Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.04.2010 18:32:48 vasta tsitaadiga

ikruusa, oota mida sa nüüd sellega öelda tahad?

2009 algus ei olnud kriisi tagajärjed veel kohal, nii et tollased head tulemused väga imestama ei pane.
selver on eelmise aastaga võrreldes vähenenud, üle-eelmisega võrreldes suurenenud.
ilmselt on muude kontserni osade käive langenud, mis on loogiline.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 12.04.2010 19:05:53 vasta tsitaadiga

Nojah, siin see nüüd on. Kas loogiline tagantjärgi või oli see 2010 kevadine tulemus aimatav ka ütleme näiteks septembris 2009? Et ka siis polnud mitte mingit põhjust panustada, sest mis seal 2010 kevadel ikka niiväga muud oodata on kui languse aeglustumist, eh?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.04.2010 19:35:41 vasta tsitaadiga

oli täiesti põhjust panustada langusele kuna 2009 esimene kvartal oli erinevatel põhjustel kaubanduse mõttes edukas. 2008 lõpus oli veel jõulupreemiaid, vaatamata üldisele masenduvale meelsusele inimesed kulutasid, ka töötud ei olnud nii rahatud kui praegu. jne.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2010 00:36:45 vasta tsitaadiga

Did The Fed Just (Surreptitiously) Bail Out Europe?

What The Hell? (Outstanding Credit)
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2010 09:54:45 vasta tsitaadiga

Esimese lingi kohta:

tsitaat:
Update: It has been suggested that this may be related to the FASB changes and securitized loans coming back on the balance sheet. If so, where's the alleged memorandum items on the other side and the footnote on FRED? The latter is missing, but the necessary data on FRED to confirm that is not yet updated.

Nonetheless, if this is the case, it's still bad (just not catastrophic) as this will directly hit capital ratios. Or, put another way, where's the additional capital that "should" be there to support what is now on balance sheet and was previously off (never mind that it was crooked as hell to have it off in the first place!)

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2010 10:00:26 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:

Kuigi siin on mõne numbri osas kahtlusi, on sõnum siiski selge: langus pidurdub! Hurraa! Ja ehk on pilt sama ka meie I kvartali osas tervikuna! Hurraa!

$#"%! Kus tõus ja taastumine on???? Aga eks ootame, mis numbri stat.ee meile valmis küpsetab.

Ikruusa,
enne võiks ennast ettevõtte tegemistega kurssi viia, kui selliseid hinnanguid andma hakatakse. Kasvõi see börsiteade ei lubaks mul küll selliseid järeldusi teha.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 13.04.2010 22:10:05 vasta tsitaadiga

Eks siin oli ka törts irooniat ja kibestumist... et mis iganes taastumisest siin räägitakse - see ei tähenda ilmselgelt mitte naabrimehe või iseenda seisu edenemist (ei üks ega teine ei tegele ekspordiga).
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 12:42:14 vasta tsitaadiga

Minu poolt toodetut hetkel ei ekspordita (kuigi töötan ettevõttes mis mingil määrab ekspordib). Sellegipoolest läheb mul paremini - paljud asjad on odavamad, kui 2007-2009 ja sissetulek pole samas langenud icon_smile.gif Ei pea tingimata ekspordiga tegelema, et paremini läheks. Paremini läheb ka nendel, kes pakuvad midagi otseselt eksportijatele või nendel, kes buumi ajal lollusi ei teinud (liigsed investeeringud jms). Kui oled lugenud meie erksamate äriinimeste arvamusi, siis pea eranditult kõik on kriisiga rahul. Kriis võimaldab terasid sõkaldest eraldada ja annab uusi võimalusi neile, kes tõesti tahavad ja oskavad midagi ära teha.
Via LHV foorum:
Töötuse nädalastatistika
94 453=>93 666

Töötute arvu kasv nädalas 2010 aastal:
n1 +936
n2 +1192
n3 +1261
n4 +1118
n5 +704
n6 +909
n7 +727
n8 +502
n9 +260
n10 +67
n11 +161
n12 +125
n13 -158
n14 -633
n14 -787

Kui nüüd neljas negatiivse numbriga nädal otsa tuleks, siis võiks hakata rääkima selgest trendimuutusest. Muidugi võib öelda ka, et hooajalised töökohad on hakanud tekkima. Samas eelmisel aastal samal ajal oli näitaja veel suurelt positiivne (ehk siis töötute arv kasvas).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 15:42:31 vasta tsitaadiga

Mida tähendab täpsemalt "töötute arvu kasv nädalas=-787"?
Et täna on 787 töötut vähem kui nädal tagasi... Kes meil täpsemalt töötuks kvalifitseerub?
Palju on sama perioodi tööhõive kasv? On see üldse positiivne number?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 17:05:40 vasta tsitaadiga

"süsteemides on kallutatud jõud".
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 19:50:10 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Mida tähendab täpsemalt "töötute arvu kasv nädalas=-787"?
Et täna on 787 töötut vähem kui nädal tagasi... Kes meil täpsemalt töötuks kvalifitseerub?
Palju on sama perioodi tööhõive kasv? On see üldse positiivne number?


Töötu, kes on töötuks registreerunud.
Aga ka mustalt töötaja, kes on töötuks registreerunud.
Töötuks registreeruda tasub kasvõi riigipoolse tasuta ravikindlustuse pärast.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 16.04.2010 22:05:53 vasta tsitaadiga

ot:
megaot:
laurx kirjutas:
"süsteemides on kallutatud jõud".
Kelle öeldu see on? icon_redface.gif Mitte ei jää meelde...

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.04.2010 22:16:51 vasta tsitaadiga

ot:
reiljan.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 23:19:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
elukaz kirjutas:
Mida tähendab täpsemalt "töötute arvu kasv nädalas=-787"?
Et täna on 787 töötut vähem kui nädal tagasi... Kes meil täpsemalt töötuks kvalifitseerub?
Palju on sama perioodi tööhõive kasv? On see üldse positiivne number?


Töötu, kes on töötuks registreerunud.
Aga ka mustalt töötaja, kes on töötuks registreerunud.
Töötuks registreeruda tasub kasvõi riigipoolse tasuta ravikindlustuse pärast.

See vist ei kesta igavesti nii et reaalset töötuse protsenti see ei väljenda?
Võib küll filosofeerida et oma viga kui nii pika ajaga tööd ei leia aga kas see kahanemine pole mitte lihtsalt üks rida statistikas mis ei peegelda mitte töötute hulka vaid teatud kvalifitseerunute gruppi. Sestap olekski tööhõive number parem trendinäitaja.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 23:36:24 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
elukaz kirjutas:
Mida tähendab täpsemalt "töötute arvu kasv nädalas=-787"?
Et täna on 787 töötut vähem kui nädal tagasi... Kes meil täpsemalt töötuks kvalifitseerub?
Palju on sama perioodi tööhõive kasv? On see üldse positiivne number?


Töötu, kes on töötuks registreerunud.
Aga ka mustalt töötaja, kes on töötuks registreerunud.
Töötuks registreeruda tasub kasvõi riigipoolse tasuta ravikindlustuse pärast.


Pigem on see langus sellest, et nendel kes esimestena töötuks jäid on abirahad ja koondamistasud juba jupimat aega otsas, ning nad on vaikselt nälga surema hakanud icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 23:42:43 vasta tsitaadiga

Jah, seda väidab jah enamik pessimiste siin ja reaalne töötuse vähenemine tundub ju ometi utoopia, eks ole?
Millegipärast usuvad kõik ametlikku statistikat töötuse suurenemise suhtes, kuid vähenemine on täiesti välistatud, sest kõik majanduse taastumist ja töötuse vähenemist näitavad numbrid on saatanast. icon_biggrin.gif
Eriti veel kevadel, vastu suve hakkavad kõik nälga surema, selmet leida hooajalist tööd icon_eek.gif
Right...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2010 23:59:06 vasta tsitaadiga

Kui see käis minu kohta siis pole vaja mulle sõnu suhu toppida. Ma juhin tähelepanu sellele et töötuse langus ei pruugi tähendada samaväärset tööhõive kasvu kuigi esmapilgul tundub et just seda see näitab.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2010 00:09:07 vasta tsitaadiga

Ei, see polnud sinule suunatud, vaid üldisemalt.
Samas võib öelda ka vastupidiselt, et pole võimalik kontrollida ka musta (hooajalist) tööhõive kasvu, samas võib ta töötuks endiselt olla registreeritud.
Ei tahaks ka uskuda, et kui on isegi töötu, et nii palju inimesi iganädalaselt loobub vabatahtlikult tasuta ravikindlustusest.
On ju nüüd aprillis ka soojem/lumevaba ja erinevalt veebruarist/märtsis saab normaalsemalt/hõlpsamalt/vaevatumalt käia töötukassas kasvõi nägu näitamas. Seega minu silmis need pessimiste argumendid ja kahtlustused siinkohal ei päde.

Kas on tõesti utoopia, et ehk äkki töötus päriselt vähenebki? icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.04.2010 09:46:13 vasta tsitaadiga

Kus sa sellega icon_lol.gif
Kuna ise pole ka kõrgepalgaline, siis näen neid alumise otsa võimalusi hästi ja igapäevaselt... need on kõvasti paranenud ja inimesed, kes on ikka mingite oskustega leiavad, et asi paraneb.

Töötuse statistika kohta ütleks, et hetkel paistab see kindlasti postiivsena.
Auroni heitunute juttu ei taha ma tõsiselt võtta - kulbiga suppi suhu ei aja ja tallina laadset lebotöö teemat ka ei toeta, sest see töö üle naermine.
Kohalikud RMK'd saaksid puiduhinna tõusu taustal vabalt endale tööjõudu palgata, aga pigem pole eriti tahtjaid. Lisaks annaks enda elukoha läheduse korral osa jäägist koju kaubelda, kui endal metsa pole.
Tihti jääbki osa hakkeks minevat materjali igavesti oma koristamist ootama
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 17.04.2010 14:21:15 vasta tsitaadiga

Maksuamet arvatavasti teab maksumaksjate arvu, nii paljukest meil ikke seda va e-riiki on - selle stati igakuine jooksev avaldamine oleks märksa põnevam, sest maksulaekumistest (sm + tm) on tavakodanikul väga raske vähegi objektiivset järeldust teha, eriti kui keskmine palk riigis on täielik BS.

Aga võib näiteks välja tuua, et ravikindlustuseta isikuid on sama palju kui töötuid, üle 95 tuh. Nad ei ole töötuna (enam) arvel, nad ei õpi kusagil päevases vormis, nad ei saa ühtegi liiki pensionit. Ütleme optimistlikult, et kolmandik neist elatub mingil alternatiivsel moel investeeringutest, rantjee-elust või on kenasti ülalpeetavad, aga ülejäänud 2/3?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.04.2010 15:09:30 vasta tsitaadiga

tops, selle ravikindlustuseta inimeste hulga ajalugu on milline?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.04.2010 15:52:33 vasta tsitaadiga

tops: Väike ääremärkus - on ka selliseid inimesi olemas, kes ise jätkavad ravikindlustustasu maksmist.
Ja neile jookseb ravikindlustus edasi.

Ja ega vahet polegi, kes selle ravikindlustuse eest maksnud on - inimene ise või keegi teine tema eest.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.04.2010 21:58:52 vasta tsitaadiga

http://www.e24.ee/?id=250873
Tundub,et ehk lastakse IMF lammutama.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 16:35:50 vasta tsitaadiga

selle töötuse statistikaga on imelikud lood jah. Niikaua, kui see iga nädal näitas kiiret kasvu, kõlbas seda välja öelda küll ja oli "õige asi". Nüüd, kus trend murdunud, see enam õigeid andmeid ei näita?!
Töötukassas on keskmine konsulti pikkus 5 min. Kohal on vaja käia korra kuus ja kuivõrd ajad pannakse ette kinni, siis suurt ootamist ei ole. Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 17:18:51 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks?


Miks peaksin ma kulutama oma niigi vähest käesolevat raha selle peale, et endale täiesti kasutul eesmärgil sõita maakonnakeskusesse?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 18.04.2010 17:30:30 vasta tsitaadiga

aga hääleta icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 17:35:30 vasta tsitaadiga

Veel mõni hea soovitus?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 18.04.2010 17:45:04 vasta tsitaadiga

suvisel ajal rattaga sõita?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 17:51:13 vasta tsitaadiga

Kui inimesed ei saa enam mingit pappi töötukassast (ja kui tööhõive suurenemine tundub utoopiana), siis elamiseks ja toimetulemiseks on põhimõtteliselt III varianti:

a) Elatakse vanadest varudest, vanemad/sugulased toetavad vms
b) Tehakse mustalt (hooajalist) tööd
c) Kolitakse välismaale

Seega a ja b variandi puhul peab inimene olema terve kui purikas, et poleks huvitatud tasuta ravikindlustusest.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 17:58:14 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks?
Arvame nad siis töötegijate hulka või?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 18:02:43 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
2korda2 kirjutas:
Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks?
Arvame nad siis töötegijate hulka või?


Ei pea tähendama 100% automaatselt, et kes enam kohal ei käi, ongi heitunud ja enam mingit tööd ei tee ja hakkab surema.
Vabalt võib olla 50/50 võimalus, et võib olla töötegija (vähemalt mustalt).

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.04.2010 18:28:28 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
2korda2 kirjutas:
Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks?

Miks peaksin ma kulutama oma niigi vähest käesolevat raha selle peale, et endale täiesti kasutul eesmärgil sõita maakonnakeskusesse?

kasutul? sa ju otsid tööd. või kui ei otsi, siis ei ole ka väga mõtet töötuks nimetada.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 18:43:13 vasta tsitaadiga

Võibolla olen küll küüniline, aga "heitunud" ei ole mu arust küll väga õige sõna selle inimese kohta, kes on küll töötu, aga ei hooli samas ei tervisekindlustusest ega otsi ka tööd. Eesti Keele Seletav Sõnaraamat annab selle sõna sünonüümidena näiteks "ehmunu", "araks löönu" ja "hirmu täis olija". Töötu olemine on küll kole, aga kas see peaks inimese nii "araks lööma", et enam tööd ka ei otsi?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.04.2010 18:52:00 vasta tsitaadiga

londiste: Sarnast probleemi, nagu Scardil on väga paljudel, kuna Keskused asuvad väga kaugel ja sinna sõitmine maksab "oi-kui palju".

Ja see pole mitte Tallinnas Lasnamäelt Kesklinna tulemine, mida võib ilusa ilmaga ka jalutades läbida. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 18.04.2010 18:52:32 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kui inimesed ei saa enam mingit pappi töötukassast (ja kui tööhõive suurenemine tundub utoopiana), siis elamiseks ja toimetulemiseks on põhimõtteliselt III varianti:

a) Elatakse vanadest varudest, vanemad/sugulased toetavad vms
b) Tehakse mustalt (hooajalist) tööd
c) Kolitakse välismaale

Seega a ja b variandi puhul peab inimene olema terve kui purikas, et poleks huvitatud tasuta ravikindlustusest.


Sa unustasid neljanda variandi, mis on kuritegevus. Viimaste aastate kuritegevuse langustrend oli minu arvates selle pealt saavutatud, et iga põhiharidusega Kolja Ja Madis vaatasid, et mingi tellisehunniku liigutamisega teenib riskivabalt sama klotsi kui katuse pakkumise või autode ärandamisega. Täna ma kardan, et trend keerab tagasi sõltumata sellest, millisena näidatakse ametlikku töötuse taset.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 19:08:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

kasutul? sa ju otsid tööd. või kui ei otsi, siis ei ole ka väga mõtet töötuks nimetada.


Mis seos on iga kuu 100 eegu mahasõitmisel töö otsimisega?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakuke
HV veteran

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 21:11:12 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
Võibolla olen küll küüniline, aga "heitunud" ei ole mu arust küll väga õige sõna selle inimese kohta, kes on küll töötu, aga ei hooli samas ei tervisekindlustusest ega otsi ka tööd. Eesti Keele Seletav Sõnaraamat annab selle sõna sünonüümidena näiteks "ehmunu", "araks löönu" ja "hirmu täis olija". Töötu olemine on küll kole, aga kas see peaks inimese nii "araks lööma", et enam tööd ka ei otsi?


Võibolla oled küüniline, võibolla ei ole, selle kohta pole mul õrna aimugi. Heitunu on õige sõna selle kohta ja kui vaadata sedasamust sinu poolt mainitud suurte tähtedega Eesti Keele Seletavat Sõnaraamatut, siis heitunu on töö otsimisest loobunud isik. See on majandusalane termin ja on nö oskuskeele sõna. Samas kui vaadata ühte teist eestikeelset sõna, antud juhul heituma, siis tõesti, see tähendab araks löönud, hirmunud ja ehmunud. Nendel kahel sõnal ei ole omavahel seost.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2010 22:24:44 vasta tsitaadiga

Päris huvitavat lugemist, miks meie kõikide nimed sünnitunnistusel ja igal pool dokumentides (Pass, ID-kaart, juhiluba) on suurte tähtedega.

Konkreetne juhtum puudutab USA kodanikke: You don't own yourself -- the Federal Reserve does.

tsitaat:
When you or I need more money, we use something as collateral and go to a bank for a loan. When a country needs more money it has to go somewhere also. But in 1913 there wasn't anywhere to go. So the US created the Federal Reserve Act. This established a private central bank (The Federal Reserve Bank) that would regulate the amount of money the US government was allowed to borrow and put in circulation. It also would expect to be repaid, like any bank, with interest.

After only 20 years things went from bad to worse. During Franklin D. Roosevelt's presidency, in 1933, the US was unable to pay its debt. The county was bankrupt. The private banks that made up the Federal Reserve demanded their money and Roosevelt responded. He had to use the only thing left of any value to pay the banks and continue doing business with them -- the citizens of our country. Us!

Exactly how all this was orchestrated is too lengthy to be addressed here, but this much can be told. The original birth or naturalization record for every U.S. Citizen is on file in the official records in Washington, D.C. (you get to keep a copy!) and the property and assets of every living U.S. Citizen is pledged as collateral for the National Debt!

Within two weeks and three days each Certificate of Live Birth is to be filed in Washington D.C. Evidence reveals that there is even a Federal Children Department established by the Shepherd/Townsend Act of 1922 under the Department of Commerce that appears to be involved in this process in some way. Every citizen is given a number (the red number on the Birth Certificate) and each live birth is valued at from 650,000 to 750,000 Federal Reserve dollars in collateral from the Fed.

This kind of makes you feel a little different when you look at Federal Reserve Chairman, Bernanke, doesn't it?

OK. Let's take a pause to look at the Birth Certificates [below]. You will see the red numbers and you will see the fact that it is, in reality, a "Bank Note." Congratulations -- you and I are commodities!


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 21.04.2010 23:17:26 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
...American Bank Note Company...

Ei usu ,et see asi nii hull nüüd on. :p
tsitaat:
American Bank Note Company is part of American Banknote Corporation : http://abnote.com/

Today, following a variety of financial transformations, the American Banknote Corporation produces a wide variety of secure and official documents. With operations in Argentina, Australia, Brazil, and France, its products range from currencies and credit cards to passports and driver’s licenses.

http://en.wikipedia.org/wiki/American_Bank_Note_Company

_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 22.04.2010 15:38:47 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Päris huvitavat lugemist, miks meie kõikide nimed sünnitunnistusel ja igal pool dokumentides (Pass, ID-kaart, juhiluba) on suurte tähtedega.

Konkreetne juhtum puudutab USA kodanikke: You don't own yourself -- the Federal Reserve does.

igas riigis on sama süsteem kuna raha=võlg
tpuc.org

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2010 20:30:06 vasta tsitaadiga

Tahaks näha, mismoodi pangad oma tagatist välja nõuda saaksid. Tulevad inimese ukse taha ja ütlevad, et 100 aastat tagasi lubas riik teie maja/auto/teleka meile võla tagatiseks, ja tulime seda nüüd välja nõudma? Ja juhul kui Ameerika Ühendriigid peaks pankrotti minema, siis pangad küüditavad kõik inimesed riigist välja ja kuulutavad nende vara enda omaks?
Pangad on siiski ettevõtted, mis tegutsevad riigistruktuuri siseselt, mitte ei ole mingid riigiülesed üksused.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 22.04.2010 20:34:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Päris huvitavat lugemist, miks meie kõikide nimed sünnitunnistusel ja igal pool dokumentides (Pass, ID-kaart, juhiluba) on suurte tähtedega.


Ja miks siis?

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.04.2010 21:06:22 vasta tsitaadiga

Tanel, too artikkel ei jäta eriti usaldusväärset muljet.
sünnitunnistusel olev number, dokumentides suurtähtedega kirjutatud nimed ja bank note company nimeline (riigi)ettevõte ei kõla ka kokku just väga kahtlaselt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 22.04.2010 22:10:50 vasta tsitaadiga

Kas ideaalne biokütus on leitud?

Noubar Afeyan on ettevõtte Joule Biotechnologies juht. 1987. aastal kaitses ta Massachusettsi tehnoloogiainstituudis doktorikraadi keemiatehnikas. Afeyan väidab, et tema ettevõtte käsutuses on geneetiliselt muundatud fotosünteesivad mikroorganismid, mis toodavad süsinikdioksiidist ja veest etanooli või biodiislit. Väidetavalt pole keegi teine sellega varem hakkama saanud.

Mikroorganismid kasvavad fotobioreaktorites. Nad ei vaja magedat vett ning nende kasvatamiseks vajalik pind on võrreldes teiste biokütuste toorainete kasvatamisele kuluva pinnaga üsna väike. Kütust eraldavad nad pidevalt, nii et selle kättesaamine on pidev ja lihtne protsess. Laboritestide põhjal usub Afeyan, et ühelt hektarilt on võimalik saada sada korda rohkem kütust kui hektariselt maisipõllult etanooli. Afeyani sõnul on saadud kütuse hind võrreldav traditsiooniliste fossiilsete kütuste hinnaga.
thumbs_up.gif

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 22.04.2010 22:40:26 vasta tsitaadiga

See ettevõte kaua ei tegutse... ostetakse patent üle, pannakse riiulisse ja sinna jääb see seniks kuni viimnegi tilk naftat on maaseest välja imetud ja maha müüdud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 22.04.2010 23:32:31 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tanel, too artikkel ei jäta eriti usaldusväärset muljet.
sünnitunnistusel olev number, dokumentides suurtähtedega kirjutatud nimed ja bank note company nimeline (riigi)ettevõte ei kõla ka kokku just väga kahtlaselt.

Seegi minu arvamus.

See number on lihtsal dokumendi number. Mul on ka mingi lambi number sünnitunnistusel, olen nüüd swedpanga omand? icon_smile.gif
Bank Note Company toodab lihtsalt ametlike dokumentide pabereid.

Ja üldiselt autor on kas väga loll ja pole midagi uurind või üritabgi jama levitada. Keegi võiks talle http://en.wikipedia.org/wiki/Birth_certificate lingi anda, las harib ennast. icon_smile.gif

_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 22.04.2010 23:33:48 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Kas ideaalne biokütus on leitud?


elektriautod on tulevik thumbs_up.gif ma küll ei taha mingite mikroobidega oma lõunad jagada!

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 23.04.2010 01:58:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tanel, too artikkel ei jäta eriti usaldusväärset muljet.
sünnitunnistusel olev number, dokumentides suurtähtedega kirjutatud nimed ja bank note company nimeline (riigi)ettevõte ei kõla ka kokku just väga kahtlaselt.

foolium-müts jäi koju?icon_biggrin.gif
http://vimeo.com/8692706

-Koppel- kirjutas:
See ettevõte kaua ei tegutse... ostetakse patent üle, pannakse riiulisse ja sinna jääb see seniks kuni viimnegi tilk naftat on maaseest välja imetud ja maha müüdud.

ilmselt jah

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2010 02:06:49 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
elektriautod on tulevik thumbs_up.gif ma küll ei taha mingite mikroobidega oma lõunad jagada!

Liitium-ioon akude energiatihedus on 40-50 korda madalam kui tavalisel bensiinil. Isegi parimad (ja kalleimad) elektrienergia salvestid jäävad oma energiatiheduselt ikka paarkümmend korda vedelkütusele alla, nii et süsinik-neutraalse ja odava biokütuse tähtsust ei maksa alahinnata. Lisaks sellele on vähemalt praeguse seisuga akude tootmine ühtaegu kulukas ja ka mitte eriti keskkonnasõbralik. Tehnoloogia loomulikult areneb.
-Koppel- kirjutas:
See ettevõte kaua ei tegutse... ostetakse patent üle, pannakse riiulisse ja sinna jääb see seniks kuni viimnegi tilk naftat on maaseest välja imetud ja maha müüdud.

Miks peaks mõni ettevõte raha kulutama selleks, et panna riiulile tehnoloogia, mis suudab jutu järgi toota kütust samade kuludega kui naftast? Firma omanikud on ennast pühendanud eesmärgile iga hinna eest fossiilseid kütuseid müüa, mitte sama omahinnaga biokütust müüa, kuigi fossiilsete kütuste kättesaamine muutub tulevikus üha kulukamaks? Lisaks sellele ignoreerides veel positiivse meediakajastuse efekti, millega sama hinda pakkuvate konkurentide ees turueelis saavutada?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 23.04.2010 06:47:17 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

http://nathan-lee.com/blog/wp-content/uploads/2009/08/tin_foil_hat_area.jpg

see märk on eelmise sajandi teema

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.