte see tasuline ega tasuta variant,tähtis ikkagi sisu.ei ole meil sõltumatut ajakirjandust ega ajakirjanikke,suurem osa kuuluvad või on kallutatud võimiparteide poole.see ediku igale poole toppimine näitab ainult kas rumalust või siis kallutatust.muide see sisutühjus ja tsensuur paljuneb viimasel ajal üle maailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 21:37:32 vasta tsitaadiga

1. Online reklaamitulust ei majanda end ükski Eesti ajaleht ära. Ei eile, täna ega homme. Hästi on siis, kui sellest veebitoimetuse kulud kaetud saavad.
2. Postimees otsib juba väga pikka aega (konkurentidest meeleheitlikumalt) võimalust, et tasuliseks minna. EPL-i abita ei tule sellest vist midagi välja.
3. Originaalsisu loomine nõuab suuri kulutusi, refereerimine mitte. Lugeja hakkab sageli originaalsisu hindama alles siis, kui pole enam midagi mõistlikku refereerida.
4. tahanteada, tänapäeval ei huvita reklaamiandjat see, kui mitu inimest tema bänneril klikib. Oluline on see, kui palju uusi kliente ta nende klikkide tulemusel saab.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.07.2010 21:51:27 vasta tsitaadiga

Hendrique: Vaat - Su info pole päris täpne, kuna klikkide arvu järgi prognoositakse %, et kui paljud klikkijatest võivad hiljem muutuda kas ühekordseks / juhuslikuks külastajaks või siis püsikülastajaks / kasutajaks.

Niipalju, kui mul on tutvusringkonnas aktiivseid meediareklaamijaid, siis nendel on 2 kõige tähtsamat teemat selle juures:
- olla pidevalt avalehel nähtaval või siis olla kogu aeg esimese otsingutulemuse 1-5 hulgas.
- mitu klikki saadakse minutis, tunnis, päevas, nädalas, kuus, aastas. Ja siis klikiloendurid muudkui loevad ja loevad ja selle kaudu arvutatakse loodetavate (tegelike) klientide %-i.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 20.07.2010 21:59:37 vasta tsitaadiga

Zenoni, Kesknädal 4life!
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 22:46:29 vasta tsitaadiga

Reklaamidest rääkides - bänner võib olla väga kasulik asi. Olen ka HV-s klikkinud bänneritele, kus pakkumine tundub huvitav. See on selgelt sihtgrupile suunatud reklaam (arvutialane) vastavas foorumis, selge, et suhteliselt peaks suunitlus olema õigem kui mujal. Oma osa on ka bänneri kujundusel ja formaadil - kas ajab närvi, karjub näkku või on hoopis mõnusa värvilahendusega, mis kutsub klikkima.

Uudisteportaalide probleem on selles, et need on suunatud kõigile. Õpilasest vanaemani, ärijuhist koduperenaiseni. Ja reklaamitakse neis ka kõike, alates mähkmetest kinnisvarani. Täiesti loogiline, et 90-95% sellise lehe reklaamidest ei huvita lugejat ja seda 5%, mis huvitaks, ei leia ta lihtsalt muu läbu seest üles. Sellise lehe reklaame kipub oskaja inimene ka esimesena blokeerima.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 20.07.2010 22:55:22 vasta tsitaadiga

Pole küll reklaamiguru aga millegipärast tundub mulle, et uute klientide/tarbijate lisandumine ei sõltu mitte ainult reklaamist vaid ka reklaamitavast ehk kui reklaamil ikka reaalset katet pole, mis tarbijat antud hetkel huvitaks/rahuldaks siis pole ka õiget tulemust, klikitagu palju tahes. Kui on aga tegemist toote/teenusega, mis reaalset huvi võib pakkuda piisab ka väikesest vihjest selle olemasolule, et potentsiaalne klient juba jälje üles võtaks ja kohale roniks icon_smile.gif . Muidugi on sellist käitumist raskem objektiivselt mõõta ja ilmselt seetõttu eelistataksegi klikkidele panustada, vähemalt selline mulje on mulle jäänud. Nagu ka selline, et internet on reklaamijate seas põhjendamatult alahinnatud, kuigi oleks ilmselt juba ammu aeg hinnakirjad ja eelistused ümber vaadata, sest muidu jääb üha rohkem inimesi nende reklaami ja tootetutvustuste haardeulatusest lihtsalt välja, kui klassikaliste meediakanalite kasutatavus üha väheneb.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2010 23:25:20 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Hendrique: Vaat - Su info pole päris täpne, kuna klikkide arvu järgi prognoositakse %, et kui paljud klikkijatest võivad hiljem muutuda kas ühekordseks / juhuslikuks külastajaks või siis püsikülastajaks / kasutajaks.

Niipalju, kui mul on tutvusringkonnas aktiivseid meediareklaamijaid, siis nendel on 2 kõige tähtsamat teemat selle juures:
- olla pidevalt avalehel nähtaval või siis olla kogu aeg esimese otsingutulemuse 1-5 hulgas.
- mitu klikki saadakse minutis, tunnis, päevas, nädalas, kuus, aastas. Ja siis klikiloendurid muudkui loevad ja loevad ja selle kaudu arvutatakse loodetavate (tegelike) klientide %-i.

Sa vist ei mõista päris täpselt, millest ma rääkisin. Ma siis püüan väga lühidalt seletada.
Väga vähesed organisatsioonid saavad endale lubada imagot hoidvat reklaami (IBM, Coca-Cola, BMW... Eestist ehk Saku Õlletehas ja veel mõned). Valdav enamus ettevõtetest reklaamib end siiski sooviga suurendada turuosa, saada juurde kliente, müüa rohkem. Mingi portaali avalehel oma bänneri hoidmine on täiesti mõttetu raha raiskamine, kui see ei täida eelmainitud eesmärki. 100 aastat tagasi sai tõesti suure raha eest müüa veebis reklaami mingi laest võetud protsendi järgi näitamiste arvu ja hinna suhtest. Jah, see metoodika on praegugi veel kasutusel, kuid tellija ütleb selle peale viisakalt: "ei, aitäh" või paremal juhul: "tavai, teeme ära, aga ma ma maksan sulle poole sellest, mis sa küsid ja tahan selle eest saada poole pikemat perioodi kui sa pakud". Kui 100 aastat tagasi arvutas ettevõte oma reklaamikulusid CPM-i järgi, siis täna teeb ta seda CPA järgi. Lolle jääb järjest vähemaks ja pole eriti alust arvata, et tulevikus asjad tagurpidi käima hakkaksid.
Mis sinu tuttavatesse puudutab, siis nende tegemised on suuresti subjektiivsed ja ei pruugi väljendada mõistlikku käitumist.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 21.07.2010 01:19:58 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:

Uudisteportaalide probleem on selles, et need on suunatud kõigile. Õpilasest vanaemani, ärijuhist koduperenaiseni. Ja reklaamitakse neis ka kõike, alates mähkmetest kinnisvarani. Täiesti loogiline, et 90-95% sellise lehe reklaamidest ei huvita lugejat ja seda 5%, mis huvitaks, ei leia ta lihtsalt muu läbu seest üles. Sellise lehe reklaame kipub oskaja inimene ka esimesena blokeerima.


see on täpselt minu mõte. kui postimees suudaks midagi AdSense sarnast luua (cookide põhjal eelistuste trackimine) või siis seda teenust osta - ma klikiks täitsa vabalt huvitavate pakkumiste peal. aga no enamus esilehtedel on tõesti nii rõve läbu - EPL, postimees, delfi jne - et pikemalt mõtlemata tuleb lisada reklaamifiltrisse kõik *banners* jne kombinatsioonid + regexid mis vilkuvad, karjuvad bannerid ära koristavad...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 01:39:11 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.

Palki nähakse ikka teiste mitte enda silmis. Kui reklaamis pole midagi huvitavat, siis mis kuradi pärast ma ilmselt peaks oma aega raiskama ja seda klikkima hakkama??? Kui tahavad, et klikitaks, siis tehku ka huvipakkuvad reklaamid, mitte nn standardstiilis(kuum pakkumine, hooaja lõpumüük jne) Enamus reklaamide taga olevad nn soodupakkumised on ikka täielik pask. Tõsiselt häid soodupakkumisi on ikka üliharva neil asjadel, mida mul hetkel vaja läheks. Pealegi ala delfis on neid reklaame nii palju, et ma jääkski neid klikkima.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2010 02:15:44 vasta tsitaadiga

ranel, aga kas sa oled mõelnud, et alla omahinna müüki pole ühelgi ettevõttel kasulik teha (kui just pole amortisatsioon arvestatud jne.), siis selliseid diile, kus müüakse mingit asja 50% soodsamalt, on pea võimatu leida. Küsimus taandub nüüd sellele, kust hangid sina oma kaubad ja millise hinna eest?
Kusagilt peab ju nende marginal ka jooksma, et teenida tasa reklaamile kulutatatud raha.
Või kuulutame kõik reklaami põlualuseks?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 10:37:36 vasta tsitaadiga

Tanel, pigem on vaatenurk natuke viltu. Kui klikke ei tule, siis tellija mõtleb, et "krt, kehv reklaamikanal (kehv veebileht), sinna ärme bännerit enam pane". Samal ajal tegelik otsus, kas klikkida või mitte, sõltub ju nii veebilehest endast, bänneri asukohast seal kui ka bänneri kujundusest ja lõpuks infost, mis seal bänneril on.
Kui on ikka mingi nõmeda kujundusega bänner mis pakub mõttetut kaupa, võid ta ükskõik kuhu panna, aga tulemust ikkagi ei tule.

Klikid on ka üks asi mida lugeda, aga tegelikult on kampaania eesmärk ikkagi turuosa või müügi suurendamine. Koduleht võib sulle ette sööta statistika, et sinu reklaamil klikiti nädalaga 2000 korda ja 90% klikkijatest oli Eestist, aga kui su kaupluse käive sellest grammigi ei muutu, siis on klikid mõttetud. Teinekord klikitakse ainult 500 korda, aga muutus käibes on tuntav.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 13:25:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Küsimus taandub nüüd sellele, kust hangid sina oma kaubad ja millise hinna eest?

Niipalju asju kui võimalik otse maaletoojalt/tootjalt, nii et kaupluse lüli jääks vahepealt ära icon_wink.gif Ja hinnavahe on metsik. Rohkem kui 30% reaalset allahindlust tuleb ikka ära.
Eriti kuna kauplused saavad maaletoojalt odavamalt, kui mina, siis see % on veelgi suurem. icon_wink.gif

Ja reklaami kohta Draax ütles väga kenasti ära thumbs_up.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2010 13:25:22 vasta tsitaadiga

Ma tõingi ära selle, miks bannerisüsteem (enam) sellisel kujul edukas pole.
Ja kuna paberväljaande müük vähenes, ja kuna inimesed ammutasid internetist järjest rohkem tasuta artikleid, pidigi Times selle sammu astuma.
Kui inimesed enam väljaandele midagi ei andnud, siis pidigi asi lõpuks tasuliseks minema.

See su mainitud 30% võib kehtida mingi väga spetsiifilise toote kohta, tavalise arvutustehnika või koduelektroonika pealt ei teeni edasimüüja sellist marginali ja arvestades väga suurt hinnakonkurentsi, on see marginal tavaliselt alla 10%. Kui sa nüüd just käibemaksuta hinda ei arvestanud. Ja 99,9% inimestel ei ole ligipääsu maaletoojate hinnakirjadele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 13:38:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tavalise arvutustehnika või koduelektroonika pealt ei teeni edasimüüja sellist marginali ja arvestades väga suurt hinnakonkurentsi, on see marginal tavaliselt alla 10%

Arvutehnika koha pealt ei oska öelda, aga igasuguste jookide/söökide kohta kehtib see küll.

Samas selles 10% väites ma sügavalt kahtlen. Eriti viimati, kui Ordist alet küsisin, sain 10% alla. icon_smile.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/123208/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Hiired/127579/
Ja neis on hinnavahe ka suurem, kui 10%. icon_wink.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2010 13:39:38 vasta tsitaadiga

No söögid/joogid hoopis teine teema, seal on ka 100% marginale.
Mis puudutab su toodud näiteid, siis jutt ongi soodsaimast pakkumisest versus maaletooja hind ja sellisel juhul see vahe võib olla veelgi väiksem.
Kõik ei saagi müüa 10% või alla selle marginaliga - see ei tasuks end lihtsalt ära.
Ordi pole just ka kõige odavam koht, seal on marginal tõesti suurem.
Aga selle lisa teenitud marginali eest saavad näiteks reklaami teha.

Läheb juba väga ot

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Unholy
HV veteran
Unholy

liitunud: 13.05.2003




sõnum 21.07.2010 14:50:21 vasta tsitaadiga

Zenoni kirjutas:
Naljakas, et minu lauset kohe Keskerakonnaga seostati. Kas mittekeskerakondlane ei või olla nii läbinägelik, et teha vahet kallutatud infol ja propagandal, mida suuremad päevalehed ja meedia levitab ?

Unholy kirjutas:
Zenoni kirjutas:
Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda.


Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud?


Ainult keskerakondlane on nii udu, et tuleb mingit suvalist umbluud peksma teemasse mis pole selle umbluuga üldse seotud.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pmz
HV vaatleja

liitunud: 05.07.2008




sõnum 21.07.2010 18:58:26 vasta tsitaadiga

Unholy kirjutas:
Zenoni kirjutas:
Naljakas, et minu lauset kohe Keskerakonnaga seostati. Kas mittekeskerakondlane ei või olla nii läbinägelik, et teha vahet kallutatud infol ja propagandal, mida suuremad päevalehed ja meedia levitab ?

Unholy kirjutas:
Zenoni kirjutas:
Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda.


Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud?


Ainult keskerakondlane on nii udu, et tuleb mingit suvalist umbluud peksma teemasse mis pole selle umbluuga üldse seotud.


Keskerakondlane või mitte aga Postimees on tõesti kallutatud. Iga normaalne inimene saab isegi uudiste pealkirjadest aru, et asi pole õige. Mina isiklikult ei salli ei reformi ega keskerakonda, kuid meedia peaks olema erapooletu, aga seda pole ta enam ammu. Käib täpselt samasugune(mitte samas mahus) ajupesu nagu liidu ajal. Eesti vajaks uut erakonda, näiteks HV erakond icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 22:59:55 vasta tsitaadiga

pmz kirjutas:
näiteks HV erakond icon_smile.gif

ära seda küll soovi icon_biggrin.gif nt liiklusteema baasil vaadates, siis me saaks totaalne anarhia icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
upper
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2001




sõnum 22.07.2010 00:53:04 vasta tsitaadiga

kui on ikka sisu,siis on suurem osa inimestest nõus ka lehe eest maksma,kui on ainult reklaam ja ümmargune poolitikute loba ,ei hakka keegi sentigi maksma.uue ajakirjandusseadusega nulliti ära ajakirjandus.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 15:39:54 vasta tsitaadiga

Mingi aeg tagasi oli populaarne trikk see, et kui oled mingi tasuline lugeja, siis saidki lugeda puhast lehte. Tasuta lugejatel vilkusid igasugused plõnnivad ja tõmbelvad reklaamid igal pool.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaanile
HV kasutaja
Jaanile

liitunud: 06.03.2004




sõnum 23.07.2010 22:47:16 vasta tsitaadiga

[quote="Tanel"]Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks.[/quote]
http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/adsense/195800-make-visitors-auto-click-adsense-ads.html

See võiks olla üks lahendus... Peaasi et mina kui klikkija midagi maksma ei peaks...

_________________
_....___/"""""\___....__
\\\\\\\\\\_oo_//////////
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2010 22:53:23 vasta tsitaadiga

Jaanile kirjutas:
Tanel kirjutas:
Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks.

http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/adsense/195800-make-visitors-auto-click-adsense-ads.html

See võiks olla üks lahendus... Peaasi et mina kui klikkija midagi maksma ei peaks...

HinnaVaatlus kaotaks nii usalduse reklaamiostjate seas ju icon_rolleyes.gif Varem või hiljem tuleks see välja.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.07.2010 22:54:38 vasta tsitaadiga

Klikid ei loe ju lõppude lõpuks midagi, loeb see, kas reaalselt reklaamiostja käive ka kasvab.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.07.2010 23:08:27 vasta tsitaadiga

Tanel: Klikkide arv on üsna oluline, muide, kuna selle järgi tehakse prognoose ja statistikat, et kui mitu klikkijat võivad olla reaalsed tarbijad.

Sama, nagu näiteks ajalehe või telerireklaami korral, et kui mitu reklaami vaatajat võivad muutuda reaalseks kliendiks / tarbijaks.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 25.07.2010 10:02:02 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tanel: Klikkide arv on üsna oluline, muide, kuna selle järgi tehakse prognoose ja statistikat, et kui mitu klikkijat võivad olla reaalsed tarbijad.

Sama, nagu näiteks ajalehe või telerireklaami korral, et kui mitu reklaami vaatajat võivad muutuda reaalseks kliendiks / tarbijaks.


Selline soolapuhumine küll ei vii kuskile. Pigem peab reklaam ise olema nii hea, et viib vaataja tehingu sooritamiseni.
tagasi üles
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2010 12:23:49 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tanel: Klikkide arv on üsna oluline, muide, kuna selle järgi tehakse prognoose ja statistikat, et kui mitu klikkijat võivad olla reaalsed tarbijad.

Sama, nagu näiteks ajalehe või telerireklaami korral, et kui mitu reklaami vaatajat võivad muutuda reaalseks kliendiks / tarbijaks.



Need on kaks täiesti erinevat asja kontseptsiooni poolest.
Telereklaam on suunatud massidele, seal loeb vaatajate arv - eesmärk on tavaliselt mitte niiväga kampaania (ühekordne pakkumine vms., kuigi neid on loomulikult ka), kuivõrd kaubamärgi tuntuse promomine.

Internetireklaami hindamisel on nö. kaks levelit. Kui hinnata seda samadel alustel telereklaamiga, siis klikid ei loe - loeb vaatajate arv, ehk siis lehe külastajate arv. Delfi võib teha statistika, et "seda bännerit nägi laupäeval 20 000 inimest" näiteks. Aga internetireklaami kontseptsioon on enamasti natuke teine - siin tehakse rohkem konkreetseid pakkumisi, bänner peaks motiveerima inimest edasi uurima, ostma - kohe. Internet pakub selleks tihti ka võimaluse (netipoed jne.). Internetireklaami tellijat huvitab otsene seos - kas bänneri nägemisele järgnes ka klikkimine, kas klikkimisele järgnes ost (teinekord on bänner eksitav ja tegelikult kaup või toode huvi ei paku).

Telekanaleid on mõned, internetisaite on miljoneid. Sait oma bänneri jaoks valitakse lehe populaarsuse ja sihtgrupi järgi. HV on ideaalne koht IT-asjade reklaamimiseks. Aga näiteks võib Gillette'i turundaja mõelda nii, et "arvutifoorumis on 95% mehed, järelikult meie toote sihtgrupp on potentsiaalselt suurem kui Delfis, kus mehed/naised on 50/50. Proovime". Gillette proovib, aga klikke ei tule ja Gillette'i turundusjuht järeldab, et IT-nohikutele pole mõtet oma toodet suunata, sest need ajavad ilmselt habet 2x aastas - jaanipäevaks ja jõuludeks, ja tellib järgmine kord bänneri BMW-klubi foorumisse.

Telereklaami hind ja auditoorium on nii suur, et laiatarbekauba (ja nišitoodet pole reeglina mõtet TV-s reklaamida, va. erisaate sponsorlus jms.) müük peaks kogu turu lõikes tegema hüppe ülespoole. Veebireklaamiga sellist ootust siduda ei saa - suuremate kampaaniate puhul on veebireklaamil toetav roll, mis tähendab, et põhirõhk on ikkagi TV-l või raadiol ja keeruline on välja selgitada, kust siis ostja selle info ikkagi sai. Samal ajal seos on otsesem kui klikile järgneb mingi aktsioon - näiteks saidil registreerumine, uudiskirja tellimine, loosimises osalemine või juba otsene ost.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  The Timesi veebileht kaotas tasuliseks muutudes 90 protsenti lugejaist
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.