|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
12.04.2010 18:32:48
|
|
|
ikruusa, oota mida sa nüüd sellega öelda tahad?
2009 algus ei olnud kriisi tagajärjed veel kohal, nii et tollased head tulemused väga imestama ei pane.
selver on eelmise aastaga võrreldes vähenenud, üle-eelmisega võrreldes suurenenud.
ilmselt on muude kontserni osade käive langenud, mis on loogiline.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
12.04.2010 19:05:53
|
|
|
| Nojah, siin see nüüd on. Kas loogiline tagantjärgi või oli see 2010 kevadine tulemus aimatav ka ütleme näiteks septembris 2009? Et ka siis polnud mitte mingit põhjust panustada, sest mis seal 2010 kevadel ikka niiväga muud oodata on kui languse aeglustumist, eh?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
12.04.2010 19:35:41
|
|
|
oli täiesti põhjust panustada langusele kuna 2009 esimene kvartal oli erinevatel põhjustel kaubanduse mõttes edukas. 2008 lõpus oli veel jõulupreemiaid, vaatamata üldisele masenduvale meelsusele inimesed kulutasid, ka töötud ei olnud nii rahatud kui praegu. jne.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
13.04.2010 09:54:45
|
|
|
Esimese lingi kohta:
| tsitaat: |
Update: It has been suggested that this may be related to the FASB changes and securitized loans coming back on the balance sheet. If so, where's the alleged memorandum items on the other side and the footnote on FRED? The latter is missing, but the necessary data on FRED to confirm that is not yet updated.
Nonetheless, if this is the case, it's still bad (just not catastrophic) as this will directly hit capital ratios. Or, put another way, where's the additional capital that "should" be there to support what is now on balance sheet and was previously off (never mind that it was crooked as hell to have it off in the first place!) |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
13.04.2010 10:00:26
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
Kuigi siin on mõne numbri osas kahtlusi, on sõnum siiski selge: langus pidurdub! Hurraa! Ja ehk on pilt sama ka meie I kvartali osas tervikuna! Hurraa!
$#"%! Kus tõus ja taastumine on???? Aga eks ootame, mis numbri stat.ee meile valmis küpsetab. |
Ikruusa,
enne võiks ennast ettevõtte tegemistega kurssi viia, kui selliseid hinnanguid andma hakatakse. Kasvõi see börsiteade ei lubaks mul küll selliseid järeldusi teha.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
13.04.2010 22:10:05
|
|
|
| Eks siin oli ka törts irooniat ja kibestumist... et mis iganes taastumisest siin räägitakse - see ei tähenda ilmselgelt mitte naabrimehe või iseenda seisu edenemist (ei üks ega teine ei tegele ekspordiga).
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
16.04.2010 12:42:14
|
|
|
Minu poolt toodetut hetkel ei ekspordita (kuigi töötan ettevõttes mis mingil määrab ekspordib). Sellegipoolest läheb mul paremini - paljud asjad on odavamad, kui 2007-2009 ja sissetulek pole samas langenud Ei pea tingimata ekspordiga tegelema, et paremini läheks. Paremini läheb ka nendel, kes pakuvad midagi otseselt eksportijatele või nendel, kes buumi ajal lollusi ei teinud (liigsed investeeringud jms). Kui oled lugenud meie erksamate äriinimeste arvamusi, siis pea eranditult kõik on kriisiga rahul. Kriis võimaldab terasid sõkaldest eraldada ja annab uusi võimalusi neile, kes tõesti tahavad ja oskavad midagi ära teha.
Via LHV foorum:
Töötuse nädalastatistika
94 453=>93 666
Töötute arvu kasv nädalas 2010 aastal:
n1 +936
n2 +1192
n3 +1261
n4 +1118
n5 +704
n6 +909
n7 +727
n8 +502
n9 +260
n10 +67
n11 +161
n12 +125
n13 -158
n14 -633
n14 -787
Kui nüüd neljas negatiivse numbriga nädal otsa tuleks, siis võiks hakata rääkima selgest trendimuutusest. Muidugi võib öelda ka, et hooajalised töökohad on hakanud tekkima. Samas eelmisel aastal samal ajal oli näitaja veel suurelt positiivne (ehk siis töötute arv kasvas).
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.04.2010 15:42:31
|
|
|
Mida tähendab täpsemalt "töötute arvu kasv nädalas=-787"?
Et täna on 787 töötut vähem kui nädal tagasi... Kes meil täpsemalt töötuks kvalifitseerub?
Palju on sama perioodi tööhõive kasv? On see üldse positiivne number?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
16.04.2010 22:05:53
|
|
|
| ot: |
megaot:
| laurx kirjutas: |
| "süsteemides on kallutatud jõud". |
Kelle öeldu see on? Mitte ei jää meelde... |
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
16.04.2010 22:16:51
|
|
|
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.04.2010 23:19:59
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
Mida tähendab täpsemalt "töötute arvu kasv nädalas=-787"?
Et täna on 787 töötut vähem kui nädal tagasi... Kes meil täpsemalt töötuks kvalifitseerub?
Palju on sama perioodi tööhõive kasv? On see üldse positiivne number? |
Töötu, kes on töötuks registreerunud.
Aga ka mustalt töötaja, kes on töötuks registreerunud.
Töötuks registreeruda tasub kasvõi riigipoolse tasuta ravikindlustuse pärast. |
See vist ei kesta igavesti nii et reaalset töötuse protsenti see ei väljenda?
Võib küll filosofeerida et oma viga kui nii pika ajaga tööd ei leia aga kas see kahanemine pole mitte lihtsalt üks rida statistikas mis ei peegelda mitte töötute hulka vaid teatud kvalifitseerunute gruppi. Sestap olekski tööhõive number parem trendinäitaja.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
16.04.2010 23:36:24
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
Mida tähendab täpsemalt "töötute arvu kasv nädalas=-787"?
Et täna on 787 töötut vähem kui nädal tagasi... Kes meil täpsemalt töötuks kvalifitseerub?
Palju on sama perioodi tööhõive kasv? On see üldse positiivne number? |
Töötu, kes on töötuks registreerunud.
Aga ka mustalt töötaja, kes on töötuks registreerunud.
Töötuks registreeruda tasub kasvõi riigipoolse tasuta ravikindlustuse pärast. |
Pigem on see langus sellest, et nendel kes esimestena töötuks jäid on abirahad ja koondamistasud juba jupimat aega otsas, ning nad on vaikselt nälga surema hakanud
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.04.2010 23:59:06
|
|
|
Kui see käis minu kohta siis pole vaja mulle sõnu suhu toppida. Ma juhin tähelepanu sellele et töötuse langus ei pruugi tähendada samaväärset tööhõive kasvu kuigi esmapilgul tundub et just seda see näitab.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
17.04.2010 00:09:07
|
|
|
Ei, see polnud sinule suunatud, vaid üldisemalt.
Samas võib öelda ka vastupidiselt, et pole võimalik kontrollida ka musta (hooajalist) tööhõive kasvu, samas võib ta töötuks endiselt olla registreeritud.
Ei tahaks ka uskuda, et kui on isegi töötu, et nii palju inimesi iganädalaselt loobub vabatahtlikult tasuta ravikindlustusest.
On ju nüüd aprillis ka soojem/lumevaba ja erinevalt veebruarist/märtsis saab normaalsemalt/hõlpsamalt/vaevatumalt käia töötukassas kasvõi nägu näitamas. Seega minu silmis need pessimiste argumendid ja kahtlustused siinkohal ei päde.
Kas on tõesti utoopia, et ehk äkki töötus päriselt vähenebki?
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
17.04.2010 09:46:13
|
|
|
Kus sa sellega
Kuna ise pole ka kõrgepalgaline, siis näen neid alumise otsa võimalusi hästi ja igapäevaselt... need on kõvasti paranenud ja inimesed, kes on ikka mingite oskustega leiavad, et asi paraneb.
Töötuse statistika kohta ütleks, et hetkel paistab see kindlasti postiivsena.
Auroni heitunute juttu ei taha ma tõsiselt võtta - kulbiga suppi suhu ei aja ja tallina laadset lebotöö teemat ka ei toeta, sest see töö üle naermine.
Kohalikud RMK'd saaksid puiduhinna tõusu taustal vabalt endale tööjõudu palgata, aga pigem pole eriti tahtjaid. Lisaks annaks enda elukoha läheduse korral osa jäägist koju kaubelda, kui endal metsa pole.
Tihti jääbki osa hakkeks minevat materjali igavesti oma koristamist ootama
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
17.04.2010 14:21:15
|
|
|
Maksuamet arvatavasti teab maksumaksjate arvu, nii paljukest meil ikke seda va e-riiki on - selle stati igakuine jooksev avaldamine oleks märksa põnevam, sest maksulaekumistest (sm + tm) on tavakodanikul väga raske vähegi objektiivset järeldust teha, eriti kui keskmine palk riigis on täielik BS.
Aga võib näiteks välja tuua, et ravikindlustuseta isikuid on sama palju kui töötuid, üle 95 tuh. Nad ei ole töötuna (enam) arvel, nad ei õpi kusagil päevases vormis, nad ei saa ühtegi liiki pensionit. Ütleme optimistlikult, et kolmandik neist elatub mingil alternatiivsel moel investeeringutest, rantjee-elust või on kenasti ülalpeetavad, aga ülejäänud 2/3?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
17.04.2010 15:09:30
|
|
|
tops, selle ravikindlustuseta inimeste hulga ajalugu on milline?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.04.2010 15:52:33
|
|
|
tops: Väike ääremärkus - on ka selliseid inimesi olemas, kes ise jätkavad ravikindlustustasu maksmist.
Ja neile jookseb ravikindlustus edasi.
Ja ega vahet polegi, kes selle ravikindlustuse eest maksnud on - inimene ise või keegi teine tema eest.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
18.04.2010 16:35:50
|
|
|
selle töötuse statistikaga on imelikud lood jah. Niikaua, kui see iga nädal näitas kiiret kasvu, kõlbas seda välja öelda küll ja oli "õige asi". Nüüd, kus trend murdunud, see enam õigeid andmeid ei näita?!
Töötukassas on keskmine konsulti pikkus 5 min. Kohal on vaja käia korra kuus ja kuivõrd ajad pannakse ette kinni, siis suurt ootamist ei ole. Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.04.2010 17:18:51
|
|
|
| 2korda2 kirjutas: |
| Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks? |
Miks peaksin ma kulutama oma niigi vähest käesolevat raha selle peale, et endale täiesti kasutul eesmärgil sõita maakonnakeskusesse?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
18.04.2010 17:30:30
|
|
|
aga hääleta
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.04.2010 17:35:30
|
|
|
| Veel mõni hea soovitus?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
18.04.2010 17:45:04
|
|
|
| suvisel ajal rattaga sõita?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.04.2010 17:58:14
|
|
|
| 2korda2 kirjutas: |
| Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks? |
Arvame nad siis töötegijate hulka või?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.04.2010 18:28:28
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| 2korda2 kirjutas: |
| Miks peaks töötute hulka arvama ka isikuid, kes ise seda vähestki ei tee, et kulutaks kuus paar tundi nime kirja saamiseks? |
Miks peaksin ma kulutama oma niigi vähest käesolevat raha selle peale, et endale täiesti kasutul eesmärgil sõita maakonnakeskusesse? |
kasutul? sa ju otsid tööd. või kui ei otsi, siis ei ole ka väga mõtet töötuks nimetada.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
18.04.2010 18:43:13
|
|
|
| Võibolla olen küll küüniline, aga "heitunud" ei ole mu arust küll väga õige sõna selle inimese kohta, kes on küll töötu, aga ei hooli samas ei tervisekindlustusest ega otsi ka tööd. Eesti Keele Seletav Sõnaraamat annab selle sõna sünonüümidena näiteks "ehmunu", "araks löönu" ja "hirmu täis olija". Töötu olemine on küll kole, aga kas see peaks inimese nii "araks lööma", et enam tööd ka ei otsi?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.04.2010 18:52:00
|
|
|
londiste: Sarnast probleemi, nagu Scardil on väga paljudel, kuna Keskused asuvad väga kaugel ja sinna sõitmine maksab "oi-kui palju".
Ja see pole mitte Tallinnas Lasnamäelt Kesklinna tulemine, mida võib ilusa ilmaga ka jalutades läbida.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siim
HV kasutaja
liitunud: 14.01.2002
|
18.04.2010 18:52:32
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Kui inimesed ei saa enam mingit pappi töötukassast (ja kui tööhõive suurenemine tundub utoopiana), siis elamiseks ja toimetulemiseks on põhimõtteliselt III varianti:
a) Elatakse vanadest varudest, vanemad/sugulased toetavad vms
b) Tehakse mustalt (hooajalist) tööd
c) Kolitakse välismaale
Seega a ja b variandi puhul peab inimene olema terve kui purikas, et poleks huvitatud tasuta ravikindlustusest. |
Sa unustasid neljanda variandi, mis on kuritegevus. Viimaste aastate kuritegevuse langustrend oli minu arvates selle pealt saavutatud, et iga põhiharidusega Kolja Ja Madis vaatasid, et mingi tellisehunniku liigutamisega teenib riskivabalt sama klotsi kui katuse pakkumise või autode ärandamisega. Täna ma kardan, et trend keerab tagasi sõltumata sellest, millisena näidatakse ametlikku töötuse taset.
_________________ Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi.. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.04.2010 19:08:01
|
|
|
| londiste kirjutas: |
kasutul? sa ju otsid tööd. või kui ei otsi, siis ei ole ka väga mõtet töötuks nimetada. |
Mis seos on iga kuu 100 eegu mahasõitmisel töö otsimisega?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kakuke
HV veteran
liitunud: 03.08.2002
|
18.04.2010 21:11:12
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
| Võibolla olen küll küüniline, aga "heitunud" ei ole mu arust küll väga õige sõna selle inimese kohta, kes on küll töötu, aga ei hooli samas ei tervisekindlustusest ega otsi ka tööd. Eesti Keele Seletav Sõnaraamat annab selle sõna sünonüümidena näiteks "ehmunu", "araks löönu" ja "hirmu täis olija". Töötu olemine on küll kole, aga kas see peaks inimese nii "araks lööma", et enam tööd ka ei otsi? |
Võibolla oled küüniline, võibolla ei ole, selle kohta pole mul õrna aimugi. Heitunu on õige sõna selle kohta ja kui vaadata sedasamust sinu poolt mainitud suurte tähtedega Eesti Keele Seletavat Sõnaraamatut, siis heitunu on töö otsimisest loobunud isik. See on majandusalane termin ja on nö oskuskeele sõna. Samas kui vaadata ühte teist eestikeelset sõna, antud juhul heituma, siis tõesti, see tähendab araks löönud, hirmunud ja ehmunud. Nendel kahel sõnal ei ole omavahel seost.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
21.04.2010 22:24:44
|
|
|
Päris huvitavat lugemist, miks meie kõikide nimed sünnitunnistusel ja igal pool dokumentides (Pass, ID-kaart, juhiluba) on suurte tähtedega.
Konkreetne juhtum puudutab USA kodanikke: You don't own yourself -- the Federal Reserve does.
| tsitaat: |
When you or I need more money, we use something as collateral and go to a bank for a loan. When a country needs more money it has to go somewhere also. But in 1913 there wasn't anywhere to go. So the US created the Federal Reserve Act. This established a private central bank (The Federal Reserve Bank) that would regulate the amount of money the US government was allowed to borrow and put in circulation. It also would expect to be repaid, like any bank, with interest.
After only 20 years things went from bad to worse. During Franklin D. Roosevelt's presidency, in 1933, the US was unable to pay its debt. The county was bankrupt. The private banks that made up the Federal Reserve demanded their money and Roosevelt responded. He had to use the only thing left of any value to pay the banks and continue doing business with them -- the citizens of our country. Us!
Exactly how all this was orchestrated is too lengthy to be addressed here, but this much can be told. The original birth or naturalization record for every U.S. Citizen is on file in the official records in Washington, D.C. (you get to keep a copy!) and the property and assets of every living U.S. Citizen is pledged as collateral for the National Debt!
Within two weeks and three days each Certificate of Live Birth is to be filed in Washington D.C. Evidence reveals that there is even a Federal Children Department established by the Shepherd/Townsend Act of 1922 under the Department of Commerce that appears to be involved in this process in some way. Every citizen is given a number (the red number on the Birth Certificate) and each live birth is valued at from 650,000 to 750,000 Federal Reserve dollars in collateral from the Fed.
This kind of makes you feel a little different when you look at Federal Reserve Chairman, Bernanke, doesn't it?
OK. Let's take a pause to look at the Birth Certificates [below]. You will see the red numbers and you will see the fact that it is, in reality, a "Bank Note." Congratulations -- you and I are commodities!
|
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
21.04.2010 23:17:26
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| ...American Bank Note Company... |
Ei usu ,et see asi nii hull nüüd on. :p
| tsitaat: |
American Bank Note Company is part of American Banknote Corporation : http://abnote.com/
Today, following a variety of financial transformations, the American Banknote Corporation produces a wide variety of secure and official documents. With operations in Argentina, Australia, Brazil, and France, its products range from currencies and credit cards to passports and driver’s licenses. |
http://en.wikipedia.org/wiki/American_Bank_Note_Company
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
22.04.2010 15:38:47
|
|
|
igas riigis on sama süsteem kuna raha=võlg
tpuc.org
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
22.04.2010 20:30:06
|
|
|
Tahaks näha, mismoodi pangad oma tagatist välja nõuda saaksid. Tulevad inimese ukse taha ja ütlevad, et 100 aastat tagasi lubas riik teie maja/auto/teleka meile võla tagatiseks, ja tulime seda nüüd välja nõudma? Ja juhul kui Ameerika Ühendriigid peaks pankrotti minema, siis pangad küüditavad kõik inimesed riigist välja ja kuulutavad nende vara enda omaks?
Pangad on siiski ettevõtted, mis tegutsevad riigistruktuuri siseselt, mitte ei ole mingid riigiülesed üksused.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
22.04.2010 20:34:56
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Päris huvitavat lugemist, miks meie kõikide nimed sünnitunnistusel ja igal pool dokumentides (Pass, ID-kaart, juhiluba) on suurte tähtedega.
|
Ja miks siis?
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
22.04.2010 21:06:22
|
|
|
Tanel, too artikkel ei jäta eriti usaldusväärset muljet.
sünnitunnistusel olev number, dokumentides suurtähtedega kirjutatud nimed ja bank note company nimeline (riigi)ettevõte ei kõla ka kokku just väga kahtlaselt.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
22.04.2010 22:10:50
|
|
|
Kas ideaalne biokütus on leitud?
Noubar Afeyan on ettevõtte Joule Biotechnologies juht. 1987. aastal kaitses ta Massachusettsi tehnoloogiainstituudis doktorikraadi keemiatehnikas. Afeyan väidab, et tema ettevõtte käsutuses on geneetiliselt muundatud fotosünteesivad mikroorganismid, mis toodavad süsinikdioksiidist ja veest etanooli või biodiislit. Väidetavalt pole keegi teine sellega varem hakkama saanud.
Mikroorganismid kasvavad fotobioreaktorites. Nad ei vaja magedat vett ning nende kasvatamiseks vajalik pind on võrreldes teiste biokütuste toorainete kasvatamisele kuluva pinnaga üsna väike. Kütust eraldavad nad pidevalt, nii et selle kättesaamine on pidev ja lihtne protsess. Laboritestide põhjal usub Afeyan, et ühelt hektarilt on võimalik saada sada korda rohkem kütust kui hektariselt maisipõllult etanooli. Afeyani sõnul on saadud kütuse hind võrreldav traditsiooniliste fossiilsete kütuste hinnaga.
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
22.04.2010 22:40:26
|
|
|
| See ettevõte kaua ei tegutse... ostetakse patent üle, pannakse riiulisse ja sinna jääb see seniks kuni viimnegi tilk naftat on maaseest välja imetud ja maha müüdud.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
22.04.2010 23:32:31
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Tanel, too artikkel ei jäta eriti usaldusväärset muljet.
sünnitunnistusel olev number, dokumentides suurtähtedega kirjutatud nimed ja bank note company nimeline (riigi)ettevõte ei kõla ka kokku just väga kahtlaselt. |
Seegi minu arvamus.
See number on lihtsal dokumendi number. Mul on ka mingi lambi number sünnitunnistusel, olen nüüd swedpanga omand?
Bank Note Company toodab lihtsalt ametlike dokumentide pabereid.
Ja üldiselt autor on kas väga loll ja pole midagi uurind või üritabgi jama levitada. Keegi võiks talle http://en.wikipedia.org/wiki/Birth_certificate lingi anda, las harib ennast.
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
22.04.2010 23:33:48
|
|
|
elektriautod on tulevik ma küll ei taha mingite mikroobidega oma lõunad jagada!
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
23.04.2010 01:58:08
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Tanel, too artikkel ei jäta eriti usaldusväärset muljet.
sünnitunnistusel olev number, dokumentides suurtähtedega kirjutatud nimed ja bank note company nimeline (riigi)ettevõte ei kõla ka kokku just väga kahtlaselt. |
foolium-müts jäi koju?
http://vimeo.com/8692706
| -Koppel- kirjutas: |
| See ettevõte kaua ei tegutse... ostetakse patent üle, pannakse riiulisse ja sinna jääb see seniks kuni viimnegi tilk naftat on maaseest välja imetud ja maha müüdud. |
ilmselt jah
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
23.04.2010 02:06:49
|
|
|
| 486 kirjutas: |
elektriautod on tulevik ma küll ei taha mingite mikroobidega oma lõunad jagada! |
Liitium-ioon akude energiatihedus on 40-50 korda madalam kui tavalisel bensiinil. Isegi parimad (ja kalleimad) elektrienergia salvestid jäävad oma energiatiheduselt ikka paarkümmend korda vedelkütusele alla, nii et süsinik-neutraalse ja odava biokütuse tähtsust ei maksa alahinnata. Lisaks sellele on vähemalt praeguse seisuga akude tootmine ühtaegu kulukas ja ka mitte eriti keskkonnasõbralik. Tehnoloogia loomulikult areneb.
| -Koppel- kirjutas: |
| See ettevõte kaua ei tegutse... ostetakse patent üle, pannakse riiulisse ja sinna jääb see seniks kuni viimnegi tilk naftat on maaseest välja imetud ja maha müüdud. |
Miks peaks mõni ettevõte raha kulutama selleks, et panna riiulile tehnoloogia, mis suudab jutu järgi toota kütust samade kuludega kui naftast? Firma omanikud on ennast pühendanud eesmärgile iga hinna eest fossiilseid kütuseid müüa, mitte sama omahinnaga biokütust müüa, kuigi fossiilsete kütuste kättesaamine muutub tulevikus üha kulukamaks? Lisaks sellele ignoreerides veel positiivse meediakajastuse efekti, millega sama hinda pakkuvate konkurentide ees turueelis saavutada?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
23.04.2010 06:47:17
|
|
|
see märk on eelmise sajandi teema
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|