Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Touch-screen mobiili vs tavaline mobiil märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kumba eelistad?
Touch-screen mobiil
63%
 63%  [ 136 ]
Tavalise klaviatuuriga mobiil
36%
 36%  [ 78 ]
hääli kokku : 214

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
hallhunt
Piiratud kasutaja
hallhunt

liitunud: 24.11.2007




sõnum 14.03.2010 23:16:04 Touch-screen mobiili vs tavaline mobiil vasta tsitaadiga

kas olen mina halvasti otsinud aga kui seda pole siis teeks sellise teema..lihtsalt huvipärast et näha mida keegi eelistab.
Lükkaks tulle siis nö touchscreeniga mobiilid ja vastu paneks tavalised mobiilid,ehk siis need klahvidega mobilid,Jätame välja need nutitelefonid nagu näiteks qtek'd ja teised pihuarvuti baasil mobiilid.Ehk sobivad kõik,mis lähevad nö pole nutitelefonid nagu näiteks nokia 5800xpress music,sciphone i68+ ja sellised...tuld,mehed icon_lol.gif icon_lol.gif
ja oma arvamusega löön lahti asja:ise eelistan touch screen mobiile,peamiselt kasutusmugavuse pärast.kasutuses endal praegu sciphone i68+.pange kriitika ka konkreetse tebla kohta ja muud +/-'d...

_________________
Ära taha olla see,kes sa ei ole.Ole see,kes sa oled ja peagi märkad et olid see,kes tahtsid olla
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 14.03.2010 23:39:11 vasta tsitaadiga

Kõigepealt peaks ilmselt defineerima mis teeb ühest telefonist nuti(ka) telefoni. N97 on nutifon ? Ilmselt on, vähemalt minu arusaama kohaselt. Mille poolest siis 5800xm vähem nutikas on ? Jookseb samuti Symbianiga.

P.S helistamiseks ei ole puuteekraan mitte miskist asendist mugavam kui füüsilised nupud.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2010 23:52:36 vasta tsitaadiga

Ise vahetasin hiljuti enda N78 5230 vastu ning peab tõdema, et 5230 on mugavam kasutada. Loomulikult ei mõtle ma kasutamise all ainult helistamist.. Väga palju mugavam on netis ringi liigelda. Lisaks on ju touchscreeniga telefonidel peaaegu, et alati suurem display mis teeb jällegi kasutuse mugavamaks(Näiteks office failid, netis liiklemine, pildid, jne).

Nutitelefoniks tuleks vast pidada telefone mis kasutavad Windows Mobile't ehk?
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilKatarn
diivanilill
EvilKatarn

liitunud: 25.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2010 23:58:36 vasta tsitaadiga

Kurat. Telefon peab ikka haardkoor jublakas olema. Mida sa selle tats skriiniga pihta hakkad, kui näpud maha saed või laviini alla jääd?
Tilu-liluks võib mingi iPodi vms kõrvale osta, aga telefon peaks ikka olema kange akuga töökindel loom.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2010 00:04:14 vasta tsitaadiga

Hetkel eelistan klassikalist nuppudega telefoni. Teatud shortcutid on sisse harjutatud ja teekonnal taskust välja silmade alla on juba klahvilukk maas ning nt postkast lahti. Touch-screen telefonidel on jah suurem ekraan ning särgid-värgid, kuid seeläbi on nad ka suuremad. Püksitaskus on veidi ebamugavam hoida.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 15.03.2010 00:07:33 vasta tsitaadiga

See sciphone on ju pesuehtne plagiaat.

Mille poolest symbian vähem nutikas on, kui WM ? icon_smile.gif See küsimus muidugi ilmselt ei mahu praegusesse topikusse.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hallhunt
Piiratud kasutaja
hallhunt

liitunud: 24.11.2007




sõnum 15.03.2010 07:19:06 vasta tsitaadiga

nn klassikaliste mobiilide eelis on jah suurem töökindlus ja paar mõra ekraani katteklaasis ei tee midagi.... TaaviS, oleks Sinuga nõus,et need läheksid ehk teise kategooriasse. kpihus, seda see on,aga vähemalt odav variant originaal suguvendadest:)
_________________
Ära taha olla see,kes sa ei ole.Ole see,kes sa oled ja peagi märkad et olid see,kes tahtsid olla
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2010 09:41:47 vasta tsitaadiga

touchscreen
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2010 10:11:23 vasta tsitaadiga

Kus hübriidid on? Ise eelistan just hardware qwerty + touchscreen. Huvitav lahendus oleks näiteks E90 stiilis clambshell, kuid sisemine ekraan võiks olla edge-to-edge resistive touchscreen... st talvel väljas mugav kasutada ja kui veebi sirvida vaja, siis ka mõnus oma stylusiga ringi ajada.

Su nutitelefoni arvamus on ja muidu väga vale nagu ennist mainitud... 5800 XM on täpselt sama asjalik, kui ka N97, E90 või mõni muu taoline symbianiga varustatud telefon. Lisaks on ta OSi poolt sarnaselt võimas nii WM, Android kui ka paljude teiste smartphone OSidega.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2010 10:36:42 vasta tsitaadiga

Ega tänapäeval ongi läinud nutitelefoni eristamine tavatelefonist oluliselt raskemaks kuna symbian on muutunud võrdlemisi populaarseks mis varem ju oligi nutitelefoni tunnusmärk. Hetkel ongi väga raske eristada N97 ning 5800 mis on ju raua poolest on väga sarnased kuid üks on äriklassitelefon ning teine tavakasutajale suunatud..

Ainuke kindel tunnus mis on jäänud minu arvamusel nutitelefonile ongi WM ning ehk ka Android(Samas HTC Tattoo on samuti mõeldud tavakasutajale)..
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrMo20
HV vaatleja
UrMo20

liitunud: 25.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2010 11:18:58 vasta tsitaadiga

Klaviatuuriga telefon ikka. Kuna kasutan telefoni enamasti ainult helistamiseks siis hea mugav. icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 15.03.2010 11:28:45 vasta tsitaadiga

tats thumbs_up.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2010 11:46:37 vasta tsitaadiga

TaaviS, kõige lihtsam on eristada siiski operatsioonisüsteemi avatuse jms järgi, mitte eksklusiivsuse. Mingisugune feature-phone ikka ei luba küll oma funktsioonidega manipuleerida rakenduste poolt ja keerulisematest/mahukamatest rakendustest võib ainult unistada. Praegu on enamus telefonid muutumas juba smartphone'ideks, hoolimata tootjast või tarkvarast.. kuidagi viimase aja trend. Ega WM'i enam ka saa äriklassi OSiks nimetada nüüd, kus WM7 on avalikustatud ja kohe-kohe tulemas. UI on minumeelest ikka vägagi lihtlabaseks ja mänguliseks tehtud, lisaks ka veel muidugist nõue, et tootjad oma custom UI-d peale ei laseks..

Praegusest WM 6.5 põlvkonnast ja nuh miks mtite ka 6.1 põlvkonnast niipalju, et ka need on minumeelest juba äriklassi staatusest ammu välja jooksnud, kuigi paljud omavad veel mitmeid mõnusaid äriklassi omadusi.

Muideks N97 küll äriklassi seade pole, äriklassi seadmed on nokial siiski E-seeria aparaadid. Seda on kasvõi juba telefonis peituvatest rakendustest tunda. Muideks, kes ei tea, siis nokia pakub kõikidele E seeria omanikele tasuta quickoffice'i uuendusi, mis ühilduvad office 2007 failiformaatidega.. see juba hea poole aasta vanune uuendus või isegi vanem aga ta ei tulnud eriti suure lainega omal ajal.. vb peakski kirjutama uudise sellest..
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 15.03.2010 12:14:12 vasta tsitaadiga

Ütleme nii et igal asjal on omad head ja vead. Hetkel kasutan suure ekraaniga touchscreeni, mis on suhteliselt mugav ja hea kasutada. Samas sõites palju autoga, tunnen puudust nuppudest, mida oleks veel mugavam kasutada aga see võib tuleneda ka sellest, et nuppudega olen nii harjund, et unepealt võiks silmad kinni sõnumi valmis trükkida. Aku koha pealt mina isiklikult arvan et see oleneb rohkem telefonist ning kasutusest. Kui vanasti kasutasin 6310i ainult helistamiseks umbes sama palju kui praegu ning aku pidas 4 päeva, siis praegu peab samsungi oma vastu umbes 2 päeva, kasutades lisaks helistamisele ka palju muid asju, wifi, fotokas, office, taskulamp jne. Minu arvates on kõige tähtsam multifunksionaalsus. Ma ei pea enam kümmet erinevat seadet kaasas kandma.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hallhunt
Piiratud kasutaja
hallhunt

liitunud: 24.11.2007




sõnum 15.03.2010 21:14:38 vasta tsitaadiga

nõustun siin mõne eelnevaga,et üks eristusviise ongi ehk OS funktsionaalsus,ehk mida tebla teha oskab nö.Kuigi jah võtame näiteks selle 5800xm...aastaid tagasi oleks see tõesti tituleeritud nutitelefoniks,kuigi nüüd vaatame seda kui nö tavalist tebilinikut touch screeniga,mis nats rohkem oskab võrreldes klassiaklise mobiiliga.
_________________
Ära taha olla see,kes sa ei ole.Ole see,kes sa oled ja peagi märkad et olid see,kes tahtsid olla
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2010 21:38:23 vasta tsitaadiga

Oman tavalist ,aga niipalju kui touchi olen saand näppida meeldib touch rohkem.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mr. Ants
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2006




sõnum 15.03.2010 21:46:44 vasta tsitaadiga

Ei meeldi puutetundlikud aparaadid. Tahan sõrme all tunda, kuidas nupp/klahv teise asendisse läheb. Füüsiliste nuppude eelis on ka see muidugi, et neid saab "pimesi" kasutada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.03.2010 23:02:10 vasta tsitaadiga

hallhunt, mis nutitelefoni omadused 5800'l siis ära on kadunud?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
föönitaja
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2008




sõnum 17.03.2010 18:24:35 vasta tsitaadiga

Ainult ühe tootja touch-screen on näpitav. Ülejäänud mis reageerivad puutetundlikusele need on täielik jamps. Enne võtan oma tavalise nuppudega telefoni tagasi, kui mõne odavama klassi "puutetundliku" Samsungi...
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woo456
Kreisi kasutaja
woo456

liitunud: 23.07.2006




sõnum 17.03.2010 18:27:40 vasta tsitaadiga

föönitaja kirjutas:
Ainult ühe tootja touch-screen on näpitav. Ülejäänud mis reageerivad puutetundlikusele need on täielik jamps. Enne võtan oma tavalise nuppudega telefoni tagasi, kui mõne odavama klassi "puutetundliku" Samsungi...

iPhone või?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 17.03.2010 18:41:35 vasta tsitaadiga

föönitaja kirjutas:
Ainult ühe tootja touch-screen on näpitav. Ülejäänud mis reageerivad puutetundlikusele need on täielik jamps. Enne võtan oma tavalise nuppudega telefoni tagasi, kui mõne odavama klassi "puutetundliku" Samsungi...

ilmselt pole sa eriti näppind samsunge icon_biggrin.gif
ma ei vaidle vastu et iphone puututundlikkus on hea.
Isiklikult mulle ta üldse ei meeldi, maci kummardajate mänguasi icon_biggrin.gif
minul teeb kogu sama töö ja vb rohkemgi ära samsung gt-i8000
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marxx20
HV vaatleja
Marxx20

liitunud: 30.10.2008




sõnum 17.03.2010 19:32:27 vasta tsitaadiga

Oleneb milleks kasutada

Kui pean metsas müttama siis kindlalt nuppudega.
Kui aga oled kontori inimene vms seesugust siis touchscreen.

Nüüd ongi mul 2 telefoni icon_lol.gif

Metsas kasutamiseks mingi vana nokia, kui aga olen tööl siis touchscreeniga HTC

_________________
Don't be so open minded, your brains will fall out
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 17.03.2010 20:53:18 vasta tsitaadiga

föönitaja kirjutas:
Ainult ühe tootja touch-screen on näpitav. Ülejäänud mis reageerivad puutetundlikusele need on täielik jamps. Enne võtan oma tavalise nuppudega telefoni tagasi, kui mõne odavama klassi "puutetundliku" Samsungi...

Äkki saab 1 hea vs. ülejäänud pask taandada hoopis sellele, kas kasutatakse resistive või capacitive touch screeni? Siin võivad maitsed lahku minna.

Ise eelistan puutetundlikku telefoni nuppude arvelt võidetud ekraanipinna pärast. Tõsi küll, teksti sisestada on füüsilistelt nuppudelt mugavam, kuna ei pea nii täpselt sihtima ja kontuuride järgi saab ka pimesi aru, millisel klahvil sõrm asub. Samuti on touch-screeniga probleem, kui tahaks kindad käes näppida.
Samas ei kogune puutetundliku telefoni "nuppude" vahelt tolmu ega niiskust riista sisemusse. thumbs_up.gif

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
föönitaja
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2008




sõnum 17.03.2010 23:41:26 vasta tsitaadiga

Väga vabandan, minu eelmine postitus tundus liialt fanboylik ja mitmesti mõistetav. Nimelt ma vihjasin sellele, et nii palju kui mina olen katsunud erinevaid telefone, mis on touchscreen-iga, siis on iPhone-l kõige tundlikum ja kõige vähem tõrkuv. Samas ei ole ma muidugi kõiki Samsungi telefone läbi proovinud ja ei oska öelda kas kõrgema klassi telefonidel on ka parem ja arenenum tehnoloogia ekraani osas, kui mõnel teisel mudelil. Siinkohal vabandused Samsungi fännide ja omanike ees. Ja üks telefonimark mis mind väga huvitab, HTC, on mul sootuks proovimata: seda ma sooviks samuti kunagi proovida.

Pigem mõtlesin ma oma esimese postitusega seda, et kui ma saaksin valida KAS: A) <3000.- nuppudega telefon või B) <3000.- puutetundlik telefon. Siis võtaksin raudselt nuppudega, kuna praegused sellises odavas hinnaklassiga telefoni seas on väga üksik mudel puutetundlikke telefone. Üks mudel peaks mingisugune LG olema, mis nüüd väga popp on ja selle kohta on mul küll saladus sosistada, et kui korralikku puutetundlikku telefoni otsida, siis sellise raha eest seda ei leia.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2010 13:28:15 vasta tsitaadiga

Touchscreen thumbs_up.gif . Mugavam netis käia , GPSi kasutada ja sõnumeid kirjutada (fullscreen qwerty vastu ei saa mitte miski) . Helistamine on täpselt sama mugav kui nuppudega , kui ära harjuda ( mis võtab väga vähe aega ) . Telehvoniks siis 5800 XM .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Touch-screen mobiili vs tavaline mobiil mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.