Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD süvenev viga jõudis kulminatsioonini - Samsung 226BW märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
StaticMoth
HV veteran
StaticMoth

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 05:12:32 LCD süvenev viga jõudis kulminatsioonini - Samsung 226BW vasta tsitaadiga

Mitmed kuud tagasi tekkis järsku probleem Samsung 226BW LCD'ga.
Molu sisselülitamisel hakkas pilt vilkuma ning siis lõi kenasti paika mõne sekundi möödudes.

Mõne aja pärast selgus, et mida rohkem sisse-välja lülitusi, seda pikemaks pildi vilkumine venis ning muutus aina "vägivaldsemaks"
Justkui monitori ülessoojenemise faas oleks see raske etapp ning peale seda töötas laitmatult.

Otsustasin siis mõne aja pärast molu mitte välja lülitada, vaid ööseks heleduse ja kontrasti lihtsalt nulli panna, et võimalikult
vähe valgust emiteeriks magamise ajal ning keerasin molu "näoga" seina poole.

Hommikul jälle heledus ja kontrast normi tagasi ja töötas sujuvalt ilma jamadeta nii mõned kuud.

Level 2 - kui peale öist madalal heledusel töötamist hommikul normi panna, hakkas sama jama pihta ning läks natukene aega
enne kui pilt normaliseerus ... See aeg hakkas taas pikenema, mistõttu enam päris nulli heledust ööseks ei pannud.

Töötas ... kuni tänaseni, kui korraks panin tiba madalama heledusega settingu peale, hakkas pilt ülikiirelt ja vägivaldselt vilkuma
nagu tavaliselt, kuid enam ei stabiliseeru, mitte ühelgi heledustasandil ...

Praegu seda teksti läppari taga kirjutades on PC küljes olev molu niimoodi brutaalselt keevitanud oma pool tundi järjest ilma muutusteta.
Iga langetõvehaige unelmate monitor.

Tunneb keegi probleemi ära? Parandatav? Mitme raha eest?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 06:53:35 vasta tsitaadiga

tahanteada vist nokitseb neid
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.01.2010 07:44:24 vasta tsitaadiga

Kirelduse j2rgi on kondensaatorid kutud, muud ei midagi. Nii, et haara kolb julgelt n2ppu ning sii natuke tinutamist...

Kondekate suremine on selline igap2evane n2htus paljudes monitorides.

Ise lammutasin viimati LG-d, sama asi siis, et kondekad kutud.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StaticMoth
HV veteran
StaticMoth

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 14:03:59 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kirelduse j2rgi on kondensaatorid kutud, muud ei midagi. Nii, et haara kolb julgelt n2ppu ning sii natuke tinutamist...

Kondekate suremine on selline igap2evane n2htus paljudes monitorides.

Ise lammutasin viimati LG-d, sama asi siis, et kondekad kutud.

Postitatud mobile device


Äkki on aega/viitsimist aidata ?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.01.2010 18:42:13 vasta tsitaadiga

Eks siis joonista - kirjuta kunagi, kui Sul mõni tuttav IT-d taga ajav koolipoiss rabeleda ei viitsi.

Asun muidu Mustamäel.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cochrane
HV vaatleja
cochrane

liitunud: 22.01.2004




sõnum 20.01.2010 20:33:45 vasta tsitaadiga

Mul selle täpselt sama moluga täpselt sama probleem. Üha hullemaks ja hullemaks ja täna enam normaalsemaks ei läinud. Homme viin ühe kätte nokitseda.
_________________
blogi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
StaticMoth
HV veteran
StaticMoth

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2010 09:41:34 vasta tsitaadiga

cochrane kirjutas:
Mul selle täpselt sama moluga täpselt sama probleem. Üha hullemaks ja hullemaks ja täna enam normaalsemaks ei läinud. Homme viin ühe kätte nokitseda.


ccayser tegi ühe päevaga kiirelt korda minu molu - nagu uus jälle thumbs_up.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 09.02.2010 19:25:22 vasta tsitaadiga

oskab keegi aidata endal vist täpselt sama probleem antud monitoriga :S Monitori töölepanemisel pilt vilgub ja mõne minuti pärast kaob ära .... midagi on läbi ja kas see midagi ohtlikku ka teeb kui monitor n.ö nagu töötab selles mõttes et peale vilkumist töötab monitor nagu ilusti .. icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2010 09:50:52 vasta tsitaadiga

Täna hommikul hakkas minu molu ka vilkuma icon_sad.gif Kallutasin teda veidi tahapoole ja siis lõpetas ära.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Seller
HV vaatleja

liitunud: 05.04.2007




sõnum 11.02.2010 22:00:59 vasta tsitaadiga

Sama monitoriga algusest peale ligi aasta otsa kamm. Arvuti sisselülitamisel teeb monitor vigureid ja lõpuks teeb arvuti restardi.
Peale restarti sama jama aga arvuti jääb tööle. Proovinud xp, vista ja win 7- ga ikka sama jama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StaticMoth
HV veteran
StaticMoth

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2010 03:37:50 vasta tsitaadiga

Seller kirjutas:
Sama monitoriga algusest peale ligi aasta otsa kamm. Arvuti sisselülitamisel teeb monitor vigureid ja lõpuks teeb arvuti restardi.
Peale restarti sama jama aga arvuti jääb tööle. Proovinud xp, vista ja win 7- ga ikka sama jama.


Kui arvuti ise resu teeb, siis peab küll viga kastist otsima mitte molust (graafikakaart oleks loogiline järeldus!?)
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 12.02.2010 05:07:17 vasta tsitaadiga

See monitoride vilkumine on nüüdseks massiline kogu maailmas. Viga on toiteploki elektrolüütkondensaatorites mis on mahtuvuse kaotanud ja enamaltjaolt lihtsalt avastatavad (punnis), nimelt paar-kolm aastat tagasi ilmusid turule odavad hiina kondensaatorid, mida agaralt kokku ostma ja monitoridesse toppima hakati. Põhitegija sellel alal on Samsung. Nende kondensaatorite eluiga ei ületa 3 aastat! Nüüd on see aeg läbi ja vilkuvaid monitore ja LCD telereid kogu maailm täis. Erinevalt autotootjatest molude tootjad vastutust enda peale ei võta ja lihtsalt ignoreerivad antud probleemi.
Nii et kellel natugenegi jootekolb käes püsib, tehke asi ise korda! Säästate sadu kroone. Soovitan osta kallimaid Jaapani (Sanyo näiteks) elektrolüütkondekaid (ja kindlasti 105 kraadise temperatuuritaluvusega nagu originaalidki), need vähemalt püsivad kauem elus ja veel üks soovitus, kasutage antud toiteplokkides kõrgema pingetaluvusega elektrolüüte, näiteks 10 voldi asemel 16v ja 16v asemel 25 voldiseid, kui nad muidugi trükkplaadile ära mahuvad... vahel ei mahu. Tootjafirmad hoiavad ka selle pealt kokku, nimelt on kõrgema pingetaluvusega kondekad kallimad. Üksiküritajale hinnavahe eriti märgatav ei ole, aga tootjale, kes neid miljonites kokku ostab, on sääst märkimisväärne.

Edu tinutamisel!

Ah jaa, monitori korpuse lahtimuukimisel olge hoolikad, tänapäeval on nad kruvivabad ja seisavad koos ainult plastnagade abil. Jõudu kasutades võivad need nagad murduda. Ja muidugi juhe seinast välja enne kui midagi tegema hakkate! icon_biggrin.gif

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2010 05:10:12 vasta tsitaadiga

Kust neid kondekaid ja parandmiseks vajalikke asju osta saaks, mis 226BW-le sobivad?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 12.02.2010 05:26:37 vasta tsitaadiga

Dominus kirjutas:
Kust neid kondekaid ja parandmiseks vajalikke asju osta saaks, mis 226BW-le sobivad?


http://www.oomipood.ee/
http://www.elfaelektroonika.ee/
http://www.westbalt.ee/
Saab kulleriga tellida ja füüsilised kauplused on neil Tallinnas, Tartus ja mujalgi.
Aga enne vaata järgi, millised jupid monitoril sees on. Montori tüübi järgi ei osata vist poes sulle midagi soovitada.
Kui mu mälu ei peta, siis on põhilisteks läbiminejateks Samsungitel 1000uF*25V , 470uF*10V ja 840*25V (840 on üsna rariteetne, aga vabalt võib asendada 1000 mikrofaradisega)

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2010 05:52:29 vasta tsitaadiga

Vondur, suured tänud info eest! beer_yum.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 12.02.2010 13:04:38 vasta tsitaadiga

jah aga mina ei oska kahjuks tinutada ja jootekolbi ka pole icon_cry.gif Mis ma teen selle monitoriga siis ? viskan prügikasti siis selle kuvari v icon_neutral.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 12.02.2010 16:11:20 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
jah aga mina ei oska kahjuks tinutada ja jootekolbi ka pole icon_cry.gif Mis ma teen selle monitoriga siis ? viskan prügikasti siis selle kuvari v icon_neutral.gif


Vii remonti! Nii lihtne see ongi. doh.gif

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 12.02.2010 16:13:17 vasta tsitaadiga

jah aga kes neid LCD remondib üldse ? vabandust et küsisin ei maksa ärrituda kohe icon_redface.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matti
HV veteran
Matti

liitunud: 24.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2010 16:20:32 vasta tsitaadiga

võid HV töövahenduse alafoorumis õnne proovida, mõned osavamad mehed pakuvad seal jooteteenuseid
teine koht oleks ELFA foorum

_________________

Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 12.02.2010 16:37:25 vasta tsitaadiga

tänud Matti lugesin seda ELFA foorumit seal oli küll sama värk selle monitoriga aga peab olema jälle registreerunud kasutaja icon_confused.gif ei viitsi neid sadu paroole endale meelde jätta .... siit foorumist ei tea kedagi usaldavat isikut kes viitsiks aidata loomulikult mingi tasu eest ?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Troll
HV Guru
Troll

liitunud: 01.06.2002




sõnum 12.02.2010 16:38:03 vasta tsitaadiga

Otsi kohapeal mõni telekaremondifirma, küll seal ära tinutatakse.
_________________
TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!!
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StaticMoth
HV veteran
StaticMoth

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2010 05:49:49 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
tänud Matti lugesin seda ELFA foorumit seal oli küll sama värk selle monitoriga aga peab olema jälle registreerunud kasutaja icon_confused.gif ei viitsi neid sadu paroole endale meelde jätta .... siit foorumist ei tea kedagi usaldavat isikut kes viitsiks aidata loomulikult mingi tasu eest ?


Lugesid ka üldse eelmisi postitusi?

StaticMoth kirjutas:

ccayser tegi ühe päevaga kiirelt korda minu molu - nagu uus jälle thumbs_up.gif


see ELFA foorumi teema on ka minu poolt algatatud ning parandaja näol mõlemas foorumis sama isikuga tegu
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.02.2010 08:25:27 vasta tsitaadiga

Ja mis vahet on, milline jootekolbi valdav tegija need paar katkist kondensaatorit 2ra vahetab.

Nii 90% juhtudest on tegu primitiivsete vigadega, millega saab ka naaber-koolipoiss hakkama.

Mul kulus eile Aceri monitorile - koos lahti-kinni kruvimisega a 1 tund.

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 13.02.2010 08:29:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 13.02.2010 13:44:26 vasta tsitaadiga

ok las olla unustage ära.. ei ole kahjuks tuttavat kooli-naabripoissi kes teaks just nüüd täpselt millised need kondensaatorid või mis iganes need tuleb ära tinutada. Vabandust et abi palusin... ei maksa ärrituda kohe icon_redface.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.02.2010 15:46:58 vasta tsitaadiga

Gap: Ära nii väikese asja pärast kah niipalju paanitse - ega see pole Euro-tulek, et paanika ja infarkt üksteise otsa.

Võta kate maha, mis ikka värised selle "musta plastiku" ees icon_wink.gif ning suure tõenäosusega - 95%- näed isegi, millised kondekad "lõhki" on ja mis tuleb välja vahetada.
-------------------------------------------
Ja ma ei usu sugugi, et sa ei tea mõnd naabrimeest, kes päevast-päeva midagi tinutab.
Võtad kasti kaenlasse, lähed talle külla ja niikaua, kui ta naine teile pannkooke küpsetab, vahetate kondekad ära.

Ja nagu juba mainisin - kulus mul Aceril kondekate vahetuseks a 1 tund. Ning seda siis koos lahti-kokku kruttimisega.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2010 13:49:14 vasta tsitaadiga

Sellist jama veel ei esine kuid viimasel ajal pinisema küll hakanud, peab ööseks seinast välja tõmbama et ei häiriks icon_smile.gif

EDIT: krt liiga vara hõiskasin, täna hommikul monitor sisselülitades vilkus, võtsin lahti ning 2 kondekat läbi.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.02.2010 16:18:16 vasta tsitaadiga

Syncmahv: Ära võta südamesse - neid selle tootjafirma kondekaid "lendab miljoneid vastu taevast". icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2010 16:48:08 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Syncmahv: Ära võta südamesse - neid selle tootjafirma kondekaid "lendab miljoneid vastu taevast". icon_cool.gif

Miks peakski...
Nüüd peaks leidma õiged kondekad kusagilt, tevalo ega oomipoe lehelt ei leidnud, mina vähemalt.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.02.2010 17:10:59 vasta tsitaadiga

Syncmahv: Nii ELFA-st kui Oomipoest võid saada oluliselt kvaliteetsemad kondensaatorid, kui selle äpardunud tootja omad ongi. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margus
HV pensionär
Margus

liitunud: 06.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2010 17:43:00 vasta tsitaadiga

Võtke Serigost,saate odavamalt vast icon_cool.gif ja korralikud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.02.2010 18:20:29 vasta tsitaadiga

-Margus-: See-eest on ELFA ja Oomipoe rahval jälle oluliselt pikemad kogemused detailide müügil, nii, et teadmised / kogemused on need, mida tasub hinnata. icon_cool.gif

Ja kui kondeka hind on mingi 8-10 krooni, siis pole nagu põhjust eriliseks tõmblemiseks ja rabelemiseks - iseasi, kui see kondekas maksaks näiteks 100-200 krooni tk. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2010 08:53:25 vasta tsitaadiga

Endal surid ka mollis konded maha ja sümtomid olid sellised et moll näitas vool tuli ,aga taustavalgust ei tulnud. 3-4 TUNDI jändasin lahti ,kokku.
Suvel kakun uuesti lahti ja vahetan kõik konded ära, Nii toite kui ka taustavalguse omad. Tavaliselt kondekate eluiga ongi 2000 tundi. Need mis punnis töötavad max spec ja 2000 tundi ja ongi küpse.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.02.2010 09:30:21 vasta tsitaadiga

Margus: Kui skeemi lugeda viitsid, siis n2ed, et skeemitehniliselt vale v22rtusega kondekad on hoopis valitud.
Nii, et samalaadsed kondekad surevad m6ne firma toodetes juba m6ne kuuga maha, t2nu sellele et nad selle skeemi jaoks valed on. Nii, et to"o"eaga pole siin mingit pistmist, tegemist on k6ige tavalisema tootjate inseneride tegemata to"o"ga.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2010 19:44:18 vasta tsitaadiga

Suured konded siis panna tuleks? igaksjuhuks vist 25V asemele 35V'sed. aga 820,680,330mF asemel kui suured?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccayser
Kreisi kasutaja
ccayser

liitunud: 27.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2010 20:00:10 vasta tsitaadiga

kui mahub siis 820 ja 680 asemele pane 1000uf ja 330 asemele 470uF
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2010 15:46:55 vasta tsitaadiga

endal kah sai LG L226 WT otsa, algul sisse lülitades oli pilt täiesti valge ja paari minuti pärast uuest välja/sisse lülitades oli jälle kõik ok, aga see aeg mis tal kulus pildi ette saamiseks läks järjest pikemaks ja nüüd ei võta enam üldse pilti ette, blank white screen.
et kas see võib sama teema olla et kondekad läbi?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.02.2010 16:45:57 vasta tsitaadiga

Snaxez: Alusta, nagu alati, inimeste lemmikutest - "katised kondekad ja nende välja vahetamine". icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2010 16:56:56 vasta tsitaadiga

xtro ja batman vahetavad ka kui nad ära räägid.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 13:13:59 vasta tsitaadiga

Sai täna ära vahetatud kõik kondekad peale ühe kuna unustasin osta ühe... aga noh see oli täiesti terve kusagil tagapool(miski 680mF/25V)teise samasuguse kõrval vahetasin ära.
läks siis 3x1000mF/35V(oleks võinud neljanda ka osta) ja 1x470mF/35V Sanyo kondekad.
Nüüd kõik korras ning isegi müstiline pinin monitorist kadunud, väga rahul thumbs_up.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2010 17:48:04 vasta tsitaadiga

Vahetasime punnis kondekad ära, lülitasime sisse ning monitor ei saanud toidet.
Tegime jälle lahti ning üks vahetatud kondekatest oli ka punnis.

Kui inventeris viga siis palju selle vahetus maksma võiks minna?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ccayser
Kreisi kasutaja
ccayser

liitunud: 27.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2010 08:30:33 vasta tsitaadiga

Kindel, et konde õiget pidi sai?
Tavaliselt monitori toites oleva 1000uF 35V lüüdi õhkamiseks läheb aega 5-10s, seega, selline väike katsetus, et kas töötab või mitte...selle ajaga saab lüüdi punni küll. Iseasi, kui nüüd kusagil veel midagi katki on, mis tõesti tekitabki seda punni minekut, siis peab asja uurima...aga suure tõenäosusega on lüüt valesti peal.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kix007
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2004




sõnum 10.04.2010 18:00:11 vasta tsitaadiga

Täpselt sama probleem nagu teemaalgatajal, läheb järjest rohkem aega pildi ette võtmiseks
pakuks tööd kellelegi kes oskab kondekad ära vahetada siis mingi summa eest.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriimsilm
HV kasutaja
kriimsilm

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2010 12:43:09 vasta tsitaadiga

Syncmahv kirjutas:
Sai täna ära vahetatud kõik kondekad peale ühe kuna unustasin osta ühe... aga noh see oli täiesti terve kusagil tagapool(miski 680mF/25V)teise samasuguse kõrval vahetasin ära.
läks siis 3x1000mF/35V(oleks võinud neljanda ka osta) ja 1x470mF/35V Sanyo kondekad.
Nüüd kõik korras ning isegi müstiline pinin monitorist kadunud, väga rahul thumbs_up.gif


Kus neid Sanyo-sid müüakse?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2010 18:06:01 vasta tsitaadiga

kriimsilm kirjutas:
Syncmahv kirjutas:
Sai täna ära vahetatud kõik kondekad peale ühe kuna unustasin osta ühe... aga noh see oli täiesti terve kusagil tagapool(miski 680mF/25V)teise samasuguse kõrval vahetasin ära.
läks siis 3x1000mF/35V(oleks võinud neljanda ka osta) ja 1x470mF/35V Sanyo kondekad.
Nüüd kõik korras ning isegi müstiline pinin monitorist kadunud, väga rahul thumbs_up.gif


Kus neid Sanyo-sid müüakse?


Elfas/Tevalos oli.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nitramra
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2003




sõnum 12.04.2010 22:26:23 vasta tsitaadiga

kuna mul ka sama asi ees ja koolist on meeles et kondekatesse talletatakse energiat siis tahakski teada et kas ja kuidas ma enne vanade kondede lahti jootmist need tühjaks tõmbama peaks? lühisesse laskmine vist pole parim mõte...
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2010 00:10:20 vasta tsitaadiga

m6mmix kirjutas:
kuna mul ka sama asi ees ja koolist on meeles et kondekatesse talletatakse energiat siis tahakski teada et kas ja kuidas ma enne vanade kondede lahti jootmist need tühjaks tõmbama peaks? lühisesse laskmine vist pole parim mõte...

Ära aja icon_biggrin.gif Jooda lahti ja pane uued asemele. Mida sa seal lühisesse veel peaks laskma ja mis valemiga?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nitramra
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2003




sõnum 13.04.2010 00:46:03 vasta tsitaadiga

ma mingi hetk otsustasin et parem on kahtluse korral küsida kui hiljem tõdeda et oleks võind..

M
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.04.2010 07:43:13 vasta tsitaadiga

Tegelikult ongi see nii, et kas tuleb oodata, kuni kondeka mahtuvus on "nulli" kukkunud v6i siis "sillatakse" kondekas mingi takistiga, mis mahtuvuse maha koormab.

T6si - see jutt k2ib peamiselt ohutustehnika alla, kuna osades kohtades v6ib olla kondensaatoreid, mille peal on - eluohtliku v22rtusega pinge. N2iteks toitesillas oleval kondel on peal a 350V alalispinget ja sellega saab korraliku n2taka vastu s6rmi.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2010 22:14:49 vasta tsitaadiga

Lootsin, et kui toitepoole lahti kitkun, vaatavad mulle vastu punnpõsksed põrsakesed, mis ümbervahetamist vajavad.
Aga kõik ilusti sirged ja reas (SAMXON 1000uf 16v) Monitor hoiab mõned sekundid pildi ees ja siis viskab pimedaks....

E: tundub, et põhjus kusagil mujal. Juba pool tundi pilt ees olnud. Vbl asi selles, et töökoha temperatuur on üsna madal icon_biggrin.gif
Samas, muutes monitori heledust, ei muutu suurt midagi. 0>100 ainult imevähe. Äkki siis toru või selle toide läbi?
"Power on" led vilgub mõnikord. Korraks kustub ära, kuid pilt on ilusti ees.

Kuigi ekraan ise Samsung 940BF, siis toide on täpselt sama: http://www.ccl-la.com/lcdrepair3.htm

_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.04.2010 22:24:22 vasta tsitaadiga

DonNiger: Muide, Samsung kasutab kogu aeg standartseid skeemilahendusi. Vähe teised detailid, aga töötamine on täpselt 100% sama, kui mõni teiste detailidega skeem.
Selline väga odava tootmise poliitika, muud ei midagi. icon_cool.gif

Aga kui lahtiselt töötab, siis kata plokid ükshaaval kinni ja vaata, millise ploki soojenemine pildi "metsa veab".

Mis aga puutub kondensaatoritesse, siis välimus on väga petlik - kadunud mahtuvus, allapoole lõhkine kondekas - mõned näited, kuna pole katkine kondekas visuaalselt näha.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD süvenev viga jõudis kulminatsioonini - Samsung 226BW mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.