|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
12.06.2010 23:18:18
|
|
|
mida rohkem ma seda Elisa junn netti kasutan seda rohkem ta närve hakkab sööma
huvitav, mis moodusega ma neist lahti nüüd saan, leppetrahvi ka maksta nagu ei tahaks aga lubatud kiirusest pole ka enam haisugi. Tänane kiirus oli siis 5-50kb/s
_________________ Ütle siis mõtle  |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
13.06.2010 08:09:09
|
|
|
ärihai, mis kiiruseid sulle lubati ka?
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.06.2010 09:03:45
|
|
|
aastal 2000 kui ka püsiühendust käepärast polnud tuli olude sunnil tolleaegse radiolinja mobiilinetti tarbida, tuldigi ülimega pakkumisega välja 100kr piiramatu maht ning edge kiirus. ostsin veel hirmkalli nokia 6310 vms koos bt pulgaga, isegi poolteist aastat sain seda 100kr testperioodi kasutada, siis löödi hinnad lakke. näis kauaks seekord, tundub, et Elisa teeb tampingut, piiramatult kõnesid paketiga 350kr piiramatu internet 99kr ja piiramatu kõnekaart. Varsti mastid sulavad.
EMT paigaldab optikat ja kiireid linke vähemalt mastide vahele mitte ei puhu pilli, Raplamaal vist ainuke kellel natukenegi 3g levi on.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.06.2010 09:06:06
|
|
|
2rihai: Aga keegi ei keela sul ju internetiseansiks minna kuhugile mujale, kus mast koormatud pole.
Ning kusagil pole kunagi kirjas olnud kiirus, mille sa saad. On kirjas kiiruselagi mis on m22ratud valitud MINTI paketiga ning et suve l6puni seda piirangut pole.
Nii et pead ootama, kuni Elisa on "toru" suurema "toru" vastu viitsib vahetada v6i kui k2rsitu oled, siis pead seansi ajaks m6ne teise, v2hemkoormatud masti alla s6itma.
V6i kasutad hommikul, kella 6-9 vahel, siis lippab kiirus ilusti ning 6htusel prime-time ajal vaatad telerit v6i l2hed kinno v6i teatrisse.
Postitatud mobile device
viimati muutis tahanteada 13.06.2010 09:08:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
13.06.2010 10:18:54
|
|
|
Tele2. ja Elisat ei anna võrreldagi, kahjuks ainult Tele2 paketid on nii ajuvabad.
Tele2 kiirus hetkel Paide kesklinnas
Elisa kiirus hetkel Paide kesklinnas
see Elisa kiirus pühapäeva hommikul küll vist eriti normaalne pole
Eile kui helistasin elisasse, et kiirusega on ikka asi väga mäda siis ööldi, et selles piirkonnas pole üldse 3g ega 3.5g levi ometigi näitas 3 pulka HSDPA levi
|
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
13.06.2010 13:01:58
|
|
|
| ärihai kirjutas: |
Eile kui helistasin elisasse, et kiirusega on ikka asi väga mäda siis ööldi, et selles piirkonnas pole üldse 3g ega 3.5g levi ometigi näitas 3 pulka HSDPA levi  |
heh, elisa kodukal oleva uudise järgi on seal 2009 aasta algusest saati 3,5G olemas
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
13.06.2010 13:07:12
|
|
|
nu tädike infost väitis, kui hakkasin vaidlema, et on siis suunati tehnikute telefonile kus sain 6 mintsa oodata ja kõne katkestati, tore firma ja hea suhtumine klienti
_________________ Ütle siis mõtle  |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
13.06.2010 13:16:32
|
|
|
| ärihai kirjutas: |
Tele2. ja Elisat ei anna võrreldagi, kahjuks ainult Tele2 paketid on nii ajuvabad.
Tele2 kiirus hetkel Paide kesklinnas
Elisa kiirus hetkel Paide kesklinnas
see Elisa kiirus pühapäeva hommikul küll vist eriti normaalne pole
Eile kui helistasin elisasse, et kiirusega on ikka asi väga mäda siis ööldi, et selles piirkonnas pole üldse 3g ega 3.5g levi ometigi näitas 3 pulka HSDPA levi  |
Noh, eks see on maitse küsimus, mis on ajuvaba...
Kas kiirus 0,14 (aga tõmba palju tahad, aga tõmbad võrgu kooma või noh, õigupoolest pole kiirust) või siis paketid kus kiirus on normaalne ja mille mahupiiri mahuvad ära
80% kasutajaid...
Nagu näha, kahte korraga ei saa?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Priidik199
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2005
|
13.06.2010 14:59:10
|
|
|
Kas mõni port on lahti ka?
Ühenduse kiirus on Võru täiesti hea, selle kohta ei kaeba midagi. Tavaliselt ~4mb ringis.
Küsimus on aga ping kohta, kas viga on minus või Elisal on nimelt sellised "katkestused" sisse pandud. Vaadates ping logi saab aru. Üritades midagi mängida siis iga natukese aja tagant tekib mõneks sekundiks ühenduse kadu ning hetke pärast on kõik jälle lilleline ping 60ms'iga.
Pinging neti.ee [195.50.209.245] with 32 bytes of data:
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=177ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=56ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=45ms TTL=55
Request timed out.
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=53ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=54ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=67ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=84ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=62ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=54ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=64ms TTL=55
Request timed out.
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=63ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=62ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=61ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=70ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=56ms TTL=55
Request timed out.
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=114ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=61ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=70ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=64ms TTL=55
Request timed out.
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=61ms TTL=55
Reply from 195.50.209.245: bytes=32 time=59ms TTL=55
Ping statistics for 195.50.209.245:
Packets: Sent = 25, Received = 21, Lost = 4 (16% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 45ms, Maximum = 177ms, Average = 69ms |
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lennn89
HV vaatleja
liitunud: 18.05.2010
|
13.06.2010 15:28:46
|
|
|
| Ma kasutan EMT'i Minterneti ja märkasin ka seda pingi hüppamist mängus viimastel päevadel.(võimatu on mängida kui ühel hetkel on ping 120 ja järgmisel 1000)Niiet see ei ole ainult elisa probleem, äkki seotud viimaste päevade halbade ilmadega?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Priidik199
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2005
|
13.06.2010 15:38:12
|
|
|
Keegi võiks veel proovida:
Start->run->cmd->ping -n 25 www.neti.ee
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
13.06.2010 15:44:56
|
|
|
sama - time outidega.
Ping statistics:
Packets: Sent = 25, Received = 21, Lost = 4 (16% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 42ms, Maximum = 1364ms, Average = 443ms
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erkin
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2003
|
13.06.2010 17:00:20
|
|
|
Mingi jama on Elisa netiga. Eile õhtul oli üldse ära ja täna nii uimane(20-30kb/s), ping 260ms ja packet loss.
Peab helistama ja uurima.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mhei
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2009
|
13.06.2010 17:01:49
|
|
|
Priidik199,
aga palun :
Spoiler 
järeldused tehke ise
_________________ ツ |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
13.06.2010 17:42:51
|
|
|
Plaan oleks Kõu asemel võtta see Mint Hiiumaale vanemate juurde...
Kas on mõtet vahetada?
Hinnavahe ikka oma 200 eek kuus ja praegusel ajal pole mõtet nisama laristad.
Elisa kaart näitas 3.5G võrku ühe kriipsuga...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
13.06.2010 17:52:18
|
|
|
| tsitaat: |
Mint Hiiumaale vanemate juurde...
|
Pole vist eriti pointi.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
13.06.2010 17:59:42
|
|
|
Kas kiirus siis nii madal või milles see poinditus seisneb?
Jääb siis MSN olemata ja pangaülekanded tegemata?(rohkem nagu poleks vaja)
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
13.06.2010 18:06:31
|
|
|
| C4ines, kiirus olematu vist jah.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
13.06.2010 18:09:03
|
|
|
| No igatahes homme raban 7 päevaks seelle pulga kaasa...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indu
HV veteran

liitunud: 03.02.2005
|
13.06.2010 18:59:33
|
|
|
Lähen käin homme ka esinduses ning tahaks proovida elisa netti. Kas see 99 kroonine pakett on ka siis suvel ilma kiirusepiiranguta ?
_________________ http://www.lossirestoran.eu/ |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
13.06.2010 19:08:01
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
| No igatahes homme raban 7 päevaks seelle pulga kaasa... |
Proovi ära, äkki funkab normaalselt. Kui ei, siis EMT mobiilne nett Hiiumaal väga hea
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
13.06.2010 19:12:25
|
|
|
indu, jah ka see 99.- koroonine, aga kiirusel pole kusagilt tulla nagunii... elisa võrk on enamustes piirkondades koomas!!! Võta 7 päevaks prooviks ja saad teada.
ise viin samuti homme tagasi. Konguta külas näitab kaart suisa 3.5G 21MB/s ja tõesti reaalselt on levi super, aga bitte liigub vaid näpuotsaga.
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
13.06.2010 19:12:27
|
|
|
| EMT seda mahupiirangu puudumise võimalust pole vist?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
13.06.2010 19:14:15
|
|
|
C4ines, olematu kiirusega sa 9giga täis ju nagunii ei saa...
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
McCoffin
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2003
|
13.06.2010 19:15:16
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
Plaan oleks Kõu asemel võtta see Mint Hiiumaale vanemate juurde...
Kas on mõtet vahetada?
Hinnavahe ikka oma 200 eek kuus ja praegusel ajal pole mõtet nisama laristad.
Elisa kaart näitas 3.5G võrku ühe kriipsuga... |
Sama plaan oli endal Pärnumaal, kus ka kaardi järgi täitsa levi olemas. Hea plaan ei läinud läbi, sest A-link pulk ei levinud mõmmigi - vaevaliselt sai 2G levi kätte (telefonil oli samas kohas 3,5G levi olemas). Täna viisin pulga tagasi, siis teenindaja mainis ka, et A-link on halva leviga. Seega soe soovitus - kui kehvemas leviaalas elada, siis kohe parema pulgaga katsetama minna ja endale poest Huawei välja nõuda. Linnas toimis A-link kenasti (ülla-ülla).
Kõu on aeglane, kuid vähemalt kindel, et asjad saab tehtud. Maksan pool aastat edasi, siis proovin 3G-ga uuesti õnne. Äkki on EMT selleks ajaks ka leviga järele jõudnud.
Ise arvan, et selle Huawei ruuteriga saaks isegi võibolla asja, kui sellele väline antenn kuskilt leida. Ainus jama on hind - 2k kliendile.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ma6
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2004
|
13.06.2010 19:26:43
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
Plaan oleks Kõu asemel võtta see Mint Hiiumaale vanemate juurde...
Kas on mõtet vahetada?
Hinnavahe ikka oma 200 eek kuus ja praegusel ajal pole mõtet nisama laristad.
Elisa kaart näitas 3.5G võrku ühe kriipsuga... |
Asun Haapsalust 7km ja kaardi järgi samuti 3,5G üks pulk. Tegelikkuses pole kordagi kiiresse võrku saanud. Muidu pmst teenusega rahul, youtube'i ei vaata, aga uudised saab loetud ja asjad aetud.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
13.06.2010 19:46:11
|
|
|
Täielik pask.
Mul ka 17% paketidest lost.
Paneks siia veel roppe sõnu lõppu aga net oleks ikka pask
PASK noh
Get it?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.06.2010 20:31:02
|
|
|
Elisa Lemmik-Kõvasti-Kõikuva-Kiiruse korral võib failide allalaadmisel abiks olla mõni Downloader.
Väike nimestik tasuta Downloaderitest, millest loodetavalt mõni suudab ka Elisa "Kõikuv-Interneti" üle mängida.
Ise kasutasin viimati Orbit Downloaderit. Sai küll faili selliselt kätte, et allalaadimine ära ei katkenud ning ma ei pidanud laadmist uuesti nullist alustama.
http://www.snapfiles.com/Freeware/downloader/fwdown.html
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
13.06.2010 20:44:22
|
|
|
Mingi sensuur möllab
Kas downloader aitab ka neti ühendust nõudvate mängude puhul? nop
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erkin
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2003
|
13.06.2010 23:10:16
|
|
|
Proovisin teises linnaosas. Sama lugu, aeglane packet loss jne. Keegi võiks veel muljeid jagada kuidas tartus olukord on. Tundub, et terves linnas pole võimalik normaalset kiirust saada.
| erkin kirjutas: |
Mingi jama on Elisa netiga. Eile õhtul oli üldse ära ja täna nii uimane(20-30kb/s), ping 260ms ja packet loss.
Peab helistama ja uurima.  |
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.06.2010 23:25:29
|
|
|
T2iesti tunda, et k6ik vaatavad Elisa pysiyhenduse v6rgu kaudu jalgpalli meistriv6istluseid. K2is jalgpall ja mobiilinterneti kiirus oli aeg-ajalt 0,2-0,3 kilobitti. Sama hea, kui liiklus seisis.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
14.06.2010 06:58:58
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
| EMT seda mahupiirangu puudumise võimalust pole vist? |
EMT oma on suvel piiranguta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
clm
HV kasutaja
liitunud: 17.12.2004
|
14.06.2010 12:10:48
|
|
|
See on see, kui sideteenuste pakkujad elavad veel selle sajandi alguses. Reklaamidega "vabalt uudiseid ja e-kirju lugeda ning netis surfata" võis aastal 2002 müüa. Nahh, meili ja uudiseid saab 5kb/s netiga kah lugeda, kuid võiks aru saada, et tänapäeval on teema youtube, torrent, live video jne jne.
Aastal 2000 oli ka RAS ühendus igal pool, sai ka meili lugeda. Seega kuhu õhus leviv nett arenenud on ? Eriti kuhugi vist.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
14.06.2010 12:19:54
|
|
|
| clm kirjutas: |
See on see, kui sideteenuste pakkujad elavad veel selle sajandi alguses. Reklaamidega "vabalt uudiseid ja e-kirju lugeda ning netis surfata" võis aastal 2002 müüa. Nahh, meili ja uudiseid saab 5kb/s netiga kah lugeda, kuid võiks aru saada, et tänapäeval on teema youtube, torrent, live video jne jne.
Aastal 2000 oli ka RAS ühendus igal pool, sai ka meili lugeda. Seega kuhu õhus leviv nett arenenud on ? Eriti kuhugi vist. |
Ikka on arenenud, kõvasti.
Lihtsalt "ressursisööjad" arenevad ka ja tegelikult saaks tänaste mobiil-võrkude peal pakkuda 97% püsitraadi kasutajatele
analoogset teenust. Muud 3 - 5 % söövad ära kuni 50% mahust ja nemad on "probleemsed"...
Puht investi, mitte võrgu võimekuse vaates. St nende soovidele sobivat teenust on mõistlikum kuidagi muudmoodi
pakkuda.
Äsja just käis läbi uudis et inglise O2 lõpetas piiramatud paketid ära, st 3% suurkasutajaid peavad midagi muud valima...
Selles vaates väga arusaadav... Tulu versus invest.
Tsitaat siis all:
By Andrew Parker
Published: June 10 2010 13:57 | Last updated: June 10 2010 23:56
O2 heralded a major change to the UK mobile phone market on Thursday by announcing that its bandwidth-hungry smartphone customers will pay more if they are heavy surfers of the web.
The UK’s second-largest mobile operator, which is owned by Spain’s Telefónica, is scrapping so-called “all-you-can-eat” data plans under which smartphone customers could do as much web browsing as they want for a fixed monthly fee. Instead, customers will pay according to how much
Orange and T-Mobile, which have combined to form the largest British operator, are preparing to follow O2’s move, together with Hutchison Whampoa’s 3UK. Vodafone has taken some steps to end unlimited data plans, although analysts said its arrangements were not as tough as O2’s.
AT&T last week became the first big US mobile operator to announce it was scrapping its unlimited data plans for smartphone customers.
AT&T and O2 struck deals with Apple in 2007 to sell the iPhone, and both operators have suffered network overloads linked to the bandwidth-hungry smartphone.
From June 24, when O2 starts selling the fourth version of the iPhone, it will introduce monthly charges for customers under which their data usage will be capped. The charges will apply to new customers as well as existing ones who upgrade to a different smartphone.
For example, a smartphone customer paying £35 a month on a two-year contract will be allowed to consume up to 500 megabytes of data. After that, it will cost £5 for every additional 500 megabytes of data consumed.
Under typical data usage, 500 megabytes amounts to watching 60 YouTube videos or looking at 5,000 web pages.
Ronan Dunne, head of O2, said the move to cap data usage was prompted by the need for the mobile operator to continue to make large investments in faster networks.
He denied suggestions there could be a customer backlash against the new charges. “If this provides the model for continued investment in infrastructure ... it has to be a great thing for customers,” he said.
O2 expects only 3 per cent of its 21.4m customers to have to pay additional charges because they breach the data usage caps. Many of the customers facing extra charges will be iPhone owners.
Mobile operators in many countries originally introduced all-you-can-eat data plans for the iPhone because they saw it as a key way to persuade customers to buy the smartphone.
They are starting to scrap the plans because smartphones are threatening to overwhelm their networks.
Copyright The Financial Times Limited 2010. You may share using our article tools. Please don't cut articles from FT.com and redistribute by email or post to the web.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
14.06.2010 12:26:05
|
|
|
Ehk kui tahad torrentida, videokõnetada jne. , siis võta kaabel ja kui elad kusagil pärapõrgus siis on see sinu oma viga.
Ma ei saa aru, nad võiks just maapiirkondades neid teenuseid arendada...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
clm
HV kasutaja
liitunud: 17.12.2004
|
14.06.2010 12:53:11
|
|
|
| See "võta kaabel" soovitus on jah möga. Kui mul oleks kaabel mida võtta, oleksin seda juba 10a tagasi teinud. Pole siiani seda maal veetud ja ei veeta ka tulevikus. Tehnoloogia arenedes ei suudeta linnadeski uut kaablit piisavalt kiiresti vedada.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
14.06.2010 14:18:33
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
Ehk kui tahad torrentida, videokõnetada jne. , siis võta kaabel ja kui elad kusagil pärapõrgus siis on see sinu oma viga.
Ma ei saa aru, nad võiks just maapiirkondades neid teenuseid arendada... |
Ma ei väida et see on viga... Kindlasti mitte, kaugel sellest. Lihtsalt kui õhk toob lahenduse basic internetile, siis alati ei pruugi äriliselt
"kodus fiibri vajaja" sellega oma soove saada rahuldatud. ja õhusignaali tooja ei taha ka oma mahtu dimensionneerida fiibri alusel.
Ehk üldse neti puudumine enne asendub rahulolematusega olemasoleva 3G teenusega... Kuigi hetk tagasi polnud üldse midagi.
Lihtsalt selline dilemma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.06.2010 14:36:10
|
|
|
vana_urr: OT: Ega see pole probleem, et poleks olemas tehnoloogiaid, mis suudavad "üle õhu" viia kohale tehnilisi lahendusi.
Probleem on alati hoopis selles, et kui palju tuleb sõdida selle nimel, et panna ISP-d mingit lahendust ehitama / või välja arendama.
Kui tuleb nii pool aastat - aasta - või ka mitu aastat seda sõda pidada, siis suure tõenäosusega pole ka neid, kes selle sõja julgevad püsti panna - teades, et ainutl siis, kui sõda võidetakse, hakkab ISP midagi ehitama. Ja kui sõja kaotad, siis ei ehita keegi midagi.
------------------------------------------------
Näide: Elion viis õhu-kaudu külas olevasse telefonijaama ADSL-i. Kuid selle saamiseks maadeldi Elioniga vist mingi aasta. Kuna lahing võideti, siis pani Elion ka selle lahenduse tööle.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
14.06.2010 18:42:27
|
|
|
Kui keegi siin statistikat teeb, siis elisa nett Tartus Lõunakeskuse ümbruses on ka täiesti umbes omadega. Samas on kõu kiiremaks läinud
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
14.06.2010 19:05:57
|
|
|
| RvD kirjutas: |
| Kui keegi siin statistikat teeb, siis elisa nett Tartus Lõunakeskuse ümbruses on ka täiesti umbes omadega... |
Nii ta on nüüd lõpuks ka Tallinnas Järve Keskuse kandis, kuni siiamaani oli asi veel normaalne... Ja arvan, et paremaks asi vähemalt lähemal ajal ei lähe, pigem halvemaks. Aga ise õnneks tähtajalist lepingut ei teinud.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
14.06.2010 19:11:17
|
|
|
kuulge kas elisa infol vastamine e-kirjale võtab kauem, kui üks nädal
eriti imelik firma ikka.
_________________ Ütle siis mõtle  |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
14.06.2010 19:15:07
|
|
|
| ärihai kirjutas: |
kuulge kas elisa infol vastamine e-kirjale võtab kauem, kui üks nädal
eriti imelik firma ikka. |
Nad on loobunud sellest arvatavasti, kujutad ette palju neil kaebusi on laekunud viimasel ajal, nad ei jõua neile vastata lihtsalt...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
14.06.2010 19:17:12
|
|
|
| ärihai kirjutas: |
kuulge kas elisa infol vastamine e-kirjale võtab kauem, kui üks nädal
eriti imelik firma ikka. |
facebook on eelisj2rjekorras, siis tuleb twitter ja kui aega yle j22b siis ka meilidele
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eric80
HV kasutaja

liitunud: 01.05.2007
|
14.06.2010 19:18:33
|
|
|
ei käi vast eriti siia teemasse aga äkki oskab keegi seletada, kas Elisa telefonidel on järelmaksuga ostes sim lukk peal?
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.06.2010 19:23:38
|
|
|
ärihai: Ole mureta - mailile nad ei vasta tihti üleüldse, vahest nii nagu meeldib. Viimati oli endal nii, et ühele vastati a 2-3 nädalaga, teisele üleüldse mitte.
Kasuta suhtlemiseks alternatiive, kas siis:
- kodulehel olevat "tagasiside" akent. Elu näitab, et siis kipuvad nad vastama, kui kiri on kirjutatud "tagasiside" kaudu.
http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Firmast/Kontakt/Tagasiside
- või kirjuta kiri, pista see ümbrikusse ja pane kas tähituna teele või anna mõnes punktis teenindaja kätte, et las organiseerivad kirja edasi Peakontorisse.
- või saada faks Elisa faksinumbrile. Loodetavasti tead ikka mis asi faksidokument ja faksiseade on.
Aadressi ja faksinumbri leiad järgnevalt lingilt:
http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Firmast/Kontakt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
14.06.2010 19:27:56
|
|
|
ärihai sa võta eitahanteada omale sekretärineiuks, välimus ehk pole sekretär ja ammugi ehk neiu, aga arvestades fantastilisi tulevaid töötulemusi, peaks see asi end igati ära tasuma
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mhei
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2009
|
14.06.2010 20:06:18
|
|
|
Eric80,
EESTIS MÜÜDAVATEL TELEFONIDEL POLE SIM LUKKU PEAL, VAHET POLE KUST OPi JUUREST TELi OSTAD ! ! ! ! ! ! !
_________________ ツ |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cancer
HV kasutaja
liitunud: 03.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Priidik199
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2005
|
14.06.2010 22:35:18
|
|
|
Hea, kui üldse meilile vastuse saate. Ma sain kunagi ühele kirjale u. pool aastat hiljem vastuse.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|