|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad Linuxit või Windowsi? |
| Linux |
|
30% |
[ 213 ] |
| Windows |
|
62% |
[ 435 ] |
| muu.. |
|
7% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 698 |
|
| autor |
|
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
26.01.2010 15:06:43
|
|
|
Vat selline näeb välja õige windowsikasutus! Tekkis sportlik huvi, kui ruttu 1.5 miljoni faili valikuline purgemine aega võiks võtta
Edit: Tehtud. 1.547.000 failist jäi alles 3034 faili millest vanim on kustutatud 07.10.2009. Ja ei mingit defragmenteerimist...
_________________ --
viimati muutis dzombe 27.01.2010 16:39:15, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
26.01.2010 15:07:27
|
|
|
| Fragmentatsiooni mõju oleneb ju ka tugevalt sellest, et mida arvutiga tehakse. Kõikjal, kus peamine pudelikael on kettatöö, on fragmentatsiooni mõju märgatav. Ja seal, kus peakoormus langeb inimesele ja tema tegevusele, seal ei anna defragmenteri kasutamine erilist efekti. Sõltumata opsüssist, pigem psühholoogiline mõju.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
26.01.2010 15:13:31
|
|
|
| marqs kirjutas: |
| ...SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
Ei saa aru. Tahad öelda, et 9 aastat tagasi oli linuxi distrod laialt kasutusel, kus algse installi lõpus/ajal mitme monitori kasutuselevõtt ja resode väljahäälestus käis paari hiireklõpsuga. Kas mul jäi tookord midagi väga kahe silma vahele, mäletamisi püüdsin ikka ka tookord veidi linuxi arenguga kursis olla.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixk
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.06.2004
|
26.01.2010 16:40:08
|
|
|
| marqs kirjutas: |
Milleks ärrituda? Sukelduja teema, arooniaga või ilma, on imho suht mõistlik.
... |
Teema vastu pole midagi, pole küll 100% linuxi kasutaja, kuid umbes kahe aastase aktiivse kasutamise jooksul pole vaja olnud defragmentida veel. Siiski on huvitav endalgi lugeda, kas ja mis vahendid selleks olemas on.
Aga see nitpicking hakkas lihtsalt natuke närvidele käima. Samas, kui ma seda ainult ette kujutasin, siis sukelduja ees vabandust ette ära
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
26.01.2010 17:10:26
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| ...SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
Ei saa aru. Tahad öelda, et 9 aastat tagasi oli linuxi distrod laialt kasutusel, kus algse installi lõpus/ajal mitme monitori kasutuselevõtt ja resode väljahäälestus käis paari hiireklõpsuga. Kas mul jäi tookord midagi väga kahe silma vahele, mäletamisi püüdsin ikka ka tookord veidi linuxi arenguga kursis olla. |
Ma ei saa ka aru. Enda meelest ei puutunud X ega kliki teemat kordagi. Nagu mainitud, rebisin kontekstist välja vaid selle /../9 aastat vana/../ Näitena tõin ühe installi, mis on tehtud 6 aastat tagasi, oli ta sel ajal viimastest versioonidest kokku laotud, ja ka preagune soft on seal tänase päeva seisuga bleeding-edge. Sellel lalisemisel ei olnudki muud mõtet, kui meelde tuletada rolling-release imelist maailma, kus esaminstalli aeg või installi vanus ei ütle tegelikult midagi. Re-install on nõrkadele
_________________ 0xDEAD
0xBEEF
viimati muutis marqs 26.01.2010 17:12:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.01.2010 17:13:03
|
|
|
| marqs kirjutas: |
| SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
no kui soov XP-ga võrrelda, siis võtta mingi sama vana distro ja kõrvutada sellega. vastasel juhul ei näe ma pointi sellisel võrdlusel (a la XP vs Ubuntu 9.10).
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sander85
HV kasutaja

liitunud: 30.09.2007
|
26.01.2010 17:14:16
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
no kui soov XP-ga võrrelda, siis võtta mingi sama vana distro ja kõrvutada sellega. vastasel juhul ei näe ma pointi sellisel võrdlusel (a la XP vs Ubuntu 9.10). |
aga see on ju sama vana lihtsalt korralikult uuendatud
_________________ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
26.01.2010 17:16:33
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
no kui soov XP-ga võrrelda, siis võtta mingi sama vana distro ja kõrvutada sellega. vastasel juhul ei näe ma pointi sellisel võrdlusel (a la XP vs Ubuntu 9.10). |
aargrgh.. MINA ei võrdle midagi, teiste eest ei kosta.
Aga kui juba aastatest rääkida, XP SP3 anti välja ju 2008?
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
26.01.2010 17:32:38
|
|
|
| marqs kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
no kui soov XP-ga võrrelda, siis võtta mingi sama vana distro ja kõrvutada sellega. vastasel juhul ei näe ma pointi sellisel võrdlusel (a la XP vs Ubuntu 9.10). |
aargrgh.. MINA ei võrdle midagi, teiste eest ei kosta.
Aga kui juba aastatest rääkida, XP SP3 anti välja ju 2008? |
Kui tähti närida, siis XP ei antud 2008 välja, ainult SP3 väljalaskeaastaks võid seda nimetada.
Ja sama loogika järgi vist sinu arusaamade kohaselt peaks nüüd otsima üles esimese ubuntu väljalaskeaasta...... kui võrreldav see oma omadustelt juhtus olema???....kui palju seal hiirega sai joonde ja kuipalju pidi käsurealt pigem tegema???
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
26.01.2010 18:22:41
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
no kui soov XP-ga võrrelda, siis võtta mingi sama vana distro ja kõrvutada sellega. vastasel juhul ei näe ma pointi sellisel võrdlusel (a la XP vs Ubuntu 9.10). |
aargrgh.. MINA ei võrdle midagi, teiste eest ei kosta.
Aga kui juba aastatest rääkida, XP SP3 anti välja ju 2008? |
Kui tähti närida, siis XP ei antud 2008 välja, ainult SP3 väljalaskeaastaks võid seda nimetada.
Ja sama loogika järgi vist sinu arusaamade kohaselt peaks nüüd otsima üles esimese ubuntu väljalaskeaasta...... kui võrreldav see oma omadustelt juhtus olema???....kui palju seal hiirega sai joonde ja kuipalju pidi käsurealt pigem tegema??? |
noh ubuntu aastast 2004 alles..see selline poisike distro ka
aga nagu ka varem öeldud et linux on arenenud kiiremini kui windows.. linux aastal 1998 oli täielik käsurea loom, ok oli graafiline vidin ka aga ega sa eriti midagi sellega teha saanud.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.01.2010 18:37:06
|
|
|
| sander85 kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
no kui soov XP-ga võrrelda, siis võtta mingi sama vana distro ja kõrvutada sellega. vastasel juhul ei näe ma pointi sellisel võrdlusel (a la XP vs Ubuntu 9.10). |
aga see on ju sama vana lihtsalt korralikult uuendatud  |
hmm.. sama vana? Ubuntu 9.10 tuli välja 2009 sügis. XP 8 aastat varem.
| marqs kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel. |
no kui soov XP-ga võrrelda, siis võtta mingi sama vana distro ja kõrvutada sellega. vastasel juhul ei näe ma pointi sellisel võrdlusel (a la XP vs Ubuntu 9.10). |
aargrgh.. MINA ei võrdle midagi, teiste eest ei kosta.
Aga kui juba aastatest rääkida, XP SP3 anti välja ju 2008? |
hmm... mis see SP3 siia puutub? XP lasti välja 2001 lõpp. turvapakki ja OS reliisi võrdlema? wut wut...
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
26.01.2010 18:39:51
|
|
|
Ki iremini arenemine pole vast kuigi p2dev argument. J2rgi tulemine on lihtne aga m88da minemine keeruline. Windows on hetkel turuliider ning paljugis v6etakse sellest eeskuju. Mitte, et MS poleks mujalt maha teinud, aga Windowsi tase on nii m6neski aspektis Linuxist k6rgem. Kasv6i draiverid.
Jube segane tuli vist, aga paremini kirja ei oska panna.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
26.01.2010 18:40:49
|
|
|
SKG , jutt käis gentoost siin mitte ubuntust, et gentoo on ka 6 aastat vana ainult update saanud:)
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
26.01.2010 18:47:37
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Ja restarte selle häälestuse jaoks pole üldse tarvis. Ainult kaarditootja softi installil on restart. |
Kusjuures pole enam ka seda vaja. Windows 7 installid peale, tirib ise automaatselt driverid, installib, korra läheb pilt eest ja tuleb tagasi ja voilaa, driver on automaagiliselt installitud.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
26.01.2010 18:53:26
|
|
|
Prooviks veel, hästi aeglaselt. 26.01.2010 14:03 tehtud post ei proovinud kuidagi võrrelda XP ja mis iganes pingviini-distro lähenemist n+1 monitori kodustamisel. Ei klikkidega ega ilma. Ennast on kuidagi tobe tsiteerida, aga kuidas saab järgnevat mitmeti mõista: /../kontekstist küll kergelt väljas /../9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi/../? Ei ole vaja irooniat ega sarkasmi otsida ega ridade vahelt lugeda. Mingit varjatud mõtet ei olnud, lihtsalt minu poolt lampi õhku pillutud targutus.
Loogikast on meil ilmselt erinev arusaam, aga kuna Ubuntu sünd ei jääb alles aastasse 2004, võtan vabaduse jälle sinna 9 aasta tagusesse aega hüpta. Isiklikuks sümpaatiaks aastatel 2001/2002 oli Slackware. Töölauakeskonnast hoidsin enamusel juhtudel eemale ning eelistatud aknahalduriks oli Fluxbox. See kombo võiks ka hiireküsimusele vastata.
Seda, et MINUL kogu see jant tollal eesmärk, mitte vahend oli, ei pea ehk eraldi märkima?
SKG, nüüd ma igaks petteks märgin, et liigun (st proovin) konteksti tagasi liikuda. Etz kirjeldas üsna kaasaega minevat probleemi (24" FullHD 1920×1080 'n sh*t). On's palju tahta tänasest XP masinast ka SP3-e leida? Nõus, lõppeks see on muidugi kasutaja/haldaja suva. Ja pealegi, mitut monitori kipub haldama pigem NV või ATI treitud kood, XP-s vähemalt.
Ehk siis, ma tõesti ei tea, millest ma teie arvates jahun, aga 6+ aastat elus püsiv rolling updates on über värk.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.01.2010 19:35:28
|
|
|
| xpander kirjutas: |
| SKG , jutt käis gentoost siin mitte ubuntust, et gentoo on ka 6 aastat vana ainult update saanud:) |
vahet pole mis distro. mu point oli, et kui võrrelda, siis ikka sama aja asju.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
26.01.2010 19:46:04
|
|
|
| marqs kirjutas: |
Prooviks veel, hästi aeglaselt. 26.01.2010 14:03 tehtud post ei proovinud kuidagi võrrelda XP ja mis iganes pingviini-distro lähenemist n+1 monitori kodustamisel. Ei klikkidega ega ilma. Ennast on kuidagi tobe tsiteerida, aga kuidas saab järgnevat mitmeti mõista: /../kontekstist küll kergelt väljas /../9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi/../? Ei ole vaja irooniat ega sarkasmi otsida ega ridade vahelt lugeda. Mingit varjatud mõtet ei olnud, lihtsalt minu poolt lampi õhku pillutud targutus.
Loogikast on meil ilmselt erinev arusaam, aga kuna Ubuntu sünd ei jääb alles aastasse 2004, võtan vabaduse jälle sinna 9 aasta tagusesse aega hüpta. Isiklikuks sümpaatiaks aastatel 2001/2002 oli Slackware. Töölauakeskonnast hoidsin enamusel juhtudel eemale ning eelistatud aknahalduriks oli Fluxbox. See kombo võiks ka hiireküsimusele vastata.
Seda, et MINUL kogu see jant tollal eesmärk, mitte vahend oli, ei pea ehk eraldi märkima?
SKG, nüüd ma igaks petteks märgin, et liigun (st proovin) konteksti tagasi liikuda. Etz kirjeldas üsna kaasaega minevat probleemi (24" FullHD 1920×1080 'n sh*t). On's palju tahta tänasest XP masinast ka SP3-e leida? Nõus, lõppeks see on muidugi kasutaja/haldaja suva. Ja pealegi, mitut monitori kipub haldama pigem NV või ATI treitud kood, XP-s vähemalt.
Ehk siis, ma tõesti ei tea, millest ma teie arvates jahun, aga 6+ aastat elus püsiv rolling updates on über värk. |
marqs, nüüd saan su mõttest endast mingil määral juba aru aga pean siiski vajalikuks märkida, et ülejäänud jutuosalistel oli ilmselt kõigil meeles algallikas ja see, et mille suhtes seal seda teksti kirjutati. See seostas sinu lampi ülespillutud jutu kahjuks paralleeliks 9 aasta taguse XP ja tänase Ubuntu vahel....
Ja monitoride käsitlusvõimekuse suhtes pole need SP-d minu teada ükski mitte mingit muudatust toonud. Konkreetne lõpprealistsioon on tõsi küll, nagu sa isegi ütled, seotud rohkem NV/ati koodiga. Aga baasvõimekus opsüssi tasemel on minu teada algusest peale jäänud samaks. Minu meelest peaks võimalik olema praegu toodetud masinale 9 aasta vanune XP versioon käima lükata ja uuendusi mitte lubada ja õige videokaardi tootja soft peale ja mitme monitori tugi mõne hiireklõpsuga elluäratatav. Ahjaaa, üks takistus võib eksisteerida --- NV/ati võivad oma uusimas koodis olla kasutanut .NET-i ja see hakkab XP-le vägisi uuendusi nuruma, ent mitme monitori tugi oli juba aastaid tagasi olemas lihtsaima kloonimise/laiendatud töölaua näol, tuleb veidi vanemat versiooni siis kasutada....
Ja mis puutub "... 6+ aastat elus püsiv rolling updates on über värk...", siis mille poolest see erineb 9 aasta tagusest XP-st, millele on uuendused peale lastud aja jooksul?
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
26.01.2010 20:35:31
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| /../Ja mis puutub "... 6+ aastat elus püsiv rolling updates on über värk...", siis mille poolest see erineb 9 aasta tagusest XP-st, millele on uuendused peale lastud aja jooksul? |
XP updatedega annab kuigi palju võrrelda näiteks Debiani või Ubuntu reliise ja uuendusi. Idee on hoida uuenduste arvu võimalikult madalal ja süsteemi konstantsena - kui töötab, ära näpi. Uuendused on sageli veaparandused ja turvapaigad või softi minor-versioonid. Debianil kestab versiooni tugi 3-4 aasta, Ubuntu LTS-il 4. Peale seda oled omapäi või liigud järgmisele reliisile. Uuemat kraami vanemale reliisile saab lisa-varamutest.
Rolling update - distro versioon on suht hägune mõiste, lihtsalt pakivaramu seis mingil ajahetkel. Versiooniuuendused tulevad paki või seti kaupa siis, kui upstream jupi valmis saab ja distro dev-team selle pakendatud saab. Tulemuseks on üsna ainulaadne kompott. Haldajal on võimalus pakimajandust oma suva järgi vähem või rohkem konservatiivseks sättida, a'la ainult turvauuendused või madalaim veel toetatud versioon mingist jubinast. Või hoopis pakid, mida ei ole stabiilseks tunnistatud.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
27.01.2010 08:51:23
|
|
|
| marqs kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| /../Ja mis puutub "... 6+ aastat elus püsiv rolling updates on über värk...", siis mille poolest see erineb 9 aasta tagusest XP-st, millele on uuendused peale lastud aja jooksul? |
XP updatedega annab kuigi palju võrrelda näiteks Debiani või Ubuntu reliise ja uuendusi. Idee on hoida uuenduste arvu võimalikult madalal ja süsteemi konstantsena - kui töötab, ära näpi. Uuendused on sageli veaparandused ja turvapaigad või softi minor-versioonid. Debianil kestab versiooni tugi 3-4 aasta, Ubuntu LTS-il 4. Peale seda oled omapäi või liigud järgmisele reliisile. Uuemat kraami vanemale reliisile saab lisa-varamutest.
Rolling update - distro versioon on suht hägune mõiste, lihtsalt pakivaramu seis mingil ajahetkel. Versiooniuuendused tulevad paki või seti kaupa siis, kui upstream jupi valmis saab ja distro dev-team selle pakendatud saab. Tulemuseks on üsna ainulaadne kompott. Haldajal on võimalus pakimajandust oma suva järgi vähem või rohkem konservatiivseks sättida, a'la ainult turvauuendused või madalaim veel toetatud versioon mingist jubinast. Või hoopis pakid, mida ei ole stabiilseks tunnistatud. |
Saan aru aga igasugused turvalisuse hindajad seda stiili küll vähimalgi määral turvaliseks ei pea. Pole ju olemas ühtki opsüssi millel tegelikult pole turvaauke. Järelikult sinu kirjeldatu on potentsiaalne turvaoht. Muidugi, kui sa teed käsitsi selekteerimist, et mõne kõige hullema lased ära lappida ja ülejäänud uuendustele vilistad, siis asi nii hull pole. Samas on siin foorumis aeg-ajalt olnud win kasutajaid, kes on aastaid samamoodi talitanud ja kuna nad internetis suudavad turvaliselt käituda, siis pole neil probleeme olnud. Minu silmis seega üsna samaväärne.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
27.01.2010 20:53:51
|
|
|
XYZ, sul tuli ilmselt markeerit' lause peal midagi olulisemat vahele..
Esimene lõik kirjeldab tavapärast reliisi-põhist distrot, uuendustena tulevad upstreamist alla tilkuvad vea- ja turvaparandused (verisoonid a'la x.y.n+1) ning pakendajate vigadeparandused (x.y.n-m+1). Kui kasutaja ei ole just mingi kindla puugi otsa komistanud, ei tohiks tema jaoks peale säherdust uuendust midagi muutunud olla. Funktsionaalsust reeglina ei lisata, api/abi kallale ei minda. Seda kõike eeldsuel, et exprimental, backports jm sarnase põneva nimega varamuid ei ole eraldi aktiveeritud. Olenevalt paigaldatud kraami hulgast ja iseloomust jääb uuenduste arv suurusjärku kusagil 3 kahe nädala peale. Kui keegi on end mingil (ka lühikesel ) hetkel linuxi ning distrote arenguga kursis hoidnud, ei tohiks siin ainumastki uut infokildu olla.
Rolling-release /-update teemast, mille kohta ju tegelikult küsisd, oli teine lõik.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.01.2010 08:45:59
|
|
|
| marqs, ega mind väga põhjalikult see rolling-versioon asjast ilmselt ei huvita. Lühikirjelduse põhjal lihtsalt jääb tunne - nil novum sub sole. S.t. et ka win maailmas leidub kasutajaid kellel on win samas seisundis. Või kui tahad öelda, et see on võimatu, siis pead kaaskodanike valgustamiseks ilmselt õige põhjaliku lugulaulu kokku kirjutama.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ander
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2007
|
01.02.2010 10:02:32
|
|
|
| Windowsis on see hea, et mängud töötavad. Linuxil on ainult tuxracer.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Q.
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2009
|
01.02.2010 10:15:39
|
|
|
| ander kirjutas: |
| Windowsis on see hea, et mängud töötavad. Linuxil on ainult tuxracer. |
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
06.02.2010 17:51:03
|
|
|
| ander kirjutas: |
| Windowsis on see hea, et mängud töötavad. Linuxil on ainult tuxracer. |
päris tuxracer nüüd ka ainult pole. indie firmad on ikka hakanud vaikselt linuxi porte ka tegema
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Linux_games
osad puudu veel sealt aga miskit ikka on ka.
unigine engine ka linuxi toega ning see aasta peaks mõnda mängu juba nägema sellel mootoril, ka linuxile
Samuti on võimalus kasutada wine, eks ta üks porno ole aga saab kuidagi hakkama
aga nõustun üldiselt et windows on mängimiseks parem
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
12.02.2010 19:18:14
|
|
|
Windowsi kasutajamugavus on ka ikka tibake parem.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.02.2010 19:23:12
|
|
|
| anti666 kirjutas: |
| Windowsi kasutajamugavus on ka ikka tibake parem. |
Oleneb kuidas ja milleks kasutada.
Siit saab vahepeal näha mida uut värskeim KDE pakkuda oskab. Suvalise asja desktopile widgetiks convertimine on suht mõnus, eriti kui kasutada mitut monitori. Ühel fullscreenis aktiivne tööprogramm, teist kasutad kui tõelist töölauda kus ajutiselt asju hoida saab
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
12.02.2010 19:29:18
|
|
|
Ega Linux on suure arengu selles osas läbi teinud küll... mõned asjad on isegi sellised millest tunnen puudust, aga üldiselt on Win vähemalt minu jaoks mugavam.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
13.02.2010 00:51:56
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Oleneb kuidas ja milleks kasutada.
.... KDE pakkuda oskab. Suvalise asja desktopile widgetiks convertimine on suht mõnus, eriti kui kasutada mitut monitori. Ühel fullscreenis aktiivne tööprogramm, teist kasutad kui tõelist töölauda kus ajutiselt asju hoida saab  |
Mul on 2-monitori ja XP. Windowsis pole mul vaja üldse midagi konvertida widgetiks. Saan panna niigi programmide aknaid sinna kuhu ise tahan, suurusega nagu tahan ja et käivituks masina laadimisel ise. Saan panna ka hoopis teises masinas jooksvate programmide aknaid enda masinasse. Ausalt öelda ma isegi ei kujuta enam isegi ette mida ei saaks windowsis teha - võimaused ületavad kujutlusvõime. Kõik ikka tihendis kinni, mitte opsüsteemis või tarkvaras.
Kui tekibki mingi fantaasia, siis natuke internetis otsimist, torrent ja valmis.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
13.02.2010 01:42:49
|
|
|
ma ei tea... mina ei saa iialgi üle sellest, et windowsis ei saa teha filebrowseris tabe
Korra ikka tab'dega ära harjund, siis ei taha muud.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
13.02.2010 02:00:38
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
ma ei tea... mina ei saa iialgi üle sellest, et windowsis ei saa teha filebrowseris tabe
Korra ikka tab'dega ära harjund, siis ei taha muud. |
See kas midagi teha saab, antud juhul näiteks "filebrowseris tabe", sõltub ikka rohkem filebrowserist, mitte opsüsteemi kernelist, mis pole muud kui 1 ja 0 nii piltlikult öeldes. Linuxi kernelil pole häda midagi aga näed, ka ei saa muud teha kui assembleris syscalle.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
13.02.2010 02:36:02
|
|
|
vaegkuulja, aga kas selle filebrowseri nimega Windows Explorer saab eemaldada nii, et süsteem ka kasutatavaks jääb?
Kui saab räägime filebrowserist, kui ei saa, räägime kernelist.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
13.02.2010 05:20:58
|
|
|
| asjameez kirjutas: |
vaegkuulja, aga kas selle filebrowseri nimega Windows Explorer saab eemaldada nii, et süsteem ka kasutatavaks jääb?
Kui saab räägime filebrowserist, kui ei saa, räägime kernelist. |
Misasi see Windows Explorer veel on .....ahjaa, tuli meelde, oli kunagi selline asi küll.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
13.02.2010 10:27:29
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
ma ei tea... mina ei saa iialgi üle sellest, et windowsis ei saa teha filebrowseris tabe
Korra ikka tab'dega ära harjund, siis ei taha muud. |
http://www.xyplorer.com/
Töökaaslane hankis endale ja on rahul.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
13.02.2010 18:37:29
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| Mul on 2-monitori ja XP. Windowsis pole mul vaja üldse midagi konvertida widgetiks. Saan panna niigi programmide aknaid sinna kuhu ise tahan, suurusega nagu tahan ja et käivituks masina laadimisel ise |
Videot vaatasid? Seal ei liigutatud mitte programmide aknaid vaid üksikuid andmejuppe a'la pilt, tekst, veebileht, kataloog, RSS feedi link etc. See, et rakendused käivituvad samas seisus mis nad olid masina shutdownil oli Linuxi maailmas uudiseks umbkaudu 8-10a tagasi, wini alla hakkavad nood asjad jõudma alles viimase paari aasta jooksul kõiksugu kolmandate osapoolte häkkidena
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
13.02.2010 18:43:10
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| vaegkuulja kirjutas: |
| Mul on 2-monitori ja XP. Windowsis pole mul vaja üldse midagi konvertida widgetiks. Saan panna niigi programmide aknaid sinna kuhu ise tahan, suurusega nagu tahan ja et käivituks masina laadimisel ise |
Videot vaatasid? Seal ei liigutatud mitte programmide aknaid vaid üksikuid andmejuppe a'la pilt, tekst, veebileht, kataloog, RSS feedi link etc. See, et rakendused käivituvad samas seisus mis nad olid masina shutdownil oli Linuxi maailmas uudiseks umbkaudu 8-10a tagasi, wini alla hakkavad nood asjad jõudma alles viimase paari aasta jooksul kõiksugu kolmandate osapoolte häkkidena  |
Neid omadusi oli win NT4 ja win 2000 ilma igasuguste kolmanda osapoole häkkideta ja peale seda järsku loobuti Säilinud on vaid osade rakenduste, mis ise seda ei takista, viimatisel kujul uuestiavamine
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
17.02.2010 21:12:45
|
|
|
| Ma olen ikkagi paadunud winni kasutaja ja linux ei taha kuidagi istuda (olen paar-kolm korda umbuntu-t ja kumbuntut installinud)
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
17.02.2010 22:35:25
|
|
|
noh- installimine on üks keiss, kasutamine teine
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
17.02.2010 22:53:19
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
noh- installimine on üks keiss, kasutamine teine  |
Eks ma kasutasin ka linux-it mõnda aega aga jäin ikkagi harjumispäraselt windoosa juurde
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
17.02.2010 22:59:54
|
|
|
täpselt see see probleem ongi, raske on ümber harjuda.
minul oli selline keiss et kui sõjaväest tagasi tulin ja arvuti tööle panin avastasin et windows ei tööta, plaati ka polnud käepärast ja installisin ubuntu 7.04
alguses oli harjumatu...aga ingi 1 kuu pärast oli juba täitsa ok.
sama on millega iganes.. browseritega näiteks, oled harjunud ühega, siis ka kasutad seda.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
18.02.2010 01:26:55
|
|
|
| xpander kirjutas: |
täpselt see see probleem ongi, raske on ümber harjuda.
minul oli selline keiss et kui sõjaväest tagasi tulin ja arvuti tööle panin avastasin et windows ei tööta, plaati ka polnud käepärast ja installisin ubuntu 7.04
alguses oli harjumatu...aga ingi 1 kuu pärast oli juba täitsa ok.
sama on millega iganes.. browseritega näiteks, oled harjunud ühega, siis ka kasutad seda. |
Täpselt, olen proovinud operat ja chromet, kuid jäin ikka firefoxile truuks. Pole nagu põhjust vaheada ka eriti...
| anti666 kirjutas: |
| Windowsi kasutajamugavus on ka ikka tibake parem. |
See on sinu arvamus. Ma pole enda arvutil vist enam winni paar kuud käima pannud. Nüüd töötab veel Autocad 2008 ka playonlinuxi ja wine abil. Mõtlen tõsiselt wini partitsiooni kustutamisele. Vahel ikka tuleb hirmus mängimise isu peale ja siis on hea kui kuskilt üks windoosa võtta on.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
18.02.2010 10:40:33
|
|
|
| Chaza! kirjutas: |
| anti666 kirjutas: |
| Windowsi kasutajamugavus on ka ikka tibake parem. |
See on sinu arvamus. Ma pole enda arvutil vist enam winni paar kuud käima pannud. Nüüd töötab veel Autocad 2008 ka playonlinuxi ja wine abil. Mõtlen tõsiselt wini partitsiooni kustutamisele. Vahel ikka tuleb hirmus mängimise isu peale ja siis on hea kui kuskilt üks windoosa võtta on. |
Viimane kord pidin kasutama linuxit ülikoolis ühes arvutipraksis. Vaja oli tööle saada Python IDLE, mille ka lõpuks leidsin start menüü alt, aga sealt ta loomulikult tööle ei läinud. Lõpuks tuli välja, et selle tööle saamiseks tuleb terminali aknase kirjutada kindel käsk. Peale programmi tööle saamist oli järgmiseks üllatuseks see, et kursort ei saanud IDLE programmi siseselt liigutada hiirega ja samuti ei märkida teksti hiirega. Windowsiga pole kunagi selliseid jamasi olnud.
Autocadi kohta... Ma olen 99% kindel, et see programm hakkab windowsi peal mul kohe peale installimist tööle illma selleta et ma peaksin kasutama ühtegi lisa programmi.
Ma ei ütle et linux on väga jube ja halb, aga minu (väheste) kogemuste põhjal on seis kasutusmugavuse poolest Linuxi kajuks
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
18.02.2010 11:29:28
|
|
|
| anti666 kirjutas: |
| Autocadi kohta... Ma olen 99% kindel, et see programm hakkab windowsi peal mul kohe peale installimist tööle illma selleta et ma peaksin kasutama ühtegi lisa programmi. |
No loomulikult, winis töötama ju ongi atocad tehtud.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.02.2010 12:52:55
|
|
|
anti666, umbes millal sa toda arvutikpraktikat tegid seal ülikooolis?
Muidugi ülikoolide arvutipark on tihti nähtus omaette. ~5a tagasi on olnud võimalus kasutada nii TTÜ kui TÜ omi ning paras ikaldus oli mõlemas
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
18.02.2010 13:49:07
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| anti666, umbes millal sa toda arvutikpraktikat tegid seal ülikooolis? |
eelmine nädal
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
18.02.2010 15:28:19
|
|
|
anti666, oot.. kas nüüd oli iva selles, et mitte-winis on IDLE kuidagi veel saastam kui winis või et mitte-winis ei ole midagi muut peale IDLE interaktiivseks pythoniseermiseks võtta? Esimesel pilgul ei paista, et IDLE dok platvormidel mingit vahet teeks. Ja ma ei ole ka ise päris täpselt aru saanud, miks 21. sajandil niivõrd edevas projektis ikka veel tk/tkinteri küljes riputakse.
Kui hiir prioriteediks ei oleks, oleks ipythonit soovitanud.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
18.02.2010 17:31:16
|
|
|
iva on selles, et programm mis toimis mitmes win süsteemis normaalselt ei teinud seda mitmes linuxi süsteemis (ei käivitunud sealt, kus oleks loogiline ja hiir ei funkand normaalselt). Loomulikult ei kahtle ma selles, et Linuxi peal on paremaid programme selleks otstarbeks.
Kasutatud sai IDLEt, kuna olen suhteliselt algaja selles vallas veel ja seega on lihtsam teha asju tuttavamate programmidega.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
18.02.2010 23:08:50
|
|
|
tundub selline tihendi viga olevat, kus tihendil pole eriti tahtmistki asja tööle saada
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
19.02.2010 02:29:18
|
|
|
| djpvx kirjutas: |
| tundub selline tihendi viga olevat, kus tihendil pole eriti tahtmistki asja tööle saada |
Kui mul on vaja mingi töö teatud aja piires ära teha, siis ma pigem keskenduks selle töö tegemisele, mitte tarkvara probleemide lahendamisele.
Pealegi ma rääkisin kasutamise mugavusest. Kui ma pean asja täielikult tööle saamiseks lisa "trikke" tegema, siis see ei ole minu meelest mugav.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
19.02.2010 08:59:45
|
|
|
ehkki asi võib seda väärt olla
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|