See tegelikult enam ei üllata kah, et aru ei saa.
Eelmisel nädalavahetusel üks psühholoogiaprofessor rääkis sama probleemi, inimesed nagu loevad/kirjutavad 5+ aga sisust totaalne njepanimõmm...
On kaart, spetsiifiliste omadustega, kuid töötab vaid XP (32bitisega), ja kuigi drivereid, kaardisofti on hunnikus, töötab tegelikult normaalselt ainult ühe kombinatsiooniga kaardi softist, XPst ja driverist. Kuid mingil põhjusel see töökindlus kaob, saad aru? Kui mul videopildile ilmuvad katked või pika materjali teisel tunnil võtab heli kätte ja kaotab sünkroonsuse siis minu jaoks on selle asjaga jokk. Oleks et need probleemid ilmnevad kohe, aga ei - kulubki aega alates poolteisest kuust ülespoole et ühel hetkel "üllatus" tuleks. Isegi siis kui masin üldse võrku ei saa !
Seda probleemi olen püüdnud lahendada teiste abiga, kuid lootusetult, keegi ei oska seda selgitada - ja ega nad ka viitsi tegelikult süveneda. Lihtsam oli imagest või plaadilt uus install panna ja edasi toimetada...järgmise korrani. Windowsi seisukohast "karjuvat" vajadust selleks ei olnud, kuid tööd ka teha ei saa muidu. Kas nüüd on arusaadav?
Olen paljudele öelnud et kui XPx64 oleks olnud võimalik kasutada siis võibolla poleks mäkk huvitama hakanud. Aga ei saanud...
Ostnud siis miski korralikuma riistvaraga masin osta millel ei tekiks softi ja riistvara konflikte , selleasemel et oma riistvara väärtusest 2-3 korda rohkem maksvat mäkki osta , ostmisel peab tiba mõistust ka juures olema , mitte mingit suvalist masinat osta .
PC-de vastasus on sinul sisuliselt ainult ühel kokkupuutel põhinev ja jutu järgi jääb mulje et pigem iseenda viga .
Pole ise kunagi sellist masinat kokku pannud millel oleks mingi softi ja riistvara vaheline konflikt tekkinud .
See tegelikult enam ei üllata kah, et aru ei saa.
Eelmisel nädalavahetusel üks psühholoogiaprofessor rääkis sama probleemi, inimesed nagu loevad/kirjutavad 5+ aga sisust totaalne njepanimõmm...
On kaart, spetsiifiliste omadustega, kuid töötab vaid XP (32bitisega), ja kuigi drivereid, kaardisofti on hunnikus, töötab tegelikult normaalselt ainult ühe kombinatsiooniga kaardi softist, XPst ja driverist. Kuid mingil põhjusel see töökindlus kaob, saad aru? Kui mul videopildile ilmuvad katked või pika materjali teisel tunnil võtab heli kätte ja kaotab sünkroonsuse siis minu jaoks on selle asjaga jokk. Oleks et need probleemid ilmnevad kohe, aga ei - kulubki aega alates poolteisest kuust ülespoole et ühel hetkel "üllatus" tuleks. Isegi siis kui masin üldse võrku ei saa !
Seda probleemi olen püüdnud lahendada teiste abiga, kuid lootusetult, keegi ei oska seda selgitada - ja ega nad ka viitsi tegelikult süveneda. Lihtsam oli imagest või plaadilt uus install panna ja edasi toimetada...järgmise korrani. Windowsi seisukohast "karjuvat" vajadust selleks ei olnud, kuid tööd ka teha ei saa muidu. Kas nüüd on arusaadav?
Olen paljudele öelnud et kui XPx64 oleks olnud võimalik kasutada siis võibolla poleks mäkk huvitama hakanud. Aga ei saanud...
Oot oot - kõigepealt palun demonstreeri, et selline kaart on Mac'ile ka olemas ja töötab seal kenasti? Muidu oleme olukorras, kus Mac'il kõlbab pelga CPU peal stabiilset videotöötlust teha, aga PC peal peab jamama nt mingi aegunud, aga spetsiaalselt videotöötluseks mõeldud Matroxi kaardiga, kuigi videotöötlus CPU peal oleks sama stabiilne kui Mac'il - olgugi, et mõlemad on Matroxist aeglasemad.
Paar tükki ikka , aga kokkupanemise all mõtlen ka juppide vahetust - ühesõnaga konhvlikti pole ma suutnud tekitada .
Igatahes , minu jutu point on see et ei ole lihtsalt mõtet 2 korda kallima mäkatsi eest raha välja käia kui riistvara sama hea jõudluse poolest . Parem siis selle lisaraha eest veel võimsam PC osta vms . Ja muidugi juppe valides võiks tiba uurida ka kas miski tekitab millegagi konflikti jne . Kui mõistust piisavalt sellejaoks ei ole siis muidugi pole midagi teha .
viimati muutis Heineken 15.06.2010 13:06:30, muudetud 2 korda
Olen ka üks nendest, keda OS X failihaldamine jubedalt segadusse ajab. Eriti seda, et üritad asja installida, siis "moundib" ära ennast (sellest ma saan aru) ja kui installer on lõpetanud, käsib ta mul selle applications kausta lohistada, kuid miks ei lähe see sinna automaatselt? Võib-olla olen ma OS X-i liiga vähe kasutanud ja seda saab kuskilt muuta.
Siiani ei ole ma ketta ruudule ligi pääsenud, ehk süsteemifailid on "peidus". Muidugi saan aru, et mu oskused võivad ka liiga väiksed olla.
OS X suunas ei ole midagi halba öelda peale failihalduse.
DavePro kirjutas:
Win + MAC = Works vs. OSX + PC = Does not compute ( OSX, failure in so many levels )
Julgen vastu vaielda. Mõni päev tagasi installitud RETAIL Snow Leopard jookseb PC kastil vabalt OOB (jah, ma olen teadlik, et see on EULA rikkumine).
Olen ka üks nendest, keda OS X failihaldamine jubedalt segadusse ajab. Eriti seda, et üritad asja installida, siis "moundib" ära ennast (sellest ma saan aru) ja kui installer on lõpetanud, käsib ta mul selle applications kausta lohistada, kuid miks ei lähe see sinna automaatselt? Võib-olla olen ma OS X-i liiga vähe kasutanud ja seda saab kuskilt muuta.
Siiani ei ole ma ketta ruudule ligi pääsenud, ehk süsteemifailid on "peidus". Muidugi saan aru, et mu oskused võivad ka liiga väiksed olla.
OS X suunas ei ole midagi halba öelda peale failihalduse.
Siin sa ajad küll midagi sassi, installimine üle pkg Installeri ja lihtsalt lohistamine kuhugi. See oleks ju täielik ämber turvalisuse pealt kui avad konteineri klõps-klõps ja ta ise kopib sulle selle sisu jumal teab kuhu.
Ja muidugi juppe valides võiks tiba uurida ka kas miski tekitab millegagi konflikti jne . Kui mõistust piisavalt sellejaoks ei ole siis muidugi pole midagi teha .
Ma olen sellega algust teinud juba 1997-98 umbes. W95 alates. Mis sa arvad et oli mingi valik, kellelgi praktilised kogemused pakkuda? Käisin kui kuutõbine kauplejatele peale et midagigi toodaks ja saaks üldse proovida mis on mis. Niisamuti ka selle kaardiga, valik oli 2-3 vahel ja taustinfot 0. Valitud sai lõpuks ühe kriteeriumi järgi - pildi kvaliteet. Ja kõik. Selles plaanis tasus end ära. Sa heineken võid täna leida valikut ja kirjeldusi, kogemusi lugeda. Aastal 2001 see ikka nii veel ei käinud Eestis.
Ollaz, kui installer jääb ootama kausta lohistamist, siis sellega antakse sulle võimalus panna ta sulle sobivasse kohta, app töötab siis ka juhul kui sul on mitu erinevat installi OSist ühes masinas.
Edit: ei võta ma W7, see windowsirong on minu jaoks läinud juba 4-5 aastat. Ajad ja rauad on muutunud ja muutuvad veel. Mind huvitab täna tulemus mitte protsess.
Side lõpp.
Kuidas oleks sellega, kui võtad kaks kausta kõrvuti lahti ning lohistad?
Hea mõte muidugi, kuid niikaua kui mina olen selle masina taga viibinud (Muude probleemidega tegeledes üle mitme tunni), siis muusika kausta ma ülesse ei leidnudki. Lugusid sai arvuti omaniku juhendusel kuidagi masinasse läbi iTunes`i. Jumal seda teab, kuidas tegelikult on.. eks inimene leidis ainukese töötava viisi ja nüüd teebki ümber nurga, sest otsem tee on keeruline kohe aru saada.
Kuidas oleks sellega, kui võtad kaks kausta kõrvuti lahti ning lohistad?
Hea mõte muidugi, kuid niikaua kui mina olen selle masina taga viibinud (Muude probleemidega tegeledes üle mitme tunni), siis muusika kausta ma ülesse ei leidnudki. Lugusid sai arvuti omaniku juhendusel kuidagi masinasse läbi iTunes`i. Jumal seda teab, kuidas tegelikult on.. eks inimene leidis ainukese töötava viisi ja nüüd teebki ümber nurga, sest otsem tee on keeruline kohe aru saada.
Siin sa ajad küll midagi sassi, installimine üle pkg Installeri ja lihtsalt lohistamine kuhugi. See oleks ju täielik ämber turvalisuse pealt kui avad konteineri klõps-klõps ja ta ise kopib sulle selle sisu jumal teab kuhu.
Aga nii oleks mulle sobivam, sest igast jama ma ju siiski ei ava. Ma mõtlesingi seda, kui install on juba tehtud.
Maldur kirjutas:
Ollaz, kui installer jääb ootama kausta lohistamist, siis sellega antakse sulle võimalus panna ta sulle sobivasse kohta, app töötab siis ka juhul kui sul on mitu erinevat installi OSist ühes masinas.
Sain ka siis targemaks.
Maldur kirjutas:
Edit: ei võta ma W7, see windowsirong on minu jaoks läinud juba 4-5 aastat. Ajad ja rauad on muutunud ja muutuvad veel. Mind huvitab täna tulemus mitte protsess.
Side lõpp.
Aga siis äkki võrdleks ka OS X Jaguariga (1.2), mitte Snow Leopard ja windows 95 stiilis võrdlus.
Kuidas oleks sellega, kui võtad kaks kausta kõrvuti lahti ning lohistad?
Hea mõte muidugi, kuid niikaua kui mina olen selle masina taga viibinud (Muude probleemidega tegeledes üle mitme tunni), siis muusika kausta ma ülesse ei leidnudki. Lugusid sai arvuti omaniku juhendusel kuidagi masinasse läbi iTunes`i. Jumal seda teab, kuidas tegelikult on.. eks inimene leidis ainukese töötava viisi ja nüüd teebki ümber nurga, sest otsem tee on keeruline kohe aru saada.
Kasutaja Music kaust
No seda otsisin minagi, kuid lõpuks istusid kõik lood kuskil segases kohas iTunes´i kaustas.. vasakul menüüs failisirvijas/finder? sellist kausta pole.. sellest ka segadus inimesel.
Üldiselt ma ei viitsi sellel teemal edasi jahuda. Selge see, et inimene õpib kõike, mina olen aga oma arvamuse avaldanud.
No seda otsisin minagi, kuid lõpuks istusid kõik lood kuskil segases kohas iTunes´i kaustas.. vasakul menüüs failisirvijas/finder? sellist kausta pole.. sellest ka segadus inimesel.
Üldiselt ma ei viitsi sellel teemal edasi jahuda. Selge see, et inimene õpib kõike, mina olen aga oma arvamuse avaldanud.
Ja iTunes'i kataloog ongi seal Music kaustas, ega seal tavaliselt muud polegi. iTunes'is pole default sätteid muudetud ja ta kopeerib kõik mussi failid ümber mida iTunes maha mängib.
MarioA., sinu_user-music-itunes-itunes music.
kuigi ma ei saa aru miks sul seda vaja on. vaja itunesit muusika pulgale saada, ava itunes-vali lugu ja tõsta.
vaja lugu itunesisse saada: ava itunes ja tõsta. või file ja add to library
eks ta teistmoodi nats ole alguses aga samas inimesed on harjumuste ohvrid ja kõik uus on kohe enamjaolt nõme ja paha. Pigem usun, et kui nädalakese kasutad siis tundub päris mugav viis olema muusika liigutamiseks nagu eelkõneleja juhendas _________________ Asju saab kah teisiti teha!
Julgen vastu vaielda. Mõni päev tagasi installitud RETAIL Snow Leopard jookseb PC kastil vabalt OOB (jah, ma olen teadlik, et see on EULA rikkumine).
No no no no ...
Ma olen sinuga nõus, õige riistvara / läppari puhul ( Mõned DELL mudelid ) OSX töötab igasuguse raketti teadusetta, aga enamus juhtudel ikkagi paras ... Pea valu ...
Ma ise jooksutaks meelsasti OSX'i aga paraku mõned programmid lihtsalt ei tööta OSX'iga ja vajan neist igat tilka.
erick, mine rahulda ennast iphone teemas. või tõesti, leia endale lõpuks mingi tegevus peale HVs istumise ja erinevate VS teemade peale lahti tagumise.
tänud ette Sulle .
ma hästi ei mõista. täiskasvanud inimesed ei taha kuidagi foorumi ära mahtuda. jah mac on sitt. lase nüüd rahulikult edasi elada. 90% maci kasutajaid ei ole "ägedad" kui see kohalik lexuse mees ja mõned apple.spoti kasutajad.
90% maci kasutajaid ei ole "ägedad" kui see kohalik lexuse mees ja mõned apple.spoti kasutajad.
Mind häirib eelkõige see, et inimeste eneseväärtus.. ego on kohe peale Apple toote omandamist tõusuteel. Kas ta nüüd kekutab ja eputab, see pole tähtis. Märk mõjub tarbijale alati. Ka mulle.
Lihtsalt kummardaks siis mingit praktilist toodet, mitte iluvidinat.
erick, mine rahulda ennast iphone teemas. või tõesti, leia endale lõpuks mingi tegevus peale HVs istumise ja erinevate VS teemade peale lahti tagumise.
tänud ette Sulle .
Tabasin vist närvi?
Kuule, see on Võitlustanner, mitte maciomanike padjaklubi. Mine ise oma iPhone'i/Apple'i/Mac'i teemasse tagasi - kui sa siia tuled midagi ütlema, ole valmis ragistama, see pole mingi hipikommuun vaid korralik andmine
digweed kirjutas:
ma hästi ei mõista. täiskasvanud inimesed ei taha kuidagi foorumi ära mahtuda. jah mac on sitt. lase nüüd rahulikult edasi elada.
Aga lasengi ju. Ma ei käi teie ringisseljalepatsutamise teemades ebameeldivaid tõsiasju üles kraapimas, ma teen seda siin nagu kord ja kohus.
erick, ma arvan, et kasutaja digweed probleem seisnes selles, et PC vs Mac teemasse ei ole mõtet iPhonega ronida. See siin ei ole Apple teema vaid konkreetselt Mac kui toode.
erick, ma arvan, et kasutaja digweed probleem seisnes selles, et PC vs Mac teemasse ei ole mõtet iPhonega ronida. See siin ei ole Apple teema vaid konkreetselt Mac kui toode.
No mingi seos siin siiski on - iseloomustab ju Apple'it kui Mac'i tootjat seegi, kuidas nad oma teisi tooteid disainivad, sest disainipõhimõtted on Apple'il samad sõltumata tooteliinist.
Küll tuleb kunagi välja ka mõni mäkk, mida peab ainult teatud viisil "katsuma", et kõik töötaks
erick, sellise loogika järgi võiks ju siia teemasse siis linkida kõikide personaalsete arvutite vigasid? Sest sõltumata kokkupanijast, on nad siiski kõik personaalsed arvutid (PC). _________________
erick, ma arvan, et kasutaja digweed probleem seisnes selles, et PC vs Mac teemasse ei ole mõtet iPhonega ronida. See siin ei ole Apple teema vaid konkreetselt Mac kui toode.
No aga inimesel on mure - iPhone'i teemat võitlustandri all pole ning mujal alafoorumites põhimõtete pärast ei käi. Kuhu ta oma kripeldavad mured siis postitama peab?
mul on mac ka nüüd ning olen päris rahul kuna viiruste mure on väiksem kui pc-l aga..... jään ikkagi "Paadunud pc kasutajaks"
Mac jääb ikkagi naise kasutusse
Mu esmamulje Macikasutajana on äärmiselt positiivne. Kasutajaliides on äärmiselt kiire ja vahetu ning just eriti Adobe Lightroom on kuradima kiire. Muidugi on Mac'i raud uuem kui mu pessukas niiet selle emotsiooni järgi ei saa veel midagi järeldada.
Mu esmamulje Macikasutajana on äärmiselt positiivne. Kasutajaliides on äärmiselt kiire ja vahetu ning just eriti Adobe Lightroom on kuradima kiire. Muidugi on Mac'i raud uuem kui mu pessukas niiet selle emotsiooni järgi ei saa veel midagi järeldada.
MAC-i ei ole omanud,küll aga näppinud.Kui töötad arvutiga peaks ka kunagi selle ära proovima!Kas P4 powerbook-le annab lumeleopardi peale aretada?Kusagilt lugesin,et isegi Lenovo T seerijale pidi mingi nipiga leopardi peale saama,aga kahtlen sügavalt.Alguseks 1500-2000EEK vana jundam võiks isegi sobida,kui ei meeldi&saa hakkama eks müüa siis 1000-ga maha
Huvitav on see, et kui ma Maci kasutasin siis PC-d taga küll ei igatsenud. Nüüd kasutan PC-d aga igatsen Mac-i taga, pean tunnistama.
PC kaitseks võin muidugi julgelt öelda, et mingite viiruste ja pangepanemistega ma küll võitlema ei pea, nagu tihti väidetakse. Mac oli lihtsalt.... ilus..... eriline tunne oli Maciga töötades.
Kusagilt lugesin,et isegi Lenovo T seerijale pidi mingi nipiga leopardi peale saama
töökaaslasel jookseb x60s i peal osten, milles virtuaalmasinas tiskub 7.. igapäevases kasutuses.
mulle tundub se kui ainuvõimalik funktsionaalne kooslus = IBM i (lenovo) ilus , kellade ja tilinateta must kuubik + kasutaja poolt vaadates "ilus opsüs". meie ala tööd sellega paraku ei tee. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Mac oli lihtsalt.... ilus..... eriline tunne oli Maciga töötades.
They got you by the balls.
Rahul, väga rahul. Esimene aus ülestunnistus.
No milleks valetada, see ju ammu teada, et Apple ei müü mitte tooteid vaid müüb pigem seda enesetunnet, mille tootega kaasa saad. Mitte et tooted halvad oleksid, üldsegi mitte. See on sama nagu Armani, Martini ja Ferrari ja paljud muud... ehk siis Sa ostad pigem head enesetunnet. See on rohkem nagu elustiil ja no hea enesetunde saavutamiseks kulutamine ei ole ju patt Ja mitte et Mac nüüd tunduvalt kallim oleks samaväärsetest PC-dest koos samaväärse garantii jms teenustega.
Aga jah mõnele meeldivad blondid ja mõnele brünetid. Mulle meeldivad blondid ja brünetid ka.
No sai nädalavahetusel Tallinnas käidu ja sai neid megakõvasi mac-e näpitud no ja anna abi, on ikka haiged arvutid, paremat klõpsu pole ma küll näinud, et toimiks, näiteks brauseri akent ei saanud ma suuremaks teha, Crtl+A ei toiminud, ühesõnaga täielik luts. Ja veel hind mis on see kõige parem osa...
ja see viiruste teema no se pole tõesti koht, olen aastaid arvuteid kasutanud juba ja no kui ikka ei käi igal lehel mis ettejuhtub ja ei võta kõike vastu mis saadetakse msnis või e-mailis siis töötab PC ka ilma probleemideta.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.