Jah. TÜ informaatika oli vähemalt vanasti kõige kõvema hariduse andja. Sai viimaste kursuste ajal tipikatega koos tööl käidud, kohati tekkis küsimus, et mida nemad üldse teoreetilisest informaatikast õppinud olid? Küll teadsid nad ööklubidest väga palju. Lisaks oli Tartus palju mõnusam üliõpilaselu, palju rohkem isiksusele ja vähem rahale orienteeritud. Ja TÜ rahvast värvati rohkem ka kompaniisiseselt välismaale pärast. Võib-olla on asjad tänapäeval teisiti.
Kuna endal on TÜ infotehnoloogias üks aasta selja taga julgeksin TÜ-d soovitada. Infotehnoloogia ja informaatika erialade vahe samas väga väike ja ise annab ka aineid kombineerida. ITK kohta ei oska kahjuks arvamust avaldada, TÜ-s seda matemaatikat ikka on ja ega eriti lihtne pole, samas ise kartsin ka eelmisel suvel kogu seda kupatust veidi, aga polnudki asi nii hull. Teoreetilisem on TÜ-s kindlasti kui ITK-s, aga ega Tartuski ainult kuivalt paberit ei määrita. Kiidaksin samuti Tartu üliõpilaselu!
Kuna endal on TÜ infotehnoloogias üks aasta selja taga julgeksin TÜ-d soovitada. Infotehnoloogia ja informaatika erialade vahe samas väga väike ja ise annab ka aineid kombineerida. ITK kohta ei oska kahjuks arvamust avaldada, TÜ-s seda matemaatikat ikka on ja ega eriti lihtne pole, samas ise kartsin ka eelmisel suvel kogu seda kupatust veidi, aga polnudki asi nii hull. Teoreetilisem on TÜ-s kindlasti kui ITK-s, aga ega Tartuski ainult kuivalt paberit ei määrita. Kiidaksin samuti Tartu üliõpilaselu!
Mul on plaanis sügisest TÜ infotehnoloogias õpinguid alustada. Äkki võiksid öelda, milliseid oskusi baka tasemel seal kohe juba eeldatakse ja millega võib probleeme tekkida? Ehk siis tahaks teada, millega oleks vaja end kurssi viia, et kohe alguses väga raskeks ei läheks.
Kuna endal on TÜ infotehnoloogias üks aasta selja taga julgeksin TÜ-d soovitada. Infotehnoloogia ja informaatika erialade vahe samas väga väike ja ise annab ka aineid kombineerida. ITK kohta ei oska kahjuks arvamust avaldada, TÜ-s seda matemaatikat ikka on ja ega eriti lihtne pole, samas ise kartsin ka eelmisel suvel kogu seda kupatust veidi, aga polnudki asi nii hull. Teoreetilisem on TÜ-s kindlasti kui ITK-s, aga ega Tartuski ainult kuivalt paberit ei määrita. Kiidaksin samuti Tartu üliõpilaselu!
Mul on plaanis sügisest TÜ infotehnoloogias õpinguid alustada. Äkki võiksid öelda, milliseid oskusi baka tasemel seal kohe juba eeldatakse ja millega võib probleeme tekkida? Ehk siis tahaks teada, millega oleks vaja end kurssi viia, et kohe alguses väga raskeks ei läheks.
Tänud.
Gümnaasiumi matemaatika võiks suuremas osas selge olla, kuigi esimesel aastal soovitatud ainetes piirdutakse üsna elementaarsete osadega (trigonomeetria võiks veidi põhjalikumalt selge olla), ning nii Windowsi kui ka Linuxiga võiks mõningane kokkupuude juba olemas olla. Programmeerimist alustatakse nagunii nullist, aga vähemalt algteadmised kahju ei tee. Konkreetsete keeltega sama lugu (alguses siis Python ja hiljem tuleb Java).
Nõustun virus152-ga. Gümnaasiumitasemest suuremaid eelteadmisi eriti ei oodata ja alguses asi väga keeruliseks ei lähe. Need diskreetse mata tõestused ja järeldused teevad vahel meele mõruks, aga kui tahtmist on ja õppimine varem kui nädal enne eksamit meenub, siis ei tohiks probleeme tekkida : )
Küsiksin ITK pingerea kohta paar küsimust. Kandideerisin administreerimise erialale. Hetkel pingereas 141.
Kas on lootust, et eestpoolt loobub palju kandidaate või suurendatakse sissesaajate arvu?
Küsiksin ITK pingerea kohta paar küsimust. Kandideerisin administreerimise erialale. Hetkel pingereas 141.
Kas on lootust, et eestpoolt loobub palju kandidaate või suurendatakse sissesaajate arvu?
Tänud ette!
Ma siis paar kohta eespool , huvitaks see küsimus ennastki? Kuidas varasematel aastatel, mis viimased punktid/kohad millega sisse saadi?
HeLiX, õppekava vaatad, siis peaksid aru saama, mis elukas see eriala on. Infotehnoloogia riistvaralise poolega peaks tegu olema (elektroonika) ning õpetatakse LOTEs.
administreerimisse tahavad ilmselt paljud, mina küll väga nüüd ei loodaks. Tasuta kohti küll ei usu, et suuredatakse, milleks tasuta kui tasulisi saab vast võtta.
Varasematel aastatel oli mingi 4.5 kui sai sisse minumäletamistmööda, aga siis ka väiksem konkurss.
administreerimisse tahavad ilmselt paljud, mina küll väga nüüd ei loodaks. Tasuta kohti küll ei usu, et suuredatakse, milleks tasuta kui tasulisi saab vast võtta.
Varasematel aastatel oli mingi 4.5 kui sai sisse minumäletamistmööda, aga siis ka väiksem konkurss.
Kõikidele erialadele ju vastuvõtt ühine. Ja eelmine aasta oli piiriks 4.47 ning kandideerijaid rohkem kui see aasta. Samas see aasta kõrgemad tulemused mata eksamis. Ise kukkusin ka 110mnendaks Loodan samuti loobujate peale. Ei taha uskuda, et see lävend nii palju tõusis ühe aastaga...
administreerimisse tahavad ilmselt paljud, mina küll väga nüüd ei loodaks. Tasuta kohti küll ei usu, et suuredatakse, milleks tasuta kui tasulisi saab vast võtta.
Varasematel aastatel oli mingi 4.5 kui sai sisse minumäletamistmööda, aga siis ka väiksem konkurss.
Kõikidele erialadele ju vastuvõtt ühine. Ja eelmine aasta oli piiriks 4.47 ning kandideerijaid rohkem kui see aasta. Samas see aasta kõrgemad tulemused mata eksamis. Ise kukkusin ka 110mnendaks Loodan samuti loobujate peale. Ei taha uskuda, et see lävend nii palju tõusis ühe aastaga...
Sain sisse, kokku vastuvóetuks märgitud 144 inimest Madalaima punktiga 4,6, 4,599 enam ei saa óppima, muidugi andmed esialgsed, eks neid loobujaid tuleb ka.
Nüüd peaks otsustma, itkolledzh, Tü arvutitehnika vói äriinfotehnoloogia...
administreerimisse tahavad ilmselt paljud, mina küll väga nüüd ei loodaks. Tasuta kohti küll ei usu, et suuredatakse, milleks tasuta kui tasulisi saab vast võtta.
Varasematel aastatel oli mingi 4.5 kui sai sisse minumäletamistmööda, aga siis ka väiksem konkurss.
Kõikidele erialadele ju vastuvõtt ühine. Ja eelmine aasta oli piiriks 4.47 ning kandideerijaid rohkem kui see aasta. Samas see aasta kõrgemad tulemused mata eksamis. Ise kukkusin ka 110mnendaks Loodan samuti loobujate peale. Ei taha uskuda, et see lävend nii palju tõusis ühe aastaga...
Sain sisse, kokku vastuvóetuks märgitud 144 inimest Madalaima punktiga 4,6, 4,599 enam ei saa óppima, muidugi andmed esialgsed, eks neid loobujaid tuleb ka.
Nüüd peaks otsustma, itkolledzh, Tü arvutitehnika vói äriinfotehnoloogia...
Sain ka sisse, panin juba tulen õppima ära ja loobusin TTÜ kohast. Sügisest siis administreerimisse. Keegi veel tulemas?
Mul ka plaan tulla administreerimist õppima, tasulisel kohal siis, kuna matemaatika riigieksamit ei teinud ja niisama keskmisega 4.6 kokku naljalt ei saa
Palgatase sõltub kindlasti eeskätt kohast, kuid kui arendajate keskmine on kuskil 15-20k net, siis süsteemiadministraatoritel rohkem 12-15k net. Samuti on neid ametikohti tunduvalt vähem.
edit:
hanzu point on tegelikult väga õige, kuid kas tasuks panustada ühele võib-olla kaardile. Tegelikkuses tahtsin oma eelmise postiga öelda seda, et otsustage ära, mida te teha soovite (välja oli toodud kolm täiesti erinevat eriala) ning siis õppige vastavat eriala. Kui tulevane töö pinget ja huvi ei paku, siis kipub õnne väheks elus jääma.
Ma soovitaks pigem ikkagi oma huvisid jälgida. Mõnele sobib analüütiku töö, teisele programmeerimine, kolmandale projektijuhtimine.
Väga hea palgaga kohti leidub kõigis neis alalõikudes, kuid ajades taga maksimumnumbrit ja hambad ristis pingutades ala peal mis tegelikult ei meeldi - kaua sa ikka jaksad...
Seega pigem tee selgeks mis lõik sobib huvide ja isiksusega ning arenda seda, milleks on sinus endas kõige parem alge olemas.
Nagu mõned postid tagasi ka ütlesin, siis täiesti nõus Draqula seisukohaga. Oluline on, et eriala sulle endale meeldiks ning küll siis selles ka edasi jõuad ja vastavalt tasustatud saad.
Ise sain suht napilt IT- Kolledžisse sisse. Muidu oli valida TTÜ- arvutisüsteemid ja selle vahel. Otsustasin ära, et lähen IT Kolledžisse adminniks. Ehk sügisel näeme kes siit lähevad
Lisaks- Palk on ka tähtis töövalikul. Pole vaja sellist elukutset valida, kus saad sandikopikaid. Teisest valdkonnast näiteks õpetajad, politsei, päästeamet jne.
Arvestades, et eestis elu kallis. Kaua sa ikka kartulikoori sööd ja armastusest tööd rügad.
Raha + armastatud meeldiv töö = _________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Päris nii ikka ei ole ka. Pigem naudin ametit ja söön kartulikoori, kui teen tööd, mida absoluutselt ei salli ja elan keskpärast elu. Oleneb muidugi tööst, aga näiteks IT valdkonna näitel on väga tähtis pidev enesearendus ja motivatsioonipuuduse puhul on seda keeruline teha. Ja teha produktiivselt tööd, mis sulle üldse ei meeldi - minu jaoks keeruline.
Ja väike ääremärkus ka - praegusel hetkel me ei vali, kuhu tööle läheme, vaid me läheme sinna, kuhu meid võetakse. Kui sa just oma alal tõesti asjatundija ei ole.
Nonii, praegu ütlesin ITK's tasuta koha üles, muidu olin pingereas 20ne sees. Ilmselt lähen Tartusse infotehnoloogiat õppima, paar avaldust on veel esitatud, aga nendest ei looda palju.
_________________
Palju seal ITK-s neid loenguid päevas ( nädalas) umbes on. Ehk, kui pikad päevad koolis veetma peaks?
Loodan, et kannatab väikse tööotsa ka kõrvale võtta
Palju seal ITK-s neid loenguid päevas ( nädalas) umbes on. Ehk, kui pikad päevad koolis veetma peaks?
Loodan, et kannatab väikse tööotsa ka kõrvale võtta
Siit saad ühe eelmise aasta rühma tunniplaani uudistada. NB! Mõni aine seal on valikuline ja üle nädala on tunniplaan pisut erinev.
Kas see on tõsi, et kui Tartus infotehnoloogiat õppida, on sealt saadud paberid suurema väärtusega üldiselt kui mujal koolides IT'd õppides?
nagu juba eelnevalt öeldud, ei ole vahet, kus sa oma kooli lõpetanud oled. loeb see, mis mees ja millisteks tegudeks sa võimeline oled _________________ Ole tore !
Tihti loeb ikka see ka k6vasti, et mis koolist l2bi k2inud oled.
Midagi pole teha, yhes koolis antakse paber kegemini ja v2iksema vaevan2gemise eest, teises mitte. Ning nutikas to"o"andja eelistab igal juhul infot paberil, mis on saadud tugevamast koolist.
Postitatud mobile device
viimati muutis tahanteada 22.07.2010 09:02:01, muudetud 1 kord
Põhimõtteliselt on eelmisel õigus, et kätte saada TTÜ paber tähendab et sa oled kas väga kõva tuupija või väga kõva nihverdaja - ehk siis teisest puust mees. Aga üldiselt esimene asi on ikkagi töökogemus, mida oled teinud ja mida oskad teha, sinna otsa pane suhtlemisoskus ja siis võibolla vaadatakse et kas tulid ITK'st või TTÜ'st. Üldiselt kool ei mängi väga suurt rolli, pigem just eelnevad kogemused ja inimese enda olemus. _________________ team nS
oi vabandan, läks jah valesse kohta, msn teemassse pidi minema kus on moded tehke korda
tsitaat:
Peamiseks probleemiks võiks lugeda valet teemat.
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.