|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
20.07.2010 16:52:20
The Timesi veebileht kaotas tasuliseks muutudes 90 protsenti lugejaist |
|
|
link :: ERR
Kõige mainekamate Briti ajalehtede hulka kuuluva The Timesi online-versiooni lugejatest haihtus 90 protsenti, kui veebileht juunis tasuliseks muudeti, kirjutas võistlev Briti leht The Guardian. The Times kuulub meediamogul Rupert Murdochi kontserni News International. Murdoch on oma ajalehtede veebiväljaandeid jõuliselt tasuliseks muutnud, öeldes, et see võib anda märkimisväärset tulu ning olla eeskujuks teistele vaba juurdepääsuga uudisteallikatele internetis, märkis leht.
Veel maikuus käis The Timesi veebilehel 1,2 miljonit lugejat päevas, nüüd aga on tasulise veebilehe kasutajaid nende arvu jälgivate ABCe ja Experian Hitwise'i andmeil vaid 84 000. Kui varem langes The Timesi arvele umbes 15 protsenti Briti netiuudiste külastajaist, siis nüüd ainult 1,1 protsenti.
The Timesi online-versiooni saab lugeda ühe naela (18,35 krooni) eest 24 tundi. Samuti on võimalik ennast ühe naela eest kuuks ajaks katseliselt lugejaks registreerida, hiljem aga tuleb maksta kaks naela nädalas.
Ajalehe paberversiooni 150 000 tellijat saavad online-versiooni lugeda tasuta.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xecroy
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2008
|
20.07.2010 16:54:08
|
|
|
No võta nüüd näpust kumba uskuda, Postimees ütleb et ainult 2/3 lugejaskonnast kadus. Aga arvati et lugejaskond kahaneb 90%.
http://www.e24.ee/?id=289530
_________________ Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zenoni
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
20.07.2010 17:40:11
|
|
|
| Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.07.2010 18:04:29
|
|
|
no kohe yldse ei tõmba tasulised uudised
Kui tõesti igal pool asi läheb tasuliseks, siis hakkan err kodukalt uudiseid lugema, aga maksma ei kavatse küll hakata
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
20.07.2010 19:10:30
|
|
|
Minu pärast võivad kõik tasuliseks muuta ja siis lugeda ühe kaupa läbi lukuaugu !
Tõsiselt rääkides aga kas ei tule ajakirjanduse tulud juba ammu peaasjalikult reklaamist ja kui pole lugejaid pole ka reklaami ehk näib nagu saetaks oksa millel ise istutakse. Kui paberajakirjanduse puhul võib veel aru saada, et ka kojukanne ja paber midagi täiendavalt maksavad siis netiväljaannete tasustamine viitab küll pigem lihtlabasele ahnusele kui majanduslikule põhjendatusele. Huvitav oleks muideks teada, kuidas ka meie tasulised veebiversioonid ennast ära tasuvad ja üldist külastatavust mõjutanud on?!
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.07.2010 19:16:44
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks. |
| ot: |
sellest jutust saab järeldada, et pole kaugel aeg kui HV tasuliseks muudetakse
No selle raha ma ikka leian, kui peaks asi juhtuma |
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
20.07.2010 19:33:44
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks. |
Ei tea, aga kui ma ei kliki, ei tähenda see veel, et signaal kohale poleks jõudnud ja see peaks nagu reklaami põhieesmärk olemagi: soovitud ostuinfo potentsiaalse tarbijani viia . Ning ehkki vastav statistika puudub tundub, et aktiivsed blokeerijad moodustavad siiski üsna marginaalse vähemuse. Ka ise blokeerin tavaliselt vaid kõige tüütumaid vidinaid, sest muidu on alati oht, et blokeerid veel midagi kasulikkugi ära , nii et kõik see kokku vaevalt mingi suurem kadu on kui näiteks võileiva tegemise ajal nägemata jäänud telereklaamide osa, mis aga tasuta levitatavaid kanaleid sugugi vähendanud pole.
PS! Aga nüüdsest hakkan vähemalt kõigil HV reklaamidel klikkama ja soovitan teistelgi kampaanias osaleda, kui reklaamiandjad muidu aru ei saa, et nende info kohale jõudnud on ega sellist vajalikku ettevõtmist reklaamirahadega toetada ei taha !
viimati muutis Pikkkõrv 20.07.2010 20:04:06, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Unholy
HV veteran

liitunud: 13.05.2003
|
20.07.2010 19:40:13
|
|
|
| Zenoni kirjutas: |
| Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda. |
Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud?
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sven
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.04.2007
|
20.07.2010 19:44:01
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Point on selles, et väga palju reklaame blokeeritakse ja isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita.
Seega reklaamitulud jäävad järjest väiksemaks. |
| ot: |
sellest jutust saab järeldada, et pole kaugel aeg kui HV tasuliseks muudetakse
No selle raha ma ikka leian, kui peaks asi juhtuma |
|
Lihtsam on aeg-ajalt paar klikki teha reklaamil, või mis?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.07.2010 19:52:02
|
|
|
| Unholy kirjutas: |
| Zenoni kirjutas: |
| Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda. |
Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud? |
Edgar on isegi riistvara 2006 aastal uuendanud siit kaudu
Kuigi väga tihti HV tasuta veebilehte ei kasuta, aga on kahju sellest, teeks ta korra valimistel suu lahti selle lehe kohta, siis kõik tallinna penskarid oleks siia registreeritud.
Siis poleks kartuski, et enne 2100 aastat HinnaVaatlus tasuliseks muutuks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vindi
HV kasutaja
liitunud: 23.01.2003
|
20.07.2010 20:12:36
|
|
|
tegelikult seisneb uudisväljaannete tasuliseks muutumise taga see, et võrrelge reklaamimüügi hindu veebis ja paberväljaandel.
Kuna paberleht kaotab paratamatult lugejaid suurel kiirusel, ostetakse paberile reklaami vähem. Aga veebi hindade juures ei suudeta toota kasumit.
Siit siis ka enamike suuremate uudisteportaalide "katsetused" teemal "kes leiutab esimesena tulutoova veebi".
Mõned asjakohased artiklid ka:
http://www.ajr.org/article.asp?id=4491
http://www.ajr.org/article.asp?id=4458
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marek
HV vaatleja
liitunud: 26.02.2002
|
20.07.2010 20:39:09
|
|
|
| Ajalehed veebis - no ma ei tea, minu aega võtavad küll kõvasti ära, raha veel juurde maksta ei tahaks. Parem hakkan mõnda keelt õppima kui enam ajalehti tasuta ei saa, või võtan midagi suurt ette oma eluga, leiutan või avastan midagi või hakkan luuletama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.07.2010 20:39:23
|
|
|
Pikkkõrv: Muide - Klikkide kontroll-lugemine on Meediareklaami üks põhiosa ja sellele klikkide arvule rajatakse suur osa netireklaami strateegiast.
Ehk: Kui ma saan miljon klikki, siis olen nõus niipalju maksma.
Kui saan aga 1000 klikki, siis maksan oluliselt vähem.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zenoni
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
20.07.2010 20:47:48
|
|
|
Naljakas, et minu lauset kohe Keskerakonnaga seostati. Kas mittekeskerakondlane ei või olla nii läbinägelik, et teha vahet kallutatud infol ja propagandal, mida suuremad päevalehed ja meedia levitab ?
| Unholy kirjutas: |
| Zenoni kirjutas: |
| Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda. |
Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud? |
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
upper
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2001
|
20.07.2010 21:35:55
|
|
|
| tasulised on kõik väljaanded,kasti ostmine,elekter ja muud vidinad.tähtis pole mitte see tasuline ega tasuta variant,tähtis ikkagi sisu.ei ole meil sõltumatut ajakirjandust ega ajakirjanikke,suurem osa kuuluvad või on kallutatud võimiparteide poole.see ediku igale poole toppimine näitab ainult kas rumalust või siis kallutatust.muide see sisutühjus ja tsensuur paljuneb viimasel ajal üle maailma.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
20.07.2010 21:37:32
|
|
|
1. Online reklaamitulust ei majanda end ükski Eesti ajaleht ära. Ei eile, täna ega homme. Hästi on siis, kui sellest veebitoimetuse kulud kaetud saavad.
2. Postimees otsib juba väga pikka aega (konkurentidest meeleheitlikumalt) võimalust, et tasuliseks minna. EPL-i abita ei tule sellest vist midagi välja.
3. Originaalsisu loomine nõuab suuri kulutusi, refereerimine mitte. Lugeja hakkab sageli originaalsisu hindama alles siis, kui pole enam midagi mõistlikku refereerida.
4. tahanteada, tänapäeval ei huvita reklaamiandjat see, kui mitu inimest tema bänneril klikib. Oluline on see, kui palju uusi kliente ta nende klikkide tulemusel saab.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.07.2010 21:51:27
|
|
|
Hendrique: Vaat - Su info pole päris täpne, kuna klikkide arvu järgi prognoositakse %, et kui paljud klikkijatest võivad hiljem muutuda kas ühekordseks / juhuslikuks külastajaks või siis püsikülastajaks / kasutajaks.
Niipalju, kui mul on tutvusringkonnas aktiivseid meediareklaamijaid, siis nendel on 2 kõige tähtsamat teemat selle juures:
- olla pidevalt avalehel nähtaval või siis olla kogu aeg esimese otsingutulemuse 1-5 hulgas.
- mitu klikki saadakse minutis, tunnis, päevas, nädalas, kuus, aastas. Ja siis klikiloendurid muudkui loevad ja loevad ja selle kaudu arvutatakse loodetavate (tegelike) klientide %-i.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
20.07.2010 21:59:37
|
|
|
| Zenoni, Kesknädal 4life!
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
20.07.2010 22:46:29
|
|
|
Reklaamidest rääkides - bänner võib olla väga kasulik asi. Olen ka HV-s klikkinud bänneritele, kus pakkumine tundub huvitav. See on selgelt sihtgrupile suunatud reklaam (arvutialane) vastavas foorumis, selge, et suhteliselt peaks suunitlus olema õigem kui mujal. Oma osa on ka bänneri kujundusel ja formaadil - kas ajab närvi, karjub näkku või on hoopis mõnusa värvilahendusega, mis kutsub klikkima.
Uudisteportaalide probleem on selles, et need on suunatud kõigile. Õpilasest vanaemani, ärijuhist koduperenaiseni. Ja reklaamitakse neis ka kõike, alates mähkmetest kinnisvarani. Täiesti loogiline, et 90-95% sellise lehe reklaamidest ei huvita lugejat ja seda 5%, mis huvitaks, ei leia ta lihtsalt muu läbu seest üles. Sellise lehe reklaame kipub oskaja inimene ka esimesena blokeerima.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
20.07.2010 22:55:22
|
|
|
Pole küll reklaamiguru aga millegipärast tundub mulle, et uute klientide/tarbijate lisandumine ei sõltu mitte ainult reklaamist vaid ka reklaamitavast ehk kui reklaamil ikka reaalset katet pole, mis tarbijat antud hetkel huvitaks/rahuldaks siis pole ka õiget tulemust, klikitagu palju tahes. Kui on aga tegemist toote/teenusega, mis reaalset huvi võib pakkuda piisab ka väikesest vihjest selle olemasolule, et potentsiaalne klient juba jälje üles võtaks ja kohale roniks . Muidugi on sellist käitumist raskem objektiivselt mõõta ja ilmselt seetõttu eelistataksegi klikkidele panustada, vähemalt selline mulje on mulle jäänud. Nagu ka selline, et internet on reklaamijate seas põhjendamatult alahinnatud, kuigi oleks ilmselt juba ammu aeg hinnakirjad ja eelistused ümber vaadata, sest muidu jääb üha rohkem inimesi nende reklaami ja tootetutvustuste haardeulatusest lihtsalt välja, kui klassikaliste meediakanalite kasutatavus üha väheneb.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
20.07.2010 23:25:20
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Hendrique: Vaat - Su info pole päris täpne, kuna klikkide arvu järgi prognoositakse %, et kui paljud klikkijatest võivad hiljem muutuda kas ühekordseks / juhuslikuks külastajaks või siis püsikülastajaks / kasutajaks.
Niipalju, kui mul on tutvusringkonnas aktiivseid meediareklaamijaid, siis nendel on 2 kõige tähtsamat teemat selle juures:
- olla pidevalt avalehel nähtaval või siis olla kogu aeg esimese otsingutulemuse 1-5 hulgas.
- mitu klikki saadakse minutis, tunnis, päevas, nädalas, kuus, aastas. Ja siis klikiloendurid muudkui loevad ja loevad ja selle kaudu arvutatakse loodetavate (tegelike) klientide %-i. |
Sa vist ei mõista päris täpselt, millest ma rääkisin. Ma siis püüan väga lühidalt seletada.
Väga vähesed organisatsioonid saavad endale lubada imagot hoidvat reklaami (IBM, Coca-Cola, BMW... Eestist ehk Saku Õlletehas ja veel mõned). Valdav enamus ettevõtetest reklaamib end siiski sooviga suurendada turuosa, saada juurde kliente, müüa rohkem. Mingi portaali avalehel oma bänneri hoidmine on täiesti mõttetu raha raiskamine, kui see ei täida eelmainitud eesmärki. 100 aastat tagasi sai tõesti suure raha eest müüa veebis reklaami mingi laest võetud protsendi järgi näitamiste arvu ja hinna suhtest. Jah, see metoodika on praegugi veel kasutusel, kuid tellija ütleb selle peale viisakalt: "ei, aitäh" või paremal juhul: "tavai, teeme ära, aga ma ma maksan sulle poole sellest, mis sa küsid ja tahan selle eest saada poole pikemat perioodi kui sa pakud". Kui 100 aastat tagasi arvutas ettevõte oma reklaamikulusid CPM-i järgi, siis täna teeb ta seda CPA järgi. Lolle jääb järjest vähemaks ja pole eriti alust arvata, et tulevikus asjad tagurpidi käima hakkaksid.
Mis sinu tuttavatesse puudutab, siis nende tegemised on suuresti subjektiivsed ja ei pruugi väljendada mõistlikku käitumist.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matik
HV kasutaja
liitunud: 28.05.2008
|
21.07.2010 01:19:58
|
|
|
| Draax kirjutas: |
Uudisteportaalide probleem on selles, et need on suunatud kõigile. Õpilasest vanaemani, ärijuhist koduperenaiseni. Ja reklaamitakse neis ka kõike, alates mähkmetest kinnisvarani. Täiesti loogiline, et 90-95% sellise lehe reklaamidest ei huvita lugejat ja seda 5%, mis huvitaks, ei leia ta lihtsalt muu läbu seest üles. Sellise lehe reklaame kipub oskaja inimene ka esimesena blokeerima. |
see on täpselt minu mõte. kui postimees suudaks midagi AdSense sarnast luua (cookide põhjal eelistuste trackimine) või siis seda teenust osta - ma klikiks täitsa vabalt huvitavate pakkumiste peal. aga no enamus esilehtedel on tõesti nii rõve läbu - EPL, postimees, delfi jne - et pikemalt mõtlemata tuleb lisada reklaamifiltrisse kõik *banners* jne kombinatsioonid + regexid mis vilkuvad, karjuvad bannerid ära koristavad...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.07.2010 01:39:11
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| isegi kui ei blokeerita, siis neil ei klikita. |
Palki nähakse ikka teiste mitte enda silmis. Kui reklaamis pole midagi huvitavat, siis mis kuradi pärast ma ilmselt peaks oma aega raiskama ja seda klikkima hakkama??? Kui tahavad, et klikitaks, siis tehku ka huvipakkuvad reklaamid, mitte nn standardstiilis(kuum pakkumine, hooaja lõpumüük jne) Enamus reklaamide taga olevad nn soodupakkumised on ikka täielik pask. Tõsiselt häid soodupakkumisi on ikka üliharva neil asjadel, mida mul hetkel vaja läheks. Pealegi ala delfis on neid reklaame nii palju, et ma jääkski neid klikkima.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
21.07.2010 10:37:36
|
|
|
Tanel, pigem on vaatenurk natuke viltu. Kui klikke ei tule, siis tellija mõtleb, et "krt, kehv reklaamikanal (kehv veebileht), sinna ärme bännerit enam pane". Samal ajal tegelik otsus, kas klikkida või mitte, sõltub ju nii veebilehest endast, bänneri asukohast seal kui ka bänneri kujundusest ja lõpuks infost, mis seal bänneril on.
Kui on ikka mingi nõmeda kujundusega bänner mis pakub mõttetut kaupa, võid ta ükskõik kuhu panna, aga tulemust ikkagi ei tule.
Klikid on ka üks asi mida lugeda, aga tegelikult on kampaania eesmärk ikkagi turuosa või müügi suurendamine. Koduleht võib sulle ette sööta statistika, et sinu reklaamil klikiti nädalaga 2000 korda ja 90% klikkijatest oli Eestist, aga kui su kaupluse käive sellest grammigi ei muutu, siis on klikid mõttetud. Teinekord klikitakse ainult 500 korda, aga muutus käibes on tuntav.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.07.2010 13:25:10
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Küsimus taandub nüüd sellele, kust hangid sina oma kaubad ja millise hinna eest?
|
Niipalju asju kui võimalik otse maaletoojalt/tootjalt, nii et kaupluse lüli jääks vahepealt ära Ja hinnavahe on metsik. Rohkem kui 30% reaalset allahindlust tuleb ikka ära.
Eriti kuna kauplused saavad maaletoojalt odavamalt, kui mina, siis see % on veelgi suurem.
Ja reklaami kohta Draax ütles väga kenasti ära
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
21.07.2010 13:25:22
|
|
|
Ma tõingi ära selle, miks bannerisüsteem (enam) sellisel kujul edukas pole.
Ja kuna paberväljaande müük vähenes, ja kuna inimesed ammutasid internetist järjest rohkem tasuta artikleid, pidigi Times selle sammu astuma.
Kui inimesed enam väljaandele midagi ei andnud, siis pidigi asi lõpuks tasuliseks minema.
See su mainitud 30% võib kehtida mingi väga spetsiifilise toote kohta, tavalise arvutustehnika või koduelektroonika pealt ei teeni edasimüüja sellist marginali ja arvestades väga suurt hinnakonkurentsi, on see marginal tavaliselt alla 10%. Kui sa nüüd just käibemaksuta hinda ei arvestanud. Ja 99,9% inimestel ei ole ligipääsu maaletoojate hinnakirjadele.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
21.07.2010 13:39:38
|
|
|
No söögid/joogid hoopis teine teema, seal on ka 100% marginale.
Mis puudutab su toodud näiteid, siis jutt ongi soodsaimast pakkumisest versus maaletooja hind ja sellisel juhul see vahe võib olla veelgi väiksem.
Kõik ei saagi müüa 10% või alla selle marginaliga - see ei tasuks end lihtsalt ära.
Ordi pole just ka kõige odavam koht, seal on marginal tõesti suurem.
Aga selle lisa teenitud marginali eest saavad näiteks reklaami teha.
Läheb juba väga ot
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Unholy
HV veteran

liitunud: 13.05.2003
|
21.07.2010 14:50:21
|
|
|
| Zenoni kirjutas: |
Naljakas, et minu lauset kohe Keskerakonnaga seostati. Kas mittekeskerakondlane ei või olla nii läbinägelik, et teha vahet kallutatud infol ja propagandal, mida suuremad päevalehed ja meedia levitab ?
| Unholy kirjutas: |
| Zenoni kirjutas: |
| Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda. |
Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud? |
|
Ainult keskerakondlane on nii udu, et tuleb mingit suvalist umbluud peksma teemasse mis pole selle umbluuga üldse seotud.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pmz
HV vaatleja
liitunud: 05.07.2008
|
21.07.2010 18:58:26
|
|
|
| Unholy kirjutas: |
| Zenoni kirjutas: |
Naljakas, et minu lauset kohe Keskerakonnaga seostati. Kas mittekeskerakondlane ei või olla nii läbinägelik, et teha vahet kallutatud infol ja propagandal, mida suuremad päevalehed ja meedia levitab ?
| Unholy kirjutas: |
| Zenoni kirjutas: |
| Valitsuse propagandaleht Postimmes võiks kiiremas korras täielikult tasuliseks muutuda. |
Ohoo, Edgar, Sina siia ära eksinud? |
|
Ainult keskerakondlane on nii udu, et tuleb mingit suvalist umbluud peksma teemasse mis pole selle umbluuga üldse seotud. |
Keskerakondlane või mitte aga Postimees on tõesti kallutatud. Iga normaalne inimene saab isegi uudiste pealkirjadest aru, et asi pole õige. Mina isiklikult ei salli ei reformi ega keskerakonda, kuid meedia peaks olema erapooletu, aga seda pole ta enam ammu. Käib täpselt samasugune(mitte samas mahus) ajupesu nagu liidu ajal. Eesti vajaks uut erakonda, näiteks HV erakond
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.07.2010 22:59:55
|
|
|
| pmz kirjutas: |
näiteks HV erakond  |
ära seda küll soovi nt liiklusteema baasil vaadates, siis me saaks totaalne anarhia
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
upper
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2001
|
22.07.2010 00:53:04
|
|
|
| kui on ikka sisu,siis on suurem osa inimestest nõus ka lehe eest maksma,kui on ainult reklaam ja ümmargune poolitikute loba ,ei hakka keegi sentigi maksma.uue ajakirjandusseadusega nulliti ära ajakirjandus.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
23.07.2010 15:39:54
|
|
|
Mingi aeg tagasi oli populaarne trikk see, et kui oled mingi tasuline lugeja, siis saidki lugeda puhast lehte. Tasuta lugejatel vilkusid igasugused plõnnivad ja tõmbelvad reklaamid igal pool.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanile
HV kasutaja

liitunud: 06.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
23.07.2010 22:53:23
|
|
|
HinnaVaatlus kaotaks nii usalduse reklaamiostjate seas ju Varem või hiljem tuleks see välja.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.07.2010 23:08:27
|
|
|
Tanel: Klikkide arv on üsna oluline, muide, kuna selle järgi tehakse prognoose ja statistikat, et kui mitu klikkijat võivad olla reaalsed tarbijad.
Sama, nagu näiteks ajalehe või telerireklaami korral, et kui mitu reklaami vaatajat võivad muutuda reaalseks kliendiks / tarbijaks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
25.07.2010 10:02:02
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Tanel: Klikkide arv on üsna oluline, muide, kuna selle järgi tehakse prognoose ja statistikat, et kui mitu klikkijat võivad olla reaalsed tarbijad.
Sama, nagu näiteks ajalehe või telerireklaami korral, et kui mitu reklaami vaatajat võivad muutuda reaalseks kliendiks / tarbijaks. |
Selline soolapuhumine küll ei vii kuskile. Pigem peab reklaam ise olema nii hea, et viib vaataja tehingu sooritamiseni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
25.07.2010 12:23:49
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Tanel: Klikkide arv on üsna oluline, muide, kuna selle järgi tehakse prognoose ja statistikat, et kui mitu klikkijat võivad olla reaalsed tarbijad.
Sama, nagu näiteks ajalehe või telerireklaami korral, et kui mitu reklaami vaatajat võivad muutuda reaalseks kliendiks / tarbijaks. |
Need on kaks täiesti erinevat asja kontseptsiooni poolest.
Telereklaam on suunatud massidele, seal loeb vaatajate arv - eesmärk on tavaliselt mitte niiväga kampaania (ühekordne pakkumine vms., kuigi neid on loomulikult ka), kuivõrd kaubamärgi tuntuse promomine.
Internetireklaami hindamisel on nö. kaks levelit. Kui hinnata seda samadel alustel telereklaamiga, siis klikid ei loe - loeb vaatajate arv, ehk siis lehe külastajate arv. Delfi võib teha statistika, et "seda bännerit nägi laupäeval 20 000 inimest" näiteks. Aga internetireklaami kontseptsioon on enamasti natuke teine - siin tehakse rohkem konkreetseid pakkumisi, bänner peaks motiveerima inimest edasi uurima, ostma - kohe. Internet pakub selleks tihti ka võimaluse (netipoed jne.). Internetireklaami tellijat huvitab otsene seos - kas bänneri nägemisele järgnes ka klikkimine, kas klikkimisele järgnes ost (teinekord on bänner eksitav ja tegelikult kaup või toode huvi ei paku).
Telekanaleid on mõned, internetisaite on miljoneid. Sait oma bänneri jaoks valitakse lehe populaarsuse ja sihtgrupi järgi. HV on ideaalne koht IT-asjade reklaamimiseks. Aga näiteks võib Gillette'i turundaja mõelda nii, et "arvutifoorumis on 95% mehed, järelikult meie toote sihtgrupp on potentsiaalselt suurem kui Delfis, kus mehed/naised on 50/50. Proovime". Gillette proovib, aga klikke ei tule ja Gillette'i turundusjuht järeldab, et IT-nohikutele pole mõtet oma toodet suunata, sest need ajavad ilmselt habet 2x aastas - jaanipäevaks ja jõuludeks, ja tellib järgmine kord bänneri BMW-klubi foorumisse.
Telereklaami hind ja auditoorium on nii suur, et laiatarbekauba (ja nišitoodet pole reeglina mõtet TV-s reklaamida, va. erisaate sponsorlus jms.) müük peaks kogu turu lõikes tegema hüppe ülespoole. Veebireklaamiga sellist ootust siduda ei saa - suuremate kampaaniate puhul on veebireklaamil toetav roll, mis tähendab, et põhirõhk on ikkagi TV-l või raadiol ja keeruline on välja selgitada, kust siis ostja selle info ikkagi sai. Samal ajal seos on otsesem kui klikile järgneb mingi aktsioon - näiteks saidil registreerumine, uudiskirja tellimine, loosimises osalemine või juba otsene ost.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|