|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.04.2010 16:55:43
|
|
|
| vull kirjutas: |
| see fookuse teema on mingi interneti müüt vms. kiirus oleneb rohkem läätsest |
Kui sa võtad hea ja kiire autofookusega objektiivi, näiteks mõne ring-USM'iga fix'i siis on märgatav vahe kui krutid ta xxxD, xxD või xD ette. AF kiirus ja täpsus paraneb müstiliselt mida vähem numbreid su fotoka margis on. :)
viimati muutis Dirty Harry 22.04.2010 16:56:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
05ula
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2008
|
22.04.2010 16:55:56
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| RannoT kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| RannoT, mille kasuks otsustasid? |
5Dm2 |
Julge valik. Kui kiiret liikumist on sul vaja vaid autode puhul siis pole seal elusloodust kimbutavat "häda" - et modell võib ettenägematuid liigutusi teha. Ehk siis autofookuse kiirus pole nii esmatähtis.
Ootame esimesi kogemusi siis.  |
Sama palve siitpoolt ka, kuna soovin oma 500d vahetada 5d mk ii vastu . Kui aga ennem peaksin selle kätte saama, siis võin ise oma kogemustest pajatada.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
22.04.2010 17:07:09
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
Kui sa võtad hea ja kiire autofookusega objektiivi, näiteks mõne ring-USM'iga fix'i siis on märgatav vahe kui krutid ta xxxD, xxD või xD ette. AF kiirus ja täpsus paraneb müstiliselt mida vähem numbreid su fotoka margis on.  |
kas sa ei võrrelnud mitte xD vs xD eelnenud postis?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.04.2010 17:18:38
|
|
|
| vull kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
Kui sa võtad hea ja kiire autofookusega objektiivi, näiteks mõne ring-USM'iga fix'i siis on märgatav vahe kui krutid ta xxxD, xxD või xD ette. AF kiirus ja täpsus paraneb müstiliselt mida vähem numbreid su fotoka margis on. :) |
kas sa ei võrrelnud mitte xD vs xD eelnenud postis? |
Noh, eks siin on veel muidugi detaile, ega see maailm täitsa nii must-valge pole nagu ma enne kirjutasin enda x'idega (eriti kuna xD taga on väga erinevaid kaameraid). Kere ja objektiiv on mõlemad väga tähtsad, kumbagi pole mõtet üle- või alatähtsustada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RannoT
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2006
|
22.04.2010 20:39:55
|
|
|
| 05ula kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| RannoT kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| RannoT, mille kasuks otsustasid? |
5Dm2 |
Julge valik. Kui kiiret liikumist on sul vaja vaid autode puhul siis pole seal elusloodust kimbutavat "häda" - et modell võib ettenägematuid liigutusi teha. Ehk siis autofookuse kiirus pole nii esmatähtis.
Ootame esimesi kogemusi siis.  |
Sama palve siitpoolt ka, kuna soovin oma 500d vahetada 5d mk ii vastu . Kui aga ennem peaksin selle kätte saama, siis võin ise oma kogemustest pajatada. |
Ei oskagi hetkel öelda, kuna aparaadi kätte saan... Põhjus lihtne, Eesti hinnad ajavad lausa iiveldama Elionis võimalik 40k 5d2 eest maksta, see peaks ka vist Eesti rekord olema Tuleb mõistlikult kuskilt euroopast asi ära sebida ja 24-70mm oleks nagu tasuta.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
davidco
HV veteran
liitunud: 15.05.2003
|
10.05.2010 17:02:54
|
|
|
kuidas vaadata, kui palju pilte on tehtud eos400-ga?
_________________ ..... |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
10.05.2010 17:15:08
|
|
|
| Ei saagi.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
10.05.2010 18:00:17
|
|
|
| Kui algusest peale aparaadi seadetest määrata, et failid nummerdatakse järjestikku olenemata mälukaardist ja seda mitte nullida, saab jälgida katiku läbisõitu.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
10.05.2010 18:11:47
|
|
|
namstoop,
| tsitaat: |
| The shutter counter will not be displayed (or will be displayed as "0") on the 1D*, 5D, 10D, 20D, 30D, 300D, 350D, and 400D. |
See leht siit varemgi läbi käinud.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
09.06.2010 11:16:54
|
|
|
| vull kirjutas: |
AF nupuga peaks saama live view's fokusseerida kui parasjagu ei filmi  |
Siiski mitte..
Neid režiime 2 tükki - Live ja Quick Mode. Live'ga saad igal ajal tõmmelda (kuigi jah, see endaga head kaasa ei too - algul laseb pildi uduseks ja nii 2-3 seki pärast VB saad midagi teravat), Quick Mode lükkab aga ekraani mustaks, st filmimist ei toimu.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
21.06.2010 10:21:03
|
|
|
Oskaksite öelda 550D-le sellist normaalset objektiivi. Põhirõhk on mul filmimisel, kuid fotosid tahaksin ka teha.
Hind max 6000.-.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.06.2010 10:35:22
|
|
|
| Mis objektiiv sul hetkel on olemas ja mis sellel vajaka jääb?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
21.06.2010 13:11:30
|
|
|
| Hetkel pole objektiivi ning üsna pea saan 550D keha.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
21.06.2010 13:21:34
|
|
|
Kere.
Mida pildistada tahad enamiku ajast?
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.06.2010 13:33:20
|
|
|
| Kuna küsimus on nii üldine siis soovitaksin ka üldist objektiivi. 18-55 KITobjektiivi (uuem versioon), Sigma 17-70, Sigma 18-200 tulevad esimesena pähe. Kui oled nõus objektiive vahetama siis 18-55 KIT (uuem versioon) + Sigma/Tamroni 70-300 saab järelturult umbes selle raha eest. Kõige parem oleks laenata mõni objektiiv mõneks ajaks fotokale ette, siis saad aru, mille järgi suurem huvi on.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
21.06.2010 13:33:46
|
|
|
| Arvatavasti tuttavaid/sõpru enda ümber, veidi reisipilte, sporti ning muid igapäevasemaid pilte. Päris loodusfotosid tegema ei ole plaanis hakata. Aga nagu ma ütlesin, põhirõhk on filmimisel, kuna vaikselt tegelen filminduse ja videotöötlusega.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.06.2010 13:36:00
|
|
|
| Siis on mu eelmised soovitused endiselt jõus.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
21.06.2010 13:37:05
|
|
|
Pane natuke juurde ja võta Canoni 15-85. Odavamatest on asjalik universaal Sigma 17-70.
Kui erilist kogemust ei ole, võta uuem, stabikaga 18-55 kit. Tuleb odavaim ja on neist parima hinna/väärtuse suhtega.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
21.06.2010 13:57:36
|
|
|
võta 50 mm F1.4 fiks filmimiseks selles hinnaklassis, ilus DOF ja hea teravustamisrõngas.
ei 18-55 ega 1585 pole püsiva avaga ja seega suumist niikuinii filmimisel kasu pole (koos ava muutumisega on näha veidi ka särituse muutumist).
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
21.06.2010 14:08:11
|
|
|
Kui ilma statiivita ka mõne võtte tahad teha siis peab kindlalt stabilisaator olema.
IS kitikas raudselt parim valik alguseks kui kerega koos ehk siis 1000 eeq eest saad.
Spordi jaoks jääb lühikeseks, siis canoni 55-250 lisaks või kahe obje asemel canoni 18-200 või tamroni 18-270.
15-85 on ainult video jaoks overkill.
Väga valgetel objedel võib tekkida lisaks pidev mure fookusega.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
21.06.2010 17:49:00
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Väga valgetel objedel võib tekkida lisaks pidev mure fookusega. |
Mõh?
Kui sa pead silmas, et lahtise avaga on teravussügavus väike, siis alati on võimalik ava koomale tõmmata, samas "pimedat" toru "valgemaks" ei puuri kuidagi ja teravussügavust ka väiksemaks ei saa.
Ühesõnaga valgemasse torusse tasub alati investeerida, kui rahakott võimaldab.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
21.06.2010 18:00:35
|
|
|
Video puhul pole see ava muutmine väga lihtne.
Mõni masin ei lase seda üldse teha, 550D vist lasi, aga ainult täismanuaalselt ehk et kui annad ava ette siis pead ka säri ja iso määrama, automaatne säri enam ei tööta.
Pealegi pole tal stabikat nii et sobib aint statiivi otsa.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
21.06.2010 18:09:42
|
|
|
30D päästiku eest tahetakse 660.- EEK.
Kuidas saab üks nupp sellise summa maksta?
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
21.06.2010 18:11:32
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Video puhul pole see ava muutmine väga lihtne.
Mõni masin ei lase seda üldse teha, 550D vist lasi, aga ainult täismanuaalselt ehk et kui annad ava ette siis pead ka säri ja iso määrama, automaatne säri enam ei tööta.
Pealegi pole tal stabikat nii et sobib aint statiivi otsa. |
Stabikas on torus ja võid ka automaadiga lasta, keegi ei keela, see täitsa olemas. Video tegemise poolelt 550 ikka väga hea riist.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
21.06.2010 18:14:53
|
|
|
Jutt käis 50mm f1,4 objest.
Kas 550D laseb video rezhiimis ainult ava muuta?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
21.06.2010 18:17:44
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Jutt käis 50mm f1,4 objest.
Kas 550D laseb video rezhiimis ainult ava muuta? |
Sorry, minu viga, ei pannud tähele. Nii valge avaga pole muidugi stabikas nii tähtis, eriti kui iso suuremaks keerata, aga siis muidugi teravussügavus väga kitsa ala peal, nii et ega see vist jah kõige parem universaaltoru pole.
esmasp saan vaadata, hetkel pole kaamerat käepärast.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
21.06.2010 18:21:41
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Video puhul pole see ava muutmine väga lihtne.
|
Õige ava tuleb ikka enne record nupu vajutamist paika panna
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
21.06.2010 19:19:30
|
|
|
| Kas sellest 50mm f1,4 linki ka saaks (e-poe linki)?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
21.06.2010 23:00:12
|
|
|
| vallo kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
Video puhul pole see ava muutmine väga lihtne.
|
Õige ava tuleb ikka enne record nupu vajutamist paika panna  |
Kui fotokas lubab. 500D ei luba ja kahtlen kas 550 ainult ava lubab.
| tsitaat: |
| Nii valge avaga pole muidugi stabikas nii tähtis, eriti kui iso suuremaks keerata |
Pildi tegemisel jah, aga video puhul valgus ei aita, filmi või päikest, värin jääb ikka.
Pildistamiseks on tubli obje, üldse ei vaidle vastu, aga video puhul peab sellega kõvasti eeltööd tegema et korralikku tulemust saada nii et random filmimiseks ei sobi.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maksuamet
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2003
|
22.06.2010 00:41:17
|
|
|
| endal on canon 550D olemas ja nii säriaaega kui ka ava saab filmise ajal muuta. Säriaaega saab muuta keerunupu keerutamisega ja ava muudad sama moodi, ainult siis pead ka AV nuppu all hoidma. Endal on Tamron 17-50mm F2.8 VC, mille sai saksa amazonist 6k'ga.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
22.06.2010 18:12:17
|
|
|
| Maksuamet kirjutas: |
| endal on canon 550D olemas ja nii säriaaega kui ka ava saab filmise ajal muuta. Säriaaega saab muuta keerunupu keerutamisega ja ava muudad sama moodi, ainult siis pead ka AV nuppu all hoidma. Endal on Tamron 17-50mm F2.8 VC, mille sai saksa amazonist 6k'ga. |
Amazonist saadetakse Eestisse ilma probleemideta? Garantii Amazoniga olemas?
EDIT: Hetkel on valik juba kahevahele jäänud: Kit 18-55mm või 50mm f1.4.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
22.06.2010 18:40:31
|
|
|
Need on totaalselt erinevad objed filmimise suhtes. Enne kui valiku teed vasta enda jaoks küsimustele:
Kas filmin reaalajas sündmusi või lavastan ja aega sättimiseks on palju?
Kas mul on alati olemas statiiv ja ma kasutan seda?
Kas filmin ka siseruumides kehva valgusega?
Kas filmitavad objektid muudavad tihti kaugust mis vajaks fookuse muutmist.
Kas valgusolud on stseeni jooksul muutuvad või konstantsed (Isegi panningust piisab et säri oleks vaja muuta)?
Kas ma vajan erineivaid fookuskaugusi? (Kitsas fiks võib liiga palju kaadrist välja jätta)
Maksuamet, Kas siis on võimalik ava muuta nii et säri automaatseks jääb? Küsin umbes neljandat korda
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
22.06.2010 22:03:29
|
|
|
| thaarv kirjutas: |
| Maksuamet kirjutas: |
| endal on canon 550D olemas ja nii säriaaega kui ka ava saab filmise ajal muuta. Säriaaega saab muuta keerunupu keerutamisega ja ava muudad sama moodi, ainult siis pead ka AV nuppu all hoidma. Endal on Tamron 17-50mm F2.8 VC, mille sai saksa amazonist 6k'ga. |
Amazonist saadetakse Eestisse ilma probleemideta? Garantii Amazoniga olemas?
EDIT: Hetkel on valik juba kahevahele jäänud: Kit 18-55mm või 50mm f1.4. |
Võta mõlemad, ainult viimase asemel võta 1.8 avaga.
18-55 ning 50mm f/1.8 super komplekt alustajale!
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
23.06.2010 00:25:59
|
|
|
Mõtlesingi mõlemad võtta, aga f/1.4 on parema kvaliteediga ju.
Kui osta kasutatult, siis mida peaks silmas pidama? Te mainisite, et Kit objektiiv võiks olla uusim, aga kust ma tean, milline uusim on?
Edit: Tegelikult f1.4 ja f1.8 vahe pole nii metsik, et nii palju raha juurde maksaks.. f1.8 on odavalt ehitatud, seda tean..
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
23.06.2010 00:38:49
|
|
|
ei sobi 50 F1.8 ja 18-55 kit video jaoks. neil pole kasutatav teravustamisrõngas.
50 F1.4 oli mu soovitus seetõttu:
1) hinnapiir on ees
2) kui DSLR-i video jaoks tahad, siis sind niikuinii huvitab kõige enam õhuke fookus
3) tegemist on objektiiviga, mis jääb niikuinii igaveseks fotokotti
4) Objektiivil on korralik teravustamisrõngas ja full time manual focusing (ehk siis ei pea lülitama ümber MF ja AF vahel, et teravustamisrõngast võiksid keerata)
18-55 kiti ja 50 F1.8 võid filmi jaoks ära unustada, need ei ole kasutatava teravustamisrõngaga.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
23.06.2010 08:42:06
|
|
|
| luhtaru kirjutas: |
ei sobi 50 F1.8 ja 18-55 kit video jaoks. neil pole kasutatav teravustamisrõngas.
50 F1.4 oli mu soovitus seetõttu:
1) hinnapiir on ees
2) kui DSLR-i video jaoks tahad, siis sind niikuinii huvitab kõige enam õhuke fookus
3) tegemist on objektiiviga, mis jääb niikuinii igaveseks fotokotti
4) Objektiivil on korralik teravustamisrõngas ja full time manual focusing (ehk siis ei pea lülitama ümber MF ja AF vahel, et teravustamisrõngast võiksid keerata)
18-55 kiti ja 50 F1.8 võid filmi jaoks ära unustada, need ei ole kasutatava teravustamisrõngaga. |
mis mõttes kasutatava, ise olen hakkama saannd 18-55 is ga
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.06.2010 09:47:33
|
|
|
50mm on tõesti objektiiv, mis jääb fotokotti kuna teised objektiivid on pidevas kasutuses ning see on viimane valik (loe: jääb kasutamata kui on 2-3 objektiivi juba).
St. mul pole midagi sellise fookuskauguse vastu, vahet pole, kas suure või väikese sensori ees. Kuid peamine võlu on siiski hinna/kvaliteedi suhtes, selle raha eest saab uskumatult palju kvaliteetseid kogemusi. Kasutasin ise aasta-paar peamiselt 50mm väikese sensori ees ja olin väga rahul. Peale seda tean hästi, millised fookuskaugused pigem huvi pakuvad. Ma ise soovitaks pigem f/1,8 versiooni kuna see on 3-4x odavam, eriti kui kasutatuna osta. Jah, tal puudub "full-time manual focusing", bajonett on plastmassist ning ehituskvaliteet on "OK", "piisav" kuid samas on sul suur ava, hästi kerge objektiiv ning ülikiire autofookus (iseasi, kas see filmimisel abiks on). Loomulikult on f/1,8 pimedam kui f/1,4 aga kas see õigustab tõesti on nii suurt rahavahet? Vaheraha eest saaksid juba teise objektiivi lisaks.
Igaljuhul on oma kogemus peamine, mis loeb. Proovi, äkki saad mõne tuttava käest suvalise objektiivi alguses laenata enda 550D ette. Minul, andyl ja kõigil teistel on oma nägemus ja kogemustepagas, see ei ole sinu omaga võrreldav mingi nurga alt. Kõik oleme erinevad .
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
23.06.2010 11:01:15
|
|
|
| Ma mõtlesin et võtan 18-55 pildistamise jaoks ja f1.4/f1.8 filmimise jaoks. Objektiive muidu Inglismaa ebayst on mõttekas osta?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.06.2010 11:20:07
|
|
|
| thaarv kirjutas: |
| Ma mõtlesin et võtan 18-55 pildistamise jaoks ja f1.4/f1.8 filmimise jaoks. Objektiive muidu Inglismaa ebayst on mõttekas osta? |
Kas Eestist kasutatuna ei sobi? F1,8 tuleb 1-1,2k Eestist ostes.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
23.06.2010 11:23:26
|
|
|
| thaarv kirjutas: |
| Ma mõtlesin et võtan 18-55 pildistamise jaoks ja f1.4/f1.8 filmimise jaoks. Objektiive muidu Inglismaa ebayst on mõttekas osta? |
Nii odavad objed osta ikka siit kaupmehelt. Hinnavõit väljamaalt tellides on absoluutsummas väike ega vääri tõmblemist.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
24.06.2010 02:35:21
|
|
|
| kui on huvi 18-55mm IS vastu, siis võta ühendust, ma müün ühte ca 2000 kr eest. umbes 2 kuud kasutatud ja maruheas korras.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
24.06.2010 10:39:14
|
|
|
| Sheffnaste kirjutas: |
| kui on huvi 18-55mm IS vastu, siis võta ühendust, ma müün ühte ca 2000 kr eest. umbes 2 kuud kasutatud ja maruheas korras. |
Võtsin ühendust.
Ning arvatavasti võtan ikkagi 50mm f1.8 f1.4 asemel.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
25.06.2010 02:25:52
|
|
|
mis vahemikku sa vanal kaameral kasutasid?
see teema ostuabi alla ei käi?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thaarv
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2007
|
29.06.2010 18:37:34
|
|
|
| vull kirjutas: |
mis vahemikku sa vanal kaameral kasutasid?
see teema ostuabi alla ei käi? |
Pole varem olnud peegelkaamerat.
Arusaamatuks on jäänud see, et kas on mingit vahet kas osta 450D-ga kaasa tulnud kitigas või 550D kit obje ?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
29.06.2010 19:21:41
|
|
|
| 450D, 500D ja 550D 18-55 IS kitid on kõik üks ja sama.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
30.06.2010 07:03:27
|
|
|
| thaarv kirjutas: |
Pole varem olnud peegelkaamerat.
Arusaamatuks on jäänud see, et kas on mingit vahet kas osta 450D-ga kaasa tulnud kitigas või 550D kit obje ? |
Panasonic HDC SD9:
Objektiiv: 10× suumiga Leica Dicomar, 42,9 – 429 mm (35mm ekvivalendina)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plus
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2004
|
06.07.2010 13:44:14
|
|
|
Alternatiivina Canoni 50mm-le soovitan proovida Sigma 50 f1,4. f1,4-2,0 vahemikus on Sigma selgelt parem.
Siit leiab mõned Sigmaga tehtud pildid: http://www.gerphoto.com
_________________ gerrysulp.net |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|