|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
StaticMoth
HV veteran

liitunud: 21.04.2003
|
13.01.2010 05:12:32
LCD süvenev viga jõudis kulminatsioonini - Samsung 226BW |
|
|
Mitmed kuud tagasi tekkis järsku probleem Samsung 226BW LCD'ga.
Molu sisselülitamisel hakkas pilt vilkuma ning siis lõi kenasti paika mõne sekundi möödudes.
Mõne aja pärast selgus, et mida rohkem sisse-välja lülitusi, seda pikemaks pildi vilkumine venis ning muutus aina "vägivaldsemaks"
Justkui monitori ülessoojenemise faas oleks see raske etapp ning peale seda töötas laitmatult.
Otsustasin siis mõne aja pärast molu mitte välja lülitada, vaid ööseks heleduse ja kontrasti lihtsalt nulli panna, et võimalikult
vähe valgust emiteeriks magamise ajal ning keerasin molu "näoga" seina poole.
Hommikul jälle heledus ja kontrast normi tagasi ja töötas sujuvalt ilma jamadeta nii mõned kuud.
Level 2 - kui peale öist madalal heledusel töötamist hommikul normi panna, hakkas sama jama pihta ning läks natukene aega
enne kui pilt normaliseerus ... See aeg hakkas taas pikenema, mistõttu enam päris nulli heledust ööseks ei pannud.
Töötas ... kuni tänaseni, kui korraks panin tiba madalama heledusega settingu peale, hakkas pilt ülikiirelt ja vägivaldselt vilkuma
nagu tavaliselt, kuid enam ei stabiliseeru, mitte ühelgi heledustasandil ...
Praegu seda teksti läppari taga kirjutades on PC küljes olev molu niimoodi brutaalselt keevitanud oma pool tundi järjest ilma muutusteta.
Iga langetõvehaige unelmate monitor.
Tunneb keegi probleemi ära? Parandatav? Mitme raha eest?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
13.01.2010 06:53:35
|
|
|
tahanteada vist nokitseb neid
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.01.2010 07:44:24
|
|
|
Kirelduse j2rgi on kondensaatorid kutud, muud ei midagi. Nii, et haara kolb julgelt n2ppu ning sii natuke tinutamist...
Kondekate suremine on selline igap2evane n2htus paljudes monitorides.
Ise lammutasin viimati LG-d, sama asi siis, et kondekad kutud.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
StaticMoth
HV veteran

liitunud: 21.04.2003
|
13.01.2010 14:03:59
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Kirelduse j2rgi on kondensaatorid kutud, muud ei midagi. Nii, et haara kolb julgelt n2ppu ning sii natuke tinutamist...
Kondekate suremine on selline igap2evane n2htus paljudes monitorides.
Ise lammutasin viimati LG-d, sama asi siis, et kondekad kutud.
Postitatud mobile device |
Äkki on aega/viitsimist aidata ?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.01.2010 18:42:13
|
|
|
Eks siis joonista - kirjuta kunagi, kui Sul mõni tuttav IT-d taga ajav koolipoiss rabeleda ei viitsi.
Asun muidu Mustamäel.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cochrane
HV vaatleja

liitunud: 22.01.2004
|
20.01.2010 20:33:45
|
|
|
Mul selle täpselt sama moluga täpselt sama probleem. Üha hullemaks ja hullemaks ja täna enam normaalsemaks ei läinud. Homme viin ühe kätte nokitseda.
_________________ blogi |
|
| tagasi üles |
|
 |
StaticMoth
HV veteran

liitunud: 21.04.2003
|
21.01.2010 09:41:34
|
|
|
| cochrane kirjutas: |
| Mul selle täpselt sama moluga täpselt sama probleem. Üha hullemaks ja hullemaks ja täna enam normaalsemaks ei läinud. Homme viin ühe kätte nokitseda. |
ccayser tegi ühe päevaga kiirelt korda minu molu - nagu uus jälle
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
09.02.2010 19:25:22
|
|
|
oskab keegi aidata endal vist täpselt sama probleem antud monitoriga :S Monitori töölepanemisel pilt vilgub ja mõne minuti pärast kaob ära .... midagi on läbi ja kas see midagi ohtlikku ka teeb kui monitor n.ö nagu töötab selles mõttes et peale vilkumist töötab monitor nagu ilusti ..
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dominus
HV Guru

liitunud: 05.03.2004
|
10.02.2010 09:50:52
|
|
|
Täna hommikul hakkas minu molu ka vilkuma Kallutasin teda veidi tahapoole ja siis lõpetas ära.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Seller
HV vaatleja
liitunud: 05.04.2007
|
11.02.2010 22:00:59
|
|
|
Sama monitoriga algusest peale ligi aasta otsa kamm. Arvuti sisselülitamisel teeb monitor vigureid ja lõpuks teeb arvuti restardi.
Peale restarti sama jama aga arvuti jääb tööle. Proovinud xp, vista ja win 7- ga ikka sama jama.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
StaticMoth
HV veteran

liitunud: 21.04.2003
|
12.02.2010 03:37:50
|
|
|
| Seller kirjutas: |
Sama monitoriga algusest peale ligi aasta otsa kamm. Arvuti sisselülitamisel teeb monitor vigureid ja lõpuks teeb arvuti restardi.
Peale restarti sama jama aga arvuti jääb tööle. Proovinud xp, vista ja win 7- ga ikka sama jama. |
Kui arvuti ise resu teeb, siis peab küll viga kastist otsima mitte molust (graafikakaart oleks loogiline järeldus!?)
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
12.02.2010 05:07:17
|
|
|
See monitoride vilkumine on nüüdseks massiline kogu maailmas. Viga on toiteploki elektrolüütkondensaatorites mis on mahtuvuse kaotanud ja enamaltjaolt lihtsalt avastatavad (punnis), nimelt paar-kolm aastat tagasi ilmusid turule odavad hiina kondensaatorid, mida agaralt kokku ostma ja monitoridesse toppima hakati. Põhitegija sellel alal on Samsung. Nende kondensaatorite eluiga ei ületa 3 aastat! Nüüd on see aeg läbi ja vilkuvaid monitore ja LCD telereid kogu maailm täis. Erinevalt autotootjatest molude tootjad vastutust enda peale ei võta ja lihtsalt ignoreerivad antud probleemi.
Nii et kellel natugenegi jootekolb käes püsib, tehke asi ise korda! Säästate sadu kroone. Soovitan osta kallimaid Jaapani (Sanyo näiteks) elektrolüütkondekaid (ja kindlasti 105 kraadise temperatuuritaluvusega nagu originaalidki), need vähemalt püsivad kauem elus ja veel üks soovitus, kasutage antud toiteplokkides kõrgema pingetaluvusega elektrolüüte, näiteks 10 voldi asemel 16v ja 16v asemel 25 voldiseid, kui nad muidugi trükkplaadile ära mahuvad... vahel ei mahu. Tootjafirmad hoiavad ka selle pealt kokku, nimelt on kõrgema pingetaluvusega kondekad kallimad. Üksiküritajale hinnavahe eriti märgatav ei ole, aga tootjale, kes neid miljonites kokku ostab, on sääst märkimisväärne.
Edu tinutamisel!
Ah jaa, monitori korpuse lahtimuukimisel olge hoolikad, tänapäeval on nad kruvivabad ja seisavad koos ainult plastnagade abil. Jõudu kasutades võivad need nagad murduda. Ja muidugi juhe seinast välja enne kui midagi tegema hakkate!
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dominus
HV Guru

liitunud: 05.03.2004
|
12.02.2010 05:10:12
|
|
|
| Kust neid kondekaid ja parandmiseks vajalikke asju osta saaks, mis 226BW-le sobivad?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
12.02.2010 05:26:37
|
|
|
| Dominus kirjutas: |
| Kust neid kondekaid ja parandmiseks vajalikke asju osta saaks, mis 226BW-le sobivad? |
http://www.oomipood.ee/
http://www.elfaelektroonika.ee/
http://www.westbalt.ee/
Saab kulleriga tellida ja füüsilised kauplused on neil Tallinnas, Tartus ja mujalgi.
Aga enne vaata järgi, millised jupid monitoril sees on. Montori tüübi järgi ei osata vist poes sulle midagi soovitada.
Kui mu mälu ei peta, siis on põhilisteks läbiminejateks Samsungitel 1000uF*25V , 470uF*10V ja 840*25V (840 on üsna rariteetne, aga vabalt võib asendada 1000 mikrofaradisega)
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dominus
HV Guru

liitunud: 05.03.2004
|
12.02.2010 05:52:29
|
|
|
Vondur, suured tänud info eest!
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
12.02.2010 13:04:38
|
|
|
jah aga mina ei oska kahjuks tinutada ja jootekolbi ka pole Mis ma teen selle monitoriga siis ? viskan prügikasti siis selle kuvari v
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
12.02.2010 16:11:20
|
|
|
| Gap kirjutas: |
jah aga mina ei oska kahjuks tinutada ja jootekolbi ka pole Mis ma teen selle monitoriga siis ? viskan prügikasti siis selle kuvari v  |
Vii remonti! Nii lihtne see ongi.
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
12.02.2010 16:13:17
|
|
|
jah aga kes neid LCD remondib üldse ? vabandust et küsisin ei maksa ärrituda kohe
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Matti
HV veteran

liitunud: 24.01.2007
|
12.02.2010 16:20:32
|
|
|
võid HV töövahenduse alafoorumis õnne proovida, mõned osavamad mehed pakuvad seal jooteteenuseid
teine koht oleks ELFA foorum
_________________
Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma. |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
12.02.2010 16:37:25
|
|
|
tänud Matti lugesin seda ELFA foorumit seal oli küll sama värk selle monitoriga aga peab olema jälle registreerunud kasutaja ei viitsi neid sadu paroole endale meelde jätta .... siit foorumist ei tea kedagi usaldavat isikut kes viitsiks aidata loomulikult mingi tasu eest ?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
12.02.2010 16:38:03
|
|
|
Otsi kohapeal mõni telekaremondifirma, küll seal ära tinutatakse.
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
StaticMoth
HV veteran

liitunud: 21.04.2003
|
13.02.2010 05:49:49
|
|
|
| Gap kirjutas: |
tänud Matti lugesin seda ELFA foorumit seal oli küll sama värk selle monitoriga aga peab olema jälle registreerunud kasutaja ei viitsi neid sadu paroole endale meelde jätta .... siit foorumist ei tea kedagi usaldavat isikut kes viitsiks aidata loomulikult mingi tasu eest ? |
Lugesid ka üldse eelmisi postitusi?
| StaticMoth kirjutas: |
ccayser tegi ühe päevaga kiirelt korda minu molu - nagu uus jälle  |
see ELFA foorumi teema on ka minu poolt algatatud ning parandaja näol mõlemas foorumis sama isikuga tegu
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.02.2010 08:25:27
|
|
|
Ja mis vahet on, milline jootekolbi valdav tegija need paar katkist kondensaatorit 2ra vahetab.
Nii 90% juhtudest on tegu primitiivsete vigadega, millega saab ka naaber-koolipoiss hakkama.
Mul kulus eile Aceri monitorile - koos lahti-kinni kruvimisega a 1 tund.
Postitatud mobile device
viimati muutis tahanteada 13.02.2010 08:29:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
13.02.2010 13:44:26
|
|
|
ok las olla unustage ära.. ei ole kahjuks tuttavat kooli-naabripoissi kes teaks just nüüd täpselt millised need kondensaatorid või mis iganes need tuleb ära tinutada. Vabandust et abi palusin... ei maksa ärrituda kohe
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.02.2010 15:46:58
|
|
|
Gap: Ära nii väikese asja pärast kah niipalju paanitse - ega see pole Euro-tulek, et paanika ja infarkt üksteise otsa.
Võta kate maha, mis ikka värised selle "musta plastiku" ees ning suure tõenäosusega - 95%- näed isegi, millised kondekad "lõhki" on ja mis tuleb välja vahetada.
-------------------------------------------
Ja ma ei usu sugugi, et sa ei tea mõnd naabrimeest, kes päevast-päeva midagi tinutab.
Võtad kasti kaenlasse, lähed talle külla ja niikaua, kui ta naine teile pannkooke küpsetab, vahetate kondekad ära.
Ja nagu juba mainisin - kulus mul Aceril kondekate vahetuseks a 1 tund. Ning seda siis koos lahti-kokku kruttimisega.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
20.02.2010 13:49:14
|
|
|
Sellist jama veel ei esine kuid viimasel ajal pinisema küll hakanud, peab ööseks seinast välja tõmbama et ei häiriks
EDIT: krt liiga vara hõiskasin, täna hommikul monitor sisselülitades vilkus, võtsin lahti ning 2 kondekat läbi.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.02.2010 16:18:16
|
|
|
Syncmahv: Ära võta südamesse - neid selle tootjafirma kondekaid "lendab miljoneid vastu taevast".
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
20.02.2010 16:48:08
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Syncmahv: Ära võta südamesse - neid selle tootjafirma kondekaid "lendab miljoneid vastu taevast".  |
Miks peakski...
Nüüd peaks leidma õiged kondekad kusagilt, tevalo ega oomipoe lehelt ei leidnud, mina vähemalt.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.02.2010 17:10:59
|
|
|
Syncmahv: Nii ELFA-st kui Oomipoest võid saada oluliselt kvaliteetsemad kondensaatorid, kui selle äpardunud tootja omad ongi.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margus
HV pensionär

liitunud: 06.04.2002
|
20.02.2010 17:43:00
|
|
|
Võtke Serigost,saate odavamalt vast ja korralikud
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.02.2010 18:20:29
|
|
|
-Margus-: See-eest on ELFA ja Oomipoe rahval jälle oluliselt pikemad kogemused detailide müügil, nii, et teadmised / kogemused on need, mida tasub hinnata.
Ja kui kondeka hind on mingi 8-10 krooni, siis pole nagu põhjust eriliseks tõmblemiseks ja rabelemiseks - iseasi, kui see kondekas maksaks näiteks 100-200 krooni tk.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
21.02.2010 08:53:25
|
|
|
Endal surid ka mollis konded maha ja sümtomid olid sellised et moll näitas vool tuli ,aga taustavalgust ei tulnud. 3-4 TUNDI jändasin lahti ,kokku.
Suvel kakun uuesti lahti ja vahetan kõik konded ära, Nii toite kui ka taustavalguse omad. Tavaliselt kondekate eluiga ongi 2000 tundi. Need mis punnis töötavad max spec ja 2000 tundi ja ongi küpse.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.02.2010 09:30:21
|
|
|
Margus: Kui skeemi lugeda viitsid, siis n2ed, et skeemitehniliselt vale v22rtusega kondekad on hoopis valitud.
Nii, et samalaadsed kondekad surevad m6ne firma toodetes juba m6ne kuuga maha, t2nu sellele et nad selle skeemi jaoks valed on. Nii, et to"o"eaga pole siin mingit pistmist, tegemist on k6ige tavalisema tootjate inseneride tegemata to"o"ga.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
21.02.2010 19:44:18
|
|
|
| Suured konded siis panna tuleks? igaksjuhuks vist 25V asemele 35V'sed. aga 820,680,330mF asemel kui suured?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccayser
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.12.2007
|
21.02.2010 20:00:10
|
|
|
| kui mahub siis 820 ja 680 asemele pane 1000uf ja 330 asemele 470uF
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
127 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
22.02.2010 15:46:55
|
|
|
endal kah sai LG L226 WT otsa, algul sisse lülitades oli pilt täiesti valge ja paari minuti pärast uuest välja/sisse lülitades oli jälle kõik ok, aga see aeg mis tal kulus pildi ette saamiseks läks järjest pikemaks ja nüüd ei võta enam üldse pilti ette, blank white screen.
et kas see võib sama teema olla et kondekad läbi?
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
22.02.2010 16:45:57
|
|
|
Snaxez: Alusta, nagu alati, inimeste lemmikutest - "katised kondekad ja nende välja vahetamine".
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
22.02.2010 16:56:56
|
|
|
xtro ja batman vahetavad ka kui nad ära räägid.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
02.03.2010 13:13:59
|
|
|
Sai täna ära vahetatud kõik kondekad peale ühe kuna unustasin osta ühe... aga noh see oli täiesti terve kusagil tagapool(miski 680mF/25V)teise samasuguse kõrval vahetasin ära.
läks siis 3x1000mF/35V(oleks võinud neljanda ka osta) ja 1x470mF/35V Sanyo kondekad.
Nüüd kõik korras ning isegi müstiline pinin monitorist kadunud, väga rahul
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dominus
HV Guru

liitunud: 05.03.2004
|
05.04.2010 17:48:04
|
|
|
Vahetasime punnis kondekad ära, lülitasime sisse ning monitor ei saanud toidet.
Tegime jälle lahti ning üks vahetatud kondekatest oli ka punnis.
Kui inventeris viga siis palju selle vahetus maksma võiks minna?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccayser
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.12.2007
|
07.04.2010 08:30:33
|
|
|
Kindel, et konde õiget pidi sai?
Tavaliselt monitori toites oleva 1000uF 35V lüüdi õhkamiseks läheb aega 5-10s, seega, selline väike katsetus, et kas töötab või mitte...selle ajaga saab lüüdi punni küll. Iseasi, kui nüüd kusagil veel midagi katki on, mis tõesti tekitabki seda punni minekut, siis peab asja uurima...aga suure tõenäosusega on lüüt valesti peal.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
127 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kix007
HV vaatleja
liitunud: 19.07.2004
|
10.04.2010 18:00:11
|
|
|
Täpselt sama probleem nagu teemaalgatajal, läheb järjest rohkem aega pildi ette võtmiseks
pakuks tööd kellelegi kes oskab kondekad ära vahetada siis mingi summa eest.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
12.04.2010 12:43:09
|
|
|
| Syncmahv kirjutas: |
Sai täna ära vahetatud kõik kondekad peale ühe kuna unustasin osta ühe... aga noh see oli täiesti terve kusagil tagapool(miski 680mF/25V)teise samasuguse kõrval vahetasin ära.
läks siis 3x1000mF/35V(oleks võinud neljanda ka osta) ja 1x470mF/35V Sanyo kondekad.
Nüüd kõik korras ning isegi müstiline pinin monitorist kadunud, väga rahul  |
Kus neid Sanyo-sid müüakse?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
12.04.2010 18:06:01
|
|
|
| kriimsilm kirjutas: |
| Syncmahv kirjutas: |
Sai täna ära vahetatud kõik kondekad peale ühe kuna unustasin osta ühe... aga noh see oli täiesti terve kusagil tagapool(miski 680mF/25V)teise samasuguse kõrval vahetasin ära.
läks siis 3x1000mF/35V(oleks võinud neljanda ka osta) ja 1x470mF/35V Sanyo kondekad.
Nüüd kõik korras ning isegi müstiline pinin monitorist kadunud, väga rahul  |
Kus neid Sanyo-sid müüakse? |
Elfas/Tevalos oli.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nitramra
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2003
|
12.04.2010 22:26:23
|
|
|
| kuna mul ka sama asi ees ja koolist on meeles et kondekatesse talletatakse energiat siis tahakski teada et kas ja kuidas ma enne vanade kondede lahti jootmist need tühjaks tõmbama peaks? lühisesse laskmine vist pole parim mõte...
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
13.04.2010 00:10:20
|
|
|
| m6mmix kirjutas: |
| kuna mul ka sama asi ees ja koolist on meeles et kondekatesse talletatakse energiat siis tahakski teada et kas ja kuidas ma enne vanade kondede lahti jootmist need tühjaks tõmbama peaks? lühisesse laskmine vist pole parim mõte... |
Ära aja Jooda lahti ja pane uued asemele. Mida sa seal lühisesse veel peaks laskma ja mis valemiga?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nitramra
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2003
|
13.04.2010 00:46:03
|
|
|
ma mingi hetk otsustasin et parem on kahtluse korral küsida kui hiljem tõdeda et oleks võind..
M
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.04.2010 07:43:13
|
|
|
Tegelikult ongi see nii, et kas tuleb oodata, kuni kondeka mahtuvus on "nulli" kukkunud v6i siis "sillatakse" kondekas mingi takistiga, mis mahtuvuse maha koormab.
T6si - see jutt k2ib peamiselt ohutustehnika alla, kuna osades kohtades v6ib olla kondensaatoreid, mille peal on - eluohtliku v22rtusega pinge. N2iteks toitesillas oleval kondel on peal a 350V alalispinget ja sellega saab korraliku n2taka vastu s6rmi.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
23.04.2010 22:14:49
|
|
|
Lootsin, et kui toitepoole lahti kitkun, vaatavad mulle vastu punnpõsksed põrsakesed, mis ümbervahetamist vajavad.
Aga kõik ilusti sirged ja reas (SAMXON 1000uf 16v) Monitor hoiab mõned sekundid pildi ees ja siis viskab pimedaks....
E: tundub, et põhjus kusagil mujal. Juba pool tundi pilt ees olnud. Vbl asi selles, et töökoha temperatuur on üsna madal
Samas, muutes monitori heledust, ei muutu suurt midagi. 0>100 ainult imevähe. Äkki siis toru või selle toide läbi?
"Power on" led vilgub mõnikord. Korraks kustub ära, kuid pilt on ilusti ees.
Kuigi ekraan ise Samsung 940BF, siis toide on täpselt sama: http://www.ccl-la.com/lcdrepair3.htm
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.04.2010 22:24:22
|
|
|
DonNiger: Muide, Samsung kasutab kogu aeg standartseid skeemilahendusi. Vähe teised detailid, aga töötamine on täpselt 100% sama, kui mõni teiste detailidega skeem.
Selline väga odava tootmise poliitika, muud ei midagi.
Aga kui lahtiselt töötab, siis kata plokid ükshaaval kinni ja vaata, millise ploki soojenemine pildi "metsa veab".
Mis aga puutub kondensaatoritesse, siis välimus on väga petlik - kadunud mahtuvus, allapoole lõhkine kondekas - mõned näited, kuna pole katkine kondekas visuaalselt näha.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|