Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 93, 94, 95  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 213 ]
Windows
62%
 62%  [ 435 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 698

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 17:14:03 vasta tsitaadiga

dzombe kirjutas:
Tulles tagasi Linuxi ja failisüsteemide juurde; kas mingi failisüsteem sarnaselt Novelli NSS'ga suudab kustutatud faile "meeles" pidada? Sirvisin veidi http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_file_systems all läbi aga silma ei torganud sealt ükski.
Kui nii võtta, siis hädiselt aga siiski võib isegi vana FAT seda teha, salvestusalgoritmid valivad tüüpiliselt kas täiesti vaba, kasutamata koha või mille kasutusest oli maksimaalselt aega möödas. Ja undelete/unerase programmid võivad seega üht-teist prügikastist kätte saada, lisaks veel taastusprogrammid..... Aga parema tulemuse jaoks tuleb kolmandate tegijate vastavaid programme kasutada - nortoni lisaprügikast on selles suhtes kurikuulus legend, lahti saada temast oli üliraske ja prügikasti tõeliselt tühjakssaamine nõudis ka kogemusi...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 25.01.2010 17:14:05 vasta tsitaadiga

vot tahtsin ja jätsin icon_biggrin.gif mul pold see meeleski enam.

Aga lisaks veel, et linuxi distrode seas on seda sama crappi toodetud tuuuuuuuuunduvalt rohkem.

Kunagi ju ei saanud linuxis isegi monitori reso valge inimese moel paika sättida, pidid kuskilt ümber narva kaudu ringiga läbi siberi ajusi nnnnma, et asi tööle saada.. nin ui kurat kui panid valesti seal mingi numri siis oli kellad... jälle kuhugi consooli möllama ja confi failist seda valet numbrit taga ajama icon_biggrin.gif

Noh lihtsalt näide...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 17:28:26 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Ho Ho, pahalasetõrjed?
Kaspersky+MS'i omalooming mis autoupdatega alla tuli.


Linuxis on olemas suht-koht sarnased videokaardi mudimise graafilised programmid kui wini allgi, dualmonitor/tvout paika seadmine käib paari klõpsuga.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 17:53:44 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
londiste kirjutas:
Ho Ho, pahalasetõrjed?
Kaspersky+MS'i omalooming mis autoupdatega alla tuli.


Linuxis on olemas suht-koht sarnased videokaardi mudimise graafilised programmid kui wini allgi, dualmonitor/tvout paika seadmine käib paari klõpsuga.
Kas need kaks on mõlemad aktiivreziimil? Siis nad ju segavad teineteist.

EDIT!
Ma ajasin sassi, Autoupdatest tulev töötab ju vaid korraks ja ei jää kasperskyt segama.
Aga proovi vahelduseks mõnda muud kaspersky asemel, kas on vahet... näiteks uusimat avast versiooni...lihtsalt prooviks.


viimati muutis XYZ 25.01.2010 18:00:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 18:00:19 vasta tsitaadiga

Kas siis kaspersky suudab teha sama töö, mida windows defender või vastupidi? Suts naljakas et poolvägisi installitakse autoupdatega rakendus mis süsteemi tööd häirib icon_razz.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 18:02:06 vasta tsitaadiga

Täiendasin eelmist. Kaspersky on võimsam aga just see ongi teinekord mingi häälestusvea tõttu piduriks.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 18:06:11 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Ma ajasin sassi, Autoupdatest tulev töötab ju vaid korraks ja ei jää kasperskyt segama.
Huvitav, turvainfo all näitab et defender töötab aktiivselt.
XYZ kirjutas:
Aga proovi vahelduseks mõnda muud kaspersky asemel, kas on vahet... näiteks uusimat avast versiooni...lihtsalt prooviks.
Mnjaa, kolmanda pahalastega võitleva vidina install ei kõla just kuigi ahvatlevalt, eriti arvestades kui rootkiti-sarnaseks nad viimasel ajal muutunud on icon_razz.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 18:26:01 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
XYZ kirjutas:
Ma ajasin sassi, Autoupdatest tulev töötab ju vaid korraks ja ei jää kasperskyt segama.
Huvitav, turvainfo all näitab et defender töötab aktiivselt.
XYZ kirjutas:
Aga proovi vahelduseks mõnda muud kaspersky asemel, kas on vahet... näiteks uusimat avast versiooni...lihtsalt prooviks.
Mnjaa, kolmanda pahalastega võitleva vidina install ei kõla just kuigi ahvatlevalt, eriti arvestades kui rootkiti-sarnaseks nad viimasel ajal muutunud on icon_razz.gif
1. mul pole ta peale uuenduste võtmise muud aktiivsust näidanud, pole põhjust olnud, seega rohkem kommenteerida ei tea
2. Kaspersky tuleb selle proovi ajaks maha võtta ja seda ilmtingimata! Vastasel korral lähevad viirustõrjed su masinas kohe täiesti kindlalt põhjalikult kaklema.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.01.2010 19:04:43 vasta tsitaadiga

Defender töötab alaliselt taustal, Windows Update kaudu tuleb Windows Malicious Software Removal Tool.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 19:10:37 vasta tsitaadiga

Ei ole sellel Vistal häda midagi, kui admin veidigi pädev on. Mitmed asjad on teistmoodi kui NT5's, aga vaid harjumise asi. Edaspidi ka W7 migratsioon endal lihtsam. P4, 1GB RAM ning tavalisele kontoritööle on kiirust enamgi kui vaja.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 19:23:10 vasta tsitaadiga

Vaatasin su profiilist linki ja jäin W7 juttu lugema icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Vat selle juurde ma lisakski, mulle Win serverina ei meeldiks. Pole aktiivselt töös olnud ühtegi ja ka kogemata kustutamised kettalt võrgus on "suhteliselt" harvad (enamus on kausta äraliigutamised) aga IMHO on Salvage/Purge failide jaoks 100x parem kui mingi previous version. Kuna NSS on ka linuxile porditud, siis peaks teist reaalses olukorras katsetama kohe ^^

_________________
--
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 19:26:56 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Defender töötab alaliselt taustal, Windows Update kaudu tuleb Windows Malicious Software Removal Tool.
Defender servic töös aga aktiivset protsessi ei näita ei win taskmanager ega sysinternalsi tööriist. Kuna win-is on palju asju ühiskasutuses, siis ma ei imestaks kui näiteks mõne serdi kontrolli ajal vaid tolle service poole pöördutakse. Aga muidu võib ta oodata järjekordeset removal tooli versiooni käivitumist ja on vabalt vahepeal tegevuseta.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.01.2010 19:33:44 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Defender töötab alaliselt taustal, Windows Update kaudu tuleb Windows Malicious Software Removal Tool.
Defender servic töös aga aktiivset protsessi ei näita ei win taskmanager ega sysinternalsi tööriist. Kuna win-is on palju asju ühiskasutuses, siis ma ei imestaks kui näiteks mõne serdi kontrolli ajal vaid tolle service poole pöördutakse. Aga muidu võib ta oodata järjekordeset removal tooli versiooni käivitumist ja on vabalt vahepeal tegevuseta.
Spoiler Spoiler Spoiler
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 19:44:00 vasta tsitaadiga

dzombe, kui server, saad VSC kasvõi kord minutis panna snapshotima. Teisest küljest oli NTFS'il vist 64 snapshoti piirang...
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 19:46:48 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
londiste kirjutas:
Ho Ho, pahalasetõrjed?
Kaspersky+MS'i omalooming mis autoupdatega alla tuli.


Linuxis on olemas suht-koht sarnased videokaardi mudimise graafilised programmid kui wini allgi, dualmonitor/tvout paika seadmine käib paari klõpsuga.


nVidial käib see asi iagahes suhtkoht samamoodi, kui Windowsis, üle nVidia Control paneli.
Kui on muidugi isu xorg.conf`i mudida teksti editoriga, siis aga palun, ka see võimalus on veel olemas (vähemlat debianil ja selle derivaatidel)

Seega pole see ni müstika midagi, endal 9800GT töömasinas + 2 Monitori...
Pigem ütleks, et kolleegi Windowsiga oli rohkem jama, eriti kui monitorid on eri resodega ja eri mõõtu...
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 19:52:41 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
XYZ kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Defender töötab alaliselt taustal, Windows Update kaudu tuleb Windows Malicious Software Removal Tool.
Defender servic töös aga aktiivset protsessi ei näita ei win taskmanager ega sysinternalsi tööriist. Kuna win-is on palju asju ühiskasutuses, siis ma ei imestaks kui näiteks mõne serdi kontrolli ajal vaid tolle service poole pöördutakse. Aga muidu võib ta oodata järjekordeset removal tooli versiooni käivitumist ja on vabalt vahepeal tegevuseta.
Spoiler Spoiler Spoiler
Spoiler Spoiler Spoiler
OK, neid kõiki ma ei piilunud varem läbi, ju siis on aktiivsem kui minule tundus.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 19:57:17 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
...Seega pole see ni müstika midagi, endal 9800GT töömasinas + 2 Monitori...
Pigem ütleks, et kolleegi Windowsiga oli rohkem jama, eriti kui monitorid on eri resodega ja eri mõõtu...
Miks win all probleeme? Oleneb muidugi mida saavutada tahtis, siin foorumis mõni on tahtnud nii segases reziimis tööle saada, et lihtsalt imesta. Aga muidu - kloonima panna või tavaline ektended pilt ----- mul pole eri resode ja formaatidega monitoridest küll probleeme kerkinud. Aga mul on ka ehtsad monitorid, mitte pole üks neist teler....on ehk selles vahe....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 21:34:46 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
rixk kirjutas:

Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas".

icon_biggrin.gif See on küll äge. Kirjutan kettale erinevatesse sektoritesse, ühe osa ketta algusesse ja teise lõppu, aga kui lugemiseks läheb, siis loeb mõlemad algusest või siis mõlemad lõpust.

Lõuapooliku staatus sul ikka auga ära teenitud. Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne.

NTFS fragmenteerumine tekib reeglina ühel juhul, nimelt siis kui ketas täis saab, sest siis võetakse kõik vaba ruum tarvitusele. Aga sina räägi meile nüüd kui extmisiganes failisüsteem kogemata täis saab, mismood sellisel juhul failisüsteem käitub ja kuidas siis tekkivast fragmenteerumisest üle saab.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 23:56:39 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... mulle meenub üks ütlus, mis kõlas umbes niimoodi "inimestel on imeline võime arvustada raamatuid, mida nad pole lugenud". Antud kontekstis tähendab see linuxi komponentide hindamist läbi Windowsi vaatevinkli ...

XYZ, tarkvaralise sümbioosi all kaabakas, vaevalt mõtles copy-paste funktsionaalsust, kui sa saaks üle sulle nii omasest meelevaldsest pealiskaudsusest, mõistaksid isegi ...

...
Ära kirjuta selliseid idiootsusi, lausa paha lugeda niivõrd mööda teksti, niivõrd valesti mõistmist. Loe ennem, mida on kirjutatud ja ürita seda ka mõista. Tõsi küll - ainult linuxit tundes on see raskevõitu. Aga ürita siiski.
Katsun täpsustada/üle korrata oma juttu ehk teises sõnastuses hakkab midagi koitma: MS on jätkuvalt suurt tööd teinud tarkvarakomponentide omavahelise koostöö tagamiseks ja mida aeg edasi seda rohkem läheneb see oma lihtsuselt tavakopeerimisele.
See on küll ülearugi lihtsustatud sõnastus ja tegeliku tagapõhjaga kursis olevatel võib olla põhjust tulla tähti närima. Aga ma tahtsin välja tuua selle positiivse mida MS kõigi oma puuduste juures on tõeliselt õiges suunas suutnud arendada.
Sellele lisandub standardite kehtestamine win keskkonnas. Ja see on vajalik! Täieliku anarhia tingimustes pole võimalik süsteeme töös hoida, kasutajad ei oska tööd teha jne.jne. Ega apple ilmaasjata ole veel kaugemale läinud ja ekstra karmilt kipu riistvara piirama ja ka tarkvara - ikka töökindluse saavutamiseks ja selleks, et kasutajad suudaksid süsteemi korralikult kasutada.


Spoiler Spoiler Spoiler

... idiootsus ? Mul tekib aeg-ajalt siiralt kahtlus, kas sa oled ikka nii vana, kui väidad olevat icon_rolleyes.gif Juhul, kui kõike ei viitsi vaadata, siis alusta umbes seitsmendast minutist ja naudi. See ja palju rohkemgi, mida sa väidad olevat M$ teene, oli olemas palju varem, kui win üldse ilmavalgust nägi. Paraku ei suutnud win veel niipea samale tasemele tõusta ja pole siiamaani kõiges veel kaugeltki ligilähedalgi sellele 80ndate, Commodore AMIGA, OS'ile ...

... mis puutub paljukiidetud standarditesse, mida M$ puhul heaks näitkes peetakse, siis kas me oleme juba unustanud IE vigased weebistandardid, vigased dokumendiformaadid, multimeediakeskkonnas domineeriva DX -i, on mõtet jätkata ? Jah, M$ -il on tõepoolest tore standard ja selleks on - my way, or the highway ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 00:22:01 vasta tsitaadiga

DigeBeni, my way or the highway pole ainult microsofti pärusmaa.

vigaste dokumendiformaatide osas on imo kõige naljakam see kohutav microsofti sundimine 'avatud' standardite peale, kui oli selge, et sealt head nahka ei tule. vana doc formaat oli tolleks hetkeks ju üsna korralikult lahti häkitud.

dx domineerimise jutust ma hästi aru ei saa... kaks suurt platvormi on (kuuldavasti praeguseks) üsna developerisõbraliku apiga varustatud. mis peaks takistama opengl ja muude lahenduste kasutamist või kellelgi alternatiivide väljatöötamist? jah, microsoft surub erinevatel põhjustel, kaasa arvatud platvormile lukustamine, dx-i peale, aga jällegi, miks see käitumine järsku nii ootamatu ja vastuvõetamatu on? nii majanduslikel kui muudel põhjustel on tehnoloogiatega kogu aeg nii toimitud.

XYZ rääkis arendamisest, mitte loomisest. kui tahad amigaga võrrelda, siis teatud aspektidest on ka linux siiani veel kaugel amiga osist. teistest ja tänapäeval märksa olulisematest aspektidest ei kannata amigaos jällegi kuidagi kriitikat. aga miks sa antud juhul preemptive multitaskingut nii oluliselt välja tood? unix tegi seda kuskil 60 või 70ndatel, amigaos ja hunnik pisemaid 80ndatel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 00:55:19 vasta tsitaadiga

londiste, sa oskad alati kogu faktivaramu selliseks seosetuks virr-varriks muuta, millele on üsna raske midagi konstruktiivset vastata.

Antud juhul on meil teemaks win vs. linux ja seetõttu ka vastavad "pärusmaad", erinevalt muude tegijate "pärusmaadest", kaitseb M$ oma "pärusmaad" üsna vahendeid valimata, seega taunimismoment on täiesti olemas.

Dokumendiformaadi osas ei sundinud keegi M$-i tagant, see on puhtalt M$ oma algatus, et juba käibelolev ja igati toimiv standard järjekordselt oma standardiga asendada.

DX puhul on oma standardi kinnistamine juba pea-aegu õnnestunud ja siin teemas on olemas viide, kus on pikalt, puust ja punaselt, selgitatud, mis vahenditega see täpselt saavutati. Seega, kas see vajab veel arutlust ?

XYZ, ei rääkinud millestki konkreetsest vaid veeretas mulli, millele ei olegi kahjuks midagi väga konkreetset vastata. AMIGA OS'ile viitasin vaid sellepärast, et selle jaoks oli ka video varnast võtta ja igaüks võib ise veenduda, kes mulli puhub.

Pealegi, millele sa täpselt vihjad, kui väidad, et see oli olemas juba 60-70ndatel ? Tollal oli onu Bill alles teismeline ja personaalarvutist ei osatud keegi undki näha, püsime ikka kontekstis ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 01:14:44 vasta tsitaadiga

DigeBeni, eks ma püüan icon_wink.gif

ausalt öeldes jääb lihtsalt aega väheks, et guugeldada fakte, sellest see hüplik jutt.

pärusmaid kaitstakse ka muudel juhtudel vahendeid valimata. konkreetselt selle teema raames on natukene keerulisem microsoftiga võrrelda kuna just selle linuxi moodulite valikuvabaduse ja loojate hulga tõttu ei ole sellist ühtset organit, kes seda teeks.

dokumendiformaadi osas ei ole asi ka päris nii mustvalge. microsoftilegi on vahvaid ikaldusi korraldatud, viimasena on meeles vast office 2007 ja pdfi lugu. ei tasu ka unustada, et openoffice ei ole päris nii community effort kui millegipärast arvatakse (ja ooo enda mission statement karjub). muide, kui räägime standardite toetamisest, siis kuidas openofficel ooxmli toega lood on? icon_wink.gif

dx kohta on nii siin kui ka mõningates muudes teemades vaieldud aga ma ei ole siiani näinud korralikke argumente miks dx halb on. välja arvatud siis microsofti poolt loomine ja pushimine koos tõsiasjaga, et sellisel kujul on see proprietary.

60-70ndate jutt oli preemptive multitaskingu kohta, millele sa amiga näitel videolingis viitasid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.01.2010 09:45:39 vasta tsitaadiga

DigeBeni, sinu ainus oskus paistab olevat teisi inimesi tahtlikult valesti mõista! Ja siis kukud rääkima aia asemel aiaaugust ja sellejuurde vannud pisarsilmi, et ikka aiast jutt, nõuad andmeid selle puuduva lipi kohta....
Ma omateada ütlesin korduvalt, et MS tooteis on puudusi. Aga samas on areng olnud pöörane ja tulemused, nagu näha, panevad linuxi kõige meeletumad fanatid lausa vihast vahutama. icon_lol.gif
Mina teen igapäevaselt tööd win keskkonnas. Ja mul on hea meel, et see mis varasemates versioonides mitme päeva tööd nõudis on uuemates töövahendites tehtud mõne minuti tööks, kus varem pidi mitu lehekülge koodi kirjutama seal on praegu teinekord ainult kümme rida.
See on üks asju mida ma kiidan MS arendustegevuses, kõigi puuduste kõrval. Mina ei soovi silmaklappidega ringi liikuda!

sukelduja kirjutas:
rixk kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
rixk kirjutas:

Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas".

icon_biggrin.gif See on küll äge. Kirjutan kettale erinevatesse sektoritesse, ühe osa ketta algusesse ja teise lõppu, aga kui lugemiseks läheb, siis loeb mõlemad algusest või siis mõlemad lõpust.

Lõuapooliku staatus sul ikka auga ära teenitud. Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne.

NTFS fragmenteerumine tekib reeglina ühel juhul, nimelt siis kui ketas täis saab, sest siis võetakse kõik vaba ruum tarvitusele. Aga sina räägi meile nüüd kui extmisiganes failisüsteem kogemata täis saab, mismood sellisel juhul failisüsteem käitub ja kuidas siis tekkivast fragmenteerumisest üle saab.
Kindluse mõttes hoiatan. Kui win puhul seda süsteemiketta peal katsetada, seda ketta viimase baidini täissaamist, siis on võimalus, et win seiskub ja ainus lahendus on kuskilt mujalt bootida ja sealt kettalt midagi maha kustutada, seejärel on taas töövõimeline. Seiskumine ei ole 100% kohustuslik, ent risk on suur. Põhjuseks win vajadus pagefile ja/või registry failidega majandada ja ta vajab seejuures ajutisi puhverpindu.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 10:00:50 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
NTFS fragmenteerumine tekib reeglina ühel juhul, nimelt siis kui ketas täis saab, sest siis võetakse kõik vaba ruum tarvitusele. Aga sina räägi meile nüüd kui extmisiganes failisüsteem kogemata täis saab, mismood sellisel juhul failisüsteem käitub ja kuidas siis tekkivast fragmenteerumisest üle saab.


Jah, kui ext<lisa number> täis saab, siis hakkavad failid fragmenteeruma. Tõenäoliselt on mingil määral fragmenteerumist ka varem. Rahul? icon_smile.gif
Samas XYZ kirjeldatud testi tulemusi oleks huvitav näha icon_smile.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 26.01.2010 11:11:31 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
siis kuidas openofficel ooxmli toega lood on? icon_wink.gif


my way or the highway icon_rolleyes.gif

http://www.noooxml.org/argu-brief - see on ainult lühike ülevaade probleemidest, mis selle (välja ostetud) "standardiga" esinevad.. standard, mis oma sisemiselt ühilduvuselt klapib teiste ainult ühe ettevõte poolt loodud kinniste standarditega, samal ajal kui antud lahendused on olemas ka avatud standarditega, mida oleks pidanud kasutama?!

see pole standard, see on pullikaka..

kuna siin on ka palju pinnapealseid, siis neile võib-olla meeldivam lugeda ette nämmutatud sisu: http://www.artsturm.ee/odf/category/ooxml/
tehke oma sinised silmad rohkem lahti ja võtke roosad prillid eest ära, näete ise ka selle standardi tagamaid..

selle lehe teisest võrdlustabelist võib leida, mis viisil MS soovib nö "standardit toetada": http://www.robweir.com/blog/2009/05/update-on-odf-spreadsheet-interoperability.html - pigem küll seda õõnestada nii palju kui oskab..

just täpselt sellised on MSi võtted oma standardite jalule seadmisel..

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 11:27:15 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:
sukelduja kirjutas:
NTFS fragmenteerumine tekib reeglina ühel juhul, nimelt siis kui ketas täis saab, sest siis võetakse kõik vaba ruum tarvitusele. Aga sina räägi meile nüüd kui extmisiganes failisüsteem kogemata täis saab, mismood sellisel juhul failisüsteem käitub ja kuidas siis tekkivast fragmenteerumisest üle saab.


Jah, kui ext<lisa number> täis saab, siis hakkavad failid fragmenteeruma. Tõenäoliselt on mingil määral fragmenteerumist ka varem. Rahul? icon_smile.gif

Nüüd räägi sellest, kuidas sellest fragmenteerumisest lahti saab. Kui ma seda kord uurisin, siis soovitati soojalt konkreetne failisüsteem mujale kopeerida, tühjaks teha ja failid tagasi kopeerida. Äkki on ikka muid võimalusi ka?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 11:31:50 vasta tsitaadiga

Mitte, et see midagi tähendaks aga...

... proovisin hiljuti huvipärast taas linuxit (Mandrivat kui see peaks midagi tähendama). Ma olen mõned aastad tagasi linuxit desktopil pikalt kasutanud (kuid ja aastaid) aga see jäi pooleli kuna ma ei saanud Photoshopist üle ega ümber, GIMP või Bibble lihtsalt ei olnud piisavad. Aga see selleks.

Esiteks jooksis install paar korda kokku aga see võis olla näiteks DVD viga, võta nd kinni. Teiseks jäi esimene buutimine alati poolikus aga siis meenus, et ACPIs võib häda olla ja selle disablemine aitas. Kolmandaks jäin ID kaardi nodi installimisega kimpu, midagi tegin ilmselt valesti aga mida, enam ei mäleta. Lihtsat ja Marko-kindlat (loe: lollikindlat) viisi ei olnud igaljuhul icon_smile.gif. Kusagil siin hakkas huvi raugema ning kuna naine soovis ka arvutit kasutada siis ka sinnapaika kõik jäi. Kui ainult ma ise kasutaksin arvutit siis oleks lihtsam kuna aeg-ajalt üht ja teist asja tööle häkkida pole mu jaoks probleem. Kuna aga arvuti võiks kodus kogu aeg stabiilselt töötada siis see on tõepoolest linuxi all isegi praegu natuke keerulisem. Ma pole muidugi poweruser aga linuxit olen 10 aastat näppinud ja Wini äkki... 15? Ei mäletagi enam.

Ma ei usu, et ainult on peakujus asi kinni, linuxis kahjuks pole ikka veel piisavalt lollikindlat automaatikat. Väga palju asju on küll juba ära tehtud ehk siis kõige tavalisem veebribrausimine on üsna lollikindel. Tegelikult isegi ID kaardi saab suhtlihtsalt tööle eeldusel, et sa viitsid ise näpuga järge ajada. Ma kardan aga, et enamus 10-15 aastat tagasi sündinud inimestest aga seda ei viitsi, asi peab töötama nüüd ja taksoga, Win7 koos oma täisautomaatikaga draiverite jms kohapealt + näiteks ülilihtne ID kaardi install on tegelikult ülimalt mugav kasutamiseks kui selliseks. Linuxi puhul peab tõesti päris tihti näpud õliseks tegema ka kõige lihtsamal juhul. Kui veel tahad mängida ka, siis läheb olukord eriti komplitseerituks.

Mul on tõesti kahju, et see nii on. Microsofti ja Apple kõrval kahjuks pole tõsiseltvõetavat tasuta alternatiivi ikka veel. Ma ütleks, et viimased 2-3 aastat on linux stabiilselt paigal tammunud. St kui vaadata puhtalt kasutaja seisukohast. Need, kes rohkem näppe õliseks teevad tajuvad loomulikult vahet, näiteks nn. "rpm-hell'i"kadumine on äärmiselt meeldiv. Aga siiski - Microsoftilt ja just Applelt on päris palju õppida.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 26.01.2010 11:40:30 vasta tsitaadiga

No ei tea need linuxi distrode leiutajad vist vihkavad ms-i ja applet nii kõvasti, et nad pigem teevad ringiga mingi käki kui lihtne ja töötav asi maha kopeerida...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 26.01.2010 11:48:49 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
No ei tea need linuxi distrode leiutajad vist vihkavad ms-i ja applet nii kõvasti, et nad pigem teevad ringiga mingi käki kui lihtne ja töötav asi maha kopeerida...


linuxi ideoloogia on pigem see olnud, et parem võtku enam aega ja saagu korralikult tehtud, kui see, et võtame ja kopeerime kiiresti miskit siit ja sealt ja plähmime kokku ja *äkki* kunagi keegi viitsib selle pudru ja kapsad ära lappida..

üsna kindel on see, et asjad, mis lõpuks linuxi all on stabiilselt tööle panud, need töötavad paremini kui windowsis..
see, et mõne asjaga kauem aega läheb, on lihtsalt fakt, millega tuleb leppida ja ka lepitakse.. parem olgu lõpptulemus korralik, kui et asi kiiresti läbi ussi emmi töötab..

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 11:52:24 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
No ei tea need linuxi distrode leiutajad vist vihkavad ms-i ja applet nii kõvasti, et nad pigem teevad ringiga mingi käki kui lihtne ja töötav asi maha kopeerida...


Oma nägemuse tegemine pole halb, kaugel sellest. Apple erineva I-asjad on ju hea näide uudsest, imelihtsast ja töötavast lähenemisest. Linuxi-maailmast leiab ka häid näiteid aga need kõik on eraldi ja ei kõla kokku. Amarokile võrdväärset muusikamängijat ma pole enne kohanud, bash'iga võrdväärset shelli'i ka ei tea jne.

Isegi parimad distrod on nagu lapitekid või Kihnu seelik, kus saab legodega mängida. Ehk siis jummala mõnus komplekt tegelikult, mulle meeldis lapsena väga asju kokku tinutada või konstruktoriga mängida. Kui me räägime inimestest, kelle eesmärk on arvuti taga areneda ja õppida siis linux on äärmiselt õige valik. Aga hetkel on arutelu all just desktopile sobivus ning siin on Apple (ja teisena Microsoft) siiski troonil kõrgumas. Kõik elemendid on linuxi puhul olemas, puudu on ühtne lähenemine, disain, ideoloogiline juht või lausa diktaator a la Jobs, Ballmer, Gates. Keegi, kes omaks visiooni ja selle kõva käega läbi suruks, samal ajal seda kõike nii tehes, et tarbija rahul on.


viimati muutis Dirty Harry 26.01.2010 11:53:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 11:53:52 vasta tsitaadiga

Kas mitte Estoubuntul IDkaardi soft out-of-the-box töökorras?
pole ise kasutanud aga kuskilt nagu kõrva jäänud.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 11:56:41 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Etz kirjutas:
...Seega pole see ni müstika midagi, endal 9800GT töömasinas + 2 Monitori...
Pigem ütleks, et kolleegi Windowsiga oli rohkem jama, eriti kui monitorid on eri resodega ja eri mõõtu...
Miks win all probleeme? Oleneb muidugi mida saavutada tahtis, siin foorumis mõni on tahtnud nii segases reziimis tööle saada, et lihtsalt imesta. Aga muidu - kloonima panna või tavaline ektended pilt ----- mul pole eri resode ja formaatidega monitoridest küll probleeme kerkinud. Aga mul on ka ehtsad monitorid, mitte pole üks neist teler....on ehk selles vahe....


Meil on see sama ikaldus mõlemal. esimene molu 24" FullHD 1920×1080 , teine "extended" 19" 1280x1024.
Win all ei õnnestunud niisama lihtsalt neile kahte eraldi eksisteerivat desktoppi tekitada, küll pani suurele molule väiksemaga sama reso peale, küll venitas desktopi üle kahe monitori (siis mõlemale pildi kõrguseks 1080 pikslit), rääkimata restartidest, mis igakord peale muudatust küsiti (XP way to go), Clone mode oli ainus, mis aktsepteeritavalt töötas, kui siis pandi asi kah paika väiksema molu resoga.
Peale tunnikest nikerdamist õnnestus asi siiski enam vähem tööle sundida.
Linuxi all kuluks selleks 2 hiireklikki ja X`i restart...


viimati muutis Etz 26.01.2010 12:01:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 26.01.2010 11:59:42 vasta tsitaadiga

lol?

Ei pea ju siis sellepräast kohe sitasti tegema, üle pingutada pole kah mõtet.

Tõsi küll nüüd on olukord palju parem! Distrod liiguvad lihtsuse ja puhtuse poole.

Küll aga veel mõnda aega tagasi oli väga äge ju masina settungite muutmiseks avastada mingi a'la 3-e eri sorti visuaalselt "control paneli" kujundust kus mõnel puudus üks ja teisel teine, kolmandal ei näidand mingi antud hw jupi kohta üldsegi osasid parameetreid ega luband muuta. Siis oli isegi lihtsam võrgu settungeid käsitsi consoolist modida...


ja kohe räigelt üsna kindel on see, et kõik mis winni, linuxi, maci peale on korralikult tehtud ning stabiilselt tööle pandud siis ta töötab kõigis ühtemoodi hästi!

Nii.. mina tõin näite mis täpselt kunagi distrodes sakkis kohe kõvasti, mõnes ka tänapäeval(tol ajal oli kohe mood, et mida räigemalt ekraan igast eri asendist võrkari / helikaardi / jne settungeid täis oli seda vingem.. isegi kui need pisirakendused failisid)


Too nüüd näide mis ei tööta winni peal ilusti!


viimati muutis ottf 26.01.2010 12:02:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 12:00:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

üsna kindel on see, et asjad, mis lõpuks linuxi all on stabiilselt tööle panud, need töötavad paremini kui windowsis..

Et natuke lõbusalt nokkida - lõpuks? icon_biggrin.gif
Etz, Windowsi all on sul tarvis ühte linnukest (Extend desktop...) ja midagi pole vaja restartida. icon_wink.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 12:02:33 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
tsitaat:

üsna kindel on see, et asjad, mis lõpuks linuxi all on stabiilselt tööle panud, need töötavad paremini kui windowsis..

Et natuke lõbusalt nokkida - lõpuks? icon_biggrin.gif
Etz, Windowsi all on sul tarvis ühte linnukest (Extend desktop...) ja midagi pole vaja restartida. icon_wink.gif


Usu või mitte aga peale seda "Apply" litsudes küsiti restarti icon_lol.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 12:07:54 vasta tsitaadiga

Etz, huvitav. NT5 ajast ei peaks enam seda vajama...
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 26.01.2010 12:08:12 vasta tsitaadiga

"apply the new display settings without restarting" kogu moos....
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.01.2010 12:10:49 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
XYZ kirjutas:
Etz kirjutas:
...Seega pole see ni müstika midagi, endal 9800GT töömasinas + 2 Monitori...
Pigem ütleks, et kolleegi Windowsiga oli rohkem jama, eriti kui monitorid on eri resodega ja eri mõõtu...
Miks win all probleeme? Oleneb muidugi mida saavutada tahtis, siin foorumis mõni on tahtnud nii segases reziimis tööle saada, et lihtsalt imesta. Aga muidu - kloonima panna või tavaline ektended pilt ----- mul pole eri resode ja formaatidega monitoridest küll probleeme kerkinud. Aga mul on ka ehtsad monitorid, mitte pole üks neist teler....on ehk selles vahe....


Meil on see sama ikaldus mõlemal. esimene molu 24" FullHD 1920×1080 , teine "extended" 19" 1280x1024.
Win all ei õnnestunud niisama lihtsalt neile kahte eraldi eksisteerivat desktoppi tekitada, küll pani suurele molule väiksemaga sama reso peale, küll venitas desktopi üle kahe monitori (siis mõlemale pildi kõrguseks 1080 pikslit), rääkimata restartidest, mis igakord peale muudatust küsiti (XP way to go), Clone mode oli ainus, mis aktsepteeritavalt töötas, kui siis pandi asi kah paika väiksema molu resoga.
Peale tunnikest nikerdamist õnnestus asi siiski enam vähem tööle sundida.
Linuxi all kuluks selleks 2 hiireklikki ja X`i restart...
Ei saa lihtsalt aru või tahad ka sina ja su sõber midagi suht erilist aretada.... Kui need kaks desktoppi peavad olema nagu kahe eraldi kasutaja omad, siis ma vast saan aru. Aga see on win jaoks väga ebatriviaalne. Võta puudusena või kuidas tahad aga win on mõeldud rohkem ühe kasutaja süsteemiks.
Aga kui eesmärk oli kloonida pilti või lasta ühtsama desktoppi laiendada (aga ilma taskbarita) teisele osade rakenduste sinnatõstmiseks, siis see on win-is triviaalne ja peab saama eri formaate + eri resosid määrata ja kui ei õnnestu paari hiireklõpsuga, siis on näiteks midagi kaarditootja (nvidia/ati) softist installimata.
Ja restarte selle häälestuse jaoks pole üldse tarvis. Ainult kaarditootja softi installil on restart.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 12:14:35 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Etz kirjutas:
XYZ kirjutas:
Etz kirjutas:
...Seega pole see ni müstika midagi, endal 9800GT töömasinas + 2 Monitori...
Pigem ütleks, et kolleegi Windowsiga oli rohkem jama, eriti kui monitorid on eri resodega ja eri mõõtu...
Miks win all probleeme? Oleneb muidugi mida saavutada tahtis, siin foorumis mõni on tahtnud nii segases reziimis tööle saada, et lihtsalt imesta. Aga muidu - kloonima panna või tavaline ektended pilt ----- mul pole eri resode ja formaatidega monitoridest küll probleeme kerkinud. Aga mul on ka ehtsad monitorid, mitte pole üks neist teler....on ehk selles vahe....


Meil on see sama ikaldus mõlemal. esimene molu 24" FullHD 1920×1080 , teine "extended" 19" 1280x1024.
Win all ei õnnestunud niisama lihtsalt neile kahte eraldi eksisteerivat desktoppi tekitada, küll pani suurele molule väiksemaga sama reso peale, küll venitas desktopi üle kahe monitori (siis mõlemale pildi kõrguseks 1080 pikslit), rääkimata restartidest, mis igakord peale muudatust küsiti (XP way to go), Clone mode oli ainus, mis aktsepteeritavalt töötas, kui siis pandi asi kah paika väiksema molu resoga.
Peale tunnikest nikerdamist õnnestus asi siiski enam vähem tööle sundida.
Linuxi all kuluks selleks 2 hiireklikki ja X`i restart...
Ei saa lihtsalt aru või tahad ka sina ja su sõber midagi suht erilist aretada.... Kui need kaks desktoppi peavad olema nagu kahe eraldi kasutaja omad, siis ma vast saan aru. Aga see on win jaoks väga ebatriviaalne. Võta puudusena või kuidas tahad aga win on mõeldud rohkem ühe kasutaja süsteemiks.
Aga kui eesmärk oli kloonida pilti või lasta ühtsama desktoppi laiendada (aga ilma taskbarita) teisele osade rakenduste sinnatõstmiseks, siis see on win-is triviaalne ja peab saama eri formaate + eri resosid määrata ja kui ei õnnestu paari hiireklõpsuga, siis on näiteks midagi kaarditootja (nvidia/ati) softist installimata.


gives.gif Ma lihtsalt vaatlesin kõrvalt seda maadlust... Igatahes ei õnnestunud see tal eriti edukalt...

Endal pole siiani kah nagu mingit suurt ikaldust sellega olnud, sõltumata OS`ist.
Jutu point oli lihtsalt see, et ennist siin väideti et Linuxil peab selleks käsurida "mudima" hakkama, et üldse monitorile pilt tuleks...

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 26.01.2010 12:15:58 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:

Too nüüd näide mis ei tööta winni peal ilusti!


noh, võtame siis riistvara toetuse, just selle vanemapoolse, mis ideeliselt on veel täiesti töötav, aga uus versioon windoesist tahab sellele täiesti oma draiverit ja vanema pihta näitab keskmist sõrme..
selle koha pealt minu kogemus linuxiga on seni selline, et kui see korra on tööle pandud, siis edasistes versioonides see ka järjekindlalt või veel paremini toimib..
võta vista või win7 ja proovi mõni vanem printer või muu seade külge ühendada, millel netist hädaga leiad veel toetuse XP-le, mitte mingi valemiga ei saa see toetust uues windowsi versioonis..

lühidalt - windowsi kernel imeb, see pole võimeline versioonist versiooni nii palju tagasi ühilduma, et vana riistvara tööle jääks.. mille krdi pärast on üldse vaja iga windowsi versiooni jaoks eraldi draiverit, kas ei suudeta luua riistvarale vahekihti, mis ei sõltuks nii fataalselt kogu kerneli tööst?

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 12:20:27 vasta tsitaadiga

sander85, aga kusjuures draiverid on täitsa tagasiühilduvad. W7 peal XP draiverit ringi ajada pole mingi probleem.
Õigem oleks vist öelda, et suurem osa draivereid ongi universaalsed, aga miskipärast pannakse erinevad sildid juurde.


viimati muutis friik1 26.01.2010 12:21:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.01.2010 12:23:22 vasta tsitaadiga

sander85, kui vana on vana?
Mul toimib siin kontoris Win7'ga täiesti kenasti üks 12a vana mudel, HP LaserJet 5000.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 26.01.2010 12:26:53 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
sander85, aga kusjuures draiverid on täitsa tagasiühilduvad. W7 peal XP draiverit ringi ajada pole mingi probleem.


jajah, tulnud rääkinud seda siis, kui üks tuttav XP draiveri selga lasi ja jäigi ootama, millal printer arvutiga suhtlema hakkab.. õnneks oli vist tegemist HP isendiga ja peale mõningast otsimist leidis nende lehelt siiski ka W7-me jaoks vajaliku.. paljude vähem tuntud tootjate kohta seda aga öelda ei saa ja siis vahid nagu aiaauku kinni jäänud lammas..

lisaks võib muidugi mainida, et see W7-me draiver oli pistetud samasse pakki koos mõningase lisasoftiga, kokku üle 350 mega rämpsu alla laadida..

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 12:27:03 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
rixk kirjutas:
sukelduja kirjutas:
NTFS fragmenteerumine tekib reeglina ühel juhul, nimelt siis kui ketas täis saab, sest siis võetakse kõik vaba ruum tarvitusele. Aga sina räägi meile nüüd kui extmisiganes failisüsteem kogemata täis saab, mismood sellisel juhul failisüsteem käitub ja kuidas siis tekkivast fragmenteerumisest üle saab.


Jah, kui ext<lisa number> täis saab, siis hakkavad failid fragmenteeruma. Tõenäoliselt on mingil määral fragmenteerumist ka varem. Rahul? icon_smile.gif

Nüüd räägi sellest, kuidas sellest fragmenteerumisest lahti saab. Kui ma seda kord uurisin, siis soovitati soojalt konkreetne failisüsteem mujale kopeerida, tühjaks teha ja failid tagasi kopeerida. Äkki on ikka muid võimalusi ka?

Mis sa üldse praegu peale "ära panemise" taotled? Nende paljutähenduslike "ma tean midagi, mida sina ei tea" küsimuste asemel ütle see välja, mis sa keerutad nagu kass ümber palava pudru.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 12:29:47 vasta tsitaadiga

sander85, sitasti otsisid. Pole veel näinud HP vidinat, millele ei saaks draiverit üksi paarimegase pakina alla laadida.
Erand kinnitab reeglit, aga võin julgelt öelda, et enamik NT5 põlvkonna draivereid töötab ka NT6 all.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.01.2010 13:36:59 vasta tsitaadiga

rixk, kuna linuxis ju ei tule defragmentorit kaasa distroga, siis tuleb fragmentatsiooni eemaldamiseks jällegi lisatrikke teha?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.01.2010 13:48:22 vasta tsitaadiga

Lihtsaim defragmenteerimine on partitsiooni tühjaks tegemine ja taastäitmine. Ehk siis kopeerid ühelt partitsioonilt kogu kama teisele ja tagasi. Loomulikult eksisteerib ka tööriistu mis selle veidi kiiremini ja efektiivsemalt ära teevad, lihtsalt tuleb need ära installida.

Samas kuniks partitsioonil on hoitud püsivalt mõni giga/protsent vaba ruumi ei ole fragmenteerumine probleemiks. Kui aga kasutada üht ja sama partitsiooni pidevalt näiteks p2p rakenduse incoming kaustana ning see tihtipeale ääreni täis lasta siis on fragmenteerumine üsna mehine icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.01.2010 14:02:54 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
... Ma lihtsalt vaatlesin kõrvalt seda maadlust... Igatahes ei õnnestunud see tal eriti edukalt...

Endal pole siiani kah nagu mingit suurt ikaldust sellega olnud, sõltumata OS`ist.
Jutu point oli lihtsalt see, et ennist siin väideti et Linuxil peab selleks käsurida "mudima" hakkama, et üldse monitorile pilt tuleks...

Spoiler Spoiler Spoiler
Hmm, kõrvalt vaadates tihtipeale näeb just paremini, mis vigu teine teeb aga ilmselt sa vaatasid liiga tihti midagi muud peale selle sõbra arvuti ekraani. Mul on siiski kuri kahtlus, et midagi vajalikku oli installimata või käis kogu üritus vales kohas.
Ja linuxi käsurea suhtes - kirjutati selgelt, et KUNAGI ..... see on tegelikult mäletamisi kolm-neli aastakest tagasi (eks linuxifännid paranda, kui ma eksin) kui käsureata naljalt läbi ei saanud.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 14:19:32 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
XYZ kirjutas:
Etz kirjutas:
...Seega pole see ni müstika midagi, endal 9800GT töömasinas + 2 Monitori...
Pigem ütleks, et kolleegi Windowsiga oli rohkem jama, eriti kui monitorid on eri resodega ja eri mõõtu...
Miks win all probleeme? Oleneb muidugi mida saavutada tahtis, siin foorumis mõni on tahtnud nii segases reziimis tööle saada, et lihtsalt imesta. Aga muidu - kloonima panna või tavaline ektended pilt ----- mul pole eri resode ja formaatidega monitoridest küll probleeme kerkinud. Aga mul on ka ehtsad monitorid, mitte pole üks neist teler....on ehk selles vahe....


Meil on see sama ikaldus mõlemal. esimene molu 24" FullHD 1920×1080 , teine "extended" 19" 1280x1024.
Win all ei õnnestunud niisama lihtsalt neile kahte eraldi eksisteerivat desktoppi tekitada, küll pani suurele molule väiksemaga sama reso peale, küll venitas desktopi üle kahe monitori (siis mõlemale pildi kõrguseks 1080 pikslit), rääkimata restartidest, mis igakord peale muudatust küsiti (XP way to go), Clone mode oli ainus, mis aktsepteeritavalt töötas, kui siis pandi asi kah paika väiksema molu resoga.
Peale tunnikest nikerdamist õnnestus asi siiski enam vähem tööle sundida.
Linuxi all kuluks selleks 2 hiireklikki ja X`i restart...

kas too Linux oli samuti 9 aastat vana?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2010 15:03:42 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:
sukelduja kirjutas:
rixk kirjutas:
sukelduja kirjutas:
NTFS fragmenteerumine tekib reeglina ühel juhul, nimelt siis kui ketas täis saab, sest siis võetakse kõik vaba ruum tarvitusele. Aga sina räägi meile nüüd kui extmisiganes failisüsteem kogemata täis saab, mismood sellisel juhul failisüsteem käitub ja kuidas siis tekkivast fragmenteerumisest üle saab.


Jah, kui ext<lisa number> täis saab, siis hakkavad failid fragmenteeruma. Tõenäoliselt on mingil määral fragmenteerumist ka varem. Rahul? icon_smile.gif

Nüüd räägi sellest, kuidas sellest fragmenteerumisest lahti saab. Kui ma seda kord uurisin, siis soovitati soojalt konkreetne failisüsteem mujale kopeerida, tühjaks teha ja failid tagasi kopeerida. Äkki on ikka muid võimalusi ka?

Mis sa üldse praegu peale "ära panemise" taotled? Nende paljutähenduslike "ma tean midagi, mida sina ei tea" küsimuste asemel ütle see välja, mis sa keerutad nagu kass ümber palava pudru.

Milleks ärrituda? Sukelduja teema, arooniaga või ilma, on imho suht mõistlik. Pigem häki sarnased asjad on Con Kolivas defrag ja ok_defrag.
Ext4 tarvis on selle loojad e4defrag-i tekitanud, ju siis nähti ka vajadust. Ma olen ise praktiseerinud tuhandete pisikeste failide (portage tree) hoidmist eraldi sobiva suurusega loop partitsioonis, nii ei puistata suvalisi inode üle ketta laiali ja tänu pisemale block sizele võtab see läbu ka vähem ruumi. /tmp-iga sarnane teema. Kas ja millal defrag mingit mõõdetavat võitu jõudluses annab, on tõesti eraldi teema. Kastil olen olude sunni paari aata tagant mõne partitsiooni sisu pidanud ümber kopeerima ning sellega fragmentatsiooni nulli keeranud. Tegelikuks põhjuseks muudatused ketta- ja/või lvm-majanduses, palju selleks ajaks killustumist tekkinud, ei ole märganud kontrollida.

SKG, kontekstist küll kergelt väljas, aga 9 aasta vanune linuxi install ei ütle suurt midagi. Hobina kastis karjatataval Gentool on vanust 6 aastat. Ja tänasel päeval on see täpselt sama bleeding-edge, kui paigaldamise hetkel.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 93, 94, 95  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.