Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 93, 94, 95  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 213 ]
Windows
62%
 62%  [ 435 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 698

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 25.01.2010 12:11:08 vasta tsitaadiga

tädi maalile pole ka vahe siis ju kui tegu on winniga, who ceers.. ikka töötab... postimehe saab loetud.
id kaardiga saab ehk panga asjad ka aetud...

Ja see näide on küll crap.. see läheb sinna kategooriasse kus "genereerime mingi random põhjendamatu jura"


Winnis võid luua oma issile täpselt samasuguse keskkonna kus ta ei saa istuda ega astuda vaid ainult loebki oma delfit ja teeb makseid. Kõik.. mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.
Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.

Linuxis aga seda lõbu pole! Midagi tõsesemat update teha vaja siis näidatakse sulle ilma adminni passuta ..|.

Wine: emulaator on ta sellegi poolest.. mul suht ükskõik kas ta teeb kiiremini või aeglasemalt icon_biggrin.gif emulaator on ta ikkagi.


viimati muutis ottf 25.01.2010 12:18:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:14:55 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:



Winnis võid luua oma issile täpselt samasuguse keskkonna kus ta ei saa istuda ega astuda vaid ainult loebki oma delfit ja teeb makseid. Kõik.. mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.
Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.


nagu ma juba mainisin siis linuxis toimib kõik out of the box ja on tasuta ka veel pealekauba. Miks ma peaksin ennast vaevama windowsi konfimisega? ning OS enda eest veel maksma ka pealekauba?

ma saan aru kui mänge mängid või midagi spetsiifilist kasutad, mida linuxil pole, siis on teine jutt, sul pole valikut. Ostad windowsi, installid ja kasutad.

Oled sa üldse Linuxit kasutanud pikemalt kui nädala? tundub et mitte.
kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69


viimati muutis xpander 25.01.2010 12:18:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:15:39 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
SKG kirjutas:

sellest ma räägingi, et see pole enam seljuhul modulaarsus kui ei anna tükke normaalsel viisil eemaldada.

Aga miks sa üldse neid tükke sealt eemaldada tahad? Kas ei mahu kõvakettale ära või on niisama huvitav vaadata mis karul kõhus?

"miks" ei puutu hetkel üldse asjasse. icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.01.2010 12:19:00 vasta tsitaadiga

http://wiki.winehq.org/FAQ#head-c9e6502ad636315e905d07f7e44594757a6738e3
Pole sõnagi sellest et Wine ei oleks emulaator.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.01.2010 12:22:21 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
tädi maalile pole ka vahe siis ju kui tegu on winniga, who ceers.. ikka töötab... postimehe saab loetud.
id kaardiga saab ehk panga asjad ka aetud...


tädi maali kipub teinekord kergeusklikult klõpsima linkidel, mis pahavara arvutisse lasevad..

ottf kirjutas:

mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.

windows fragmenteerub ka lihtsalt tavalise kasutamise juures, register täitub kräpiga ja vaikselt, aga järjekindlalt kaotab süsteem oma paigaldamisjärgset jõudlust.. ning tädi maalil pole aimugi tööriistadest, millega seda probleemi lahendada..

ottf kirjutas:

Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.

Linuxis aga seda lõbu pole! Midagi tõsesemat update teha vaja siis näidatakse sulle ilma adminni passuta ..|.

ei tea, minu linux küsib tavakasutaja parooli uuenduste tegemisel, õigemini saab seda määrata, et millist parooli küsitakse kui vaja uuendada.. kui vaja, siis saab uuendused ka taustal ära teha, kõik on just täpselt nii seadistatav kui ise soovid.. ja selle peale ei hakka ette kargama teade, et nüüd oleks ilgelt vaja ühte restarti.. või veel enam, hommikul tööle tulles ei avasta sa, et vahepeal on masin pääle uuendusi ise rebu teinud.. (ja seejuures veel ka ebaõnnestund thumbs_down.gif)

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 25.01.2010 12:23:11 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
ottf kirjutas:



Winnis võid luua oma issile täpselt samasuguse keskkonna kus ta ei saa istuda ega astuda vaid ainult loebki oma delfit ja teeb makseid. Kõik.. mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.
Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.


nagu ma juba mainisin siis linuxis toimib kõik out of the box ja on tasuta ka veel pealekauba. Miks ma peaksin ennast vaevama windowsi konfimisega? ning OS enda eest veel maksma ka pealekauba?

ma saan aru kui mänge mängid või midagi spetsiifilist kasutad, mida linuxil pole, siis on teine jutt, sul pole valikut. Ostad windowsi, installid ja kasutad.

Oled sa üldse Linuxit kasutanud pikemalt kui nädala? tundub et mitte.
kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama.


Novot mul samuti win töötab out of box ilma probleemideta... midagi confima ei pea erilist rohkem kui linuxis.
Ma olen linuxit üpris kaua kasutanud ja kasutan ka praegu...

Siin kus sa selle isa näite tõid võiks ma hoopis ise küsida, et kas sa mees kord elus winni kasutand oled rohkem kui nädala? Kui ei siis ma tõesti saan aru kuidas kohe kõiksevägevamas useris õnnestub winn mittebootivaks teha. tõesti! icon_razz.gif


Veel: üldiselt jõudsime sinnamaale, et mõlemad sobivad nii tädi maalile kui vanaisa jaanile! Lihtsalt võta kätte installi ära, natuke säti siit - sealt ning valmis. eks?

Aga kui mängida tahad siis ikkagi pole winnist pääsu... juba selle pärast, et enamus mängud tehakse winnile. Kui oleks see linux kunagi nii võidukalt peale tulnud nagu tegi seda winn siis oleks kindlasti kõik teistpidi icon_smile.gif


viimati muutis ottf 25.01.2010 12:25:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.01.2010 12:25:37 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
http://wiki.winehq.org/FAQ#head-c9e6502ad636315e905d07f7e44594757a6738e3
Pole sõnagi sellest et Wine ei oleks emulaator.


tsitaat:

1.1. Why do some people write WINE and not Wine?

They are using the acronym "Wine Is Not an Emulator", the original name for the project.


nimi ise juba ütleb icon_rolleyes.gif

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:27:37 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:

Siin kus sa selle isa näite tõid võiks ma hoopis ise küsida, et kas sa mees kord elus winni kasutand oled rohkem kui nädala? Kui ei siis ma tõesti saan aru kuidas kohe kõiksevägevamas useris õnnestub winn mittebootivaks teha. tõesti! icon_razz.gif

windowsi olen alates 3.1 kasutanud tunduvalt rohkem kui 10 aastat, linuxit 3 aastat ja natuke peale.
ja kasutan hetkel ka windowsi dualbootina, kui mõni mäng wine all ei toimi siis olen sunnitud kasutama. kuid millegipärast mind kummitavad üldjuhul windowsi probleemid. linuxi all toimib kõik paremini, sujuvamalt. võibolla mu riistavara lihtsalt selline või ma ei tea. icon_wink.gif


tsitaat:
Veel: üldiselt jõudsime sinnamaale, et mõlemad sobivad nii tädi maalile kui vanaisa jaanile! Lihtsalt võta kätte installi ära, natuke säti siit - sealt ning valmis. eks?

Aga kui mängida tahad siis ikkagi pole winnist pääsu... juba selle pärast, et enamus mängud tehakse winnile. Kui oleks see linux kunagi nii võidukalt peale tulnud nagu tegi seda winn siis oleks kindlasti kõik teistpidi


Nõustun

lihtsalt väike aga, selle esimese poolega, ühe saad tasuta, teise eest pead maksma icon_smile.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69


viimati muutis xpander 25.01.2010 12:31:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:29:10 vasta tsitaadiga

ottf, Linux ongi "one click, go", vahest ka "click, click, go". Kuidas sa seda ei tea? Oled üldse istunud arvuti taga, kus on Linux?
ottf, HDMI, DVI, VGA, S-Video töötavad ammu out-of-the-box, ametlike tootjate draiverite (mitte ainult) ja vähegi uuemate kaartidega.
ottf, Windowsis läheb arvuti seadistamise peale pool päeva: updated tulevad aeglaselt, programmide otsimine, nende downloaimine pole ka tihit teab mis kiire. 30 minutiga sa teedki ainult updated ja jõuad ka mõne väiksema programmi installida, sealhulgas paar restarti.

Viimase Kubuntu Linuxi installi käigus valisin "click'n'install" käigus üle 300 programmi/libary, kokku üle 1GB (ainult! - sest tarkvara Linuxis võtab rämedalt vähe ruumi võrreldes Windowsiga), tõmbasin need kiirusega 3000+ kB/s. Kogu eelnevate tegevuste peale läks max 15 minutit ja mul olid olemas kõik, keskmisel arvutikasutajal iial võib vaja minna + mulle vajalikud progremisprogrammid. Restarti on vaja teha ainult peale kerneli uuendusi ja neid ka siis, kui tahad uuema kerneli kohe kasutusele võtta, mitte järgmisel käivitusel.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 25.01.2010 12:30:16 vasta tsitaadiga

mis need windowsi probleemid siis olla võiks? icon_razz.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.01.2010 12:32:09 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:

Veel: üldiselt jõudsime sinnamaale, et mõlemad sobivad nii tädi maalile kui vanaisa jaanile! Lihtsalt võta kätte installi ära, natuke säti siit - sealt ning valmis. eks?


tädi maali ja vanaisa jaani vaatevinklist tulebki mängu see asi, et ühel puhul tõmbad tasuta ja legaalselt alla, teisel juhul pirad.. vanaisa jaanil on oma pensioniga muud paremat ka teha kui OSi alla matta icon_wink.gif

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 25.01.2010 12:34:52 vasta tsitaadiga

ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab! icon_razz.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.01.2010 12:36:55 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab! icon_razz.gif


keegi pole öelnud, et paha.. lihtsalt ei maksa raha tuulde loopida kui see pole vajalik..

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:37:37 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab! icon_razz.gif

keegi pole öelnud et on paha kuna maksab icon_smile.gif

kui sul on OS vaja lihtsateks tavapärasteks tegevusteks, siis milleks ma peaksin windowsi ostma kui ma saan tasuta Linuxiga sama teha?
see jutt siis desktop kasutamise kohta.

Serveritega on üldjuhul sama teema. Kõik sõltub sinu vajadustest ja ka sinu rahakoti suurusest loomulikult.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:45:16 vasta tsitaadiga

Siit tulebki huvitav asi välja, paljudel on siin dual-boot.. ehk siis selle asemel, et tasuta asja kasutada, on ikkagi raha pandud ka Windows'i alla.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 25.01.2010 12:49:48 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:

Filmid, muusika, msn ja netis surfamine on linuxis out of the box - ei ole vaja sul ise midagi teha peale mõne koodeki aksepteerimise.

Filmid jätaks välja. Kasutan openSuset, kuid "out of the box" vahenditega ei saa kuidagi pilti telekasse, probleemid multi-monitoriga, resolutsioonidega ja akende automaatse paigutusega (tahaks nii nagu Windowsis, et igale aknale oma asukoht). UltraVNC'ga on ka sandid lood. Ei saa resot suuremaks, üle selle akna on õigused piiratud. Üks kõige naljakam asi aga peale reso muutmist (mitte VNC vaid desktopi reso), mis ei vaja isegi kommentaare - peale reso vähendamist on osa ikoone lihtsalt teinud minekut ekraani alumise serva taha.
Ok, see läheb vist tõesti OT'ks.
Ho Ho kirjutas:

Esialgne väide oli, et wine muudab oma "emulatsiooniga" rakendused aeglasemaks.

Mitte see pole peamine probleem, vaid see, et nad ei tarvitse korralikult töötada. Palju Windowsile mõeldud tarkvara kasutab nn. "non plug and play drivereid". Oled sa ikka kindel et wine suudab drivereid emuleerida, eriti systeemseid drivereid mis laetakse opsüsteemi bootimisel.
xpander kirjutas:

kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama.

Nii, väga hea, aga mida siis taga ajada tuleks?
sander85 kirjutas:

tädi maali kipub teinekord kergeusklikult klõpsima linkidel, mis pahavara arvutisse lasevad..

See pole võimalik, kui pole adminni õigusi.
sander85 kirjutas:

windows fragmenteerub ka lihtsalt tavalise kasutamise juures, register täitub kräpiga ja vaikselt,

Ma pole küll seda täheldanud. Fragmenteerumise pärast pole küll märgand et kiirus oluliselt langeks. Sellist failisüsteemi pole olemas, mis ei fragmenteeruks.
sander85 kirjutas:

ühte restarti..
või veel enam, hommikul tööle tulles ei avasta sa, et vahepeal on masin pääle uuendusi ise rebu teinud.. (ja seejuures veel ka ebaõnnestund thumbs_down.gif)

Windowsi automaatseid restartimisi saab vabalt seadistada nii local, kui domeeni policitega. Samas olen ma teinud Linuxile uuendusi, kus soovitas restarti peale seda. Ei ole need asjad midagi restardivabad.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:50:58 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:
Siit tulebki huvitav asi välja, paljudel on siin dual-boot.. ehk siis selle asemel, et tasuta asja kasutada, on ikkagi raha pandud ka Windows'i alla.

see on mänguritel nii, kellel on vajadus selle jaoks icon_smile.gif
päris mitu aastat olin ainult linuxi peal, sai kah väga palju mängitud, kuid tõsi - vahest sattus mõni põnev mäng ette mida ei olnud võimalik siiski linuxil tööle saada, või kui saigi siis mis perfiga. Seega sai windows soetatud.

üldiselt siiski 90% ajast kasutan linuxit - harvadel juhtudel windowsi

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.01.2010 12:53:42 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
Sellist failisüsteemi pole olemas, mis ei fragmenteeruks.

http://geekblog.oneandoneis2.org/index.php/2006/08/17/why_doesn_t_linux_need_defragmenting

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 12:54:47 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
xpander kirjutas:

Filmid, muusika, msn ja netis surfamine on linuxis out of the box - ei ole vaja sul ise midagi teha peale mõne koodeki aksepteerimise.

Filmid jätaks välja. Kasutan openSuset, kuid "out of the box" vahenditega ei saa kuidagi pilti telekasse, probleemid multi-monitoriga, resolutsioonidega ja akende automaatse paigutusega (tahaks nii nagu Windowsis, et igale aknale oma asukoht). UltraVNC'ga on ka sandid lood. Ei saa resot suuremaks, üle selle akna on õigused piiratud. Üks kõige naljakam asi aga peale reso muutmist (mitte VNC vaid desktopi reso), mis ei vaja isegi kommentaare - peale reso vähendamist on osa ikoone lihtsalt teinud minekut ekraani alumise serva taha.
Ok, see läheb vist tõesti OT'ks.


see on sinu probleem, või suse probleem, ei ole kordagi pidanud oma ajusi sellise lihtsa asjaga vaevama.

xpander kirjutas:

kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama.

vaegkuulja kirjutas:
Nii, väga hea, aga mida siis taga ajada tuleks?



näiteks: http://www.tuxfiles.org/linuxhelp/linuxdir.html

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 12:58:13 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Esialgne väide oli, et wine muudab oma "emulatsiooniga" rakendused aeglasemaks.
Mitte see pole peamine probleem, vaid see, et nad ei tarvitse korralikult töötada. Palju Windowsile mõeldud tarkvara kasutab nn. "non plug and play drivereid". Oled sa ikka kindel et wine suudab drivereid emuleerida, eriti systeemseid drivereid mis laetakse opsüsteemi bootimisel.
Ehk tooksid mõne konkreetse näite?
vaegkuulja kirjutas:
See pole võimalik, kui pole adminni õigusi.
Admin mitte-olemine ei takista pahalaste sigininemist.
vaegkuulja kirjutas:
Sellist failisüsteemi pole olemas, mis ei fragmenteeruks.
Nii kaua kui hoida *nix failisüsteemis vähemalt mõned gigad vaba ruumi võib öelda, et fragmenteerumist ei esine. NTFS'i kohta seda öelda ei saa.
vaegkuulja kirjutas:
Samas olen ma teinud Linuxile uuendusi, kus soovitas restarti peale seda. Ei ole need asjad midagi restardivabad.
Soovitamine ja sundimine on kaks eri asja.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 25.01.2010 13:05:48 vasta tsitaadiga

sander85 kirjutas:

http://geekblog.oneandoneis2.org/index.php/2006/08/17/why_doesn_t_linux_need_defragmenting

Sa usud ka seda et kui kirjutada faile kettale läbisegi, et see vähendab fragmenteerumist? Oh-jah. See oli ju lasterubriiki kuuluv artikkel.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 25.01.2010 13:06:54 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab! icon_razz.gif

No kui küsida, maalilt, et kas ostame selle windowsi või paneme linuxi
Ma arvan, et maali valib selle mille tasuta saab.

Saksamaa rikkad penskarid ehk räägib ära windowsi kasuks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 13:09:42 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
sander85 kirjutas:
http://geekblog.oneandoneis2.org/index.php/2006/08/17/why_doesn_t_linux_need_defragmenting

Sa usud ka seda et kui kirjutada faile kettale läbisegi, et see vähendab fragmenteerumist? Oh-jah. See oli ju lasterubriiki kuuluv artikkel.
Usun kuna olen seda viimase ~5-6a jooksul omal nahal kogenud icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 25.01.2010 13:11:06 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:

No kui küsida, maalilt, et kas ostame selle windowsi või paneme linuxi
Ma arvan, et maali valib selle mille tasuta saab.

Tädi maalid ei osta peale kartulite üldse midagi. Küsida tuleks hoopis nii - kas paneme sulle windowsi peale või otsid linuxipatsi ja maksad talle.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 13:11:15 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
sander85 kirjutas:

http://geekblog.oneandoneis2.org/index.php/2006/08/17/why_doesn_t_linux_need_defragmenting

Sa usud ka seda et kui kirjutada faile kettale läbisegi, et see vähendab fragmenteerumist? Oh-jah. See oli ju lasterubriiki kuuluv artikkel.


Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas".
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 25.01.2010 13:21:00 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:

Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas".

Sellest pole kasu sellepärast, et niipea kui juhtub ilmuma mõni pikem fail, siis ei mahu ta enam ühes tükis ära, kuna kogu ketas on algusest lõpuni tipitud täis väikeseid faile.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 13:21:24 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
rixk kirjutas:

Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas".

icon_biggrin.gif See on küll äge. Kirjutan kettale erinevatesse sektoritesse, ühe osa ketta algusesse ja teise lõppu, aga kui lugemiseks läheb, siis loeb mõlemad algusest või siis mõlemad lõpust.

Lõuapooliku staatus sul ikka auga ära teenitud. Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 25.01.2010 13:23:00 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:

Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne.

Ta ei mahu enam ära, kuna teised failid tulevad vahele.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 13:39:55 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
rixk kirjutas:

Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne.

Ta ei mahu enam ära, kuna teised failid tulevad vahele.

Arvad, et väikesed failid sülitatakse suvaliselt kettale arvestamata sellega, et mõni suur fail võib ka tulla?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 25.01.2010 14:05:54 vasta tsitaadiga

see küsitlus on veits ebaloogiline.
Küsimus: Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
aga tundub, et on mõeldud ikka küsimust: Kas kasutad Linuxit või Windowsi või muud?
viimane vastus veits teemaväline icon_biggrin.gif

Miks räägitakse, et dx linuxil ei toimi. Mina sain küll wine abil ära installitud ja eriti probleeme ei tekkind

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 14:33:16 vasta tsitaadiga

Miks peaks ponnistama linuxi all DX käimasaamisega? Või pigem küsiks, millist mootorit kasutab Mac all näiteks http://www.apple.com/games/articles/2008/09/callofduty4/ ?
_________________
--
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.01.2010 14:54:43 vasta tsitaadiga

sander85 kirjutas:
mikk36 kirjutas:
http://wiki.winehq.org/FAQ#head-c9e6502ad636315e905d07f7e44594757a6738e3
Pole sõnagi sellest et Wine ei oleks emulaator.


tsitaat:

1.1. Why do some people write WINE and not Wine?

They are using the acronym "Wine Is Not an Emulator", the original name for the project.


nimi ise juba ütleb icon_rolleyes.gif
eusa_wall.gif
Loe terve osa läbi.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 15:09:12 vasta tsitaadiga

ot:
wine emulaator olemine või mitte oleneb juba sellest, kuidas keegi emulaatorit defineerib. rauda wine otseselt ei emuleeri, suurt osa vahelolevast softikihist küll.
emulaator peaks ametlikult tähendama kogu süsteemi funktsionaalsuse kopeerimist. kuna antud juhul on süsteemiks kogu raua-softi kooslus kuni rakenduseni, siis wine näeb üsna emulaatori moodi välja icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.01.2010 15:12:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ot:
wine emulaator olemine või mitte oleneb juba sellest, kuidas keegi emulaatorit defineerib. rauda wine otseselt ei emuleeri, suurt osa vahelolevast softikihist küll.
emulaator peaks ametlikult tähendama kogu süsteemi funktsionaalsuse kopeerimist. kuna antud juhul on süsteemiks kogu raua-softi kooslus kuni rakenduseni, siis wine näeb üsna emulaatori moodi välja icon_smile.gif
Raua imiteerimisel nimetatakse seda tegevust virtualiseerimiseks.
Nüüd ei taheta enam WineHQ enda teksti ka uskuda...
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 15:17:19 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
rixk kirjutas:

Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne.

Ta ei mahu enam ära, kuna teised failid tulevad vahele.

Arvad, et väikesed failid sülitatakse suvaliselt kettale arvestamata sellega, et mõni suur fail võib ka tulla?
Aga keegi asjast eriti huvitatu võiks teha katse:
- kirjutab ketta peaaegu täis 1 megaseid faile
- kustutab üle ühe pooled neist minema
- nüüd hakkab kirjutama 2 megaseid faile
- taas kustuab pooled neist ära
- nüüd veel 4 megaseid faile kirjutada, taas ketas peaaegu täis


Seda skeemi võiks veel mõned sammud jätkata ja iga ports faile peaks oma kogumahult vähemalt kümme korda ületama vabaks jäetava mahu (midagi pidavat olema kohustuslik ju vabaks jätta, nagu ühes postis eespool mainiti).
Seejärel oleks vaja tööriista, mis suudab näidata kuidas failid füüsiliselt kettal on. Mingit korralikku DiskEditori, mis seda linuxi failiformaati tunneb ja suudab kettal liikumisel näidata mis failiga tegu...

Selline katse on küll tsipa liiga korrapärane ja pole võimatu, et taolisel juhtumil süsteem suudab muu tegevise vahelt mingit siseehitatud defragmenterit käima lükata..... Tõsisema pähkli tekitamiseks peaks veel töö käigus failide suurusi sinna-tääna muutma, kustutamiste asemel ainult pikkusi lühendama jne.

Mina pole kohanud, et keegi oleks midagi taolist tõsimeeli katsetada viitsinud. Aga taoline katse pajataks midagi tõepärast siinse teema NSR-juttude asemel.

Win puhul igal juhul selle katse üritamisel tekib päris korralik fragmentatsioon. Ainult nobe tuleb olla, sest kas oli juba Vistas või tuli W7 sisseehitatud automaatdefragmenter mängu.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 15:39:11 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Win puhul igal juhul selle katse üritamisel tekib päris korralik fragmentatsioon. Ainult nobe tuleb olla, sest kas oli juba Vistas või tuli W7 sisseehitatud automaatdefragmenter mängu.

jep, fragmenteerumise pärast ei pea juba ise ammu muretsema - alates Vistast toimib asi backgroundis by default:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 15:45:23 vasta tsitaadiga

Mõned asjad lükkaks ümber küll.
Fragmenteerumine pole reaalne probleem NTFS puhul. Kuni on ca 10% vaba ruumi, ei kasva fragmenteerumine üle 10%. Probleemiks kipub see muutuma alles ca 25% juures.
Registri kasvamine ei mõjuta eriliselt jõudlust. Praktikas on see pseudoprobleem.
Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene. Võin tagataskust võtta ühe 5a jooksnud masina, mis jookseb umbes sama kiiresti kui omal ajal ning kola pole sealt just vähe läbi käinud.
Piiratud kasutaja õigused takistavad pahavara levimist väljapoole kasutajakontot, mis on asja mõte. Ülejäänu on juba antiviiruse jms mure.
Rohkem ei viitsinud asju otsida.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 15:52:34 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene
Ma ei kujuta ette mida imet ma olen töömasinaga teinud kuid tolle all on vista jõudlus viimase aasta jooksul langenud kordades. Exploreri akna avanemine võtab igaviku, programme käivitade ja neid jooksutades need hanguvad paariks minutiks vägagi tihti. Sleep modest tuleb aparaat üles kord kolme katse järel, ülejäänud puhkudel lihtsalt hangub. Raud on korras, kogu soft on 100% legaalne, vista-compatible ning installitud masina ostu hetkel, pahalasetõrjed jooksevad konstantselt taustal.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 15:53:40 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
XYZ kirjutas:
Win puhul igal juhul selle katse üritamisel tekib päris korralik fragmentatsioon. Ainult nobe tuleb olla, sest kas oli juba Vistas või tuli W7 sisseehitatud automaatdefragmenter mängu.

jep, fragmenteerumise pärast ei pea juba ise ammu muretsema - alates Vistast toimib asi backgroundis by default:
Spoiler Spoiler Spoiler
Ära unusta ekstratuunijaid, kes selle välja lülitavad ja pärast imestavad tulemuse üle.... icon_wink.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 15:58:16 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
friik1 kirjutas:
Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene
Ma ei kujuta ette mida imet ma olen töömasinaga teinud kuid tolle all on vista jõudlus viimase aasta jooksul langenud kordades. Exploreri akna avanemine võtab igaviku, programme käivitade ja neid jooksutades need hanguvad paariks minutiks vägagi tihti. Sleep modest tuleb aparaat üles kord kolme katse järel, ülejäänud puhkudel lihtsalt hangub. Raud on korras, kogu soft on 100% legaalne, vista-compatible ning installitud masina ostu hetkel, pahalasetõrjed jooksevad konstantselt taustal.
Viga pead siiski enda juurest otsima. Kui vista tuli ametlikult, siis panin ta töömasinasse ja läpakasse teiseks opsüssiks ja kui mitte poolt aega, siis kolmandiku aega töötasin seal. Ja lõpuni, kuni W7 asemele läks, polnud märgatavat jõudluskadu.
Samuti 100% legaalne soft ja eriliselt midagi ümber ei häälestanud. Ainult automaatse indekseerimise piirasin ära...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 16:04:21 vasta tsitaadiga

Aga ehk keegi oskab mainida mida üldse on võimalik kasutajal teha et jõudlus sellisel viisil alla tõmmata?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 16:27:53 vasta tsitaadiga

Need on võimalused aga ärgu keegi liiga isiklikult võtku:
- rumalused internetis
- halvasti valitud viirustõrje/tulemüür
- vale häälestus, muudetakse süsteemi ilma aru saamata, et mida tehakse
- rauas mõni detail poolpidune, pealtnäha töötab aga tegelikuses koormab jõudluse maha
-
-
-

Konkreetsemat nimekirja ja veel vähem prioriteete nende vahel on raske kirjutada...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 16:28:22 vasta tsitaadiga

Mis siis ikka, haarad MS tööriista Process Monitor ning jälgid, mis süsteemis tegelikult toimub? Kui Explorer ikka mõttesse jääb, siis kahtlustaks võrguressursi kättesaamatust kõigepealt. (Endla oli konkreetne juhtum DFS ja Novell kliendi koosmõjust, kui Novelli kliendi prioriteet oli esimene)...
_________________
--
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 16:30:35 vasta tsitaadiga

K6ikv6imalikud Exploreri pluginad on samuti kurja juured.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.01.2010 16:40:04 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Need on võimalused aga ärgu keegi liiga isiklikult võtku:
- rumalused internetis
- halvasti valitud viirustõrje/tulemüür
- vale häälestus, muudetakse süsteemi ilma aru saamata, et mida tehakse
- rauas mõni detail poolpidune, pealtnäha töötab aga tegelikuses koormab jõudluse maha
Kui just Kaspersky eriline kurja juur pole võiks kahtlustada ainult rauda. Samas ei kujuta ette millist komponenti kuna senine diagnostika pole midagi näidanud. Process monitoriga sai vahepeal pisut möllatud kuid midagi tarka see ei öelnud.

Praktiliselt ainus confi muutus oli Aero ning sidebar'i kinni keeramine. Ühtki lisavidinat pole installinud. Võrguühendus paistab korras olevat, praktiliselt ainus asi mida üle võgu kasutan on netiraadio kuulamine, ühtki mapitud draivi või sharetud asja ei eksisteeri. Aeg-ajalt küll saab softi katsetatud mis jookseb klient-server põhimõttel üle võrgu kuid too ei tuvasta ainsamatki probleemi paketivoos.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2010 16:46:56 vasta tsitaadiga

Ega poolpiduse rauakomponendi puhul pruugigi diagnostika midagi näidata. Ekstra hea õnn ja hea nina peab olema avastamiseks.
Kaspersky üle kurtjaid võid leida ja samas tema fännid kipuvad ütlema, et häälestuse puudujäägid....ise pead teadma.
Mina endal aerot ega sidebari kinni ei keeranud....
Netiraadio ressursinõudlust on raske hinnata, ilmselt oleneb see ka kliendiprogrammist.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 16:50:54 vasta tsitaadiga

Tulles tagasi Linuxi ja failisüsteemide juurde; kas mingi failisüsteem sarnaselt Novelli NSS'ga suudab kustutatud faile "meeles" pidada? Sirvisin veidi http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_file_systems all läbi aga silma ei torganud sealt ükski.
_________________
--
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 16:51:32 vasta tsitaadiga

Ho Ho, pahalasetõrjed?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 25.01.2010 16:55:04 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
friik1 kirjutas:
Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene
Ma ei kujuta ette mida imet ma olen töömasinaga teinud kuid tolle all on vista jõudlus viimase aasta jooksul langenud kordades. .


No olgem ausad... vistat ja win ME-d ei julgeks ms-i toodeteks lugedagi.. need on mingid ebaõnnestunud laborikatsetused.

Mis aga puudutab 98, se, 2k, xp, 7... no mitte midagi pole viriseda, tegelt kah
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2010 16:59:19 vasta tsitaadiga

Kuhu sa NT4 jätad?! Kuni Vistaga tulnud kernelini oli see PnP ikka paras õnnetus, kui vaja masin nii 2k kui XP (ja ka w2k3) all teise raua peale viia. NT4 oli lihtne, kopeerisid uue kettakontrolleri faili vale nime all üle ja hiljem vahetasid vajadusel vaid HAL'i.
_________________
--
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 93, 94, 95  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.