Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Termopadja vahetamine? asendamine? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 23.02.2010 21:58:27 Termopadja vahetamine? asendamine? vasta tsitaadiga

Nimelt oli mu rüperaal kaua-aegse töö ja sooja toa tõttu suhteliselt tuliseks hakanud minema. Seega otsustasin termopasta ära vahetada.
Lahti võttes tabas mind üllatus, et GPU'l on hoopis termopadi, mis oli tükkideks põlenud/kuumunenud.
CPU termopasta saan küll uue panna, kuid mis ma GPU'ga teeks? Mida panna asenduseks termopadjale(neid pole vist ju saada?) ? Kuidas edasi käituda?

Arvutiks Fujitsu-Siemens Amilo.

_________________
wtf#21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.02.2010 22:04:14 vasta tsitaadiga

Üks tuntud variant on sobiva paksusega vasest lõigatud tükk ja see asendab siis seda termopatja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 23.02.2010 22:06:06 vasta tsitaadiga

Sa siis panid endale ka vasetüki? ja see lihtsalt vahele või termopastaga kõik kokku?

Mul ei ole sellist vasetükki vist kuskilt võtta. Mis kohti pakute, kust saaks?

_________________
wtf#21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2010 21:44:19 vasta tsitaadiga

Millise mudeliga täpsemalt tegu?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2010 21:53:26 vasta tsitaadiga

Kui paksuse ja suuruse ütled, siis ehk leian uue padja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 24.02.2010 23:01:17 vasta tsitaadiga

Täpsem mudel peaks olema: Fujitsu Siemens AMILO Pi 1556. (igastahes mingi 15xx oli - täpsem spec profiilis)

Vana GPU termopadi oli 1mm paks ning 20x20mm. (kuigi pind on väiksem, nüüd küsimus, et kas termopadi peab nii palju üle olema(et nagu suurem)? või aitaks ka nt see, kui mõlemalt poolt 2mm üle oleks? - seega sobiks 15x15mm)

Tegin pilti:



Kas need sinakad termopadjad pean ka ära vahetama? Ühel on tegelikult isegi vb nii palju vaba pinda(mis lihtsalt üle, õhus hetkel), kas seda võiks ka kasutada GPU'le? Või see oleks ikka niuke poolenisti tegemine ja selle "kasutatud" termopadja efektiivsus pole ikka nii hea?

_________________
wtf#21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.02.2010 23:27:43 vasta tsitaadiga

Kui see "yles sulanud" sinine padi on 1mm, siis "mittesulanud" padi oli kusagil a 1,5mm, kui mitte isegi 2mm.

Nii, et v6ta erineva paksusega paber / papp ja m66da reaalselt yle, et kui paks paber "kinni" j22b ja ei liigu enam vabalt prosa ja radika vahel.

Postitatud mobile device
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 25.02.2010 00:26:50 vasta tsitaadiga

Mõõtsin selle ülessulanud (näha kohe, et nats teistsugune) padja jääki (ehk üleolevat äärt) ning sain põhimõtteliselt 1mm. Samas mõõtsin ka pildil olevate teiste patjade paksust, mis ei tundu olevat ülessulanud, vaid lihtsalt kasutuses olnud, sain tulemuseks 1mm.
Et kas peaks ikka proovime paberi/papiga?

_________________
wtf#21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.02.2010 13:23:30 vasta tsitaadiga

Ordist pakuti sellist asja nagu termoteip kahepoolne: http://www.akasa.co.uk/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Accessories&type_sub=Thermal%20Interface&model=AK-TT12-80
Aga see ainult 0,3mm paks ja hästi tugeva liimiga pidi ka olema. Tundub, et see ei sobi. Leidsin tüki vaskplaati ca 1,5mm paksu. Kuidas seda oleks kõige mõistlikum kinnitada jahutuse külge? Mingisuguse kuumakindla liimiga? Ja kui see kinni saadud, kas siis GPU ja selle vasetüki vahele termopastat ka panna?

Edit: Sry wtfp, et su teemat risustan, aga mure mul samasugune. Loodan, et ei pahanda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.02.2010 13:55:53 vasta tsitaadiga

Aga ega midagi lihtviisilisest soovitada polegi võimalik, kuna nii iga läppari jahutus, kui ka läppari korpuse töötamine tuulekanalina, on erinevad nii tootjate kui ka mudelite lõikes.

Ja on ka seda ette tulnud, et üks ja sama idee / või lahendus ei kõlba teisele, täpselt samasugusele teisele mudelile.
---------------------------------------------------
Nii, et kes tahab midagi reaalset saavutada, siis tuleb oma peanupp tööle panna ja ise insener-konstruktoriks hakata. icon_cool.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif Mitte lootes, et "rahva lemmik Google" kõik ette-taha ära teeb. icon_biggrin.gif

Ja ega see pole nali - ehitan ajaviiteks ühest katkisest HP DV Pavilionist endale korralikku töötavat masinat ning praegu katsetan vist mingit 3-dat jahutuse suuremat konstruktsioonimuudatust. Kuid ise tunnen, et isegi veel see pole päris see, mida ma lõpptulemusena saada tahan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 03.01.2013 20:05:51 vasta tsitaadiga

Kaevan vana teema jälle ülesse icon_biggrin.gif

Kas muidu termopadi peab olema täpselt sama paks kui originaal? Kas natuke paksem termopadi oleks isegi parem (1mm asemele 1,5mm)?

_________________
wtf#21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 03.01.2013 21:04:19 vasta tsitaadiga

mingit vask tükikest ei leia ? see oleks kõvasti parem variant icon_rolleyes.gif
kasvõi suvaline, ostad mingi 180 liivapaberi ja annad näppudele valu, kunagi kui polnd kalibreeritud võtta siis sai ni tehtud...
tagasi üles
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 03.01.2013 21:04:47 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kui see "yles sulanud" sinine padi on 1mm, siis "mittesulanud" padi oli kusagil a 1,5mm, kui mitte isegi 2mm.

Nii, et v6ta erineva paksusega paber / papp ja m66da reaalselt yle, et kui paks paber "kinni" j22b ja ei liigu enam vabalt prosa ja radika vahel.

Postitatud mobile device


Oh sind vaesekest, näed siin ju lausa lahti seletatud kuidas saad teada kui paks vaseleht panna icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 03.01.2013 21:14:24 vasta tsitaadiga

jälle liigne laiskus tekitab probleemi beer_yum.gif

ee.... ta võib paksem ka ju olla alati, ta on suht elastne, radkas pressib vähe kokku
tagasi üles
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2013 21:34:04 vasta tsitaadiga

wtfp kirjutas:
Kaevan vana teema jälle ülesse icon_biggrin.gif

Kas muidu termopadi peab olema täpselt sama paks kui originaal? Kas natuke paksem termopadi oleks isegi parem (1mm asemele 1,5mm)?

Kui reaalne kaugus on 1mm siis padi peab olema VÄHEMALT 1.5 kui mitte 2mm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 03.01.2013 21:50:46 vasta tsitaadiga

Nu ma tean seda vaselehe teemat jne, hetkel väike alumiiniumleht seal vahel, vaske siis ei leidnud.. Ma ei küsinud ju seda icon_razz.gif

Kuid lihtsalt tahaksin natukene rohkem teada, mis efektiga jne täpselt termopadi toimib. Et kas natuke paksem termopadi (originaalis padi 1mm, reaalne vahe seega väiksem... ja kui panna nt 1,5mm - kuna pehme, siis jääb tuugam seal, surub kokku) on parem või hoopis teeb midagi halba?

_________________
wtf#21


viimati muutis wtfp 03.01.2013 21:55:19, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2013 21:54:00 vasta tsitaadiga

kui vahe on 1mm ja padi on 1mm siis kontakt põhimõtteliselt puudub

Põhimõte sama mis termopastal. Ja termopatja võib enamikel juhtudel korraliku termopastaga asendada. Kui just vahe liiga suur ei ole.
Erijuhtivus sama.

Pealegi termopadi = klaasfiiberarmeering + termopasta.

Ja igal juhu toimib termopastane plekk paremini kui termopadi/pasta kui vahemaad suureks lähevad.
1mm juures suht kamakaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 03.01.2013 22:11:11 vasta tsitaadiga

wtfp kirjutas:
Nu ma tean seda vaselehe teemat jne, hetkel väike alumiiniumleht seal vahel, vaske siis ei leidnud.. Ma ei küsinud ju seda icon_razz.gif

Kuid lihtsalt tahaksin natukene rohkem teada, mis efektiga jne täpselt termopadi toimib. Et kas natuke paksem termopadi (originaalis padi 1mm, reaalne vahe seega väiksem... ja kui panna nt 1,5mm - kuna pehme, siis jääb tuugam seal, surub kokku) on parem või hoopis teeb midagi halba?


soojuse juhtivus on ikka ju sama, kontakt peab aga korralik olema jahuti ja siis selle kuumaallika vahel, et soojuse ülekanne oleks korralik.
tagasi üles
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.01.2013 01:34:05 vasta tsitaadiga

Poest soovitati mingi hetk pasta asemel patja ka prose ja jahuti vahele. Hea, et prose maha ei põlenud krt icon_evil.gif
Masina käima pannes hakkas vent kohe täistuuridel vuhama ja kui Everesti jõudsin, oli prose juba 108 C
Niiet kui vähegi võimalik, siis kasutage GPU jahutuse vahel ka pastat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2013 10:56:23 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Poest soovitati mingi hetk pasta asemel patja ka prose ja jahuti vahele. Hea, et prose maha ei põlenud krt icon_evil.gif
Masina käima pannes hakkas vent kohe täistuuridel vuhama ja kui Everesti jõudsin, oli prose juba 108 C
Niiet kui vähegi võimalik, siis kasutage GPU jahutuse vahel ka pastat.

Patja?
Mis pood sulle patja soovitas? Oomipood on seda närust alumiiniumteipi soovitanud, et umbe häääää.
Sittagi, Radeon 9000 AIO't ta igastahes ei jahutanud. Ja see arhailine kaart on tänapäevaste kõrval eriline säästuaparaat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.01.2013 16:48:54 vasta tsitaadiga

mingi itshop või miski selline soovitas. Ei jahuta muidugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 07.01.2013 17:36:28 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Pealegi termopadi = klaasfiiberarmeering + termopasta.

Ja igal juhu toimib termopastane plekk paremini kui termopadi/pasta kui vahemaad suureks lähevad.
1mm juures suht kamakaks.

Termopadi võib olla ka kummilaadsest materjalist, mis on tunduvalt elastsem ja ei kipu nii kergesti kuivama.
Vaskplekist on muidugi mõlemad kehvemad.

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.01.2013 01:45:41 vasta tsitaadiga

.:MDK:., vaskplekk oleks siiski kõige parem soojusjuht videokaardile?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 09.01.2013 02:00:56 vasta tsitaadiga

Jah, lihtsalt õige paksusega peab olema ja kinni kruvimisel tuleks olla ettevaatlik. Mõlemale poole peaks lisama ka pastat.
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.01.2013 02:23:22 vasta tsitaadiga

.:MDK:., Teie abiga oleks teostatav?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 09.01.2013 02:55:32 vasta tsitaadiga

Millele täpsemalt seda plekki vahele tahad panna ja palju minu abi oleks vaja? Praktikas ma antud tööd teostanud ei ole.
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 11:11:25 vasta tsitaadiga

Kui pole käepärast sobiva paksusega plekitahvlit, mille kallale kääridega minna, sobib ka vask- või pronksmünt. Küljed võiks tasaseks lihvida ja pasta muidugi mõlemale küljele.

PS. Meie 1- ja 2-sendised näevad küll sobivad välja, kuid on paraku vaid galvaniseeritud teras...

PPS. Hõbe- või kuldmünt sobib ka. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 12:08:13 vasta tsitaadiga

tegelikult pole see metalliga silikon asendamine nii lihtne teps mitte
Tehase poolt on silikoni kasutatud sellepärast, et polda kindlad elemetide montaazi ühtluses. Poleks probleemi, kui üks jahuti kataks ainult ühte kiipi. Kui on mitu kiipi sama jahuti all, siis võib tekkida olukord, kus väiksema survega kiibile jääb jahuti kõveralt (ei kata kogu jahutuspinda) või surub/väänab liialt kinnitustkohtadest emaplaati või kiipi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Minimx38
Kreisi kasutaja
Minimx38

liitunud: 08.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 12:53:38 vasta tsitaadiga

selle pärast ongi vaja teada täpset paksust.

Tootjad ei pane neid sellepärast, et sada korda kergem on sinna termopadi panna ja asi vask, kui hakata panema mingit vask lehte, pärast on liiga paks vms ja surub kiibi pooleks näiteks, odavam tuleb kah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 13:06:46 vasta tsitaadiga

Just, paksus peab olema väga täpselt paigas, muidu võib prose peal olev element kalde alla jääda. Mõõtmiseks soovitan paberitükkide asemel lehtkaliibrit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 13:08:14 vasta tsitaadiga

Minimx38 kirjutas:
selle pärast ongi vaja teada täpset paksust.

Tootjad ei pane neid sellepärast, et sada korda kergem on sinna termopadi panna ja asi vask, kui hakata panema mingit vask lehte, pärast on liiga paks vms ja surub kiibi pooleks näiteks, odavam tuleb kah.

lisaks paksusele võib kivi olla ka kõveralt peal ja võib puutepinnal nurgast vahe sisse jääda. Seda saab küll kompenseerida mõlema poolele topitava termopastaga, kuid ka siin on oluline, et mida õhem pastakiht, seda parem ülekanne.
kindlasti on ka peene ribaga corele toetuv vaskplekk parema soojusülekandega kui silikon
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 09.01.2013 14:43:46 vasta tsitaadiga

Reeglina on võimsamatel/kuumematel graafikakividel juba otseühendus jahuti tallaga. Lahjemate puhul ei ole enam määrav, mis seal vahel on. Seega tuleks kõigepealt mõelda, kas sel jändamisel on üldse mõtet. kännuämmelga jutt on täiesti õige.
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
undead
HV Guru

liitunud: 04.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 15:00:17 vasta tsitaadiga

wtfp, muidugi on tore leiutada ja inseneri mängida aga mis kuradi pärast sa üldse leiutama hakkad ??? vaata kõigepealt uuesti oma masinat, sul on ju tegemist amilo pi1536 masinaga. ja nüüd vaata oma jahutuse pilti. Mida rohkem asju vahele topid, seda halvemaks läheb soojusjuhtivus. sul on ju jahutusel videokaardi protsessori kohal juba ju vaskplaat . pane sinna lihtsalt korralik termopasta õhukese kihiga alla ja sul on temperatuur palju parem kui hakkad vask plaate vahele leiutama. pealegi kui paned video gpu peale vase tüki, siis tõstad jahutust õhku ja su jahutus ei ulata videokaardi mälude peale.

Tagasi pöördudes alguse poole. Sul on jahe ati video, mis netis käiestavaliselt 35-45 kraadi ja mängides väga üle 65-70 c ei tohiks tõusta. sul on korralik jahutus, mis vask plaadiga. Lihtsalt viska vana termopadi alt ära ning ära topi midagi sinna vahele. Puhasta gpu alt ära, pane õhuke kiht termopastat ja jahutus peale tagasi ning temperatuur peaks videol olema ilus. Juhul kui peaks olema nii et jahutuse ja video gpu vahele jääb õhk ja nad üksteise vastu ei puutu, siis hakka leiutama. ( kokku pannes vaata everestiga või aida64-ga temperatuuri ja kui jahutus peale kruvitud, siis kruvi uuesti maha ja vaata kui panid termopastat video gpu peale, siis kas peale maha võtmist on ka jahutus termopastaga koos või mitte.

Kui temperatuur kõrge, siis on hoopis viga jahutuses ja arvatavasti rohkem protsessori omas, kui keerad jahutust ristipidi siis näed et prose jahutus on väikse nurga all ja seal see heatpipe suht tihti hakkab otsi andma.

_________________
www.raja.ee
Macbook air ning pro hooldus ja remont.
Veo- ja kolimisteenus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 17:35:01 vasta tsitaadiga

Selge on see, et tüüpilist termopatja vaid termopastaga asendada ei ole mõistlik. Pasta on siiski kahe sileda ja liibuva pinna vaheliste mikrotühemike täitmiseks, mitte ~1mm-se distantsi pealt soojuse üle kandmiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2013 17:51:30 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Selge on see, et tüüpilist termopatja vaid termopastaga asendada ei ole mõistlik. Pasta on siiski kahe sileda ja liibuva pinna vaheliste mikrotühemike täitmiseks, mitte ~1mm-se distantsi pealt soojuse üle kandmiseks.

1mm ei ole mõistliku pasta jaoks probleem.
2mm võib juba problemaatiline olla.
Alati võib elfast tellida termopatju palju kulub.

padja ja termopasta soojusjuhtivus on enamvähem samal tasemel.
Tihtilugu pasta juhib paremini.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.01.2013 18:24:42 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
rex kirjutas:
Selge on see, et tüüpilist termopatja vaid termopastaga asendada ei ole mõistlik. Pasta on siiski kahe sileda ja liibuva pinna vaheliste mikrotühemike täitmiseks, mitte ~1mm-se distantsi pealt soojuse üle kandmiseks.

1mm ei ole mõistliku pasta jaoks probleem.
2mm võib juba problemaatiline olla.
Alati võib elfast tellida termopatju palju kulub.

padja ja termopasta soojusjuhtivus on enamvähem samal tasemel.
Tihtilugu pasta juhib paremini.

Kui oled arvamusel, et padja ja termopasta soojusjuhtivus on samal tasemel, siis huvitav küll miks tehakse kümneid ja sadu teste ning millest on siis näha, kuidas nii pastad kui padjad on oma omadustelt täiesti "seinast seina". icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 10.01.2013 00:30:35 vasta tsitaadiga

ThedEviL, kas mõtled, et 1mm vahe lihtsalt paksult pastat täis? hmmmm..

kännuämmelg, jutt tundub tõesti asjalik, paksus peaks jah täpselt paigas, muidu mõjutab juba muud.

Miks üldse selle vana Amiloga jaman?
Lihtsalt tahtsin vana töölooma anda isale netiarvutiks, kuid hetkel see jälle kõrvetab juba niisama idle seisundis icon_lol.gif Polnud eelmine kord piisavalt häid vahendeid jms, seega ei saanud sinna väga head combot leiutatud. Seega mõtlesin natuke uuesti uurida. Tellisin nii termopadjalehe kui ka vaskplaate, eks agul proovin lihtsamat teed (lihtsalt uued padjad igale poole + mujale uus termopasta jälle). Sest mujal ka padjad suht kutud juba ajaga.. Igale poole oleks overkill hakata vaskplaate aretama icon_wink.gif . Ja siiamaani aru ikka saanud et u 1mm vahet termopastaga ei täideta.
Lisaks ühel teisel raalil ka lihtsalt netis olles GPU temp 70 kraadi. Termopadi oli jumala ära sulanud. Seega proovingi uued termopadjad järgi (lihtne), et mis tulemuse saan (ei kasutata neid arvuteid mängimiseks, seega ei aja nii viimast kraadi taga).
Kui ei õnnestu, hakkan vaskplaatidega jamama icon_cool.gif

_________________
wtf#21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2013 10:03:35 vasta tsitaadiga

Vaseplaadid leiad siit http://www.ebay.com/itm/10-x-Thermal-Pads-Heat-Sink-for-Laptop-Notebook-GPU-Chipsets-ICs-15mmx15mmx1mm-/180836906080?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1ab83460
Vaseplaat on igati etem kui termopadi thumbs_up.gif
Parim pasta on Phobya HeGrease Extreme http://www.ebay.com/itm/200721655597?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.01.2013 11:16:10 vasta tsitaadiga

Tegelikult saab igaüks ise hinnata ka kodusel teel erinevate pastade ja patjade käitumist:
1. võtta nii 50-60 kraadine temperatuur ja siis vaadata, kuidas pastad-padjad käituvad
2. siis võtta nii 100-120 kraadine temperatuur ja siis vaadata, mis toimub.

Näen seda täiesti ilusti oma läpparite pealt, kus jahedamate Inteli prosa ja sildadega läpparite korral tuleb termopastat vahetada seal kusagil korra paari aasta kohta, kuid ülikuumade AMD prosade ja sildadega läpparitel tuleb termopastat vahetada paar korda aastas.
Niipalju siis reklaamitud pastade kvaliteedist. icon_cool.gif Ja reaalne tegelikkus selgub ikkagi kasutamise käigus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtfp
HV kasutaja
wtfp

liitunud: 26.02.2005




sõnum 10.01.2013 13:37:34 vasta tsitaadiga

Selliseid vaskplaate tellisin jep.
Pasta ka hetkel olemas MX-4. Pole vast kõige halvem valik icon_razz.gif

_________________
wtf#21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Termopadja vahetamine? asendamine?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.